Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Červenec 2015

červenec 2015

31. července 2015 v 16:32 | Mimi |  Nové přírůstky
Přečetla jsem celkem 10 knih . Z toho 8 románu a knih ze života . Konečně jsem přečetla knížky co jsem dostala k vánocum. Díky mému čtecímu bloku mi to tedy trvalo . Ale ted už to snad bude lepší a lepší a knih bude čím dál více přibývat :)


Poté jsem přečetla 4knihy z osobního rozvoje . Tedy dvě jsem četla tak na pul jelikož mě nezaujali a další dvě jsem přečetla už pořádně celé .
Uzdravení bez léku doporučuji každému kdo má nějaký problem nebo by chtěl pomoci pochopit někoho ze svého okolí .
Kniha poznání vám také v mnohém otevře oči a vy pochopíte že myslet sama na sebe se opravdu vyplácí.

Celkem v červenci koupeno 8knih .

Využila jsem slevové akce od Joty i Baronetu .
Ahern měli ve výprodeji za 79kč.
Katie jsem se rozhodla dokompletovat . Už mi zbývají jen 2knihy .

Zpověd Z děcáku až na přehlídková mola

31. července 2015 v 16:31 | Mimi |  Veronika Kašáková

Verča se narodila mladým rodičům . Neměli na jídlo , staral se o ni o 2 roky starší brácha . Zkončili v dětském domově . Verča vždy chtěla svoji rodinu . Otec se občas ozíval , byli doby kdy se hodně staral poté zas ne . Když u něj ale trávila prázdniny uvědomila si že ji je lépe v domově než u něj . Nadchla se pro pedagogiku a chtěla se starat o děti . Vystudovala ji . Její začátky v realitě byli dost krušné , kolikrát měla sotva na jídlo , ale naštěstí si svou povahou vytvořila mnoho přátel . Zkoušela modeling až se probojovala do české Miss 2014. Nevyhrála , ale už účast ji otevřela hodně dveří a ona se může věnovat charitě a pomáhat dětem stejným jako byla ona .

Moje hodnocení : 8/10
Živě a poutavě popsaný příběh z dětského domova . Myslela jsem tedy že v domovech je to daleko horší ale Verča popisuje přátelské prostředí .Měla hodně štestí. Myslím že kdyby zůstala u rodičů nikdy by z ní nebyl tak dobrý člověk jako je ted .

Na hraně věčnosti

29. července 2015 v 21:17 | Mimi |  J. A. Redmerski

Camryn a Andrew čekají mimčo , Camryn potratí a trápí ji to . Odjedou za její mámou a snaží se dát dohromady . Rozhodnou se cestovat . Vezmou se . Čekají další mimčo s kterým celé tři roky cestují, vydělávají si přítežitosnými pracemi . Když má jít malá do školky tak se rozhodnou usadit ale slíbí si že kdyby jim to přerůstalo přes hlavu tak opět někam vyrazí .

Moje hodnocení : 5/10
První díl se mi tak moc líbil , druhý byl takové zklamání :( Kniha má 350 stránek snaží se dotknout hodně témat ale celkově se tam nic zásadního neřeší a přišla mi taková prázdná . Určitě se dalo vymyslet mnoho zápletek a napětí .

Svatební horečka

25. července 2015 v 18:33 | Mimi |  Katie Fforde

Tři hrdinky Sarah která má nastarost pořádání svateb , Elsa která šije šaty a Bron která je kadeřnice . Holky se spolu spolčí a začnou společně dělat svatby . Každá umí přinést to potřebné pro jejich úspěch .

Sarah má už několik let zlomené srdce , jeden muž se k ní nezachoval hezky a ona se s tím nikdy nevyrovnala .

Elsa bydlí v bývalém skladu kde má dílnu a rovnou i malí byt . Také je zrovna sama

Bron žije s Rogerem , ale moc jim to neklape . Chce se s nim rozejít , ale než to stačí udělat načape ho se svoji šéfkou a tak odchází hned z domova i z práce a chce dělat soukromé stříhání po domovech .

Všechny tři ženy se díky svatbě setkají s atraktivními muži , ale bojí se udělat nějaký krok . Sarah dostane zakázku připravit svatbu pro jednu celebritu jenže v ten samí den se vdává její sestra Lily a tak Sarah musí vše zkombinovat aby vše vyšlo . S velkými nervy se vše podaří a každá najde svého prince .

Moje hodnocení : 5/10
Kniha je vyprávěna ze 3 pohledů a tím působí dost zmateně .První která se mi od Katie nelíbila . Ani jedna postava neni pořádně rozvinutá a vše končí tak nepřirozeně hezky . Přitom téma dvou svateb v jeden den se tak hezky mohlo rozvinout .

CooBoo září 2015

22. července 2015 v 21:00 | Mimi |  CooBoo
7.9. Sienna Mercer - Moje ségra je upír 4 - Hustoupírský
7.9.Iginio Straffi - Winx Family - Rodinné štěstí
7.9. Trish Doller - Aspon trochu normální

14.9. Cynthia Hand - Kdybychom se neviděli
14.9. Keira Cass - První
14.9. Coobolinské omalovánky

21.9. Elizabeth Wein - Krycí jméno Verity
21.9. David Levithan - Líbali sme se
21.9. Sophie Jordan - Nestoupaní

Tady a ted

22. července 2015 v 15:29 | Mimi |  Adele Parks

Joana se měla vdávat ale svatbu si naposlední chvíli rozmyslela . Ted se její ex žení a ona stále nemá štěstí na chlapy .Rozhodne se jet překazit svatbu . Aby si její ex uvědomil že ona je ta pravá . V letadle poznává Deana kterého nejdřív rozčiluje a poté si začnou rozumět . Pomůže ji v Chicagu najít hotel ,šaty a i za ni přijde na svatbu . Když tam přijde Joana se rozhodne že svatbu nepřekazí že mu bude štestí přát že vlastně chce Deana . Stráví s ním pár krásných dnů . Jenže poté ji sestra zavolá že se rodiče rozchází . Rodiče které považovala za idilické manželství celý svůj život . Když mluví s matkou dozvídá se strašné tajemství . To ji přiměje okamžitě bez rozloučení odjet zpátky do Londýna a Deanovi jít z cesty . Dead se za ni rozjede do Anglie . Narazí na jeji matku . Vše si s ní vyříká a jede za ni ale nikdy nedorazí .

Joana si najde jiného muže a má svim dve děti nikdy , ale na Deana nezapomene . Jednoho dne na hřišti potká ženu a začnou se bavit . Náhodou zjistí že je to sestra Deana a Joana se dozvídá krutou pravdu . Dean ujížděl za ni a naboural do sloupu a zemřel na místě . Navždy to ale zůstane obou životní láska .

Moje hodnocení : 9/10
Kniha se i při své tloušce -skoro 500stran- četla úplně sama a stránky utíkali . Vtipná zápletka . Vadilo mi prolínající se děj několika postav .

Flořin uděl

22. července 2015 v 11:41 | Mimi |  Katie Fforde

Flora přijíždí na venkov kvůli dědictví po strýci . Zdělila polovinu jeho firmy . Strýc vlastní aukční sín . Pomáhal mu její bratranec Charles . Je překvapen když se Flora chce činit a zůstat . Flora utekla z Londýna a chtěla by poznat co to vše obnáší a tak se začne učit jak posuzovat věci , ohodnotit je , prodat . Charles a jeho přítelkyně Anabel ji to docela dost komplikují , ale po pár týdnech zjistí že Flora to myslí dobře a přinese pár dobrých nápadů . Je jim užitečná .

Charles se začne sbližovat s Florou až se rozhodne zrušit vlastní svatbu a začít si s ní . Ani jeden nepřemýšlí že jsou bratranci vzdáleni.

Moje hodnocení : 8/10
Ze začátku mě kniha moc nebavila ale postupem jsem se rychle začetla a šlo to samo . Konečná zápletka mi přišla trochu ujetá a ne zrovna na místě . Typický venkov anglie a typický styl Katie .

Prozřetelnost

22. července 2015 v 11:14 | Mimi |  Jamie McGuire

Nina žije spokojeným životem , ale najednou ji umře otec a je to pro ni těžké . Chodí na Brown . Když jede z pohřbu potká krásného kluka Jareda . Zanedlouho ho potká ve škole a začnou se vídat . Zjistí že ji celé roky pozoroval z povzdálí , že je strážný anděl . Jeho otec byl padlí anděl a vzal si lidskou ženu . Každý anděl někoho chrání . Jared byl přidělen k ní . Jeho otec chránil otce Niny . Jsou propojený . Když zemře člověk zemře i anděl . Oba přišli o otce . Nina se dozvídá že nic nebylo takové jaké si myslela . Otec jel v nelegálních obchodech a měl páku na všechny možné vlivné osoby .

Jared miluje Ninu , ale neměli by být spolu a tak po nich jdou . Větší síli vědí že Nina má něco důležitého u sebe . Najdou na jejim prstýnku vyrytá čísla . Dlouho jim trvá je rozluštit . Je to kod k bezpečnostní schránce kde najdou knihu kterou její otec vzal samotnému dáblovi .

Nine jde několikrát o život ale vždy vyvázne . Když ji napadnou u Jareda doma a ohrozí jeho malého bráchu rozejde se s ním . Chcce ho chránit . Když se Jaredova sestra otiskne do Ryana , spolužáka Niny a dobrého kamaráda . Jared má strach . Nikdy to není náhoda . Ryan bude celý život pro Ninu důležitý . Ona tvrdí že by s ním nikdy nebyla , ale ted když ho chce chránit a odehnat tak s ním naoko začne chodit .

Jared je zničený , Nina také . Až Jaredova sestra Claire přesvědčí Ninu aby se k němu vrátila . Jared je štastný a hned začnou plánoat svatbu jenže mezitím jdou do restaurace kde na ně zautočí a Nina schytá kulku do stehna a je v nemocnici . Chce se všem postavit a zvítězit .

Moje hodnoceni : 8/10
Bála jsem se že se mi kniha nebude líbit , ale byla jsem mile překvapena . Četla se sama jen mi teda hlavní hrdinka připomínala Abby z autorčiny serie Krásná katastrofa a ještě serii Zavržený . Podobnost v příběhu s padlím andělem . Opravdu se mi to líbilo , mělo to spád a nenudila jsem se . Do druhého dílu určitě půjdu .

Alice v říši divů

14. července 2015 v 16:50 | Mimi |  Sarai Walker

Alice je hodně obézní díky tomu nemá žádné kamarády , nikdy neměla chlapa.Píše z domova pro jeden magazín . Odepisuje na dotazy čtenářek . Kdysy se snažila zhubnout , ale nepodařilo se ji to a firma co ji dodávala jídlo a podporovala zkončila . Majitelé zemřeli při nehodě a dcera Verona s tim nechtěla mít nic společného a tak všechny hubnoucí pobočky zavřela .

Alice se snaží zhubnout , ale nic nepomáhá , objedná se na operaci žaludku . Mezitím ji , ale někdo začne sledovat a ona se seznámí s Veronou a ta ji pomůže poznat lepší stránku sebe . Pomáhá ji zhubnout vezme ji do své ženské komunity , vykašle se na práci . Celá se změní a začne mít ráda sama sebe ikdyž vůbec nezhubne . Je ráda za ženy které potkala .


Moje hodnocení : 6/10
Strašně rychle a dobře se četla , ale postrádala jsem větší boom . Hodně feministické což mi nevadilo . Ale vsuvky z novin mi přišli nepodstatné . Hrdinka byla fajnová ženská co se snažila zhubnout jako asi každá žena na světě . Bylo to dobré ale něco mi tam chybělo a tim mi příběh přišel průměrný . Kniha nekončí klasickým happy end jak bývá obvyklé tím ji dává originalitu .

13 : Poblázněné

9. července 2015 v 18:02 | Mimi |  Roztomilé malé lhářky

Holky si myslí že by mohli dostat nějaké informace od Iris která je v Domě bezpečí a nějakou dobu tam s Ali byla . Emily ji pomůže dostat ven a stanou se z nich kamarádky . Snaží se s ní dostat nějaké informace.

Holky dostávají stále zprávy od A. Dojde jim že ji někdo musí donášet . Podezření padá na Noela .

Se Spencer se Brko rozchází .

Hanna chodí pomáhat do centra popálenin aby byla u toho když Graham vzbudí . Seznámila se s ním na lodi kde byl popálen a chtěl ji varovat a ted je v bezvědomí . Když dostane zprávu že se brobouzí dostane z něj pouze NNN . Dojde ji že možná říká Noel . V tom , ale umírá .

Na Ariu se vyhrabalo další tajemství . Pomáhala na Islandu ukrást obraz . Kluk s kterým to podnikla utek a ted je hledaný , bojí se že ho A zabila .

Holky dostanou vzkaz a jedou na školní hřiště , bojí se otevřít sportovní skladiště o kterém jim A řekla . Zavolají policii aby byli u toho když to budou otevírat . Hráči je předběhnou a najdou tělo Noela ....

Moje hodnocení : 10/10

Opět celou knihu někoho podezříváme a na konci se dovíme že to on není . Jsem zvědavá kdo ještě bude podezřelý a jak to celé vyvrcholí. Něco málo vím z komentářů anglické stránky kde se konec rozebíral . Těším se na další 3díli . Stále si to drží pořádnou úroven .

Knižní novinky 2015

9. července 2015 v 16:08 | Mimi |  Vychází
Napadlo mě udělat takovou lákačku. Né to co vyjde a obrázky z internetu jako jsou všude ale sama si to nafotit až vše z daného měsíce budu mít doma .

Co který měsíc vyšlo ? Co mě zaujalo že jsem si to koupila ?

Vždy doplním fotku až budu mít daný měsíc koupený celý .

Takže úplné měsíce tu budou se spožděním , nekupuji každý měsíc přesně to co vyšlo nově.



Leden 4 knihy .

Veronika Kašáková - Zpověd z přehlídkového mola
Lucy Diamond - Kavárna na pláži
Suzanne Redfearn- Zavři očka svý
Cecelia Ahern - S láskou Rossie


Únor 9 knižek.

Helen Douglas - Eden
James Patterson - Deníček šílený holky
Jandy Nelson - Nebe je všude
J. Lynn - Důvěřuj mi
Jo Platt - Život vzhůru nohama
Lucy Dawson - Ten kdo odešel
Christina Lauren - Vášnivý svůdník
Sarah Moore Fitzgerald - Jablečný koláč naděje - Kniha mě hodně překvapila a bavila .
Cecelia Ahern - Kdybys mě ted viděla



Březen 9knih

Meg Cabot - Láska v podsvětí - Zklamání
A.K. Tucker - Deset malích nadechnutí
Sara Shepard - Roztomilé malé lhářky 12 - Skvělé, napínavé
Liane Moriarty - Na co Alice zapomněla - Překvapivě hodně dobré
Jamie McGuire - Proroctví
Tana Vasilková - Dva životy
Tana Vasilková - Kouzlo všednosti
Amanda Knox - Čekám až mě vyslechnete
Gayle Forman - Jen jeden rok


Duben 11 knih

Brendon Burchard - Zlatá vstupenka
C.D. Payne - Drzé plavky
Lisa Kleypas - Dívka s hnědýma očima
A.G. Howard -Šepotání
Sophie Kinsella - Skym budeš v posteli
Randy Susan Meyers - Pohodlné lži
Kelly Armstrong - Prozření
E. Lockhart - Ostrov lhářů
Pamela Satran - Od zítřka budu sexy třicítka
Jana Benková - Až po uši



Květen 12knih

Alex Flinn - Čarovná
J. Lynn - Zůstan semnou
Rowan Coleman - Kniha vzpomínek
Richelle Meadd - Pokrevní pouta 6 - Happy end
Sara Shepard - Hra lží 6 - Brutálně vymyšlený konec
Sugg Zoe - Girl online
Tasmina Perry - Zásnuby
Rainbow Rowell - Fangirl
Irma Kraussová - Otrávené štěstí
Abbi Glines - Hranice nevinnosti
JK Johansson - Laura
A.K. Tucker - Jedna malá lež



Červen 11 knih

Sara Shepard - Roztomilé malé lhářky 13 - Opět nás zamotá hlavu
John Green - Příliš mnoho Kateřin
Jasinda Wilder - Topím se v tobě
Susan Lewis - Pravda o tobě
Jenifer Weber - Dobrý v posteli
Lesley Pearse - Unesená
Jamie McGuire - Nádherná svatba
Victoria Tiemová - Láska jako z filmu
Joshua Ferris - Vstát znovu se slepicemi
Alessandra Torre - Černé lži
Tana Vasilková - Máma pro Veroniku



Červenec 9knih

Ruediger Schache - Tajemství přitažlivosti srdce
A.K.Tucker - Čtyři vteřiny rozhodnou
Ann Leary - Kamarádky z mokré čtvrti
Jennifer Probst - Hledání vytouženého dne
Raina Telgemeier - Drama
Jenny Han - Všem klukůk, které jsem milovala
Emily Raymond - První láska
Jan Ellsion - Drobný poklesek
T.R. Richmond - Co po ní zůstalo


Srpen - 8knih

Anna Todd - After 1 Polibek
Stephanie Perkins - Isla a štastné konce
James Patterson - Zpovědi podezřelé
Huntley Fitzpatrick - Čemu jsem věřila
Maite Carranz - Jedovatá slova
Cecilia Ahern - Cesta ze ztracena
A.G.Howard - Divotání
Mary Kubica - Hodná holka


Září

Lindsex Kelk -O jedné holce
Sara Shepard - Roztomilé malé lhářky 14
Sopjoe Kinsella - Audrey se vrací
A.J. Rich - Nebezpečná známost
Mia Sheridan - Archerův hlas
J.Lynn - Vzdej se mi
Abbi Glines - Rosemary beach 2
J.M. Darhower Navěky
Tana Vasilková -Nataša
Nicole C.Kear - Ted už tě vidím
Lucy Diamond - Já a pan Jones
Jana Benková - Malinový sen
Trish Doller - Aspon trochu normální
Cynthia Hand - Kdybychom se neviděli
David Levithan - Líbali jsme se
Olen Steinhauer - Všechny staré nože
Elizabeth Max Well - Štastně až navěky
Liane Moriarty - Sedmilhářky
Jennifer Niven - Všechny malé zázraky
Petra Zhřívalová - Štastní a veselé
Giulia Enders - Střevo není tabu

Říjen

Bouřlivák
Láska pod parou
Leo
Než milenec na střeše
Vášnivý sprosták


Listopad

Sara Shepard : Roztomilé malé lhářky 15
Zkrocení bouřliváka
Tajemné touhy
Pátá cesta k pádu
Obejmi mě

Prosinec

Leova šance



Na co se letos těšíte vy ?

Ohlášeno :
Katie Price -In the name of love