Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Prosinec 2015

Simple perfection

31. prosince 2015 v 13:30 | Mimi |  Abbi Glines

6.díl nebyl vydán v čr

Woods přebýrá firmu a Della se mu s ní snaží pomoct . Je vybrána nová rada vedení . Della několikrát dostává záchvat a vypne . Bojí se že bude přítěží pro Woodse. Ten se od ní nechce ani na krok vzdálit . Bojí se že by nemohla mít děti a hlavně by tuto nemoc mohli zdědit . Když uslyší rozhovor Woodse s Jasem myslí si že ji nemá rád a neví jak se s ní rozejít . Uteče s Trippem a hledají dobrodružství . Neví ale že ji Woods denně kontroluje a vše platí . Jedou k její kamarádce Braden . Ta ji řekne že zjistila že je adoptovaná takže nemoc dědičná být nemůže . Najde rodiče a s obouma se setká . Je od nich ale odtažitá a vyprávět o své minulosti jim moc nechce . Je rozhodnutá získat Woodse a odjede za ním . Ten je rád že je zpátky a už ji nechce pustit . Chce ji pomáhat . V tom , ale Bethy jde na pláži do moře a začne se topit . Jase pro ni zkočí . Bethy se dostane ven ale Jaseho spodní proudy stáhnou dolů a druhý den moře vyplaví jeho tělo . Bethy se z toho viní a Woods viní ji . Dozvídáme se že Bethy byla těhotná s Trippem a on nebyl připraven a odjel . Proto se Rosemary vyhýbá ...


Moje hodnocení : 9/10
Všichni jsou tak ochranitelský a jiný než bývá realita , ale strašně dobře se to čte a je napínavé.


Za překlad mockrát děkuji http://prekladyknih.blog.cz . Přeju si i všechny díli v češtině od Yoli jen co vyjdou tak si další díl koupím.

Twisted Perfection

29. prosince 2015 v 20:23 | Mimi |  Abbi Glines

5.díl nebyl vydán v čr

Deal žila s matkou která se bála chodit ven . Když její otec a bratr zahynuli při přepadení obchodu nikam ji nechtěla pouštet . V noci se kradla ven a seznámila se se sousedkou Branden .Jednoho večera našla matku mrtvou . Po několika letech se rozhodne že musí poznat svět a tak odjíždí . Pere se s obyčejnými věcmi jelikož je nezná . Neumí natankovat , zastaví ji pohledný kluk Woods a pomůže ji . Veme ji na večeři a stráví spolu hezkou noc . Ráno odjede do dalšího města . Stále na něj ale myslí .

Tripp kluk z baru ji dá k dispozici svůj byt a řekne ji at se u jednoho kluka zeptá na práci . Odjiždí zase dál . Jenže netuší že on kluk je Woods . Samozřejmě přitažlivost pracuje . Woods se má ženit s Angline jen aby získal firmu . Rodiče to tak chtěj . Když ale pozná co je to láska k Deal rozhodne se vše zrušit . Jeho otec zasáhne a vykáže Deal z města . Nechá ji zpoutanou odvést . Deal ale chvíli předtim Woodsovi prozradila svoje noční hrůzy a paniky kterými trpí . Woods ji najde a přijede si pro ni . Vtom ale obdrží zprávu že jeho otec dostal infakrt .
Moje hodnocení : 8/10
Další psychycká porucha o které se moc nemluví . Dost zajímavé sledovat vývoj . Woods mi chvílemi připomínal Chucka Bass. Líbí se mi jak znáte prostředí a postavy a poznáváte je více do hloubky .

Za překlad mockrát děkuji http://prekladyknih.blog.cz . Přeju si i všechny díli v češtině od Yoli jen co vyjdou tak si další díl koupím.

Nevinná navždy

29. prosince 2015 v 9:50 | Mimi |  Abbi Glines

Rush s Blaire se těší na miminko . Nan dělá problémi svému tátovi Kirovi tak za ní jedou do LA aby ji srovnali . Seznamují se s druhou dcerou Kira Harlow . Tichá sympatická dívka . Nan chce aby ji měl někdo rád ale jde na to úplně špatně . Předávkuje se a zkončí v nemocnici . Rush ji najde . Zrovna v tu chvíli je špatně Blaire a on o tom neví jelikož mobil nechá v hotelu . Když už se k telefonu dostane Blaire je na něj naštvaná že opět dal přednost sestře před dítětem a odjíždí za svým otcem . Zjištuje že má ještě staršího bratra z otcovi mladé lásky (dítě dali k adopci , rodičum bylo 16, matku mají jinou) . Rush tam pro ni jede a chtějí hned svatbu .Moje hodnocení : 6/10
Opět přehnaná péče o Blaire i Nan ale je to napínavé a všechny osudy jsou nelehké a to se mi líbí .

Mnich který prodal své ferrari

28. prosince 2015 v 11:01 | Mimi |  Robin S. Sharma
/

Moje hodnocení : 9/10
Hodně vychvalovaná motivační kniha . Podle obalu byste čekali nějaký podřadný příběh ale čte se sama a zasáhne vás . Kniha je psaná formou rozhovoru mezi dvouma právníkama se vsuvkami o jejich rodinách a to tomu dává ještě větší přirozenost. Když se nad hodně věcma z knihy zamyslíme tak je to pravda a dnešní uspěchaný svět takto opravdu funguje .

Ovládni svoje myšlení
Následuj cíl
Cvič se v umění kaizen
Žij disciplovaný život
Respektuj svůj čas
Nesobecky pomáhej jiným
Soustřed se na přítomnost

Dárek z pravé lásky

24. prosince 2015 v 23:09 | Mimi |  Kolektiv

Rainbow Rowell - O půlnoci (3body )
Mag se seznamuje s Noelem . Tráví spolu čtyři silvestry kdy ho vždy varuje před jídlem které obsahuje spoustu alergenů které mu vadí . Před několika měsíci se Noel odstěhoval a ji chybí . Poslední rok se konečně nemusí dívat jak líbá jinou a políbí ji .

Kelly Link - Dáma a liška (1bod)
Mirinda tráví každé vánoce u své kmotřenky . Má velikou rodinu . Uvidí za oknem pána a mluví s ním . Každý rok ho vyhledává a mluví s ním . Nechce jít dovnitř . Když se osamostatní přišije mu kus látky který ji loni dal a chce aby s ní šel dovnitř . Nemůže . Objeví se jeho žena a přenechá ji ho .

Mall de la Pena - Andílci ve sněhu (6bodů, hodně vánoční atmosféra, připomnělo mi to trochu GG)
Shyi studuje v New Yorku ale pochází z Mexika . Nemá žádné peníze a hlídá svému šéfovi byt i s kočkou . Zastaví se u něj sousedka a spřátelí se . Oba uvězněni v domě při sněhové bouři . Povídají si a pokukují po sobě .

Jenny Han - Najdeš mě podle Polárky (4bodů)
Natty je asiatka a otec ji jako malou vložil santovi do saní a ona žije na Severním polu . Tráví všechen čas s elfama a pomáhá s dárkama pro děti . Když na vánoce pomáhala santovi políbila Larse nikdo ji to ale nevěří . Je zakoukaná do nejhezčího elfa ten ji ale nechce . Sežene ji adresu na Larse aby za nim mohla odejít .

Stephanie Perkins - To je Yulský zázrak Charlie Browne (5bodů)
Marigolda žije s matkou a mají byt plný krabic že se tam sotva vejdou . Okukuje prodavače stromků a ten ji pomůže stromek přinést domů a uspořádat to tam aby se tam vše vešlo .

David Levithan - Váš záskok za santu (7bodů)
Hodně vánoční , líbilo se mi že chtěli zachovat kouzlo vánoc pro malou sestru . Connor poprosí svého kamaráda aby se přestrojil za santu a přišel večer k nim domů aby jeho malá sestra mohla stále věřit na Santu a měla kouzelné vánoce .


Holly Black - Krampuslauf (2body)
Holčina slaví v průvodu mikuláše poté uspořádá v karavanu párty k silvestru . Kluci se poperou a ona se zamiluje do čerta .

Gayle Forman - Cos to sakra provedla , Sophie Roth ?(3body)
Sophie nikam nezapadá . Chodí na vysokou a seznámí se s Rusllem a stráví spolu den v kavárně nad koláčem .

Myra McEntire - Kyblíky s pivem a jezulátko (2body)
Hrdina provede neplechu kde může . Naskytne se mu příležitost pomoct s představením a kvůli holce co se mu líbí to udělá a získá si tim u všech body .

Kiersten White- Vítejte ve vánocích , CA (10bodu)
Tento příběh byl nejlepší a skrýval tajemství a nelehkou minulost . Uvítala bych knihu bud o tom co bylo předtím a nebo potom :) Holčina žije s matkou u jejího přítele a pracuje v restauraci kam přijde nový kuchař a ten umí každému udělat jídlo přesně podle jeho gusta . Městečko se jmenuje Christmas a celý rok si tam můžete užívat vánoční atmosféru .


Ally Carter - Betlémská hvězda (10bodů)
Další příběh který bych uvítala kdyby se rozvedl a vystačil na samostatnou knihu :) Dvě holky si vymění letenku a každá se ocitá někde jinde . Lidye jede do malé vesnice a vydává se za Islandanku na výměném pobytu . Zamiluje se do aktivní babičky která ji ukáže co je to být štastná .

Laini Taylor - Dívka , která probudila snílka (1bod)
O zvláštní komunitě lidí kteří žijí na ostrově.Moje hodnocení 4/10
Čekala jsem láskou nabyté příběhy,o rodinách jak slaví štědrý den a všichni se sejdou a vypráví si . Nové páry , manžele, děti ale do jsem tam skoro celou knihu nenašla .Dost mě kniha zklamala . Ale obal který je i na povrchu vystouplí je překrásný . Příběhy na konci knihy když jsem už byla dost znechucena knihu zachránili :) Snad bude takovýchto knih od více autorů vycházet více . Dobré to číst o vánocích ale ůplně vánoční atmosféru to do mě nevehnalo :(

Isla a štastné konce

22. prosince 2015 v 19:58 | Mimi |  Stephanie Perkins


Isla je z ameriky ale studuje ve Francii univerzitu . Už od prváku pokukuje po Joshovi když si ji o prázdninách všimne je štastná ale je oblbnutá práškama proti bolesti a druhý den neví jestli to byla pravda . Ve škole se opět potkávají a začnou se vídat . Jejich láska kvete jenže spolu odjedou do Barcelony a přijde se na to že bez dovolení opustili intr a Josh je vyhozen . Jeho otec je starosta . Joshovi je zabaven telefon ale stále po Isle touží a hledá všemožné způsoby jak s ní mluvit . Když se na vánoce konečně vidí Isla se sním pohádá a rozchází se . Jenže oboum je smutno a na jaře Josh jede do Francie a vše si vyříkají a na podzim společně nastoupí na vysokou ...

Moje hodnocení : 5/10
Knihu jsem četla jelikož jsem chtěla mít serii kompletní . Byla jsem , ale zklamaná , přišla mi přeslazená , dětinská a ufnukaná . Isla mi vůbec neseděla a ikdyž se autorka snažila dotknout větších temat tak mi to do knihy moc nešlo . Asi jsem na tuto knihu moc stará .

10. Aldiko book reader

21. prosince 2015 v 21:01 | Mimi |  programy
podporuje : epub, pdf, html

v menu ukazuje počet stránek a procenta
dá se upravit velikost písma ,

vyhovuje hodně , hezký vzhled a přehlednost

angličtinaZa hranicí nevinnosti

21. prosince 2015 v 20:54 | Mimi |  Abbi Glines

Blaire je v rodném městě u babičky svého ex Caina . Zjištuje že je těhotná a nechce o tom nikomu říct . Navštíví ji Bethy a ona se s ní vrátí . Snaží se vyhýbat Rushovi nechce mu říct že čeká dítě. Jenže ji je hodně špatně a tak se to zachvíli všichni dozví . Blaire nemůže zapomenout že ji všichni lhali ale chce si vydělat peníze aby mohla utéct a tak stále pracuje na golfu . Její těhotenské choutky ji opět sblíží s Rushem . Jenže kdykoliv má být vedle ni tak tam není . Vše vyvrcholí když Nan má nehodu a je v bezbědomí . Nechá všechno a odjede . Rushe v nemocnici navštíví Blaiřin otec a řekne mu celou pravdu o tom jak jeho matku opustil kvůli matce Blaire . Nan není jeho . Rushovi začne vše dávat větší smysl . Otec chtěl aby se o Blaire Rush postaral věděl že se do sebe zamilují . On je ztracená existence a jen se utápí ve svém žalu . Otec to samé přijede říct Blaire a ona je ráda že o matce nepochybovala . Rush vyhodí ze svého domova matku i sestru at se starají sami o sebe a né za jeho peníze a chce si Blaire vzít a čeká až se jim narodí chlapeček .

Moje hodnocení : 5/10
Tak moc mě chytnul první díl že jsem se hned pustila do dalšího a hledala kolik že dílů ještě je . Je jich hodně - 14 - a píšou se další . U nás vyšli dva a plánuje se třetí a dále se uvidí . Naštěstí jsem našla nějaké překlady a stáhla je do mobilu takže si je budu moct přečíst když moje znalosti angličtiny jsou velice malé . Ale ! Námět skvělí , zamotané osudy přesně to co mám ráda , ale nemám ráda když je někdo těhotný a už když je to velikosti piniového oříšku se z toho dělá jak kdyby ji praskla voda . A taky ty chlapský řeči postarám se a budeš dělat jen to co chci já a vše ti zařídim . Mám ráda svoji svobodu . Prostě tenhle díl mě tolik nebavil , množstvím sexuálních scén by se mohl vyrovnat 50odstínům . Ale to neznamená že se mi nelíbil a nebudu pokračovat .Vyprávěno ze dvou pohledů.

Kafe a cigárko

21. prosince 2015 v 20:39 | Mimi |  Marie Doležalová

Moje hodnocení : 10/10

O blogu jsem vůbec nikde neslyšela a to sleduju docela dost knižních diskuzí na fb . O knize jsem se doslechla až když to Domino oznámilo . Knihu jsem si koupila a šla i na křest . Marušku bych vůbec nepoznala jít vedle mě na ulici .

Knihu jsem přečetla za chviličku . Krátké články o zákulisí a jejím životě . Jsou tam dva články navíc než na blogu od jeho začátku do července 2015. Zbytek už se do knihy nedostal . Doufám že příští rok vyjde další sbírka článků. Čte se to mnohem lépe než na notebooku . Krásné ilustrace i papír . Formát neobvyklí .

Každý článek popisuje nějakou událost nebo akci . Nahlídneme pod pokličku herectví , natáčení seriálu a všemu okolo . Překvapilo mě že se skoro nezmínila o Camebacku který ji proslavil ...

Hranice nevinnosti

21. prosince 2015 v 20:26 | Mimi |  Abbi Glines

Blaire zemřela sestra při dopravní nehodě kterou zavinil otec . Brzy od nich odešel a ona zůstala jen s matkou . Jenže ta dostala rakovinu a Blaire se o ni samotná musela starat . Když matka umřela musela prodat dům aby zaplatila náklady na léčení . Ted nemá nic a vyráží za otcem aby ji pomohl . Přijede do velikánské vili ale otec nikde . Najde jen jeho vyženěného syna Rushe a Granta . Otec přijede neví kdy . Ubytuje se tam a jde si sehnat práci . Grant ji chce pomoct ale Rush ji dává najevo že je tam na obtíž . Jejího otce nemá rád .

Blaire si najde práci v místním golfovém klubu a spřátelí se s Betty . Rush poznává že je jiná než její otec . Snaží se mu vyhýbat a nic od něj nechtít . Jenže se začnou přitahovat . Rush je typický děvkař který má každý večer jinou dívku . Podlehne Blaire a vyspí se s ní . Poté každou noc tráví spolu jenže každý mluví o tajemství které má jeho nevlastní sestra Nan . Která ji mimochodem vůbec nemá ráda . Když v tom se otec ukáže z ničeho nic a zaslechne hádku . Nan je jeho nemanželské dítě a opustil ji ještě před narozením aby mohl bejt s matkou Blaire ještě předtím než se sestry narodili . Tuto zradu a že ji všichni kolem věděli nemůže nikomu odpustit a proto odjíždí zpátky do svého rodného města a doufá že ji tam bude lépe .


Moje hodnocení : 10/10
Kniha mě strhla a hltala jsem stránku za stránkou . Podle náznaků jsem tajemství začla tušit ale chtěla jsem vědět jestli se nepletu . Miluju knihy s nelehkým osudem . Vše co Blaire zažila muselo být velice těžké . Jen mi přišlo přehnané chování Rushe občas ale asi jsou američtí kluci jiný než čeští . Není to první kniha kdy by takhle kluci mluvili . Byli oddaní a úplně jiný než čeští .

Rosemary Beach series

18. prosince 2015 v 10:44 | Mimi |  Abbi Glines


1. Fallen Too Far (Rush & Blaire) Hranice nevinosti
2. Never Too Far (Rush & Blaire) Za hranicí nevinosti
3. Forever Too Far (Rush & Blaire) uložto.cz
4. Rush Too Far (Rush & Blaire)
5. Twisted Perfection (Woods & Della) ulozto.cz
6. Simple Perfection (Woods & Della) ulozto.cz
7. Take A Chance (Grant & Harlow) ulozto.cz
8. One More Chance (Grant & Harlow)
9. You Were Mine (Tripp & Bethy)
10. Kiro's Emily (FREE novella)
11. When I'm Gone (Mase & Reese)
12. When You're Back (Mase & Reese)
13. The Best Goodbye (Captain)
14. Up In Flames (Nan)

Abbi Glines

18. prosince 2015 v 10:41 | Mimi |  Abbi Glines

The vincent brothers (the vincent boys 2)2012*


Fallen Too Far (Too Far, #1) 2012 Hranice nevinosti 5/2015 *
Never Too Far (Too Far, #2) 2013 Za hranicí nevinosti 9/2015*
Forever Too Far (Too Far, #3) 2013* Nevinná navždy 1/2017


Take a Chance (Chance, #1) 2014*
One More Chance (Chance, #2) 2014
Options 2015

Kdybys mě ted viděla

17. prosince 2015 v 10:09 | Mimi |  Cecelia Ahern

Elizabeth utekla matka když byla malá a nechala ji na krku malou sestru . Celý svůj život zasvětila sestře a otci . Když odjela na vysokou otec ji to nemohl zapomenout . Stále všichni čekali že se matka vrátí ale nestalo se . Ze sestry vyroslo to samé co z matky . Brzy otěhotněla a nechala ji malého Luka na krku a utekla . Občas se opilá ukázala chtěla peníze a zas zmizela . Elizabeth která nikdy nechtěla děti k jednomu přišla . Starala se o něj ale nebyla tam ta velká mateřská láska .

Luk začne mít kamaráda Ivana . Elizabeth je naštvaná jelikož Ivana nevidí , bojí se o jeho zdraví .Jenže poté začne Ivana vidět také . Ivan ji ve všem pomáhá . Jenže netuší že Ivan je opravdu viditělný jen pro ty co to potřebují . Je v tajemném světě lidí kteří vytvářejí přátele osamoceným lidem .Konečně se Elizabeth cítí štastná a změní svůj vztah i k Lukovi . Jenže Ivanův čas se krátí . Velice se do sebe zamilují . