Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Leden 2014

Wicca

31. ledna 2014 v 11:42 | Mimi |  Cate Tiernan
Morgan žije v poklidném městečku . Má svoji nejlepší kamarádku Bree. Sestru Mary K a milující rodiče.Do školy přijde nový krásný kluk Cal . Všechny holky ho chtějí dostat. Cal přijde s tím že vyznává dávno zapomenuté a tajné čarodějnictví Wicca.Nejedná se o špatné čáry jen magii která pochází ze země a může se ji naučit každý. Ve městě je i obchod který prodává svíce,knihy a všechny potřebné věci.


Cal pár vybraných spolužáků pozve na coven a udělají kruh kdy probouzí živly. Morgan omdlí. Vše cítí mnohem silněji. Cal si začne myslet že je pokrevní čarodějnice. Dřív žilo několik rodin kteří žiji čarodějnictvím ale postupně tyto vzácné rody vyvraždili a zbylo jen pár potomků kteří mají čarodějnictví v krvy. Vypadá to že Morgan má toto v krvy. S Bree si dojedou koupit nějaké knížky aby ji mohli studovat a když to uvidí rodiče strašně se rozčílí a ona knihy musí vyhodit. Nechtějí vůbec nic o tomto slyšet a už ani vidět ve svém domě. Knihy odveze k Bree a u ní je potají čte.


Bree si brousí drápky na Cala jenže ten se věnuje všem holkám a chce získat co nejvíce lidí. Při dalším covenu opět Morgan projede velká moc a skácí se na zem. Cal k ní přijde a políbí se. Bree naštvaně odejde a přestává se spolu bavit.
Knihy které u ni Morgan měla ji dá před dveře. Nejsou už pochyby že by nebyla čarodějnice. Rodiče je tam ráno najdou a udělají hrozný povyk. Začne na ně řvát že je čarodějnice a jako jejich dítě jsou i oni čarodějové tak at to nezkrývají oni že nikdo čaroděj není a v tom ji dojde že je adoptovaná. Rodiče ji dají zaracha a nechtějí s ní mluvit. Morgan chce stále odpovědi ale rodiče nejsou připraveny.

Chce vědět jestli má opravdu takovou moc jak Cal říká. Smíchá nějaké bylinky a druhý den to ve škole dá Robbimu kterému obličej hyzdí ošklivé akné . Za dva dny Robbie přijde plet čistou jak nemluvně . Zlepší se mu i zrak. Nejdříve je naštvaný že použila čáry ale odpustí ji to když vidí jak mu to pomohlo .
Bree sní vůbec nechce mluvit a ona si užívá lásku Cala. Ukazuje ji všechno a seznamuje se základy. Díky rodnému listu co najde vypátrá svoji matku. Byla to čarodějka ale půl roku po jejim narození uhořela i s otcem ve statku. V té době se pořádali hony na celé rody čarodějnic se vypalovali .

S Morgan to pěkně vře že ji všichni celý život lhali . Rodiče se rozpovídají že dlouho nemohli počít dítě až jim známí přines ji a adopce proběhla rychle . Poté už s otěhotněním neměla problém. Zjistili že její matka měla něco s čarodějnictvím a uhořela ale nechtěli o tom slyšet a už nikdy o tom promluvit. Byli vyděšený když magie přišla opět k nim domů.

Morgan vidí ve snu barák kde dřív bydlela její matka. Vydává se tam a najde ukryty její čarodějné pomůcky. Je štastná že toto od své matky má. V domě u Cala nachází Knihu stínů po své matce.
Bree si zakládá nový coven a chce ublížit Morgan.

Hunter kterého potkává u Cala doma ji vyhrožuje a varuje před Calem. Prý s ní nejedná fér . Ona tomu nechce věřit .

Moje hodnocení : 7/10

Na knize se mi líbilo že v jedné knize byly svázané tři tenčí knížky takže se dočkáme delšího příběhu a nemusíme dlouho čekat. Kniha je poměrně tlustá ale když ji celou přečteme vešlo by se to na půlku stránek. Moc akce tam není. Láska Morgan a Cala je přesně filmové okouzlení kdy se dva potkají absolutně se neznají ale milují se až za hrob a umřeli by pro sebe. To nemám ráda . Líbilo se mi že kniha pojednává zas krapet jináč než všechny čarodějný knihy a je to taková oddechovka. Jesli vydají další díly ( v americe jich je 15) půjdu do nich . Přišlo mi divné že kluk je čarodějnice. Podle mě kluk má bejt čaroděj a žena čarodějnice .

CooBoo maraton po druhé :)

27. ledna 2014 v 16:36 | Mimi |  CooBoo
Nahromadili se mi knihy od CooBoo tak jsem si tedka v lednu dala maraton v jejich čtení. Knihy které mě loni zaujali. Tak si říkám co jsem všechno od tohoto nakladatelství přečetla?


Opravdu skvělá spisovatelka Sarah Dessen . Její knihy jsou opravdu vyjímečné. Doufám že se dočkáme nějakých dalších knih.


Edice No Boyzzz! Tyto knihy byly slabší ale číst je mladší byla bych z nich nadšená.

Serie podle skutečné události .Lauren Conrad .První díl byl super ale ty další dva už velice zaostávali :(Anna a Lola se maličko prolínají . Podle vychvalování všech blogerek jsem čekala mnohem více . Všechny mi přijdou naivní a takové trochu slípky .


Takový mišmaš bez serii. Z Amy jsem byla nadšená.Doufám že brzy od autorky vyjde něco dalšího. Wicca byla zvláštní ale napínavá. Tahle písen čekala jsem něco jiného ale i tak jsem byla velice překvapena. Nick a Norah ježiš tak tahle knížka šla dost mimo mě. Zombie byla krapet ulítlé a naposled Espresologie kterou jsem četla až po dlouhé době kdy ji všichni vychvalovali a u jejího čtení si hezky oddychla.

Tento rok vyjde opět mnoho titulů dva už mám vyhlídlí tak jsem zvědavá jaké další se k nim přidají. Líbí se mi jak nakladatelství komunikuje s fanoušky a pouští ven inforace co chystají. I dlouho dopředu. Vydavají knihy pro mladé které se liší od jiných nakladatelství. Jen tak dál :))

Deník prostitutky - Dvojí život paní Ester

27. ledna 2014 v 0:49 | Mimi |  Michael Weber

Ester vyrostla na malé vesnici. Dlouho neřešila své tělo ani kluky.Na diskotéce pokukuje po Dj. Po nějaké době se spolu vyspí a začnou spolu chodit . V 18 se vezmou a narodí se jim dcera. Po 10letech normálního vztahu přijde že si našel jinou a stěhuje se. Ester se rozpadá celý svět. Dceru dá k babičce a jede na slovensko. Vrátí se plná flirtu ale nic není ono. Rána je hluboká a ona už nikomu věřit nechce. Pracuje jako učitelka ve školce ale její plat ji na všechno nestačí. Potkává jednoho muže a odjede s ním do Francie. Pracují a užívají si skvělého života jenže on bere drogy a ona po čase zjišťuje že on ten praví nebude tak se vrací do čech. Nemůže sehnat práci až začne koukat po inzerátech na erotické služby. Vystřídá pár bordelů a zabydlí se u Madam Camilli. Pár zákazníků si drží u těla a schází se s nimi i mimo pracovní dobu a nechává se vydržovat. Hnusí se ji to a chce toho nechat ale peníze potřebuje. Zná všemožná tajemství lidí kteří ji navštěvují. Navštíví je i kartářka a řekne ji že v dubnu se stane něco nepěkného a více s ní mluvit nechce .Ester má poměr s Italem a i ho jede do rodné země navštívit ale tam si uvědomí jak rozdílně žijou.Rozhodne se definitivně skončit s prostitucí. Je duben a ona při automobilové nehodě umírá...
Moje hodnocení : 8/10

Byla jsem velice překvapena jak lehce se kniha četla , byla poutavá žádné nudné pasáže . Velice se mi líbila malé vodítka až na konci prozradila že opravdu jeji bordelmáma je ta která napsala : Madame Camilla . Hned když napsala že je z Ostravy a dělá u Camilli říkám to je jasny :) Opět se prolíná minulost a přítomnost . Žádné zdlouhavé omílání něčeho. Nelehký dnešní život kdy se lidi sníží aby měli třeba jen na účty. Skutečný příběh.

Lola a kluk od vedle

19. ledna 2014 v 12:17 | Mimi |  Stephanie Perkins

Lola se narodila matka která je alkoholička a neuměla se o ni postarat . Její bratr Nathan který je gay a žije s Andym se ji ujali a vychovávají ji. Matka ji jednou za čas navštíví ale vždy když je v brindě jináč je nezná .

Vedle Loli bydí rodina Bellových . Jejich dcera Calipone dělá krasobluslení . Kvůli trénérům se rodina často stěhuje ale vždy se vrátí. Vždy byla Lola a jejich syn Cricket kamarádi . Ale Callipone ji neměla ráda.Mezi nimi vždy byla nějaká chemie ale oba byli stydlívý si něco říci. Bylo léto a oni si velice kamarádili. Lola šla domů na jeho narozeniny a vidí jak u něj doma se pořádá velká párty zazvonila a Callipone která otevřela řekla že ji tam Cricket nechce. Druhý den se odstěhovali a dlouhé roky se nevraceli až dnes. Lola je z toho hodně nervozní.

Je ji 16 a chodí s Maxem který je starší a má vlastní kapelu. Pracuje v kině u pokladny kde je také zamilovaný pár Anna a St. Claire . Rodičům se nelíbí že chodí se starším klukem a dost ji to dávají najevo. Čas také tráví se svoji jedinou kamarádkou Lindsay . Ráda se maluje , nosí paruky a různé převleky.

Cricket ji začne vyhledávat a je velice nervozní. Řekne ji že o té oslavě tenkrát nevěděl. Pomalu se začnou kamarádit. Ale Max na něj žárlí a tak o něm mlčí a stýká se s ním tajně až se s Maxem začnou oddalovat. Cricket který je vynalézavý ji chce pomoct s přípravou šatů na ples . Dá mu svoji složku s náčrtama. Cricket odjede na intr a má se vrátit až o víkendu. Ani neví proč ale jede za nim. Neví kde přesně je ale stejně ho najde. Od té doby jsou jejich hovory častější a častější. Chce si ujasnit co cítí a jde za Maxem. Řekne ji že je lhářka a rozejdou se. Dlouho ji trvá než si všechno v hlavě srovná a Cricket ji dává čas . Dočká se. Přemluví ji že musí jít na ples. Calipone má zrovna závody a on se uvolní a dojede za ni a vezme ji na ples .

Moje hodnocení : 6/10
Všude byla chvála na Lolu ,Anna mě moc nenadchla čekala jsem víc a méně naivity ale i přesto jsem Lolu chtěla mít také přečtenou. Autorka se snaží nasadit vážná temata ale moc ji to nejde . Lola je opět naivní školačka, která neví co chce . Nemám ráda lidi co lžou. Divím se že Max s ní vydržel vůbec nějakou dobu . Její převleky byly také šílené. Jména mi přišla také divná. Je takových normálnich jmen proč si autoři vybíraj ty méně známé u kterých není poznat jestli se jedná o ženu nebo muže. Cricket mi hlavně přišlo spíše jak sport a né kluk od vedle :D

Amy a Roger Na cestě

14. ledna 2014 v 10:21 | Mimi |  Morgan Matson
Amy umřel otec a její bratr je na drogovém léčení,matka odjela do Connecticutu zařizovat nový dům. Amy je doma sama a všem kamarádům se vyhýbá. Jen se setkává s realitní agentkou která prodává jejich dům . Matka ji zavolá že přes celé státy převést auto a ještě letecky Amy by bylo velice nákladné že bude lepší když pojede autem a převeze ho sama . Amy od smrti otce řídit nechce. Matka proto posílá syna své kamarádky Rogera který se také potřebuje dostat na druhou stranu států aby jel s ní.

Ze začátku se ani jednomu na výlet nechtějí. Matka jim nechala přesný seznam jak maj jet a kde se maj ubytovávat. Ani jeden z toho není nadšený a hned si řeknou že co takhle si udělat výlet kdy něco poznají. Zajedou si do parku Yosemite . Druhou stranou jedou zpátky a docela se ztrácí na opuštěné silnici. Projíždí jeden stát za druhým objevují různé dinery a místní speciality. Stavují se za Rogerovým kamarádem poté u něj na koleji kde je párty. Rogera kamarádka Browyn Amy vymění všechno oblečení aby se neskrývala a ukázala svoje přednosti.

S Rogerem se nevysvětitelně rozešla přítelkyně Hadley a on chce zjistit důvod . Nebere mu telefon. Myslel že bude na koleji ale tam není. Vydávají se proto za ní k ní domů do Kentucky . Najdou její dům ale ona doma není. Baví se s jejím bráchou Lucienem který je doma sám a pozve je do restaurace a domu pro hosty. Amyna matka se dověděla že nejedou podle jejího plánu a tak ji zamrazila účet. Finance jsou omezené a čím dál tenčí . Proto jsou za nocleh zdarma rádi.
Hadlej přijde následující ráno a Roger si s ní může promluvit. Jak se dozví od Luciena dělá toto často. Stále utíká bez vysvětlení.


Jedou za Amyním bratrem do léčebny . Jelikož nejsou povoleny návštěvy vloupe se tam oknem. Bratr je překvapen že ji vidí a promluví si tak jako to bohužel nikdy nedělali.

Jejich cesta je skoro u konce a oni se nechtějí loučit. Políbí se. Jejich noc je vášnivá. Amy napadne že když se matka zobí bylo by dobré Rogera odvést domů k otci kam má namířeno a poté se sama odveze za matkou. Lucian ji pomoh překonas strach z řízení. Amy se za cestu mění a konečně může mluvit o smrti otce. Ona řídila auto do kterého nabouralo jiné a otec byl na místě mrtev...

Moje hodnocení : 10/10
Mám ráda routripy dodnes vzpomínám když sme s kamarádkou jeli na jednu párty 90km za Prahu bez dálniční známky takže vesničkami a misto hodiny sme to jeli nějaký 3 :D Mám ráda tydle výlety kdy se mění kam se pojede a cesta je otevřená. Proto mě kniha zaujala a když jsem viděla že je doplněna obrázky a fotkami musela jsem ji mít. Čekala jsem že Roger se hnedka s Amy do sebe zamilují a bude to láska napříč amerikou.Proto jsem byla velice překvapena že se spíše řešilo Amy a její vyrovnání se smrtí otce a Roger se snažil vyrovnat s rozchodem. Za poslední roky jsem to řekla jen u Vampírské akademie TUTO KNIHU MUSÍM PŘEČÍST VÍCKRÁT!! Při množství knih které chci přečíst (doma se mi jich válí 30) se nerada ke knihám vracím abych mohla objevovat další a další příběh ale tento příběh nenuceně utíkal a byl skvělí. Před 8lety jsem v Kalifornii byla a také jsme navštívili Yosemite tak se mi to krásně vybavovalo. Je tam opravdu nádherně. Krásná příroda mega stromy . Krásné vodopády. Rezervace s chatrčemi po původních obyvatelích. Poslouchala jsem u něj i playlist. Některé písně byli fajn ale u některých říkam jejda u toho bych v autě usnula :D

Přikládám své vlastní fotky z Yosemitu .
Medvědi se opravdu v parku velice blízko potulují :)
Stromy jsou obrovské.
Skáli nádherné.

Tahle píseň ti změní život

8. ledna 2014 v 0:24 | Mimi |  Leila Sales
Elisa žije ve střídvé péči u rozvedených rodičů podle rozvrhu střídá dny u mámi která si pořídila s novým přítelem dvě děti a nebo je u táty. Oba bydlí ve stejném městě jen na opačném konci. Elisa nemá žádné přátele doma ani ve škole . Trápí ji že je neoblíbená a chce to změnit . Celé letní prázdniny studuje co se nosí a co frčí a jak by člověk měl vypadat. Koupí si nový šatník a první den druháku na střední žádná změna. Velice ji to mrzí a má chut se na všechno vykašlat. Přemýšlí o sebevraždě. Všechno si naplánuje . Začne sestavovat playlist . Jde do koupelny a řízne se. Zavolá jedné holce ze školy a chce si povídat. Jenže Amélie zavolá záchranku. Rodiče se o ní strašně bojí a nechtějí ji nechat bez dorozu.

Čas pomalu plyne a je už zkoro konec školního roku rodiče se svým hlídáním už přestali. Elisa čeká když dycky všichni usnou a toulá se sama městem. Uklidnuje ji to a stejně nemůže spát. Jednoho dne ji cesta zavede před budovu kde se potulují nějaké holky. Začnou se s ní bavit a pozvou ji do klubu Stark. Pippa a Vicky jsou maličko starší ale berou ji a ona se cejtí úžasně. Dozví se že párty tam jsou dycky ve čtvrtek. Další týden přijde zas. Začne se bavit s Dj Charem . Ukáže ji jak se pouští muzika. Ona si koupí pult domů a celý týden doma trénuje a pak mu to nandá. Char nechápe a je překvapen. Začne ji vysvětlovat jak se s tim zachází a učit ji o hraní.

Týdny utíkají a ona stále utíká v noci ven a chodí do Starku. Char se s ní začne líbat a ona prožívá krásné chvíle. Je úplně někdo jiný než celou dobu. Nemusí se za nikoho vydávat a být tichá myška ve škole. Končí u něj doma a líbají se . Ráno utíká domů a jelikož je pátek tak ještě do školy.

Začne hrát každý čtvrtek půlhodinku s Charem a lidi si ji oblíběj. Majitel podniku ji nabídne samostatnej program v pátek večer. Jen ona a muzika. Je z toho celá nadšená ale v tom se z Anglie vrací Pippa a nařkne ji že ji přebrala Chara přitom Pippa s nim jen spala. Char je od tý doby chladný a přestanou společně komunikovat. Elisa má chut se na všechno vykašlat. Rozkope své sestře výtvarnou práci. Rodiče zuří a zakazují ji všechno. Chce jít do Starku tak uteče. Jenže ji najde otec. Doma na ni čeká i matka. Našli že na internetovém blogu píše o sebevraždě. Těžko jim vysvětluje že to nepíše ona ale někdo se za ni vydává. Rodiče to jsou nahlásit do školy . Má zaracha a nic nesmí. Vypátrá se kdo to psal. Spolužačka s kterou nikdy nemluvila ani ji nezná jménem si z ní udělala projekt k přijímačkám na vysokou. Rodiče ji odpustí a na její velký pátek kdy má hrát ve Starku ji pustí. V novinách je o tom zmínka a tak hnedka ve škole se s ní začnou bavit. Jako Dj je velice úspěšná. Pippa se ji omluví. Vicky se svojí kapelou při večeru také vystoupí a fanoušci jásají a chtějí přídavky..

Moje hodnocení :8/10
Lehký příběh který toho v sobě skrývá více. Asi každý sme se někdy cítili osaměla jako Elisa . Obdivuju jak se Elisa snažila všechno naučit aby zapadla . Zažila jsem hodně dní kdy jsem chodila po střední a byla pro všechny vzduch . Líbilo se mi jak ji rodiče nakonci podpořili a snažili se ji pochopit.

Velikost L Znovu na scéně

5. ledna 2014 v 11:49 | Mimi |  Heather Wells

Heather se dala dohromady s Cooprem kterého dlouho miluje. Začnou se bavit o svatbě .Nikdo to netuší. Jsou letní prázdniny a kolej je zavřená a renovuje se. Studenti kteří nechtěli domů tak tam zůstali a pomáhají. Heather volá ochranka že se na koleji něco děje a tak tam jde. Hnedka ji někdo postřelí. Zjistí že studenti hrají paintball . Zakáže jim to ale zajímá ji kdo zavolal záchranku. Ve střešním bytě rektora je jeho syn Christopher a velký šrumec. Jde tam a zjistí že její bývalí Jordan a jeho manželka Tania (kterou načapala když měla svou hlavu v jeho kalhotách když Heather s ním chodila) jsou nahoře a něco natáčí. Chce vysvětlení jelikož v budově se natáčet nesmí. Tanie ochranku postřelily a ona se bojí . Natáčí svoji novou reality show.

Na koleji bude nová vedoucí . Všichni se bojí aby to nebyl Simon který vede i další kolej. Přijde nenápadná Lisa s kterou si Heather je podobná. Rozumí si. Taniu pořádá letní tábor se svou účastí a učením o zpěvu . Vyvrcholením je soutež kde výherce získá smlouvu na natočení cd. Tanie se bojí že někdo zautočí i na ni. Rozhodne se tábor z hor přesunout na kolej. Všichni jsou z toho velice překvapeni. Běhají a zařizují všechny potřebné věci. Musí ubytovat 50 nezletilích studentek.

Studentky se ubytovávají i každá ma na pokoji dospělého zástupce. Když se to dozví fanoušci vozí květiny a dárky do hali. Nemají to už kam dávat. Natáčecí štáb se pustí do koláčku a jednomu se udělá špatně a krvácí z nosu. Přijede záchranka a Jared umírá. V koláčkách byl jed na krysy. Tania je z toho hodně otřesená. Cooper se udobřuje se svojí rodinou. Všichni jsou na večeři a Heather vidí že Tanie jim neříká všchno. Dostane sní že Tania zpívala jako malá se sborem , vzala si dirigenta a utekly spolu do New Yorku . Pomáhal ji uspět na konkurzech a ona se sama proslavila . Ne diky jeho kontaktech ale to on slyšet nechtěl a bil ji . Utekla od něj díky Jordanovi a nikdy o tom nikomu neřekla. A on Gary ji ted vydírá a chce po ní každý měsíc 10tisic . Bojí se že ji zabije.

Heather se s tim svěří Cooprovi přeci jen je soukromí detektiv a začínaj po něm pátrat. Přijde do práce a Bridget jedna z účastnic tábora prý chodí někam za přítelem. Heather je rozčílená jelikož ji je teprve 15 a je pod zákonem. Jde je hledat a najde se na jiné koleji. Celou dobu se stýkala s Garym který ji učil zpěv . Gary utíká. Všichni si myslí že Gary je už daleko a nemůže jim ublížit . Finále reality show je tady a děvčata se maj předvést jak zpívají. V zákulisí Heather a Taniu někdo napadne . Je to Gary a míří zbraní proti Heather . Chce aby s nim Tania odešla . Heather ho přepere a v tom přijde Cooper a zastřelí ho . Finále je zrušeno. Rodiče se bouří ale všichni jsou v pořádku.

Moje hodnocení : 9/10
Konečně 4 Heather Wells. Minulí díl jsem četla v lednu 2010:D Dost dlouhá doba si všechno pamatovat. Opět byla Heather nebojácná a starostlivá snažila se všem pomoct i své nepřítelkyni která ji zničila vztah. Letos na jaře by měl vyjít závěrečný 5díl . Jsem velká fanynka Meg a líbí se mi všechny její knihy .

