Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

V mém hodnocení poté bez spoilerů co o knize říkám já, co se mi líbilo a co ne .

Můj druhý život

3. června 2014 v 14:10 | Mimi |  Christiane F.
Moje hodnocení : 9/10
My děti ze stanice Zoo jedna z nejznámějších knih na světě hned po Bibli . První kniha která pravdivě promlouvala o drogách a ukázala jaký svět je .

Mám ráda příběhy o drogách , prostituci , anorexii. Skutečný život. Její příběh by si podle mého měl přečíst každý , hlavně dnes na základních školách , myslím že hodně lidí by do podobných věcí nespadlo a že to je dnes více a více normální,drogy , sex za peníze .

Kolikrát jsem si říkala žije ještě ? Špale chodník nebo se z toho dostala? Když jsem se na podzim dozvěděla že bude vycházet její další kniha že na jaře by měla být u nás měla jsem radost. Knihkupec mi ji hned objednal když vyšla .

Christiane nás provází a vzpomíná co vše dělala od roku 1978kdy její kniha vyšla .

Christiane byla u babičky kde se jí dařilo odvykat jenže stejně si časem našla ty špatné kamarády , pila , kouřila trávu , ale nebrala tvrdé drogy. Snažila se studovat , ale brzo začala školu flákat a vyhodili ji . Po úspěchu knihy se začal točit film a ona jezdila na propagační turné . Zas si s drogami začla , přestala a tak stále dokola . Byla stále osamělá . Jezdila do Curychu k jedné rodině která se o ni velice hezky starala .

Snažila se vyučit a chvilku pracovat , ale u ničeho dlouho nevydržela . Měla peníze z prodeje knih a velice dobře je investovala na různé účty a spoření . Vklady které nešly jen tak vybrat .

Potulovala se , odjela do Řecka kde se zamilovala , ale nešlo to dál , oba byli fetáci a chtěli přestat . Nešlo to .

Zkončila rok ve vězení.

Byla dvakrát na potravu a po 3si už dítě nechala . S otcem dítěte to zkoušela , ale po nějaké době oba pochopili že být spolu nemůžou . Dále se vídají ale vztah si už spolu nezačali .

V roce 1996 se ji narodil syn Phillipe. Dělala pro něj vše. Nebrala tvrdé drogy , byla na metadonu a občas si zahulila . Jenže pak se seznámila s jedním né moc dobrým mafiánským manipulátorem a vše bylo špatně . Cítila že chce pro syna lepší život a pryč z Německa. Rozhodla se odjet jenže ji chtěli zadržet . Utekla i se synem ze sociálky . Utekli do Amstrdamu . Nějakou dobu se tam ukrývali . Jenže zjistila že ji chlap bere peníze a už je nemohla uživit až jednoho dne byl pryč i s jejími penězi . Posbírala poslední peníze a rozhodla se vrátit . Jenže ve vlaku přišla policie a syna ji sebrali . Snažila se ho dostat zpátky jenže ho dali do pěstounské rodiny a tím pro ni vše skončilo a ona si zas začla píchat a jet v heroinu .

Po několika letech získala právo na svého syna , ale on zůstal u náhradní rodiny jelikož věděla že tam se má lépe a oni mu dají více než ona . Mohla se podílet na jeho výchově .

Se svojí rodinou se nestýká . Matka ji nechává sledovat a vůbec se společně nebaví s otcem také ne a její sestra žije ve sqoutu .

Christiane miluje psi a bývá jimi velice obklopena . Jednu chvíli jich vlastnila i 12.

Už několik jet je čistá a užívá metadon . Po zdravotní stránce na tom je už hůře , leta trpí hepatitidou C a poslední roky ji velice selhávají jítra . Má strach že jednoho dne už přestanou filtrovat krev .

Mládá novinářka Sonja chtěla s Christine udělat pár článků jak se ji žije těd , nakonec se obě tak skamarádili že skoro 3roky se vídali a sepisovali až z toho vznikla tato kniha .

Z celé knihy mě nejvíce zaujala věta která je skoro na samém konci
Kdo se může pochlubit tím , že více než po 35letech schopný žít z prodeje jedné knihy - která se navíc dělali mezi 3lidi .

Vypadat takhle v 51 letech po tolika letech závislosti a prostituce to se myslím jentak někomu nemůže povédst . Vypadá lépe než jakýkoli zdravý člověk.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pisalekobecny pisalekobecny | E-mail | Web | 3. června 2014 v 14:24 | Reagovat

Děti ze stanice ZOO jsem četla, je to úžasná kniha. Jak tak koukám, nikdy se z toho nedokázala dostat, což je věčná škoda.
Díky za report :) Hezky píšeš, ale prosím, dej si pozor na překlepy, našla jsem jich tam spoustu. :)

2 Eamane Eamane | Web | 30. října 2014 v 22:16 | Reagovat

Máš tam strašně hodně chyb, měla by sis to po sobě aspoň přečíst nebo dát do Wordu, některé věty ti nedávají smysl ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama