Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Září 2013

10) ti nyní přišel dopis z Bradavic?

30. září 2013 v 8:00 | Mimi |  Co by kdyby
Zapojila jsem se do projektu Co by kdyby které pořádá Suši .
Byla bych dost v šoku . Ale těšila bych se tam . Zabalila bych pár nezbytností a čekala až budu moct jít na nádraží a nastoupit do proslulého vlaku :)

Toxický squat

28. září 2013 v 18:43 | Mimi |  Hana Kavurová
Anča žije už dlouho ve squatu . Začla pomalu s trávou, pikem až si začla píchat.Žije jen se svími fetáckými kamarády. Chce přestat ale nemá důvod a proč to dělat ani kvůli komu. Když neví co dál najde svého kamaráda mrtvého. Rozhodne se vrátit domů. Nikdo ji nepřivítá. Rodiče nepozdravý jako kdyby ji ani neviděli a byla vzduch.V pokoji se přitulí ke své sestře - dvojčeti Markétě. Následně zjištuje že ona si také píchá. Než odešla tak to byla slušná holka a všechno ji vyvracela. Bojí se že je to její vina. Užívají si spolu ale matka na to přijde a chce ji dát léčit. Ona slibuje že stím přestane a obě se o to snaží ale moc jim to nejde. Kradou aby měli peníze. Následně Markéta zjištuje že je těhotná to už jim to jde lépe ale když jsou ve squatu tak začne předčasně rodit a z porodnice následně uteče a zanechá za sebou dopis.Její bývalí přítel který nedávno umřel tak měl aids a ona se také nakazila proto utíká a chce pro mimčo lepší život . Rodiče se dítěte ujmou a Anče řeknou že se domů může opět vrátit.

Moje hodnocení : 5/10
Kniha se řadí kvalitou vedle špiček jako My děti ze stanice Zoo. Vůbec mi to tak ale nepřišlo. Hana opět píše chvilkama zmateně a člověk se ztrácí. Né tedy tolik jako v Pekelném spasiteli ale i tak je to zmatečné chvilkama. Některé scény mi přišli krapet ujeté. Hlavně ona se po dvou letech vrátí domů a rodiče ji ani nepozdraví a následně je pro ně vzduch? Který rodič by se takho zachoval? I po jakém koliv průseru rodiče řeknou aspon ahoj nebo co tu děláš?

Nikdy v životě

25. září 2013 v 0:23 | Mimi |  Hra lží
Emma se stále vydává za svoji zemřelou sestru-dvojče Sutton. Nikdo nic nepoznal. Snaží se z holek malími kroky dostat nějaké podrobnosti kdo dřív nebyla. Dostane dycky jen malé utržky a po zbytku musí pátrat sama.Když se zmíní o datu 31.8. všichni zpozorní a nechtějí se o tom bavit. Znamená to že holky ví že Sutton zemřela nebo co se vlastně stalo? Nikdo ji to nechce říct. Ethan ji stále pomáhá a jemu jedinému se může svěřit. Mají se rádi ale ji přijde že chodit s ním by byla jen další komplikace a tak ho odmítne.

Laurel její sestra ji také moc nemá ráda ale je vidět že dřív se rádi měli a ona to chce zas dát do pořádku ale neví co má udělat protože neví co pokazila. Obdrží vzkaz s přívěškem vlaku. Snaží se přijít co to znamená když nedávno projela videa Hry lží nenašla v žádném vlak. Když se zmíní o vlaku všichni ji odpálkují a o tomdle se bavit nechtějí. Musí na to přijít a v tom ji přijde výpis z účtu za srpen. Zjistí že ten den byla v jednom obchodě. Zeptá se prodavačky a ta ji řekne že ten del tam byla s jinými kamarádky. Ukradne kabelku aby se dostala na policii a tam ve spise najde že ji selhalo auto a železničním přejezdu a Gaby se dostala do nemocnice.

Dvojčata štěbetalky jak se jim přezdívá Gabby a Lilli se stále chtějí dostat do jejich party. Chovají se velice divně a začne je podezřívat že můžou za smrt Sutton jelikož ji napáchala dost velké neplechy. Při školním plese jim holky řeknou aby se oblíkly jinač než ostatní . Řeknou jim jiné téma ale oni se to dozví a přelstí je. Než jdou na podium Lilly si odběhne a Emma se bojí že ji něco provedou. Najednou se zřítí osvětlení a Emma omdlévá.Vše nasvědčuje že štěbetalky můžou za smrt jejísestry. Jede s nimi do bazaru kde má zabavené auto.Celou cestu se bojí aby ji něco neudělali. Narazí na jejich tajný twitter který má divné zpravy ze dnů kdy se Sutton něco přihodilo a kdy zemřela. Když přijedou do bazaru zjistí že její auto si už někdo 31.8. vyzved. Jaktože ale její kámošky o tom neví? Kde je auto? Je v něm Suttonino tělo?

Koná se ples a Ethan tam jde se Samanthou myslel si že když o něj nestojí nepůjde s nim ani na ples. Emmu to dost štve . Hlavně jako Sutton by se takhle chovat neměla. Po plese s kamarádkami odjíždí kempovat do lázní. Jedou snimi i štěbetalky a Emma se hrozně bojí. Po cestě se dvojčata pohádají a Lilly vystoupí. Zaparkují auto a jdou pěšky. Strašně se bojí. Dojdou ke skále kde se musí kousek přeskočit. Emma to odmítá.Holky to přeskočí a Gaby ji stále nabádá a strká aby to přeskočila. Emma si myslí že ji chce schodit a zabít a tak do ni štouchne a ona spadne . Je celá vyděšená a běží dolů ji najít. S holkama se rozdění a jdou ji hledat . Strašně se bojí až ji zaslechne u skal. Vydá se tam. Někdo ji začne škrtit a prasklina mezi skalama se zasype.Hrozně se lekne a prosí aby si promluvily. Myslí si že je po ní. Najednou se objeví všechny holky a že to byla vydařená Hra lží. Je vyděšená ale ukazuje se že ani dvojčata za Suttoninu smrt nemůžou a jsou její kamarádky. Jdou nocovat všichni k ní a slyší divné zvuky . Uvědomí si že má otevřené okno v pokoji a jde ho zavřít. V tom uvidí stín a stojí tam Thayer .Suttonin ex který před pár měsíci zmizel a nikdo neví proč ale jak vypadá poslední s kym mluvil byla Sutton a dost ho naštvala .. Je on její vrah?

Mrtvá Sutton vše pozoruje Emminýma očima a snaží se vzpomenout jaká vlastně byla a podporuje sestru aby jejího vraha našla. Jen škoda že k ní nemůže promluvit...Najde někdy svoje tělo a svého vraha?

Moje hodnocení : 10/10
Druhý díl serie byl snad ještě napínavější. Chvilkama sem se bála s Emmou. Příběh mě pohltil a nešla sem spat dokavad jsem to nedočetla :D Další díl vychází 16.10. tak se strašně těšim. Kniha je zamotaná a člověk neví komu věřit a bojí se o Emmu a snaží se přijít kdo by moh být vrah ale dycky se doví že ten to nebude. Konec opět napínavý přesně jak to Sara umí! Tuto serii jen a jen doporučuju už hooodně dlouho jsem nesedla ke knížce a četla dokavad nebyl konec.

Mé syny zničil heroin

23. září 2013 v 14:26 | Mimi |  Elizabeth Burton - Phillipsová
Elizabeth je učitelka a s Lawrencem porodí krásná dvojčata Nicka a Simona. Žijí si radostně v domě a Elizabeth cítí že by její rodina chtěla změnu. Kluci začnou kouřit trávu. Elizabet sežene práci na internátní škole a všichni se stěhují. Jenže ona na ně vůbec nemá čas a otec zůstal kvůli práci ve městě.Jejich manželství se hroutí a jdou od sebe následně se rozvádějí a ona se začne stýkat se známím Tonym. Synové vypadají čím dál hůř a vykašlou se na školu. Elizabeth opouští místo a stěhují se zpátky do města.

Synové se chytnou špatných kamarádů a kouří trávu, začnou s crackem a jen se venku poflakují. Nechtějí dodělat školu a začnou si hledat práci. Matka za ně zaplatí kauci na byt a bydlí sami. Jenže to začnou brát drogy víc a víc až to s nimi jde z kopce. Začnou si píchat heroin a z práce je vyhodí.

Chodějí za matkou s dobrými výmluvami aby jim půjčila 20liber . Až později ji dojde že je tim v tom ještě podporovala. Když to už Simon nevydrží a chce s tim skoncovat . Jde za matkou a se vším se ji svěří mlčí ale že v tom lítá i jeho bratr Nick toho celou dobu kreje. Následuje kolotoč kdy Elizanbeth schání protidrogové kliny které by mi pomohli a Simonovy pády kdy droze opět podlehne. Už je dlouhou dobu čistý ale Nick si před nim píchne a on musí také. Opět v tom lítají a zas přijde o práci. Matka se doví i o Nikovi a už nemá síli oboum pomáhat když stejně do toho zase spadnou. Zaplatí 70tisíc liber jejich dluhy a další se vrší. Tony ji dává ultimátum at si vybere jeho nebo syny. Vybírá si jeho . Změní si čísla a snaží se s tím vyrovnat. Zjistí že z kluků jsou bezdomovci. Stále se snaží vzpamatovat z tich šoků které ji nadělili.

Po dlouhé době kdy se dají trochu dohromady tak se s nimi maličko začne zase stýkat. Nick má jít k soudu za krádeže . Snaží se aby měl kde bydlet a oba začnou brát subutex aby se závislosti zbavily. Občas ale podlehnou. Až jednou se opijí a Nick si chce píchnout. Simon ho od toho odrazuje. Pohádají se a Nick odjede. Ráno buší na jeho dveře a neotevírá . Vylomí je a najde na záchodě Nicka oběšeného. Je v šoku a jentak se nemůže dostat že jeho bratr dvojče je mrtev. Bere to jako znamení.Všichni věděli že oba se přes to nedostanou. Jeden dycky strhnul toho druhého. Pro Elizabeth je to strašný šok a hledá pomoc.

