Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Červenec 2014

Re reading Vampírská akademie

27. července 2014 v 17:32 | Mimi |  Vampírská akademie

K Vampírské akademii jsem se dostala náhodou .


Mám ráda příběhy o upírech které jsou zasazené do dnešní doby .První díl jsem četla před 4lety a tak daleko moje pamět nesahá .

Bála jsem se jestli se mi serie bude líbit a tak jsem si ji koupila postupně .
Pamatuju si jak jsem ležela celý den a večer v posteli a četla poslední díl . Od té doby utekla dlouhá doba a vznik boom kdy každej serii četl a byl s ní nadšený .

Natočili i film který není špatný ale Lissa se mi vůbec nelíbila , působila trapně . Přemýšlela jsem jestli bych po takové době byla s knihy stejně nadšená . Kolikrát se mi stalo i u filmu že po druhé to už nebylo tak dobré jako poprvé .

Proto jsem se rozhodla že si přečtu Akademii znova a vše si připomenu .

8. září 2010 Vampírská akademie - 28.-29. 7. 2014

Moc si děj napamatuju takže skvělí zážitek . Až na pár scén to bylo opravdu jak přes kopírák s filmem což jsem překvapena . Myslela jsem že se více odchílili .

Natalia strigojem - později zabita ,dcera Viktora
Viktor unese Lissu


20. února 2011 Mrazivý polibek 30.-31.7

Mason - zabit
Rose zabije svoje první strogoje
Mason ,Eddie, Mia, Christian - Spokane

15. března 2011 Stínem políbená 1-2. 8. 2014

Eddie unesen
Dimitrij strigojem

18. března 2011 Krvavý slib - 3.8. 2014

Seznamujeme se se Sydney
Rose na Sibiři

19. března 2011 Spoutáni magií 4.8-10.8 2014

Viktor unesen z vězení
návštěva Vegas

18. dubna 2011 Poslední obět 11.8.-13.8. 2014

na utěku

Serie dočtena a musím říct že jsem s ní snad ještě víc nadšená než předtím . Určitě si ji ještě někdy přečtu :))Ráda bych aby příběh Pokrevníma poutama nezkončil a mi se mohli podívat na jejich svět zas jinou postavou :)

červenec 14

27. července 2014 v 17:31 | Mimi |  Nové přírůstky
Podařilo se mi koupit pouze 1 knihu!! A to od Teremové která už není dostupná a tak když ji někdo na bazaru nabízí hned kupuju .

Přečetla jsem celkem 11knih. Pustila jsem se konečně do Hunger games z kterých jsem překvapivě byla nadšená . Učiněná katastrofa mě zklamala a nakonec jsem se pustila do reedingu akademie z které jsem opět nadšená .

Dědictví aneb jak Helena ke štěstí přišla

27. července 2014 v 17:29 | Mimi |  C.D. Payne

Helena žije s manželem Harknessem a třemi dětmi . Kylem který je už na vysoký , Monica která si začla s né zrovna příkladným Rolandem a Casta která je ještě na střední a je pěkně drzá . Heleně je 58let , manželství a vše dělá tak nějak už z povinnosti . Její teta Maddy umřela a odkázala ji dům v nedalekém městě. Helena se tam přestěhuje a snaží se ho dát do pořádku aby ho mohla prodat . Moc se ji do úklidu nechce a narazí na knihy od Glorie Ann začte se a úplně ji to pohltí a tak celé dny místo uklízení čte. Nakonec si musí zaplatit firmu aby ji tapety strhla a vymalovala .

Helena je strašně nadšená z knih ,najde si další díla na internetu a koupí si je . Jednu knihu ji , ale vyfoukne někdo jiný . Muž jménem Leigh . Nabídne se ji jestli o knihy tam moc stojí že ji pošle kopii . Helena je nadšená . Nachází různé stopy v domě . Myslí si že její teta nebo strýc museli mít něco se spisovatelkou společného . Začne pátrat po stopách kdo spisovatelka mohla být . S Leighem se začne vídat jenže je zasnoubený a má pravidlo že nic nemá s vdanými ženami .

Helena ve smutné chvilce zkontaktuje Dekeho s kterým kdysi měla flirt . Jenže pak zjistila že je těhotná a vše ukončila. Když uvidí fotky jeho příbuzných je ji jasné že Casta je jeho . Deke se s ní chce seznámit . Jenže pak ji chce všechno vynahradit a začne být otravný . Vše vyvrcholí když Harknessovi napíše dopis . Začnou se bavit o rozvodu . Harkness se odstěhuje do motelu a ona by už mohla být s Leighem kdyby se on , ale také rozešel se svoji snoubenkou .

Dům už jde do prodeje při jeho prohlídce zájemci narazí na další nepublikovaná díla . Jsou z nich nadšeni . Helena udeří na svoji matku v domově důchodců , ale ta stále dělá že neví o kom mluví . Má podezření že by knihy mohla napsat ona . Mezitím zjištuje že Helena byla adoptovaná . Biologičtí rodiče neznámí . Její matka umírá . Leigh se rozchází se svoji snoubenkou . Dům kupuje nadace , která nechce prozradit jméno které zastupuje .

Sousedka Grace je v nemocnici v bezvědomí . Přijede za ní její neteř a povídají si zjistí že Grace měla nemanželské dítě a dala ho k adopci . Najednou zjištuje kdo byla její matka jenže Grace leží v bezvědomí v nemocnici . Helena u ní pár dní je a vypráví ji všechno možné až Grace umírá .

Zjištuje že Grace nejen že byla její matkou , ale také napsala všechny knihy . Aby se to její manžel nedověděl tak to schovávala u její tety Maddy. Byla dost skromná a všechno přenechala Helenně . Koupila i dům co Helena prodávala takže ted má dva domy a ještě jeden v kterém žila s manželem . Rozhodne se že manželovi vrátí jejich společný dům za podmínek když bude vychovávat Castu a ona odjede s Leighem k němu na univerzitu a o víkendech budou jezdit do nového domu . Helena jako majitelka práv chce znovu všechny knihy vydat a i je nechat zfilmovat ...
Moje hodnocení : 10/10
Dlouho jsem se u žádné knihy takhle nebavila a nenamáhala hlavu jak to všechno dopadne a kdo je kdo.Do poslední chvíle jsem nevěděla jak by to mohlo dopadnout.Velice překvapivá kniha.Bála jsem se jí přece jen hrdince je skoro 60 ale C.D.Payne svím humorem opět nezklamal.

červenec 2014 : Knihu čtu podruhé jelikož jsem loni napsala o čem je , zveřejnila a asi o měsíc později jsem si všimla že článek se smazal (ikdyz jsem to predtim kontrolovala jestli se zverejnil celý , blog obcas blbne proto vzdy kopíruju , kontroluju ) a po měsíci už jsem nedokázala dobře napsat o čem kniha přesně byla tak jsem si řekla že si ji přečtu podruhé a info doplním . Člověk už ví do jakého příběhu jde a může posoudit jestli je opravdu příběh tak dokonalí jak se mu zdál poprvé .

Mohu říct že jsem z knihy byla stejně nadšená jako poprvé . Hlavně jsem zapomněla kdo že je nakonec oná spisovatelka :D takže jsem opravdu měla stejnou radost jako loni :D

Krásné zlo

24. července 2014 v 13:31 | Mimi |  Rebecca James

Katherine je úspěšná hezká holka , která má co chce . Má mladší sestru Rachel , která hraje na klavír a je v tom hodně dobrá . Katherine vezme Rachel na večírek . Opijou se ještě cestou tam . Katherine je se svím klukem a poté jde zkontrolovat svoji sestru . Najde ji na mol v autě u neznámích kluků. Nabídnou se že je odvezou domů a ona vidí že sestru sama neutáhne a tak souhlasí.Jenže kluci se rozjedou jiným směrem a ona dostane strach . Začne se bránit a jeden z kluků ji zavře ve skladě u kterého zaparkují . Prohrabe si díru ven a vidí jak její sestru znásilnují . Uteče, běží až dorazí k domu a tam žádá o pomoct . Když přijede policie najdou Rachel mrtvou . Vše jde k soudu a rodina je pod tlakem médeii. Vrah jde sedět .

Katherine se odstěhuje od rodičů k tetě a změní si jméno . Na nové škole se s nikým nebaví a je uzavřená . Potkává se s Alici skterou se skamarádí . Ta se tahá s Robbiem který je do ni zamilovaný a ona si s ním dělá co chce . Katharine se s nimi začne kamarádit a užívá si opět života . Alice má občas nálady kdy neví o sobě a chová se hrozně . Jednou jdou oni tři do restaurace a Alice potká svého ex s novou holkou . Začne vyprávět jak si s ním užívala . Katherine se s kamarádí s jeho holkou Philipou . Ta ji seznámí se svým bratrem Mickem . Zamilují se do sebe a postupně se s Alicí přestane bavit . Vše vyvrcholí když Alice řekne že má nového přítele a Robbie jde s Katharine na oběd a přitom zjistí že Alice randí s jeho tátou . To Robbie nepřekousne a odjede do Evropy.

Alice se omlouvá , ale ona toto nedokáže odpustit . Věnuje se pouze Mickemu . Zjistí že je těhotná a tak začnou spolu budovat byt. Alice ji stále otravuje , posílá ji její tajemství až zjištuje že Alice bratr je ten co znásilnil její sestru Rachel a sedí ve vězení . Katharine se s její smrtí stále nesmířila a vyčítá si ji . Alice je potká na ulici a je vyšinutá . Skočí jim pod kola auta a následně běží do vody. Mick se ji snaží vytáhnout , ale zemřou oba . Katharine se vrací k rodičům a vychovává malou Sarah . Žije ve strachu že se ji něco stane . Jede s malou na hory a potkává tam Robbieho ...

Moje hodnocení : 8/10
Koukala jsem co od autorky, které minulí měsíc vyšlo Cenna nevinosti, už vyšlo u nás. Narazila jsem na Krásné zlo a zaujalo mě anotací a tím že jsem na ni předtim ještě nenarazila . Četlo se to samo .Knihu jsem měla přečtenou za den . Jediné co mi vadilo bylo že příběh je vyprávěn z minulosti , přítomnosti a budouctnosti . Takže už skoro na začátku víme jak příběh zkončí :( Hrdince se muselo stát vše hrozné co jen se může stát .

Láska na půl uvazku

24. července 2014 v 11:01 | Mimi |  Lenka Teremová
Moje hodnocení : 5/10
Jedna z prvních knih od Teremové . Těžko sehnatelná . Příde mi že Lenka píše stále to samé dokola. Fnuká nad svým neštastným osudem být stále milenka . Dělit se o muže , deprese které utápí v chlastu .

Opět se jedná o biografický příběh .

Lenka žije už 5let s ženatým Tomášem který se nedovede rozvést . Rozejdou se . On se ji vůbec neozívá ona je hysterická a snaží se najít někoho jiného , ale stále chce jeho. Občas přijede a ona je na něj hnusná a tak stále dokola až odjede na dovolenou s dětmi a potká rozvedeného Karla , díky kterému si uvědomí že chce Tomáše , že ho miluje . Tomáše přinese rozvodové papíry a snad bude vše už v pořádku ...

Gayle Forman

21. července 2014 v 13:04 | Mimi |  Gayle Formann


Sisters in sanity - 2007


1.If I Stay -2009 Jestli zůstanu 2011/Zůstan semnou 2014(nová filmová obálka a jméno)
2.Where she went -2011 - Kam jsi odešla 11/2015


Just one day
1.Just one day - 2013 Jen jeden den 2014
2. Just one year - 2013 Jen jeden rok 4/2015
2,5 - Just one night -2014 povídka byla přidána ke knize Jen jeden rok

I was here - 2015 -Byla jsem tu 7/2016

Leave me 2016


Znovu já 2017 čr aj nevim

I have lost my way čr 2/2019


Catherine McKenzie

21. července 2014 v 11:46 | Mimi |  Catherine McKenzieováArranged - 2010 - Manžel na objednávku 2013

Spin - 2012


Forgotten - 2012 - Zapomenutá 2012

Hidden - 2013 Tajomstvo (sk)


Spum - 2014

Smoke 2015
Fractured 2016
The murder game 2016

Cate Tiernan

21. července 2014 v 11:28 | Mimi |  Cate Tiernan


Wicca vyšlo 1-15díl . U nás vyšli 3díli v jednom svazku . Stejně to tak bylo u dalších vydání v Usa.
Sweep -
1.Book of shadows - 2001
2.The coven -2001
3.Blood Witch -2001

4.Dark Magick -2001
5.Awakening -2001
6.Spellbound -2001
7.The Calling -2001
8. Changeling -2001
9.Strife - 2002
10.Seeker - 2002
11.Origins -2002
12.Eclipse -2002
13. Reckoning -2002
14. Full Circle -2002
15.Night child -2003


Serie : Immortal Beloved

1. Immortal Beloved 2010
2.Darkness Falls 2011
3. Eternally Yours 2012


Serie :Birthright


1. Darkest fear - 2014
2. Darknes night-2015
3. -2016Serie : Balefire

1.A chalice of wind -2005
2.A circle of ashes - 2005
3.A feather of stone -2005
4.A Necklace of water - 2006

Jessica Shirvington

21. července 2014 v 10:51 | Mimi |  Jessica Shirvington

Embrace (Violet eden 1 -2010) Objetí 2013
Family ties (Violet eden 1,1- 2014)
Enticed (Violet eden 2 -2011) Omámení 2014
Emblaze (Violet eden 3 - 2011)
Endless (Violet eden 4 -2012)
Empower (Violet eden 5 - 2013)

Omámení

21. července 2014 v 10:51 | Mimi |  Jessica Shirvington

Violet je grigory . Fenix ji chce zabít , ale když jeden z nich zemře ten druhý díky jejich propojení také umře. Violet vše poví své lidské kamarádce Steph . Přivede ji mezi všechny a vše ji ukáže . Steph jim je užitečná při pátrání . Snaží se najít Nathaliuse . Myslí si že zabil matku Linkolna .

Všichni po něm pátrají až najdou stopy do Jordánska . Přijedou tam a zjištují že potřebují najít svitky pravidel . Písmo . Dojde jim že to jsou pergamenty které psal Mojžíč pro křestany známé jako přikázání . Tři nejvíce postavení musejí obětovat krev . Magda na kterou Violet pěkně žárlí pohne horou kde byl usmrcel Ježíš a najdou truhlu se svitkama . Jenže se začnou mezi sebou všichni bojovat až emigranti odejdou a Violet umírá . Linkoln ji zachranuje a jedou zpátky do států .Ukazuje se že Magda mohla za smrt matky Linkolna a že ona platila Nathaliovi . Všechny je zradila . Linkoln a Violet snad už budou mít klid na svoji lásku ...

Moje hodnocení : 5/10
První díl byl super . Těšila jsem se na další a 200stránek ze 400mi trvalo než jsem se začetla . Stále jsem se ztrácela a nevěděla o čem čtu . Konec už byl svižnější a lepší. Sice trochu zamotaný , ale plný akce a napětí . Když vyjde další díl půjdu do něho .

Jen jeden den

17. července 2014 v 12:30 | Mimi |  Gayle Formann

Rodiče Allyson a její kamarádce Melise zaplatili zájezd po Evropě . S dalšími studenty a průvodkyní jezdí po městech a poznávají kouzlo starého kontinentu . Melisa Alyson navádí at snimi jde do hospody a nebo si užívá , ale ona chce být na pokoji a koukat na filmy.Na závěr jejich pobytu se Allyson rozhodne ostříhat jako Lulu (filmová herečka) . Jede s Melisou do Londýna . Jdou na Shakespeare který má divadlo které není na prknech , ale různě v přírodě se pohybující . Zalíbí se ji Williem . Sledují ho a promluví s nimi . Allyson se rozhodne sním na den odjet do Paříže . Vše je krásné a romantické . Narazí na hodně holek . William , ale mlčí a neříká co pro něj znamenají jen jedna . Cintia - barmanka u které si nechají zavazadla . Když se stmívá vloupají se do atelieru a přespí tam . Večer se samozřejmě pomazlí a ona na jeho polibky nedovede zapomenout . Ráno nikde William není a ona neví co má dělat . Hledá ho . Pomocí průvodkyně ,které zavolá do Anglie ,se dostane na nádraží a zpátky do Londýna kde na ni čeká Melisa a jedou zpátky do Ameriky.

Obě holky nastoupí na vysokou a jejich přátelství stojí čím dál víc za nic . Rozděluje je vzdálenost a rozdílnost jejich povah . Allyson stále myslí na Williama . Snikým se nebaví . Je stále zalezlá a škola ji moc nejde . Učitelka ji pomůže aby změnila předměty. To se Allyson bojí jelikož její rodiče s ní chtějí mít lékařku . Zvolí si keramiku a čtení na hlas Shakespeare . Při hodinách se seznámí s Dee , velice chytrý kluk. Pomáhá ji se školou a stanou se z nich dobří přátelé .

Škola končí a rodiče nejsou spokojeni s jejími výsledky. Když jim řekne že nechce být lékařka je to ještě horší . Rodiče s ní nemluví . Najde si brigádu mytí nádobí a jde na kurz francouzštiny . Podaří se ji sehnat tolik peněz aby si mohla zaplatit letenku do Paříže a na konci léta vyjede hledat Williema . Hledá a zkouší úplně všechno . Jede i do Holandska kde by měl mít rodiče. Najde jeho bývalou , ale u té nepochodí . Až ji konečně někdo nasměruje zpátky a za dveřmi se skrývá William ...

Moje hodnocení : 5/10
Čekala jsem letní romantiku během jednoho dne . Romantika během jednoho dne se stane , ale další stránky jsou takové utrápené . Vzepřít se rodičum a jet utratit všechny ůspory za jeho hledání mi přijde na hlavu . Blbka co si myslí že na ni chlap bude rok čekat. Čekala jsem tedy více když je kniha od Yoli a je docela dost vychvalovana . Všechny postavy jsou jen tak okrajově popsané.

Učiněná katastrofa

10. července 2014 v 15:28 | Mimi |  Jamie McGuire


Moje hodnocení : 4/10

Krásná katastrofa se mi líbila . Travis byl komplikovaná postava která určitě má hodně tajemství a hodně věcí ho ovlivnilo aby se choval tak jak se choval. Proto jsem byla zvědavá si přečíst příběh z jeho pohledu . Je to první kniha u které jsem se s tímhle setkala . Byla jsem strašně zklamaná že to bylo to samé jen místo Abby tam bylo psáno Travis . Žádné nové poznatky . Začíná to smrtí matky . Stojíme u postele a všichni se s ní loučí . Poté už je vše stejné jako v Krásné katasrofě. Dozvídáme se že Abby miluje a chce ji nic jiného co by vysvětlovalo jeho zápasení a chování . Projdeme si všechny scény s kterími jsme se už setkali až končíme odletem do Vegas kde se mají vzít . Epilog je doplněn informaci že spolu mají 3děti a Travis je u Fbi a zabije Bennyho , Abby je učitelka. Musím na závěr říci že jsem byla opravdu zklamána .

Síla vzdoru

7. července 2014 v 9:11 | Mimi |  Suzanne Collins

Katniss se dává dohromady ve 13kraji kam polovina lidí kteří přežili bombardování 12kraje utekla. Žijí pod zemí a každý má svůj program co musí dělat . Peteeho zajal Snow a mučí ho . Celý 12kraj je na popel , zůstala jen vesnice vítězů. Všichni plánují jak svrhnout Kapitol . Katniss má reprezentovat Reprodrozba . Vydává se do 2kraje aby zjistila jak jde zbouření tam . Nechají tam vybouchnout důl .Petta má řeč v televizi , je zničení , vybledlý a má velikou nenávist ke Katniss, vzkazuje jim že budou bombardováni . Všichni obyvatelé jsou evakuováni do hlubšího podzemní a za chvili opravdu přichází několik bomb . Po 3dnech nálety přestanou . Všichni cvičí na boj . Prezident jim vrátí Petteho který je uplně jiný jak ho mučili a dávali mu špatné vzpomínky. Chce sám Katniss zabít. Všichni se ho snaží uzdravit . Katniss na tom psychicky také není dobře.

Katniss se ze skupinou vydává do Kapitolu . Velitelka jim tam pošle Peteeho. Obchází nastražené pasti , některým se , ale nevyhnou a tak jejich výprava postupně umírá . Dostanou se až před sídlo prezidenta . V ohradě je několik set dětí. Z nebe se začnou vznášet padáky. Děti si myslí že jde o jídlo nebo jiné dary jenže v tom půlka vybouchne . Seběhnou se zdravotníci a vybouchne druhá půlka. Bohužel jako zdravotnice tam byla i Prim . Sestra Katniss . Katniss ji běžela zachránit . Přežila , ale je hodně popálená. Doktoři ji dají novou kůži a poté ji dají na samotku . Katniss se chce zabít ,nejí . Velice dlouhou dobu je jen sama . Nemluví . Až ji vyzvednou a převezou do paláce . Je soud prezidenta . Katniss ho má zastřelit . Jenže místo něj namíří na prezidentku 13kraje . Snow je také mrtev.

Katniss je převezena do 12kraje kde se obyvatelé snaží dát vše do pořádku . Uklízí mrtvoli a snaží se znova postavit své domy a tak to jde ve všech ostatních krajích. Všichni se vzpamatovávají a snaží se poučit. Už žádné hladové hry . Hurikán se přestěhuje do jiného kraje a vymíšlí zbraně a Pette navštíví Katniss a zůstane u ní . O 15let později kdy už se cítí bezpečně mu porodí dvě děti . Stále na obouch jsou známky mučení a hrůz které zažili. Noční můry nikdy nepřestanou...

Moje hodnocení : 8/10
Všichni hodnotili závěrečný díl jako politický a dost slabý ,mě přišel dobrý, plný války a vyvrcholení všeho . Bylo mi líto že umřela Prim . Celou dobu jsem si myslela že se Peeta obětuje a ona zůstane s Hurikánem jako správný happy end a ono ne . Překvapilo mě jak velký příběh se za tím vším skrývá a dnes se podívám na oba filmy abych ohodnotila jak se jim to povedlo .

Vražedná pomsta

5. července 2014 v 9:35 | Mimi |  Suzanne Collins

Katniss a Peeta vyhrály Hladové hry a dostali každý dům ve vesnici Vítězů . Jejich rodiny mají co jíst a mají se dobře . Hurikán musel nastoupit do dolu a má volné jen neděle . Katriss už nepotřebuje lovit ,ale i tak chodí na lov a dává to potřebným a hlavně Hurikánově matce . Katriss a Peeta vyrážejí na turné vítězů. Zjištuje že v různých krajích začínají povstání a prezident Snow z toho viní ji . Když se vrátí do kraje aby potvrdili s Peetem svoji falešnou lásku plánují se vzít .

Katniss jde do lesa a potká dvě dívky které utekli z jiného kraje a jsou na cestě do 13 dávno zničeného kraje . Katriss chce také utéct , ale ploty jsou pod proudem . Střeží je čím dál více strážců. Podpálí Jarmark . Končí zima a mají začít další Hladové hry a pořadatelé oznámí že 75hry budou se soutěžícíma kteří už vyhráli předešlé hry . Všichni co si mysleli že budou mít do smrti klid se musejí vydat znovu do Areny a bojovat o svůj život . S Haymichem dalším co vyhrál v jejich vesnici hry plánují různé strategie . Tyto hry budou těžší jelikož se hodně lidé mezi sebou znají .

Bez rozloučení odjíždějí do výcvikového tábora . Petta prosí Haymicha aby se postaral hlavně o Katriss a to samé ho prosí Katniss aby se postaral o Pettu . Když hry začnou objeví se na plošině a okolo nic samá voda . Hodně lidí se utopí jelikož neumí plavat . S Pettem vytvoří skupinku ještě s Finchem a Mag.Peeteho zasáhne silové pole a musejí ho oživovat. Z džungle je vyžene mlha která jim způsobuje křeče. Mag se vydá proti mlze a umírá . Zjištují že nejvíc bezpečno je na pláži . Připádá se k nim parta dalších lidí , ale i přesto počet mrtvích je docela vysoký .


Zjistí že aréna je kulatá a jako hodiny . Každou hodinu se zpustí jiná past, katastroga, kreslí a pozorují co se kde děje . Rozhodnou se udělat past na ostatní . Natahnou drát, od stromu do kterého uhodí blesk ,až do vody aby vylákali a zabili další skupinu protivníků. Jenže drát se přestřihne a Katniss tuší nějakou lest od ostatních . Vezme luk a střílí proti ochranému poli . V tom je zemětřesení a myslí si že všichni umřeli a ona také umírá. Vyzvedává ji vznášedlo a ona se probouzí na stole na hadičkách . Trvá než zesílí a zaslechne ostatní . Haymich ji říká že byli domluvení , všichni měli za ukol chránit ji a Pettu . Utčité znaky měli jako kody pro vyvolání povstání a demonstrací v krajích . Katriss je naštvaná že ji o ničem neřekli . Petta je zdráv , ale není s ní . Objevuje se tam Hurikán a říká ji že rodiny jsou v bezpečí , ale 12kraj už neexistuje ...


Moje hodnocení : 8/10
Druhý díl mě taktéž překvapil. Katniss ke všemu přijde tak nějak náhodou. Lituju v jakém světě musejí žít . Pobyt v areně byl dost krátký ale i přesto zajímavý . Jsem zvědavá co přinese závěrečný díl .

Aréna smrti

2. července 2014 v 16:16 | Mimi |  Suzanne Collins
Je 12kast kterým vládne Kapitol. Každá kasta je něčim prosperující . Ve 13kastě vypukli nepokoje a celou ji vláda nechala zlikvidovat . Na památku co všechno vláda dokáže se každý rok konají Hladové hry . Vždy jsou vybráni dva z jednoho kraje kteří poté zastupují v aréně svůj kraj . Jde o souboj na život a na smrt. Nejlepší vyhrává , ostatní jsou mrtvi a má zajištěné bohatství do smrti .

Katniss žije se svoji matkou a sestrou Prim . Otec umřel při výbuchu v dole . Žijí ve velké chudobě a tak Katriss chodí lovit ikdyž je to zakázané . Hurikan ji dělá partáka . Dělí se spolu o lov a prodávají ho .

Hladové hry jsou tu a celá vesnice je na naměstí . Vylosují Prim . Katriss se nabídne že ji vystřídá jelikož se o sestru bojí . Jako chlapce vylosují Peteho ,syna místního pekaře.

Oba se vydávají do hlavního města a dostávají trening , visážisty , dostávají pořádně najíst aby měli sílu . Po několika dnech je všech 24 účastníků vypuštěno do arény . Rvou se o batohy s užitečnými věcmi . Katniss popadne jeden batoh a utíká daleko . Dalších 20dní probíhá stále stejně boj o přežití , zabíjení ostatních soutěžících . Skamarádí se s Routě a díky ní se ji podaří hodit na ostatní sršní hnízdo a oni jsou omráčeni . S Route si pomáhají a ona ji dává maso a Route ji učí o bylinkách . Když plánují akci při které vyhodí všechny zásoby profesionálů tak Route napadnou a zabijí . Je ji to velice líto . Snaží se najít Petteho . V tom ohlásí že vyhrát můžou dva ze stejného kraje ne jen jeden . Pette při rozhovorech řekl že je do Katriss zamilovaný a jejich trener chtěl na toto nalákat sponzori .

Katniss Peteho najde v bažině s rozřízlou nohou a zachrání ho . Řeči o lásce a polibky jim přinesou teplé pořádné jídlo . Účastníci se rychle ztenčují až zůstávají pouze oni dva a další kluk z jiného kraje . Jdou za ním ,ale když na něj Katris vystřelí šíp nic se nestane zjistí že má od kotníku po krk ochraný plášt . Jenže místo aby se jim vyhnul utíká dál v tom si toho všimnou velký psi . Vyšplhají na skálu a snaží se zachránit . V tom uvidí oči psů a všimnou si že jsou to mrtví soutěžící . Mají jejich oči , znaky i čísla krajů . Protihráč padá dolů a psi ho cupují na kusy . Je samé maso , ale stále žije a tak ho Katris zastřelí . Stále čekají až zazní hymna že je konec , jenže stále nic a v tom se ozve hlášení že změna pravidel se ruší . Musí být jen jeden výtěz . Nechtějí se zabít navzájem a tak Katris napadne že sní jedovaté bobule .Už si je sypou do pusy a v tom se ozve stop vyhrávate oba .

Dlouhou dobu jsou udrřovani ve spánku a jen buzeni na jídlo . Uzdraví všechny jejich zranění , dají jim plastiky na jejich jizvy , popáleniny . Jedou zpátky do kraje . Jejich trener jim řekne že se vládě nelíbí to jak se chtěli otrávit berou to jako rebelii proti režimu a hrozí jim za to nějaký postich . Katris se bojí . Svěří se Petemu že lásku hrála před divákama ale že neví co opravdu cítí a on se naštve . Vesnice je vítá ..

Moje hodnocení : 8/10
Hrozně dlouho jsem se rozhodovala jestli si mám serii přečíst nebo ne . Poté co jsem viděla upoutávku na druhý díl tak říkám zkusím to . Byla jsem překvapena . Stránky utíkaj , děj se nezastavuje . Vzpomínání na minulost je příjemné doplnuje chybějící informace .

červen 14

2. července 2014 v 14:41 | Mimi |  Nové přírůstky
Tento měsíc jsem přečetla 11knih . Pěkně jsem hnula s hromadou nepřečtených knih . Střídala jsem NA , YA , nadpřirozeno .


Hodně jsem odolávala a nakoupila jen tři knihy ! Nové Hry lží , novinku od Cabot a starší knihu Kráslé zlo , od autorky které tento měsíc vyšla kniha Cenna nevinosti .