Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Květen 2015

Květen 2015

31. května 2015 v 11:36 | Mimi |  Nové přírůstky
V květnu jsem se konečně zas rozečetla a začla víc knihy vnímat . Přečetla jsem celkem 9knih . Nevítaní a Eleanor mě zklamalo . Dočetla jsem dvě serie . Láska v podsvětí jsem četla už podruhé jelikož dřív jsem četla pirátský překlad . Ještě jednou jsem se vrhla na Snad v pekle čepujou což je skvělá pravdivá kniha jednoho amerického magora . Doufám že příští měsíc přečtu zas takovouhle hromádku .
V květnu jsem koupila 17knih .

Poslední díly Pokrevních pout a Hra lží . Dvě novinky od Domina.


Jedna nová serie , Samostatné knihy , Volné pokračování a další šance Liane .


Skutečný příběh , ze života sousedního slovenska , nová serie po BožskémCooBoo novinky posledních měsíců. Jsou hezky tenké .

Celková hromádka za květen . Byla jsem na světě knih kde jsou nekoupila žádnou knihu , ale přinesla asi 10kg edičních plánů a různých letáků.


Eleanor a Park

25. května 2015 v 15:27 | Mimi |  Rainbow Rowell
Eleanor se vrátí po roce ke své matce a několika sourozencům a né moc příjemnému otčínovi . Seznámí se s Parkem a on ji začne půjčovat komixy . Začnou se vídat každý den u něj doma . Ve škole to Eleanor nemá jednoduché a doma také ne . Až se rozhodne utéct a Park ji pomůže .


Moje hodnocení : 3/10
O knize se tak krásně mluvilo , všichni z ní unešený , těšila jsem se hodně . Stále jsem čekala na to wauu a nic. Celá kniha je o lásce dvou nesmělích pubertáků ale nic zajimavého a co by stálo za řeč tam nebylo . Autorka se snažila tam přidat prvky dramatu , ale moc se ji to nepovedlo . Působilo to uměle a ne moc přirozeně . Kniha je vyprávena z obou pohledů . Opravdu doufám že Fangirl u mě zaboduje více .

Jennifer L. Armentrout

25. května 2015 v 14:26 | Mimi |  J. Lynn

The wedding (Lux , 5,5)2016

Wait for You (Wait for You, #1) 2013 Počkám na tebe 2014 Recenze
The proposal (wait for you , 2,5) 2014
Stay with Me (Wait for You, #3) 2014 Zůstan semnou 2015 Recenze
Fire in You (Wait for You, #6) 2016 Plamen v nás 2017

Frigid (Frigid, #1) 2013 Jako led 2014 Recenze
Scorched (Frigid, #2) 2015 Láska pod parou 2015 Recenze
Don't Look Back 2014 Neohlížej se 2016 Recenze

Wicked (A Wicked Saga, #1) 2014 Tajemné touhy 2015 Recenze
Torn (A wicked saga ,2) 2016
Brave (A wicked saga , 3)2017

The sgruggle (Titan ,3) 2017

The Dead List 2015 Seznam mrtvých 2016 Recenze

The problem with forever 2016 Navždy a věčně 2016 Recenze

Till death 2017

Moonlight Sins 2018

Rainbow Rowell

25. května 2015 v 14:01 | Mimi |  Rainbow Rowell
Eleanor & Park 2012 Eleanor a park 2014
Fangirl 2013 Fangirl 2015
Carry On 2015 Nedej se 2016

6 : Rubínový kruh

21. května 2015 v 21:54 | Mimi |  Pokrevní pouta
Sydney a Adrian jsou pronásledování a ukrývají se na královském dvoře . Potřebují ale najít unesenou Jill a tak se Sydney pomocí učitelky propašuje ven a snaží se ji najít . Adrian mezitím pomáhá Charlotte najít její sestru Olivii . Dlouho to ,ale nevydrží a uteče za Sydney . Společně najdou Olivii a další stopy které vedou k Jill . Opět se musí potkat s Bojovníky a získat od nich informace . Ty pak použije aby si koupila svobodu pro sebe a Adriana . Jill najdou , ale neni lehké ji osvobodit . Pomocí alchymistů i morojů se jim to podaří a Jill je v bezpečí dopravena ke dvoru . Sydney a Adrian jsou štastní že se už nemusí skrývat a můžou si užívat a dělat co chtějí ....

Moje hodnocení : 10/10
Skvělí závěr serie . Mrzí mě že se už s hrdiny nesetkám . Ale věřím že Richelle vymyslí další skvělou serii kde tento svět bude . Setkáváme se i s Rose a Dimitriem . Příběh je opět vyprávěn z dvou pohledů.

6 : Spadla klec

18. května 2015 v 19:49 | Mimi |  Hra lží

Obsahuje spoilery a vyzrazení celé zápletky .

Emma se stále vydává za Sutton . Jenže najednou najdou mrtvolu . Myslí si že je to Emma , ale podle zubaře zjistí že je to opravdu Sutton a tak se provalí že Emma se za ni celé měsíce vydávala . Vyhodí ji ze školy , rodiče vlastně pravý prarodiče ji také doma nechtějí . Ubytuje se u Ethana . Nemá nic, ani občanku, peníze . Nic vlastního . Rozjede větší pátrání po vrahovy . Vše ukazuje na Garreta . Snaží se pomoct policii . Ví že by něco usvědčujícího měla najít u Nishy doma . Musela něco vědět když hned poté zemřela . Vypraví se do jejího domu prohledat její pokoj a najde lékařskou zprávu Ethana prokazující že jako 8letý zabil svoji kamarádku . V tom ji všechno dojde . Má strach jelikož je s Ethanem v domě sama . Pozná že to ví a chce ji také zabít . Naštěstí stihne zavolat Laurel a ta s Thaylerem ji přijedou zachránit . Ethana se podaří usvědčit a prarodiče ji nabídnou že by ji strašně rádi vychovávali . Emma nikdy neměla skutečnou rodinu ani se tak nikde necítili takže je poctěna a hrozně si toho váží že už nemusí lhát .Moje hodnocení : 10/10- bez spoilerů
Serii jsem začala číst před 2 roky . Chytla mě už od začátku . Vždycky jsem podezírala nevlastní matku . Takovýto konec by mě nikdy nenapad !! Napínavé , skvěle promyšlené . Serii můžu jen doporučit a jednou si chci všechny díli hned za sebou přečíst abych odkryla všechny schované detaily které mi velkými rozestupy utekly .

Milenka mého muže

16. května 2015 v 14:08 | Mimi |  Lucy Dawson

Mia žije s Peterem začne tušit že asi někoho má . Najde kabelku s věnováním , podezřelé telefonáty , sms . Začne pátrat a milenku Liz vypátrá . Najde i kde bydlí . Zrovna hleda spolubydlící a tak tam několikrát přijde na obhlídku bytu . V záchvatu zuřivosti jak ji to mohl udělat rozmlátí celý byt a svede to na vandali . U Liz doma vezme pár věcí a posílá si je sama do svého bytu . Peter zuří a ze všeho podezřívá Liz . Přizná se ji že se do něj Liz zamilovala , ale že s ní nic neměl že ji jen pomáhal . Mia neví jestli mu to má věřit . Peter začne uvažovat o svatbě a Liz musí ze scény .

Moje hodnocení : 8/10

Kniha i přesto že je o nevěře tak je velice vtipně psaná . Několikrát jsem se u ni smála což se mi moc nestává . Pohled na ženu co je vše schopna vymyslet v zoufalém stavu . Žádné složité zápletky a děje . Pár postav . Krátká časová linie .

Případ Amelia

15. května 2015 v 11:46 | Mimi |  Kimberly McCreight

Amelie vzorné děvče nečekaně zemře pádem ze střechy . Nikdo to nechápe. Označí to za sebevraždu , její matce Katie se to ale nezdá . Snaží se zjistit co Amélia v posledních dnech života dělala. Zjištuje že patřila do školního kluby který ji nutil dělat střeštěné úkoly a pátrala po svém otci , psala si se záhadným Benem . Katie pomocí detektiva rozplétá všechny nejasnosti a přichází na krutou pravdu .

Moje hodnocení : 6/10
Začátek byl takový nudný , štvalo mě přeskakování v ději . Čekala jsem že to bude více o matce co pátrá co se stalo a né takové celkově o všem a nic pořádně nedotažené .Ke konci mě to chytlo , měla jsem několik podezřelích ale netypla jsem si správně . Více by se mi to líbilo kdyby byl nejdřív řečen příběh Amélie a poté až pátrání matky . Nebylo to úplně špatné , ale chyběla tomu jiskra .

Manželky

7. května 2015 v 8:50 | Mimi |  Tána Keleová -Vasilková

Iva žije s Igorem , mají spolu Viktorii která zrovna nastupuje do školky . Iva to špatně nese a neumí se zabavit bez malé . Nemůže najít práci a užírá se . Igor ji hodně ignoruje . Jednou ji všechno už naštve a řekne mu to , otěhotní a vše je lepší.

Diana žije s Petrem a 4 dětmi . Strašně rychle se ji daří otěhotnit a je proti potratům . Petr ji s ničím nepomůže a ona líta od jednoho dítěte k druhýmu . Je vyřízená . Začne mu to oplácet steným chováním a Petr se zklidní .

Michaela žije s Vladem , ale našel si jinou . Přes týden je u milenky a o víkendech kvůli dceři doma . Hrají si na rodinou pohodu ikdyž to tak není . Michaela už to nemůže vydržet . Pije a vůbec se o sebe nestará . Vlado se rozhodne k ní vrátit a vše napravit , vše , ale změní jedna neštastná náhoda .

Martina je doktorka a nemá jako jediná muže . Nechce se vdávat . Vyspí se s kolegou z práce a druhý den zjistí že je ženatý a má děti . Straní se mu , ale zjistí že je těhotná . Chce být svobodná matka a vůbec mu to neříct . Když ji , ale potká s kočárkem , malá jeho podobu nezapře .

Moje hodnocení : 6/10
Klasický 4 příběhy o dnešním manželství . Každý vypadá spokojeně , ale za dveřmi nic není idilické . Líbilo se mi že každý příběh měl něco do sebe , jiný problém. Nejvíc se mi líbí ta velká reálnost všech příběhů.

Nevítaní

1. května 2015 v 10:50 | Mimi |  Sophie Jordan

Davy byl zjištěn násilný gen , musí opustit školu , přítel se s ní rozejde . Násilí ve světě stoupá a tak všichni z násilnym genem musí do speciálních táborů . Zažívají těžké časy . Všichni je odsuzují .

Moje hodnocení : 4/10
Čekala jsem akční knihu ve stylu Hunger games . Ale celá kniha byla nudná , naivní , děj se táhnul . Zklamání