Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Zapomenutá

3. ledna 2014 v 23:20 | Mimi |  Catherine McKenzieová
Emmě umře matka a odkáže ji cestu do Afriky. Emma se tam vydá jenže onemocní a tak ji průvodci nechají v jedné vesnici . Zemi postihne zemětřesení a všichni jsou bez jakéhokoli signálu který je tam už tak hodně mizivý a je mnoho mrtvých. Části kde je Emma to nepostihne ale letadla nelítaj , spojení se světem žádné. Emma je v zemi uvězněna na půl roku než se podaří obnovit leteckou dopravu. Seznamuje se s párem který bydlí ve stejném městě jako ona který tam staví školu a pomáhá jim.

Emma se dostává domů a zjištuje že v jejím bytě bydlí někdo jiný . Dominick . Úřady ji prohlásili za mrtvou , vypli její účty , přestal se platit nájem a majitel byt pronajal někomu jinému.Dominick ji dovolí tam zůstat než se vše vyjasní.

Druhý den jde do práce a zjištuje že v práci ji také nahradili a moc s ní nepočítají. Má se dát dohromady a přijít po novém roce.Její přítel Graig je mimo město a když mu volá není moc nadšený .

Známá televizní moderátorka si ji pozve do své show. Vypovídá svůj příběh a vypadá to jako kdyby si vše vymyslela. Na konci show ji udělají překvapení a přijde Graig . Políbí se když show zkončí Graig je divný a musí si promluvit. Zjištuje že se mezitím dal dohromady se Sophie jejich koleginí z práce s kterou byly veliké nepřítelkyně . Dost ji to vytočí a nechce žádné vysvětlení a odchází.

Celý její život je na ruby a ona neví jak ho dostat do pořádku. Zjištuje že Dominicka opustila snoubenka. Vaří spolu a začínají si rozumět. Po novém roce nastoupí do práce. Dělá právničku v jedné velké společnosti. Jenže její kancelář ji nečeká a dají ji na úplně nejnižší post. Přes 5 let její práce je zahozeno . Celé dny se zabívá žalobami od lidí co se jim porouchala pračka.

V jedné zvláštní chvilce se s Dominickem opije a vyspí se spolu. Následně ráno on odjíždí fotit do Irska . Když mu volá tak ji řekne že to byla hloupost a hovor ukončí. Emma si to vyčítá . Věřila mu a pro něj to byla hloupost. Mezitím se zabívá prací a tráví ji všechen čas. Od svého šéfa dostane nabídku pomoct na novém případu. Z muzea byl ukraden obraz a majitel chce odškodné 22milionů.

Emma pátrá a prochází muzeum , baví se s policisty. Dostane tým a s ním vypátrá že obraz ukrat sám majitel kvůli pojistce kterou potřebuje vyplatit.

V tom se začne hádat se Sophií jelikož se s ní Graig rozejde a ona si myslí že se s Emmou dají opět dohromady. Chce ji vzít všechen úspěch který ve firmě začíná opět získávat. Graig ji chce zpátky ale ona jeho vůbec . Dominick je zpátky a chodí si pro věci když není doma . To je mrzí .

Emma dostává post v společnice ve firmě.Při večírku kde děkuje za toto povýšení a otevírá se nové centrum které otevřeli její známí z Afriky přichází Dominick. Vše si vysvětlí a políbí se a ona ho žádá aby se od ní nestěhoval..

Moje hodnocení : 8/10
Román který není jen o lásce ale je v něm zamotáno několik příběhů mě chytnul ikdyž se mi do něj dlouho nechtělo . Jen jsem tam nějak neobjevila proč ji matka do Afriky poslala. Ještě mi přišlo divné když se vrátila a já tedy půl roku nevidět přítele tak se chovám ůplně jinak . Ona to nechala bejt a nic nechtěla vysvětlovat čekala co bude dál . Jináč ale hezký příběh který končí otevřeně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama