Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Září 2015

Umělecká licence

28. září 2015 v 12:19 | Mimi |  Katie Fforde

Thea se stará o studenty kteří bydlí u ní doma . Dříve bývala fotografkou ,ale její ex ji pošpinil a ona přestala fotit .Vyráží s Molly , tetou jedné ze svích ubytujících , na dovolenou do Francie . Seznamuje se s Rorym , malířem který ji zve do Irska . Udělá nečekané rozhodnutí a odjede za ním . Zjištuje že jeho díla jsou opravdu krásná a stála by za vystavení . Kdysi měl vernisáž ale tak moc se opil že to nadělalo víc škody než užitku .

Thea se rozhodne otevřít vlastní galerii a obrazy mu vystavit . Začne si vše zažizovat . Do toho přijede Ben bratranec Molly a pomáhá ji . Zamiluje si jeho syna Tobyho . Rory se rozhodne vystavovat v Londýně a ona je velice naštvaná že vše nechal zajít tak daleko . Thea vyráží za ním do Londýna ho najít a rozmluvit mu to . Samozřejmě si to rozmyslí a výstava je strašně moc povedená . Ben ji přivede do nového domu který koupil nedaleko a chce aby tam s ním žila ..

Moje hodnocení : 5/10
Od Katie mi chybí už pouze 3 knihy které v češtině vyšli . 9 jich mám za sebou a musim říct že tato byla nejslabší . Opět hrdinka která chce zvládnout nemožné a něco co by jinak neudělala , ale nějak mi to k téhle nesedělo a nemělo to to kouzlo co vždycky . Hrdinka nebyla ničím zajímavá a celkově to bylo nezáživné . Ještě běhala mezi dvouma muži a sama jsem netušila ke kterému se nakonec přitulí .

Vášnivý svůdník

28. září 2015 v 11:02 | Mimi |  Christina Lauren

Mia měla nehodu a přestala tancovat což ji hodně naplnovalo . Ted končí školu a rozhodne se se svými kamarádky Lolou a Harlow odjet slavit do Vegas . Seznámí se s trojicí chlapů a v opilosti se všichni provdají . Mia je zhorzena ráno když si to uvědomí co provedla . Ansel ji dá dopis který si sama v noci sobě napsala . Slíbili si že spolu zůstanou minimálně do podzima .

Víkend končí a ona odjíždí domů do San Diega a Ansel do Francie . Doma to nestojí za nic a rozhodne se odjet za Anselem který se tam najednou ukáže . Odjíždí bez rozmyšlení do Paříže s mužem kterého si vzala ale vůbec ho nezná . Oddávají se spoustu sexu , na nic jiného čas nemají . Ansel je stále v práci a Mia se prochází po Paříži . Všechno je krásné a nic neřeší , až když ji Ansel vezme na párty k přátelům a ona se seznamuje s jeho ex . Zjištuje že se rozešli pár dní předtim než si ji vzal a jí to hodně mrzí že se tak zachoval i že ji to neřek . Vypráví ji o všem , ale i přesto se rozhodne v noci utéct a odjíždí zpátky domů . Pronajme si byt , aby se nemusela vracet k rodičům a rozhodne se zase zkusit tanec a v tom se vrátí Ansel a chce být s ní . Za vše se ji omlouvá ....Moje hodnocení 6/10
Serie bastard se mi líbila tak jsem zvolila novou serii od stejné dvojice autorek . Přišla mi tedy slabší . Kniha plná klišé , svatba ve vegas , Láska až za hrob . Mě to zas až tolik nevtáhlo do děje.

CooBoo listopad 2015

24. září 2015 v 10:22 | Mimi |  CooBoo
2.11. Já , Jůtuber

9.11. Lauren Oliver - Zmizelé dívky
9.11. Tony Diterlizzi - Star Wars : Dobrodružství Luka Skywalkera

16.11.Victoria Aveyard - Rudá královna
16.11. Divergentczech
16.11. Kolektiv - Dárek z pravé lásky, 12 zimních políbení

23.11. Courtney Cole - Nocte

Ostrov lhářů

20. září 2015 v 11:07 | Mimi |  E. Lockhart


!!!!!PRO VŠECHNY CO NECHTĚJÍ NIC O TÉTO KNIZE VĚDĚT NEČÍST!!!! LHÁT NEBUDU !!


Cade je z bohaté rodiny . Její děda má ostrov na kterém každá ze tří sester má vlasní dům . Každá tam přes léto žije se svoji rodinou . Děti se přes rok nestýkají , ale v létě jsou pro sebe vším .

Cade minulé léto na ostrově nebyla a letos strašně moc chce jet . Matce se to nelíbí . Před dvouma rokama se něco stalo . Cade našli na pláži a ona od té doby trpí strašnými migrénami a nic si z toho léta nepamatuje .

Cade se potuluje a chce si vzpomenout co se stalo , ale nikdo ji nechce pomoct . Skládá všechny střípky vzpomínek dohromady až si na konci léta na vše vzpomene .

Matky se hádali kvůli dědictví a kdo dostane víc . Děti se na to už nemohli dívat a šli zapálit dědečkův barák jenže tři děti ze 4 uhořeli . Cade jediná přežila . Ted stim musí žít a nikdo ji nic nevyčítá .Moje hodnocení : 5/10
Jedna z nejdiskutovanějších knih letošního roku . Čekala jsem jak sednu na prdel jak všichni a opět se mi potvrdilo že nejdu s davem . Čtivé to bylo to ano .Chtěla jsem vědět jak se to bude dále vyvíjet a co za tím vším vězí ale že by to bylo struhující to se říct nedá . Chvíli jsem si myslela že duch je Cade . Poté mi to přišlo divné ale to že duchové jsou všichni ostatní by mě nenapadlo . S takovouto bolestí bych žít nechtěla . Nemám ráda bohaté rodiny které žijí ze svěřeneckých fondů . Reklamu to mělo skvělou ale příběh pokulhává a nějak nechápu proč by se o knize nemělo mluvit . Je stejná jako každá jiná . Podle mého nikdy ani tak nejde o konec , ale o cestu kterou si hrdinové projdou . V pán prstenů taky všichni víme že Frodo hodí prsten do Hory osudů , ale zajímá nás co vše po cestě zažije a sme ochotni na celý příběh 9hodin koukat .

Drama

18. září 2015 v 21:57 | Mimi |  Raina Telgemeier


Callie chodí do školy a má ráda divadlo . Bude se zkoušet nový muzikál a ona bude dělat kulisy . Líbí se ji jeden kluk , ale ten o ni nemá zájem . Začne se bavit s dalšími dvěma jinýma . Oba se také připletou k divadlu . Callie dělá vše proto aby na představení nic nechybělo . To se povede a sklidí veliký úspěch .

Moje hodnocení : 8/10
Komix který jsem přečetla snad za hodinu . Bála jsem se že to bude dětské , ale vydalo to CooBoo tak jsem si řekla zkusím to přečíst . Vtipné a ikdyž to bylo takové celkem o ničem tak se to hodně dobře četlo . Na podzim od autorky vyjde další komix jménem Smile .Nádherná svatba

18. září 2015 v 21:49 | Mimi |  Jamie McGuire

Abby a Travis se milují . Zrovna utekly z hořícího zápasu a bojí se viny. Abby napadne že zajedou do Vegas a vezmou se . Aby měli na noc alibi . Svatbu uspořádají jen oni dva bez rodiny a přátel . Přípravy jsou za 3 hodiny hotové . Abby vypadá že si to chce rozmyslet .Travis ji dá dopis který mu dala jeho matka než zemřela a Abby okamžitě vystřelí štastná k oltář . America její nejlepší kamarádka ji strašně vyčítá že udělala svatbu bez ní . Travis má na ruce vytetované Holubička . Abby se rozhodne si nechat na nejspodnější část břicha vytetovat paní Maddoxová a Travis se může zbláznit . O rok později uspořádají ještě jednu svatbu pro všechny svoje kamarády a rodinu .

Moje hodnocení : 7/10
Krátká novela která se čte strašně rychle . Přišlo mi to zas přeslazené Holubičko sem Holubičko tam . Všichni se milují a chlap je pro ženu schopen všeho . Nikoho takového ve svém okolí neznám . Svatba ve Vegas o které nikdo neví taková klasika . Nic překvapivého ale špatné to nebylo .Scéna s tetováním kdy potetovaný kluk div neporodí když jeho žena si chce nechat něco vytetovat mi přišla naprosto ujetá . Ráda bych si přečetla o bratrech Maddoxovích . Slováci se vydání dočkali , doufám že český překlad bude brzy následovat . Kniha vyprávěna z obou pohledů.

Zůstan se mnou

17. září 2015 v 20:13 | Mimi |  Série Wait For You


Calla chodí na vysokou a má na tváři ošklivou jizvu . S rodinou se nestýká . Jenže zachvili začnou prázdniny a ona zjištuje že její platba za školné neodešla . Všechny její peníze jsou pryč a k účtu měla přístup pouze její matka kterou už několik let neviděla . Proto nasedá do auta a jede do vesničky kam myslela že už se nikdy nevráti . Její matka není k nalezení . Nikdo o ni nic neví . V hospodě která patří matce ji všichni poznávají . Nejvíc ji zaujme barman Jax s kterým si začne hodně rozumnět . Pomáhá ji chránit před matkou . Její máma udělala pár špatných rozhodnutí a jede v drogách a tak Calla není v bezpečí jelikož ji každý hledá . Calla se stydí za své jizvy které má po celém těle . Postupně začne vyprávět Jaxovi co se ji stalo a s jakou bolestí žije . Jejich dům vybuchnul a její dva mladší bratři neunikly .

Callu postřelí chlápci co jdou po matce a ona se dostane do nemocnice . Objeví se tam její kamarádi ze školy a ona jim řekne pravdu o svém životě . Jax ji ve všem podporuje a pomůže ji vše dát do pořádku . Matka se tam objeví a přepíše na ni barák aby ho mohla prodat a tim získala zpátky peníze na školné . A Calla k tomu ještě získá skvělého chlapa do života .


Moje hodnocení : 8/10
Další skvělí příběh s těžkým osudem . Četlo se to dobře až na konci mi to teda přišlo mooc přeslazené a takový to všichni se máme rádi . Setkáváme se s hrdiny předešlích dílů .

Důvěřuj mi

11. září 2015 v 9:29 | Mimi |  Série Wait For You

Kniha Počkám na tebe akorát vyprávěna z pohledu hlavního hrdiny Cama .

Cam snad ani chvilku nebyl sám se svími myšlenkami . Pouze se vše opakovalo z předešlé knihy . Probíhali konverzace a situace ale nic co by nás popostrčilo a nějak začlo mít Cama víc rádo a poznalo ho zas z jiné stránky .

Pro mě docela zklamání čekala jsem že se dovím něco víc .

Nesnášim když chlapy říkaj holkám Koláčku , Holubičko a podobné . Neznám chlapa co by to říkal a v té knížce co z ní ještě hůř.

Moje hodnocení : 5/10

Dáblův elixír

8. září 2015 v 15:50 | Mimi |  Raymond Khoury

Michelle přepadnou ozbrojení muži a jejího přítele zabijí . Ona se svím synem Alexem uteče . Zavolá svému bývalému kolegovy Seanu a ten ji radí kam má jet . Sejdou se v hotelu ale muži je opět dostihnou a oni utíkaj . Michelle ale postřelí a následně umírá . Stačí mu ještě říct že malí Alex je jeho .

Sean si ho vezme k sobě a čeká co na to jeho přítelkyně Tess . Ta to vezme dobře a o Alexe se stará . Mezitím se Sean snaží přijít proč profesionálové šly po Michelle . Jako tajná agentka zkončila už před několika lety a od té doby žila počestně . Sean jako agent FBI začne případ vyšetřovat .

Zjištuje že vše je společně propletené a má to spojitost s jeho dávným případem kdy šly po jednom vědci který chtěl obchodovat s velice nebezpečnou drogou . Alex je velice neklidný a stále jsou všichni v nebezpečí . Tess začne pátrat po významu jeho obrázků a řečí až ji to přivede že chodil k psychiatrovi . Podezření na reinkarnaci . Vše dává smysl . Alex a Tess jsou uneseni . Sean málem umírá a zjištují že Alex ví vše to co věděl doktor kterého před lesy Sean zabil . Navaro který je velké mexické zvíře chce všechny informace . Sean pomocí kolegů vše rozplete a Alexe zachrání .


Moje hodnocení : 7/10
Pro mě neobvyklá kniha z úplně jiného soudku než čtu normálně . Rychle jsem se začetla a hodněkrát jsem byla překvapena nástrahami a zvraty .

Polabský knižní veletrh 2015

6. září 2015 v 11:00 | Mimi |  Akce

V pátek jsem se vypravila do Lysé nad Labem na knižní veletrh . Už na začátku léta jsem v knižních novinách četla že se chystá a říkala jsem si je to kousek , nasbírám zas hromadu edičních plánů , objevím nové knihy . Co mě čekalo bylo ůplně něco jiného .

Prodrala jsem se uličkou úplnou stánků . Prošla výstavu králíků a slepic, okolo mě hřálo pár vystavených kamen, výstava jindřišek byla tak malá že i menší květinářství má víc kytek na skladu . S obavami jsem vyšla schody do patra kde se veletrh konal a co mě čekalo . Malá hala z půlky zaplněna .Knižní klub,Albatros media a Katzenberger měli asi největší stánek o velikosti 4metry. Dále tam stánek velikosti jak dole pán s kolábama měli nakladatelství Brug, Portál a Olympia . Nějaký prospekt nabízel pouze Albatros . Prošla jsem to za 3minuty a co těd ? Za 3 hodiny začínala beseda kterou jsem chtěla vidět . Sedla jsem si venku a pustila se do čtení.

Ve 2 hodiny začínala beseda a autogramiáda Veroniky Kašákové. Její knihu jsem četla nedávno a byla zvědavá jak na mě tato účastnice Miss bude působit . Velice milá slečna .Chvilku mluvila i Terka z CooBoo.


Nechala jsem si podepsat knihu a šup zpátky do Prahy s pocitem že když veletrh tak jedině v Holešovicích a na malí mě už nikdo nedostane . Jedině v případě nějakého pořádného hosta :)

Lucy Diamond

5. září 2015 v 17:37 | Mimi |  Lucy Diamond

Sweet Temptation 2010 Tři dámy na zhubnutí 2016
The Beach Cafe 2011 Kavárna na pláži 2015
Me and Mr Jones 2013 Já a pan Jones 2015
The Year of Taking Chances 2014 Bude to dobrý rok 4/2016
A baby at the beach cafe 2016

Kavárna na pláži

5. září 2015 v 15:51 | Mimi |  Lucy Diamond

Evie žije s Matthew .Vše je jak má být a v tom zemře její oblíbená teta Jo. Co , ale netušila že po ni zdědí kavárnu . Nejdříve přemýšlí že by ji prodala , ale po pár dnech řekne ne . Místí ji to , ale dělají težší a ona má problém se zaměstnanci . Matthew se s ní rozchází a ona se natrvalo stěhuje do malé vesničky ke kavárně a snaží se nalákat lidi . Změní celé fungování kavárny , literární večery, výstava obrazů , dámský večer . Místní ji začnou podporovat a turisti se jen vrací . Syn jedné zákaznice o nich natočí malou reportáž a ona si uvědomuje že to je přesně její život . Žít na vesničce a starat se o kavárnu . Její teta by na ni byla pyšná .

Moje hodnocení : 8/10
Styl byl velice podobný angličance Katie Fforde . Pláž v Anglii a hrdinka které se změní život a ona se s tím dobře popere a zjistí že to pro ni bylo ještě lepší než myslela . Najde sama sebe . Velice příjemný debut na českém trhu .

Srpen 2015

2. září 2015 v 14:05 | Mimi |  Nové přírůstky
V srpnu jsem si koupila pouze 1 knihu a to ve výprodeji za 64kč Sto jmen . Držím se :)Knihu jsem ještě nečetla


Přečetla jsem celkem 9knih . Z toho knihy od CooBoo mě zklamaly .Eden překvapila . Život vzhůru nohama potěšila .