Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Oddechový čas

5. dubna 2014 v 10:14 | Mimi |  Katie Fforde

Perditě bude brzy 30. Už od střední ji rodiče posílali k matčiný kmotře Kitty . Perdita si ji velice oblíbila .V 18 se vdala za Lukase který ji brzy vyměnil za jinou ženu , zdrcená a rozvedená přijela ke Kitty. Rozhodla se že si otevře zahradnictví a koupila si dům naproti Kitty.

Začla pěstovat všechny možné druhy zeleniny . Domluvila si dodávání surovin do blízkých restaurací a podniků . Vše klape jak má a podnik ji kvete. Má pouze Williama který ji pomáhá . Jenže jeden den se ji málem zastaví srdce když vejde do hotelu a v kuchyni stojí její ex manžel Lukas . Dělají že se neznají . Začnou spolu válčit .

Perdita chce aby Jaynice kolegyně Lukase měla volno a mohla si vyjít s Williamem . Lukas ji nechce dát volno a tak za ni Perdita zastoupí do kuchyně . Lukas je na ni celou dobu zlí a hrozně ji zatápí . Hádají se . Až to nevydrží a odchází . Několik dní spolu nemluví a ona se mu vyhýbá .Lukas přijde s nabídkou natáčet seriál o vaření . Přemluví Perditu aby se mohlo natáčet u ní . Jí se to nelíbí , ale Lukas ji vymění kuchyn a celou ji do toho uvrtá .Jiskří to mezi nimi , ale Perdita to jako jediná nevidí .

Kitty dostane mrtvici a je v nemocnici . Perdita lítá mezi zahradou a péči o Kitty. Když ji přivezou zpátky domů je vše v pořádku . Jenže za nějakou dobu opět spadne a dostane mrtvici. Je dlouho v nemocnici . Objeví se prasynovec Roger a začne se o ni starat . Nikomu se to nelíbí . Doktor naléhá že vše sama zvládnout nemůže , najmou ošetřovatele , kteří se o Kitty starají dnem i nocí . Kitty svůj boj vzdává .

Lukas přemluvil Perditu k natáčení pořadu a tak na 5dní se zavřou u ní v nové kuchyni a natáčí . Dny jsou zdlouhavé a velice náročné . Všichni začínají mít o Perditu strach . Hodí se mezi zahradou , Kitty a natáčením . Pořad je rychle natočen i sestříhán a dán do televize . Všichni na něj netrpělivě koukají . Jsou z něj velice nadšeni . Perditu znervoznuje Roger . Chová se jako kdyby mu mělo vše patřit a mluví o smrti Kitty . Než si Perdita stačí o dědictví s Kitty promluvit , následné ráno po vysílání pořadu Kitty umírá .

Všichni to čekali , ale né tak brzy. Perdita se pouští do zařizování pohřbu a vyklízení věcí . Její tělo se pomalu hroutí . Přijíždějí její rodiče . Pohřeb zvládne dobře i následnou hostinu . Bojí se že příde o pozemek na kterém má skleníky se zeleninou . Byli na parcele Kitty . Ta ji je darovala , ale bojí se že jen svolně .

Lukas Perditu unáší na chatu kde kdysi trávili líbánky . Vyznává se ji z lásky . Znova po letech , když viděl jak dospěla a osamostatnila se , se do ní zamiloval . Promilují spolu pár týdnů a když už Perdita nabrala síli odjíždí zpátky domů . Perdita má stále strach zavolat advokátovi ohledně dědictví . Lukas ji uklidnuje . Když se vracejí přijde od advokáta dopis . Vše je Perdity . Kitty Rogerovi pouze odkázala skřín plnou šálků a podšálků .

Moje hodnocení 7/10
Opět stejný styl který Katie má . Líbilo se mi přátelství mezi Kitty a Perditou. Co je to za jméno ?? Občas mi příde že se autoři snaží najít čím více neobvyklé jméno . Na konci mi přišlo že kniha trvala pár týdnů a ne rok . Hrdinka dospěla a uvědomila si že člověk se může změnit .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Stolid Stolid | Web | 5. dubna 2014 v 16:58 | Reagovat

Ahoj, tyto všechny knížky od Fforde už mám přečtené, nejspíš mi chybí jenom jedna, možná. Ale všechny jsou dobré.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama