Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Srpen 2014

Srpen 2014

31. srpna 2014 v 12:02 | Mimi |  Nové přírůstky

Za srpen jsem přečetla 10knih . Dokončila jsem znovu čtení Vampírské akademie a byla s ní stejně nadšená jako tenkrát . Dočkala jsem se dalšího dílu Lhářek .Posledního dílu Heather Wells.

Dohromady jsem koupila 14knih . Domino udělalo slevovou akci a tak jsem se po jejich knihách podívala a něco si vybrala .A jelikož na buxu je nad 2000kč zadarmo poštovné tak jsem si k tomu přidala dalších pár kousků které jsem si v poslední době zařadila na svůj seznam . Když jsem zjistila že jsem zaplatila 2tisíce a dalších 14 stovek ušetřila oproti knihkupectví bux u mě stoupl a začnu ho více využívat .


Konečně po pár měsících opět další díl Lhářek . Už 9.Líbí se mi jak vydávají 4díli ročně . Můj knihkupec byl na dovče a tak místo v červenci jsem knihu obdržela až v srpnu o to víc jsem na ni byla natěšená . První týden v srpnu také od Bbartu vyšla poslední detektivní kniha od Meg Cabot . Jsem zvědavá jestli Bbart příští rok začne překládat nějakou další knihu od Meg . Dřív jich docela překládala hodně , ale všechny serie jsou uzavřeny :( Přeče jen nám jich chybí vydat ještě 24 .

Knihy z nakladatelství Domino . Obdržela jsem ediční plán na druhé pololetí a pořádně ho prostudovala , co mě zaujalo tak jsem si koupila .


Léto na druhý pokus už bylo dlouhou dobu ve výprodeji za 50kč . Chápu proč byla to pěkná hovadina .
Na první pohled jsem si koupila na základě dobré recenze - také chybný krok .
Lež která nás rozdělila mě zaujala svoji pěknou obálkou - nebyla jsem zklamána.
Příběh jednoho manželství -miluji Golden gate takže mě hned zaujala , podle anotace to nezní špatně tak uvidíme .
Tichá žena mě zaujala u Bastery která ji hezky popsala .
Manžel na objednávku - Zapomenutá od autorky se mi líbila , jsem zvědavá na tuto knihu
Božský hráč zakoncuje serii která je erotická , ale má i příběh okolo .

Lež , která nás rozdělila

31. srpna 2014 v 11:27 | Mimi |  Barbara Delinsky
Debora má dvě děti pubertální Grace a malého Dylana který má vadu oka a vidí mlhavě . Její manžel Greg se s ní rozved a odešel za jinou ženu že ho toto město ničí . Debora je lékařkou na malém městě se svím otcem se o všechny stará . Její sestra Jill má pekárnu . Jejich matka zamřela a otec se od té doby uzavírá a Jill vůbec nepodporuje .

Debora jede pro Grace na večírem a nechá ji řídit . V tom do něčeho jejich auta narazí . Ani jedna nic neviděli . V příkopu leží Grace učitel dějepisu Cale . Grace utíká domů za bratrem a Debora zavolá policii . Policie předpokládá že řídila Debora a ona jim to nevymlouvá . Rozjede se vyšetřování jestli to neudělala umyslně . Jenže Cale za dva dny v nemocnici zemře , jelikož jim nikdo neřekl že bere dost nebezpečné prášky . Grace cítí strašnou vinu a je z toho špatná ve škole se zhoršuje a nikomu to nemůže říct co provedla a tak se od všech odcizuje .

Debora jde na pohřeb a je vyhnána bratrem Cala ,Tomem . Tom se přijde druhý den omluvil . Začnou si spolu telefonovat a zjištovat co se mohlo stát . Kdo by v dešti několik mil od domu běhal neoznačený a ještě vtrh do vozovky ? Zjištuje že Cale měl špatné dětství a trpěl depresí . Měl hodně tajemství , které netušila ani jeho manželka . Debora se s Tomem sblíží čím dál víc až přeběhne jiskra .

Vše vyšetřuje policie a bojí se aby nešli do vězení . Na scéně se také objevuje ex manžel který se snaží napravit svůj vztah s dětmi . Debora se snaží přijít proč jejich manželství zkrachovalo . Grace neudrží své výčitky a vše řekne dědovi a poté otci . Společně jdou na policii . Na malém městě se všichni znají a tak měl velitel policie už podezření předtím . Rozhodne se vše nechat tak jak bylo sepsáno a Grace dá pouze podmínku která nikde nebude psaná , ale kdyby něco provedla pikala by za to ....

Moje hodnocení : 7/10
Příběh který vás strhne a čekáte co se dál stane . Upřímně jsem si myslela že dcera zkončí ve vězení . Ale jak to u knih bývá skončilo to happy endem . Líbil se mi popis toho jak děti prožívají rozvod a co matka musí vše sama zvládnout.Kniha je plná dalších malích příběhů a osudů .

Manželka která utekla

26. srpna 2014 v 19:50 | Mimi |  Tess Stimson

Kate se před 15lety provdala za čerstvě rozvedeného Neda , který má v péči malého Guye .Chvilku po svatbě otěhotní a narodí se malá Agness . Ned z těhotenství není nadšený , ale když malou uvidí vše se změní . Rozmazluje ji a dává ji vše . Kate má rozjetou karieru a Ned je s dětmi doma . Věnuje se sázení a Kate za něj musí platit dluhy . Jejich manželství už moc nefunguje , ale přežívají . Jeden den jede do práce a vše na ni dopadne . Rozhodne se odjet do Říma za svou kamarádkou Julii. Snaží se přijít na to co udělat se svým životem . Ned ji začne schánět až po 3dnech kdy se doma neobjeví a Guy ho upozorní že je něco špatně .

Kate se zatim nechce vrátit a seznámí se s Kierem ,přeskočí mezi nimi jiskra a stanou se z nich milenci . Z Kate se stane jiný člověk . Užívá si , omládne a nic nemusí řešit .

Mezitím v Anglii Ned nic nezvládá , dům je celí špinavý , nemají co jíst , splátky a hypotéka neodchází . Agness zakročí a snaží se otce přimět aby se o ně začal starat . Jenže on prohrál další sázku a dluží velké peníze . Pomocí typů se mu podaří vyhrát a vše zaopatřit a splatit.Celou dobu se o něj stará Kate a on ničeho není schopný .

Kate je nejštastnější ve svém životě , v tom se ale ztratí i Guy .Kate ho bere jako vlastního syna takže okamžitě letí zpátky . Překvapí ji jak se Ned o vše postaral a Agness dospěla . Druhý den se objeví Kier z Říma aby ji podpořil . Kate se Nedovi s poměrem přizná a on je schopen ji vše odpustit hlavně aby se k němu vrátila . Policie najde mrtvého muže který má Guyvu bundu . Jdou potvrdit tělo do márnice a zjistí že on to není . Kier který jako mladý také utek z domova se nabídne a jde ho hledat . Mezitím Kate s Nedem řeší co bude dál . Kate chce být štastná a tak se rozhodne pro Kiera. Guy se štastně vrací domů , ale matka Kate umírá . Kate zjištuje že je těhotná . Kvůli dítěti se rozhodne pro Kiera. Jenže poté ji Ned řekne že ji nechce ztratit ani za cenu že bude vychovávat cizí dítě . Na tuto jeho proměnu čekala skoro celé manželství . Rozhodne se pro Neda . Kier odjíždí zpátky do Říma . Na gynekologii zjistí že dítě počala ještě než utekla čili dítě je Neda . Ten je štastný a ohleduplný jak nikdy nebyl ..

Moje hodnocení : 7/10
Kniha je vyprávěna na přeskáčku a z různých pohledů. První polovina knihy je nudná , ale později se to rozjede .Kate se stane vše špatné co se může stát . Smrt její matky mi přišla už přehnaná . Chápu situaci do které se Kate dostala , nikdy se nemůžem spoléhat na chlapa. Život nám zaberou děti , starosti a na nic jiného nezbývá čas a manželství se stane rutina . Úplně jsem v hrdince viděla jak bych dopadla já kdybych měla děti . Vím to . Přišlo mi divné že se ji Ned a děti vůbec nesnažili zkontaktovat .

Na první pohled

24. srpna 2014 v 17:28 | Mimi |  Grégoire Delacourt


Obálku jsem vídala na internetu a přišla mi hezká , ale nikdy mě nenapdlo si přečíst o čem kniha je ,až nedávno jsem narazila na recenzi u Shefíka a zaujala mě tak jsem si ji hned objednala . Čekala jsem romantický příběh ale to co jsem nakonec našla bylo nad mé očekávání .

U dveří obyčejného automechanika Artura zazvoní Scarlett Johnson (známá herečka ) je z toho paf a vezme ji k sobě . Díky fotkám na netu kde vidí že Scarlett má kratší vlasy zjistí že to pravá Scarlett není jen je jak její dvojče . Jeanine u něj tráví pár dní a zamilují se do sebe . Poté si , ale uvědomí že on v ní stále vidí krásnou herečku a odejde .

Artur působí a chová se na 50 ale v knize se párkrát objeví že mu je 20. Kniha je plná přirovnání k filmům , herečkám a různým drbům ze světa showbyznisu . Děj stále od něčeho uhýbá k něčemu jinému . Příběh by se vešel do povídky a né 230stránkové knihy . Za mě určitě ne .

Moje hodnocení : 1/10 za obálku

Léto za všechny prachy

20. srpna 2014 v 19:51 | Mimi |  Eva-Maria Schmid
Moje hodnocení : 1/10 za hezkou obálku

Tuto knihu mají na buxu ve výprodeji už strašně dlouho, rozhodla jsem si ji za 50kč objednat říkala jsem si letní obálka, vydavatelství Víkend , tenké , to bude něco jako Lanczová. Holčina žije v neuplné rodině , její matka má už 5 muže a s žádným to není veselé . Najde krysu která umí mluvit a stane se s ní kamarádka . Uteče z domova a pak se zas vrátí . Opravdu letní čtení plné zábavy .Nechápu jak někdo může takovou knihu vydat a ještě udat ( kniha je německá) někomu na překlad a dostat za to zaplaceno . Absolutně to nemělo hlavu ani patu , autorka musela být pěkně na haluconigních látkách když knihu psala ..

Šaty pro nevěstu

20. srpna 2014 v 16:44 | Mimi |  Heather Wells
Heather plánuje svatbu , zaplatí si drahou koordinátorku , která poslechce sestru Coopera Nicole a ta pozve na svatbu osoby které tam vůbec nechtěla . Úplně každého koho zná . Za týden začíná škola a studenti se už zabydlují . Matka jedné slečny si stále na něco stěžuje a chce pro svoji dceru jiný pokoj . Heather ji řekne aby se zapsala do pořadníku . Do školy se zapsal také princ Rašíd z jedné malé královské rodiny .

Hned druhý den umře Jamice , asistentka . Vypadá to jak kdyby umřela přirozenou smrtí ve spánku . Heather místo aby řešila svatbu tak se snaží přijít kdo ji zabil a co se stalo .

Rada školy nechá vyhodit všech 9asistentů jelikož zjistí že všichni byli na večírku u prince , kde byla i Jamice , ale nikdo se k tomu nepřiznal ,všichni tvrdili že jim je špatně a né že mají kocovinu .

Asistenti protestují . Heather navštíví redaktora školních novin který by mohl mít nějaké informace . Chvilku na to skončí v nemocnici , někdo se ho pokusil udusit . Heather si dává vše dohromady až ji přijde podezření na jiného asistenta , zjistí že to on ji zabil jelikož ho vyfotila na večírku u prince a jemu hrozilo že by přišel o stipendium . Zjistí se že Princ pořádal večírky aby se zamaskovalo že je ženatý .

Heather ve společnosto všech svých známích řekne Cooperovi ano .

Moje hodnocení : 8/10
Závěrečný 5.díl příběhů o Heather . Heather se konečně vdává . Čekala jsem že svatba a její přípravy budou v knize více popsány . Kniha rychle utíká , ale zas tolik se toho tam nestane . Jsem ráda za každou přeloženou knihu od této skvělé autorky . Doufám že Bbart koupí práva na další její nevydanou serii nebo knihu .

Zmatené

18. srpna 2014 v 22:30 | Mimi |  Roztomilé malé lhářky

Výlet na Jamajku .

Skok o 10měsíců později.

Holky se snaží žít normální život , ale moc jim to nejde . K příležitosti rok od incidentu v chatě natočí film o nich a všude je na něj reklama. Holkám to přijde otravné .Mellisa se mezitím dala dohromady s Wildenem a holky spolu zas nemluví.

Holky dostanou sms od A že mají přijít k domovní schránce u domu Alison tam najdou dopis že A ví co se stalo na Jamajce a od té doby je opět pronásledují tajemné sms.Rozhodnou se nejít na policii jelikož by museli říct co se na Jamajce stalo.

Emily sekla s plaváním , tím pádem ji nečeká žádná budouctnost a žádná vysoká škola ji nechce . Seznámí se s Chloe která se nastěhovala do domu po Jenny a Tobym . Má malou sestru Grace kterou se nabídne že bude hlídat . Jejich otec je sponzor a mohl by Emily pomoct se někam dostat.Když u nich spí její otec ji políbí . Ona ho odstčí . Snaží se na trénincích vydat ze sebe to nejlepší . Lepší se . S Chloe se velice skamarádí a svěří se ji že loni v létě měla díte s Issacem , odjela pryč a holčičku porodila a dala ji pryč. Chloe se ji na oplátku svěří že byla alkoholička.Otec Chloe se za ni s náborářem přijede podívat . Vezmou si ji stranou a Chloe otec ji začne ochmatávat a líbat , v tom tam Chloe přijde a všechno vidí . Je rozčílená . Nevěří ji . Svěřila se ji že otec matku podváděl a ted vidí jak se s nim Emily líbá .Snaží se ji dohnat a vysvětlit ji co se stalo , ale Chloe se ji vyhýbá . Když přijede domů je všude ticho . V obýváku na ni čeká oslava na její výtězství . Chloe přijde , ale nechce ji to odpustit...


Otec Hanny kandiduje do senátu a točí spot . Pozve ji , ale nechce ji v žádném záběru .Vše má být s jeho novou lepší rodinou . Ji to naštve a nakonec se do spotu dostane . Filmaři si ji chválí a jeden ji dá vizitku že by se s ní mohla stát modelka . Ona se s Patrikem sejde a on si ji nafotí . Neregistruje že ji spadlo ramínko.Její přítel Mike je proti tomu , ale ona ho neposlouchá a ocenuje že si někdo všiml jak na sobě pracovala . Když se s ním chce setkat aby ji dal fotky , žádné ji nedá a ukáže ji pár které jsou docela odhalující a řekne že chce peníze jináč ty fotky zveřejní a její otec by mohl mít po kariéře.Hanna neví co má dělat , jde za otcem a vidí jeho pomocníka jak vychází z jeho kanceláře. Vloupe se tam a vykradne otci sejf, když vidí kolik tam má peněz nenapadne ji že by se to mohl dozvědět. Cestou zpátky zahlédne nějakou postavu a zasekne se s ní výtah . Má strašný strach . Výtah se rozjede a otec hned druhý den zjistí že mu peníze byli ukradeny , ale Hanna řekne že by to mohl být jeho pomocník . Vyhodí ho a Hanna je z toho venku . Patrik peníze dostane a snad je vše zachráněno . Mikemu přizná že měl pravdu .

Noel chodí s Arii a přijede k němu Finská studentka Klaudia na výměný pobit .Až na letišti zjistí že se jedná o dívku a Arrie pěkně žárlí . Všechen čas věnuje ji a Arrie je zanedbaná . Po čase se skamarádí , jedou společně na hory . Jdou nakupovat a Klaudia položí telefon a Arria ji do něj nahlídne . Píše své kamarádce že Arie je skřet a že se ji vyspí s Noelem . Od té doby je Ariia proti ní .Jedou společně na vleku a ona to na ni vybalí . Klaudia ji řekne že ano že se ji povede ji přebrat přítele a spadne z vleku . Je převezena do nemocnice a musí tam zůstat do zítra. Všichni už měli jet dnes dom.Noel tam s ní zůstává a Ariia sama míří domů. Klaudia na ni výtězoslavně kouká.

Matka Spencer pořádá večírek kam všechny kamarádky pozve , při té příležitosti oznámí že si našla nového partnera když její rozvod už nabyl platnosti.
Spenřina matka pozve svého nového přítele na večeři aby se jejich děti navzájem seznámili . Otec strašný snob . Na baru se seznámí s pohledným vtipným Zachem až později zjistí že je to její nový nevlastní bratr . Spencr si se Zachem padne do noty , flirtují spolu a vídají se . Jedou společně do New Yorku kde jim rodiče oznámí že se zasnoubili . Se Zachem se objímá a dají si pusu . V tom ji , ale řekne že je gay. Usne u něj na pokoji a ráno je načape jeho otec .Zacha zmlátí a vypukne strašná hádka . Spencr neví jak ho zastavit a tak řekne že je gay . Zach ji nadává , už s ní nechce mluvit . Otec tomu nevěří a pošle ho do vojenské školy .

Celou knihu se dozvídáme že hrdinky se jeli usmířit a na vše zapomenout na Jamajku . Jenže co se hrozného stalo se dozvídáme postupně . Holky si užívali v hotelu a zahlédky postupne holku která vypada stejně jako Alison . Všichni se s ní setkali a se všema mluvila , divním tonem , který prozrazoval že o nich něco ví . Její tělo bylo plné popálenin . Sledovala je na utes kde se pohádali a začli do sebe strkat až spadne z utesu . Holky za ní běží na pláž a všude je krev . Utečou a od té doby se opět přestanou bavit jelikož si hrozné události stále představují .

V televizi běží že na Jamajce moře vyplavilo mrtvé tělo . Identifikované bylo jako Tabitha Clarková z New Yorku . Cítí se hrozně že zabili nevinou holku . Jenže někdo je musel vidět ...


Moje hodnocení : 9/10
Zvraty jeden za druhým . Opět se děj zamotává a mi nevíme co si myslet . Podle anotace dalších 2dílů se Jamajka bude stále řešit . Myslím si že Alison neumřela a zaplatila Tabithu aby vystrašila holky .Minulí díl byl napínavější . Už aby bylo září.

Nakladatelský maraton

18. srpna 2014 v 21:44 | Mimi |  Vydavatelství
Na 1. místě u mě je BBart s 83knihami
2.místo s 60knihami Víkend díky knihám Lenky Lanczové

3.místo s 31 knihami Knižní klub


4.místo 19knih Domino

5.místo 18knih Fragment

6.místo 16knih Jota

7.místo 12 knih Egmont

8. místo s 8knihami CooBoo , Erika , Fortuna Libra