Najde pár organizací které pořádají skupiny pro podobné lidi a lidé si povídají a řeší své problémi. Dost ji to pomůže a každého šokuje že o tom dokáže tak dobře a otevřeně mluvit. Začne se věnovat charitativní činosti a pomáhat podobně postiženým rodinám až narazí na ženu která ji vnukne nápad napsat knihu. Simon ji pomáhá a své pohledy na věc dodává a dává příběhu na pravdivosti ..


Moje hodnocení : 10/10
Kniha hodně dobře vyprávý drsný příběh o drogách, lásce, dluhách a poklesu lidské duše. Matka poté co zažila hodně špatné chvíle se rozhodla napsat knihu. Obdivuju jak se se vším dokázala vypořádat a co byla pro své syny schopna udělat. Po smrti Nicka zasvěcuje svůj život přednáškám a snaží se pomáhat což je strašně hezký. Málo lidí vás pochopí. Opravdu knihu doporučuju lidem kteří se s dogami setkali a rodičům aby věděli jak to může dojít daleko. Kniha je psaná velice čtivě a drsně popisuje nelehkou ulohu rodiny . Do knihy jsou vloženy dopisy a postřehy Simona.

9) se dnešní lidstvo rozhodlo spálit všechny knihy a žít jenom při elektronice?

23. září 2013 v 8:00 | Mimi |  Co by kdyby
Zapojila jsem se do projektu Co by kdyby které pořádá Suši .
To by pro mě bylo peklo , protože nejsem zrovna člověk co by se mu líbili čtečky a číst z tabletu a podobné vymoženosti. Mám rada svůj velký notebook. Svůj tlačítkový mobil.Všechno hmatatelné a ne elektronické vymoženosti. Snažila bych se co nejvíce knih koupit ještě v pevné vazbě a poté bych se snažila na černém trhu získat nějaké kusy kdyby to nešlo tak bych hold ač nerada musela koupit nějakou tu čtečku a číst z toho :( mrzelo by mě to :( Miluju když přijdu domů a vidim knihovnu a svoji sbirku knih jsem na ni pyšná (ikdyž jsem ji dosti zmenšila ale i tak knih je hodne )takhle v čtečce mohu mít zadarmo tisice knih ale nikdo je nevidi !

Holčička,která nechtěla vyrůst

19. září 2013 v 21:20 | Mimi |  Isabelle Caro
Rodina Isabeli byla poznamenaná válkou a jejich zdravotní stav nebyl moc dobrý. Když se Isabela narodila její matka měla vztah se zpěvákem Bobby Hawhem. Ten je ale záhy vyhodila ona byla s jiným mužem. Isabella se až jako větší dozvěděla že Bobby je její pravý otec. Matka se o ni starala velice zvláštně a všechnu lásku a pozornost dávála jen ji. Všechno ji zakazovala a ven mohla jít jedině omotaná v šálách.

Ven ji vůbec nechtěla pouštet a držela ji zavřenou doma. Už jako malé ji vynadávala že bude tlustá a měla dost divné názory. Učila se doma . Její matka ji nikdy nechválila a spíše ji ještě vynadala. Kupovala ji menší oblečení i boty a Isabela poté vypadala velice velká.Snažila se svůj růst zarazit tak nejedla nic co by ji dávalo sílu. Z televize kterou si záhy pořídili pochopila že svět jak ho zná ona není normální že venku je něco jiného. Chtěla utect ale nikdy se k tomu neodvážila.

Matka ji na léto přes sociální výměný pobyt dopřála kamarádku. Jí bylo 11 ale pořídila si 4letou holčičku a věnovala se jen ji. Isabela opět seděla doma u okna a pozorovala co se děje venku. Velice ji to ničilo. Takhle to šlo 2léta za sebou. Když ji bylo víc začla se snažit aby z domu odešla. Kolikrát její tělo jak nejedla zkolabovalo a byla převezena do nemocnice. Jenže matka tam bud zůstala s ní a nebo na všechny křičela a byla propuštěna. Takhle to šlo stále dokola. Snažila se více hrát na housle . Když nastoupila do kurzu bylo ji řečeno že nic neumí. Snažila se zdokonalit a nastoupila na fakultu. Začlo ji bavit divadlo. Ráno snědla kostičku čokolády aby měla energii a to bylo vše. Vydělávala si hraním houslí. O kluky nikdy neměla zájem.

V divadle se jim přestalo libit jak moc byla hubená. Kolikrát kolabovala při zkouškách. Dostávala výživu do žíli a všechno to šlo zase nanovo. Jedla vitamíny ale ty ji moc nepomáhali. Její matka ji moc kontrolovala a byla na ni závislá. Po čase si začla psát blog kde se se svojí anorexií svěřila. Po nějaké době ji oslovil fotograf který fotil kampan proti anorexii .Souhlasila s tím . Oslovila ji i televize a ona natočila pár reportáží o sobě a o tom jak žije. Všechny to šokovalo. Ve svých 25letech měla 26kilkog. Občas její váha vyšplhala na 40 ale poté zase spadla okolo 30. Snažila se jezdit po školách a snažit se zabránit proti anorexii a pomoct lidem které to také zasáhlo. Nedokázala ale tu smrtící hranici překročit. Když byla v nemocnici matka tam byla s ní a jedla jídlo místo ní. Takže sílu nenabrala. Ve svých 28letech 17.listopadu 2010 svůj boj prohrála a umřela.


Moje hodnocení 8/10
Velice realně popsaný strašlivý příběh jedné mladé ženy která měla naproste divnou matku která ji nedovolila žít normálně a holčička nevěděla co je normální a chtěla být kvůli ní stále dítě a dělala pro to vše. Odstrašující případ jak může dopadnout přehnaná rodičovská láska. Hodně dobře napsané . Scény jsou popsané hodně reálně . Konec kdy ji zaváděli hadičky se mi až zvedal žaludek jak to někdo může dohnat až takhle daleko. Určitě doporučuju přečíst tim kdo přemýslí o dietách a říká si že je tlustý. Radši oplácaná než toto.

Pekelný spasitel

19. září 2013 v 20:59 | Mimi |  Hana Kavurová
Klaudie žije jen s otcem , její matka zemřela a ona se s tím moc nedovedla vyrornat. Začla se řezat a ta bolest ji uspokojuje . Baví ji se koukat jak stéká krev. Má nejlepší kamarádku Julii s kterou dělá všechno ale najednou ji začne ignorovat. Klaudie se znovu podřeže slibuje otci že už to neudělá ale on ji umístí do psychiatrické léčebny. Podaří se ji utect a jde do Crossu . Seznamuje se se Samem. Zavede ji k sobě domů a ona zjištuje že je upír a má na ni velkou chut. Ona se ho nebojí. Jeho rodina chce aby ji sněd ale on ji brání a je kvůli tomu dost velký povyk. Donese ji do bezpečí domů a často ji sleduje. Klaudie chodí jako stín a nikdo si ji nevšíná. Sam ji občas navštíví a ona ho miluje ale zároven nenávidí. Jeho bratr Arron ji chce dostat. Navštíví ji a pokouše její nevlastní sestru. Otec je najde spolu v louži krve. Myslí si že to udělala ona a nechá ji odvést a nic nechce slyšet. Ona si odpykává trest v léčebně a nic ji neláká aby vyšla ven. Až ji přijde navštívit Julie. Miluje ji a vždycky po ní toužila. Navede ji že by mohla utect. Večer bouchá otevřené okno tak ho jde zavřít a venku stojí Julie a navádí ji aby skočila. Skočí ale spadne a je pěkně pohmožděná. Dozvídá se že Arron kousnul Julii a je z ní také upír. Mluví spolu a chtějí přes všechno spolu být.

Moje hodnocení : 2/10
Čekala jsem příběh mladé holky která se řeže ale místo toho se setkáváme se slátaninou kdy skáče od jednoho k druhému a člověk se ztrácí. Nejvíc to vyvrcholí když potkává upíra do kterého se zamiluje a on se vzbouří prot své rodině aby ji nekousnul. Nechápu jak lidi můžou i do takového příběhy zamontovat upíry. Čekala jsem že se nakonec třeba vysvětlí že se jednalo o nějakou metaforu , blouznění ale néé opravdu upír který kvůli ní utek. Todle už opravdu ne. Dobré bylo že kniha se četla opravdu rychle .

Na vlastní pěst

19. září 2013 v 17:23 | Mimi |  Kate Holden
Kate po své drogové závislosti a prostituci se všeho zbavila a odíždí do Itálie hledat sama sebe . Žije po různu u různých mužů s kterými se seznámí. Většinou jsou ženatí a hledají jen rozptýlení. Pohybuje se od jednoho ke druhému a chce pevné zázemí které se ji nedostává. Seznamuje se s Gabrielem který ji nejvíce zamotá hlavu. Mají spolu komplikovaný vztah. Přizná se mu že byla prostitutka. Jejich vztah je komplikovaný a ona odjíždí do Austrálie . Po půl roce se opět vrací a zjištuje že Gabriel se mezitím dal dohromady s Donatelou. Chvilku žijí společně všichni tři a neví jak ze situace kdy se všichni tři navzájem milujou vybrousit. Všichni brečí a následně se Kate rozhodne odejít a najít si někoho jiného.

Moje hodnocení 1/10
Kniha mi přišla absolutně o ničem. Kate se hledala ale nějak se nemohla najít a ani nevěděla co chce . Čekala jsem že kniha opět bude popisovat její problémy a bude to čtivé jako první díl ale ničeho takového jsem se nedočkala :(

8) jen tak na ulici potkala svého oblíbeného spisovatele/spisovatelku?

16. září 2013 v 8:00 | Mimi |  Co by kdyby
Zapojila jsem se do projektu Co by kdyby které pořádá Suši .
Mám problém oslovit neznámé lidi takže bych jen čučela a poslouchala co říkají. Nedávno jsem potkala kluky z Debilních keců a taky sem jen prošla a otočila se za nima :D Takže bych se s nimi určitě nezačla bavit a nebo je nepochvalila či nepožádala o fotku. :D

Indigové kouzlo

9. září 2013 v 12:06 | Mimi |  Pokrevní pouta

Syndey je v noci vytržena učitelkou Terwilligerovou a ta ji odveze někam do pouště kde od ní chce udělat kouzlo. Samozřejmě to zvládne ale stejně ji to stále děsí. Další den odlétá kvůli svatbě Soni a Michaela pryč. Kvůli utajení měla ona i Adrian letět z jiného letiště ale přeloží ji na poslední chvíli na jiný let a ona se vedle něj ocitá v letadle. Od té doby co ji on vyznal lásku je to mezi nimi divné. Setkává se se svojí velitelkou Stantovou a Ianem . Oba jsou nesví a chovají se před moroji divně . Svatba je krásná a oni se ůčastní i veselky kde sedí u stolu s Abym . Otcem Rose.Adrian ji vyzve na tanec a všichni jsou zděšeni . Berou to jako zlepšení vztahů mezi sebou . Andrian se ji ptá jak pokročila s hledáním Marcuse a ona že alchymisti ji nic nechtějí prozradit. Adriana napadne aby použila hledací kouzlo. Pomůže ji sehnat potřebné věci a vydají se na louku kouzlo provést. Uvidí nějaký byt a vzdáleně kostel. Adrian ji prozradí že kostel se nachází v Santa Barbaře. Všichni jim říkají jak jim to společně při tanci slušelo. Je z toho nervozní. Jejich rasy se nesmí prolínat.

Sydney letí zpátky do Palm springs . Terwilligerová ji dá amulet co má skrývat její magii. Poprosí ji aby našla její sestru Veroniku.Je stará ale z mladých lidí z kterých cítí nepoužívanou divokou magii vysává mládí. Chce ji v tom zabránit a pověřuje tim Sydney.

S Adrianem navštíví jednu dívku a ta o magii nechce ani slyšet ale naštěstí si vezme amulet na ochranu. Když se jim podaří najít další dívku je už bohužel pozdě. Štve je že je Veronika předběhla o chvilku.

Když se ji naskytne volné odpoledne zajede se podívat po své vizi o kostelu a Marcusovi. Podaří se jí ho najít . On se jí lekne a uhodí ji ona jeho taky. Vyjasní si kdo jsou a on ji vypráví jak opustil alchymisty že je to jednoduché a at se k němu přidá. Že tidlech lidí je více co se vzdali svého úkolu být alchymisty. Poučuje ji o tom co pro to udělat. Musí splnit misi. Setkává se s jeho skupinou a doví dá se že Jill je v ohrožení protože na ní mají bojovníci spadeno a zabránit tomu jde jedině že ukradne alchymistům jeden dokument. Moc se jí do toho nechce . Kouzlo v tetování ji ovlivnujě ale chce udělat vše pro záchranu Jill.

S Adrianem se znovu políbí a neví jak jejich vztah dál řešit protože je to velice nebezpečné.

Sydney jede na víkend k Ianovi a ten ji propašuje do archivu kde nepozorovaně stáhne video záznamy a nikdo o ničem neví. Letí zpátky a vidí že Marcus měl pravdu. Alchymisti se výdají s bojovníky ale jí to všichni popíraj. Marcus chce aby jela do Mexika si odstranit tetování na tváři. Nechá si ho předělat a tím nad ní alchymisti nemají takovou moc ale do Mexika na uplné zničení se ji nechce .

S Adrianem stále pátrají po Veronice a najdou že je ubytovaná v jednom motelu. Vydají se tam a prozkoumavají . Recepční Alicie jim říká že Veronika si někam odběhla. Jsou zklamaní že se s ní minuli. Stále po ní pátraj aby jim neublížila. Profesorka Terwiligerová nepřijde na vyučování a nebere ji telefon s Adrianem tam jedou a dům je prázdný. Setkají se tam s Alicii je také čarodějka a vysála z Veroniky její moc. Chce je zabít a tak Sydney která si zapamatovala několik kouzel s ní bojuje.Uvězni ji ve sklepě a utíkají. Terwiligerovou nikde nemůžou najít a vidí kočku tak běží za ní a ta je dovede do parku kde profesorka leží. Postarají se o ní.

Sydney je velice skroušená že nepoznala že ji Alicia sleduje rozhoduje se jet do Mexika a nebýt alchymistkou. Jenže u vlaku si to rozmyslí. Oni jen mluví ale nekonají a u ní je to naopak. Jede zpátky a Adrian ji nechal dopis podle kterého ho najde. Chce být sním ale bojí se že by zklamala a neodváděla by dobrou práci vrací se tedy na kolej. Přidělili jim dalšího Morojského strážce Neila . Jde do svého pokoje a tam na ni čeká její mladší sestra Zoey že ji bude pomáhat s mísí. A jejda všechno bude asi jináč...

Moje hodnocení : 9/10
Další díl Pokrevních pout opět nezklamal. Byla tam akce napětí i romantika. Líbí se mi jak Syndey není hloupá a je oddaná všemu ikdyž to není pro její prospěch. Jak vidí že ji alchymisti lžou ale ten konec jak se tam objevila její sestra to bude ještě pořádnej průser. Těším se na 14.2. to vychází 4 a myslím že i poslední díl.

7) byla vybrána jako splátce do Hladových her?

9. září 2013 v 8:00 | Mimi |  Co by kdyby
Zapojila jsem se do projektu Co by kdyby které pořádá Suši .
Hunger Games jsem tedy nečetla ale viděla jsem začátek filmu tak nějak vím o co jde .
Snažila bych se z toho co nejlíp vyprostit protože někde bojovat o přežítí ještě v lese myslím že bych dost dlouho nevydržela a začla panikařit. Les mám za barákem , ráda se tam projdu ale bejt tam na život a na smrt? to opravdu ne :D

Zlatá lilie

4. září 2013 v 18:30 | Mimi |  Pokrevní pouta
Sydney je stále v Palm Springs a ochranuje morojskou princezdnu Jill aby se ji nic nestalo. Sona a Dimitrij oba bývalí Strigojové se snaží přijít na něco co by zastavilo Strigoje. Po dlouhém přemlouvání jim Sydney dá také svoji krev a oni zjistí že obsahuje magii.

Sydney si vyjde na rande s Braydenem. Její kamarádi stále pletou jeho jméno ale on je přesně jako ona. Hrozně vzdělaný a chytrý. Je ráda že konečně může od všeho vypnout a nepřemýšlet. Vyčítá si že pro Moroje pracuje až moc oddaně zjistit to alchymisti tak by ji hnedka potrestali. Trápí se tím že už takhle se s nimi moc kamarádi ale ona si na ně zvykla a má je opravdu ráda.

Kdykoliv je s Braydenem Adrian je vyruší a on musí poslouchat naléhavé rodiné záležitosti. Po čase ho to docela otráví. Jenže Sona a Sydney jdou pro jídlo a někdo je napadne. Na meči kterým je chtějí zabít jsou staré alchymistické znaky.Snaží se vypátrat kdo na ně moh utočit. Že by lovci upírů byly skuteční? Podá hlášení alchymistům a ty ji nic moc neprozradí. Když o tom mluví Clarence jim řekne o Marcusovi Finchovi jenže o tom nejsou žádné záznamy. Že tento muž byl ve skupině která napadne Clarence kdysi dávno a pomoh mu. Snaží se držet v bezpečí a zjistit kdo to moh být. Mezitím se Jill nechá vyfotit od Lii a ta to použije do časopisu. Sydney se bojí vyzrazení kde jsou.

Profesorka Terwilligerová se ji stále snaží donutit k magii. Nutí ji na jejich hodinách opisovat a překládat různá kouzla. Sydney jako alchymistka magii odmítá a má z ní strach. Jenže najednou se Sona ztratí a oni nevědí co mají dělat vyzkouší všechno a Sydney popadne všechnu hrdost a jde za ní požádat o radu. Jestli se dá použít kouzlo k nalezení člověka. Terwilligerová má radost a pomůže ji. Stojí jí to hodně usilí a síli ale nakonec to dokáže. Uvidí že Sonu někde drží a jen utržky . Podle symbolů se snaží přijít kde by mohla být. Uvidí vytetované slunce. Vzpomene si že stejné má vytetované Trey . Snaží se ho vyzpovídat až tedy začne mluvit. Zjistí že existujou bojovníci kteří byly dříve alchymisti ale tyto dvě skupiny se rozdělili. Snaží se zabít strigoje . Myslí si že Sona je nebezpečná neví že se přeměnila. Dohodnou se že jeho lid ji vyslechne.

Přijmou všechny možná opatření a Sydney se ocitá uprostřed haly kde se sejde rada bojovníků .Vyslechnou si ji a vysvětlí co oni dělají. Nechtějí pochopit že Sona je už normální. Vládne řekně že až vyhubí strigoje je řada na Morojích . To nechápe a bojí se toho. Bojovníci mají velký trenig a bojují proti sobě a výtěz může zabít Sonu.Vyhraje bratranec Trey . Sydney se to snaží zastavit v tom někdo začne střílet omamující šipky a ona začne utíkat. Objeví se tam Dimitrij a ona utíká.Najde ji Adrian a pomáhá se ji dostat ven.Použije pár kouzel které má ukryté v náramku. Dostanou se ven a ona štastne odjíždí.

Trey ji vzal telefon a po 3dnech ji ho až vrací a ona tam nachází zprávy od Braydena. Nejdříve si vyslechne Trey za to že ji přived k bojovníkům a Sona utekla tak jeho i jeho otce vyloučili. Chce udělat všechno možné aby se tam zase mohla vrátit. Zavolá Braydenovi a omlouvá se mu. Sejdou se a on se s ní rozchází protože její oddanost rodině je větší než jejich láska. Ona si celou dobu nebyla jistá co k němu cítí spíše necítila nic při polibku ani ted když se s ní rozchází.Jede za Adrianem mu to říct a on ji také políbí. Najednou ji dokchází že řídit auto které chtěl naučit zvládl uplně dobře a on se přiznává že to vše byli lsti aby se k ní dostal blíže. Cítí se s ním krasně ale je to proti jejím zásadám a vším v co věřila a byla vycvičena ale kdo přemůže city? Odchází od něj a otevírá dopis od Clarence který ji posílá fotku onoho záhadného zachránce Marcuse Finche který ma na tváři alchymistické tetování lilie a přes něj tažené tetování viné révy. Co ji alchymisti tedy taji?

Moje hodnocení 8/10
Začátek byl takový slabší a nic moc se nedělo ale poté opět přišli tajemnství a hádání co se semele a bylo to napínavé a ještě napínavějš to zkončilo.Sydney odmítá magii a pak ji sama používá. Čekala jsem že Brayden bude také nějaký upír a nebo něco podobného. Dnes vyšel 3.díl . Hned jsem si ho koupila tak se do něj jdu pustit.

srpen

2. září 2013 v 13:55 | Mimi |  Nové přírůstky
V srpnu jsem přečetla 11 knih. Konečně jsem dočetla všechny erotický romány které jsem měla doma a mohu se vrhnout na další jiné věci :)Nejvíc se mi líbil Netvor a nejméne Jednou za život .
Koupila jsem si 13knih.Z toho Barvy lásky jsem už přečetla
Poslední knížky od Lanczové které jsem kdysi četla a ještě je něměla ve své sbírce. Už mi chybí jen Tajná láska ale to pani nějak přestala komunikovat.
Dětská serie od Meg Cabot jako její velká fanynka jsem se rozhodla do tohodle pustit ikdyž je to pro děti. Nevypadá to špatně.

Barvy lásky - můj pohled na ni si už mužete přečíst
Přímo do srdce - nějaká zamilovaná knížečka od CooBoo
Strach z lásky sexu a samoty - Další erotika od Lenky Teremový
Zapomenutá - o holce kterou všichni považují za mrtvou
Alice a Ester - jedna je o drogách a druhá o gembléřství. české knihy
Tři hromádky . První je koupeno v srpnu a jde stranou. Prostřední je takový mišmaš a třetí hromádky jsou životní příběhy. Nejdřív musím přečíst ty dvě hromádky abych nečetla jen nový knihy a staré se mi tam nehromadili :) Dohromady tedy na čekačce je 25knih . Dávám tomu do vánoc??

životní příběh velmi mladé bordelmamá

2. září 2013 v 13:36 | Mimi |  Ma-Ling Lee , Christa Bourg

Dívka je z Koreje když byla malá adoptovala ji jedna americká rodina a ona přijela do Ameriky. Rodiče se ji snažili vychovat a dát ji všechno jenže se za pár let rozvedli a otec nebyl zrovna hodný. Matka se s tím stále nemohla srovnat a brečela a byla v depresích. Dívka následně utíká a snaží se žít sama . Pobývá s různými uprchlými dětmi. Jenže je chytnou a pozavírají do nápravních zařízení. Takhle to jde několik let. Útěky a následně opět v nápravném zařízení. Skamarádí se s Natashou s kterou také jednou uteče. Živoří společně u jedné party lidí. Seznámí se s mužem a oni začnou tancovat za peníze. Skamarádí se s Dantem který je ochraňuje . Pomáhá jim přežít ve světe plném pasáků . Natasha ji kvůli klukovi opouští a on po čase kdy už to nemůže vydržet se ji rozhodne najít. Najde ji u chlapa a odveze zpátky. Jenže ona po čase opět uteče.


Zanedlouho uteče i ona. Začne bydlet u svého prvního přítele Jacksona s kterým přijde o panenství.Jenže ji chytne policie a odveze do nápravného zařízení kde se znovu setkává s Natashou která je závislá a už to není ona.Uteče a tancuje po barech . Nikomu nevadí že je nezletilá. Tancuje u Andreho a on si ji všimne a začnou si spolu.Občas ji trochu zmlátí ale jinač ji ukazuje jak se má žít úplné základy které ona nezná a je mu za to vděčná.Andre je pasák a prodává drogy a všechno ji naučí . Vede mu účetnictví a naučí se jak správně vydělat velké peníze.


Ve svých 17letech si rozjede svoji eskortní službu. Jenže to dělá jak všichni v okolí nabízí společnici ,každý si myslí že jde o sex ale oni nabízí pouze společnici na večer . Na tom vydělá balík peněz. Jenže to pro ni začne být riskantní a tak uteče do New Jersey.Tam si rozjede velký podnik s reklamou a 10-12holkama. Po problémech s chlapama uteče do Kanady kde se živí tancováním a začne tam rozjíždět také bordel. Daří se jí a Ed ji nabídne že ji prodá seznam emailů lidí kteří by měli o její služby zájem. Ona souhlasí a začne díky tomu vydělávat mnohem více. Přestěhuje se zpátky do Jersey a tam ovládne trh úplně. Díky internetu už nemusí mít pevnou kancelář s pokoji ale vše řeší přes sít a zamlouvá pokoje v hotelích. Bojí se dopadení a tak různě cestuje. Občas si začne s nějakým chlapem ale on ji chce ovládat a rozkazovat a to se ji nelíbí a tak to vždycky skončí. Je velice samostatná a nezávislá. Dozvídáme se různé příběhy různých holek které pro ni pracují . Sumy peněz které se dají vydělat .


Moje hodnocení : 9/10

Mám tyto příběhy ze života ráda! Člověk je pak rád za to kde a jak žije. Velice zvláštní na jejím příběhu je že se proplétala všemožnými špatnými věci ale nikdy na ničem nebyla závislá a hlavně nikdy nezačala sama prostituci provádět. Jen tancovala. To je obdivuhodné. Hlavně její sebevědomí a touha něco dokázat bez ostatních. Velice zajímavý příběh. Kniha je psaná čtivě že se prolíná minulost a přítomnost . Vysvětluje jak to vše začalo.

Espressologie

2. září 2013 v 13:34 | Mimi |  Kristina Springer
Jane už dlouhou dobu má brigádu v jedné z mnoha poboček kavárny Caffe Joe . Pracuje tam i její kamarádka Em.Zanedbává školu a chodí do práce protože ji to tam nebaví. Loni šla na ples s bratránkem a provalilo se to a dlouho musela čelit posměchu. Mellisa která si z ní nejvíc dělala srandu tak chodí i k ní na kafe a dycky si neodbyde rejpnout.
Jane si zapisuje kdo co pije. Různé typi lidí a navzájem se k sobě určité kávy hodí a tim i ty lidi. Píše si poznámky jaké lidi jsou . S Em se rozejde po třech letech přítel a je ztoho zdrcená. Jane ji seznámí s Cameronem. Sednou si spolu skvěle.

Tim zjistí že podle kafe se dají opravdu zkombinovat lidské páry. Začne to zkoušet jen ona nemá úspěch. Když se to dozví její šéf Derek udělá z toho vánoční trhák. Lidé stojí fronty na kafe a ona si zapisuje podrobnosti a podé lidem pošle email. Do vánoc dá dohromady přes 50párů. Jí se líbí Will který tam chodí na kávu jenže když ji dá číslo tak zjišťuje že ji dal špatné.


Je předposlední týden před vánocemi a kávová seznamka je strašný hit a každý ji chce podstoupit . Mluví o tom celý stát a televize se svým pořadem Gabby Girlz . Z toho je Jane velice nervózní ale nakonec to dá. Jenže chtějí aby někoho dohodila před kamerami a jako dobrovolník se přihlásí Mellisa . Bohužel jediný který se k ní perfektně hodí je Will kterého si chtěla dohodit sobě . Nezvládá to když je vidí se líbat a ještě v přítomnosti kamer a utíká ven . Cameron ji dohoní a políbí . Jenže za nim stojí Em . Následuje týden kdy s ní nechce mluvit a když se konečně sejdou a vyříkají si to tak Em se přiznává že byli kamarádi ale ona to brala jako že spolu chodí že za to on nemoh a že to Jane s Cameronem přeje .

Moje hodnocení : 8/10

Velice příjemná oddychovka . Četla se svižně a rychle . Děj je zábavný a nenutí vás přemýšlet.Měla jsem chut na kafe které normálně nepiju :D Knížka je tenká.

6) dostala smlouvu na svoji vlastní knihu?

2. září 2013 v 5:27 | Mimi |  Co by kdyby
Zapojila jsem se do projektu Co by kdyby které pořádá Suši .

Když jsem byla mladší chtěla jsem napsat knihu.Snažila jsem se o to ale moc mi to nešlo a poté jsem se na to vykašlala a radši čtu co jiný napíšou. Hodně lidí když jsem jim vyprávěla svůj život tak říkali že bych o tom měla napsat knihu a nebo nechat zfilmovat. Kdybych musela vydat knihu určitě bych psala odlehčenou verzi svého života něco ve stylu Můj vysvlečený deník. Popsala bych krásné naivní začátky mého mládí poté pády a průšvihy kdy člověk zjištuje že co se navenek zdá dobré dobré být nemusí a zakončila to mím odchodem z domova a zmoudřením :)