Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Listopad 2013

Nová holka

27. listopadu 2013 v 23:25 | Mimi |  Allie Finklová

Allie je přestěhovaná a nastupuje do nové školy. Naštěstí ji přidělí do třídy k Erice. Seznámí se i s ostatními děvčaty. Její brácha jde první den do školy jako pirát a všichni si z něj dělaj srandu. Allie chodí na oběd domů. Ještě jim nepřivezli sporák a nevybalily všechny krabice a tak nemaj nádobí a jedi z mikrovlnky.

Allie začne vyhrožovat Rozalie. Začne se ji smát a vyhrožovat že ji zmlátí. Allie jde na gramatickou olympiádu. Rozalie ji vyhrožuje a ona to kvůli tomu splete.

Hrozně se těší až dostane kotátko ale kočička má problémy u porodu a porodí dřív. I tak se o kotě chce Allie starat a hrozně se na něj těší.

Na návštěvu přijede babička a když zjistí že nemají sporák je velice rozčílená. Koupí jim nový ale oni ho nechají vrátit že mají svůj na objednávku na čekací listině . Babičce se nic nelíbí. Allie utíká pozdě do školy a vrazí do Rozalie. Školník který je poblíž ji řekne že Rozalii nikdy nepozvou k sobě si hrát že je stále s klukama a musí si připadat osamělá. Přemýšlí nad tím a pozve ji k sobě. Už dostala kotátko a je štastná. Rozalie si s ní hraje a opravdu chtěla s ní být kamarádka jen nevěděla jak na to .
Allie jde s kočičkou k veterináři a zjistí že to není holka ale kluk .Ona ji koupila už růžový pelíšek a obojek. Z Izabeli bude Izík a je to . Hlavně že má kotátko doma .

Moje hodnoceni 8/10
Druhy dil je take plny pravidel kterych bysme se meli drzet . Clovek se tam seznamuje se zakladnima vecma kolem nas. Opet vtipne a čtivé.

Stěhujeme se !

27. listopadu 2013 v 22:17 | Mimi |  Allie Finklová

Allie má dva bratry a žije v novém domě . Její otec učí na vysoké škole. Mama začla dělat poradkyni také na vysoké škole. Vydělali peníze a tak se mohou přestěhovat do velkého domu. Allie se nechce stěhovat. Chce zůstat tady se svími kamarádkami. Pohádá se se svojí nejlepší kamarádkou Mary Kay. Má narozeniny a chce aby Mary Kay byla jediná ve středu pozorností jenže Allie prozradí že se bude stěhovat a všichni se baví jen o tom .

Allie se stěhovat nechce a tak vymejšlí jak to rodičům vymluvit. Jedou se na nový dům podívat je ve stejném městě a hrozně veliký. Seznámí se se sousedkou Erikou která je stejně stará. Její bráška ji řekne že u nich na půdě straší a Aliie se toho baráku bojí. Maminka po ní chce aby vyhodila sbírku geodů ale ona nechce a brání ji.

Jdou do čínské restaurace a Allie se bojí o želvu co tam chovají v akvárku. Že by si ji moh někdo dát na oběd. Ukradne ji a uteče s ní. Všichni ji hledají a ona se schová ke strejdovi Joey . Ten ji slíbí že želvičce dá akvárno a postará se o ní.

Allie má za stěhování slíbené kotě. Její kamarádky se ji snaží s Mary Kay usmířit. Omluví se sobě navzájem. Allie se jde podívat na novou třídu a bojí se že zkončí v té horší třídě.


Moje hodnoceni 8/10

Knizky od Meg se moc nevydavaji tak sem se rozhodla jit do jeji dětske serie.Překvapilo mě jak je čtiva.Je mi 22a smala jsem se a vubec mi nepřislo že bych se mela stydět ani to nebylo tak detsky psane.Kniha je doplnena zábavnymi ilustracemi.Je videt ze Meg ma opravdu talent :)

Proč muži lžou a ženy pláčou

27. listopadu 2013 v 21:42 | Mimi |  Allan a Barbara Peasovi
Moje hodnocení : 5/10
Čekala jsem vtipně popsané ženy a muže.Rozdíli mezi nimi a jak se navzájem krapet pochopit. Moc vtipné mi to tedy nepřišlo,poučitelné také ne. Najdou se věci v kterých se já nebo své okolí vidím ale že bych si z četby něco odnesla ne.

Autoři popisují situace kterímy ženy stresují muže a opačně. Radí jak se s něčím vypořádat aby doma byl klid a né hádky. Jak poznáte že vám někdo lže a jak jeho lži odhalit a vyvarovat se takovým lidem. Že pláčem ženy nic nevyřeší. Popisují se situace jak to je a jak by se to mělo zvládnout s klidnou hlavou . Zvykneme si někoho vydírat a víme že ten druhý na to dycky přistoupí. Každý se v situacích pozná . Ženy mají bodový systém krerý muži nepochopí a ani si neuvědomí. Čekala jsem více...

Bezcitné

19. listopadu 2013 v 16:08 | Mimi |  Roztomilé malé lhářky

Holky jsou svědky požáru. Naštěstí se jim nic nestale ale Ali která se jim zjevila nikde není. Nikdo jim nevěří a pokládají to za halucinace. Waren jim řekne že je chrání že s tim nemá nic společného. Všechny jsou převezeny do nemocnice na prohlídku a následně propuštěny. Pronásledují je reportéři a začnou je nazívat Lhářkami a že kamarádku zabili sami.


Spencer se rodičům svěří o Olivii a že ji vybílila účet. Rodiče ji řeknou pravdu o adopci. Báli se komplikací a tak oplodněné vajíčko vložili do Olivie ta Spencer porodila a zas si ji vzala. Chtějí začít znovu a Spencer souhlasí. Matka se ji snaží vše vynahradit. Spencer si prohlíží ročenku a najde že Alisonin otec chodil také na Yale jako její otec. Nikdy o tom nemluví. Matka se ji svěří že Mellisu neplánovali a ona chodila také na Yale ale jak otěhotnila ze školy odešla. A ji popstrčí aby otci prolezla počítaš a nachází meil jak psal matka Alison. Dal ji velký obnos peněz. Vše nasvědčuje že její otec a matka Alison spolu měli poměr. A že matka o tom věděla. Proto tu noc kdy Alison zmizela tak vyváděla. Píše ji Ian . Vše nasvšědčuje že opravdu o poměru věděla. Matka ji veze pryč a ona má strach co ji chce udělat. Přijedou za otcem a Melisou. Začne na ně křičet o poměru a že Alison asi byla otce potomek. otec kývne hlavou a odchází. Matka nic nevěděla. Místo aby se s rodičema usmířila opět se rozhádají. Přijíždí policie a zatýká ji.

Hanna je přesvědčena svím otcem že by se měla léčit . Tvrdí že ji nic není ale otec ji chce pomoct a tak ji odveze do léčebny kde ji seberou telefony a nemá žádné spojení s nikým. Nechce aby nikdo věděl co bývala a kdo je a tak tvrdí že má problémi s jídlem. Je na pokoji s Iris . Velice si rozumí a svěřují se ale o Alison ji neřekne vše. Společně se dostanou k časopisům které jsou tady zakázané. Léčebna je udělaná jako lázně . První den se bavila s Tarou ale Iris si ji vzala pod svá křídla. Tara ji varuje a ona nechápe. Zdá se ji sen kde ji Alsion varuje . Moc nechápe před kým. Koná se sezení a Felicia ukradne časopisi a vyjde najevo co je zač .Zjištuje že Alison mluvila o Iris. Ta vyšiluje že ji neřekla pravdu o sobě. Přijíždí policie a zatýká ji.

Arie randí s Noelem který se ji svěří že našel svého bratra který se oběsil když byl malí. Řekne že jde na seance a tak jde s nim. Muž říká že vidí kamarádku a také ale ona tomu moc nevěří. Noel ji zařídí další ženu která mluví s mrtvými ale musí být na tom místě kde člověk umřel. Stojí nad jámou a žena mluví. Má jedinou otázku kterou ji může položit. Kdo tě zabil? Žena na papírek stejným písmem jako Alison píše Ali zabila Ali. Je strašně rozhozená. Co to znamená? Další den jde na hřbitov mluvit k hrobu Ali a přijde policie a zatkne ji že u sebe má prstýnek který našla v lese a neodevzdala to jako důkaz proti Ianovi.

Emily dostává vzkaz o A že by se měla vydat k amenitům do jedné osady. Řekne že jede se sborem do Bostnu a odjíždí. Ubytuje se u jedné rodiny a pomáhá jim s přípravami na svatbu. Stále přemýšlí proč ji sem A poslala. Byla tady snad Alison? Lucy její kamarádka u které bydlí se ji svěří že její sestra Leah utekla , měla ráda jednoho kluka a on také utek. Nabádal ji aby utekla za ním. Nikomu se to nelíbilo ale ona zmizela a nic o ní nevědi. Když se Emily dozví jeho jméno je v šoku. Je to Wilden - policista. Od té doby s ní není řeč. Co když Wilden zabil Leah a pomoh Alison utéct? Emily odjíždí zpátky a přemýšlí jak to bylo. A ji napíše že zpráva o DNA nalezeného těla je práve na policejní stanici. Tak se tam vloupá ale načapou ji a zavřou k ostatním.

Všichni se sejdou na policejní stanici . Po výslechu jsou propuštěny. Venku na ně čeká Wilden. Emily mu řekne o Leah on tvrdí že ji miloval a neublížil by jí. Že už jim ohledně A věří a pomůže je chránit. Prý chytli vraha. Kolem nich projde začený dělník který kdysi pracoval u Alison a viděli ho víckrát. Každou zvlášt vezou domů . Novináři mluví o další vraždě a podezřívají z ní holky. Co se stalo? Někdo zabil Jenny .Myslí si že to byl onen muž jelikož našli jeho počítač a vše co tomu nasvědčuje že je vydával za Iana a sledoval je . Může za to opravdu onen dělník? Zabil Ali i Jenny a vydával se za A?


Moje hodnocení : 10/10
7.díl opět nezklamal. Nebylo tam tolik vzkazů od A. Spíše každého někam popostrčila a svět se zas posunul jinam a ublížila jim. Celý díl čekám co kdo vyvede . To zatčení mě dostalo. A následně prý najdou vraha . Už není hlavní otázkou kdo je A ale spíše kdo zabil Alison a jestli mrtvola byla vůbec Alison. Další díl vyjde v únoru a příští rok bysme se měli dočkat 4 pokračování .

Angel

19. listopadu 2013 v 14:29 | Mimi |  Katie Price


Angel žije u rodičů a dozvídá se že je adoptovaná. Nechtěli ji to říkat. Cítí se sama .Miluje Cala ale ten je zadaný a bere ji jako kamarádku. Její bratr Tony chodí s její nejlepší kamarádkou Gemy. Angel chce na vysokou a neví jak si na to vydělat. Pracuje v létě jako plavčice a moc si nevydělá. Napadne ji dělat modelku. Uspěje na konkurzu a tisk si ji zamiluje. Umí krásně pozovat a fotky jsou dokonalé.

Začne randit se zpěvákem jedné kapely Mickey. Nejdříve je vše dokonalé ale poté začne čím dále víc šnupat kokain a ždímá z Angel peníze. Všichni ji od něj odrazují ale ona to nevidí. Občas si s ním kokain vezme také.Vypátrá svoji pravou matku. Je to fetačka a chtěla poní peníze. Je z toho velice zklamaná.

Mickey ji přemluví k trojce. Ráno žena chce zaplatit. Dozvídá se že to byla prostitutka . Rozzlobí ji to a Mickey se jí omlouvá. Dívka následně prodá svůj příběh o jejich trojce a ví o tom všichni. Angel se hroutí. Kokain začíná šnupat také Cal ji varuje a chce ji pomoct se léčit ona odmítá . Aby se vyhnuli skandálu odjíždí do soukromého bytu její agentky. Nevylézají a jen šnupají a ona si uvědomuje že už to není o lásce a že ho nemá už ráda.

Rozhodne se nastoupit do protidrogovou léčbu. Cal ji podporuje. Začíná chodit se Simone . Hrozně si ho přivlastnuje a Cal se skoro nemůže s nikym bavit . Simone odjede natáčet film a mezi Calem a Angel to zajiskří a vyspí se spolu. Celou dobu spolu spí ale jen co se Simone vrátí vůbec se jí neozve a vyhýbá se ji. Z tisku se dozvídá že se zasnoubili a čekají dítě. Tony a Gema se budou brát . Angel předává cenu a v zákulisí je i Cal. Jeden herecmá o ni zájem a je na ni pěkně hnusnej.Cal se ji zastane a poperou se. Cala zkope do kolena které ma operované. Na klinice kam ho převezou je i Simone a všem řekne že s nimi Cal nechce mluvit. Když po delší době ho Anglen navštíví . Dozvídá se že to vůbec neřek .Ale trpí pěknou depresí z toho že má zničené koleno což pro něj jako fotbalistu je dost těžké. Angel ho povzbuzuje rehabilitacemi . Řekne ji že ji už nechce vidět a vyhodí ji. Se Simone se rozešel. Na zásnubník večírku u Gemy se na něj vůbec nemůže dívat. Strašně ji to bolí.Cal má proslov a vyzná Angel lásku a požádá ji o ruku.


Moje hodnocení : 9/10
První díl a zárověn kniha od Jordan. Velice dobře napsané. Je vidět že Jordan ví o čem píše. Před rokem jsem četla druhý díl tak jsem byla ráda že vím jak to bylo v prvním. Dostáváme se do světa paparazi a neupřímnosti. Jako oddychovou romanci doporučuji.

Hra - Údolí - sezona 1

18. listopadu 2013 v 1:08 | Mimi |  Krystyna Kuhn

Moje hodnocení 7/10
Kniha je tajemná. Čekala jsem něco podobného Lhářkám. Ale než se něco dozvíme o hlavních hrdinech je konec. Julie něco tají ale nakousnutí se dočkáme až na posledních dvou stranách. Kniha zklamala.

Julie se svým bratrem Robertem přijíždí do Údolí . Internátní školy Grace. Široko daleko bez civilizace. Roberta trápí noční můry. Spolužáci uspořádají tajný večírek. Robert chytá ryby a vidí někoho zkočit ze skály. Skočí za ním do studené vody. Všichni se je snaží zachránit.Podaří se jim ale dívku kterou viděl zkočit nikdo nevidí.

Druhý den se zjistí že se ztratila spolužačka která byla na invalidním vozíku. Policie pátrá a všichni se tomu snaží přijít na kloub.Julie zjištuje že kamarád celou dobu natáčel dění na videokameru. Kus videa chybí. Snaží se přijít kdo a proč by chtěl zabít Angelu . Podezřívají se všichni navzájem. Vyslechne rozhovor Chrise a tak jim příde že on ji shodil ze skály aby ji umlčel. Julie odkrývá svoje tajemství. Její otec -policajt sledoval drogový dealery a oni ho nechali oddělat. Přišli knim domů a zavraždili o matku. Robert její bratr to vše viděl a policie ji dala novou identitu ale stále se bojí že na ně někdo přijde a hrůzy je následují dále. Jdou se projít a najdou náhrobek několik desítek let starý kde je otroco jméno...

