Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Prosinec 2014

5: Stříbrné stíny

30. prosince 2014 v 14:53 | Mimi |  Pokrevní pouta

Sydney je v nápravném zařízení alchymistů . Je v témné místnosti , spí na zemi a dýchá omamný plyn . Alchymisti chtějí aby se rozhodla očistit od svích hříchů .Za to že se bavila s Moroji a zamilovala se do Adriana. Ona né a né polevit . Když jim už přijde že mučení bylo dost . Uplynou tři měsíce a Sydney je vychrtlá a zničená . Dostává se o pár pater níže kde jsou další vězni kteří se snaží napravit . Nikdo se s ní nebaví a je to tam děsivé za každý prohřešek je mučí . Sydney se drží .

Adrian se mezitím snaží najít Sydney . Ale všechny jeho pokusy jsou k ničemu . Odjede k dvoru a hodně pije. Když vystřízlivý opět se snaží najít Sydney a konečně se k ní dostane . Slíbí ji že ji dostane ven . Markus uprchlík také od alchymistů mu začne pomáhat a najdou kde se nachází vězení a s pár lidmi vězení přepadnou .

To nejhorší je teprve čeká . Musí utéct alchymistům a to není jednoduché . Když už se bezpečně dostanou na královský dvůr stojí jim v cestě otec Sydney . Lissa jako královna je nevydá a tak jsou snad v bezpečí , ale stane se něco horšího a někdo zmizí ...


Moje hodnocení :10/10
Poslední kapitoly jsem nečekala opravdu dobrý . Obdivuji sílu jakou Sydney má a dokázala vše v nápravném centru vydržet. Líný Adrian který nikdy nic nedělal a najednou přepadává vězení byl ohromující . Vyvrcholilo to pořádně ted už jen odpočítávat dny do května kdy závěrečný díl vyjde u nás .

Marnivá sezona

30. prosince 2014 v 14:09 | Mimi |  Karin Krausová

Hilda je starší žena . Má manžela s kterým je jen ze zvyku . Před lety ho podvedla a přiznala se mu . On ji podvedl taky aby ji to vrátil a od té doby to mezi nimi neklape . Hilda má svoji vlastní firmu , o kterou se , ale moc nestará a moc neprosperuje . Chce milence a tak užene mladého grafika od sebe z práce . Cítí se s ním užasně . Dcera ji odjede zachranovat velryby a ona zůstává úplně sama a nespokojena . Manžel k nim nastěhuje svoji nemocnou matku a odstěhuje se k jiné s kterou to trvá už nějakou dobu což Hilda vůbec nevěděla. Firma ji krachuje a ona ztrácí vše .Manžela , milence i firmu .

Moje hodnocení : 6/10
Krátká (160) knížka kterou přečtete za pár hodin . Nic světoborného ale na oddych a na pocit že se někdo má stejně blbě jako vy je to příjemné .

CooBoo leden 2015

28. prosince 2014 v 20:45 | Mimi |  CooBoo

7.1. 5 SECONDS OF SUMMER - MALCOLM CROFT

7.1. WINX CLUB - V TAJEMNÝCH HLUBINÁCH - IGINIO STRAFFI
7.1. MOJE SÉGRA JE UPÍR 2 - SKANDÁLZUBNÍ - SIENNA MERCEROVÁ

14.1. 21. DEN- KASS MORGAN

14.1. HORSELAND 13 LESNÍ POŽÁR

14.1.ZPOVĚĎ: Z DĚCÁKU AŽ NA PŘEHLÍDKOVÁ MOLA - VERONIKA KAŠÁKOVÁ


21.1. MŮJ NE TAK SLADKÝ ŽIVOT - RACHEL HARRISOVÁ
21.1. PLANOUCÍ HVĚZDA -MOIRA YOUNG

Dash a Lily , Kniha přání

28. prosince 2014 v 13:21 | Mimi |  Rachel Cohn David Levithan

Lilli nemá zkušenosti z klukama . Její rodiče odjeli na opožděnou svatební cestu na Fidži . Její bratr vymyslel že schovají zapisník a ten kdo ho najde tak bude plnit ukoli . Najde ho Dash a díky zapisníku si píšou a vždy ho musejí dát určité osobě aby to doručila tomu druhému . Dostávají se na různá zajímavá místa až se potkají . Ale v tom se vrátí Dashe bývalka a on neví co chce . Chtějí být aspon kamarádi.

Moje hodnocení : 7/10
Vánoční příběh plný lásky . Žádná složitá zápletka .Přijde mi divné že by vánoce dobrovolně trávili rodiče bez dětí . Kniha je vyprávěna z obou pohledů.

Nová holka : Tajnosti v dívčí škole

25. prosince 2014 v 16:49 | Mimi |  Carmen Reid

Gina je rozmazlená bohatá holčička . Matka ji pošle do Skotska na internát který také sama navštěvovala . Gina si připadá hrozně a chce pryč . Semestr , ale zvládne a ještě se tam seznámí s dobrou partou holek . Zamiluje se do číšníka v nedaleké kavárně a on ji chce taky . Gina se proto rozhodne jed na prázniny do ameriky a pak se zas vrátit .Zlepšila si známky a cítí že tato škola ji dá více .

Moje hodnocení : 5/10

Kniha byla dost jednoduchá a celkově o ničem . Doporučila bych ji tam 12letým holkám .

Čistá postupka

23. prosince 2014 v 22:53 | Mimi |  Ben Mezrich

Moje hodnocení : 10/10
Poutavý krátký strhující příběh .
Pokr nehraju ani moc nechápu pravidla , ale pravdivý příběhy to je moje .
Seznamujeme se s partou kluků na vysoký až po jejich ukončení školy a nápadu rozjet na internetu placený pokr. Nikdo tomu moc nevěří ale seženou sponzory a se svojí stránkou Absolutepoker.com dohání giganta PokerStars.com. Vše jde dobře . Žijí na Kostarice ale v americe se změní zákon o hazardu na internetu a vše je špatně . Něco překonají ale jiné hříchy je položí .
Určitě doporučuji těm co baví pravdiné příběhy a co se zajímají o pokr. Vůbec jsem nevěděla že nějaká taková kauza o hazardu proběhla .

Probouzení

23. prosince 2014 v 22:19 | Mimi |  Kelley Armstrong

Moje hodnocení : 8/10
Druhý díl mi přišel trochu slabší , stále se jen utíkalo a dělo se něco špatnýho . Chloe neví kde kterému bratrovy by se připojila . Až moc snadno se jim podaří utéct podle mého . Vlčí smečka byla zajímavá vsuvka .

Život na ostro

20. prosince 2014 v 19:41 | Mimi |  Lenka Lanczová


Veronika je z početné rodiny . Celý gympl se ji líbit spolužák Tibor . Škola má sraz po 8letech a vše se zvrtne v pořádnu pařbu. Po hospodě se jde k jednomu ze spolužáků na barák a pařba pokračuje . Verča se s Tiborem vyspí . Celá štastná , ale bojí se to někomu říct jelikož uběhne pár týdnů a Tibor se ji vůbec neozve . Po několika týdnech se Tibor objeví u ní před domem . Začnou společně randit. Jenže Verča pracuje na turnusy v lázních a Tibor je právník a jezdí často pryč. Hledají si každou chvilku kterou by spolu strávili a jsou štastní .

Verča otěhotní , Tibor ji požádá o ruku a vše je takové jaké má být . Pronajmou si společně byt . Jenže vše změní ošklivá bouračka po které je Verča několik měsíců v nemocnici a ještě potratí . Tibor si vše vyčítá a Verča mu to neusnadnuje . Jeho návštěvy jsou čím dál víc krátké . Nemají si co říct . Zaplatí ji pobyt v lázních a sám odjede na stáž do Anglie . Verča se s tím nemůže vyrovnat , špatně chodí , byt je naštěstí zaplacený do konce roku . Do práce také nesmí a tak chodí venčit psa z utulku a přitom se seznámí s hezkým Matyášem. Stanou se z nich dobří kamarádi ikdyž všichni vidí jak by na ni oči nechal . Když myslí že vše je na nejlepší cestě s Matyašem tak se před domem objeví Tibor a chce si promluvit ....

Moje hodnocení : 10/10

Vánoce a máme tu další knihu od Lanczové zas po roce . Kniha vyšla v listopadu , ale musela jsem si počkat až ji dostanu k svátku . Překvapil mě přebal který na jejích knihách něbývá . Příběh je typický její styl . Tentokrát slečna před 30. Klasický český život na malém městě . Občas sem chtěla tedy hrdinkou praštit aby se probrala . Mohla trochu bojovat a snažit se . Konec je otevřený a tak by se hodilo pokračování . Lenka na dotazy o pokračování tvrdí jen počkejte po vánocích až si ji přečte většina čtenářek tak uvidíme jestli už smolí další díl .

Zbožnuju Vánoce

19. prosince 2014 v 23:34 | Mimi |  Lindsey Kelk
Angela dostane místo hlavní šéfové v časopisu který s kamarádkou rozjela .Je ted na ni aby zařídila všechny články a hladký průběh vydání . Matka ji volá že přijede na Vánoce.Najednou se tam objeví Louisa i s malou Grace která utekla od manžela . Angela má starostí nad hlavu . Alex koupil nový byt kam se s ní chce nastěhovat a všichni mluví o těhotenství . Alex by také rád miminko , ale Angela se na něj stále moc necítí a hlavně se bojí že její vajíčka nejsou moc dobrá .

Vše vypadá ztraceno , ale vše se vyřeší a Alex ji udělá krásnou romantickou procházku po místech kde spolu zažili krásné chvíle .


Moje hodnocení : 5/10
Čekala jsem vánočně nadupanou knihu . Vrhla jsem se na ni ted abych si udělala více vánoční atmosféru a vánoc tam tedy moc nebylo takže jsem ji klidně mohla číst v létě . Příběh se odehrává před vánoci , ale až na zdobení stromku tam nic vánočního není :( První dva díli se mi před lety líbili ale tyto dva poslední mě tedy přišli oba nic moc .Angela je dětinská a klasická hrdinka která vše zvládne , všichni ji vše odpustí , má dokonalého manžela .

Nesmrtelná koruna

12. prosince 2014 v 10:08 | Mimi |  Věk X

Tessa poznává RUNU a začne mít praxi u jedné reportérky . Zjistí že ji to dost jde .

Justin s Mae odcestují do Arkádie jiné země . Kde jsou zákovy jak na blízkém východě . Ženy zahalené nemají žádná práva . Mae chce najít svoji neteř která byla unesena . Díky viděním ji najde . Oba mají našeptávání od bohů a nechtějí se mu upsat a sloužit . Justin odhalí spiknutí které Arkádané plánují a pár jejich služebníku propašuje do Runa . Mae zachrání vězněné dívky a také je převeze do bezpečí .


Moje hodnocení : 7/10
Díl byl lepší než ten první , ale i tak jsem se u něj opět nedovedla soustředit . Bylo to napínavé , ale něco tomu stále chybí .
Mea mi přijde že má něco jak z Rose tak z Georginy . Hodně se vše motá kolem náboženství . jsem zvědavá co přinese třetí díl .

Písečný muž

10. prosince 2014 v 10:19 | Mimi |  Lars Kepler

Joona je detektiv který před nějakou dobou zavřel muže podezřeného z několik vražd . Je v dobře střežené léčebně . Spisovatel přišel o své obě děti i manželku . Děti odešli z domova a už se nikdy nevrátili . Policie si myslí že spadli do vody , ale mnoho lidí tomu neveří . Najednou se jeho syn Michael vrátí a popisuje jak byl 13let vězněn v temné místnosti i se sestrou která tam stále je . Všichni se snaží přijít na to kde by jeho sestra mohla být . Pošlou přestrojenou agentku do léčebny aby vylákala z vraha informace . Nakonec se jim to podaří a oni zjištujou proč všem takhle moc ubližoval.

Moje hodnocení : 7/10
Knihu jsem dostala v knihovně když jsem tam nesla vyřazené knihy . Vím že kniha byla celkem oblíbená před nějakou dobou , ale nějak mě nelákala číst . Prvních asi 150stran jsem se vyloženě nudila a opět příběh vyprávěn z mnoha pohledů a já se ztrácela . Jenže pak se to celkem rozjelo a začlo mě zajímat jak to dopadne a proč to všechno vlastně dělá. Konec měl dobrý spád . Některá jména mi přišla divná , myslela jsem si že je to žena a on to byl muž a naopak . Příští rok vyjde další díl o tom kam Joona zmizel . Možná že si ho koupím .

Jen si troufni

8. prosince 2014 v 14:27 | Mimi |  Katie McGarry

Beth žije u tety. Její nejlepší kamarád Issiah se ji snaží chránit . Matka Beth je alkoholička a přítel ji mlátí . Občas zmlátí i Beth .Matka má podmínku a rozmlátí auto . Beth ji chce chránit aby ji přítel nezmlátil jenže v tu chvíli přijede policie a tak vše vezme Beth na sebe .

Beth zkončí na stanici a přijede si pro ni její strýček Scott . Kdysy je opustil a vrhnul se na hrádu profesionálního basketu a vydělal peníze . Beth se vzpírá a dělá problémy . Scott ji chce zkrotit a aby měla nějakou budouctnost . Seznámí ji s Ryanem který se vsadil že si na ni vezme číslo a poté že s ní půjde na rande . Beth o všem ví .

Beth se postupně s drsné nedostupné holky mění na citlivou dívku a s Ryanem se do sebe zamilují . Beth , ale chce stále zachránit svojí matku a utéct . Matka ale nechce a stále ji něco slibuje .Beth pochopí že má šanci začít nový život u Scotta s Ryanem a vyuzije toho .Moje hodnocení : 7/10
V knize se potkáváme s hrdiny které byli vedlejšími postavami v Překroč svůj stín . Kniha byla opět poutavě napsaná a plná nehezkých osudů mladých lidí. Nemám ráda rodiče co vás stahujou ke dnu nebo chtějí aby jste žili jejich sen . Doufám že CooBoo vydá další knihu z této serie .Příběh je vyprávěn z obou pohledů.

prodam

7. prosince 2014 v 9:42 | Mimi
Vse jednou čtené ,

100kč

Annika Begtzonová, novinářka pracující v kriminální rubrice Večerníku, je vyslána získat podrobnosti o vraždě celebrity showbyznysu - došlo k ní na zámečku nedaleko Stockholmu, obětí je populární moderátorka televizní talkshow Michelle Carlssonová. Společně s ní bylo na místě dvanáct osob, pachatelem může být kdokoli z nich. V průběhu pátrání Annika zjistí, že obdivovanou star téměř všichni z branže nesnášeli. Motivů měli nespočet - žárlivost, závist, kariérismus. Kdo ale Michelle nenáviděl natolik, že se neštítil ji brutálně usmrtit?


Listopad 2014

1. prosince 2014 v 22:52 | Mimi |  Nové přírůstky

Koupila jsem pouze 1knihu ! :) Čekám se všemi objednávkami až dají nějaké slevy a udělám mega nákup pod stromeček . Chci si ted precist i nějaké knihy které máme doma z jiného žánru . Jsem zvědavá jestli mě to bude bavit .

Oproti koupeným knihám je hromádka přečtených mnohem větší .
Celkem jsem přečetla 9 knih. S vytížením jaké ted mám jsem překvapena kolik jsem toho stihla . Doufám že příští měsíc to bude stejné .