Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Listopad 2014

Katie

30. listopadu 2014 v 21:29 | Mimi |  Katie Fforde

Wild Designs 1996 Zahrada splněných přání 2008
Life Skills 1999 Umění žít 2007
Thyme out 2000 Oddechový čas 2007
Artistic License 2001 Umělecká licence 2008
Paradise Fields 2002 Rajská zahrada 2007
Highland Fling 2002 Skotská romance 2010
Restoring Grace 2004 Návrat Grace 2005
Flora 2005 Flořin uděl 2006
Practically Perfect 2006 Téměř perfektní 2009
Going Dutch 2007 - Cesta za láskou 2009
Wedding Season 2008 Svatební horečka 2010
Love Letters 2009 Milostné etudy 2010
A vintage wedding 2015

Prime time

29. listopadu 2014 v 22:13 | Mimi |  Liza Marklund

Moje hodnocení : 2/10

Kniha mě hned zaujala když jsem se o ni dozvěděla , vypadala tajuplně . Detektivky mám ráda , ale nečtu je . Chtěla jsem udělat změnu a nějakou si koupit . Achjo , pro mě toto asi v knize opravdu není . Příběh je vyprávěn z několika podle mého až moc pohledů . Zamotávala jsem se do toho . Vůbec to nebylo poutavě psané . Vraha jsem tedy do konce vubec netušila , ale příběh mi nic neřekl ani nic nedal :(

11 Úžasné

28. listopadu 2014 v 11:03 | Mimi |  Roztomilé malé lhářky


A zas utočí . Emily chodí vyhružné zprávy o jejím dítěti které dala pryč . Ve městě se objeví Gayle žena které chtěla Emily dítě svěřit , ale začla se chovat jako šílená tak si to rozmyslela a dala to jiné rodině . Když za rodinou jede zjistí že dům prodali . Snaží se malou vystopovat .

Gayle dá velký sponzorský dar otci Hanny na kampan . Hanna je z toho nervozní .Hanna se chce vrátit ke svému přítelovi .

Všichni začínají mít podezření že by A mohla být Gayle .

Aria viděla otci Noala jak se převlíká za ženu . Dostala z toho strach . Nechce rozbít jeho rodinu a tak mlčí . A ji navádí aby mu to řekla nebo mu to poví sama . Radši se s ním rozejde . Později mu to řekne . Noel řekne že o tom dlouho ví a nechce aby před sebou měli tajemství a vrátí se k sobě.


Spencer jede na víkend na vysokou , zaplete se tam s Brkem , chce být přijata do klubu a tak upeče sladké koláčky s trávou . Všichni jsou strašně sjetý a zkončí v nemocnici . Zjistí jim daleko horší věci než mariuhanu . Někdo je chtěl odrovnat .

Hanny otec má velký den ve svém volebním programu. Všechny holky se tam sejdou . Podezřívají Gayle že ona je A . Chtějí ji ukrást mobil . Přijde jim zpráva že mají přijet na určitou adresu a miminku Emily se nic nestane . Holky tam přijedou , zjistí že Gayle byla nevlastní matka Tabithy . Někdo ji před domem zastřelí . Jsou v nebezpečí víc než dříve . Otec Tabithy chce najít vraha jak své ženy tak dcery .... Kdo mohl Gayle zabít ?

Moje hodnocení : 9/10
Další napínavý díl , nemohla jsem se tedy začíst tolik jako dříve , ale to bude osobní unavou , kniha přečtená za odpoledne . Stále nevím kdo by A mohla být . Už se těším až zveřejní kdy vyjdou další díli .

Bud se mnou

27. listopadu 2014 v 22:38 | Mimi |  Série Wait For You


Tereza je sestra Cama , velkého drskáka . Chodila s hulvátem který ji ubližoval když se to Cam dozvěděl zbyl ho a měl z toho velké problémy . Tereza je zakoukaná do Camova kamaráda Jase , před rokem se políbili ale on pak řekl že to byla chyba. Ona na to nemůže zapomenout .

Tereza si poranila nohu a s jejím tancováním je konec . Jde na vysokou a studuje pedagogiku . Má to jen jako náhradní plán než se ji uzdraví noha . Jenže noha se nelepší .

Jase Terezu navštíví a opět se políbí , řekne ji že vše byla chyba . Bojí se Cama . Ona ho přemluví že bráchy se bát nemusí . Jenže v tom se zabije její spolubydlící a Tereza ji najde . Nese to dost těžko v tom se dozvídá že nebude už moct tancovat a učení pro ni je asi budoucnost . Jase se na ni vykašle , ale chce se s ní nadále kamarádit . Všichni se ji snaží pomáhat . Jase si to srovná v hlavě a dají se zpátky dohromady .

Moje hodnocení : 7/10
Příběh mi přišel plný věcí které by chtěla každá holka . Dostat vysněného kluka , ochranu svého bratra . Kniha je docela tlustá ale příběh utíká a čte se rychle . Někdy jsem si říkala nee to je tak předvídatelné , ale čte se to hezky a usměv na tváři to vykouzlí , příští rok vyjdou další knihy z této serie .

Na hraně zapomnění

20. listopadu 2014 v 11:39 | Mimi |  J. A. Redmerski

Camryn je další hrdinka která to neměla lehké . Přítel se ji zabil při dopravní nehodě . Její bratr sedí ve vězení za to že srazil opilého řidiče a ten umřel . Když se přenesla přes smrt svého přítele a našla si jiného tak ten na ni nebyl vůbec hodný a ještě ji podvedl . Camryn se vykašlala na kluky a nikdy se už nechce zamilovat . Její nejlepší kámoška Nat ji vytáhne na párty , její přítel Damon se ji svěří že se mu už několik let líbí . Camryn z párty odejde a druhá den se s tím svěří Nat . Ta se myslí že ji chtěla přítele přebrat a rozzuří se a nechce s ní mluvit . Camryn neví co dělat dál a uteče z domova . Sedne na autobus a odjíždí do Idaho . Neví co bude dělat až tam přijede .

V autobuse se seznamuje s Andrew který jede za otcem který má rakovinu a brzo umře. Několik hodin povídání a zjistí jak moc si rozumí . Když přijedou na místo kde Andrew vystupuje rozloučí se a Camryn čeká několik hodin na další spoj.Když už má autobus jet tak ji napadne jiný cestující v tom se Andrew vrátí a zachrání ji . Nechce ji nechat samotnou . Chce aby sním šla do nemocnice ,vyspala se a ráno si rozmyslela kam jet . Andrewa otec na tom je čím dál hůře .

Ráno se Andrew rozhodne že bude cestovat s Camryn . Oba neví kam chtějí jet ale bez plánů sednou do auta a rozjedou se jen tak po dálnici kam je to zavede . Dojedou do New Orleans . Ubytují se v hotelu a všechny jejich touhy prolomí ledy a začnou spolu spát , chodit a užívat si . Začnou zpívat po barech . Rozhodnou se vrátit domů . Andrew ji představí své matce . Návštěva je dost zvláštní . Druhý den Andrew zkolabuje . Camryn vůbec neví co dělat . Zjištuje že má nádor na mozku a odmítá jakékoliv testy . Jeho otec má to samé a umírá . Camryn ho přesvědčí aby se šel léčit a on ji poslechne . Je zdravý a ona mu oznamuje že je těhotná ...


Moje hodnocení : 8/10
Yoli vydává strašně dobré a zajímavé , neobvyklé knihy . Obálka je obyčejná a přitom strašně hezká . Začátek byl tedy docela nudný a říkala jsem si ježiš co to zas je , ale pak se to rozjede . Celkově 400 stran není tak nabytých , ale dobře se to čte a vy prožíváte jízdu amerikou společně s nimi . V prosinci vychází další díl který si určitě koupím . Čím dál více knih má v sobě rakovinu . Kniha je vyprávěna z obou pohledů.

Cena nevinnosti

15. listopadu 2014 v 15:02 | Mimi |  Rebecca James

Tim bydlí se svoji ex Lille a jejím přítelem Patrikem . Už je to štve a Lille najde inzerát s nabídkou pokoje ve velkém domě za pár dolarů . Tim se tam jde podívat , nádherný veliký dům . Souhlasí . Bydlí tam pouze jedna dívka Anna . Bojí se vycházet ven mezi lidi . Rodiče ji umřeli při autonehodě . Tim ji nakupuje a snaží se ji dělat společnost . Anna je strašně plachá a moc spolu nemluví . Tim chce udělat oslavu narozenin a Anna se pustí do plánování a zařizování . Nestačí koukat co všechno dokáže obstarat . Na večírku se Anna odváže a Tim ji čím dál více začne bránit a přivlastnovat si . Proběhnou polibky . Lille ji hodně uráží . Tim se s Annou víc a víc sblíží . Ona se mu svěřuje se svoji minulostí a proč má obavy vycházet z domu . Lilla se Anně omluví a požádá ji jestli by u ni načas mohla bydlet . Ona souhlasí a pak toho docela lituje . Lilla měla vše předem vymyšlené a nic není takové jaké by se na první pohled mohlo zdát .


Moje hodnocení : 8/10
Na knihu jsem se už dlouho chystala ale koupila ji až nedávno . První kniha Krásné zlo mě dost zaujala a tak jsem chtěla něco dalšího od této autorky . Kniha se četla strašně rychle , měla jsem ji přečtenou za večer . Děj je takový nenucený , nic těžkého až na konci se vše zamotá ,podle mě až zbytečně moc , vždyt někdy muže být něco také jednoduché . Ale příběh o dívce co se bojí chodit mezi lidi tu ještě nebyl .

Azurové nevěry

15. listopadu 2014 v 14:05 | Mimi |  Petra Nachtmanová

Jsou dvě kamarádky Diana a Ema . Ema žije s manželem a chtěla by děti jenže Martin se na to moc ještě necítí . Za to Diana má dceru Anetu a jen co řekla že je těhotná tak ji chlap opustil . Pár let na to si našla Honzu a snim má dvojčata . Vše se zdá idilické ale to neví že Aneta ji spí s mužem . Ona stále nemůže přestat myslet na otce Anety . Potká kluka který je mu strašně podobný , zjistí že otec Anety je jeho otec a sejde se s ním . Aneta si najde mladého kluka a poté odjede do itálie kde si nabalí bohatého Itala naštěstí se Diana o své dceři nikdy pravdu nedoví.

Ema mezitím řeší že by chtěla dítě a Martin začně být odtažitý a uzavírat se na internetu . Zjistí že chodí do chatovací místnosti . Oznámí ji že má sraz s lidma z chatu ona nadává ale at si jde . Martinovi se líbí Maurice jenže nechce Emu podvést . Maurice ho zklame jak se na srazu chová .Sejde se s ní ještě později a začnou být milenci . Oznámí to Emě ale ta se zatím rozvádět nechce a chodí jak duch . Snaží se s tím vyrovnat a Martin si užívá u Maurice . Začne se výdat s kolegou a Martin si vzpomene že by ji chtěl zpátky a na Maurice se vykašle .Po čase se i Ema vykašle na milence a dají svému vztahu druhou šanci .

Moje hodnocení : 5/10
Kniha mě zaujala hned svojí obálkou a že je od české autorky říkám , české prostředí ze života to bude super. Příběh je vyprávěn z několika pohledů , každá žena řeší klasické problemy . Všichni jsme svině když se bráníme , ale něco mi přišlo přehnané . Ne ja ji nechci podvést a jde a podvede ji . Sex dcery s nevlastním otcem . Přišlo mi že to autorka chtěla udělat co nejvíce zvrhlé. Od autorky už nic jiného neplánuji číst.

Rebecca

15. listopadu 2014 v 13:35 | Mimi |  Rebecca James

Beautiful malice 2010 - Krásné zlo 2010

Sweet Damage 2013 - Cena nevinosti 2014

Cooper Bartholomew is dead 2014

Úterní ženy

11. listopadu 2014 v 10:28 | Mimi |  Monika Peetz

Jsou čtyři kamarádky co se stále scházejí v jedné restauraci . Každá je jiná , ale i přesto jsou kamarádkami . Jedné znich umřel manžel a ona se s tím nedovede vypořádat . Stále truchlí . Najde jeho deník jak putoval do svaté země a chce se vydat po jeho stopách . Kamarádky jdou sní . Jenže ani jedna není zvyklá spát v levných motelech a chodit pěšky tak je to dost náročná tůra . Až zjištují že manžel měl hezké tajemství o kterém nikdo nevěděl ...


Moje hodnocení : 1/10
Jeden bod na hezkou zajímavou obálku . Na knihu jsem několikrát narazila , ale nikdy mě nějak nelákala k přečtení . Letos v létě mě zaujal třetí díl této serie . Když jsem viděla obálku , přečetla anotaci říkám to bude super koupím si jí . Pak ale koukám že to bude třetí díl . Tak si říkám ne to bych asi nechápala souvislosti . Koupím 1 a když se mi bude líbit koupím i další dva . Dobře jsem udělala . První díl mě už po pár stránkách nebavil , nedalo se do toho začíst . Jedna postava mluví přes druhou a vy než pochopíte že ted se mluví z jiného pohledu už je zas vyprávěno z pohledu jiné postavy . Sice nápad vydat se po stopách deníku svého mrtvého muže není špatný , ale autorky styl se mi vůbec nelíbil . Nezáživné, o ničem .

Zbožnuju Londýn

11. listopadu 2014 v 10:19 | Mimi |  Lindsey Kelk

Angela žije v New Yorku a Alex ji požádal o ruku . Její matka chce aby po dvou letech přijela do Londýna na návštěvu . Matka má zrovna narozeniny . Angela má z návštěvy strach a moc se ji tam nechce . Rodiče ji hezky přivítaj . Přijede i Alex a její kamarádka Jenny .

Jenny se nemúže vystát s její kamarádkou Louisou . Obě soutěží kdo Angelu zná lépe . Když se Angela pochlubí že jsou zasnoubeni chce matka uspořádat svatbu v Londýně . Nějak se vše seběhne a oni na konci týdne chtějí veselku . Všichni dostávají milion úkolů co zařídit a připravit . Ukáže se Angely bývalí a chce ji zpátky , políbí ji . Angela začíná být nerozhodná jestli do svatby jít nebo ne . Nemůže sehnat šaty , vše je na rychlo . V den D je vše katastrofa a tak se svatba posouvá a vezmou se o pár měsíců později kdy je vše pořádně naplánováno .


Moje hodnocení : 6/10

První díl jsem četla v roce 2011 a druhý 2012 , takže je to už strašně dlouhá doba a obsah jsem si moc nepamatovala :( Ještě když vám dva díli kvůli chybějícímu překladu chybí a vám chybí souvislosti . Pamatuji si , ale že se mi první dva díli strašně líbili . Mělo to šmrnc a vtip . Tento byl , ale takový divný , plný předvýdaltených věcí . Šlo to podle klasického scénaře , láska , hádka , bývalí na scéně a poté svatba . Doufám že vydají ty dva díli co chybí :(To bych si poté přečetla celou serii znova aby mi dávala větší smysl :)

5 : Na mou duši

11. listopadu 2014 v 9:39 | Mimi |  Hra lží


Pár stránek si myslíme že by vrahem mohla být biologická matka Becky , ale po pár stránkách nám je jasné že takhle to nebude . Emma stále pátrá kdo by to mohl být . Becky je ve městě a otec ji vezme do nemocnice . Becky pozná že je to Emma . Nechce se ale prozravit tak tvrdí že je to Sutton . Becky je zavřena na psychiatrii . Emma se snaží vypátrat proč . Kamarádka Nisha která má brigádu v nemocnici a nedávno ji zemřela matka ji půjčí klíče a Emma se vloupá do kartotéky . Přečte si záznamy jak je zmatená , cítí vinu . Nisha ji druhý den volá a píše že s ní musí akutně mluvit , ale Emma nemá čas ji zavolat . Jenže někdo ji zabije . Co Nisha věděla že musela být zabita ? Becky utíká z města ...


Moje hodnocení : 7/10

Kniha nás připravuje na další , poslední díl kde vše vyvrcholí . Nevim proč , ale začla jsem podezřívat Emminu adoptivní matku . Je chladná a neměla ráda Becky . Líbí se mi vzpomínky Sutton jak hlavně poznává jaká byla špatná a je ráda že Emma je jiná .

Říjen 2014

6. listopadu 2014 v 20:39 | Mimi |  Nové přírůstky

V říjnu jsem se rozečetla docela dost a stihla přečíst 11knížek . Nejvíc mě zklamala Avery . Potěšilo mě Kde hvězdy stále září do kterých jsem takové naděje nedávala . Zkusila jsem přečíst Kolumbova záhada , a zjistila že takové knihy nebudou přesně můj šálek :)

Celkem jsem pořídila 15knížek.Některé jsem už přečetla . Využila jsem obchod beletrie.eu kde jsou knihy i se slevou 100kč.

Hra lží -už 5díl předposlední díl celé serie

Uterní ženy -1díl jsem zvědavá

Zbožnuju Londýn - 5díl , škoda že 2a 4díl Bbart nevydal a hlavně 3díl vyšel někdy před 2rokama takže si ho už moc nepamatuju :(

Nejtemnější síly -velice dobrý 1díl nové serie

Na Hraně zapomnění - 1 díl , druhý vychází už brzo

Věk X 2 - 1díl mě zklamal ale Richelle miluju a dávám ji v této serii ještě šanci


Všechno novinky posledních měsíců . Románky a ze života . Trable jsem už přečetla a byli uchvatné a víc než by člověk podle obálky soudil . Avery mě zklamala a Druhá šance lásko bylo průměrná . Další na přečtení čekají .


Koupila jsem na zkoušku detektivku Prime time která mě dostala svojí prostou obálkou .

Jen si troufni , jsem zvědavá jestli to bude stejně uchvatné jako Překroč svůj stín (je to hrozná bichle :D )

Larse jsem dostala v knihovně když jsem jim tam odnesla 20knížek které jsem dlouuuho nemohla prodat . Hodně lidí si jeho chválilo tak doufám že mě kniha také nadchne .

Druhá šance , lásko

1. listopadu 2014 v 10:29 | Mimi |  Jana Benková

Alex ublížil bohatý chlap odstěhovala se z Bratislavy na nedaleko vzdálenou vesnici a pracuje u tety v obchodě . Bydlí u sestry a jejího malého syna Míši . Alex jezdí za svoji kamarádkou do Bratislavy která pracuje v luxusním butiku . Zkouší si tam vždy šaty . U výlohy stojí velice pohledný muž a nemůže s ní spustit oči . Kamarádka je začne dávat dohromady , ale řeknou že ten butik je její . Alex mu řekne jiné jméno . Muž se jmenuje také Alexander .


Stýkají se spolu , ale Alex začnou žrát výčitky že se vydává za někoho jiného . Alexander je z velice bohaté a vlivné rodiny to ji děsí . Několikrát od něj utíká a dávají se zas dohromady . Vezmou se a Alexander se přestane bavit s rodiči . Nechtějí aby si ji vzal . Alexander má dvojčata s ex přítelkyní . Opustila je brzo po porodu . Dvojčata si velice rychle na Alex zvyknou a oblíbí si ji . Vezmou si je k sobě . Alexander je odříznut od všeho vlivu otce a nemůže sehnat práci . Rozhodne se vybudovat sít restaurací . Je čím dál více v práci , nechodí několik dní domů až to dojde k rozvodu . S děvčaty si ale nadále volá a stýká.


Uběhne dlouhá doba a Alexander ji volá aby se sešli . Řeší problémy ohledně dětí . Alex na něj nedokáže zapomenout a vrací se k němu . Po delší době se znovu berou . Alexandrovi zůstala už jen jedna restaurace a rozhodne se otevřít hotel . Alex mu se vším pomáhá a vymýšlí . Jenže vše se zas opakuje. Alexander chodí opilí a nebo vůbec nechodí domů když ho doma přistihne s prostitutkami tak se rozhodne odejít . Druhý den si , ale vše rozmyslí . Chce sním zůstat aby holky měli pořádné zázemí a správnou matku jenže příde rána která vše změní .

Moje hodnocení : 6/10
Průměrná kniha o normálních trablech a lidech . Nic co by nám nebylo cizí . První knihu kterou jsem od Jany četla (Máš cos chtěl miláčku) se mi velice líbila . Hrdinka mi přišla velice dobře napsaná i její myšlení bylo dobré . To mě zarazilo u této knihy . Hrdinka se chovala často jako velká kráva . Utíkala když měla zůstat a řešit . Konec jsem nečekala . Celé se to odehrávalo několik let a ona vůbec nedospívala . Líbilo se mi , ale že se rozhodla udělat vše pro dvojčata .