Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Říjen 2015

Říjen 2015

31. října 2015 v 22:08 | Mimi |  Nové přírůstky
V řijnu jsem přečetla 11 knih .


Opět jsem se držela a koupila jen 3 knihy :) Doma mám už jen 30 nepřečtených knih :D


Jedovatá slova

31. října 2015 v 21:36 | Mimi |  Maite Carranz

Barbara se ztratila před 4 roky . Dávno po ni přestalo být vedeno pátrání . Detektiv dnes odchází do důchodu a je mu líto že případ nedokončil . Matka Barbary přežívá a nedokáže se o nic postarat . Vše obstarává její manžel . Barbara žije a odhaluje jak žila a co se ji dělo . Otec ji od mala zneužíval a chtěl ji jen pro sebe ona se tomu snažila vymanit a začla si s Martinem . Jenže s nim nic nedokázala mít . Otec ji bral za děvku a chtěl ji zničit . Hanba světa . Barbara je vězněna ve sklepě a dostane se k telefonu . Zavolá Evě své dřívější kamarádce a řekni ji o pomoc . Když navštíví její rodiče a otec řekne že se o to postará Eva znejistí . Později poprosí matku o číslo na otce a zjistí že číslo z kterého volala Barbara a jeho číslo se shodují . Ohromeně to zavolá detektivovi . Matka a Eva jedou na chatu kde si myslí že Barbara je vězněná . Policie je jim v patách . Eva zůstane venku čekat na detektiva . Matka přijde akorát včas . Otec míří pistolí na Barbaru . Ochrání svoji dceru a zabije ho . Lituje že nic nepoznala dřív a nemohla svoji dceru ochránit ...

Příběh je vypráven z pohledu Barabary , detektiva , matky a Evy .


Moje hodnocení : 6/10
Někde před půlkou jsem začla tušit kdo je asi vrah . Jen jsem nevěděla motiv . Né moc obvyklé téma . Nelíbilo se mi jak se střídalo několik pohledů a nikde nebyla přímá řeč . Často se myšlenky tolik prolínali že jsem nevěděla co kdo myslí . Líbilo se mi jak Barbara vše zvládala a uměla se tomu postavit . Konec kdy matka konečně prozřela byl nejlepší . Znova bych si to ale už nepřečetla .

Jedna malá lež

30. října 2015 v 10:34 | Mimi |  K.A. Tucker

Posouváme se o 3 roky dál a Livie nastupuje na vysokou na Princton . Chodil tam otec a ona od mala chtěla plnit jeho sny . Když ji zemřela kamarádka na leukemii bylo pro ni jasné čím chce být . Kacey přijede na prvních pár dní a chce aby se Livie odvázala . Opije se , nechá se potetovat . Ráno se vzbudí s pár klukama nahá na pokoji . Ashon školní hvězda má na těle vytetované Irčanko a všichni ji tam začnou říkat a ona neví proč . Moc si toho nepamatuje .

Dny na vysoké utíkají a ona si každý týden volá s psychyatrem . Chce aby se odvázala aby nešla za snem svích rodičů. Chodí na kliniku hrát si s dětma trpící leukemií . Když jednou přijde a holčička je mrtvá uteče a rozhodne se že tohle pro ni není .

Mezitím se o ni zajímá Connor a ona se víc zajímá o Ashtona . Jenže tito dva kluci jsou dva nejlepší kamarádi . S Astonem si užije ale ten ji pošle zpátky za Connorem že není pro ni dost dobrý . Tuší že má nějaké problémi , ale nechce je vyzradit . Dozvídá se že jeho matka nezemřela jak tvrdí ale je v ústavu a nikoho nepoznává .Jeho otec za vše viní jeho a svého syna využívá k lepším obchodům .

Livie pomocí psychyatra najde pomoct a Ashton je od všeho osvobozen . Livie se rozhodne že medicína pro ni není . Počkají až bude konec ročníku a oba odjedou do Miami za Kacey ...


Moje hodnocení : 8/10
Super kniha ale chybělo ji tajemno oproti té minulé . Ashona jsem nemohla odhadnout co se v něm zkrývá . Skvělá serie která se dobře čte .

Proroctví

27. října 2015 v 12:16 | Mimi |  Jamie McGuire

Nina s Jaredem se snaží najít způsob jak by mohly být spolu . Nina má noční můry o knize a o svém otci . Když Jared není vedle ní spí klidně celou noc . Oba to dost znervoznuje . Jared odjede zjistit nějaké věcy . Nina má převzít firmu po otci a necítí se na to . Všichni hledají nějaké vodítko jak zlomit kledbu . Bylo předpovězeno že Nina bude mít dítě a bude to znamenat válku . Té se chtějí vyhnout . Ukradnou knihu , ale nic nenajdou . Slíbili že ji vrátí pod svatou horu . Nina zjistí že je těhotná .


Moje hodnocení : 5/10
První díl se mi hrozně moc líbil . Tento mě tedy zklamal . Nevím ani proč , ale nemohla jsem se začíst , Nina mi přišla taková trubka . Vše aby bylo podle ní . Bex mi byl sympatický . Ještě je třetí díl ale Yoli se ho nechystá vydat . Škoda přečetla bych si jak jejich boj dopadl . Ikdyž tento konec byl na mě moc sladký . Štve mě jak hodně nakladatelství nedovydává serie .

Deset malých nadechnutí

26. října 2015 v 15:51 | Mimi |  K.A. Tucker

Kacey utekla se svojí sestrou Livii do Miami . Jeji rodiče před pár lety zahynuli při autonehodě a byli svěřeny do péče tety . Jenže strýček rozházel jejich dědictví a Livii obtěžoval . Rozhodla se utéct co nejdál . Když rodiče umíraly Kacey byla s nima v autě . Seděla vedle své nejlepší kamarádky a svého přítele . Jediná ona přežila . Auto co je smetlo přežil ze tří také pouze jediný člověk .

Kacey se seznámí se sousedkou Storm . Nejdříve se ji snaží vyhýbat a bojí se ji , ale její malá dcera Mia je kouzelná a velice se skamarádí s Livii . Storm ji navrhne aby šla pracovat jako barmanka do Pennys . Stryprýzový klub ale peníze více než slušné . Kacey se moc nechce ale souhlasí . Začne se bavit s Trentem . Jejich náhodné střetnutí jsou častější . Láska začíná stoupat . On ji chce pomoct aby odpustila a šla dál . Pomáhá ji nutí ji do terapií . Najednou zmizí .

Kacey má narozeniny a kamarádi ji uspořádají večírek . Vrátí se Trent s rodiči . Přizná se že o Kacey ví už velice dlouho . On je ten jediný muž který přežil z druhého auta . Zasvětil několik let aby udělal Kacey štastnou . Kacey zkolabuje a je zavřena na léčení . Trentův otec ji chce velice pomoct a vše zaplatit . Kacey je na terapii . Má stejného doktora jako Trent . Konec jeho léčení je že má Trenta poslouchat kde ji vše vysvětlí . Ona si uvědomuje že mu vše odpustila a láska je silnější . Jenže on odejde a ona s nim nemůže mluvit . Vrátí se do Miami a pracuje v baru . Storm si bere místního policajta Dana a chtějí aby Livie a Kacey s nimi bydleli . Při kolaudaci se tam objeví Trent . Obav cítí totéž ...


Moje hodnocení : 9/10
Opravdu bomba ! Miluji knihy kde hrdinové mají vnitřní boje a musí se s tím vyrovnat . Kacey mi bylo líto a toto bych nepřála nikomu . Vyrovnala se s tím dobře a jak nejlépe mohla . Dobře napsané a čtivé .

14: Smrtelné

21. října 2015 v 23:58 | Mimi |  Roztomilé malé lhářky

V úvodu se dovídáme jak Alison utekla z hořící chaty a že ji někdo pomáhal .
Noel neumřel ale je na tom dost těžce v nemocnici . Přizná se že Alison navštěvoval v Domě světla a věděl o záměně . Ale on její donašeč a pomocník není . Holky jsou opět ve slepé uličce .

Chase se Spencer prohledávají dům který je přivádí na nějakou stopu . Netuší že A se tam dostane později a vše tam zničí . Její nový otec zuří a musí všechno sama uklidit . Nevěří ji že by to ona neudělala . Následně zjistí pravdu a celá rodina ji přijde pomoct s úklidem .

Hanna nesnese naléhání Mikeho který na spoustu věcí sám přišel a řekne mu celý příběh o tom co holky prožívají . Následně se s nim vyspí . Jejich vztah se prohloubí .

Emily píše své lásce Jordan . Jde do Domu světla a zjistí že Iris je pryč . Bojí se o ni .

Aria chce odjet do Holandska na stáž . Když jde na pohovor přijede policie a zatkne ji . Může si o všem nechat zdát .

Následně jsou všechny holky zatčeny a odvezeny na policejní stanici . Hanu s Emily zastihnou na pohřbu Grahama . Všechny jsou obviněny z vraždy Tabithy a následně propuštěny na kauci ale za měsíc je čeká soud a poté přesunutí na Jamajku kde budou souzeny podle jejich zákonů .

Všechny dostávají výhružky od A. Rozhodnou se mluvit a vše agentce Fujiové řeknou . Ta jim zajistí ochranu , bodygarda a sledování . Posílají ji výhružky které obdrží a všechny svoje pochybnosti .

Za Emily přijede její sestra Carolyn . Moc si nerozumí . Snaží se najíst k sobě znova cestu . Obě jsou nepochopené .

Matka Arii nabídne práci v galerii . Je velice překvapena jejím chodáním . Snaží se ji maximálně věnovat a podporuje ji . Seznamuje se tam s Asherem umělcem který pozná její talent .

Hanna se bojí co by A mohla vyhmátnout a tak se jde otci přiznat že loni nabourala auto a utekla . Otec to použije na kampan při boji proti alkoholu za volantem . Součástí toho je natáčení a omluvení Madison že od bouračky utekla . Ta si nic nepamatuje a vše ji odpouští .

Když vše vypadá že je na dobré cestě znovu všechny zatknou . Objevilo se video kde je vidět že Tabitha padá z útesu a všechny přijdou dolů a Tabithu ukopou k smrti . Holky křičí že je to podvrh ale video je usvědčující . Následně jsou propuštěny .

Emilyny rodiče museli vše prodat aby mohly zaplatit kauci a nikdo se s ní doma nebaví . Sestra je na ni hodně ošklivá až z toho matka dostane infakrt a je odvezena do nemocnice . Když tam Emily přijde je vykázána ven ochrankou .

Všechny jsou postupně vyloučeny z vysokých škol na které byli přijaty . Spencer uteče v noci aby si promluvila s Chase a ten s ní už nechce mít nic společného ikdyž si strašně rozuměli a vypadalo to že je mezi nimi něco víc .

Hanu odmítá její otec . Nechce s ní mluvit ani ji vidět .

Mika napadne zajet k právníkovi co jim volal a nabízel bezplatnou pomoc . Když tam s Arii přijedou zjistí že jen chtěl vydělat na její publicitě . Udělat ji nesvéprávnou a poslat ji do blázince .

Holky si neví rady a jedou za Mellisou která žije s bývalím stráníkem Wildenem . Ten jim pomocí programu pomůže s nahrávkou kterou od A získaly . Jenže než vyhladí všechny zvuky je ze serveru vyhozen a oni musejí pátrat sami . A mluvila někde na ulici při demonstraci .

Nikdo není puštěn k maturitě a můžou si ji udělat doma .

Emily nechut rodiny bere hodně špatně a když všem chodí sebevražedné dopisy rozhodne se aby se stal skutečností a jde na most . Zavolá ale Spencer a ta rychle s holkama a záchranářema přijede .

Pomocí Noela chtějí vylákat A ale nepovede se jim to .

Soud rozhodne že budou vydány Jamajce a souzeny tam . Mají poslední noc a druhý den budou bezpečně přepraveny . Holky se rozhodnou sejít a výpátrat od kud byl vzkaz od A . Napadne je místo pod kancelářema Haninýho otce . Někoho uslyší a jdou do sklepení . Vtom tam přijde A a vysmívá se jim a chce je zabít . Zjistí kdo jí celou dobu pomáhal . Jackson, Derrik, Olaf , Phineas . Každá se potkala a spadla do průseru kvůli jednomu z nich a přitom to byla stále jedna a ta samá osoba . Všechny jsou překvapeny . Alison která se přiznává že jim ničí život je chce zabít plynem . Otráví i s Nickem (jeho pravé jméno) Holky se poperou a naštěstí dorazí policie . Stačilo pár minut a nikdo by to nepřežil . Všichni si myslí že A byla jen přelud nenašly se po ni žádné stopy . Nick je zatčen a holky si myslí že mají klid . Alison si mezitím tvořila novou identitu a střádala peníze na plastiky . Chce začít novej život ale nejdřív se musí vypořádat s lhářkami .


Moje hodnocení : 10/10
Serie míří do konce a už se pomalu vše začíná rozuzlovat a místo kladení otázek získáváme odpovědi . Opět přečteno za pár hodin . Skvělé ! Strhující ! Čekám jak se vše rozuzlí .

Zahrada splněných přání

18. října 2015 v 22:28 | Mimi |  Katie Fforde

Athea žije se třemi dětmi , manžel se s ní před dávními lety rozved . Nesnesl ruch okolo dětí . Odešel se svojí sekretářkou . Občas si děti vezme , ale vše zůstává na Athee . Athea má ráda zahradničení a přihlásí se do soutěže . Musí upravit zahradu poté nakreslit plánek a ten poslat do soutěže . Zrovna ji , ale vyhodí z práce a skleník kde pěstuje svoje rostliny , není její a jeho nový majitel ho chce zbourat . S novým majitelem Patrikem si moc nesedne . Hlavně s jeho přítelkyní Topaz ta by hned skleník zbourala a vybudovala tam bazén .

Obvodní soutěž vyhraje a tak za pár měsíců musí svoji zahradu vybudovat v Chelsia .V tom se vrátí její ex manžel a chce to s ní dát zase dohromady , to ona , ale nechce . Snaží se krý kvůli dětem ale zanedlouho uteče s Topaz s přítelkyní Patrika . Patrik a Athea po sobě pokukují , ale ona se vymlouvá že nemůže mít žádný vztah dokavat jsou děti pod její střechou . Patrik si s jejíma dětma rozumí ale ona ho stále odmítá . Ikdyž ji hodněkrát pomůže .

Soutěž se blíží a ona buduje celou zahradu . Když to má skoro hotové zahradu spláchne povoden . Všichni ji ale pomůžou a ona zahradu obnoví . Vyhraje 3místo a všimne si ji reportérka a nabídne ji místo v televizním pořadu . Děti popostrčí Patrika a ten požádá Atheu o ruku . Když vidí jak o něj děti stojí tak souhlasí .


Moje hodnocení : 6/10
Její knihy ztrácí to kouzlo kvůli kterým jsem je měla ráda . Hrdinka na mě až moc upřednostnuje děti místo abych se jich zeptala na vlastní názor . Nápad se soutěží byl dobrý , ale znělo to moc přeslazeně .

S láskou Rosie

16. října 2015 v 11:48 | Mimi |  Cecelia Ahern

Rosie se od 5 let zná s Alexem . Jsou spolužáci a nedají bez sebe ránu . Jenže když jim je 16 jeho rodiče se z Dublinu rozhodnou odstěhovat do Bostonu . Alex a Rosie si vyměnují spoustu emailů a dopisů . Rosie končí střední školu a Alex nestihne přijet a tak jsem na ples s Brianem . Vymkne se ji to z rukou a budouctnost kterou si plánovala že odjede do Bostonu za Alexem a bude tam chodit na vysokou se rozplívá a za nedlouho se narodí malá Katie . Brian se od té doby vůbec neukáže . Rosie se snaží u rodičů vše zvládnout a s Alexem nekomunikuje . Po mnoha letech se dá dohromady s Gregem . Vezmou se . Stále v srdci má Alexe ale bojí se mu to říct a hlavně se také nedávno oženil .

Nějakou dobu vše vypadá idilicky ale Greg ji lže a podvádí . Rosie se rozhodne to s ním ještě zkusit , ale za pár let se to znovu opakuje a tak se od něj odstěhuje a rozvede a jde zpátky k rodičům . Zkouší vydělat co nejvíce peněz aby se jim dařilo ale moc ji to nejde . Rodiče se rozhodnou prodat dům a cestovat po světě . Rosie si sežene malí byt a dělá vše aby se uživili . Začne studovat aby mohla pracovat v hotelu což byl vždy její sen . Najednou se objeví Brian a chce se starat o svoji už skoro pubertální dceru .

Stále touží po Alexovi a když už mu to chce říct poté co se rozvedl i on . Dá se dohromady se svojí první láskou . Stále se míjí a neumí si vyznat city . Otec Rosie umírá a ona se musí starat o matku . Nic nestíhá . Její dva sourozenci ji nepomůžou . V tom umírá i matka . Katie dospívá a odjíždí za otcem do španělska aby se stala Dj . Rosie sebere všechnu odvahu a konečně se nemusí na někoho ohlížet a začne provozovat svůj hotel a v tom se vrátí do Irska i Alex . Rozvedený a konečně rozhodnutý s Rosie být ....

Moje hodnocení : 10/10
Dlouho mě žádná kniha nezasáhla tolik jako tato . Na konci se mi chtělo i brečet což se mi jentak nestává . Opravdu jednou za 100knížek . Kniha je psaná v meilech mezi celou rodinou . Dodává tomu kouzlo ikdyž myslím že občas by tam normální text mohl být taky . Sledujeme skoro celý život Rosie . Kniha mě opravdu dostala ikdyž mě odrazovala její tlouštka 435 stránek . Brzy se podívám na film . Říká se že film je dokonce lepší :)

První láska

8. října 2015 v 18:06 | Mimi |  James Patterson

Axi a Robinson jsou kamarádi už dlouho . Rozhodnou se utéct a project ameriku napříč . Kradou auta a snaží se užívat naplno . Robinsonovi se udělá špatně a v tom se dozvídáme že trpí rakovinou . Axi ji trpěla také . Její sestra na ni zemřela ona se dokázala vyléčit . Strávili spolu mnoho chvil v nemocnici a to je sblížilo. Robinson dostane léky a utečou z nemocnice . Axi se to nelíbí ale Robinson si nenechá nic vysvětlit . Projíždí města . Konečně si oba vyznají lásku a jejich cesta je spokojenější . Robinson ji přivede do svého rodného města a k rodičům . Jeho stav se začne zhoršovat a on během pár týdnů umírá . Axi se vrátí domů k otci .Na Robinsona nikdy nezapomene .
Moje hodnocení : 5/10
První půlka knihy byla nudná . Dva pubertáci co utíkají před svím životem a moc o nich nevíme . Když ale najednou vyjde najevo že jsou oba nemocní kniha začne mít šmrnc a být vážná . Stránky utíkají a vy víte jak to dopadne . Těžké když se s tímto vypořádávají děti . Kniha není špatná ale podruhé bych ji už nečetla tak moc mě zas nezasáhla .

Ten kdo odešel

8. října 2015 v 17:52 | Mimi |  Lucy Dawson

Molly žije spokojený život s manželem Danem. Je jim přes 30 a Dan přemýšlí že by si mohli pořídit dítě. Molly ale ještě nechce a hádají se kvůli tomu . Načape ho se špendlíkem a kondomem v druhé ruce . Hádky jsou na denním pořádku . V tom se její kamarádka zmíní o jejím ex Leovi . Molly si ho najde na Fb a rozhodne se mu napsat . Vyměnují si zprávy a on ji najednou zavolá cestou na seminář . Molly nabourá . Večer po semináři se opíjí v baru s kolegy a Leo se tam objeví . Povídají si a skončí u ní na pokoji . Ona si ráno nic nepamatuje . Leo ji začne volat a psát že ji chce zpátky a že se spolu vyspali . Molly se bojí nemocí tak si nechá udělat testy na všechno možné a jestli není těhotná . Dva týdny šíleného strachu a vymlouvání že s Danem nemůže spát .Testy jsou úplně v pořádku .

Molly se rozhodne že by přeci jen dítě spolu mít měli . Hrozně ji mrzí co provedla . Leo ji stále otravuje že ji chce a Molly se ho snaží odehnat ale nic nepomáhá . Dan se štastný že se snaží o miminko a každému to vykládá až začne Molly lést na nervy . Je vánoční večírek kde Molly potká doktora který ji dělal testy . Vše prořekne před Danem . Dan si myslí že ho podvedla se svím kolegou a nic si nenechá vysvětlit . Odejde a Molly neví co má dělat . Zjištuje že je těhotná . Před nemocnicí na ni čeká Leo a raduje se že šla na potrat ona řekne ale že si to nechala . Přizná se ji že spolu nespali ale potřeboval natáhnout čas aby se k ní dostal blíže . V tom se tam objeví Dan a policie . Leo je zatčen a v kapse má vystřelovací nůž. Molly všechno Danovi vysvětlí a snad bude mít miminko milující rodiče .

Moje hodnocení : 7/10
Kniha se docela rychle čte. Něco mi přišlo moc zdlouhavé a konec moc rychlí . Během pár stránek se vše vyřešilo a byl konec . Hrdinové byli obyčejní . Nemilovali jste je ani nenenáviděli . ..

1,5 - Božská mrcha

3. října 2015 v 11:55 | Mimi |  Christina Lauren

Bennet jde za Chloe když představuje svoji práci . Řeší společné stěhování do New Yorku . Několik měsíců se neviděli kvůli hádce . Když jsou společně doma tak se také moc nevídají . Jejich práce je vytěžuje. Benneta napadne že by mohli jet do Francie ke kamarádovi do vily . Letí každý jiným letadlem . Bennet je už na místě a letadla přestanou létat a Chloe přijede až několik dní po něm . Rozhodnou se vzít .


Moje hodnocení : 6/10

Novelu jsem sehnala na uložto . Amatérský překlad . Četl se rychle . Ale bylo to takové táhlé a přeskakovali se pohledy příběhu a časy . Byli sme v součastnosti a najednou sme byli o několik měsíců zpět na díkuvzdání .

Září 2015

2. října 2015 v 20:31 | Mimi |  Nové přírůstky
Září bylo super a na kontě mi přibylo 11 přečtených knih :)
Tento měsíc jsem se odvázala a udělala dvě velké objednávky . Jednu na albatros media a druhou na beletrie.cz . Některé knihy jsem už přečetla na jiné se hodně těším .

Celkem 22 knih!


Laura

2. října 2015 v 20:23 | Mimi |  J. K. Johansson

Miia pracuje ve škole jako preventistka . Dříve pracovala jako odbornice na kriminalitu přes internet . Přijde do nové školy ve svém bydlišti a hned na začátku školního roku se ztratí jedna dívka . Laura . Případ se hodně podobá zmizení její sestry před 20 lety . Mii bratr Nick dělá ve škole psychologa . Všichni se snaží Lauru najít . Šance klesají . Podezřelích je hodně . Každý tvrdí že ji zahlídl támhle jiný zase někde jinde . Vše najednou do sebe začne zapadat a zjištují že Laura nebyla tak neviná jak si mysleli . Jenže moře vyplaví její tělo . Důkazy svědčí že spadla sama , ale co když je vše jinak ?


Moje hodnocení : 5/10
Kniha byla průměr . Děj napínavý , ale nemohla jsem se do něj moc vtáhnout . Důvod zmizení jsem stále hádala a tipovala mnohově věcí . Knihy je taková nedořešená jelikož budou ještě dva díli . Nevím jestli půjdu do dalšího .