Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Září 2014

Moře klidu

30. září 2014 v 14:29 | Mimi |  Katja Millay


Nastya se nastěhuje k tetě. Nemluví s nikým . Má nějaké tajemství , ale mi dostáváme jen náznaky toho co se stalo a postupně pomaloučku se vše odkrývá až na konci dostaneme všechny části abysme si mohli složit celek.

Nastya se snaží aby si ji ve škole nikdo nevšímal a nemluvil na ni . Seznamuje se s Drewem který ji pozve na párty . Opije se a on ji odveze k Joshovi . Ráno je velice nesvá . Nezná ho . Další dny k Joshovi každý večer přijde do dílny a kouká se jak pracuje s dřevem . Josh když byl malí tak jeho máma se sestrou umřeli při autonehodě . Otec před pár lety dostal infarkt a dědu nedávno odvezli do nemocnice , nikoho jiného nemá . Ona cítí že by ji mohl pochopit a ví jak je vše těžké. Po několika týdnech na něj promluví . Po několika letech první člověk . Začne s ním trávit více času a jelikož její teta pracuje noční tak u něj i přespává aby nemusela být doma sama . Josh ji nechce dát najevo že k ní něco cítí a tak si ji Drew přivlastnuje .

Následuje několik týdnů kdy je vše dokonalé až ho navede aby se spolu vyspali. Je překvapen že je panna . Když je po všem začne brečet a ráno už v posteli není . Neozívá se a ani do školy nechodí. Je celá rozbitá a chtěla aby rozbil i poslední část . Nastya je zničená , Josh taky .

Najednou se ve městě objevuje Nastyy bratr . Nikdo neví , ale kde je . Všichni ji hledají .V televizi ukážou že byl dopaden muž který kdysi znetvořil mladou pianistku . Všem to do sebe zapadá . Drew a Josh odjíždí k ní domů. Večer se ukáže a řekne Joshovi pravdu . V 15byla uspěšná pianistka a když šla nahrát video k přijímačkám tak ji někdo přepadl, zmlátil a rozdupal ruku . Rok chodila na rehabilitace a nic si nepamatovala , až si jednoho dne vše vybavila a nevěděla co říct a tak přestala mluvit . Neví jak vše zpravit . Josh odjíždí a ona jde do léčebny . Po několika týdnech je propuštěna a jde zpátky k Joshovi . Ví že s jeho pomocí ji může být líp ikdyž hrát už nikdy nebude moct .


Moje hodnocení : 7/10
Na jaře se kniha hodně objevovala na blogách . Mě moc nezaujala , ale když mi ji více lidí doporučilo řekla jsem si že ji zkusím . Začátek mě moc nebavil , říkala jsem si co na ni všichni viděli , ale později se to rozjelo a já se chtěla dozvědět co se Nastye stalo .Josh byl normální hrdina , žádný namachrovaný ani smutný týpek . Jediné co mi vadilo bylo oslovení Sluníčko. Opravdu si holky nechají říkat takovými přezdívkami ?Příběh je psán z obou pohledů.

Manželka na objednávku

28. září 2014 v 13:24 | Mimi |  Catherine McKenzieová
Seznamujeme se se sympatickou Annou která má po 30. Zrovna přišla na to že ji její partner podvádí a rozejde se s ním . Pracuje v novinách a také se chystá vydání její první knihy . Pronajme si byt . Venku najde vizitku na agenturu která se jmenuje stejně jako ona . Zavolá tam a zjistí že jde o seznamovací agenturu . Nějakou dobu nad tim přemýšlí a když se dozví že její nejlepší kamarádka Sára se bude vdávat zavolá tam a dohodne si schůzku .

Na schůzce se dozví že se jedná o agenturu , která pomocí dobře vypracovaného dotazníku najde muže vám na míru a odveze vás do Mexika a když si padnete do oka , druhý den máte svatbu. Zní to šíleně , ale Anna jde do toho .

Navštěvuje terapeuta , který ji pěkně vytáčí , ale je to součást dohody.

Den pro odjezd nastane , všem řekne že si bere nečekané volno a odjede do Mexika. Seznamuje se s dalšími lidmi co do tajné agentury zavolali . Její muž Jack je okouzlující , spisovatel a náramně se k sobě hodí . Druhý den si řeknou ano a následuje týdení pobyt kde se seznamují a užívají si líbánky .

Agentura chce zůstat v anonymitě a tak si vymyslí jak se poznali a proč se vzali . Jack se k ní nastěhuje . Vše je ideální , oddávají se sexu , milují se a vše je krásné .

Anně vyjde kniha a ona odlétá na turné , než odletí večer mu řekne miluju tě a on ji neodpoví . Od té doby je na pochybách , přiletí o den dříve aby ho překvapila. Jack doma není . Najde rukopis knihy kterou ji nechtěl dát přečíst . Zjistí že celou dobu psal o jejich vztahu a vše bylo jen pro materiál pro novou knihu . V tom se Jack vrátí a Anna si od něj nechce nechat nic vysvětlit . On tvrdí že mu došlo do čeho se to zapletl a chce to přepsat . Anna ho vyhodí . Všem dává přečíst rukopis který mu vzala .

Anna na něj , ale i po několika měsících nemůže zapomenout . Kniha je přepsána a vydána a ona přijde na jeho křest . Happy end ..


Moje hodnocení : 8/10
Příběh má spád, nenudíte se , soucítíte s hrdinkou . Čekáte že po velkém zplanutí přijde nějaký ten záhrhel a rozchod ale toto jsem nečekala, za mě originální a super .

Od autorky jsem četla Zapomenutá a nadchla mě tak jsem si koupila další její přeloženou knihu(víc jich u nás není) . Opět mě nezklamala . Knihu jsem přečetla za jediný den .

Božský hráč

24. září 2014 v 17:24 | Mimi |  Christina Lauren

Už po třetí se dostáváme do prostředí New Yorku a hodné mladé dívky , pokaždé jiné , které spojuje přátelství mužů s kterými si dají do hromady . V každém díle se seznamujeme s jednou dvojicí tentokrát s Maxem a Hannou . Příběh je vyprávěn z obou pohledů.

Hanna pracuje v laboratoři a na svůj osobní život nemá čas, její starší bratr poprosí Maxe svého kamaráda ze školy jestli by ji s někým neseznámil jenže místo toho se do sebe zamilují . Max je děvkař a Hanna se bojí aby s ním nenaletěla . Po dlouhé době flirtování se spolu vyspí a vše má spád. Jenže poté začnou fungovat pochybnosti a ona se na něj vykašle. Když se dozví že od té doby co se s ní poznal tak se s nikým nevídal tak mu hned opět spadne do náruče.

Moje hodnocení : 7/10

Příjemná erotická serie která má i nějaký děj a nejde jen o sex tady více šlo o lásku . Určitě serii doporučuji jen mi občas přišlo že některé přímé řeči jako kdyby byli vynuceny a takové falešné , nehodili se . Hlavně když na scénu přisli Chloe se Sárou tak mi jejich řeči přišli až trapné .

Tichá žena

20. září 2014 v 21:24 | Mimi |  ASA Harrison

Todd Jodi podvádí , jeho milenky otěhotní a chce aby spolu začli bydlet , jenže je to dcera jeho nejlepšího kamaráda . Todd neví jak se k tomu postavit tak bloumá mezi obouma až Jodi milenka zavolá a sama ji to vysvětlí . Jodi se hrotí celý svět. Todd se má ženit . Jodi se má vystěhovat z bytu . Její kamarádka Alison ji dá brouka do hlavy že by také něco mohla na něm vydělat přeci závět je do svatby na Jodi. A tak Jodi prodá co může a zaplatí si smrt svého ex. Todd je mrtev a samozejmě je podezřelá jenže zjistí že otec milenky byl rychlejší a sám ho nechal zabít .


Moje hodnocení : 2/10
Knihu jsem zahlédla u Bastery zaujala mě svojí recenzí , popis že se jedná o psychologický román, popisující partnerský vztah říkám super . Psychologii mám ráda , vztahy také , knihy ze života ještě více .

Už když jsem knihu otevřela a přečetla si pár stránek , zjistila jsem že styl kterým je psána se mi vůbec nezamlouvá . Vyprávění jak člověk ráno vstane , uvaří si kafe , vyčistí zuby -o ničem! Jodi je psycholožka a má soukromou praxi -tleskala jsem že se blíská na lepší časy, ejhle nebylo tomu tak .


400stránek blábolů , skoro ve všech recenzí a hodnocení se píše že v knize se budete poznávat . Neviděla jsem sebe ani nikoho z okolí ani v jednom slůvku. Vztahy se tam také neřešili . Za mě jedno velké zklamání.

Tag Liebster blog award

20. září 2014 v 20:55 | Mimi |  Rozhovory, Tag

Byla jsem nominována do tagu Liebster blog Award od Barunky vůbec jsem nevěděla že můj blog sleduje . Velice mě to potěšilo

Pár faktů o mě :
1.Jsem vyučená kuchařka
2.Živím se jako kuchařka
3.Ve volnu když se nestarám o domáctnost nebo nejdu dělat svatební rauty tak sem odevzdaná jen knihám
4.Žiju s přítelem v rodiném domku
5.Začla jsem číst někdy v 10letech díky tomu že jsem viděla Deník princezny a chtěla si přečíst knihu podle které to bylo natočeno . Díky Meg Cabot:-)
6.čtu pravidelně Epochu
7.jako malá jsem stále čuměla na filmy , ted mě skoro žádný nezaujme a ani nenapadne si nějaký pustit
8.mám křečka
9.Mám ráda mexickou a čínskou kuchyni


Otázky pro nominované :

1.Sledujete nějaké seriály?

Jedině nové díli simpsnů, nic jiného mě nechytlo , co mě chytlo tak skončilo a velice málokdy zapnu televizi

2.Jaký film tě v poslední době nejvíce citově rozrušil? At rozesmál nebo rozplakal?

Vůbec si nevzpomínám kdy jsem naposledy shlédla celý film bez toho abych to po půl hodině vzdala :D Asi Machři u toho se směju pokaždé.

3.Jaká kniha tě nejvíce v poslední době citově rozrušila ?

Nikdy u knih nepláču , bud mě kniha naštve svojí nudností nebo mě potěší , Ale nejvíc usměvů na tváři my vykouzlil 10díl Roztomilé malé lhářky .


4.Četli jste něco od Shakespeare?
Nic , ani mě nic neláká.

5.Kdy jste naposledy byli nemocní ?

V unoru mě chytli zuby.

6.jaký knižní žánr preferujete?

Nejvíc romanci , vždyt život je nejvíce o lásce .

7.Kde nejdále jste byli?
V Los Angeles, hned bych se tam vrátila.


8.Kdyby jste mi měli doporučit nějakou knihu , jaká by to byla ?
Všem doporučuji Roztomilé malé lhářky , napínavá serie a každý si tam najde svoje :)

9.Jakou střední školu byste chtěli vystudovat, popřípadě již studujete?
Školu jsem ukončila před 5lety a už bych se tam nevrátila

10.Nejoblíbenější sladkost?

kokosové bounty

11.Nějaká úchylka?
Vždy když začnu číst knihu nejdříve se podívám kolik má stránek a až poté se dám do čtení.

Né vždy je to trefa do černého

20. září 2014 v 20:19 | Mimi |  Rozhovory, Tag
Poslední dobou jsem často ve výberu knihy šlápla vedle . Do knihy jsem se natěšeně pustila a po pár stovkách si říkala ježiš co jsem si to koupila . To mě inspirovalo k napsání tohoto článku .

Podle čeho si vybíráte jestli si knihu koupíte?

1. Stále sleduji určité autorky , jen co se objeví zpráva že se chystá překlad netrpělivě čekám na datum které poté hned kroužkuji v kalendáři a můj knihkupec mi píše hned po vydání knihu máte u mě .

Jedná se zejména o

Meg Cabot -která mě přivedla ke čtění
Richelle Mead -kterou jsem si velice oblíbila
Sara Shepard - Lhářky jsou bezkonkurenční
Lenka Lanczová- obyčejný život a její styl psaní vás prostě vtáhne

2. Ediční plán Bbartu- nemůžu si pomoct , ale od nich mám prostě nejvíc knih
každý měsíc sleduji co vydá CooBoo - ty s dlouhodobým edičákem moc nepočítají
poté roční , půlroční a čtvrdletní edičáky ostatních nakladatelství Domino , Jota , Moba , Yoli, Knižní klub a tak dále .
Často prohlížím na buxu kolonku připravujeme , takže se stránky co kdy vychází v mém sešitě často velice plní dlouho dopředu.

3. Různé články o tom co má vyjít nebo chvála toho co vyšlo v zahraničí , píši cizí název a doufám v český překlad

4.Občas mě něco zaujme na blogách


S blogama je právě poslední dobou problém , koupím si něco podle dobré recenze a ejhle jsem zklamaná naposledy třeba Na první pohled , Tichá žena.


Když mě nezaujme autor, tak jedu podle obálek a žánru , co mě zaujme čtu anotaci a poté píšu do svého seznamu .

V srpnu jsem využila slevnění asi 80titulů od Domina a nakoupila si u něj(projela jsem celou jejich nabídku na buxu a co mě zaujalo hodila jsem do koše) jenže půlka titulu mě zklamala a já si u toho říkala jak toto mohli vůbec přeložit ?

Doufám že mé další výběry už budou mnohem lepší :-)

Stalo se včera v noci

16. září 2014 v 19:44 | Mimi |  Adele Parks


Seznamujeme se se Stephanie která je v domácnosti a má tři kluky s velice úspěšným Julianem .Jsou spolu už pěknou řádku let . S kamarádkou Pippou se znají už přes 30let ještě ze školních lavic . Když se Pippě narodila Chloe a následně ji Dylan opustil nastěhovala si ji k sobě a poté ji našla náhradní bydlení . Vše co Pippa potřebuje Steph zařídí . Až moc je Pippa nesamostatná .Jenže Steph to vyhovuje .


Děti rostou a láska se vytrácí . Každé uterý má Julian jednání a přespává v centru Londýna . Jenže jednoho dne najde pod sedačkou v autě zapadlí telefon a zjistí že každé úterý Julian nocuje v nedalekém hotelu Vyhlídka s nějakou krásnou . Hroutí se jí celý svět . Večer nedovede vyjádřit co cítí a neví jak to Julianovi říct a tak nic neudělá .

Druhý den je ještě horší než ten předchozí . Večer jede k Pippě jenže ta se mezitím seznámila ve vlaku s Robertem a je z něj celá unešená . Nevěří že by Julian byl schopen podvést a když jde uspat Chloe ,Stephanie odjede. Napíše Bassamovi , muži kterého potkala před rokem , líbil se ji , ale pro silné manželství řekla že už ho nechce vidět když na něj stále myslela . Sejde se s ním , vypráví mu vše . Rozhodne se být stejná jako její muž . Jede také do hotelu Vyhlídka udělat stejnou věc jako tam on provádí s Kirsten . Jenže to netuší že ten den se Julian s Kirsten rozhodne rozejít . Je v pokoji s Bassamem a políbí ho v tom dostane strašné výčitky a ví že to nemůže udělat a opijese . Bassam ji odveze domů .

Další den přijde policie s tím že Julian byl srazen autem a je v nemocnici v bezvědomí . Steph je ještě více zdrcena. Všichni se ji snaží pomoct .

Na druhé straně města Kirsten- milenka trpí výčitkami jelikož ona omilem srazila Juliana a ujela .

Steph zas lhala policii kde večer byla . Řekla že byla celou dobu s Pippou ale nezmínila se o vyhlídce .

Pippa řekne policii pravdu a tak je Steph zadržena . Pippa se sejde s Bassamem a on ji vše řekne . Mezitím se Kirsten přizná a Julian se probudí . Od té doby si Stephanie váží víc a snaží se svoje manželství napravit ...Moje hodnocení : 6/10
Kniha je pěkně tlustá , má 500stránek . Děj je vyprávěn z několika pohledů takže se na věc koukame několika očima . Některé pasáže mi přišli uplně zbytečné , natahované . Například nám nic nepřidá vědět jaké šaty měla Kirsten na plese a jak je těžko vybírala když se to stalo před několika lety. Co mě štvalo bylo že se dělo něco důležitého a v tom hrdinové začli vzpomínat a několik stránek se děj odvedl někam jinam a poté zas pokračoval tam kde zkončil . Téma dobré a zajímavý vztah mezi dvěmi kamarádkami kdy jedna obětuje skoro vše pro tu druhou . Já bych takhle kvůli žádné kamarádce neskákala .

10: Kruté

16. září 2014 v 18:49 | Mimi |  Roztomilé malé lhářky

Moje hodnocení : 8/10

Už zase jsem se dočkala dalšího dílu . Letos na nás čeká už jen 11.díl a poté až zas 4díli příští rok .
Přišlo mi že tento díl nebyl už tak silný a napínavý jako předešlí ikdyž pár tajemných a dost napínavých okamžiků tam bylo , ale v celku to nebylo takové že si koušete nehty a bojíte se co se stane na další stránce .

V ději se dostáváme o dva týdny kupředu .

Spencer loni v létě byla na letním kurzu kde se skamarádila s Kelsey. Potkali kluka a ten jim nabídl drogu která jim pomůže se soustředit a nespat , aby zvládli všechny testy. Holky zvládnou všechny zkoušky a pilně se učí jenže pár dní před koncem jim prášky dojdou a dealer nikde . Rozhodnou se jet přes celé město za jiným , prášky koupí a cestou zpátky je chytí policie a odvede k výslechu . Spencer si myslí že Kelsey hodí vše na ni a tak zavolá Hanně jestli by nemohla vzít nějaké jiné prášky a nastražit je Kelsey do pokoje . Hanna to udělá . Spencer pustí a Kelsey se dostane do pastáku . Od té doby ji nevidí ani o ni neslyší ale trápí ji výčitky že to na ni takhle narafičila .

Spencer přišel dopis z univerzity že jsou se spletly v přihláškách a jsou 2 kadidáti podobného jména a tak musí jejich přihlášky znova posoudit . Spencer se bojí o svoji budouctnost. Začne hrát divadlo a stále se nemůže dostat do své role . Stále v ní jsou výčitky co provedli Tabithe na Jamajce .

Noel se s Arii vůbec nebaví a stále obletuje Klaudii až nadejde den a s Arii to ukončí že nemají nic společného.Ve škole mají udělat projekt ve dvojicích a Aria dostane Klaudii . Klaudia chce aby vše vypracovala Ariie ale ta si vypracuje jen svoji půlku . Ve chvíli smutnu napíše svému bývalému učitelovi s kterým měla románek Ezrovi . On se z pár dní objeví u ní pod oknem , celý rok na ni myslel a napsal o jejich lásce knihu . Chtěl by aby sní odešla do New Yorku . Arie chce utéct od všeho v Rosewoodu jenže ho nechce představit matce . V tom si ho všimne i Klaudie a Ezra se ji přestane ozívat až poté přijde s tím že až dospěje at přijde . Noel má dost Klaudie a nechá ji vyhodit z domu a chce se vrátit zpátky k Arii.

Emily se na večírku se svojí sestrou Beth seznamuje s Ka . Plní různé výzvy co má udělat . Zalíbí se ji a začne se s ní výdat poté ale zjistí že je to Kelsey . Spencer ji o ni vše řekne . Holky opět obtěžuje A a Spencer si myslí že je to Kelsey .Jako pomsta že ji poslala do pastáku . Emily tomu nechce věřit a stále se s ní výdá . Stále všechny trápí Jamajka .

Všude probíhají akce na bezpečnost mládeže proti drogám a alkoholu a jako případ z poslední doby uvádí Tabithu a tak jejich strach je čím dál větší . A jim pošle fotku mrtvé Tabithy na pláži .

Hanna pomáhá otci s volbami . Chtějí zaujmout mladé voliče. Svěří se otci o tom jak ukradla peníze . Otce mrzí že mu to neřekla dříve , chce s ní mít zase dobrý vztah . Její vztah s nevlastní sestrou Kate se také zlepší . Jenže potká krásného Liama .Líbají se , dají si rande a zjistí že jeho otec je otcův největší protivník ve volbách . Tají svoji lásku v tom , ale uvidí v novinách jak střídá partnerky a ženy citují ty samé věci které říkal ji . Pocit vyjímečnosti a nekonečné lásky . Hanna se s ním hned rozchází . Otci řekne velké tajemství které ji Liam o svém otci prozradil .

Spencer má divadelní vystoupení . Emily řekne Kelsey pravdu že to s drogami na ni Spencer nahrála tu to rozlobí a zautočí na Spencer . Emily s Kelsey odjede ,do lomu kde umřela Mona . Ostatní holky tam za ní díky sms kterou stihne napsat dorazí . Kelsey se chce zabít . To ji holky rozmluví . Odveze ji záchranka rovnou do psychiatrické léčebny . Do té samé v které byla Ali , Hanna v loni v létě . Přijdou ji navštívit a dostanou od ní dopis . Zjistí že pouze vyšilovala jelikož byla pod vlivem drogy , zabít je nechtěla . Za A se nevydává , o Tabithe také nic neví takže sms jim píše někdo jiný . Když odchází pryč zjištují že Tabitha tam také byla zavřená jelikož ji na památku venku postavila lavičku s pamětní deskou .

Kdo jim stále vyhrožuje ? a jakou spojitos ve všem měla Tabitha ?? Znala se s Ali a ta ji navedla ?

Zítra začnu nový život!

9. září 2014 v 20:48 | Mimi |  Gilles Legardinier

Další úlovek ze slev od nakladatelství Domino . Podivné že kniha vyšla s dvouma obálkama . Já vlastním to druhé první vydání . Kniha mě zaujala svoji anotací , ikdyž ji napsal chlap měla jsem obavy ještě moji neoblíbení Francouzi .

Začátek knihy byl vtipný a opravdu jsem se párkrát zasmála jenže poté děj začal kolísat ke dnu na kterém zůstal . Julia pracuje v bance a rozhodne se že svoji práci opustí a začne pracovat ve svém oblíbeném pekařství . Vše zvládá dokonale . K ní do domu se nastěhuje nový muž Rick . Sleduje ho a schválně si porouchá počítač aby sním mohla promluvit . Sleduje mu poštu a ruka ji uvízne v poštovní schránce . Za každou cenu Ricka chce dostat .

Dělá pro to vše možné i nemožné . Mezitím se skamarádí se starou sousedkou která jde do nemocnice .

Rick je tajemný a ona si pospojí informace dohromady že chce ukrást něco záhadného na blížící se výstavě . Nechce aby měl průser a tak se tam pomocí známe tajně dostane a věc pro něj vezme . Jaké překvapení ji čeká když Rick je opravdu jejím činem nadšen a chce sní být i nadále..

Od knihy jsem čekala mnohem více . Julia mi přišla na hlavu ,od půlky byla kniha dosti nudná .


Moje hodnocení : 5/10

Příběh jednoho manželství

8. září 2014 v 20:42 | Mimi |  Andrew Sean Greer

Miluju Golden Gate , když jsem viděla knihu s mostem na obálce musela jsem ji mít . Anotace mě zaujala , příběh o manželství proč ne . Cena 50kč ještě lepší.
Do knihy jsem se hůře začítala , ocitáme se v roce 1950 kdy jsou všichni ovlivněni válkou . Nemám ráda příběhy odehrávající se dříve než jsem se narodila . Ale nevadí říkam dam tomu šanci , Jenže vyprávění začíná být zmatené nedořečené . Po několika kapitolách se dozvídáme že hrdinové jsou černoši .
Manželé žijí v San Francisku a mají malého syna . Najednou se před dveřmi objeví starý známí Buzz a odhaluje ženě tajemství že se s jejím mužem milují . Buzz chce aby Holland s ním odešel a snaží se přijít na to jak to udělat . Když nadejde Den D Holland zůstane doma .
Všichni spolu dožijí a Buzz se ukáže až dlouho po Hollandovi smrti .

Námět nic moc , propracování a sloh jakým je to psané se mi vůbec nelíbil.

Hodnocení : 3/10