Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Únor 2014

Čarodějka

28. února 2014 v 15:21 | Mimi |  Lenka Teremová

Jana dostudovala žurnalistiku a od rodičů dostala milion aby si mohla koupit byt . Přestěhuje se kousek za Prahu . Kamarád ji sežene v redakci místo . Seznamuje se sousedem Tomášem . Pomáhá ji s nábytkem . Jeho žena má psychické problémi. Ztropí žárlivou scénu . Tomáš Janě vysvětluje že ve městě je šamanka za kterou každý chodí .Nechávají si věštit budouctnost . Manželka prý viděla že Jana chce Tomáše pro sebe a odloudí ho . Tomáš s manželkou zkouší promluvit ale bez výsledku . Vyžene ho ven a tak jde spát k Janě .

Jana po napsání prvního článku dostátá svoji vlastní rubriku .Vydává se za proutkařem a píše o něm . Navštíví šamanku a ona ji začne říkat že je démon a chce Tomášovi a jeho ženě ublížit . Jana to vylučuje . Jenže o Tomášovi se ji zdají erotické sny a jemu také . Netrvá dlouho a začnou mít společně poměr. Tutlají to. Manželka je zavřena na psychiatrii jenže je brzo propuštěna. Uvidí Tomáše s Janou a pohádají se a ona zkočí z okna . Jana si to dává za vinu . Tomáš se hroutí . Jana si myslí že vše byl plán šamanky a ženu zmanipulovala . Zjištuje že v poslední chvíli všechen majetek odkázala šamance . Jenže nemá žádné důkazy proti šamance . Ta ji pěkně na malém městě pošpiní a všichni si na ni ukazují . Jana je zdrcená a v tom se od ní i Tomáš nadopovaný lékama na uklidněnou odklání a chce být ve společnosti šamanky .

Moje hodnocení : 7/10
Slabší román . Nebylo to obvyklé psychologické povídání o zkušené ženě .Moc nechápu toto náhlé vzplanutí lásky na celý život já musim člověka nejdříve poznat než u mě propuknou nějaké city . Co se mi ale líbilo nad čím přemýšlíme se opravdu stává .Přivodíme si to svými myšlenkami .

Po čem ženy touží

28. února 2014 v 15:06 | Mimi |  Fay Weldonová

Anotace
Po čem ženy touží? Sex, nakupování, čokoláda a občas i něco jiného. Ale co dělat, když se sexu nedostává, rodina se proměnila v peklo na zemi a vy se zase jednou - pochopitelně neúspěšně - pokoušíte zhubnout. Úspěšná britská autorka Fay Weldonová radí, jak se v takových případech chovat. "První dáma literárního feminismu" vtipně, inteligentně a se šarmem vypráví o ženském hledání štěstí, zákoutích orgasmu a věcech, ke kterým žena muže tu a tam potřebuje.

Čekala jsem vtipný ženský román kde budou výše zmíněné problémy . Jenže ejhle dočkala jsem se autorčiných blábolů které popisovala . Občas přidala nějakou moc né srozumitelnou povídku na dané téma . Nemá to žádný děj který by se dal popsat . Když nechcete sex s manželem jezte čokoládu nebo si najděte milence váš manžel to pochopí .

Moje hodnocení 1/10
za hezkou obálku

Únor 2014

28. února 2014 v 14:39 | Mimi |  Nové přírůstky
Celkem jsem přečetla 9knih . Violet Eden nová serie o nadpřirozenu se mi líbila poté jsem střídala Teremovou a upíry s čarodějkami od De la Cruz . Protnula to jednou feministickou knihou a Dýchání pod vodou .

Opět jsem se snažila tolik nenakupovat jednak předěláváme ložnici takže nemám skoro vůbec čas a místo kam ted věci dávat a za druhé chci zmenšit hromadu knih doma . Ale 5kouskům jsem přece jen neodolala.
Nikki Sixx - Ta kniha je prostě úžasná . Smekám před autorama to provedení je uplně nepopsatelné. Dejchne na vás taková atmosféra .
Překroč svůj stín - Neodolala jsem a tuto přes rok ze všech koutů vychvalovanou knihu si musím pořídit .
Ohnivé srdce - jen co vyšla tak jsem si ji koupila . Napínavé jsem zvědavá kam se děj posune.
Kukačka - novinka která má velice zajímavou anotaci
Dům v Bretani - před nějakou dobou autorka byla v Show Jana Krause a byla velice vtipná a o knize se bavili . Má hezký přebal.


Aktuálně:
Doma mám 21knih
Přečteno za rok 2014 : 17knih

Láska online

24. února 2014 v 15:24 | Mimi |  Lenka Teremová
Lenka chodila 5let s ženatým mužem který ji stále sliboval jak už je v rozvodovém řízení . Jenže to byli jen sliby. Onemocněla rakovinou dělohy a on za ní nepřišel vůbec do nemocnice a rozešel se s ní. Je to už rok . Lenka bojovala s hroznými následky této nemoci . Na chlapa se vykašlala a stále se s tim snaží vyrovnat . Je zoufalá už jí je 45 a tvrdí že život má za sebou .

Kamarádka ji ukecá aby si na Lide.cz dala inzerát . Poslechne ji a začnou se ji ozívat samí sexuální loudilové . Každý ji chce hned jen ošukat . Né vztah . Seznamuje se s gigolem který je hrozně milí ale jen co Lenka nemá čas mu odepisovat změní se a hned ji podezřívá .

Dále se seznamuje s elegantním 50tníkem . ale ten ji hned říká že má manželku a oba si užívají i jinde . Ona chce vztah s důvěrou a vším co k tomu patří.

