Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Návrat Grace

3. září 2012 v 14:29 | Mimi |  Katie Fforde
Grace se právě rozvedla a žije sama ve velkém domě.Ellie od školy chodí s Rickem.Otěhotní ale nějak to neprožívají.Prodává obrazy a on je umělec.Když jeden den po domech prodává obrazy narazí na Grace.Ta ji pozve na čaj a příjemně si popovídají.Grace večer pořádá ochutnávku vín.Píše o tom do místních novin.Ellie se rozhodne Ricka opustit a vrátí se k rodičům kterým se bojí říct že je těhotná.Po pár dnech jim to řekne a oni to vemou dobře ale oznámí ji že ji tam nechtějí.Neví kam jít všechny domy jsou moc drahé.Potká Grace a ta ji nabídne at se přestěhuje k ní.Začnou společně dávat dům dopořádku.Najednou se objeví Demi Graceni nevlastní dcera a chce tam zůstat.Rodiče si ji vůbec nevšímají a nemají zájem a ona stále někam utíká a touží o pozornost.Její rodiče když to zjistí tak chtějí aby se vrátila domů ale ona nechce.Nakonec souhlasí že tam může zůstat.Tři ženy si to tam docela začnou užívat.Fllyn který se zůčastnil degustace jim nabídne starý kotel aby v chladném velkém domě bylo teplo.Grace se k němu nechová moc hezky ale jeho ochotu ocenuje.Allegra Grace sestra si stále nárokuje něco z domu.Dům Grace zdědila po tetě a nábytek si rozebraly její sourozenci.Stále chce aby dům prodala.To ona ale nechce dopustit.Pozve muže z deratizátorské firmy aby dům prověřily a najde nebezpečnou houbu která dům prolézá.Na její odstranění ale Grace nemá peníze.Flyn ji ti peníze chce půjčit to ona nechce.Půjčí si je ale to se jemu nelíbí a zase je vrátí.Začnou se více přátelit.Grace se má na pozoru a bojí se ho.Chtějí peníze vydělat degustací vína.Když uklízí pokoj tak najdou staré nástěné malby.Ellie je chce opravit a prodat ale nic o tom neví tak se vydává za studentku a zajímá se o restaurování.Zařídí si praxi u Rana který se ji začne líbit.Pomáhá mu uklízet ale nic ji neukáže až na něj vyjede že chce něco taky se naučit a řekne mu pravdu.Při jedné degustaci kam ho pozve musí Grace odjet pro Demi která se opila.Flyn jede s ní a zblíží se.Když je Demi v pořádku ve své posteli vyspí se spolu.Ona je ráno ze všeho zmatená.Mezitím ale Ran odvez obrazy z baráku do bezpečí.Houba se rozšiřuje a tak přijedou specialisté ji odstranit mezitím nikdo nesmí být v domě.Demi se zkusí vrátit ke své matce domů.Grace se nastěhuje k Flynovi a Ellie k Ranovi.Flyn Grace rozmazluje ona je zmatená a postupně si začne uvědomovat že ho chce taky.Začíná znovu žít a bejt svéraznější.Ran vysvětlí Ellie že je na něj moc mladá a nemá u něj šanci.Jeden den je objednaná na gynekologii na vyšetření.Grace to tam s ní nestíhá a Ran se nabídne že by jel s ní.Strašně moc ji podpoří a uvědomí si že je hezké mít dítě a že ona je statečná a né taková jaká si myslel.Dům už je zas obyvatelný a on nechce aby odešla.Fllyn se chce nastěhovat ke Grace protože ona se svého baráku vzdát nechce.Ellie pátrá po tom kdo záhadné malby namaloval.Zjistí že je to velice slavný malíř a sběratelé za to jsou ochotni dát dva miliony.Moje hodnocení : 8/10
Lehká čtivá knížka na deštivé večery s postavami které si oblíbíte :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Stolid Stolid | 5. září 2012 v 19:25 | Reagovat

Moje oblíbená spisovatelka, určitě si knihu přečtu. Další rada. Za tečkou mezeru, za spojkami čárku, chybíí. V názvu článku jsi zapomněla na velké G, Grace s malým? :-) Jinak konečně na jednotku.

2 Stolid Stolid | Web | 8. září 2012 v 17:26 | Reagovat

Poslední dva roky na škole, střední, pak vysoká nebo práce, spíš to druhé, možná. 3. ročník je nejkritičtější. Jinak lidé chodí, ale jen jsou líní psát, já jsem toto období trochu překonala, ale někdy to taky na mě přijde... a nekomentuji :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama