Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Červen 2014

Hra na schovávanou

29. června 2014 v 21:26 | Mimi |  Hra lží

Emma chodí s Ethanem a snaží se vyhýbat Thayerovi .Podezřívá Laurel že zabila její sestru . Chová se k ní podezřele , naznačuje ji že má mlčet . Prohledává její pokoj a najde krvavou raketu . Na školu přišli nové holky které na své bývalé škole dělali něco podobného jako holky Hru lží říkají si Proradná čtyřka a ozdobí venkonví strom před školou spodním prádlem , všichni si myslí že za to můžou holky a chtějí aby pikali ale oni chtějí sehnat důkaz že to neudělali a Proradné čtyřce ukázat že oni jsou tady pánem . Rozhodnou se udělat v tělocvičně párty jen pro zvaný a je nepozvat .

Emma zjištuje že Laurel pouze žárlí že za její smrt nemůže , ale její adoptivní otec se začne chovat divně a vyhrožovat ji , řekne ji Hraj a nic se ti nestane . Přesně to samé dostala na vzkazu když sem přijela . Bojí se že otec zabil Sutton . Prohledává mu věci , vloupe se k němu do kanceláře a najde že nějaké ženě posílá peníze .Zrovna mu nějaká žena volá a tak ji zavolá že ji večer bude čekat že sní chce mluvit .

Thayer se ji svěří že když spolu TU noc byli v udolí tak viděl otce s nějakou ženou a proti ji vzal jinam . Myslí si že otec má poměr . Večer se koná tajný večírek . Samozřejmě se na něj Proradný holky snažej dostat . Holky pustí zázram z bezpečnostních kamer kde dokazujou že za strom můžou Proradný holky a během chvilky se tam objeví policie . Emma utíká a jede do motelu kde má sraz s otcovou milenkou , ale najde tam jen vzkaz tak jede do restaurace kde se s ní mine , ale dostane od servírky dopis . Dožene ji otec a ona se bojí že ji chce ublížit . Otec ji řekne že se ji omlouvá , přečte si dopis a dozvídá se že Becky (její biologická matka ) je dcera jejich adoptivních rodičů . Měli ji velice mladí a ona pak odešla z domova a přinesla jim malou Sutton aby se o ni starali . Emmu si nechala u sebe . Takže to nejsou její rodiče ale babča s dědou . Nevědí že má ještě dvojče . Matka o Becky nechtěla už slyšet a tak se s ní otec schází tajně a chtěj aby o tom mlčela i Emma . Otce může vyloučit kdo tedy , ale zabil její sestru ?Že by Becky která jediná věděla že holky jsou dvě ?


Moje hodnocení : 10/10
Mám strašně ráda to napětí kdy vám šrotuje mozek myslíte si že za to muže ten a ten , postupně Sutton odkrývá své vzpomínky a ejhle je to nakonec jinak . Těším se na podzim na 5 -předposlední díl .Kniha má 200stránek takže se čte hrozně rychle .

Návštěva z minulosti

29. června 2014 v 21:06 | Mimi |  Allie Finklová

Allie se ve škole dozví že pojedou na školní výlet . Těší se jelikož vždy ji něco výlet překazilo a ona ještě na žádném nebyla . Jenže jedou z Allininou bývalou školu místo aby byla ráda má strach jelikož se s kamarádkama z ex školy minule moc nepohodla . Allie si chce koupit mobil , ale rodiče jsou proti . Dům jim napadne dřevomorka a oni mají obavy co bude s domem . Allinin kocourek Izík zaleze do díry v domě a nechce ven .

Alli jede na výlet a hned co přistoupí parta z druhé školy tak se ji posmívaj , poté se smějou i Jackovi a ona se ho zastává . Prohlížejí si skanzen původních obyvatel ameriky a zkouší si jak tamní děti kdysi žili . Mary kay píchne vosa a ona ji uklidní a počká s ní na ošetřovna . Zachová se statečně a za to ji obě učitelky pochválí a poté jedou už domů a musí uznat že výlet nebyl tak špatný jak si ze začátku mysleli že bude .

Moje hodnocení : 4/10
Poslední závěrečný šestý díl serie o Allie . Minulé díli nebyli špatné vzhledem k mému věku a k věku , kterým je serie určená . Jelikož Meg nic nového v čechách nevydává pustila jsem se i do dětské serie abych ji měla komplet . Tato byla strašně dětská a plná naivity a dětského bláznivého bezstarostného světa . Předešlé díli byli mnohem zábavnější .Už aby vydali něco pro starší :)

Easy ?

27. června 2014 v 17:39 | Mimi |  Tammara Webber
Jacquie hraje na basu a poslední tři roky chodí s Kennym . Kvůli němu šla na vysokou kterou vybral on aby mohli být spolu , jenže po nějaké době na vysoké Kenny chce volnost a užívat si s holkama a tak ji opouští . Jacquie vynechává ekonomii kterou mají společnou a chodí jako duch . Její spolubydlící Erin se ji snaží dostat na nohy . Vytáhne ji na večírek . Jacquine odchází dřív a vyřítí se za ní Buck začne ji ošmatávat a hodí ji na zadní sedadla auta . Ona se ho snaží setřást , ale bez úspěchu . V tom se tam objeví neznámí kluk a Bucka zbije a Jacquine odveze v bezpečí domů .

Jacquine neznámého kluka potká na ekonomii a poděkuje mu . Zjistí že se jmenuje Lukas . Jde se omluvit učiteli že chyběla . On ji odpustí , ale musí si látku nahradit . Dá ji kontakt na svého asistenka který ji má poslat všechnu zameškanou látku . Jacquine Landera kontaktuje . Posílá ji pracovní listy a začnou si spolu psát . Lukas je zdrženlivější , ale i přes to zkončí u sebe na pokoji a líbají se .

Lukas chce hodit zpátečku . Kenny se omlouvá že udělal chybu a mrzí ho to .Jacquine zjistí že Lukasova matka zemřela . Když u něj přespí všimne si hrozných jizev na rukou myslí si že chtěl spáchat sebevraždu . Jde za učitelem ekonomie který je dobrý přítel Lukase a zjištuje že jeho matka byla zavražděna a on byl vrahem připoutanej k posteli a snažil se s pout dostat tak si způsobil špatná zranění . V tom Jacquine dojde že Lukas a Lander je jeden a týž kluk . Jako asistent sní nic nesmí mít , ale nedokázal to . Ona mu to odpouští že to neřek .

V tom Buck znásilní další holku ze školy. Bohužel jí se nepoštěstilo že by ji někdo zachránil . Tak to řeší policie a Buck je vyloučen ze školy . Lukas vypráví Jacquine vše co se stalo s jeho rodinou . Jacqiune jde na jinou školu aby se mohla věnovat více hudbě a Lukas se rozhodne vzít práci poblíž aby mohli být spolu ...

Moje hodnocení : 7/10
Děj byl dost předvýdaletný , trvalo mi než jsem se začetla . Druhá půlka už byla napínavější a víc to utíkalo . Knihu jsem přečetla za večer . Opět jak je v NA zvykem jeden z hrdinů odkrývá temnou minulost . Zajimavé , ale bylo to tak rychle podané , žádné pitvání . Takový opravdu oddechový příběh na jeden deštivý večer . Co me u tohoto žánru dostává je ten nulový vztah s rodiči , žádné zavolání , žádné starosti . Rodiče dítě vykopnou na vysokou a tim pro ně zkončil .

Čarodějky z East

26. června 2014 v 12:13 | Mimi |  The Beauchamp Family

The Beauchamp Family

 1. Prequel: Diary of the White Witch (2012)
 2. Witches of East End ( 2011) Čarodějky z East endu
 3. Serpent's Kiss (2012)Polibek čarodějky
 4. Winds of Salem ( 2013)
U nás vyšli dva díli a kvůli malé prodejnosti se další díli nechystají .

Polibek čarodějky

26. června 2014 v 12:13 | Mimi |  The Beauchamp Family
Freya pracuje v baru a bydlí na lodi s Killianem . Chce ji schodit do moře a ona se vyleká . Podívá se mu do očí a vidí v nich svoji smrt . Její bratr Freddie má podezření že Killian ukradl trojzubec a zbořil most mezi světy a on seděl v Předpeklí nevině .Freya se snaží najít nějaký důkaz a její vztah s Killianem začne být divný . Killian postaví pro Freyu skleník plný bylinek a ona roztaje a řekne mu pravdu . On je vyděšený a přizná se že si nepamatuje nic z té noci . To ji znervozní . Ukáže ji že na zádech má znamení zloděje trojzubce , ale ví že ho u sebe nemá . Freya mu chce pomoct .

Mezitím Ingrid která pracuje v knihovně jde na rande s Mattem . Matt řekne že je proti magii a na čarodějky nevěří to ji rozčílí a pohádají se . Je panna a bojí se co by na to Matt řekl . Je u něj doma a mazlí se a ona se rozbrečí a uteče . Matt je zmatený . Ingrid přepadnou v lese . Zjistí že to jsou elfové . Někdo jim zatemnil pamět a oni si nepamatují od kud pochází a nemůžou se vrátit zpátky .

Joaně se začnou doma ztrácet věci, její pomocnice dá výpověd že v domě straší . Joana se bojí co se děje . Začne objevovat i jiné stopy a objeví nápis z run . Snaží se ho rozluštit a požádá o pomoc svého manžela Normana . Odpouští mu , že v 17století když její dcery upálily se je snažil zachránit , ale jiným způsobem než ona myslela . Myslela že nedělal nic . Norman ji řekne že nějaký duch potřebuje její pomoc. Joana pátrá co se mohlo stát a kdo by ji moh potřebovat .

Freddie jejich bratr který byl dlouhá tisíceletí v Předpeklí se vrátit , ale ví to jen Freya . Fláká se v motelu a objevuje vynálezy nového tisíceletí . Na chatu se seznámí s Hillary . Chce jejího oce požádat o ruku . Otec s ním není spokojen a chce ukázat že je muž a tak krví Freddie podepíše že se zůčastní lovu ryb . Když přijde den odjezdu zjistí že se nejedná o lov ryb , ale o poklad . Zakryjí mu oči aby nic neviděl a až když jsou na místě se potopí pro truhlu kterou podá svému šéfovy . V tom se dozví že vše byl podfuk . Nepřečet si smlouvu . Není tam že se ožení s Hillary , ale s její méně přijatelnou sestrou Gert. Nikdy se s ní nesmí rozvést . Když se s ní sejde zjistí že je mnohem hezčí a víc se pro něj hodí než Hillary . Jenže v tom mu dojde že to co vylovil byl trojzubec .

Ingrid zjistí že na jejich půdu se nastěhovali elfové . Snaží se je dostat pryč . Jenže nic na to aby si vzpomněli nefunguje . Když se vše provalí a oni uviděj Killiana ukážou na něj . Podaří se jim Elfy dostat domů. Matt Ingrid řekne že věří na magii . Freya se vydá do minulosti najít ženu která Joana kontaktuje . Chtějí ji oběsit a Freya se tomu snaží zabránit . Objeví se tam Killian a všechny tři přenese do součastnosti . Anna jim vše vysvětlí . Zjistějí že ona je něco jako ochraný anděl Joany . Řekne jim že zlý Loki může za vše . On má trojzubec a vše ovládá . Chtějí ho zničit ...


Moje hodnocení : 8/10
Napínavá kniha plná bohů a propleteného světa . Několik věcí se děje naráz a konec opět velice napínavý . Bohužel další díly kvuli malé prodejnosti se nechystají .

Ztracená

23. června 2014 v 19:13 | Mimi |  Kathryn Taylor

Sophie žije v Londýně a její otec má aukční sín s uměním. Její matka má maniodepresi a tak se všichni o ni starají a dávají ji na první místo. Sophie odjede do Říma aby zaevidovala všechny cenosti jednoho zámožného staříka. Umřela mu žena a bude se sěhovat tak vše prodává . Sophia žasne nad spoustou krásných obrazů které vlastní . Seznamí se s různými lidmi i s krásným Matteam . Varují ho před ní ale oni se stejně sblíží ikdyž nejdříve Sophie odolává .

Svlíkne se na jeho hodině umění jako model a jejich oči vše prozrazují . Stráví společně krásné noci ale jemu umřela manželka při leteckém neštěstí a nechce se žádné ženě otevřít . Sophie potřebuje pomoct s pravostí jednoho obrazu a on není ochoten ji pomoct . Jedou za jeho rodinou a on je rozčílen že se o něm bavila s ostatními příbuznými . Končí společně . Otec ji telefonuje že obraz prodali soikromému kupci a ten zjistil že je falešný chtějí aby jim ho Matteam přijel ohodnotit ten říká jasné ne . Zdrcená Sophia odjíždí ze země na letišti ji volá Matteam a říká že sní pojede , ale autem né letadlem ...

Moje hodnocení : 5/10
První dva díli Barvy lásky se mi líbili. Bylo tam hodně děje a nepřevládal sex . Autorka psala zajímavě . Koupila jsem si další díl který nevypráví o stejných hrdinách ale i tak jsem si říkala že to zkusím. První půlka byla super . První pusa na 110straně .Což je skvělé u erotického románu. Hodně se popisovalo umění a práce , rodina, jenže poté kdy se zamiluje a začne tlachat a vzdychat to jde z kopce a úplně mě to přestalo bavit . Jeho chování take nebylo zrovna hezké .

Návrat ke slávě

22. června 2014 v 9:45 | Mimi |  Katie Price
Eden je slavná zpěvačka před dvouma rokama jela turné a její matka byla velice nemocná . Nechtěla aby odvolala koncerty a umřela. Eden si vyčítá že u ní v nejhorších chvílích nebyla . Její sestra Savanah ji to vyčítá a přestane se s ní bavit .

Eden chodí s modelem Joelem . Jenže je chladný a myslí jen na sebe . Eden se moc profesionálně nedaří a smutní se skleničkou v ruce . S Joelem se rozejde a on příběh samozřejmě upravený prodá novinám . Eden je z toho zdracená její agentka Sadie ji sežene smlouvu na nahrávání desky . Dostane nabídku že by mohla být členkou poroty Šance pro pěvecké kapely . Moc se ji do toho nechce , ale přijme to . Začne nahrávat desku s Jackem který ji velice přitahuje když ho políbí odstrčí ji a její už tak ne moc velké sebevědomí utrpí . Bohužel ale i Jack začne pracovat na pěvecké reality show a tak se vídají dost .

Eden na něj zapomene a pomalu si začne se Stiviem který je člen jedné kapely ze soutěžících . Schází se tajně a je to pro ně adrenalin . Jenže se v mediích objeví že Stivie má dítě o které se nestará . Vysvětlí ji to že se spolu rozešli a poté mu řekla že je těhotná . Stivie ji stále říká jak moc ji miluje a ona je z něj také celá nadšená , ale také se stává že se ji vůbec neozívá a ona je z toho nadšená . Natáčí desku a Jack ji vyzná city . Ona mu řekne že je už zadaná . Jenže stále na něj žárlí . Stivie se chová hrozně , a ona se ho snaží stále omlouvat . Soutěž končí a Stivieho kapela vyhraje a on prozradí že s Eden jsou spolu . Na večírku ji požádá o ruku a ona souhlasí . Jenže on všechno dělá tak aby moh vše prodat mediím a káply z toho nějaké peníze . To jí se nelíbí. Mají čím dál víc rozdílných názorů .

Stivie odjede na turné a Eden se moc nemůže soustředit na natáčení desky a tak ji Jack vezme ke své sestře kde jim natáčení jde suprově . Sblíží se tam . Vrátí se plná energie a u ní před barákem se objeví ex Stivieho , že ji stále neposlal žádné alimenty . Řekne ji pár věcí a ona se rozhodne jet za ním na turné a překvapit ho . Samozřejmě že ho najde s jinou holkou v posteli . Mrskne po něm prstýnek a odchází . Chtěl ji jen využít pro vlastní slávu .

Její nové album je super . Jack má narozeniny a jeho sestra mu uspořádá tajnou oslavu . Vyspí se společně a ona neví jak na tom je , ale při oslavě ji požádá o ruku a chce aby mu zazpívala ...

Moje hodnocení 8/10
Mám ráda styl kterým Katie píše. Konec mi teda přišel až moc sladký a to že oboum hned řekla ano také . Podle mě by si svatbu člověk měl rozmyslet.Ale tak každý to má jinak. Jináč hezký příběh ze zákulisí superstár.

Modrá krev

21. června 2014 v 18:56 | Mimi |  Blue Bloods

Blue Bloods

 1. Blue Bloods (2006)Modrá krev 2011
 2. Masquerade (2007)Krvavý karneval 2011
 3. Revelations (2008)Odhalení 2012
 4. The Van Alen Legacy (2009)Spící tajemství 2013
 5. Misguided Angel (2010)Podvedený anděl 2013
 6. Lost in Time (2011)
 7. Gates of Paradise (2013)

Blue Bloods Novella

 1. Keys to the Repository (2010)4,5
 2. Bloody Valentine (2010)5,5

Serie se u nás špatně prodává . Vyšlo 5dílů a další se zatím nechystají uvidíme jestli se prodej zvedne a oni poslední 2díli dovydají .

Podvedený anděl

21. června 2014 v 18:54 | Mimi |  Blue Bloods
Schuyler utekla s Jackem a snaží se najít svobodu a místo kde po nich nikdo nepůjde. Hledají vchod do pekla . Narazí na vecnici a zjistí že se tam často ztrácejí mladé dívky . Snaží se pomoct ji najít . Schuyler ji pomocí vidění najde . Aby se uchránili chce se s Jackem Schuyler vzít .

Mimi dělá regentku a cítí že půlka lidí chce odejít . Chce tomu zabránit . Někdo ji pošle video jak upír saje dívku .Video je hitem internetu a oni chtějí zahnat paniku tak vydají prohlášení že se jedná o nový film. Lidé na to skočí . Jenže dívka kterou na videu kously se ztratila . Nikdo o ni nic neví . Mimi ji chce najít a vyřešit co se stalo .

Mimi si povolává jednu z nejlepších Deming a dá ji za ukol aby našla ty co video natočili. Soustředí se na všechny možné kluky až ji unikne ten pravý . Vše bylo nahrané . Victoria chtěla utéct do evropy. Deming se otiskne do Paula . Deming se promnění v anděla .Zjistí že vše má základ ve Florencii v 15.století.Paul je synem Lucifera a tak ho zabije.

Moje hodnocení : 6/10
Líbilo se mi že kniha byla rozdělena na tři části/tři postavy . Věšinou se postavy prolínali a byl v tom občas zmatek . Je vidět že je to přesně kniha mezi , takže další díli budou plné napětí a vyřešení jenže další, poslední dva díli se u nás už nechystají :(

Šachovnice bohů

17. června 2014 v 18:15 | Mimi |  Věk X
V blízké neurčené budoucnosti je svět jiný než ho známe , po několika epidemiích je lidstvo už v menším počtu.Hranice se rozpadli a vznikla jedna republika a několik dalších menších osad kde není bezpečno , je tam násilí , zbraně .

Ve vyspělé republice jsou vojáci kteří chrání všechny kolem sebe . Každý občas musí mít čip kde je o něm uplně vše napsáno .Všude možně jsou rozmístěny čidla a pokaždé když kolem nich člověk projde zaznamená ho to . Čip také obsahuje gps takže se dá každý vždy najít . Platí dost přísná pravidla . Mají antikoncepční čip , o početí rozhoduje země . Musí se k sobě genově hodit .

Mae je voják , její přítel byl zabit v boji . Na pohřbu napadne za špatné řeči jinou ženu a za to dostane trest , že nesmí nosit uniformu a musí dělat ochranku Justinovi . Nejdřív to nerada slyší , ale poté to není tak špatné .

Odjede do Panamy a vyspí se s náhodným mužem v baru . Druhý den zjistí že je to Justin pro kterého jela . Musí ho přivést zpátky do své země . On něco proved a byl vyhoštěn . Ted má šanci vše napravit . Vezme sebou Teresu , dceru svého známeho a chce pro ni lepší budoucnost . Teresa je velice chytrá a brzy se vše naučí a zapadne mezi jiné studenty .

Mae a Justin vyšetřují náhodné vraždy které se vždy odehrají za úplnku . Jezdí a pátrají , vyslýchají všechny a některé střípky jim stále chybí . Zjištuje že všichni měli dokonalé geny a byli 27nebo 28let staří. Jako kdyby někdo upravil jejich geny a ted je vraždil . Mae také zjistí že ona je geneticky upravená .

Mezi Mae a Justinem je přitažlivost ,ale snaží se ji popřít . Justina stále v hlavě doprovází dvě vrány . Radí mu co má dělat . Zjištuje že byl Bohem Odinem vybrán do svích služeb.

Moje hodnocení : 5/10
Mám hrozně ráda Richelle ,ale nemám ráda příběhy o budoucnosti kdy existuje svět jináč než ho známe a jsou věci které si nedovedu představit . Ale knihu jsem si koupila a říkám zkusím to třeba překvapí . Kniha má 540stránek takže pěkná bichle . Vůbec jsem se nemohla začíst ,přišlo mi že tam některé věci byli málo vysvětleny . Třeba v pokrevních poutech pokaždé připomínají děj z minulých dílů tady sme se setkali s tolika novými funkcemi a věcmi a žádné vysvětlení . Samotný příběh dvou hlavních hrdinů není špatný ,oba mají co do sebe . Mě se jen nelíbilo pojetí a vysvětlení příběhu :(

Colleen Hoover

13. června 2014 v 22:47 | Mimi |  Colleen Hoover

Hopeless - 1- 2012- Bez naděje 2/2014
Losing hope -2-2013- Ztracená naděje 5/2014
Finding Cinderella - 2,5- 2013

Slammed - 1-2012 -Život jedna básen 11/2014
Point of retreat - 2- 2012
This girl - 3-2013

1. Mayby someday -2014 Možná jednou 5/ 2017
1.1 Maggirs Epilogue -2014
1.5 Mayby not - 2014

Ugly Love - 2014 - Odvrácená tvář lásky 2/2016

November nine - 2015

Confess - 2015

Never never -2015
Never never 2 - 2015
Never never 3 -2016

November 9 - 2015
It ends with us - 2016 Námi to končí 8/2018
Too late -2016
Without merit 2017 . čr 5/2019
All your perfects 2018Bez naděje

13. června 2014 v 22:07 | Mimi |  Colleen Hoover
Sky je adoptovaná a žije u matky Karen . Karen má jiné nároky na život než ostatní . Žádná televize, internet , telefon. Má nejlepší kamarádku Six . Nechodí ani do školy a učí se doma . Přemluví Karen aby ji na poslední ročník přihlásila do školy a ona mohla poznat jaké to tam je a připravit se na vysokou. Představuje si jak se Six prožije super pololetí .Jenže Six dostane nabídku jet do Evropy studovat . Sky je rozhodnutá se se školou sama poprat. Jako dárek na rozloučenou dostane Sky mobil s kreditem aby si mohli tajně psát .

Six si stále k sobě zve kluky a mazlí se , Sky to dělá také , ale se žádným nechce nic víc ani snimi chodit . Nic při líbání ani mazlení necítí . Seznámí se s Holderem .Najednou cítí motýlky v břiše a ono popisované šimrání . Začnou na sebe narážet všude . Six ji řekne že má špatnou pověst . Sky Holdera potká když jde běhat a začnou se spolu bavit . Oba po sobě touží . Karen jezdí na víkendy pryč a tak je Holder u nich . Svěří se mu o pocitech který s klukama má a on chce aby s ním to cítila a tak vše chce prodloužit .

Sky vyhrabe doma starý náramek a vezme si ho . Když ho Holder uvidí strašně ho to rozzuří . Sky se sním nesnaží sblížit a on sní také ne . Trvá to měsíc než se u ní objeví a udobří se . Začnou společně chodit . Holder u ni usne a řekne ji Miluju tě Hope .Sky je nervozní o které holce to mluví . Ráno se ho ptá a on že žádnou Hope nezná .

Karen najde mobil a Sky ho zabaví . Dostane zaracha a poruší ho . Holder s ní potřebuje mluvit . Svěří se ji že jeho sestra Lesslie spáchala sebevraždu . A tajemství okolo oné Hope . Svěří se ji že když byl malí měl kamarádku Hope ,která často brečela kvůli svému otci . Hráli si spolu a byli nerozluční jenže jednoho dne přijelo auto a Hope zmizela . Media toho byla plná ,ale Hope nikdo nikdy nenašel . Holder byl často vyslíchán na policii ale žádné stopy . Holder si to vyčítal že měl malou Hope zachránit . Jemu i sestře jako kamarádky chyběla a on se rozhod že ji najde . Sky vše zapadá do sebe . Určité útržky svého dětství si vybavuje .

Sky se rozčílí a s Holderem odjede . Jedou se podívat kde Sky vyrostla . Nikdo v domě není a tak jde dovnitř do svého starého pokoje a vybaví se ji všechny její traumatické vzpomínky . Otec ji po smrti matky (umřela při autonehodě) začal znásilnovat . Odjedou do hotelu a oba jsou z toho zděšeni . Druhý den tam jedou znovu . Potkají otce Sky . Hned ji pozná . Jdou si domů promluvit . Otec se přizná že hodně pil a jednou se probudil a cítil že udělal něco špatného a pak už to nemoh zastavit . Přiznal se že znásilnoval i svoji sestru a poté když odjela tak sousedku - Lesslie - sestru Holdera.Otec všeho strašně lituje . Zavolá na policii sebevražedný kod a obrátí proti sobě zbran . Sky i Holder jsou zděšeni . Utíkají zpátky do hotelu . Aby ze sebe dostali bolest rozdají si to .

Druhý den odjíždějí zpátky ale neví co dál. Karen ji unesla a né že si ji vzala z dětského domova . Doma se setkává s Karen a ta ji vypráví příběh a ji vše začne do sebe zapadat . Karen byla mladší sestra jejího otce . Rodiče jim zemřeli a on se musel o ni starat a nemel moc radosti v životě tak začal pít a začal ji znásilnovat . Ona pak utekla a když se dověděla že má dceru a pozorovala ji . Věděla že musí provádět to samé . Udělala vše proto aby ji zachránila . Chtěla ji to jednou říct , ale nejdřív ji chtěla vychovat . Tim prolomí že i její odříkání techniky není také tak silné -jen ji chtěla před vším uchránit . Sky Karen odpustí . Ted ji jen čeká se s tím vším sama vypořádat . Ale po boku Holdera to půjde snadno .Moje hodnocení : 10/10
Má první přečtená kniha od Yoli . Kniha je velice úspěšná a nedělala jsem si u ní velké naděje , ale příběh vás pohltí a překvapí. Opravdu jsem nečekala že za obalem se bude nacházet tak silný příběh . Ráda si koupím i Ztracenou naději z pohledu Holdera .

Jako led

7. června 2014 v 18:15 | Mimi |  Serie Frigid

Sydney a Kyler se znají od malička. Jsou jak sourozenci . Sydney je do Kylera zamilovaná , ale nechce to nikomu říct hlavně né jemu . Kyler rád pije a vodí si domů holky které se u něj zrovna objeví . Hodně žárlí na Sydney . Stačí aby s ní nějaký kluk začal mluvit a už startuje a chce ji zachranovat .

Celá parta lidí jedou týden před vánoci na chatu . Jedou několika autami . Sydney a Kyler jedou jedním napřed . Všude padá sníh a začíná padat čím dál více. V rádiu varují před bouřemi a závějemi . Kamarádi zůstanou radši přes noc v hotelu . Oni dva do chaty stihnou dojet . Večer jsou do místního baru .Sydney se opije a pokusí se Kylera políbit .

Druhý den ji je špatně a chce o tom mluvit . Řekne že by také chtěla ohnout jako holky které si vodí domů. On ji něžně ohne o sklo a začne do ní narážet . Vzdychají a je to užasné v tom se ale sklo roztříští a oni uvidií kulku . Mají strach . Někdo je sleduje . Následující den se spolu válí v posteli a jen si užívají . Vypadne eletrika , nejde voda , čekají až se vše uklidní a horská služba začne odhrnovat sníh . Vyznají si city . Také ji měl už delší dobu rád .Neuvědomoval si to . Potlačoval to jinými holkami. Říkal si že ona je pro něj moc dobrá .

Rána jede Kyler do horské chaty zjistit situaci . Dlouho se nevrací a tak Sydney jede za ním . Mluví s barmanem a on že odešel se Sašou . Kyler ji tvrdil že se Sašou nic neměl . Sydney chce domů a brečí že vše byli jen lži . Dojede na chatu a tam najde dva chlápky jak rozbíjejí jejich auto . Jeden chce něco provést i Sydney . Zjistí že jeden z nich je Zach , Saši ex a je rozzlobený že Kyler něco měl se Sašou a mstí se mu za to . Kyler přijde a napadne je . Přijede policie a vyšetřuje co se stalo v tom přijedou i rodiče Sydney a odvezou si ji .

Uběhne týden a Kyler se stále neozval a nevysvětlil ji nic . Je večer před Božím hodem a Kyler se u ní ukáže a vše ji řekne jak vše spackal a že se Sašou spal před rokem , ale ted ji jen pomáhal s rozbitími okny po bouři . Jak ho vše mrzí že vše myslel vážně . Ona mu odpustí . Rozbalí si dárek od jeho mamky a najdou tam svoji společnou starou fotku v rámečku kde je napsáno Navždy spolu . Kyler odchází domů a Sydney se ho ptá co znamená jeho tetování na zádech a on se začne smát a řekne že tam má Navždy spolu ...

Moje hodnocení : 8/10
Knížka se četla strašně rychle , příběh také utíká . Často to tak bývá že si sami nevšimnem co máme před sebou a hledáme někde jinde . Kniha má ještě druhý díl , o jeho vydání se zatím nemluví . Příjemná kniha na pěkné odpoledne k vodě :)Kniha je vyprávěna z obou pohledů .

Můj druhý život

3. června 2014 v 14:10 | Mimi |  Christiane F.
Moje hodnocení : 9/10
My děti ze stanice Zoo jedna z nejznámějších knih na světě hned po Bibli . První kniha která pravdivě promlouvala o drogách a ukázala jaký svět je .

Mám ráda příběhy o drogách , prostituci , anorexii. Skutečný život. Její příběh by si podle mého měl přečíst každý , hlavně dnes na základních školách , myslím že hodně lidí by do podobných věcí nespadlo a že to je dnes více a více normální,drogy , sex za peníze .

Kolikrát jsem si říkala žije ještě ? Špale chodník nebo se z toho dostala? Když jsem se na podzim dozvěděla že bude vycházet její další kniha že na jaře by měla být u nás měla jsem radost. Knihkupec mi ji hned objednal když vyšla .

Christiane nás provází a vzpomíná co vše dělala od roku 1978kdy její kniha vyšla .

Christiane byla u babičky kde se jí dařilo odvykat jenže stejně si časem našla ty špatné kamarády , pila , kouřila trávu , ale nebrala tvrdé drogy. Snažila se studovat , ale brzo začala školu flákat a vyhodili ji . Po úspěchu knihy se začal točit film a ona jezdila na propagační turné . Zas si s drogami začla , přestala a tak stále dokola . Byla stále osamělá . Jezdila do Curychu k jedné rodině která se o ni velice hezky starala .

Snažila se vyučit a chvilku pracovat , ale u ničeho dlouho nevydržela . Měla peníze z prodeje knih a velice dobře je investovala na různé účty a spoření . Vklady které nešly jen tak vybrat .

Potulovala se , odjela do Řecka kde se zamilovala , ale nešlo to dál , oba byli fetáci a chtěli přestat . Nešlo to .

Zkončila rok ve vězení.

Byla dvakrát na potravu a po 3si už dítě nechala . S otcem dítěte to zkoušela , ale po nějaké době oba pochopili že být spolu nemůžou . Dále se vídají ale vztah si už spolu nezačali .

V roce 1996 se ji narodil syn Phillipe. Dělala pro něj vše. Nebrala tvrdé drogy , byla na metadonu a občas si zahulila . Jenže pak se seznámila s jedním né moc dobrým mafiánským manipulátorem a vše bylo špatně . Cítila že chce pro syna lepší život a pryč z Německa. Rozhodla se odjet jenže ji chtěli zadržet . Utekla i se synem ze sociálky . Utekli do Amstrdamu . Nějakou dobu se tam ukrývali . Jenže zjistila že ji chlap bere peníze a už je nemohla uživit až jednoho dne byl pryč i s jejími penězi . Posbírala poslední peníze a rozhodla se vrátit . Jenže ve vlaku přišla policie a syna ji sebrali . Snažila se ho dostat zpátky jenže ho dali do pěstounské rodiny a tím pro ni vše skončilo a ona si zas začla píchat a jet v heroinu .

Po několika letech získala právo na svého syna , ale on zůstal u náhradní rodiny jelikož věděla že tam se má lépe a oni mu dají více než ona . Mohla se podílet na jeho výchově .

Se svojí rodinou se nestýká . Matka ji nechává sledovat a vůbec se společně nebaví s otcem také ne a její sestra žije ve sqoutu .

Christiane miluje psi a bývá jimi velice obklopena . Jednu chvíli jich vlastnila i 12.

Už několik jet je čistá a užívá metadon . Po zdravotní stránce na tom je už hůře , leta trpí hepatitidou C a poslední roky ji velice selhávají jítra . Má strach že jednoho dne už přestanou filtrovat krev .

Mládá novinářka Sonja chtěla s Christine udělat pár článků jak se ji žije těd , nakonec se obě tak skamarádili že skoro 3roky se vídali a sepisovali až z toho vznikla tato kniha .

Z celé knihy mě nejvíce zaujala věta která je skoro na samém konci
Kdo se může pochlubit tím , že více než po 35letech schopný žít z prodeje jedné knihy - která se navíc dělali mezi 3lidi .

Vypadat takhle v 51 letech po tolika letech závislosti a prostituce to se myslím jentak někomu nemůže povédst . Vypadá lépe než jakýkoli zdravý člověk.


Květen 2014

2. června 2014 v 21:08 | Mimi |  Nové přírůstky
V květnu jsem přečetla 9knih .
Vždycky začínám tima nejtenčíma :D
Hvězda se mi velice líbila nejvíce mě zklamala Amelie v Paříži .


Má hromadka za květen . Měla jsem narozeniny a nějak dokupovala všechno co bylo na mém seznamu co nedávno vyšlo .Celkem 11knih.Strašně se těším až se pustím do knihy od Katie Price , její knihy mě vždy pohltí .

Na svět knihy který jsem letos navštívila poprvé jsem jela s tím že si koupím Návrat ke slávě a když mě něco padne do oka. Nic mě tam nezaujalo zjistila jsem že 90% knih znám z netu,že přehled co vychází mám opravdu veliký . Poté jsem narazila na Barvy lásky které podle internetu měli vyjít až někdy za dva týdny . Měli je ještě se slevou . U Alpres byl docela dost veliký výprodej a tak jsem koupila jako dárek babičce k narozkám které ma v červenci knihu od Tilly Bashare . Svět knihy byl užasný , nasbírala jsem tunu edičních plánů, záložek , popila víno a občerstvila se u Madarského stánku kde jsem si vzala také nějaké jejich prospekty a mapy. Byli sme v Budapešti a chci se tam ještě jednou podívat- krásné město- strašně podobné Praze .
Od přítele k narozkám jsem dostala 2díl čarodějek Polibek čarodějky .
Dále 5 a poslední v čr vydaný Podvedený anděl což je ze serie Modrá krev .
Easy - hodně se o tom poslední dobou mluví a mě velice zaujala .

Jen jeden den jsem sehnala levně na internetu .
Krásnou katastrofu jsem si koupila v Dobrovském při 20%slevě - krapet se bojím stejná kniha jen jiný uhel pohledu .
Omámení - padlí andělé , druhý díl , první zkončil velice napínavě a byl docela originální

Od mámi k narozkám jsem dostala box Hunger games . Přes rok jsem si říkala přečíst- nepřečíst. Až mě upoutávka na druhý díl filmu tak nadchla že jsem řekla koupit a poté zkouknout filmy :) Nemám rada věci z budoucnosti natož ještě nesmyslný systném , ale vše se musí zkusit a ještě k tomu pěkná dárková krabice :-) Jsem opravdu zvědavá na dojmy :D

Počkám na tebe

2. června 2014 v 19:27 | Mimi |  Série Wait For You

Avery byla oblíbená než se ve 14 na večírku bavila a Blaide si s ní začal hrát a zašel daleko . Řekla policii i rodičům že si dovolil moc ale nikdo ji nevěřil . Vytáhla fotku kde mu sama sedí na klíně a směje se . Použili to proti ní . Avery rodiče jsou bohatí kterým jde převáně o to co si jiní myslí. Dohodli se a zaplatili Avery že bude navždy mlčet .

Avery se přestala se všemi bavit , stále ji někdo nadával do děvek , přitom ona ani s nikým nikdy nechodila , nepolíbila se jen ji Blaide zneužil .Zkusila si podřezat žíli a rodiče ji ještě vynadali že jim dělá ostudu . Jediné co ji zbylo čekat až bude moct jít na vysokou a zmizet z města.

Onen čas nadešel a ona si vybere vysokou co nejdál a odjede pryč . Koupí si byt a snaží se všem stranit . Jenže hned první den školy jde pozdě a srazí se s hezkým klukem . Cam. Začne se o ní snažit . Zjistí že mají byty hned vedle sebe . Najde si dva kamarády . Cam ji stále nadbýhá a pokaždé když se zeptá jestli s ním půjde na rande řekne ne . Že se nezeptá málokrát . Avery je jak želva která stále zalézá do své ulity . Snaží se schovat a je velice odtažitá . Cam je ochranářský . Vezme ji k sobě na Díkuvzdání , přiblíží se k sobě a líbají se v posteli . Všimne si jizvy na ruce a má velice divný pohled nechce snim mluvit a vysvětlit mu to . On se snaží, ona zalézá do svého krunýře .

Všichni se snaží aby Avery promluvila jenže nic . Ona je tvrdá jak skála do toho ještě dostává emaily a sms že je děvka a další hnusné zprávy . V lednu se ji dovolá bratranec a řekne ji že Blaine proved něco hrozného další holce a ta šla na policii , a Blaine sedí ve vazbě a půjde sedět . Je ji líto oné dívky a myslí si že kdyby se ona nenechala zastrašit a on šel sedět žádnou další holku by nemoh znásilnit . Zjistí že výhružné zprávy dostává od oné poškozené holky . S Camem se to snaží srovnat . Svěří se ji že jeho sestru mlátil její přítel a když se na to přišlo šel kluka zbít že skončil v nemocnici . Avery si říká že by mu měla říct také své tajemství , ale nejde ji to . Pokusí se spolu vyspat ale dostane hrozný strach a je ji to nepříjemné a je vyděšená a tak přestanou . Postupně překoná svůj strach a všechno mu řekne . Skončí škola a ona chce navštívit rodiče aby si to s nimi vyříkala . Za celí rok se ji vůbec neozvali . Vidí že se nezměnili , ale je ráda že je viděla. Těší se až začně další školní rok který už stráví s Camem společně jako pár .


Moje hodnocení : 8/10
Velice hezký příjemný příběh který mi velice připomínal Překroč svůj stín. Několikrát jsem měla chut Avery nakopat a říct ji otevři oči a mluv pravdu , chovej se normálně !Byla hodně poznamenána tím co se ji stalo . Její vztah s rodiči byl přesně ukázka toho když má někdo bohaté rodiče, není to vše.