Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Říjen 2013

Manželka 22

27. října 2013 v 11:28 | Mimi |  Melanie Gideon

Alice žije s manželem a dvoumi dětmi. Peterem a Zoe. Ona pracuje na půl úvazku ve školním divadle . S Williem je už 20let a jejich vztah začne být divný a už o ničem. Snaží se na internetu najít nějaký lék na štěstí. Najde výzkum za který dostane tisíc dolarů. Tazatel 101 ona dostane jméno Manželka 22 dostává od Tazatele dotazy na které pro výzkum odpovídá. Jde o otázky ze života a manželství. Ponořuje se do hloubky a vzpomíná jak ji v 15 umřela matka a ona to nesla špatně . Neměl ji kdo pomáhat s dětmi.

Williama nejdříve dají na nižší pozici v práci a poté ho vyhodí. Nese to špatně a Alice vymýšlí jak uživit rodinu. Stále se svěřuje Tazateli s kterým si hodně rozumí. Založí si tajný facebook a píší si tam spolu. Zamilují se do sebe. Ale když se mají sejít on nedorazí. Rozhodnou se tento internetový vztah ukončit ale moc jim to nejde.

Její kamarádka z dřívějška potřebuje aby se postarala o její dceru a tak ta přijíždí a mají veselejší domácnost. Její dvě lesbické kamarádky se vdávají a ona má jít za družičku. Svěřuje se jim o Tazateli a oni ji ho rozmlouvají. Bojí se že její syn je gay. Potvrdí se že není. Zoe zase podvedla svého kluka a má divnou identitu na twitru.


Přijíždí její kamarádka Bunny a bydlí u ní. 20let se neviděli a baví se jako dřív. Kouká na fotky Tazatele na facebooku a podívá se kde byli pořízeny. Jen kousek od jejich baráku. Poslední fotka je pořízena u nich doma. Dostane strach že ji sleduje v tom ji ale dochází že to celou dobu byl její manžel Williem a nemůže to ztrávit. Odhalila mu tolik věcí o kterých se s ním nebavila a zajímal se o ni tak moc jako se o ni už dost dlouhou dobu nezajímal . Vše končí svatbou jejich kamarádek kde mají proslov.

Moje hodnocení : 8/10
Kniha je docela tlustá (430stránek) ale četla se rychle a uplně sama. Byla vtipná, moderní. Člověk nemusí přemýšlet a odreaguje se.

Odhalená

25. října 2013 v 15:13 | Mimi |  Sukuba
Georgina je štastná se Sethem . Přijde za nim v noci a zjistí že v posteli neleží on . V tom tam vběhne žena s pálkou. Přijde Seth a představuje ji svoji matku a bratra. Setha sestra Andrea má rakovinu a oni se jí oba snaží pomáhat. Najednou se ji ale přítíží. Georgina zkončila v knihkupectví a pracuje jako skřítek v obchodě u Santy. Každý ji říká že má na víc ale ona si nic jiného nehledá.

Vše je tak jak má být a najednou ji přijde dopis že je přeložena. Strašně to řeší a nikdo neví proč by ji měli přesouvat. Jerome ji nic neřekne až poté ji řekne že pojede do Las Vegas a měla by tam jet na víkend to tam obhlídnout. Nechce se jí tam. Seth by jel s ní ale ona nechce aby odjel . Chce aby se staral o svou nemocnou sestru. Jede tam a potkává sukuba Bastiena . A Luise který ji dřív už dělal šéfa. Seznamuje se s okolím. Jdou do kasina a ona získá práci tanečnice v představení. Vše je jak sen a ona si to velice užívá. Ale poté následuje opět návrat zpátky. Snaží se přijít proč by ji přeložili a pátrá po důvodu. Andree se přitížilo a vidí v tom temtonu. Když tam přijde Carter potvrdí že tam vidí temnotu která ji přitěžuje.Snaží se ji odehnat.

Roman dostane podezření a požádá Setha aby přišel a nechal se zhypnotizovat. Potvrdí se jeho doměnka a zjištujě že Seth byl v 10 fázích ve stejných obdobích a různími muži které Georgina milovala. Zjištuje že on je Kiryakos. Její první manžel kterého podvedla a nemohla se koukat na jeho žal tak podepsala smlouvu s peklem že bude jako sukuba a všichni které znala na ni zapomenou. Jenže Kiryakos podepsal také nějakou smlouvu stim že miluje nějakou ženu a musí ji najít a peklo mu dala 10životů na to aby ji našel. V každém životě se ocitnul blízko Georginy a zamilovali se do sebe ale Georgina se bála aby někomu neublížila tak to nikdy nedopadlo štastně. Byl jejími milenci kteří pro ni nejvíc znamenali. Oba jsou strašně v šoku. Seth se naštve že už ji nikdy nechce vidět a odchází.

Georgina je v šoku. Chce to s nim napravit. Seth s ní ale nechce mluvit. Opět vánoce a oni jsou rozhádaní a neví co dělat. Sepíše peklu žádost že její smlouva je neplatná. Po novém roce se koná turnaj v bowlingu kterého se účastní a když bowling zkončí jdou ven a stojí tam Seth a chce si promluvit. Jenže v tom se vyřítí auta a Georginu srazí. Ocitá se v pekle u soudu . Chtějí projednat její smlouvu. Řeší se tam ona i Seth. Přijde Roman jako její obhájce. Vysvětlí že její smlouva nesplnila podmínky Seth si na ni podvědomě pamatuje. Nypthon který uzavřel smlouvu s oběma to věděl a porušil podmínky. Soud trvá dlouho a dávají ji na vybranou bud zrušej jednu smlouvu nebo druhou. Ona chce zrušit obě. Andělé a démoni hlasují a nakonec vyhrává Georgina a anuluje obě smlouvu. Ocitá se v nemocnici a pocituje velkou bolest. Je opět člověk. Seth za ni jde a omlouvá se ji.

O pár měsíců později proběhne jejich svatba a ona už je těhotná...

Moje hodnocení : 10/10
Čekala jsem podobný konec ale že to až takhle zkončí teda vůbec . Krásně promyšlené a napínavé. Mrzí mě že je to poslední díl. Jak se ocitla v pekle říkam to je konec tam zkončí a ona se rozhodne postavit . Krása:)Ted by mohli vydat další serii od Richelle aby sme se ponořili do dalšího příběhu.

Dvě pravdy a lež

22. října 2013 v 15:21 | Mimi |  Hra lží
Emmě se v pokoji objevil Thayler všichni si myslin že o tom předem věděla . Že s nim mluvila celou dobu. Jenže ona nic neví. Laurel je na ní zase naštvaná. Thayler je zavřen do vězení . Emma si myslí že on ji zabil dvojče. Najde důkaz že on s ní byl 31.srpna. Najde malí klíček a nemůže najít do čeho by moh patřit. Až proledá skřínku a najde truhlu plnou dopisů které psala Thaylerovi.Neví proč odešel a co skrýval. Volá ji policie že už našli její auto že bylo v poušti a že na něm je krev. Emma nic říkat nechce neví co by jim také řekla. Když auto prohledají může si ho vzít zpátky a najde v něm lístek s jménem doktora. Najde ho na internetu a zavolá tam a zjištuje že byl střídavě léčen v psychiatrické lečebně a nedávno proti příkazu lékaře léčebku opustil. Emma se bojí čím dál víc že je psychovat.

Mezitím Sutton si uvědomuje a vybavuje vzpomínky z její poslední noci. Vyzvedla Thaylera na nádraží a byla ráda že s ním může strávit den. Jeli do kanonu a baví se spolu. Říkají jak je to težké že spolu být nemůžou v tom se ale Thayler rozčílí a uteče. Hledá ho a běží k autu. Stratí klíče a utíká a v tom někdo vezme její auto a řítí se proti nim a Thaylera zraní.Neví co má dělat nechce se prozradit že byl ve městě. Zavolá Laurel která pro něj hnedka přijede a Sutton se krčí v křoví ale Laurel ji zahlédne ale nic neřekne. Odveze Thaylera do vzdálené nemocnice. Sutton zlstává ukrytá v křoví a víc si nepamatuje. Takže Thayler ji zabít nemoh. Škoda že todle nemůže nějak vzkázat své sestře.

Suttoniny kamarádky začínají vést podezření ohledně jejího chování. Tvrdí že se změnila a dospěla. Nemůže jim vyklopit pravdu. Chtějí udělat kanadský žertík proti Ethanovi. Jenže to Sutton nechce a snaží se jim v tom zabránit. S Ethanem stále pátrá kdo moh zabít Sutton. Neřekne mu co se proti němu chystá. Bojí se vystoupit že s ním něco má. Když se to Ethan dozví je velice naštvanej a nemluví s ní. Snaží se ho udobřit a řekne mu o tom. Dozví se že už jednou Hra lží byla proti němu a on přišel o stipendium na školu.

Holky pořádají večírek v opuštěném domě. Přijede tam s Ethanem a nikdo nikde. Bojí se . V tom na ně holky bafnou že si z nich udělaly legraci a Emma představí Ethana jako svého kluka. Volá ji policie a oznámí že Thayler byl puštěn z vězení na kauci. Přijde za ni Laurel a řekne ji že to ona za něj zaplatila kauci.

Tayler ji navštíví a nechápe proč je k němu tak chladná. Svěří se jí že byl na protialkoholním léčení že ji to nechtěl říct dokavat nebude čistý. Chápe že už si našla jiného ale stále ji miluje. Emma začíná mít podezření že za vraždou Sutton by mohla být Laurel kterou už vyřadila z podezření. Jelikož celou dobu tvrdila že tu noc byla na večírku ale přitom vezla Thaylera do nemocnice a byla tam s ním. Má se bát pod vlastní střechou? Je ještě někde v bezpečí?


Moje hodnocení: 10/10
Dočkala jsem se dalšího dílu. Bůh ví kdy bude 4!! Prý v první polovině roku . Už těd se těšim. Zas napínavý! Celou dobu si myslíme něco a oni nás od toho vyvedou. Líbí se mi jak je to psané zamotané a tajemné!

Memento

22. října 2013 v 9:31 | Mimi |  Radek John
Michal Otava si s kamarády začne užívat a brát drogy. Začne zanedbávat školy ze které ho poté vyhodí. Rodiče mu dávají ultimáta a on uteče. Následně se vrací a už má těžkou závislost a rozpíchané žíli. Vaří různé směsy prášků poté začnou jako první v Praze vařit piko.Jeho tělo je samí bolák. Chodí s Evou která je také závislá. Vykradou společne lékarnů a přijde se na to. Michal jde sedět. Má možnost přestat z drogama ale neudělá to a vždy si je nějak sežene. Jeho matka se mu snaží pomoct když vylyeze a najde mu práci a stará se o něj jenže on potká kamaráda a ten ho zas do toho uvrtá. Je v strašnejch schýzách že ho někdo honí a sleduje . Nedokáže žít normálně. Opět se dostává do vězení a v něm zjištuje že jeho láska Eva strčila hlavu do trouby a umřela. Myslí si že to na ní narafičili a touží po pomstě. Když ho pustělj plánuje jak se jim všem pomstí a dá jim smrteldou dávku. Následně on sám 1984 umírá.


Moje hodnocení : 4/10
Česká nejznámější kniha o drogách . Všude se o ní mluví. Už dooost dlouho si ji chci přečíst konečně jsem se k ní dostala po pul roce co ji mám doma a teda první půlku jsem se nemohla vubec zacist a pote me to nebavilo. Divně psané .Střídaj se roky. Opravdu zklamání nejlepší knížka o drogách je prostě My děti ze stanice zoo.

Deník sprosté matky

11. října 2013 v 19:22 | Mimi |  Ian Frazier
Moje hodnocení : 1/10
Jeden bod dávám za hezkou obálku která mě opravdu zaujala i s anotací ale to co se ukrývá vevnitř je katastrofa!!Kniha pojednává o jednom roce Sprosté matky. Je psaná v deníkových záznamech.Hrdinka je žena v domáctnosti. Má dvě děti. Je totálně šáhlá a projevuje se demence američanů kdy nepoužívají vlastní mozek. Autor když knihu psal musel být ožralej a nevědět co píše jináč todle nemůže nikdo sesmolit za střízliva! Co stránka to se do něčeho pouští a nevyjde to tak jak chtěla a snese se tisíce nadávek a nadávky na Bushovu administrativu. O čem přesně to bylo ani psát nebudu jelikož to se nedá jentak napsat a bylo to vlastně o ničem. Jen nadávky ženy která si ráda dá skleničku .Obrovská zkurvena hromada hnusneho sajrajtu!!
Do prdele s tim sráček Arim Fleischerem a tou kretenskou margaret thatcherovou taky!!
Boze ja je nenavidim stejne jako tudle zasranou zmrdanou debilni prišernou z prdele halliburtonovskou zabordelenou lednici !! ..Cukr a sůl

8. října 2013 v 15:32 | Mimi |  Tána Keleová -Vasilková
Nora žije už velice dlouho s Lubošem.Mají spolu dvě dcery. Dominiku a Veroniku.Nora se stále starala o děti a když holky vyrostli a tolik ji nepotřebovali zatoužila že by začla pracovat. Luboš o tom nechtěl slyšel. tajně si udělala řidičák a kurzy. Když ji přijmuli do jedné agentury oznámila mu to. Luboš se s tí nedoved srovnat. Nepotřebují přeci další peníze on ji uživý. Nedokázal pochopit že Nora chce jít za svou karierou . Začal pít a jejich manželství začlo být čím dal větší katastrofou až ona podala žádost o rozvod. Vše proběhlo rychle. Jenže nastal čas kdy Luboš opustil společný dům. Pro holky to byl velký šok a nemohli se přes to přenést ikdyž se všichni snažili.

Časem si víkendy s tátou užívali a on se snažil. Jenže utek nějaký pul rok a on si našel známost. Doneslo se to i k Noře a ona z toho byla velice špatná. Je ve strašném schonu práce. S holkama ukoly večeře pradlo. V tom potká Pavla. Svoji první lásku. Zjištuje že ovdověl a má syna stejně starého jako Dominika. Jenže on chce hnedka pevný vztah a to ona nechce . Setkávají se ale z její strany je to slabší.

Celý její život je schon. V práci doma, na Veroniku jde puberta tak si užívá. Na Luboše je nepříjemná kvůli jeho nové přítelkyni. Její bratr Martin má problémy se svojí ženou Janou a to brala jako příklad jejich vztah. Uvědomuje si že Luboše má stále ráda a nic se nezlepšilo jeho odchodem.

V nemocnici ji pomalu umírá matka. Zjištuje že ji za celý život ani pořádně nezná. Veronika začne mít problémy s jídlem. Včechny postihnou neštovice a nikdo se o ně nestará. Až po několika dnech kdy jsou holky vysílené nemají už co jíst jí zavolá bratr Martin a dojde ji nakoupit. Žárlivý Pavel ji volá proč se mu neozívá a vůbec ho nezajímá že je nemocná. Staví se doktor Ivan a pomlže ji . Už leta se stará o jeji mamu. V tom se přiřítí Pavel a myslí si že spolu ty dva něco mají. Rozchází se s ním a zjištuje že Ivan je gay . Když přemůže nemoc chce se druhý den stavit za matkou ale volá ji Ivan že umřela. Hroutí se jí opět všechno. Zařídí pohřeb při kterém Dominika skolabuje. Ivanovi se svěří že to dělala proto aby se rodiče vrátili k sobě. Když se to Luboš dozví hnusně ji odsekne a ji to vadí.Druhý den ale za ni přijde a svěřuje se ji že ví že udělal chybu a chce ji zpátky....


Moje hodnocení : 10/10
Na knihu jsem kdysi někdě četla recenzi a zaujala mě.Po delší době jsem si ji koupila a přečetla.Moc se mi do ní nakonec nechtělo. Říkala jsem si hloupý příběh ale nakonec mě to velice chytlo a byl to tipycký rodiný život spojen se starostmi o rodinu.Dobře psané. Chytne vás to. Občas zvraty.

Tajný deník , otevřená zpověd luxusní prostitutky

8. října 2013 v 13:13 | Mimi |  Madam Camilla
Camila žije s rozvedenou matkou která hodně pije a tahá si stále domů nějaké muže. Na ni a jejího bratra často zapomíná. Nabalí si stěhováka Pepu a ten to zkouší i na ni . Přivede svého nevlastního syna Libora a ten se ji zalíbí. Ztratí sním panenství. Zjištuje že má manželku a dítě ale k ní jezdí sexovat. Když na to přijde Pepa ošuká ji taky a za to bude držet její tajemství. Bylo ji 14 takže trestný čin. Camila si užívá s obouma kolikrát i zároven. Až na to přijde policie a ona se s nimi už nesetká.

Zamiluje se do Lubora . Žije s ním dlouho až ji je 18 a matka ji chce dostat z domu. Odstěhují se do svého vezmou se a splodí syna. Začne to být stereotypní život a to ji moc nebaví. Potřebují peníze tak jde pracovat do baru . Zanedlouho z toho majitelka udělá masážní salon a Camile si vydělá první peníze sexem. Daří se ji dobře. Žije jiný život a manžel nic netuší. Když jsou synovi 4 roky vykašlese na to a jde pracovat referentka dopravy .

Práce ji přestane bavit a tak si najde klub a začne pracovat jako prostitutka. Její manžel to odsouhlasí a ještě si nechává vyprávět jaký zákazníky měla a co s nimi dělala.Poznává různé typi lidí. Mafiány, mamánky ale skoro všichni jsou ženatí a hledají rozptýlení. S jedním podnikatelem se zane stýkat mimo a dobře si ji vydržuje ale pak zjistí že jeho firma je stíhaná a už ho nikdy nevidí. Jenže majitel je pěkný protiva a chce od holek 11tisíc kauci na půl roku. Jen co toto vyprší všechny holky mu odejdou.

Snaží se rozjet svoje priváty ale moc dlouho ji to dycky nevydrží. Holky si z toho dělají holubník.Jezdí do Německa kde jsou větší peníze. I 80tisíc za 2týdny. Začne chodit se Zdenkem. Jenže on je ženatý.Nastěhuje se k ní ale jeho manželka ji začne vyhrožovat a dělat ji naschváli. Proběhne soud a oni spolu mají dost zvláštní vztah. Nechce aby se prodávala ale vidí že jinak se uživit nejde.Rozjedou poté spolu milování v párech ale on nezvládá denně tolik čísel jako ona.Camila jich zvládne klidně i 10za den. Po čase toho nechají a přes hrozné hádky se oba rozcházejí a ona nikoho pořádně nedokáže mít ráda jelikož ví jak i přes všechno krásný dokážou být chlapy parchantama. Když ji jeden zákazník začne škrtit dost to s ní otřese ale i nadále pokračuje..

Moje hodnocení : 5/10
Příběh je psán dost na přeskáčku což se mě osobně moc nelíbí. Mám ráda vývoj postav a né když od začátku vim jak zkončí.Kniha má 366 stránek. Po 160 je děj nudný a nic moc se neděje to hlavní bylo řečeno. Ještě její myšlenky jsou taky dost ujetý- mohla by si podat ruce s Anninou vnitřní bohyní!!Pravdivý příběh jedné ostravandy..

Meg Cabot a její knihy u nás

2. října 2013 v 21:50 | Mimi
V roce 2001 u nás vyšla první kniha Princezniny deníky
V roce 2002 vyšelo Místo pro Princeznu!
Rok 2003 Zamilovaná princezna a první díl Hrdinkou snadno a rychle.
Rok 2004.Vyšel 4díl Povinosti princezny a první tři díly Mediatora . Krajina plná stínů, Devátá stezka , Andělé smrti.
Rok 2005 a máme tu 5.díl Princeznám sluší růžová a 4díl Temná je noc.
Rok 2006. 5a6.díl Princezna na večírku, Princezna v zácviku. Poslední díli Mediátora V pasti a Čtvrtý rozměr lásky.
Rok 2007 .Princezna nad propastí a první díl Velikost L.
Rok 2008. Princezna Mia. Hrdinka říká ano. Velikost xl-kila navíc přibývají. Úspěšná smolařka.
Rok 2009. Na velikosti nezáleží. V kůži supormodelky.
Rok 2010. Poslední dva díli Ve velkoměstě a Se asi vdává . Začala se vydávat serie Allie Finklová- Stěhujeme se a Nová holka.


Rok 2011. Poslední Navždy princeznou - že jim to trvalo vydat!Slepá vášen.Poslední Jmenuju se Nikky. Nenasytná a Příliš velké sousto. Prokletý maturiták. Kluci k zulíbaní.


Rok 2012.Jak začíná láska a Jak neztratit lásku. Mezi láskou a smrtí. Na útěku. Hurá na scénu.

Rok 2013. Jak dokázat lásku a 5.díl Velký třpytkový podraz.Velikost L znovu na scéně.

V roce 2014 vyšli pouze 2knihy . Poslední 5díl od Bbartu Velikost L . Knižní klub vydal 6 poslední díl dětské serie Holčičí pravidla.


V roce 2015 pouze 1 kniha . Bbart napsal že ze starších knih už nic nevydá.
Druhý díl Láska v podsvětí . Příští rok bysme se měli dočkat závěrečného dílu.


Měla jsem chut fotit a nechtěla jsem fotit nějaké kraviny a nějak jsem zrovna psala do nakladatelství o její novinky a tak mě napadlo jak vlastně často vydávali její knihy. Už 12let každý rok nějaká kniha od Meg. Jí vděčím že mě přivedla ke čtení. Jen mě mrzí že letos toho vyšlo tak málo a nějak se ani nic nechystá na příští rok.(6.dí. Allie a pak 5díl Heather Wells) Měli by se vrhnout na její starší knihy a všechny je dovydat. Takhle to celkem dělá 40vydaných knih a ještě jich zbývá přeložit 28.
Pohled na všechny její knihy . Krásný obrázek :)Ale chce to zaplnit ty prázdný místa!!!

článek o jejich dosud nevydaných knihách v čechách najdete zde.

Září

1. října 2013 v 23:20 | Mimi |  Nové přírůstky
10přečtených knih. Jsem ráda za tu kupu knih ze života přes kterou jsem se prokousala. Jdu po ulici a v každym vidim šlapku nebo drogově závislého takže příští měsíc musím číst něco jiného:D


Poslední knížka z 58 která mi od Lanczové doma chyběla je konečně má :)Ted už jen Lenko vydávejn další .
Dýchání pod vodou- středoškolská nová kniha
Lola a kluk od vedle -Všude se o tom mluví tak se musim sama přesvědčit jestli je to dobré
Zlomená srdce - nějaká romantika tak jak ji neznáme
Amy a Roger na cestě - krásně doplněno fotkama a popiskama, mám takovéto knihy ráda
Holčičí pravidla 1a 2 - letos vyšli jen 2 knihy:( od Meg tak jsem si pořídila 1a 2 díl její serie pro mladší:D jsou tam pěkné ilustrace :(

Cesta za láskou, Oddechový čas, Rajská zahrada- od autorky jsem četla jednu knihu a libila tak jdu zkusit další
Po čem ženy touží - název sám vypovídá
Někdo mě vede za ruku - další kniha od dominy Teremové
Tajemný dům - anotace je více než zajímavá
Až se tě život zeptá - román pro starší
Nezkrotná - třetí díl Crossfire, jedna z mála povedených erotických románů

Pokrevní pouta 3- už přečteno a děsně napínavý
Deník prostitutky - další životní příběh

Všech 17kopených knih pohromadě :) (dve vyfoceny chybi zapomnela jsem je tam dat)Docela pěkná kupa hlavně jsem ráda za novinky které vyšli nedávno .


Na čekačce se mi navršilo nepředstavitelných 36knih :D doufám že do konce roku to přečtu :)

Vražedné

1. října 2013 v 23:12 | Mimi |  Roztomilé malé lhářky


0. Holky vzpomínaj na hledání vlajky když jeste Ali žila.

1. Holky našli tělo Iana v lese , kdyz zavolali policajty tělo nikde není . Strážník Wilden že svolá ostatní a nakonec jde do lesa a ne z něj.

2. Aria žije u otce a on kupuje dům , k matce nechce kvůli jejimu priteli Xavierovi ktery ji chce .Zahlidne venku oči ktere ji sleduji

3.Emily všude poslouchá zprávy o pátrání Ianova těla až jí je z toho zle.

4. Hanna dostala trest a musí být všude se svojí nevlastní sestrou Kate , jdou do obchodáku a je stále špatná z rozchodu s Lukasem .

5. Spencer řeší svoji adopci . ozve se ji žena Olivie Caldwellová že je možná její matka .S Andrew projede otcův počítač jestli o její adopci nenajdou nějaké zprávy bohužel bezvýsledně .

6.Reportéři jsou všude . Arie proto zatáhne školu a jede na nádraží kde potká Jasona bratra Alison. Povídá si s ním. Najednou ve zprávách něco zahlídně a uteče že si musí něco zařídit. Arie sleduje televizi a Wilden tam oznamuje že nebyly nalezeny žádné důkazy o tělu Iana v lese a jeho matka tvrdí že jim ráda napsal sms že je v pořádku.Psychiatr tvrdí že když si člověk zvykne na popularitu vymýšlí si různé věci aby si ji stále udržel. Blázní Arie a nic není skutečné?

7.Kate a Hana vedou hádku ohledně vlajky . Mike prozradí že kus má a chtějí aby všichni kdo mají kousek se spojili a přes celou vlajku se nakreslil obří penis. Kate si myslí že Mike kouká po ni Hana je rychlejší a domluví si s ním rande.

8. Emily navštíví Issaca u něj doma . Líbají se a mazlí už říká že bude muset jít a v tom se vrátí jeho máma .Emily sžírá pocit že matka přesně ví co dělali a viní z toho ji. Ještě se stihnou domluvit aby k nim nazítří přišla na večeři .

9. Spencer si chce přečíst data z otcova počítače ale počíta ji nejde zapnout . Jde za rodičema požádat o opraváře a oni ji informují že někdo postříkal vrata do garáže barvou a napsal tam Vrah . Jde do stodoli použít Mellisi počítač a začne ji psát na chatu Ian. Položí mu otázku na kterou by moh vědět odpověd jen on a on ji odpoví správně . Je zmatená je tedy živí? Vždyt ale viděla jeho mrtvolu! V tom dostane od A sms že neřekla že Ian umře jen ho potřebovala odstranit .Že je na nich aby podivné věci ohledně případu sami vyšetřili.

10. Holky se snaží přijít co podivná sms naznačuje. Musejí tedy pátrat ale nikdo jim nevěří všichni si myslí že si to vymysleli. Bratr Alison Jason je divný. Snaží se přijít kdo by jim pomoh a hlavně na nějakou drobnost co by jim pomohla pomoct na něco přijít.

11.Aria se stěhuje do nového domu otce a Meredit . Uspořádají večírek a Mike přijde s Hanou i Kate. Holky mezi sebou zápasí čím dál víc . Dají i Meredit dupačky od stejné značky . Večer zahlédne u domu Jenny ale když na ni promluví dá se na odchod.

12.Emily jde na večeři k Issacovi. Celou dobu se ji zdá že mají dvojsmyslné narážky a nemají ji rádi. Všichni si odskočí a ona sklízí nadobí a následně ho i umeje .Nikdo se nevrací. Emily podezírá jeho matku že by mohla výt A. Uklízí nadobí a najde její a Issaca fotku ale její hlava chybí . V tom ji přijde sms od A . S Dvouma fotkama a se vzkazem že něco přebývá na fotce aby to urychleně odhalila .

13.Spencer se vydává do New Yourku za svojí biologickou matkou která ji zkontaktovala. Mají podobné rysy. Počala ji v 18 kdy nastupovala na vysokou a bylo to pro ni moc těžké. Je ráda že se s ní setkala . Nedávno se provdala za boháče a žije si dobře. Ná si k ní desky s papíry které ji stále padají a tak jí je Spencer dá do své tašky. Jdou na večeři a je celá nadšená a cítí se skvěle. Nabídne ji že by se mohla do města přestěhovat za ní. Že se více poznají a pak uvidí. Jde ji doprovodit k helikoptéře a zjištuje že u sebe má stále její desky . Aspon mají důvod se později zase sejít.

14.Aria čeká na vlak kterým přijede Jason , bratr Alison. Zajde si s nim do baru na skleničku. Povídají si jak ho jako malá sledovala . O zamilovanosti. Povídají si uvolněně ale náhle přijde banda místních studentů a Jason má najednou na spěch. Políbí se a odchází v tom přijde zpráva od A že Jason něco tají at radši nechce vědět co to je.

15.Hana použije lež aby mohla sama ven a jde s Mikem ven. Jdou nakupovat a on ji vleze do kabinky. Poté jdou na čínské restaurace a ona mu to na záchodech chce oplatit. Vtrhne tam a najde ho jak si čistí zuby a zkrášluje. Dost ji to vykolejí. Veze ho domů a když se loučí tak otevře dveře Kate že přijela dřív tak šla do vnitř. On se ji nezmínil že má rande i s ní! Hana má opět pocit že ji někdo sleduje .

16.Spencer je nadšená z výletu za mámou a říká to Andreowi jenže ten její nadšení nezdílí a naštve se . Doma zjištuje že její auto zmizelo. Rodiče ji oznámí že ho vrátili protože mělo velkou spotřebu. Nechápe jejich rozhodnutí právě zdědili milony . Jejich rozhodnutí je dané a jestli se chce někam dostat má jít pracovat. To tu nikdy nebylo. Spencer otevře desky od Olivie a najde kontakt na realitního makléře. V tom ji přijde sms od A aby se všímala kdo zabil Alison a né sebe jináč by se ji nemuselo líbit kdyby navždy zmizela.

17.Emily si po tréningu plavání zajde do restaurace s ostatními. Pochlubí se že chodí s Issacem. Pro všechny po její lesbické orientaci je to šok. Jde na záchod a potká tam Issaca matku. Pozdraví ji a ona ji řekne že je pro ni povl aby už nikdy nevkročila do jejich domu. Vyběhne vyděšeně ven a v tom ji přijde mms s obrázkem Wildena jak vychází ze zpovědnice.

18.Hana si jde zaběhat a píše ji Mike který ji zve na slavnostní otevření hotelu . Jesli ji nebude vadit že půjdou ve třech? Bude ale nesmí dát najevo že prohrává . Doběhne až k pomíku Alison. Tam ji zahlédne Wilden a nabídne ji odvést domů. Jede jako šílenec a jí se vrací vzpomínky když ji Mona chtěla zabít. Prožije deja vu . Kdy jen se ji něco podobného stalo a co Wilden skrývá?

19.Spencer se rozhodne zavolat makléřovi. Ten ji nabídne byt a ona z desek od Olivie nadyktuje číslo učtu a byt si hnedka koupí. Jen co to dokončí zahlédne na zahradě někoho v černé mikině s blond vlasy jak kope jámu. Nechápu kdo a co hledá.

20.Arie jde lést na horolezeckou stěnu s Jasonem. Vedou si dobře. Baví se o Alison. Je rád prototže nikdo s ním o ní nechce mluvit. Je zmatená a neví jaký on má pohled na věc a vzkazy od A. se cítí zmanipulovaná. Ukáže mu pozvánku na slavnostní otevření hotelu kde její mámě bude vyset obraz a v tom se rozčílí a řekne ji že si dělá srandu a odejde .

21.Emily se schází s Issacema on pozná že je rozrušená a tak se mu svěřuje co mu jeho matka řekla . Nevěří tomu. Že ji prý rodiče mají rádi. Naštve se a odejde. Přijde ji sms od A aby jela do Alisonina domu. Je svědkem hádky nějakého muže a Jenny. Něco muže naštve a Jenny odejde . Následně odejde i muž. Venku se zahledí přímo na Emily a není to nikdo jiný než Jason , bratr Alison.

22.Hanně se zdá divný sen kdy k ní mluví Alison a nabádá ji aby si zašla na ryby a odhalila někoho. Když se vzbudí slyší dole Kate jak se něčemu směje s jejím tátou.Obleče se a dostane nápad že ji musí překazit rande s Mikem. Odjede za ním do posilovny kde z něj vymámí že zruší jejich dvojité rande on za oplátku chce že ji vezma na svůj maturiták který se koná za 4měsíce.

23.Aria dostane vzkaz od Jasona aby přišla k němu že si promluví. Když k němu jde vyběhne na ní rotvajler a ona oknem vleze do bytu . Jason tam není. Prohlíží si jeho ročenku a je tam divný vzkaz od Wildena . V tom se Jason vrátí a ona zjištuje že on ji nepsal a hnusně ji vyžene ven. Psa prý také nemají. Když s brekem nasedá do auta všimne si muže se psem jak zachází do lesa.

24.Spencer jede do New Yourku obhlídnout svůj nový byt. Taxikář nemůže najít číslo domu které ji udal makléř a tak si vystoupí a snaží se to najít. Jde do domu v kterém ji Olivie říkala že bydlí ale tam ji nikdo nezná. Nikdo ji nebere telefon. Makléřovo číslo je zrušené a ona neví co dělat. V tom myslí na vzkazy od A aby dělala něco pro objevení vraha . V tom ji přijde výpis z bankovního učtu kde je 0.

25.Hana se chystá na otevření hotelu. Otec se přimlouvá za Kate že touží aby byli kamarádky. Jde na akci a Kate se tam objeví také. Chlubí se že vyhrála že ona s ním jde na maturiták a přivedla ho sem. Kate se přiznává že o něj zájem neměla že jen chtěla s ní soupeřit. Mike něco málo slyší a myslí si že to na něj Hana hrála a odchází. Jí to mrzí jelikož s ním to myslela opravdu vážně a cítila něco víc.

26.Emily se také účastní slavnosti a potká Mayu ta ji rozhodí a uteče nahoru do místnosti kde najde knihu plnou nástupů a odchodů Jasona . Tato budova než ji ted předělali na hotel sloužila jako sirotčinec a blázinec. Nechápe že Jason se tam každý týden přihlašoval a večer zase odhlašoval.Co skrývá? Přijde za ní Issac a omlouvá se jí. Našel ustřiženou fotku. Matka se přiznala. Ji mrzí že ji ani na minutu nevěřil a hnedka ji odsoudil. Odpustí mu ale ne hnedka .

27.Hana zjištuje že kluci z týmu lakrosu si vsázeli která nakonec Mika uloví. Ani ji to tak nevadí. Je ráda že přeci jen chce být s ní. Dj začne hrát písničky a jí se všechno vybaví. Její tajemný sen dostává logiku.Všechno nasvědčuje že Wilden má ve všem prsty a něco ví. Auto které viděla u Alison patřilo jemu. Temná postava v černém také jemu odpovídá .Jen jak to vyřešit když za policií nemůže.

28.Holky bez Spencer se potkávají a říkají svoje poznatky ke kterým přišli. Aria se přiznává že i Jason kdysi dal Alisoninu vlajku. Všechno nasvědčuje že Jason a Wilden spolu něco spáchali. V tom jim A píše že ve stodole není bezpečno. Rozjedou se tedy za Spencer. Potkávají Wildena který nemá moc hezký pohled.

29.Holky se rozběhnou ke Spencer .Zjistí že je v bezpeí. Vypráví ji všechno co se dozvěděli a prosí ji aby napsala Ianovi. Vypráví jim co onu noc kdy Alison umřela viděl. Chtějí zjistit kdo mu vyhrožuje. Nechce je vystavit nebezpečí ale poté jim to řekne. WIlden a Jason. Holky jsou zděšeni a ucítí benzín a následně slyší škrtnout sirku.

30.Arie se vrátila domů pro vlajku a její auto stávkuje tak se rozhodla přes les běžet ke Spencer. Cítí benzín a vidí postavu. Poté jak někdo škrtá a následně nachází člověka zaklíněného pod kmenem a pomáhá mu ven.Neví kdo to je . Ale všude okolo ní už hoří.

31.Holky vyběhnou ze stodoli a z lesa Arie s tajemnou postavou. Zjištujou že je to holka a že ji někdo napsal aby tam šla. Bála se že zemře. Sundá kapuci a před nimi stojí Alison . Všichni jsou v šoku ...

a ejhle musim čekat do 13.listopadu !!!!!

Moje hodnocení 10/10
Tato serie mě chytla strašlivym tempem.Ještě 7dílů to jsou tak dva roky než to vydají tak je to dobré :) Kolikrát jsem měla problem psát o čem to bylo. Stalo se tam toho tolik a jelikož tentokrat jsem lehla a četla dokavat nedočetla tak sem po každé kapitole psala o co šlo :) je to sice dlouhé ale pro mě přehlednější. Líbí se mi jak se postavy vyvíjí a ty tajemství které odhalují a celé to napětí že si každý díl něco myslíme autorka nás k něčemu navádí a pak je to jináč.