Rozepisuje se s mladým Martinem kterému je 18 a zamiluje se do ní. Rozumí si spolu a dost si píší už ho chce pozvat k sobě ale on onemocní . Domů přijde Lenky syn a ona zjistuje že s Martinem chodí do školy . To by byla ostuda kdyby spolu něco měli a rozkřiklo se to . To synovi udělat nemůže a tak se od něj začíná odstrkávat . On ji stále chce více poznat jenže ona se bojí že by ho zkazila . V 18 by poznal v sexu všchno bez nějakého pomalého objevování , vodění a ruku a podobného. Celý život by byl pak nespokojený a to nechce a bojí se toho.

Seznamuje se s dalším mužem .Jardou. Zdá se ji příjemný . Poté podivný . Domluví se že spolu zajdou do bazénu . Ukáže se jako ožrala vesnického typu . Takovej morous . Kamarádi ji pomůžou se ho zbavit ale stále ji píše a volá až si ho nechá zablokovat . Už nechce s nikým z internetu mluvit všichni jsou stejný a jde jim o sex o normálního chlapa člověk nezavadí .

Když už všechno vzdává tak ji napíše nesmělí Hynek . Je krátce rozvedený a nemůže se s tím vyrovnat . Píše strohé odpovědi . Dají si sraz v bazénu na schodech . Uvidí tlustého starého zarostlého chlapa a radši dělá že ho nezná v tom ale přijde pohledný chlap a pozdraví ji a ona zjistí že to on je Hynek . Je málo mluvný ale hned se do něj zamiluje . Bojí se že to uspěchá ale zas chce vidět nějakou reakci od něj . Její kamarádka Monika to nevydrží a Hynkovi napíše . Ten hned Lence píše že se ničeho nemusí bát že on ví jak se cítí a že to myslí vážně . Přece jen i v pokročilém věku se dá najít ideální partner ..

Moje hodnocení : 9/10
Skvělí psychologický román. Jedná se autobiografii samotné autorky . Píše o tom co zná a v čem je dobrá . Je to na románu vidět . Je těžké po mnoha zklamáních opět někoho najít a otevřít mu srdce . Mě se její knihy líbí , jsou psané bez nějaké cenzury a tak jak to přesně v dnešním světě chodí .

Dýchání pod vodou

23. února 2014 v 12:24 | Mimi |  Alex Flinn
Nicka opustila matka když byl ještě malí . Žije s pracovitým otcem a hospodyní. Otec ho občas praští a nemají spolu vůbec žádný vztah . Je září a začíná škola . Všimne si Caitlin , jeho nejlepší kamarád Tom mu říká že ji znají celá léta ale ted přes léto zhubla a je s ní kočka. Nick si usmyslí že ji dostane . Zanedlouho se mu to povede a hrozně se do sebe zamilují . Jenže když Caitlin projeví nějaký vlastní přání hnedka ji uráží a je na ni surový . Ona si nechává vše líbit . Když začne brečet a Nick si uvědomí že to přehnal omlouvá se ji , obímá dokavat není zas vše dobré .

Když se někde Caitlin opozdí hned ji nazívá děvkou že neví kde má své místo a kde měla být . Jedou autem a začnou se hádat . Nick vyhrožuje že sjede autem do moře . Caitlin se ho snaží zastavit a on ji uhodí . Facku mu dlouho neodpustí ale nakonec stejně podlehne . Vše vyvrcholí když Caitlin řekne že by ráda šla do zpěvácké soutěže u nich na škole . Nick ji začne urážet že neumí zpívat a že je tlustá a všichni by se ji smáli . Přikyvuje že tam nepůjde ale učitelka ji napíše do programu vystoupení a když se to Nick dozví vytáhne ji až ven před školu a ponižuje ji že snad řek že tam nepude že to pro ni myslí dobře a začne ji mlátit . Teče ji krev z nosu a pusy . Tom se napřáhne a srazí Nicka ..

Caitlin dá Nicka k soudu aby mu byl zakázan jakýkoli kontakt se k ní přiblížit a kontaktovat ji . Soudkyně mu uloží zákaz a musí psát deník aby si uvědomil co vlastně způsobyl . Také musí chodit do terapeutické skupiny . Nejdříve se mu tam moc mluvit nechce ale poté se začne bavit s ostatními členy skupiny a víc je poznávat . Všichni jsou agresivní a pochází z jiných rodin . Hodně se s kamarádí s Leem který skupinu opustí a vrátí se ke své přitelkyni . Když je s oboumi venku pozoruje jak Leo zachází se svojí holkou . Byl také on takový ke Caitlin? Ano byl a vůbec mu to nepřišlo . Zjištuje že se s Leem nemůže bavit jináč k nápravě nikdy nedojde . Leo mu stále volá a on to nezvedá . Na další skupinovém sezení se dozvídá že Leo zastřelil svoji přítelkyni a pak sebe . Nick si to vyčítá kdyby zvednul telefon nemuselo se to stát . Mluví se svým lektorem na sezení které je už u konce a zjištuje že došel k pokroku ale chce chodit na další sezení .Léto končí a začíná opět o rok později škola . Přátelé které se na něj vykašlali se chtějí znovu kamarádit a Caitlin se odstěhovala do jiného města takže ji už asi nikdy neuvidí .

Moje hodnocení :8/10
Styl písma u deníkového záznamu by opravdu chtěl vymyslet maličko jiný . Špatně se čte . Na knihu jsem se chystala docela dlouho mám ji doma už 6měsíců .Prolína se minulost a přítomnost. Dlouho jsem se nesetkala s knihou která by mě zaujmula ale hlavní hrdinové byli absolutní blbci . Caitlin se chovala jako uplná vymatlaná naivní holka bez špetky vlastního rozumu . Slepička co všechno přikejvala . Nick mi byl ze začátku sympatický a říkala jsem si která holka by kvůli facce na něj uvalila zákaz přiblížení ???(vím američané mají divné zvyky) ale když více Nicka poznáme zjištujeme že se choval jako žárlivý namyšlený spratek .Po trestu si uvědomoval co způsobil ale myslím že né dost . Kniha to byla určitě zajímavá a Alex Flinn je mi sympatická . Jen teda u této knihy nepodlehnete achhh ochh Nicku chci tě jak u všech knížek většina čtenářek má ve zvyku . Já beru knihy jako příjemné odreagování a drogu ale že bych slintala nad hrdiny to se mi už 10let nestalo :D

Čarodějky z East endu

23. února 2014 v 1:04 | Mimi |  The Beauchamp Family
Joana žije se svými dvoumi dospělími dcerami Ingrid která pracuje v knihovně a Freya která pracuje v baru . V 17.století jim Rada zakázala kouzlit a zabavila všechny kouzelné předměty . Od té doby vedou normální život . Ale cítí že nejsou úplné .

Freya se seznamuje s Branem a zamilují se hned do sebe . Po měsíci spolu začnou plánovat svatbu . Jenže on je stále na cestách . Nejdříve ji chybí ale poté se seznamuje s jeho bratrem Killianem a je okouzlena a vyspí se s ním . Jenže náhodná setkání jsou častější a sex ikdyž ho nechce také . Zakazuje si to ale často podlehne . Zdají se ji i děsivé sny o něm . Bran cestuje . Pracuje v baru kde míchá kokteljly lásky.

Joana jejich matka použije kouzlo a nic se nestane a tak i dcery začnou v malém množství používat magii . Joana nezvládá domáctnost a tak si přizve přistěhovaleckou rodinu na pomoct . Ubytují se u ní a mají krásného syna Taylora kterého hned Joana začne rozmazlovat. Peče mu a hraje si s ním .

Ingrid pracuje v knihovně kterou mají brzo pro nedostatek financí zbourat .Její kamarádku trápí že stále nemůže otěhotnět . Ingrid se na ni podívá a zjistí že ji dělohu zahlcuje nějaká tmavá hmota tak ji vyndá a kamarádka do týdne otěhotní . Mnoho žen si začne k Ingrid chodit pro rady a pomoct nad svími trablemy . Všechny co k ní přijdou mají stejný problem nějaká temná hmota je zahlcuje a oslabuje . Neví co by to mohlo být .Přijde za ni i upírka Mimi Forsterová která chce poradit jak dostat duši z pekla . Ingrid ji poradí že musí Hádě přinést jinou duši . Ona že už někoho má .

V tom se ztrácí nevinná dívka a Ingrid se bojí že ji má na svědomí . V moři vybuchla nějaká sopka a všude je to zamořené černou hmotou kterou nikdo nedovede identifikovat . Přítel jedné místní ženy Lionel se vody naloká a je ve vážném stavu . Žena přijde s prosíkem za Ingrid jestlí neví co dělat . Jeho rodina ji chce z domu vysvětovat a jeho odpojit z přístrojů . Ingrid nic nezmůže ale její matka ano . Joana jde za Lionel do nemocnice zrovna ho odpojili od přístrojů a přivede ho ze země mrtvých zpátky . Od té doby ale blázní a chová se podivně až jednoho dne najde všechna svá zvířata pozabíjená . Obrací se na čarodějky a ony se bojí jestli se z něj nestal zombie .

Mezitím Ingrid pátrá po tajných dokumentech které má prozkoumat . Našla tam zvláštní šifru a snaží se ji rozluštit . Zjištují že u nich ve vesnici je jeden ze stromů kterým se dá putovat do pekla . Najednou ji vše zapadá do sebe . Objevuje se Bran a Killian . Jsou to staří potomci Bohů kteří jsou nesmrtelní . Bran je Bůh radosti a míru. Dozvídáme se že i Čarodějnice jsou bohyně . Kdysy dávno si měla Freya vybrat koho si vezme a vybrala si Brana . Killan sžíraný vzteky probod před svatbou Bradenovi srdce . Bratři se znovu perou o její srdce . Dojde ji že tekutina která hyzdí oceány je míra z narušeného stromu . Killian je postřelen a ona se vydává za Branem . Zjištuje že bratři se vydávali za toho druhého( strašně zmatené myslím že i překladatelé v tom mají guláš ) Vydává se za Lokim její tehdejší láskou chce po něm prsten aby ho mohla zničit a tim i jeho možnost vrátit se na svět .

Z pekla vytrhávají malého Tylera kterého si oblíbili a kterého také sžírala temnota . Lionel je bohužel nadobro ztracen ve spárách pekla . Děvčata po několika stoletích vidí svého otce . Dozvídají se pravdu že matka ho vyhnala né že by se on vykašlal na ně . Ingrid si řekne své sympatie s policistou Mattem . Od rady mají povoleno kouzlit .
Moje hodnocení 7/10
Četla jsem už více knih od autorky tak jsem byla na tuto novou serii zvědavá . Začátek se dost špatně četl a přišel mi dost nudný a nemohla jsem se vůbec začíst pak se to rozjelo a šlo to samo . Libilo se mi že se tam objevila Mimi z Modré krve . To propojení jejích dvou serií mě zaujalo a vykouzlilo úsměv na tváři .Oddechová kniha která se odehrává v realitě a je doplněna kapkou magie podle mě zajímavé zpracování ještě máme před sebou 3 díli tak jsem zvědavá co autorka vymyslí .

Klady a zápory (1)

21. února 2014 v 22:39 | Mimi |  Klady a zápory
 • KLADY A ZÁPORY je (ne)pravidelné meme z mé dílny tj. Cathy z Mezi nebem a peklem.
  O co jde: Formou otázek/rozhovoru je vždy rozebrána jedna kniha výjimečně knižní série a nějaké věc ze života. Na mé otázky odpovídá vždy hostující (ne)bloger/ka.


1) Vyber knihu dle vlastního výběru...
Vybírám si sérii Mediátor od Meg Cabotové.


Série: Mediátor (6.dílů)
Autor: Meg Cabotová
Provedení: vázaná,
Vydáno v CZ: ANO
Nakladatelství: Knižní klub

2) Kdy jsi knihu četla poprvé a jak se ti líbila?
Tuto knihu jsem četla už hodně dávno někdy před 10 lety, když zrovna jako novinka vyšla. Byla to druhá serie od Cabot kterou jsem četla. Četla jsem ji snad 30x a vždy mě vtáhla a hrozně se mi líbila.

3) Co se ti na sérii líbilo?
 • Poutavý příběh
 • Sympatická Susanah
 • Originalita příběhu -kniha byla napsána před Stmíváním, Akademií, Upíříma deníkama atd.
 • Láska mezi duchem a obyčejnou holkou
4) A naopak, co se ti na Mediátorovi nelíbilo?
tohle je opravdu těžké říci, jediné, které vidím, jsou:
 • české obálky, které odrazují od prodeje
 • knihy vyšli před 10 lety a žádné dotisky nebyli ani se nechystají
 • ne moc rozvinutý děj s bratry
 • stále odkládané napsání sedmého dílu
5) Který díl se ti z této série líbil nejvíce, a který naopak nejméně a proč?
Nejvíc se mi líbila 6 (Čtvrtý rozměr lásky), protože to bylo hezké zakončení, *SPOILER*Susanah a její odvaha přivést Jesseho zpátky je obdivuhodná a hlavně konečně jsou spolu.
Nejméně pak asi 2 (Devátá stezka), ta mi přišla nejslabší.
6) Jak si nakonec tuhle knižní sérii hodnotila?
Kniha mě zaujala. Byla to první duchařská série, kterou jsem četla. A byla jsem z ní velice nadšená. Když jsem ji četla loni, tak jsem byla nadšená stejně jako poprvé, a to se jen, tak nestává. Obálky jsou nic moc, ale podle mě by si ji měl přečíst každý :)


Nemůžu než souhlasit. Sérii Mediátor už jsem četla před několika lety, zhruba v období, kdy jsem končila základku a doteď si pamatuji, jak moc se mi to líbilo. Přesně jak zmínila Mimi, byla to tenkrát novinka s neohraným tématem.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
7) Vyber si jednu, jakoukoli věc z běžného života...
Vybírám si šatní skříň.


8) Z jakého důvodu si vybrala zrovna šatní skříň?
Plánuju dost rozsáhlou renovaci ložnice a pomalu vyklízím všechny věci a zjištuju, že toho máme hrozně moc. :D Já i přítel dohromady. Postupně vybírám, co si nového koupíme, protože vše staré jde z domu. Nemám ráda zastavěné celé pokoje, takže nábytek chci minimalizovat. Ted co vybrat?? Žádná skříň není taková, jakou bych chtěla

9) Jaké výhody šatní skříně mají, popřípadě mohou mít?
 • našla jsem poměrně levné skříně
 • světlá barva
 • dostupnost
 • široký výběr kde se člověk může porozhlídnout a na živo ji vidět
10) Jaké čtyři věci ti na šatních skříních vadí?
 • skoro všechny měří kolem 240 cm a já mám strop 230 cm :D
 • hrozně malé úložné prostory! do toho se máme vejít dva se vším oblečením? :D
 • už se zas vidím, jak to montuju
 • moje touha mít všechen nábytek z Ikea - skříně mají strašně drahé /skříň podle mého přání by vyšla na 40tisíc a mají těďka docela šílený design/ takže šatní skříň Ikea nebude, a to mě mrzí
11) Jaké skříně máš ráda a co od nich očekáváš?
Mám ráda praktické a prostorné skříně, ale ne zas nějaké mega, ale aby se tam šikovně prostě všechno vlezlo. :) Jak se znám tak to zkompletuju a objevím takový kusy, že to bude zas krásný a úplně to změní celý pohled na ložnici.
Docela si mě zaskočila výběrem věci. Donutilo mě to začít myslet na to, až se budu za pár let stěhovat. To už abych začala mít nervy teď. :D
12) Jak se ti nakonec Klady a zápory líbili?
Čekala jsem že dostanu knihu a věc a o té budu mluvit :D Takhle jsem dlouho tápala, co si vybrat o čem bych se rozepsala. Nakonec jsem na něco přišla .
13) Co bys nám o sobě na závěr řekla?
Na internetu vystupuji jako Mimi. Je mi 22 let.Čtu od 12 let, kdy jsem viděla Princezniny deníky a chtěla si přečíst originál od Cabot, a tím se rozvinula má láska ke knihám. Už skoro 5 let pracuji jako kuchařka. Hrozně mě to baví. Ve volném čase jsem si rozjela takový menší antikvariát, a ten mi zabere hodně času, a zbytek pohltí domácnost, jelikož žiji na okraji Prahy v rodinném domě jen s přítelem. Jinak se každou chvilku snažím věnovat čtení. Blog naleznete na http://kniznitypi.blog.cz/.
Jsem moc ráda, že jsme to dali do kupy. Vlastně spousty jsi mi toho napsala ty sama rovnou a pak už jsme ladily jen detaily. Doufám, že se dnešní díl Kladů a záporů bude líbit. :)

Kde prodat nebo koupit knihy?

19. února 2014 v 20:37 | Mimi |  Rozhovory, Tag
Dnešní diskuze na Fb stránce Knižní bloggeři a jejich pravidelní čtenáři mě inspiroval k napsání tohoto článku. Kde všude můžete prodat nebo sehnat použitou knihu?
Na Fb takových bazarů je několik. Byla jsem v hodně bazarech ale některé měli malou návštěvnost a nemělo to smysl tak už tam nejsem .

BAZAR KNIH bazar má 7tisíc fanoušků a stále počet roste. Prodávají se tam jak dětské tak nové i staré knížky . Bazar má dost úspěch. Je daný zákaz na prodej učebnic. Správcové se snaží mazat nevhodné příspěvky.

Knihy na prodej bazar s 500 fanoušky. Lidé přídávají příspěvky , nic se neřeší ani nevznikají nějaké hádky . Klidná skupina

Knihy - koupím prodám , vyměním přes 3tisíce fanoušků . Skupiny vedou rozumné dospělé ženy kteří si dost skupinu hlídají a snaží se o aktualizaci alb a uživatelů . Aby skupina nebyla zbytečně zahlcena . To jsem jinde nevyděla. Mají zvláštní soubory na poptávku , nabídku a různé odkazy . Velice dobrá skupina na dobré urovni . Žádný chaos .

Bazar knih tisíc fanoušků . Pani se také velice skupině věnuje . Hlídá si aby uživatelé zbytečně nezahlcovaly zed . Menší denní aktualizace . Oproti BAZAR KNIH kde denně přibude kolem 100příspěvků ale zas lepší přehlednost .

Knižní bazar tisíc fanoušků . Zde se toho děje ještě méně . Ale když něco sháníte lepší mít více míst kam se můžete podívat

Pro mě nejlepší na knihy je sbazar něco málo také seženete na bazoši kde teda nejsem spokojena se spam filtrem ( vlozila jsem knihu eroticke příběhy a hubneme s elizabeth a uz jsem byla zakazana za nevhodny obsah ) dále aukro ale tam jsou spíše aukce a musíte být přihlášen . Databázeknih najdete tam velký seznam knih i s obrázky a k dáne knize můžete napsat jestli ji sháníte nebo prodáváte . U starších knih které mají více vydání je to někdy špatné (lidi vidí obrázek na titulce a čekají že dostanou toto vydání ) velká nabídka a slušní lidí .

To k mému shrnutí vše .

Můj bazar najdete zde

Nechtěla jsem nakupovat na bazarech ale často se stává že knihu rok po vydání už neseženete . Vychází v malích nákladech a nedělají se dotisky . Takže jsem díky bazarům nakoupila hodně knih a i ušetřila . Snažím se ale víc než polovinu knih kupovat v knihkupectví .

Co vyjde ...

19. února 2014 v 15:50 | Mimi |  Vychází
Zuzzi mě inspirovala vložit také seznam toho co se letos chystá
Dnes jsem hodně brouzdala na internetu a psala si co se chystá a co mě zaujalo .U hodně knížek není znát datum . Ediční plány také nejsou úplné . Bb/art stále tajemný jak hrad v Karpatech .

Únor 2014
5.2. Christina Lauren - Božský cizinec (14.3.koupeno)
11.2. Karolína Limrová - Kukačka (26.2.koupeno)
17.2. Collen Hoover - Bez naděje 24.4.koupeno)
26.2. J.Lynn - Počkám na tebe(10.3.koupeno)


Březen 2014
5.3. Angie Westhoff - Amélie v Paříži (3.4.koupeno)
4.3. Jamie McGuire - Učiněná katastrofa(5.5.koupeno)
19.3. Alex Flinn - Hvězda (14.3.koupeno)

Duben 2014
16.4. Richelle Mead - Šachovnice bohů (koupeno 18.4.)
16.4. J. Lynn - Jako led (25.4.koupeno)
16.4. posunuto na 23.4. Sara Shepard - Roztomilé malé lhářky 8 - Hledané (29.4.koupeno)
17.4. Gayle Forman - Jen jeden den(5.5.koupeno)
23.4.posunuto na 30.4. Katie Price - Návrat ke slávě(15.5.koupeno)


Květen 2014
15.5.Jessica Shirvington Violet Eden 2- Omámení
30.5. Kathyn Taylor - Barvy lásky 3- Ztracená
Collen Hoover - Ztracená naděje

Červen 2014
4.6. Christina Lauren - Božský hráč
4.6. Sara Shepard :Hra lží 4: Hra na schovávanou
Meg Cabot : Holčičí pravidla 6: Návštěva z minulosti
10.6. J. A. Redmerski - Na hraně zapomnění
11.6.Lindey Kelk : Zbožnuju Londýn
24.6. Rebecca James - Cena nevinnosti
Kelley Armstrong - Přivolání

Červenec 2014
16.7.Countrey Cole - Danteho holka
23.7 Sara Shepard : Roztomilé malé lhářky 9 : Zmatené
23.7.Morgan Matson - Léto na druhý pokus
30.7. Huntley Fitzpatrick-Můj život u sousedů
Liza Marklund- Prime timeSrpen 2014
6.8. Meg Cabot - Velikost L - šaty pro nevěstu (5.díl)
20.8. Trish Doller - Kde hvězdy stále září

Září 2014
3.9. Towle Samantha -Trable
10.9. Sara Shepard - Roztomilé malé lhářky 10 : Kruté
10.9.Katie McGurry : Jen si troufni
17.9. Lesley Waiton - Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavendrové
24.9.J. Lynn - Bud semnou
19.9. Petra Nachtmanová - Azurové nevěry
Jana Benková - Druhá šance,láskoŘíjen 2014
1.10.Courtney Cole - Pokud zůstaneš
1.10. Tess Stimson - Otevřené manželství
13.10.Young Natalie - Dokonalá chut aneb jak sníst svého manžela
14.10.Claudia Gabel - Elusion
15.10. Richelle Mead- Věk X - Nesmrtelná koruna
17.10.Karin Krausová - Marnivá sezona
18.10.Nina George - Levandulový pokoj
20.10.Manželky - Vasilková
22.10 Liane Moriarty - Manželovo tajemství
22.10.Sara Shepard - Hra lží 5: Na mou duši
29.10. Lucy Dawson - Milenka mého muže


Listopad 2014

4.11. R.J. Johanson-Nespavost
5.11.Alice Oseman - Solitaire
5.11. Rachel Cohn a David Levita - Dash a Lily-Kniha přání
5.11. Lindsey Kelk - Zbožnuju Vánoce
6.11. Collen Hoover - Život jedna básen
10.11. Adele Parks - Tady a ted
10.11. Rainbow Rowell - Eleanor a park
12.11. Cora Carmacková - Losing it
13.11. Kimberly McCreight - Případ Amelia
19.11. Sara Shepard :Roztomilé malé lhářky 11: Úžasné
19.11. Odette Beane - Once upon a time
19.11. Sophie Jordan - Nevítaní
24.11. Sarai Walker - Alice v říši divůProsinec 2014

1.12.John Green - Papírová města
1.12.J.A. Redmerski - Na hraně věčnosti
3.12. Richelle Mead - Pokrevní pouta 5: Stříbrné stíny
10.12.Jamie McGuire :Prozřetelnost 1

Re - Read your favourite

16. února 2014 v 17:55 | Mimi
*
Zapojuji se do tohoto projektu od Timi
Jde o to se vrátit k oblíbeným knihám a přečíst je znovu , připomenout si je.
Mám strašně knih které bych si chtěla přečíst znovu a vzpomenout si na dobrodružství které jsem s hrdiny zažila ale hromada nepřečtených knih mi to nedovoluje :(
Před rokem a půl jsem se pustila do Mediátora od Meg Cabot a byla jsem stejně nadšená jako tenkrát.
Letos bych se chtěla pustit znovu do tichto serii:

Vampírská akademie - mám ji hrozně ráda ale moc si ji nepamatuji jak jsem ji četla s pomlkama. Léto 2014splněno a byla jsem stejně nadšená :)
Sukuba - to samé když čtete knihy podle toho jak se vydávají a má 6 dílů čtete to více než 3 roky a to moc pro moji pamět není :D
Komplet Lanczová :) to je prostě srdcovka :-)
Životopis Marilyn Manson- četla jsem před už hodně dlouhou dobou a když jsem neprožívala moc hezké období takže jsem se na knihu ani moc nesoustředila chci si ji oživit :)

Jaro 2014splněno - skvělé a živě popsané .

Až vyjdou všechny díli Roztomilé malé lhářky (čtu od roku 2010) mají 16 dílů .
Hra lží (čtu od 2013)chybí 3díli které snad vyjdou letos.
Pokrevní pouta( čtu od 2012) mají 6 dílů.

Spící tajemství

16. února 2014 v 17:43 | Mimi |  Blue Bloods
Schuyler je s Oliverem už rok na útěku . Chtěli ji odsoudit za vraždu kterou nespáchala a tak utekly a stále se schovávají přijedou do Evropy kde se na slavnosti chtějí potkat se známou jejího dědy . Jenže se bojí aby se neprozradili. Narazí na svoji lásku Jacka a bojí se že ji bude chtít zatknout tak před nim utíká až utečou do podzemí . Vysvětlí ji že by se měla vrátit že ted jsou důležitější věci než to co ona provedla že o ni se nikdo nezajímá ale ona se bojí . Když vylezou ven objeví se tam démon a tak utečou a Oliver se objetuje . Utíkají podzemím a najdou bránu do pekla . Pomocí jeho otce Forsyta se jim podaří utéct . Najdou Olivera a dál utíkají . Po několika týdnech má sen o své matce a rozhodnou se vrátit . Jack měl pravdu že ji nikdo nehledá . Ale i tak se skrývá . Oliver chodí na školu a ona je ukryta doma. Z nemocnice ji volají že její matka se skoro po 20letech probudila z komatu . Řekne ji o dědictví jejiho rodu Van Alenů . Musí najít bránu kterou Michael použil aby zavřel v pekle Lucifera . Je jich několik a všechny mají být střeženy ale zjistilo se že až tak pevné nejsou . Matka ji opět opouští .

Bliss pátrá s venátorama po dítěti . Je zakoukaná do Kingsleho . Jezdí po světe a zbírají důkazy a zkončí v Jižní americe .Stopy je dovedou k opuštenému stavení . Holčičku kterou hledaly najdou mrtvou . Kingsley si ale všimne že má prázdné oči . Její duše se umí vtělit do jiné podoby .

Mimi je ovládána temným demonem. Nemá nad sebou moc kontrolu . Přijde na to jak démona trochu zahnat a rozhodne se jít od září do školy . Celý rok byla jen zavřená doma . Zjistí že má v sobě mnoho ztracených duší . I mrtvého Dylana s kterým může mluvit když překoná bariéru . Začíná být silná a když ji démon ovládne dokáže zůstat při vědomí a snaží se zjistit co provádí . Zjistí že démonem je její otec .A chce vše ovládnout .

Bliss má obnovit pouto s Jackem a tak se uspořádá velká sešlost v kostele .Přijdou se tam všichni podívat . I Kingsley a Schuyler . Oba si to rozmyslí . Jenže v tom se dostanou do pekla a bojují o svůj život . Kingley se objetuje a zůstane tam.

Mimi navštíví Allegra matka Schuyler a řekne ji že je její rodič . Z lásky ji splodila s Luciferem .

Oliver se rozhodne nechat jít Schuyler a vybrat si když ona to nedovede a opustí ji a nechá ji jít s Jackem . Jedou do Evropy napnit dědictví jejího rodu.

Moje hodnocení : 8/10
Už 4 díl této serie ,minulí díl už jsem chtěla vzdát ale když na databázi bylo že 4 je obrat k lepšímu koupila jsem si ho . A byla to pravda! Kniha není už tak zmatená a je napínavá ,dobrodružná . Jelikož jsem to četla po půl roce od 3dílu tak si předchozí děj moc nevybavuji a koukala jsem že je dohromady 7dílů až vyjdou všechny přečtu tuto serii znova abych ji lépe pochopila přeci jen je to takové zamotané a mnoho postav z mnoho pohledů . Mohu doporučit .

Hra na lásku

16. února 2014 v 11:28 | Mimi |  Lenka Teremová
Pavel je muž co má to nejlepší už za sebou . Opustila ho žena a našla si jiného bohatšího . Namluvila špatné věci i dceři Pavle a ta otce nechce vidět . Žije sám na vesnici a spíše přežívá . Navštěvuje psycholožku Evu ta mu poradí aby zkusil seznamku a kontaktovat svoji dceru . Povede se zavolá dceři Pavle a ona souhlasí že se uvidí . Je z otce nadšená a on s ní také. Domluví se na další týden a ona si přiveze kamarádku Hanku .Otec se do ni zakouká. Jedou za jeho kamarádem Pavlem který je umělec a Pavla se do něj zamiluje . Otec žárlí ale sám se zakoukal do Hanky. Hanku znásilnoval otec a ona z toho má dodnes trauma . Pohádá se doma a uteče k Pavlovi . On ji dovolí aby u něj bydlela . Blázní s ní a sned by ji modré z nebe . Eva mu radí brzi ale on ji neposlouchá . Hanka chce dítě a on přikyvuje že se o ně postará a vše ji poskytne jenže v tom se Hanka začne měnit a začne být agresivní často přijde opilá . Eva ji chce pomoct ale ona nechce . Pozve ji k sobě aby se učili a zjiští že ji chybí 500kč v peněžence . Hanka přijde za Pavlem opilá když odcházela peníze neměla . Eva volá Pavlovi a oznamuje ji že ji chybí peníze . Zeptá se Hanky a ta uteče hledá ji u rodiču ty ji kryjí . Zavolá policisty ty nechtějí spolupracovat a dělají z něj blázna . Hanka nechce přijmout pomoc a to je nejhorší . Rozchází se . Dochází mu že ho chtěla přivíst do hrobu a dítě chtěla aby měla nárok na jeho barák . Na ulici padá a skolabuje . Probouzí se v nemocnici kde ho navštěvuje dcera a slibuje mu že si musí všechno vynahradit a že s Hankou ani ona už mluvit nechce .

Moje hodnocení : 7/10
Kniha je dobře psaná . Vidíme chybi které Pavel udělal . Co jsme schopni dělat když se ve stáří po dlouhém osamocení zamilujeme . Nemám ráda když hlavním hrdinou je muž . Prolog a epilog mi přijde jak kdyby to byla vlastní zpověd Lenky . Všechny její knihy jsou z prostředí psycholožky a pacientů . Líbí se mi to a dobře se čte .

Útěky tam a zase zpátky

10. února 2014 v 16:29 | Mimi |  Lenka Teremová
Hrdinka celý život střídala partnery. Zůstala sama se 40 na krku . Celý život toužila vypadnout z hektické Prahy někam na vesnici kde se lidi znají a pomáhají si . Projíždí inzeráty na internetu a na jeden odpoví . S mužem si píše a domluví si schůzku . Výdají se a rozumí si . Také je starší a žena ho opustila po 16letech manželství . Nastěhuje se k němu na vesnici a užívá si v hospodě vyprávění různých příhod co se událi . Živý život na vesnici kde se lidi znají a pomáhají se ji zalíbí . Když jdou na oslavu Eva ji vypráví o bývalé kterou měl její milý před ní a je z toho celá špatná a utíká do Prahy do své ordinace psychologie . Cítí se že jeho ex se nikdy nemůže vyrovnat , není tak dokonalá , šikovná a zručná . Syn ji přesědčí aby se vrátila . Bez sebe jsou jak tělo bez duše . Vyříkají si vše a nadále budují svoje hnízdečko lásky .

Moje hodnocení : 8/10
Opět další kniha od Teremové všechny jsou psané stejným stylem. Čtivě a pravdivě tak jak to v dnešním světe chodí. Hrdinka je opět psycholožka . Je vidět že píše o tom co zná . Přijde mi že píše jak Lanczová ale pro dospělejší čtenáře .

Violet Eden - Objetí

6. února 2014 v 16:45 | Mimi |  Jessica Shirvington
Violet žije pouze s otcem její matka vykrvácela při porodu . Má kamarádku Step .Od té doby co ji obtěžoval ve škole učitel , nejen že se přestěhovali ale i začla chodit na sebeobranu a líbí se ji její trenér Linkoln . Má narozeniny a zdá se ji velice špatný sen. Něco ji škrábne a objeví se ji mnohem více žil . Večer jdou s otcem , Step a Linkolnem na večeři . Step ji přesvědčí aby se trochu napili a ona vyvádí a tancuje a políbí Linkolna .

Od otce dostane krabičku s náramkem a dopisem. Když před 17lety přišel z porodnice bylo to tam se vzkazem . V den 17narozenin to dej naší dceři. Jako kdyby matka tušila co se stane . Dopis je velice zvláštní píše se v něm že na světe není jen dobro a jsou i duchové . Violet mu nerozumí .

Jde za Linkolnem a zaslechne jeho rozhovor s jiným mužem o tom jak by ji měl říct pravdu . Dozvídá se že je napůl anděl a napůl člověk Grigorri . Stává se tak když do 12 hodin po porodu umře matka dítěte . Má volbu toto přijmout nebo odmítnout . Linkoln ji byl přidělen a má ji chránit a naučit vše . Je celá zmatená a naštvaná že ji lhal neví kdo je .

Vyhýbá se všem a nechce s nikým mluvit. V kavárně se seznamuje s Fénixem. Je emigrant z nebe . Od začátku ji říká pravdu a čte ji myšlenky . Má na něj miliony otázek ohledně svého původu a co je vlastně zač. Jdou spolu na večeři a obsluhuje ji její spolužačka Claudia. Když vyjdou ven je tam další emigrant a ubližuje Claudii už se jí nedá pomoci . Když vidí co by se ji mohlo stát chce to poznat více co je . Sejde se s Linkolem a Griffinem a mluví o tom jak emigranti napadají společnost a zabíjejí neviné lidi . Oni na ně pořádají hony a ničí je . Schopnosti Violet jsou velice silné . Má silné všechny smysli což ještě nikdo neměl .

Linkolna napadnou a umírá jedině jak mu pomoci je že Violet přijme obřad objetí a svého osudu . Byli si určeni jako partneři a tak mají na sebe uzdravovací moc . Navzájem se mohou vyléčit . Nechce aby umřel a tak se vypraví do lesa přijmout obřad . Doprovází ji Fénix . Líbají se spolu , mazlí až s ním ztrácí pannenství. Zdolá skálu objeví jednoho starého člověka který ji pošle dál aby hledala vodu když ji najde narazí na dalšího který ji dá úkol že musí někoho zabít aby dokázala že je všeho hodna . Vybere si sama sebe . Zabije svůj stín a vrátí se . Její žíli jsou mnohem víc vidět a propojeny . Je silnější a odhodlanější než když tam šla . Přijde za Linkolnem a uzdraví ho . Jako partneři spolu nesmí mít vztah . Miluje jak Linkolna tak Fénixe a neví kterého si vybrat .

Se Step které po objetí už mohla všechno říct jdou zapařit do baru . Najednou vycítí emigranty a ty tam vtrhnou a dojde na souboj . Violet ukáže svoji sílu a přemůže je . Zjištuje že Fénix je na straně temnoty a né dobra jak si myslela . Nikdy se ho ale sama nezeptala .Je zrazená . Fénix ji druhý den navštíví že odchází .

Snažila se vypátrat jestli její matka byla také anděl . Po různu zjištuje že byla anděl a měla za úkol přivést Fénixovu matku Lilith (která měla za úkol svést Adama ) .

Emigranti kteří je napadli v baru mluvili o seznamu lidí kteří se mají stát anděli a ještě to o sobě neví . Griffin tvrdí že takový seznam neexistuje . Chce si to ale ověřit . Práce bude složitá ..

Moje hodnocení : 8/10
Knihu jsem zahlídla v metru a zatoužila jsem po ní. V lednu jsem si ji koupila a byla jsem natěšená tak jsem se do ní hnedka pustila . Četla se rychle a děj plynul, rychle se člověk rozkoukal v postavách, které byli dobře popsané . Jen teda Violet krapet nevěděla kterého kluka si vybrat vždy chtěla toho který byl vedle ní ale tak to v dnešní době chodí . Na jaře má vyjít další díl tak jsem zvědavá . Serie má zatím 4 díli . Oddychová a příjemná . Trochu mi připomínala Sukubu .

Sbírka motýlů

1. února 2014 v 19:22 | Mimi |  Viktorie beso

Lucie už 7let chodí s Martinem . Mají spolu byt , zařízení a mnoho společného. Martin se svěřuje že si rozumí s Hankou . Lucie hnedka z toho vyvodí že spolu mají poměr . Začnou se hádat a když najde sms že si spolu píšou chce aby se rozhod . Chce aby Lucie ze společného bytu odešla . Ona nemá kam jít a všechny peníze dala do společného bydlení . Dohodnou se že zatím společně zustanou . Hance ale začne vadit že stále spolu bydlí . Martin nechce jít k n jelikož bydlí se spolubydlícími . Kdyby věděla že Lucie sním stále spí rychle by jednala. Martin to nevydrží a k Hance se stěhuje . Jenže tam se třemi ženami ho to také omrzí a dává ultimátum že Lucka musí najít něco svého.

Najde se kamarádka Valerie u které je volný jeden pokoj. Odstěhuje se k ní a začne si užívat ze začátku to je velice těžké ale když začne flirtovat s muži a oni se chytnou zjištuje že to tak těžké není .Začně si užívat s kolegou z práce . Následuje zajíček o 9let mladší kterého si vydržuje ale každý ji po nějaké době omrzí . V létě s bandou holek jedou do Itálie a nechávají se obletovat krásavcema . S jedním se zaplete a začnou spolu spát . Dovolená končí a holky se vrací zpátky . S Italem je stále v kontaktu a s kamarádkou Alenou se tam přes léto podívají ještě dvakrát . Krapet ji omrzí a když přijede v zimě a už ji jeho opálení nepřijde tak přitažlivé rozcházejí se spolu.

Najde si dalšího chlapa na internetu a poté dalšího zajíčka a kamarádky známého jenže se všemi je to stejný skvělí nezávazný sex ale pak chtějí víc a začnou hekat a o to ona nestojí. Martin se ji začne ozývat a ona se chce vrátit k jistotě ale nejde na to zbrkle ale pomalu nechává ho vycukat až vyhraje a stěhují se k sobě zpátky .

Moje hodnocení : 7/10
Knížka je krátká a zachycuje více než dva roky života. Lucie ztrácí přítele a hledá sama sebe . Sama toto znám a není to jednoduché takže jsem hrdinku chápala . Kniha nebyla špatná ale že bych ji četla víckrát to asi ne . Člověk si hodně věcí musí prožít aby je pochopil ...

Leden 14

1. února 2014 v 0:15 | Mimi |  Nové přírůstky
Strašně moc jsem se držela a koupila si jen 2knihy .

Lásku Online protože je nedostupná a jedna pani mi ji nabídla tak jsem nemohla odmítnout .
Objetí mě velice láká a když jsem ho viděla u svého knihkupce tak jsem ho musela hned mít .

Doma na mě čeká 25knih --- Obrázek je v záhlaví .

Chci hromadu zmenšit abych se dostala z takového množství a jela si zas po pár knihách a také chci mít čas se vrátit k nějakým co už jsem četla . Stává se mi že když už jsem knihu po druhé přečetla nebyla jsem z ní tak nadšená takže u pár věcí si chci ověřit kvalitu .

Novinky které letos vychází a zaujali mě není také malo :D a to BBart od kterého kupuju 70% knih ještě nevydalo ediční plán . Což mě pěkně s*r* . Doufám že se v únoru polepší .

V lednu jsem se pustila do čtení silnějších knížek a udělala si takový svůj CooBoo maraton knih které mě loni zaujali .
Nejvíce jsem byla nadšená z Amy a Roger kterou si musím někdy přečíst znova. Celkem jsem jich přečetla 8 .


aktuálně :
Celkem přečteno za 2014: 8
doma mám 25knih