Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Kukačka

6. května 2014 v 11:01 | Mimi |  Karolína Limrová

Marie žije na ulici . Chrání ji mafián Teo . Nezná svého otce. Muže kterého poažovala za otce ji ve 12opustil a tak matka začala krást až se pokusila vyloupit banku a šla do vězení . Marie šla do pastáku z kterého utekla , poté k pěstounúm od kterých také utekla až zkončila na ulici . Pro Tea kradla , nechtěl aby se s ní stala prostitutka .

Marie krade v divadle a najednou ji Helen Kingová , majitelka sítí benzínek po celých státech unese .Vysvětlí ji svoji situaci . Helen má dceru Pamelu . Umírá v nemocnici na rakovinu . Jenže Helen uzavřela fúzi s Arronem Collinsem , movitým podnikatelem , že si Pamelu vezme a svoje obchody spojí. Nešlo o lásku . Ted je obchod ohrožen . Chce po Marii aby se nechala přeoperovat , není to tak těžké , obě si sou docela dost podobné , a vydávala se za Pamelu . Když vše dopadne dobře dostala 8miliard dolarů a bude si moct dělat co chce .

Marie nemá žádnou budouctnost a tak souhlasí. Podstoupí plastiku . Helen ji strašně střeží a moc věcí ji neřekne . Marie se dozvídá že Pamelu nikdo moc neměl rád . Byla to nafoukaná snobská děvka . Vyžírá si vše co pravá Pamela natropila . Aby se záměna neprovalila řekne že ztratila pamět . Seznamuje se se svím snoubencem Arronem a přeskočí mezi nimi jiskra. Co měl být nevinný obchod se stává pravá láska . Vidí tu změnu kteoru Pamela podstoupila a přijde mu to stále divné . Je ostražitý.Ale vidí nevinost v jejích očích . Začne ji důvěřovat a jejich láska jen kvete . To se nelíbí její nové matce Helen . Bojí se že se něco provalí a tak ji velice střeží .

Seznámí se se svím otcem . Přizná se ji že Helen podváděl a ji napadne jestli ona nemůže být jeho dcera , ale myšlenku zapudí . Nastane den D a koná se svatba . Všichni jsou nachystáni a Marie se rozhodne říct Arronovi pravdu . Ten beze slov odchází . Helen druhý den spáchá sebevraždu . Marie jde na policii a ke všemu se přizná . Jde za policistou Kingem . Manželem Heleny a zjištuje že opravdu je otec nejen Pameli ale i Marie . Nastěhuje se k němu . Koná se soud a Arron po ní nechce žádné odškodné , ale nabídne že by si veřejně prospěšné práce mohla odpracovat u něj v nadaci na ochranu přírody. Nastoupí tedy do zahradnictví a sází kytky. Arron ji tam navštívi . A i přes bolest kterou cítí , ale i po měsících nedokáže uhasit zjištuje že ji nadále miluje . Jenže to nemají jednoduché, novináři je všude pronásledují . Marie to neusnese a uteče . Arron ji najde a nechce ji už pustit . Rozhodne se i přes odpor jeho rodiny si ji vzít a už ji nepustit . Otec chce aby si dodělala školu . Po matuře zjištuje že je s Arronem těhotná.Moje hodnocení : 6/10
Kniha mě zaujala hned svou obálkou když jsem si přečetla anotaci věděla jsem že kniha musí bejt moje . Téma bezdomovci nikdo ještě neotevřel .Jenže to nebylo takové jaké jsem čekala . Novodobá popelka . Marie stále brečela ,snad na každé stránce . Ano at projeví své city , ale brečela snad kvůli každému pohledu . Měla bejt vděčná že dostala šanci na lepší život a otec s Arronem se ji ujali . Kniha má 560stránek . Kniha je vyprávena z obou pohledů . Marie i Arrona . Nevím co je to dnes za modu !!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama