Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Srpen 2013

Barvy lásky - Nespoutaná

29. srpna 2013 v 9:44 | Mimi |  Kathryn Taylor
Grace odjíždí z Chicaga do Londýna na 3 měsíční praxi do jedné investiční společnosti. Na letišti zahlídne šéfa a myslí si že pro ni dojel ale on jel pro Japonského klienta. Hnedka na uvod takový trapas. Když to zjistí hnedka že pojede taxíkem a on že ne že ji sveze. Ve firmě se seznámí s Anne která si ji vezme pod svá křídla. Varuje je před Jonathanem. Už několik žen kvůli němu z firmy odešlo. Každá se do něj zamiluje. Byt který měla zamluvený tak neexistuje a tak ji Anna vezme k sobě.

Po dnu v investičním oddělení je hnedka přesunuta do Jonathana oddělení jako assistentka. Doprovází ho na všech schůzkách a může ke všemu mluvit. Touží po něm a on stále říká ne nepletu práci se soukromín dohromady. Vezme ji s přítelem jako doprovod na večeři a ona se lehce opije. Chce ji dostat domů a ona nemá opět klíče tak ji vezme k sobě. Ráno to mezi nimi zajiskří a on ji připraví o pannenství. Následuje několik sexuálních vypětí. Jonathan ji stále říká ne.

Jonathanova sestra Sarah má autonehodu a tak za ní jedou do nemocnice. Vyčítá to svému otci který už prý může za smrt jeho matky. V tom ale noviny zasáhnou fotky jich dvou . Všude novináři celá společnost si o nich špitá a ona neví co má dělat. Nechce si timto pokazit kariéru. Jonathan ji říká že ji nechce ale ona stále at s ní je. Jonathan chodí do tajného klubu a nikdo neví co je to zač. Grace to z něj vypáčí a je to exkluzivní erotický klub kde souloží navzájem lidi v maskách . Pozve ji tam. Líbí se jí když ji pozorujou ostatní ale když se jedna žena chce přidat tak to hnedka strácí chut a utíká. Nechce aby on spal s jinými a ona také ne. On za ni utíká že ji chce . Že nemusí dělat to co nechce ..

Moje hodnocení : 6/10
Další naivní panna která šla zbalit šéfa miliardové společnosti. Začátek mě moc nebavil . Něco chce dosáhnout a pak brečí co to udělala. Když se začlo mluvit o klubu konečně to dostalo nějaký tajemno a šmrnc. Každý hrdina musí mít přeci špatnou minulost která ho poznamenala. Opět velká podobnost s odstínama. Jen nechápu proč všechny romány maj kolem 300stránek a jen ty odstíny musí mít přes 600 když se to krasně vejde do tý pulky . Hrdinka docela dospívá v knize a uvědomuje si že to není správné.

Božský bastard

26. srpna 2013 v 12:59 | Mimi |  Christina Lauren
Chloe je stážistka u firmy Ryan Media . Dělá asistentku Bennettovi s kterým strašně válčí. Oba jsou na sebe zlí a navzájem by se nejradši poslali někam. On ji furt za něco vynadává a ona nemá s odpovědí také daleko. Jenže tydle dva popadne vášen a najednou se společně vyspí. Odejdou jako by nic . Druhý den se rozčílí jak se k ní chová a dožene ji na schodech kde ji ohne o zed. Vždycky ji roztrhá kalhotky. Když si jde koupit nové potkají se a rozdají si to v kabince. Při práci dělají jako by nic ale jejich napětí je stále cejtit. On se chová hnusně a ona taky. Nedokážou společně vyjít.Pronásleduje ji do auta kde si to znovu rozdají ale změní se to mezi nimi.

Dochází jim že jejich vztah by zničil její kariéru. Vypadala by že sním je jen aby něčeho dosáhla ale to ona umí dostanečně bez jeho pomoci. Chloe u nich pracuje už 5let a tak se zná s celou jeho rodinou která ji má ráda. Matka ji pozve na večeři a chce ji dát dohromady s blízkým přítelem. Když Bennett vidí jak po ní pálí přepadne ho strašná žárlivost. U stolu si dělají naschvály a ona ho nohou dráždí rozkrok.Jde se upravit na záchod a on ji tam vyhledá a ošuká. Načape je jeho sestra. Varuje je že todle nesmí. Snaží se tomu bránit ale i přes svoji nenávist jim to nejde. Přijde k němu do kanceláře a začne se sama uspokojovat na jeho stole. Její zásoba kalhotek klesá . Všechny jsou roztrhané v jeho stole.

Chce ji být blíž a vidí že je smutná . Změní jednání a svěřuje se mu že její otec je nemocný tak za ním jede. On celou dobu přemýšlí co kde dělá a vymění si s ní pár sms. Sejdou se v San Diegu kde je konference. Skoro se ji nedokážou věnovat a stále si užívají sebe na pokoji. Začnou se poznávat i jináč než přes postel. Bennett sní špatné suši a je mu špatně . Nemůže na schůzku a tak tam jde místo něj Chloe a všechno ohledně jedné zakázky vyřídí. Bennett si ji strašně chválí. Další den už odjíždějí domů do Chicaga a ona zaslechne jak si ji onen klient chválí a Bennett ji schazuje. Že je to pouze stážistka že se to naučila od něj. Celou cestu v letadle s nim nepromluví poté mu přizná že onen rozhovor slyšela a on že je žárlivý a nechce o ni přijít.


Jenže ji to zranilo natolik že dává výpověd a jde k jiné firmě. Všichni jsou tim zdrceni. Bennett nejí nespí a je k ničemu. Nechápe jak tři měsíce před stáží mohla opustit jejich firmu a svůj projekt a jít budovat něco někam jinde. Je onen den D a ona zasedá v místnosti všech možných poradců sekretářka si ji vyžádá a Bennette na ni čeká s omluvou a na usb ji přinese její dřívější projekt a prosí ji aby odprezentovala ten že ten za to opravdu stojí a ne nějaký laciný projekt s krmivem pro zvířata. Prosí ji aby mu odpustila a pracovala u nich ve firmě a byly spolu jako pár.Moje hodnocení : 8/10
Obálka je opět strašně krásná . Příběh je z pohledů obou hrdinů. Nejdříve sem se nemohla začíst a přišlo mi jen že jde aby ji roztrhal co nejvíce kalhotek. Poté když už přestalo jít o sex a oni i začli nad sebou přemýšlet tak to začlo být napínavý a sledovala sem co se vyvede. Výpověd Chloe mě velice překvapila a říkala sem si co to dělá?? Konec jak si pro ni přišel byl taky hezký a přesvědčil mě že si dvojku přečtu :)

5) narazil/a v temné uličce na upíra?

26. srpna 2013 v 5:24 | Mimi |  Co by kdyby

Zapojila jsem se do projektu Co by kdyby které pořádá Suši .

Nejdřív bych asi řekla jee to nemuže být upír ale poté bych se lekla. Vybavili by se mi všechny filmy a knihy a začla utíkat protože milovný Edward by to určitě nebyl :D

Máš cos chtěl miláčku !

25. srpna 2013 v 17:34 | Mimi |  Jana Benková
Lina potkala Marose a zanedlouho se vzali a měli malého Míšu. Ona byla doma a starala se o všechno on měl prodejnu s autama která se mu dost rozjížděla. Na nic si nestěžovala . Až při uklidu našla naušnici. Chtěla to vysvětlit a on se zabalil a odešel. Po nějaké době se dohodli že se odstěhuje a koupil ji v Bratislavě byt. Pro malého bylo velice těžké být bez otce a vše mu vysvětlit. Lina se to pomocí svých kamarádek snažila zvládat. Nejtěžší bylo pro ni si nalést práci. Obvolala několik set inzerátů ale nikdo ji nechtěl až našla místo v jedné firmě jako managerka .

Seznámila se tam s Richardem.Hnedka se ji zalíbil a vyšli si spolu. O Marosovi slyšela z novin jaké má milenky a opíjí se s politiky a vždy si jen vyzved syna a jel. Vyrazila si s ním a zamilovali se do sebe. Cítíla to co už dlouho ne jenže malí Míša dělal problémy a nového tátu nechtěl. Ona chtěla aby byli kamarádi ale at se Richard snažil jakkoliv Míša ho neposlouchal a nebral na vědomí. Snažila se udobřovat oba dva ale viděla že Míšovi táta chybí.

Mároš ji jednoho dne navštíví a snaží se společně vyjít. Jdou na večeři a on ji chce zpátky jenže už jsou rozvedený a ona to nechce. Ale jiskra je stále mezi nimi. Lina se ocitá že neví s kým má být. Maroš ji říká že tedka jde do politiky budou mít peníze a ona bude moct mít všechno. Když jednoho dne jde domů najde vykopnuté dveře bojí se a zavolá Márošovi. Nic se neztratilo jen hodně věcí je poničených. Necítí se tam dobře a tak se rozhodne vrátit do bývalého domu i k Márošovi. Richard ani její kamarádky to nechápou. Mároš se jim věnuje a všichni si to vesele užívají. Jenže po čase to začne být opět stejné. Není doma je mu všechno jedno. Tak mu Lina a její kamarádky pomalu začnou ruinovat kreditku. Támhle nákupy , večeře, kafíčka a jemu je to jedno. Má přeci dost.

Život je stále stejný a Mároš nechce aby pracovala.Když v tom zjistí že má opět milenku. Neudělá scénu a tím je on překvapený . Že to bylo dávno když byli zrovna od sebe.Začne se zase snažit a požádá ji o ruku .Svatba má být zanedlouho.Vyjde článek že má další milenky a potvrdí ji to i kamarádky. Dál svatbu plánuje. Ve svatební den ale ona ani Míša na svatbu nedorazí. Zabalí ho a odjede do Rakouska do slovenské komunity kde všechno mnohem lépe zvládnou. Má vyhodu že Mároš až na dům kde bydleli všechny své pozemky a nemovitosti na ni přepsal takže žít má také z čeho . Jeho nenapadne ji ani zavolat. Protože takovou ostudu v novinách že mladý pan politik má milenku a žena mu utekla od oltáře dlouho nikdo nezažil


Moje hodnocení : 9/10
Konečně knížka která mě zaujmula ! Měla náboj a svižně odsýpala . Smála jsem se a pohltila mě . Žádný tuctový román. Normální příběh ze života který se může stát komukoliv. Jen ten syn byl občas divný ale nevím jak se chovají děti po rozvodu . Vřele doporučuji :-)

Pan S. erotická zpověd

24. srpna 2013 v 0:12 | Mimi |  Eemena Becker

Ellie má ráda erotické romány. Její strýček pracuje s doktorem který má také tuto zálibu. Napadne ji mu napsat email a přidat si ho na facebooku. Začnou si psát.Vyprovokují se k sexu. On je o více než 20let starší a je ženatý . Několikrát se spolu vyspí a ona chce více a více sexu. Napadne ji psát o něm knihu. Prolínají se její myšlenky a skutečné chvíle strávené s ním. Pomilují se a on pak poctivě odpochoduje do práce a nebo k manželce. Ellie ho začne mít ráda. On ji navrhne aby o jejich vztahu napsala knihu.Když už je s knihou daleko začne se bát že by ho moh někdo poznat až to bude číst. Najednou je ticho on se neozívá neeaguje . Když ho po dlouhých týdnech kdy se přes to snaží přenést kontaktuje on ji opět odepisuje a vše začíná nanovo. Dochází mu že ji má rád . Ale neopustí svoji ženu po tolika letech manželství. Chce sex a ona nechce být druhá. Vydání knihy je na spadnutí .

Moje hodnocení : 5/10
Obálka je krásná. Taková smyslná. Kniha vyprávý tak nějak zmateně příběh o mladé ženě. Konečně příběh kdy hlavní hrdina nemá rad tvrdší sex a není zbohatlík. Hrdinka není naivná ale stejně pojetí příběhu je zvláštní. Styl psaní je že se člověk ztrácí. Vypráví jak píše knihu a jak ji má dokončit. Člověk neví co je příběh a co se Ellie honí hlavou.Opět příběh co mě zklamal . Člověk čeká pořádný příběh a dostane zmatenou zpověd jedné dívky.

Sextenze

20. srpna 2013 v 15:05 | Mimi |  Jan Krůta

Moje hodnocení : 1/10
Jeden bod za hezkou obálku,která mě opravdu velice zaujala.
At se mi knihy nelíbili sebevíc vždycky sem se je snažila dočíst. Hračku jsem třeba jen druhou půlku prolítka a četla pár odstavců pak další stránku a další věta další stránka. Do této knihy jsem se nemohla vůbec začíst. Styl psaní se mi vůbec nelíbil. U 40 stránky jsem to vzdala . Zalistovala na nějakých 150 a zjištuju že stále stejně divné a nemohu najít o čem to vlastně je .Starší chlap co má dítě a žije u matky. Nějaké milenky. Knihu jsem odložila protože číst 386 stránek jen proto že chci napsat o čem to bylo je nesmyslné :( zjištuju že opravdu zlatý románky ale erotický romány stojí za jedno velké zklamání:( obálky a anotace mě nutí si je ze zvědavosti přečíst ale vždycky se spálim :( ještě mě tu nějaké čekají tak jsem zvědavá jestli mě překvapí ! Hlavně ten Božský bastard ! Mám tu ještě Pan S. a Máš cos chtěl miláčku. Poté se zas s láskou vracím k románkům pro dospívající a říkejte si co chcete :)))

4) zjistil/a, že má tvá rodina nějaké mystické tajemství?

19. srpna 2013 v 5:22 | Mimi |  Co by kdyby
Zapojila jsem se do projektu Co by kdyby které pořádá Suši .

Snažila bych se o tom zjistit co nejvíc a přijít tomu na kloub :) Sehnala bych si knižíky přečetla články na internetu. Udržovala bych to tajemství nadále tajným.

Nahá

18. srpna 2013 v 17:04 | Mimi |  Raine Miller
Brynne je Američanka ale do Londýna odjela studovat restaurování. Aby si vydělala při studiu peníze na živobytí nechává se fotit od svého kamaráda Bena. Ten uspořádá výstavu a několik jejich fotek se prodá. Jedna se zalíbí jednomu mladému muži Ethanovi. Dají se do řeči a on ji zve na rande , to ale odmítá. Nakonec se domluví a vyjdou si spolu. Splane obrovský plamen vášně. Ona u něj usne a v noci se vzbudí celá vystrašená a on má o ni strach. Nechce mu říct co se stalo a opouští ho.

Další den se ji omlouvá a že si všechno vyříkají. Neptá se co ji trápí ona mezitím zajde k doktorce a ta ji předepíše uklidňující léky na spaní.Tráví spolu hodně času. Ethan má bezpečností agenturu a zjistí že ji nechává hlídat. Což se ji vůbec nelíbí.On chce vědět že bude v bezpečí. Volá svému otci a chlubí se že má přítele. Vaří mu a on je z jejího jídla nadšený. Přespává u ní.

Dny plynou a jsou spolu šťastny. Přijde ho překvapit do kanceláře a začnou souložit. Když se udělá a vytéká s ní sperma zvoní telefon oba ztichnou a zapne se záznamník.Uslyší hlas svého otce jak říká Ethane máš ji hlídat ne s mojí dcerou chodit. To ji strašně rozzuří a nechce si nechat nic vysvětlit. Snaží se ji říct že otec chtěl aby ji hlídal ale když vyděl fotky na výstavě zamiloval se do ní.Ona utíká a nechce ho vidět...

Moje hodnocení : 5/10
Další erotický román.Opět strašně velká podobnost s Odstínama. Proč erotický román musí znamenat bohatý chlap který si může dovolit všechno??Obyčejní lidé snad nemají sex? Ani toho sexu tam nebylo tolik. Opět hlavní hrdinka má temnou minulost, jen se nedovíme jakou. Kniha je tenká(170stránek) a čte se rychle to byla jediná výhoda jináč děj plyne rychle ale pro mě nic co bych chtěla vědět jak to bude pokračovat. Ještě mám doma 4 erotiky tak jsem zvědavá jaký bude pokrok . Zatím stále vede serie Obnažená.

Netvor

18. srpna 2013 v 17:02 | Mimi |  Alex Flinn
Kyle je rozmazlený kluk bohatého otce. Jeho matka ho jako malého opustila a tak ho vychovává otec televizní reportér. Je velice úspěšný a na syna nemá čas a všechno mu vynahrazuje penězi. Chodí se Sloane nejoblíbenější holkou na škole . Je proslulí svými lumpárnami vůči ostatním. Jednoho dne si dělá srandu s jedné dívky. Pozve ji na ples . Nechce tam ale jít s ní ale se svoji partnerkou. Holka čeká v předsálí a on se ji vysměje že s tak hnusnou holkou jako je ona by nikam nešel. Sloane zas nadává že přines špatnou kytku.Když se dostane po plese domů navštíví ho Kendra .Ta z které si udělal srandu. Řekne mu jak hnusně se chová a promění se v čarodějnici. Zakleje ho. Najednou je všude porostlí chlupama a vypadá jak vlk. Uvalí na něj kletbu jestliže do 2let nepotká nikoho kdo by ho miloval kvůli tomu jaký je vevnitř tak takhle zůstane už navždy.


Kyle se snaží dělat vše pro to aby se toho zbavil nic nepomáhá doktoři si neví rady. Uzavře se do sebe a nikam nechodí. Otec ho přestěhuje do Brooklynu ale až potom se dozvídá že otec zůstává sám ve městě. Zůstala mu jen stará hospodyně Magda . Nejdříve ji hrozně tyranizuje ale později si uvědomuje že je to poslední člověk co mu zbyl a začne si s ní rozumět. Otec mu najme soukromého učitele. Přeje si aby byl slepí a nemoh ho vidět. Will nastoupí a ze začátku také spolu bojují. Kyle je zvyklí jen vysedávat u okna a v kouzelném zrcadle pozorovat lidi ze školy.


Will mu hodně pomůže a najde v něm zase naději. Čte spoustu literatury a vzdělává se. Začne pěstovat růže kterými si stane posedlí. Pro ně udělá všechno co potřebuje. Jednou v noci do domu vpadne neznámí muž. Kyle který si díky nové identitě začne říkat Adrian mu vyhrožuje a muž se brání at je na něj hodný že mu rád dá svoji dceru. Adrian to vidí jako šanci a dohodnou se že dceru přivede. Kouká do zrcadla a přeje si vidět kdo je jeho dcera. Zjištuje že je to holka které na maturitáku dal růži poté co ji Sloane nechtěla. Připraví a nakoupí vše aby se tam cítila bezpečně.


Nastane den D a Lindy se svým otcem dorazí. Na nic se nepatá a dceru mu dá. Lindy je dost naštvaná proč ji chtějí věznit. Adrian nechce aby ho viděla a tak s ní mluví jen přes dveře. Za několik dní se za tmy setkají a ona se ho tolik nebojí. Začnou společně procházet dům a učit se. Stanou se z nich kamarádi. Zjištuje že její otec strašně pije a fetuje a ona se ho snaží srovnat a pomoct mu ale nedaří se jí to. Tak chce vystudovat a utéct od něj.

Vidí že po nějakém čase se stále zavřená nudí a chtěla by někam ven. Bojí se že by utekla a tak vymyslí že pojedou na chatu která je v horách.Chata je luxusní a široko nikde nikdo.Užívají si sněhu,učí se a nic jim nechybí.Až Lindy řekne že se bojí o otce. Adrian ji ukáže zrcadlo a ona chce vidět svého otce. Vidí ho zmrzlého někde venku. Adrian ji sice s bolavím srdcem ale řekne at odjede a vrátí se až bude chtít.Jeho život opět nestojí za nic. Trápí se a říká že kletbu nikdy nemůže porušit.Navštíví ho Kendra a přemlouvá se aby se na měsíc co po konce trvá vrátil do města. Udělá to ale čas tráví tím že se stará o růže.

Poslední noc kdy do konce trestu zbívá pár hodin je uzavřený a sedí u sebe v pokoji.Podívá se do zrcátka a chce vidět Lindy .Objeví ji v temné uličce jak ji někdo mučí. Vydá se za ní. Způsobí svojí vizáží hrozný poprask.Ale to mu nevadí snaží se ji co nejrychleji najít. Najde ho nějaký muž se s ní pere a vytáhne nůž. Adrian má mnohá zranění a umírá. Odbíjí půlnoc a on nestihl vyplnit kletbu a v tom ho Lindy políbí. Přemění se zpátky na starého Kyle a ona je zmatená tak mu vysvětlí že je to on a ona že do Kyla byla zamilovaná už na škole. Jí se líbil takový jaký je a né namyšlený Kyle. Opravdu hodně se naučil a hodně změnil . Nikdo by ho nepoznal. Štastně za ruku spolu odchází. Vrátí se zpátky na školu . Kyle si přál že když splní kletbu aby Kendra vrátila Willovi zrak. To také udělá. Will je moc štastný hlavně protože starý Kyle by pro nikoho nic neudělal rozhodne si dodělat školu a mezitím začne učit na škole češtinu. Lindy bydlí stále s Adrianem v krásném domě s růžemi v Brooklynu.


Moje hodnocení : 10/10
Kdysi dávno jsem viděla film . Byl skvělí. Knihu jsem si také hned chtěla přečíst. Obálka je krásná. Postavy jsem viděla v hlavě tak jak je ukázaly ve filmu. Kdo by si nevybavil skvělého slepého Barnyho? :-)) Kniha i film byly super . Novodobé spracování Krásky a zvíře. Jen to jeho věžnění Lindy mi přišlo divné. Ona se na nic neptala a spokojeně tam s ním byla. Normální ženská by se bránila . Krásně je tam vidět jak se Kyle měnil ve slušného člověka a uvědomoval si že moc není všechno. A typický příklad kdy rodiče jsou bohatí děti mají všechno jen je rodinu a milující rodiče.

Fucking Berlin

13. srpna 2013 v 16:48 | Mimi |  Sonia Rossi
Sonia se rozhodla odjet z rodné Itálie a jet studovat do Německa.Snaží se nějak uživit ale peníze od rodičů ubývají. Zkusí práci v barech, restauracích ale nikde neplatí tak aby se člověk uživil. Setkává se s Ládou s kterým se následně vyspí jenže on ráno neodejde a přinese si batoh a tak spolu tak nějak zůstanou.


Zjištuje že Láda se občas živí jako prostitut. Snaží se sehnat peníze ale nejde to moc dobře. Láda u ničeho nevydrží a nebo na smluvenou schůzku vůbec nedojde. Soniu napadne zavolat do erotického klubu. Jen sedí u počítače a hladí se občas mužům něco napíše. To ji po čase také přestane stačit. Začne pracovat v masážnim salonu. Nejdříve maximálně vyhoní zákazníka jenže později za příplatek s nimi začne i spát. Netrvá dlouho a za 30-50Euro šuká normálně.


Láda nic netuší. Přes den chodí na přednášky a po večerech se prodává v podnikách. Za svoji kariéru jich vystřídá několik. Párkrát si zajede i do jiného města kde vydělá mnohem více peněz . Je těžké její život utajit ale nemůže se nikomu svěřit. Až jednou jedné spolužačce. Zamiluje se do svého zákazníka a stanou se s nich milenci. Jenže on je ženatý a ona kvůli pracovnímu povolení a sociálním dávkách se provdává za Ládu. On stejně práci nesežene. Ale mají aspoň lepší podmínky. S Milanem se stýká ale on nechce opustit rodinu.

Když je na výměnném pobytu ve Švýcarsku nedostane měsíčky ,koupí si test a zjišťuje že je těhotná. Jedna kolegyně ji zajistí rychlí potrat.Dostává strašné deprese a lituje toho. Život v bordelech není jednoduchý. Její pro malé kšefty zavřou a tak jde zas do jiného. Několikrát se snaží přestat ale nikdy se ji to nepovede.

Po nějaké době opět zjišťuje že je těhotná. Tentokrát se to rozhodne si nechat. Snaží se vydělat co nejvíce peněz. Některé chlapy na těhulky letí. Když už je skoro u porodu musí s tim přestat. Narodí se ji chlapeček. Stará se o něj a dotoho dohání studium . Láda se snaží a i chvilku hlídá ale po pár měsících zjištuje že se opět vykašlal na práci a tak ho vyhazuje z bytu a nechává se rozvést.Stále se schází s Milanem a je do něj bezhlavě zamilovaná. Stráví s ním Silvestra a chce mít jeho podporu ale nevěří že se rozvede.Moje hodnocení : 8/10

Kniha dobře popisuje těžký život prostituce a věcí s ním spojenými. Setkáme se s jejími zážitky i popisy různých úchylek.Jen mi přišel divný jako hodně dívek v poslední době nemá prostředky ale touží po dítěti? Z čeho ho chtěj živit a platit nájem? Dítě si pořídím až mám dobrou práci a jsem zabezpečená a ne že žiji ze zde na den. Toho jejího manžela bych taky nakopala. Chudák dřela prodávala se a on se válel doma a chlastal. Ale to jsme hold mi ženy zaslepené láskou.

3) sis mohl/a splnit jedno jakékoliv přání, které by se týkalo knih?

12. srpna 2013 v 8:00 | Mimi |  Co by kdyby
Zapojila jsem se do projektu Co by kdyby které pořádá Suši .

Mít přístup k osobě která rozhoduje o přeložení knížek. Nadiktovala bych jí takovej seznam knih co čeká na přeložení a pojed vydávej :-) Když píšu do nakladatelství kolikrát napíšou že knihu neplánují. Štve mě to třeba v případě dalších pokračování. Neumím anglicky takže jsem bohužel ta osůbka co čeká až knihu vydají. Ocenila bych tolik knih hlavně třeba dříve a né 8let poté co kniha obletěla svět.

Jmenuju se Martina

12. srpna 2013 v 1:46 | Mimi |  Ivona Březinová

Martinu jako malou opustil její otec. Její matka stále držela diety ale zhubnout nedokázala. Snažila se aby Martinu nepotkal stejný osud. Nedopřávala ji sladké . Zato babička se ji to snažila vynahrazovat. Stále zákazy ji nutili k tomu aby to zakázané chtěla ochutnat a přejídat se. Matka střídala přítele a dycky řekla že ji opustili kvůli váze. Drželi spolu diety ale matka to nikdy nedodržela. Martina začala jíst co nejméně a snažila se jídlu vyhýbat.

Kila šla dolů a ona byla šťastna. Jenže pak ji hospitalizovali na dehydrataci a podvýživu. Dávali ji hadičkou všechny potřebné výživy. Pustili ji a ona si přišla ošklivá a nadále jíst nechtěla . Její chutě ale byly neovladatelné a tak se začala přejídat a začalo to že po jídle začla chodit zvracet. Mohla jíst jak chtěla ale nepřibrala .

Spolužáci ji provokovali a ona se přejídala . Zvracela a nikdo si toho nevšim. Až po delší době kdy její tělo bylo bezvládné si toho všimli a odvezli ji do léčebny. Kde je s ostatníma nemocnýma . Přijde tam mladý stážista a ona se před nim stydí že se nedovede udržet. Najde v sobě sílu a chce bojovat. Všechno vyčítala své matce . Matka ji odpustila a přijela ji navštívit.

Moje hodnocení : 8/10

Jako malá jsem četla jeden díl Alici .O narkomance . Je to hezky logicky a dobře popsané příběhy. Ještě mi chybí Ester- gamblerka . Byla to vlastně první knížka díky které jsem se dověděla o světě drog. Knížka je krátká , prolíná se příběh z minulosti a současnost v léčebně. Kdo si chce přečíst něco ze života a nechce se tahat se žádnou bichlí tak doporučuji .

2) ti začal hořet dům a tys měl/a možnost odnést maximálně tři knihy?

5. srpna 2013 v 7:00 | Mimi |  Co by kdyby
Zapojila jsem se do projektu Co by kdyby které pořádá Suši .

Byl by to dost těžký úkol. Z tolika knih vybrat jen tři. Vzala bych si první díl Mediátora poté Heroinové deníky protože ta knížka je tak luxusně provedená že nic lešího jsem neviděla a životopis Curta Cobaine protože ten je dosti těžký sehnat :)

Jak dokázat lásku

2. srpna 2013 v 15:11 | Mimi |  Boy series

Jane jede jako svědkyně se svojí kamarádkou Holly jejím nastávajícím Markem a jeho svědkem Calem do Itálie. Ikdyž jsou američané a mohly by se vzít v Las Vegas chtějí malou svatbu v Itálii. V americe si oběhají všechny potřebné dokumenty.Jejich rodiče jejich vztah moc neschvalují a tak jim chtějí udělat překvapení a odjedou.

Jane se na letišti potkává s velice nesympatickým mužem následně zjištuje že je to Cal a sedí vedle něj celou dobu v letadle. Jane kreslí komix a on o něm nikdy neslyšel .On velký cestovatel kterému ted vyšla kniha. Přijíždí do Itálie a opijí se v jedné restauraci. Cal zastává názor že láska neexistuje a chce jim svatbu rozmluvit. Od Holly se dozvídá že byl ženatý ale po roce se rozvedli . Půjčují si auto a vyráží do Marche kde od strýčka mají půjčený dům. Má hospodyni německou stařenu.Vychovává vnuka který je největší fanoušek jejího komixu.

Holly musí jít za starostou a domluvit datum ten tvrdí že nemá čas když se to dozví hospodyně udělá bumbuk a čas najednou je. Jenže musí mít nějaký další potvrzení až z Říma. 8hodin cesty. Holly a Mark sní špatné ústřice a nemohou jet protože zvrací. Jane se snaží jejich svatbu zachránit a tak popadne Cala a jedou. Vydávají se za ně. Společné chvíle jim jsou najednou milé a příjemné a přeskočí mezi nimi jiskra. Večer se políbí a oba jsou z toho vykolejený. Svatba proběhne v pořádku a sjede se celá vesnice. Cal který byl proti manželství a chtěl je rozeštvat jim řekne krásnou řeč a poté uspořádá brunch o kterém nikdo nevěděl. Veselí se až do rána a Cal s Jane skončí spolu a rozhodnou se tam nějakou dobu zůstat . On napíše knihu o March a ona zatím bude psát komix také z Itálie.

Moje hodnocení : 10/10
Typický příběh Meg . Poslední díl trologie která je psaná v meilech. Příběh se odehrává v Itálii a je takový letní a svěží .Oddychová kniha při které se zasmějete.Příběh je inspirován vlastní svatbou Meg.Jen mi vadilo že o její kamarádce na to že spolu byly v jednom domě tam nebylo skoro nic. Vše se motalo jen okolí ní a Cala.

Jednou za život

2. srpna 2013 v 15:00 | Mimi |  Simona Monyová
Světlana žije u rodičů kteří ji stále něco rozkazují. Je zdravotní sestra. Už nějakou dobu chodí s Matějem který je starší spisovatel a stále ji jen poučuje . Rodiče ji nutí do vdanků a to ona chce. Chce svobodu.S Matějem se rozchází ale následně zase dává dohromady to ale potkává opilého muže který na tom není dobře a dá mu první pomoc. Na muže nemůže přestat myslet. Jenže se neukazuje. Poté ji navštíví a řekne ji že narukoval na vojnu následuje několik krásných chvil a zas musí zpátky do kasarén.

Dny ubýhají a rodiče ji vyhodí a tak se stěhuje k Matějovi který ji přivádí k šílenství. Zjištuje že je těhotná a neví s kým. Když se to Mirek dozví jede za ní. Rodiče ji připravují svatbu a tu ona nechce . Matěj ji balí věci a vyhazuje. Mirek ji bere k sobě a jeho bytná se o ni stará a vykrmuje. Když to za ni přijde kamarád a radí ji aby se na Mirka vykašlala. Do konce vojny ještě hodně času. Rozchází se s ním . Živoří u rodičů kteří ji obletují. Když už rodí necejtí žádnou ulevu . Mirek ji vyhledá a do porodnice za ní jde.Moje hodnocení : 2/10
Absolutně další kniha která mi nic neřekla. Kniha jak když v metru vyslechnete cizí rozhovor . Měla být o životě ale co nám říká? Život není jednoduchý? Popisuje život jaký byl dřív? Člověka který se chce osamostatnit? Příběh je psaný z pohledu obou postav. Ale ani to knihu nezachrání.