Flashforward

18. listopadu 2013 v 0:07 | Mimi |  Robert J. Sawyer
Moje hodnocení : 4/10
V létě jsem viděla seriál natočen podle této knížky.Nejsem typ co by sednul a celý dny sledoval televizy .To už mě musí opravdu něco chytit a tento seriál mě chytnul.Koupila jsem si knihu a čekala podobnou kvalitu. Ale opak byl pravdou. Setkáváme se s dvouma hrdinama a celou společností CERN která dělá výzkum s hydronovým urychlovaček částic . Žádná FBI ani mnoho lidských osudů kterým bysme fandili. Kniha je plná fyzikálních podrobností kterým normální člověk moc neporozumí.

V CERNU dělají výzkum a najednou všichni mají nějaký sen. Zjištuje se že výpadek kdy všichni po dobu dvou minut ztratili vědomí a něco se jim zdálo se stalo na celém světě. Všichni se tomu snaží přijít na kloub. Lidí jsou poznamenáni svojí budouctností kterou viděli. Viděli kde budou přesně za 21let. Kdo nic neviděl bude bud spát a nebo mrtev. Lidé se snaží zjistit co nejvíce informací. Udělají stejný pokus znova ale nic se nestane. Nakonec když dělají další pokus tak objeví Hygisuv boson který jeden vědec před dlouhou dobou předpověděl.

Krásná katastrofa

10. listopadu 2013 v 12:56 | Mimi |  Jamie McGuire
Abby se svojí kamarádkou Amerikou se přestěhují aby Abby utekla své minulosti. Bydlí na koleji a chodí na Východní univerzitu.Jdou se podívat na zápas kde proti sobě bojujou chlapy. Travis největší děvkař v okolí si ji všimne a zaujme ho. Ona mu dává najevo že o něj nemá zájem ale on se nedá. Amerika chodí s jeho bratrancem a spolubydlícem Stephanem. Zajedou k nim a ona je na něj stále hnusná.

U holek na koleji přestane téct teplá voda. Kluci nechtějí aby se holky myli ve studené tak je k sobě nastěhují. Travis nechce aby ho Abby opustila a tak vymyslí sázku a když vyhraje Abby u něj ještě měsíc zůstane. Vsadí se že při příštím zápase útočníka srazí na zem a útočník se ho ani jednou nedotkne.Vyhraje a tak Aby je u něj další měsíc. Nechodí s ním ani nic jiného a všichni si myslí že ano. Ve škole je strašně moc drbů. Travisovi jde jen o ní a Aby si začne s Parkrem. Travis se to snaží pokazit až se mu to podaří. Hádají se a on ji chce mít stále u sebe. Koupí ji psa aby měl zaručeno že se spolu nadále budou bavit. Poslední noc kdy vyprchává jejich sázka se spolu vyspí. Neví co dál a tak v noci uteče a následně mu nezvedá telefon. Travis zuří. Nemá ráda loučení.

Abby je dcera jednoho z nejlepších pokerových hráčů. V jednom zápase nad nim vyhrála a její otec šel ke dnu. Dává ji to za vinu. Objeví se u ní a chce po ní peníze na dluh. Rozhodne se je vydělat ve Vegas. Vyhraje skoro všechny peníze a nese je bossovi. Jenže ji chybí 6tisíc. Travis se nabídne že pro něj bude boxovat a ty peníze mu vydělá. Abby se to nelíbí. Je to hodně zlí ganster. Hádají se kvůli tomu.

Abby s Travisem chvíli je poté zas není. Travis ji chrání ona se mu zdaluje. Až si nakonec uvědomí že spolu opravdu chtějí být. On si vytetuje její jméno na ruku. Následně se rozhodnou se vzít a nechá se potetovat jeho jménem i ona.


Moje hodnocení : 7/10
Na knihu jsem slyšela samou chválu. Je to americký vysněný svět kde je možné všechno. Pro nás evropany taková pohádka. Nebylo to špatné ale někter věci byli divné. Hlavně jeho přezdívka pro Aby Holubičko!!Jedna z mála knih kdy jsem chtěla hrdinku seřvat. To její odmítání Travise přitom ho měla ráda bylo hrozné. Prý je ještě další díl tak uvidíme. Ale jako oddychová kniha proč ne :)Zamotaná a napínavá.

Rozhovor

8. listopadu 2013 v 17:06 | Mimi |  Rozhovory, Tag
Nedávno semnou jedna blogerka udělala rozhovor můžete si ho přečíst :-) Dominísek

Narozeniny aneb 7 let semnou !

8. listopadu 2013 v 17:02 | Mimi |  Narozeniny
První článek byl zveřejněn 8. listopadu 2006 v 15:11 !!

Kdo z vás se může pochlubit takovoudle dlouhou dobou působení na jednom blogu?

Měla jsem i jiné blogy ale tento jsem si založila protože jsem četla a svůj čtenářský deník jsem nechtěla mít na papírech ale na jednom místě na internetu aby když někdo potřebuje čtenářský deník do školy sáhnul po mém blogu . Chtěla jsem mít oddělený blog .

Ostatní jsem během času opustila ale tento jsem si nechávala .

Byly tady pauzy že jsem z osobních důvodů nečetla a nebo mi přečíst jednu knížku trvalo měsíc takže aktivita byla nulová.

Po dobu 7let jsem si zažila že když přečtu knihu sednu si k internetu a napíši o ní.

Jeden čas jsem měla vysokou návštěvnost .

Jenže poté začla éra knižních blogů a na mě se zapomnělo. Nestojím o velkou publicitu jen občas nějaký ten všímavý komentář. Snažim se zapojovat do meme které mi něco řeknou.

Točit videa nechystám.

Na tomto blogu jsem nechala veliký kus práce a doufám že ho nikdy neopustím.

Pomáhá mi mapovat kolik jsem přečetla knih a jak se můj vkus směřuje a posouvá.

Připomínat o čem jednotlivé knihy jsou.

Netvrdím že píšu recenze .Je to spíše čtenářský deník.
Celkem od 08.11.2006: 29341 lidí.

Manželská smlouva

4. listopadu 2013 v 23:13 | Mimi |  Jennifer Probst
Alex žije sama a láska ji moc nevychází. Otevřela si knihkupectví a chtěla by ho rozšířit i o kavárnu ale nejsou na to peníze. Její otec opustil rodinu a začal pít. Po dlouhé době se vrátil a onemocněl a rodina trpěla. Ted se snaží z toho vzpamatovat a vyčerpala všechny svoje finanční prostředky. Alex chce získat 150tisíc aby jim pomohla s domem a oni ho nemuseli prodat.

Alexina kamarádka už od dětství Maggie ji chce dohodit svého bratra Nicholase který se ji líbil když byla ještě dítě. Zjistilo se totiž že Nicholas může převzít po strýci firmu jen v tom případě že se ožení a manželství potrvá minimálně rok. Ona chce sehnat peníze a on potřebuje manželku. Dohodnou se za dost zvláštních podmínek že se tedy vezmou. On má přítelkyni a po ní chce aby se s nikým nestýkala . To ji přijde nespravedlivé tak mu ji zakáže. On se s ní rozejde. Alex dostane peníze a předá je rodičum. Nicholas netuší na co peníze chce. Proběhne svatba a oni se k sobě nastěhují. Postupně se ale začnou přitahovat a vzniknou trapné situace kdy se vydávají za manžele ale přitom partneři nejsou.

Nicholas začíná žárlit a bez sexu se v napjatých situacích k sobě mají až moc. Nicholas s Alex jezdí za jejími rodiči. Nic netuší že peníze dala jim. Přijde mu divné že chtěla peníze na přestavbu obchodu a stále s tim nezačla. Bojí se že něco tají. Jiskří to mezi nimi stále víc. Nechtějí si to přiznat. Začnou spolu spát a začne smršt sexu a zamilovanosti. Až se ozve jeho otec a řekne mu že jeho matka po ktrátké známosti otěhotněla a vlastně spolu byli jen proto .Využila ho. Varuje ho aby ho Alex nevyužila stejně. Říká si že jiná ale pochybnosti tam jsou. Přijede domů a zjistí že je těhotná.Strašně se rozzuří že to na něj hraje a pohádají se a rozchází se.

Žíjí odděleně a jejich roční manželství má zanedlouho vypršet. Alex s nikým nekomunikuje a její rodiče mají strach a tak k ní přijedou a ona doma není tak jim Nicholas říká že se rozešli. Rodiče s nim mluví a svěří se že Alex by se pro ostatní rozdala,darovala jim peníze . Jemu svitne a zjistí že celý falešný manželství neudělala kvůli sobě ale rodině. Rozhodne se to s Alex dát do pořádku. Zajede do jejího knihkupectví kde má zrovna čtení poezie a zarecituje ji jak ji má rád a jak je jeho jediná. Vrátí se k sobě a vše končí že Alex odváží do porodnice.Moje hodnocení : 8/10
Krátká čtivá romantická knížka o vztahu kterej od začátku je jasnej že klapat bude ale hrdinové si hledají důvody že by klapat neměl. Knihu přečtete za odpoledne když se potřebujete odreagovat. Příběh odsýpá. Hrdiny moc nepoznáme jen odhalíme jejich slabiny a že kvůli lásce se každý děvkař může změnit.Kniha je psaná z obou pohledů.

Říjen

4. listopadu 2013 v 22:20 | Mimi |  Nové přírůstky
Konec měsíce je tu a já sjem se opravdu tento měsíc držela :)
Žádné knihy z bazarů , jen novinky co čerstvě vyšli .Pouze 5knih .
Dvě knihy od Katie Prince
Poslední Sukuba - už přečtená
Hra lží 3 - také přečtená a bylo to super
Poslední kniha je novinka od Meg Cabot na kterou se těšíma a doufam že si vzpomenu o čem byli předchozí díli když už to bude tak 3roky co jsem je četla .

V říjnu jsem přečetla 9knížek. Myslela jsem že to bude tak půlka ale nakonec jsem se rozečetla a dohnala to.

Poslední fotka je moje čekačka za poslední 4měsíce . Celkem 29knih . Myslím že tich 17ještě do konce roku přečtu :-)

Jmenuju se Alice

4. listopadu 2013 v 0:28 | Mimi |  Ivona Březinová
Alice vyrůstá v rodině kde matka je učitelka a dost velká pedantka. Stále něco Alici zakazuje a poroučí . Naplánuje ji že půjde na gymp a poté na medicínu a bude z ní doktroka ale to ona nechce.Nestíhá se učit a spolužačky jsou stále svěží. Dají ji zázračné tabletky a Alice je svěží a vydrží se dlouho učit. Postupně začne šnupat a píchat si. Až se to dozví rodiče protože najdou stříkačky. Vyhodí ji z domova. Je u svého milého který ji to naučil a který je závislější než ona. Když postupně okolo ní lidé začnou umírat a chytat policie. Chce se vrátit domů. Jenže matka je na ní jak na vězně a tak znovu uteče a píchne si. Poté se rozhodne jít na léčení . Neví co bude až ji z ní pustí ale ví že pokušení bude veliké.

Moje hodnocení : 8/10
Krátká a čtivá knížka z drogového prostředí. Kniha je psaná deníkově z minulosti a součastnosti.