Zapomenutá

3. ledna 2014 v 23:20 | Mimi |  Catherine McKenzieová
Emmě umře matka a odkáže ji cestu do Afriky. Emma se tam vydá jenže onemocní a tak ji průvodci nechají v jedné vesnici . Zemi postihne zemětřesení a všichni jsou bez jakéhokoli signálu který je tam už tak hodně mizivý a je mnoho mrtvých. Části kde je Emma to nepostihne ale letadla nelítaj , spojení se světem žádné. Emma je v zemi uvězněna na půl roku než se podaří obnovit leteckou dopravu. Seznamuje se s párem který bydlí ve stejném městě jako ona který tam staví školu a pomáhá jim.

Emma se dostává domů a zjištuje že v jejím bytě bydlí někdo jiný . Dominick . Úřady ji prohlásili za mrtvou , vypli její účty , přestal se platit nájem a majitel byt pronajal někomu jinému.Dominick ji dovolí tam zůstat než se vše vyjasní.

Druhý den jde do práce a zjištuje že v práci ji také nahradili a moc s ní nepočítají. Má se dát dohromady a přijít po novém roce.Její přítel Graig je mimo město a když mu volá není moc nadšený .

Známá televizní moderátorka si ji pozve do své show. Vypovídá svůj příběh a vypadá to jako kdyby si vše vymyslela. Na konci show ji udělají překvapení a přijde Graig . Políbí se když show zkončí Graig je divný a musí si promluvit. Zjištuje že se mezitím dal dohromady se Sophie jejich koleginí z práce s kterou byly veliké nepřítelkyně . Dost ji to vytočí a nechce žádné vysvětlení a odchází.

Celý její život je na ruby a ona neví jak ho dostat do pořádku. Zjištuje že Dominicka opustila snoubenka. Vaří spolu a začínají si rozumět. Po novém roce nastoupí do práce. Dělá právničku v jedné velké společnosti. Jenže její kancelář ji nečeká a dají ji na úplně nejnižší post. Přes 5 let její práce je zahozeno . Celé dny se zabívá žalobami od lidí co se jim porouchala pračka.

V jedné zvláštní chvilce se s Dominickem opije a vyspí se spolu. Následně ráno on odjíždí fotit do Irska . Když mu volá tak ji řekne že to byla hloupost a hovor ukončí. Emma si to vyčítá . Věřila mu a pro něj to byla hloupost. Mezitím se zabívá prací a tráví ji všechen čas. Od svého šéfa dostane nabídku pomoct na novém případu. Z muzea byl ukraden obraz a majitel chce odškodné 22milionů.

Emma pátrá a prochází muzeum , baví se s policisty. Dostane tým a s ním vypátrá že obraz ukrat sám majitel kvůli pojistce kterou potřebuje vyplatit.

V tom se začne hádat se Sophií jelikož se s ní Graig rozejde a ona si myslí že se s Emmou dají opět dohromady. Chce ji vzít všechen úspěch který ve firmě začíná opět získávat. Graig ji chce zpátky ale ona jeho vůbec . Dominick je zpátky a chodí si pro věci když není doma . To je mrzí .

Emma dostává post v společnice ve firmě.Při večírku kde děkuje za toto povýšení a otevírá se nové centrum které otevřeli její známí z Afriky přichází Dominick. Vše si vysvětlí a políbí se a ona ho žádá aby se od ní nestěhoval..

Moje hodnocení : 8/10
Román který není jen o lásce ale je v něm zamotáno několik příběhů mě chytnul ikdyž se mi do něj dlouho nechtělo . Jen jsem tam nějak neobjevila proč ji matka do Afriky poslala. Ještě mi přišlo divné když se vrátila a já tedy půl roku nevidět přítele tak se chovám ůplně jinak . Ona to nechala bejt a nic nechtěla vysvětlovat čekala co bude dál . Jináč ale hezký příběh který končí otevřeně.