Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Srpen 2015

CooBoo říjen 2015

30. srpna 2015 v 14:53 | Mimi |  CooBoo
5.10.Scott Westerfeld - Mezi dvěma světy
5.10. Horseland 14 Nejlepší ztráta

19.10.Benjamin Alire Saenz - Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru
19.10.Rachel Harris - Umění předstírat
19.10. Keri Smith - Čurbes

26.10.Kody Keplinger - OTKA: Ošklivá tlustá kamarádka
26.10. Delaf , Dubuc - Pupíky 7

Dva životy

30. srpna 2015 v 14:49 | Mimi |  Tána Keleová -Vasilková

Dva příběhy které se prolínají . Kamarádky Veronika a Anna.

Veronika brzy otěhotnila a v 7 měsíci načapala svého snoubence v posteli s jinou a vyhodila ho . Nikdy se neozval a o malou Evu se nezajímal . Ted je Evě už 20 let a vystačí si společně . Mají spolu dobrý vztah . Veronika je učitelka a pomáhá se starat i o matku a snaží se vyjít se svojí sestrou Hannou která má malou Sáru ke které se nechová zrovna hezky . Eva se ji začne vzdalovat a ona se bojí co se děje . Zjistí že má přítele a brzy ji ho chce představit . Když zjistí že je o 20 let je zděšená . Sára uteče od Hanny a Veronika se o ni stará . Tim se začne vídat i více s jejim otcem Adamem který se rychle s Hannou rozved . Veronika už nikdy chlapům nevěřila a žádného si k sobě nepustila takže Evu vychovala sama . Eva mámu seznámí s přítelem a zjištuje že je to Martin , její otec . Je zděšená a nechce s nim mít nic společného . Za to Eva ráda pozná svého otce a naváží spolu velice dobrý vztah jak kdyby ji to vše chtěl vynahradit . Verča o něm nechce ani slyšet ...

Anna má dvě děti a skvělého manžela . Je překladatelka a tlumočnice . Každou chvíli lítá po Evropě a překládá . Vše je ideální až na to že její manžel Laco je starší a nechce s ní tolik spát . Anně to chybí . Zkouší na něj všechno možné ale jemu to stačí 2x do měsíce a tak Anna když je na služebkách užívá si s jiními . Jde pouze o sex . Nadále to ale na Laca zkouší . Marně . Anna běhá mezi překladama , domácností , sestrou která je po 3 těhotná i matkou . Vše má zaběhnuté koleje . Když se vše změní a Laco začně být divný . Onemocněl a došlo mu že ho Anna podvedla . Odchází bez vysvětlení od rodiny . Když se starší dcera dozví důvod odchází taky . Anna se utápí v depresi a začne od rána pít . Laco ji nezvedá telefon a vůbec si ji nechce vysvětlit . Starší dcera se vrací a ji dochází že Laca opravdu ztratila navždy ...

Moje hodnocení : 9/10
Hodně dobré čtení , občas předvídatelné ale i tak reálně a jak když vám to vypráví kamarádka . Anni mi bylo líto , hledala co doma neměla . Každý chlap by to udělal stejně a nic by se nestalo . Anna se to snažila změnit ale s jejím mužem to nehlo . Podle mého si zasloužila aspon vyslechnout . Veronice bych přála štěstí ikdyž je velice těžké někomu věřit . Upřímný příběh jak se vše může změnit a že život vždy není takový jak si představujem. Kniha končí hodně otevřeně .

Život vzhůru nohama

29. srpna 2015 v 10:15 | Mimi |  Jo Platt

Ros stojí před oltářem a její snoubenec uteče bez jediného slova . Zhroutí se . Její kamarád ji najde domek k pronájmu a práci v antikvariátu . Postupně se dostává ze smutku a začíná zas normálně žít . V domku který si pronajala bylo morče a její soused ji ho přejel sekačkou . Přijde se omluvit a neskončí to moc dobře . Ještě několikrát se se sousedem Danielem sejde a vždy je to katastrofa . Postupně se , ale začnou kamarádit . Jedou společně na svatbu kamaráda kde se ukáže i Ros bývalí co ji nechal u oltáře . vysvětlí ji proč ji opustil a ona mu dá facku . Vyčítá si to . Daniel ji uklidní a zkončí společně .

Moje hodnocení : 7/10
Příjemný příběh který sice není originální , ale chytne vás a pobaví . Konec tušíte už od začátku . Dobře napsané.

Nebe je všude

24. srpna 2015 v 16:18 | Mimi |  Jandy Nelson

Lennie přijde o sestru . Nedozvíme se proč . Zemře . Lennie zjištuje že ji neznala tak jak si myslela . Její strýc Velikán pálí jednoho joita za druhým . Babička stříhá kytky kde se dá . Jejich matka utekla když byli holky malé . Bailey měla kluka Tobyho a Lennie si s nim začne . Jenže se ji líbí ještě Joe a ona neví kterého si vybrat . Zamotané až se omluví Joemu že ji viděl se líbat s Tobym , odpustí si a začnou si spolu.

Moje hodnocení : 1/10
1 bod za hezkou obálku . Čekala jsem knihu kdy opravdu hrdinka bude hledat sama sebe , ale to byl zase blábol nad blábolem který neměl hlavu ani patu . Opravdu zklamání . Kluci stejní . Nepolíbená a najednou neví kterého si vybrat . Trapný milostný trojuhelník . Dopisy které tam byli vloženy vůbec nešly přečíst . Takový škrabopis , doufám že tam nebylo nic důležitého . Je to kniha tak pro 10leté holky to bych chtěla vidět jak to oni luštěj . 300stránek o ničem , žádný posun . Bláznivá babča, strýc , hrdinka . Proč musela sestra zemžít se také nedovíme .

Kouzlo všednosti

20. srpna 2015 v 13:47 | Mimi |  Tána Keleová -Vasilková

Magda žije s manželem Adamem a dvěma dětmi . Menší jsou dva a ona už se nemůže koukat jak nemají peníze a tak najde pani na hlídání a začne hledat práci . Začne dělat redaktorku v časopise o domácnosti a zahradě . Její manžel není rád že si našla práci . Ona dává všechno úsilí aby stíhala práci , děti , domáctnost a on ji to dělá ještě těžší . Její kolega Rosta ji začne nadbíhat a když to s Adamem začne být čím dál horší podlehne jeho milím slovům . Přizná se k tomu a strašně si to sama vyčítá . Manželství zachrání a oba si uvědomí že musí hodně věcí změnit .

Moje hodnocení : 7/10
Klasická slovenská rodina s dětmi kdy manželství začíná být na pozadí všeho . Bála jsem se ufnukanosti hlavní hrdinky jak bylo psáno v jiných recenzích ale nebylo to tak strašné . Jasné měla toho nad hlavu , ale co zmohla . Všichni čekají co udělá žena , ale chlap nikdy nezakročí nepomůže ani s ničím nic nedělá a vše zůstane na ni . Podle mého další skvělí příběh o Vasilkové .
Každý se tam najde. Doporučovala bych přečíst chlapům aby věděli jak se ženy cítí.

Pomsta

18. srpna 2015 v 10:39 | Mimi |  Elizabeth Miles

Městečko kde žije pár středoškoláků . Em se zaplete se Zachem přítelem své kamarádky Gabby která odjela na prázdniny pryč . Samozřejmě že se s ní nechce rozejít ikdyž Em to tvrdí .

Chase si píše se spolužačkou Sashou a poté si z ní udělá srandu a ona skočí z mostu a málem zemře .

Judd dělá všem taxikáře a má rád Em .

Do města prijdou furie a oblbnou Chase který kvůli nim spáchá sebevraždu .

Furie jdou i po Emě a chtěj ji zabít jenže ohrožujou Judda a ona s nima na jeho záchranu uzavře obchod . On na vše zapomene .


Moje hodnocení : 4/10
První půlka se četla rychle ale potom to začlo být nudnější a nudnější . Tři kluci a všichni mi přišli úplně stejný , žádné pořádně vlastnosti , takový nijaký . I tu pomstu a fúrie jsem čekala propracovanější . Mě kniha zklamala . Knihu jsem dostala jako náhodný dárek. Sama jsem ji nevybírala .

Oranžová je nová černá

13. srpna 2015 v 9:16 | Mimi |  Piper Kerman

Piper je po škole a má chut cestovat a zažít nějaké dobrodružství . Zaplete se s Norou , mají spolu románek až zjistí že Nora pašuje drogy a peníze a tak občas Piper nějaké peníze doveze dealerovy. Jenže vše se provalí a Piper jde k soudu . Líčení se táhne několik let až je verdikt vyřčena Piper jde na 15měsícu do vězení s mírnou ostrahou . Danbury v New Yorku.

Její přítel Larry a rodina ji často navštěvují . Každý ji posílá knihy , dopisy a podporuje ji . Ve vězení je hodně mimo a vůbec neví jak to tam chodí . Každá žena ji začne pomáhat a radit psaná i nepsaná pravidla vězení . Ze všemi se spřátelí a tvoří rodinu . Popisuje nám všechny možné svátky a akce které se slaví a každodení život .

Než má být propuštěna začne soud s dalším člověkem který do toho byl zapletený , ale kterého ona neznala . Je vozena z jedné věznice do druhé a čeká . Potká Noru a její sestru . Je na ni za to vše naštvaná , ale poté jsou jediný spojenci které v novém vězení má . Její trest uteče a ona se v bezpečí vrací ke svému snoubenci ...Moje hodnocení : 9/10
Mám ráda autobiografie o nelehkých osudech . Bylo to psáno živě , uvěřitelně . Občas mě zaráželo co vše o vězení prozradila . Například o kradení jídla a cestě k jezeru . To by mohlo vyvolat problém si myslím . Piper měla hodně velké štestí že narazila na věznici kde se neprali a bylo to vše v klidu . Kdysi jsem viděla reality show z prostředí Las Vegas vězení a tam to tedy žádný med nebyl . Což také vidíme když Piper přesunou a ona touží se vrátit do Danbury . Přesně vidíme že za každou blbost a nerozvážnost kterou uděláme jako mladí mužeme v později pikat . Podle knihy se točí i seriál který má už 3 řady . Podle mého to asi nebude hodně věrohodné a neplánuji se na něj ani podívat .


Eden

12. srpna 2015 v 23:46 | Mimi |  Helen Douglas

Eden je obyčejná holka které umřely rodiče před lety při autonehodě a vychovává ji teta . Do školy přijde nový krásný spolužák Ryan a začnou po sobě pokukovat ale Eden si nepřipouští že by mohl koukat opravdu po ni . Její nejlepší kamarád Connor ji před Ryanem varuje . Ryan zas Eden říká že Connor je do ni zamilovaný .

Eden na Ryanovi nesedí hodně věcí . Neví co je pizza , kdo byl Hitler . Chybí mu spousta znalostí . Když se s nim učí a najde u něj knihu o Connorovi datovanou o hodně hodně let do budoucnosti . Vše najednou začne dávat smysl . Ryan zapírá ale poté jde s pravdou ven . Connor objeví obyvatelnou planetu , zučne se cestovat a z nové planety se přiveze bakterie která postupně zničí Zemi . Ryan byl poslán aby zabránil Connorovi planetu objevit . Snaží se s nim spřátelit ale moc mu to nejde .

Když ted Eden vše ví je v ohrožení . Chce jim ale pomoct a nikomu o tom neřekne . Connora si trochu svím chováním znepřátelí . Povede se ji vše dotáhnout do konce a Connor planetu neobjeví . Ryanův ukol je splněn a odjíždí zpátky . Zakopali společně kapsli času aby oboum na sebe zbyla vzpomínka . Loučení je to těžké .

Eden se vypraví do jeho bývalého domu a zjistí že čistič což je člověk který vše pro takovou misi připraví a poté i uklidí je přítel její tety Travis . Chce ji zabít . Naštěstí se ji podaří utéct a v tom se vrátí Ryan . Ukradl palivo na jednu cestu časem a vrátil se za ni .Co s nim ale v minulosti bude ? Bude ho někdo hledat ? Jde to tak jednoduše utéct a nevrátit se ?...

Moje hodnocení :8/10
O knize jsem slyšela samé špatné hodnocení , přistupovala jsem k ní né moc dobře ale přeci jen mě námět zaujal . Byla jsem velice mile překvapena . Líbilo se mi to, odsýpalo , nápad , zápletka super . Jen co mi přišlo divné autorka je z Anglie a nějakou dobu pobývala ve státech . Příběh se odehrává na pobřeží Anglie ale život místní mládeže mi přišel hodně americký . Přeci jen když čtete knihy z anglie vždy to poznáte . Jiná kultura a mentalita . Nejsou tak bláznivý . Nechtělo se mi věřit tomu kde se to odehrává ale jináč dobře zpracované téma budoucnosti . Osud který se dá zvrátit . Těším se na další díl jak se Eden vypořádá s Ryanem .

Milostné etudy

5. srpna 2015 v 22:17 | Mimi |  Katie Fforde

Laura pracuje v knihkupectví které ale zanedlouho zavírá . Dostane nabídku pomoct pořádat literárné festival . Nemá moc zkušeností , ale jde do toho . Dostane nápad na spisovatele hvězdu festivalu .Dermota .Vyrazí s Monikou do Irska aby ho našly a přemluvily. Laura se opije a skončí u něj v posteli . Ráno se vyděšeně zbudí a nic si nepamatuje . Odjedou zpátky do Anglie a doufají že na festival přijede . Eleanora agentka Dermota a společná známí domluví že by společně mohly udělat literární kurz pro začínající spisovatele .

Kurz se vydaří , pokukují po sobě ale nejsou schopni si cokoli říci . Až se Dermont odmlčí po skončení a oni nevědí jestli přijede na festival nebo ne . Když se tato zpráva provalí je to ještě horší a tak Laura odjede do Irska ho najít a přesvědčit ho . Stráví s ním krásné dny , ale narazí na jednu jeho známou a přijde si nežádoucí a okamžitě odjíždí .

Festival se vydaří a Dermont přijede . Její knihkupectví zavírá a Eleanor ji domluví práci korektury v jednom malém nakladatelství . Odstěhuje se do Irska a o Desmontovi ani slovo . Když přijede do Anglie na návštěvu rodičů najde ji a odjedou společně ...


Moje hodnocení : 8/10
Kniha se čte rychle a má typický čtivý spád. Jako vždy ze slečny která si moc nevěří se stane dáma a dospěje . Příběh okořeněn Irskem a litérární tematikou . Doporučuji

Deníček šílený holky

5. srpna 2015 v 21:57 | Mimi |  James Patterson

Mešuge opustila matka a sociálka ji svěřila sousedce ta umírá a přijede její dcera a o Mešuge se postará . Mešuge je 16 a má pár bláznivých kamarádů . Byla v blázinky a chodí na sezení s psychologem . Někdo se nabourá na facebook a napíše o ní a kamarádech né moc hezké věci . Jedna kamarádka která se chtěla dostat na Yale se kvůli tomu pokusí o sebevraždu . Když ji pustí tak uspořádá akci kde každý může říct ke všemu svůj názor ...

Moje hodnocení : 2/10
Do čeho jsem se to zase dala ? :D nalákal mě název a ilustrace bookaholičky Any . Absolutně bláznivá kniha která se snažila zaujmout ale nakonec to působí strašně směšně a ujetě . Bojím se co budu říkat na První lásku od stejného autora . Kniha by se hodila pro dívky ve věku 8let a ne jak jsem si všimla že ji čtou slečny nad 20.

Cecelia Ahern

3. srpna 2015 v 19:55 | Mimi |  Cecelia Ahern

P.S. I Love You 2003 PS : Milujutě 2007

Love, Rosie 2004 Kde končí duha 2006,S láskou Rosie 2015

Irish Girls Are Back in Town 2005 - více autorů
Ladies' Night 2005 - více autorů
If You Could See Me Now 2005 Kdybys mě ted viděla 2007,2015

A Place Called Here 2006 Cesta ze ztracena 2008,2015

Thanks for the Memories 2008 Díky za vzpomínky 2012
The Gift 2008 Dárek 2009

The Book of Tomorrow 2009 Vzpomínky na zítřek 2010The Time of My Life 2011 Až se tě život zeptá 2012
Girl in the Mirror 2011 Dívka za zrcadlem 2012


One Hundred Names 2012 Sto jmen 2013

How to Fall in Love 2013 Jak najít lásku 2/2016


The marble collector 2015 Sběratel skleněnek 5/ 2016

Lyrebird 2016 podzim 2018
Flawed (Flawed, 1) 2016 Vadná 5/2016
Perfect (Flawed 2 )2017

John Green

1. srpna 2015 v 16:35 | Mimi |  John Green

The Sequel 2013

The Fault in Our Stars 2012/ Hvězdy nám to nepřály 2013
Let It Snow 2008 /Sněží sněží 2015


An Abundance of Katherines 2006 /Příliž mnoho Kateřin 2015

Looking for Alaska 2005 /Hledání Alijašky 2013