Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Duben 2014

Ohnivé srdce

27. dubna 2014 v 14:33 | Mimi |  Pokrevní pouta

Sestra Sydney mladší Zoe přišla také na školu aby se zaučila ve svých schopnostech a byla nápomocná Zoe. Jenže ji je spíše ke zlosti . Sydney si stále musí vymýšlet nějaké výmluvy proč jde za učitelkou T. . Učitelka ji dává aliby a omlouvá ze školy vždy když potřebuje .Zoe je , ale podezřívavá.

Sydney stále tají svůj vztah s Adrianem . Kradou si chvilky kdy můžou být spolu sami . Píší si přes tajný telefon .

Sydney je uvedena do čarodějnického covenu . Podstoupí uvítací rituál . Dozví se o ženě kterou kousl Strigoj ale její krev jim nechutnala . Chce se s ní setkat . Podaří se ji to a žena ji přivede na hodně myšlenek .

Královna Lissa povolává Adriana na tajnou ryhclou misi . Žena proměnila svoji sestru Olivii ze Strigoje zpátky na člověka . Přijíždí k ní rychlá výprava a vyptávají se co a jak proběhlo . Chtějí její krev aby ji mohli zkoumat a vymyslet látku která by všechny před strigoji chránila . Adrian použije hodně éteru aby krev ochránil a Olivii pomoh.

Eter ho zmáhá . Jeho deprese jsou čím dále víc nezvladatelné . Jde k doktorovi a doví se že svým chováním chvíli maximálně štastný a následný pád do hlubin temnoty , trpí maniodeodepresí . Předepíše mu prášky . Během pár dní mu začíná být lépe , ale přestává cítit eter. I Jill si toho všimne že už mu nevidí do hlavy.Adrian , ale mlčí.

Sydney příde na to jak by se dalo zrušit tetování alchymistů . Vyrobí ingoust a požádá Trey aby se nechal potetovat .

Adrian musí ke dvoru . Jede s ním Sydney i Neil .Potřebují aby udělala nějaké věci se vzorkem krve od Olivie . Najednou se tam objeví Abe (otec Rose) chce jim pomoct. Řekne že jim sežene co bude potřebovat. Sydney se rozzáří . Nechá na seznam napsat i věci co potřebuje pro svoje experimenty a neví kde je sehnat .

Sydney se pohádá s Adrianem , nejdříve když v restauraci narazí na skupinu kluků a ty ji řeknou že dřív se Adrian zůčastnil akce kdy nějakou holku zdrogovali a poté s ní pili krev . Následně když je potřeba Adrianova pomoc eteru a on se přizná že bere prášky a eter ztratil . Sydney štve že ji to neřek . Sydney vyrobí z krve ingoust který by měl chránit před zabitím strigojem.Začíná hádka kdo si nechá vzorek aplikovat . Vyhrává Neil .

Jejich čas na královském dvoře je u konce a jedou zpátky na letiště . Jenže je chumelenice a není vidět na krok. Sydney dostane smyk a nabourá . Pro auto si přijede odtahovka a oni jsou na pár dní uvíznutí v motelu . Sydney celý čas tráví s Adrianem v posteli a vyspí se s ním .

Otec Sydney jim oznámí že se bude s matkou rozvádět chce aby Sydney a Zoe se dali na stranu otce . Sydney se vzbouří a nechce být na jeho straně . Chce aby Zoe mohla mít normální dětství a mohla být s matkou.

Sydney zkusí na Trey kouzlo aby zjistila jestli ingoust funguje . Naučí se tetovat a s další vrstvou ingoustu pronese kouzelnou větu . Zakáže mu mluvit o Angeline . Jenže Trey o ní začne mluvit . Tim zjištuje že kouzlo bylo narušeno a ona by mohla zrušit alchymistické tetování a osvobodit alchymisty .

Neil chce zjistit jestli jeho tetování má také ten správný učinek . Zjistí kde jsou strigojové a se Sydney a Eddie odjedou do Los Angeles . Začnou bojovat se Strigojem , ale podcení se a bitva se docela zvrtne . Zničeho nic se tam objeví Angeline , Jill a Trey a pomohou jim . Jill políbí Eddiho . Zjistí že toto tetování také fungovalo a mají radost .

Vrací se zpátky a Adrian dostává zprávu že Lissa sehnala všechny potřebné hlasy pro to aby zrušili zákon s počtem rodiných příslušníků pro usednutí na trůn . Ted jen musí proběhnout oficiální hlasování . Adrian je rád že Jill bude v bezpečí , ale zas jejich mise by byla ukončena a on by byl odloučen od Sydney .

Markus příjíždí z Mexika a dávají se sraz u profesorky T. Na poslední chvíli Sydney přijde sms že sraz se přesouvá jinam . Nedojde ji hned že sms přišla ze ztraceného tajného telefonu Adriana který už pár dní nemůže najít . S Neilem jedou na smluvené místo a vidí že stoupli do léčky . Restaurace je potemnělá . Začnou utíkat . Zjistí že je to otec Sydney a Zoe a další alchymisti . Chtějí ji zatknout . Vydá se jim na pospas . Nikdo nic netuší kde je . Sama Sydney je omámená a dlouhou dobu o sobě neví . Když se probudí tak je nahá v temné místnosti . Chtějí ji převychovat . Ona nechce spolupracovat . Adrian vysadí prášky aby ji moh pomocí snu najít , ale stále ji nenechází . i Profesorka zkouší různá kouzla , ale stále nic . Cítí že je na živu , ale nemůžou se s ní spojit . Jill přijede hlídat jiná alchymistka Maura ...

Moje hodnocení : 8/10
Hodně lidí knihu hodnotilo jako nudnou . Stále jsem čekala kdy ta nuda přijde a nic . Pro mě záživný příběh o lásce který vyvrcholil tak jak jsem nečekala a nahrál ději na budoucí dva díli :)Nejsem typ co by miloval nějaké knižní hrdiny takže nějaký tábor a rozplývaní se nad Dimitrijem a Adrianem u mě nečekejte . Hrdina jako hrdina . Kniha je vyprávena z úhlu Adriana i Sydney. Nemám moc ráda takto psané knihy , ale zde mi to vůbec nevadilo a mělo to velice dobrý pohled na celý příběh .

Tohle bude bolet

25. dubna 2014 v 18:41 | Mimi |  Nikki Sixx

Nikky Sixx je baskytarista skupiny Motley Crue . Jeho první kniha o drogové závislosti Heroinové deníky měla veliký úspěch . Jeho pravé jméno je Frank Feranna. Nikky chtěl navázat na úspěšnost knihy , lidé mu psali a gratulovali že díky němu opět začli vidět jasněji a že jim dal naději . Chce odčinit vše špatné co udělal a tak vydává další knihu . Drogy vyměnil za foták a snaží se fotit vše. V knize je spousta fotografii lidí bez noh , tlusté ženy , vidí krásu tam kde by ji nikdo nehledal.

Zamýšlí se nad společností , životem , turném , novou kapelou a vším co má kolem sebe .

Heroinové deníky to nejsou , ale i tak je to příjemné čtení .

Vystoupil jsem z autobusu a uviděl jen doutnající ruiny . Nechal jsem ve svém pokoji hořet svíčku a dům lehl popelem . Pamatuji se na svá slova. Díky Bohu , že tam nezůstala moje basovka . Nevzpomínám si , že bych se slovem zmínil o svých spolubydlících .

Moje hodnocení 5/10


Dům v Bretani

22. dubna 2014 v 10:55 | Mimi |  Marta Davouze

Marta žila přes 30let s politikem Vladimírem Železným ,s kterým má dva syny . Pracovala v nakladatelství , Založila společnost Franze Kafky. S Vladimírem se rozvedli a odjela do Francie. V Bretani se ji zalíbilo a tak si tam koupila starý zámek . Postupně stavení a přilehlou zahradu renovovala a seznámila se s mužem který ji očaroval tak že si ho do roka vzala .Pořídili si slepice , ovce, zvali všechny možné hosty na večeře a návštěvy.

Vypráví o renovaci , všechny možné historky které se stali až po to když sídlo mělo tolik ložnic že se určité části rozhodli pronajímat . Chtěla znovu obnovit přátelství mezi čechy a franzouci a tak nabízí umělcům u sebe pobyt. Každého u ní políbí můza a maluje , skládá . Projekt se podařil a funguje nadále .

Fotky jejího sídla a o nadaci kterou založila si můžete přečíst zde .

Moje hodnocení : 10/10

Pani Martu neznám , ale někdy před půl rokem byla i s knihou v pořadu Show Jana Krause . Ve svém věku s ní tryskala energie a byla velice příjemná a zaujmula mě . Knihu jsem si sehnala a je přesně taková jaká byla ona . Plná života a pohody . Není to deník ani román spíše jen vyprávění různých zážitků , ale chytlo mě to a četlo se to samo a rychle.

Statistika

22. dubna 2014 v 10:11 | Mimi |  Můj seznam knih

Nemám všechny záznamy . Až v řijnu jsem si na blog začala zaznamenávat co jsem koupila takže nemužu odhadnout předešlé měsíce . Ale za poslední 3měsíce 2012 to bylo 31knih

V roce 2013 koupeno 120knih .

V roce 2014 koupeno 106knih .


Tajnosti

17. dubna 2014 v 20:25 | Mimi |  L. Marie Adeline

Cassie se před 6lety přistěhovala se svým manželem Lennym do New Orleans . Lenny ji , ale mlátil a dost pil . Jednoho dne jeho auto prorazilo svodidla a spadlo do vody. Z Cassie se stala vdova. Začala pracovat v místní kavárně jako servírka. Její šéf Will byl milí chlapík. Začal chodil s druhou servírkou Tracinou . Cassie se s nikým nevídá ,nežije žádný společenský život.Jednoho dne Pauline jejich častná zákaznice zapomene u nich v kavárně deník . Cassie ho vezme a začte se do něj. Pauline polisuje sex . Cassie po pár stránkách radši přestane číst.

Další den Matilda kamarádka Pauline se pro deník staví . Zajímá ji jestli si něco četla. Přizná se že ano . Matilda ji zasvětí do tajemství . Existuje tajný spolek který pomáhá ženám které jsou vyhořelé , bez sebevědomí , bez života Cassie to zaujme . Matilda ji vše popisuje . Musí se podrobit 10 krokům díky kterým se posune dál ve svém životě. Dostane zlatý náramek , za každou splněnou výzvu dostane přívěšek.

Cassie navštěvují muži posláni ze spolku .Hrajou si s ní a přivádí ji k orgasmu . Objevují co má ráda na co její tělo reaguje . Dostanou si na rande s celebritou . Vrtulníkem na jachtu , jenže přijde hurikán a ona musí rychle jachtu opustit a jiná lod ji zachrání . Samozřejmě neodolatelný svalnatý zachránce .

Cassie pocituje jak dospívá , mění se a je opět sebevědomá . Tancuje na místní slavnosti . Zůčastní se dražby těl . Vyspí se se svým šéfem Willem , který se rozešel s Tracinou . Myslí si jak společně začnou nějaký vztah jenže přijde do práce a Tracina ji oznámí že je těhotná . Všechny její plány jsou pryč a tak utíká do spolku a vybírá si spolek místo vztahu .

Moje hodnocení : 6/10
Další erotický román. Konečně psaný z úplně jiného pohledu !!Žádné zneužívání , bohatí muži s tryskáči ,ušmudlané sekretářky. Normální vdova která se toulá životem a pracuje jako servírka. Námět to byl velice dobrý . Začátek také , rozjezd super , ale když ženská přes 5let nemá sex a pak během roku ji si to rozká s každým který ji spolek přistaví to už mi přišlo maličko utažený . Její uvědomění že miluje svého šéfa na poslední chvíli mi přišlo jak z Popelky . A neštastná náhoda otěhotnění ach jak na potvoru .

Brenda veliká

17. dubna 2014 v 19:16 | Mimi |  C.D. Payne

Brenda je tlusná , nezajímavá ,společensky vyřazená pubertačka. Nemá žádné kamarády, je hrubá na rodiče. Babička se ji rozhodne poslat do soukromé školy aby si našla kamarádky a zhubla . Překvapivě si vytvoří kamarádky . Díky pohybu něco málo zhubne . Stěžuje si na malé porce jídla a chodí se docpávat do místního supermarketu . Seznámí se s místním bezdomovcem mladým černochem Brickem ,který je gay a snaží se mu sehnat kluka. Rozjedou internetovou seznamku . Vyberou mu některý a dají mu snimi sraz , jenže on zanedlouho vezme dráhu pryč a nikdo o něm nic neví.

Do školy přijde Marie a začne se s Brendou bavit . Vymyslí že udělají tajný školní spolek. Jenže ty jsou na škole zakázany. Pojmou to tak aby neporušovali pravidla. Brenda po holkách , které chtějí být ve spolku chce aby udělali nějaký ůkol.

Ruby si najde kluka Cole a začne s ním chodit , dohodí ji svého kamaráda Dylena . Všichni se pokouší mít sex. Brenda pokukuje po Cole. Který se chvilku nato s Ruby rozchází. Brenda se , ale s klukama baví dál .Kluci chtějí rozjet kapelu a Brenda jim zpívá . Dají video na youtube a myslí si jak prorazí do světa . To se , ale nestane . Brenda od Dylena odchází k Colemu a randí s ním .

Brenda se dozvídá že Marie byla nastrčená a zaplacená od její babičky aby se s Brendou kamarádila . Marie utíká ze školy. Brenda také. Marie za ní po týdnu přijede a vše ji vysvětluje .Potřebovala na školné na vysoké a babička volala jejímu bývalému školnímu poradky a on doporučil Marii . Marie byla v koncích tak nabídku přijala. Nečekala , ale že Brenda bude tak optimistická , jen potřebovala maličko nakopnout . Marie utekla s jejich učitelem a přemluvila aby se Brenda vrátila do školy.

Brenda má rande s Colem a plánují že se spolu vyspí. Když už skoro jde na to tak si to Brenda rozmyslí a volá Dylenovi , který má být v motelu s jinou dívkou a říká mu jesli už je potom a on že ne a ona že také o to nepřišla a že miluje jeho . Škola ze které se chtěla strašně dostat nakonec nebude zas tak špatná .

Moje hodnocení : 5/10
C.D. Paine znám už přes 10let . Jeho mladí v hajzlu jsem četla ještě na základní škole a několikrát. Líbí se mi jeho humor a styl kterým knihy píše . Brenda se mi popisem líbila a čekala jsem něco podobného Nickovi , občas mi Nicka svími nápady připomínala . Rozjezd byl velice dobrý , ale pak děj začal upadat a přišlo mi že se z toho jen snaží dostat co nejvíce jde ale nějak mě to vůbec nezaujalo a rychle jsem se to snažila dočíst .

Soukromé životy

13. dubna 2014 v 9:22 | Mimi |  Tasmina Perry

Anna je právnička. Její sestra Sophie ji přebrala přítele Andrewe a ted si ho bude brát . Anna se proto moc s rodinou nestýká , jelikož se přes to nedokáže přenést . Dostane příležitost jít k lepší právnické firmě a tak také přejde . Dostane případ a chce ukázat v tom nejlepším světle .

Sam Charles je herecká hvězda , se svojí přítelkyní Jessicou tvoří nejlepší pár na světě . Jenže je to mezi nimi takové nudné a nijaké . Sam se opije a ráno se probudí na hotelu vedle Katie , holky kterou vůbec nezná . Dá ji peníze na taxíka a odjede. Jenže ho zachvilku začne vydírat že má společné fotky a že to dá do novin . Sam se brání a začnou jednat s právníkama.

Anna musí pro Sama dostat u soudu právo na nezveřejnění jeho románku . Není to veřejná věc . Jenže soud prohraje . Ukáže se že Katie je prostitutka a titulní noviny jsou toho už plné .

Sam odjíždí se ukrýt před novináři . Uvědomí si že s Jessicou to stejně nemělo moc budoucnost a nerozuměli si . Jede ji to vysvětlit . Ta ho už nechce vidět. Sam odjede ke svému kamarádovi že školy Mike . Společně si dodávají sílu a vymyslí spolu two man show . Odjedou zpátky do Anglie a show zařídí . Fanoušci jásají a chtějí další show. Manageři zuří co to udělal . Mnoho společností Sama už nechce a on by se rád spíše viděl v divadle než na place .

Jessica také herečka moc role nedostává , nikdo o ni moc nestojí když už není v páru se Samem . Vyhodí svoji agentku , následně i matku když zjistí že dává informace novinářům.

Annu osloví holčina jménem Ruby . Její sestra Amy zemřela, bylo to v novinách , kde to označili za nehodu .Jenže ona ví že nehoda to nebyla . Prosí Annu aby to vyšetřila . Anna se vydává pátrat . Přijde ji že někdo pustil Samovi nevěru ven , jen aby zakryl informace o Amy .

Pátrá jeden člověk ji vede za dalším a ona si skládá informace jak ve skládačce. Svěří se s tím Samovi a ten ji pátrání financuje . Začnou si spolu .Anna odkrývá tajná společenství ,intriky a vlivné lidi. Dopátrá se že to Amy táhla s jedním politikem ,nechtěl opustit svoji ženu tak ho začala vydírat a jelikož měla dokument kde se přiznával k havárii na ropné plošině a smrti svého přítele. Pan vlivný ji nechal odstranit .

Anně začne pomáhat její nadřízený Matt , který firmu zdědil od svého otce .Zjišťují že do případu je zapojená i jejich druhá šéfka Helen . Mattuv otec Larry který sám firmu vybudoval se s Helen rozloučí . Helen vypustila informaci o Samovi aby se zakryli stopy po Amy .

Anna jede za Samem a nachází u něj doma Jessicu . Prý je těhotná tak se k ní vrátil . To , ale neví že to na něj hraje a je to jen marketingový tah . Matt ji přemluví aby své sestře Sophii jela na svatbu . Doprovodí ji tam a políbí se tam ...

Moje hodnocení : 8/10
Od Tasminy je to už 3román který jsem četla . Vždycky mě zaujme anotace, koupím a pak se přemáhám ke čtení :D vždy je to pěkná bichle :D . Četla se rychle , 2dny , bylo to napínavé . Nepředvídatelné .Rychle děj utíká a nepatlají se stále v jedné věci .

Co je nového kotě?

9. dubna 2014 v 13:31 | Mimi |  Alexandra Potter
Delila žije 10let s Lennym . Vykašlala se na školu a šla bydlet k němu . Živí se jako servírka , ale už ji to moc nebaví . V nemocnici potkává Charlieho z Londýna a dá j svou vizitku . Delala se rozhodne udělat něco se svím životem , dá výpověd v práci. Doma si zabalí všechny svoje věci , dá je do auta a jede se rozejít do práce s Lennym . Jenže ho načape jak na něm rajtuje jeho sekretářka . Aspon si uvědomí že dělá správnou věc .

Odjede do Londýna . Jde do kavárny a tam omdlí . Barman Sam se ji ujme a nabídne ji ubytování u své kamarádky Viviene která je krapet střeštěná . Jedou nakoupit a jí někdo ukradne celí batoh kde měla peníze , vizitku Charlího a vše . Začne pracovat v jedné restauraci a zrovinka tam potká Charlieho . Domluví si rande . Poté další a šup hned se k němu nastěhuje . Mezitím se do ní zamiluje Sam a nechce ji to přiznat . Charlie stále vymetá večírky a Delile to začne vadit . Vyspí se se Samem . Charlie ji začne zahrnovat dárkama . Až to , ale nevydrží a rozejdou se a ona zkončí v náruči Sama .

Moje hodnocení : 1/10
Knihu jsem dostala jako dárek . Naivní dospělá žena , absolutně mě kniha nenadchla , neoslovila , celkově o ničem. Chtěla jsem si od ní přečíst více knih , ale tato mě úplně znechutila .Delila . Opět kam na ty jména angličanky chodí??

Barvy lásky Obnažená

6. dubna 2014 v 8:57 | Mimi |  Kathryn Taylor
Příběh začíná tam kde první skončil . Před erotickým klube kde po hádce odešli ven . Jonathan říká že přistoupí na Grace podmínky a klub opustí a bude s ní . Yuuto jeho japonský klient je velice naštvaný , chce Grace pro sebe . Následující den po incidentu ruší Yuuto všechny kontakty které jejich dvě firmy spolu měli mít . Jonathan říká že to zvládne . Je pěkně pomlácený od rvačky s Yuutom . Nejde do kanceláře a posílá na jednání za sebe Grace . Alexander jeho kolega a dobrý kamarád je z ní nadšen a nabídne ji místo v managementu . Grace ho přijímá .

Jonathana otec pořádá ples na který jedou společně . Jonathan se ke Grace moc nemá . Věnuje se jiným a ona stojí sama a nudí se . Když se začne bavit s jiným mužem hned se ji věnuje . Otec a Jonathan spolu nemluví . Grace přichází celé věci na kloub a vše do sebe začíná jak skládačka zapadat .

Orla , matka Jonathana se hádala s otcem . Jonathan je chtěl zastavit , otec do ni štouchl a ona spadla ze schodů a zamřela . To Jonathanovi bylo 5let . Otec nic nezvládal, nedokázal se s tím vyrovnat a tak Johna poslal do internátní školy a jeho sestru Sarah k tetě . Sarah mu odpustila , ale John ho stále vidí ze smrti matky . Nikdy o tom nemluvili , oba to v sobě dusí a ničí se tím . Grace chce aby o tom mluvil aspoň s ní , ale všechny pokusy končí hádkou .

Jonathan se jde s Grace pomilovat do knihovny a něco je vyruší . Jdou se podívat vedle a je tam lupič. Jonathan se s ním popere a lupič ho zraní , ale nezastaví ho a uteče i s ukradenými věcmi . Policie ho druhý den najde .Všechno donesou pryč. Jonathan že některé věci chybí . Otec se mu přizná že nadace jeho matky kterou nadále spravuje je na tom špatně a tak šperky prodal . Jonathan mu nic nevěří a odjíždí .

Grace chce aby s ní mluvil. Hádají se . Za Grace přijde otec Jonathana a říká ji že bude muset prodat rodiné sídlo jak moc je na tom špatně . Jde přesvědčit Jonathana aby otci pomoh . Hádají se a ona odejde . On ji nezastaví . John odjede a nikdo o něm nic neví . Bloumá a neví co dál . Dává výpověď , a odjíždí předčasně do států . Připraví se na závěrečné zkoušky a ty splní na výbornou . Alex ji nabídne práci u nich ve firmě ale né v Londýně , ale v New Yorku . Grace to přijde a jede tam . Na letišti na ní má čekat Alex a Sarah kteří se mezitím zasnoubili . Jenže oni nikde a objeví se tam Jonathan a řekne ji že si myslel že bez ní může být ale opak je pravdou . Chce si ji vzít a už ji nikdy nepustit.

Moje hodnocení : 8/10
Po zkušenostech s kvalitou dalších dílů u jiných sérii jsem se docela bála se do knihy pustit, ale byla jsem mile překvapena .První sex se objevil až na 60stránce ! Spali spolu ani ne 10takže jsme se dočkali mnoho děje bez zbytečných dlouhých nudných stále opakujících scén sexu . Měla to dobrý spád . Líbí se mi jak Grace není hloupá husa která na vše přikývne , ale má svoji hrdost. V květnu vychází 3díl a já do něj s chutí půjdu.

Umět milovat

5. dubna 2014 v 10:53 | Mimi |  Katie Cotugno
Serena žije s otcem , a nevlastní matkou Seledadin. Její matka umřela když byla ještě malá . Jsou velice věřící rodina žijící na Floridě. Její otec má se známím restauraci . Mají syna Sawyera , po kterém všechny holky touží. Serena má nejlepší kamarádku už od mala Allie . Serena je velice uzavřená a tichá . Alli chce aby se trochu projevovala a zve ji na večírky , jenže tam vždy jen tiše sedí . Allie začne chodit se Sawyerem a holky se rozhádají . Serena tráví všechen čas v restauraci jako servírka , nebo doma projíždí různé cestovní průvodce .

Holky se spolu už více jak půl roku nebaví . Sawyer přijde do restaurace a pozve Serenu ven . Vyjdou si spolu . Políbí se . V tom ji volá otec kde je . Jemu totiž řekla že jde s Allie . Přijedou do nemocnice a dozví se že Allie nabourala autem do stromu a nepřežila to . Zavládne velký smutek . Serena se začne vídat se Sawyerem . Jenže on je velice nespolehlivý , paří a hulí . Vozí ji po večírkách kde jen sedí a kouká . Otec je proti aby se s ním výdala . Se Sawyerem to jde velice skopce. Bere prášky, hulí. Serena mu chce pomoct , ale on nechce. Pohádají se a ona od něj odjíždí . Několik dní jí je špatně a zvrací . Udělá si test a zjištuje že je těhotná . Jede to říct Sawyerovi , ale vidí ho jak úplně mimo sedá do auta ani si ji nevšimne a odjíždí . Ona je velice zmatená .

Uběhne týden a Sawyer nikde . Jeho rodiče ho hledají . Přizná se jim že utek a že je s ním těhotná . Všechny to velice zasáhne . Je jí 16. Tvrdě dřela aby mohla odmaturovat dříve a jít na svou vysněnou školu .

Maturitu zvládne , ale na vysokou už nenastoupí.Za pár měsíců se ji narodí malá Hanna . Zvládá pracovat u otce v restauraci , starat se o Hannu a chodit do místní školy .Otec je na ni naštvaný a moc spolu nemluví .Serena začla chodit s Arronem .

Hanně je rok a půl a Sawyer se najednou ukáže . Říká že kdyby věděl že je těhotná tak by přijel . Něco ji k němu opět táhne , ale ona nechce zradit Arrona . Štěkají na sebe , ale chce aby Hanna poznala i otce. Arron pozná že vše není v pořádku a rozejdou se. Serena neví co pořádně chce .

Při společné večeři se rozzlobí na otce a vmete mu všechen hněv ,který v ní už pěknou řádku let dřívá napovrch . A uteče. Otec dostává infarkt . Serena toho hrozně lituje.Opět si začíná se Sawyerem . Otec se dává do pořádku . Omluví se že jen chtěl aby nedělala chybi . Serena má chut vypadnout a zažít všechna dobrodružství které ji těhotenství přerušilo . Zbalí se a jede pro Sawyera a ten odjíždí s ní na trip po státech .


Moje hodnocení : 7/10
Moc se mi nelíbilo jak Serena lhala ,byla uzavřená . Nechápu v 16 si pořídit dítě a čekat že se vše nějak vyřeší. Zahodit své sny a promrhat životní šance , o vše se připravit . Jináč se kniha četla strašně rychle . Byla psaná z pohledů předtím a potom . Čekala jsem erotický román takže jsem byla velice příjemně překvapena že jsem se dočkala zamilovaného příběhu . Sawyer mi připomínal Travise z Krásné katastrofy .Usměv na tváři mi vykouzlila mrtvá kamarádka Aliie . Veliká podobnost s Lhářkama :)

Oddechový čas

5. dubna 2014 v 10:14 | Mimi |  Katie Fforde

Perditě bude brzy 30. Už od střední ji rodiče posílali k matčiný kmotře Kitty . Perdita si ji velice oblíbila .V 18 se vdala za Lukase který ji brzy vyměnil za jinou ženu , zdrcená a rozvedená přijela ke Kitty. Rozhodla se že si otevře zahradnictví a koupila si dům naproti Kitty.

Začla pěstovat všechny možné druhy zeleniny . Domluvila si dodávání surovin do blízkých restaurací a podniků . Vše klape jak má a podnik ji kvete. Má pouze Williama který ji pomáhá . Jenže jeden den se ji málem zastaví srdce když vejde do hotelu a v kuchyni stojí její ex manžel Lukas . Dělají že se neznají . Začnou spolu válčit .

Perdita chce aby Jaynice kolegyně Lukase měla volno a mohla si vyjít s Williamem . Lukas ji nechce dát volno a tak za ni Perdita zastoupí do kuchyně . Lukas je na ni celou dobu zlí a hrozně ji zatápí . Hádají se . Až to nevydrží a odchází . Několik dní spolu nemluví a ona se mu vyhýbá .Lukas přijde s nabídkou natáčet seriál o vaření . Přemluví Perditu aby se mohlo natáčet u ní . Jí se to nelíbí , ale Lukas ji vymění kuchyn a celou ji do toho uvrtá .Jiskří to mezi nimi , ale Perdita to jako jediná nevidí .

Kitty dostane mrtvici a je v nemocnici . Perdita lítá mezi zahradou a péči o Kitty. Když ji přivezou zpátky domů je vše v pořádku . Jenže za nějakou dobu opět spadne a dostane mrtvici. Je dlouho v nemocnici . Objeví se prasynovec Roger a začne se o ni starat . Nikomu se to nelíbí . Doktor naléhá že vše sama zvládnout nemůže , najmou ošetřovatele , kteří se o Kitty starají dnem i nocí . Kitty svůj boj vzdává .

Lukas přemluvil Perditu k natáčení pořadu a tak na 5dní se zavřou u ní v nové kuchyni a natáčí . Dny jsou zdlouhavé a velice náročné . Všichni začínají mít o Perditu strach . Hodí se mezi zahradou , Kitty a natáčením . Pořad je rychle natočen i sestříhán a dán do televize . Všichni na něj netrpělivě koukají . Jsou z něj velice nadšeni . Perditu znervoznuje Roger . Chová se jako kdyby mu mělo vše patřit a mluví o smrti Kitty . Než si Perdita stačí o dědictví s Kitty promluvit , následné ráno po vysílání pořadu Kitty umírá .

Všichni to čekali , ale né tak brzy. Perdita se pouští do zařizování pohřbu a vyklízení věcí . Její tělo se pomalu hroutí . Přijíždějí její rodiče . Pohřeb zvládne dobře i následnou hostinu . Bojí se že příde o pozemek na kterém má skleníky se zeleninou . Byli na parcele Kitty . Ta ji je darovala , ale bojí se že jen svolně .

Lukas Perditu unáší na chatu kde kdysi trávili líbánky . Vyznává se ji z lásky . Znova po letech , když viděl jak dospěla a osamostatnila se , se do ní zamiloval . Promilují spolu pár týdnů a když už Perdita nabrala síli odjíždí zpátky domů . Perdita má stále strach zavolat advokátovi ohledně dědictví . Lukas ji uklidnuje . Když se vracejí přijde od advokáta dopis . Vše je Perdity . Kitty Rogerovi pouze odkázala skřín plnou šálků a podšálků .

Moje hodnocení 7/10
Opět stejný styl který Katie má . Líbilo se mi přátelství mezi Kitty a Perditou. Co je to za jméno ?? Občas mi příde že se autoři snaží najít čím více neobvyklé jméno . Na konci mi přišlo že kniha trvala pár týdnů a ne rok . Hrdinka dospěla a uvědomila si že člověk se může změnit .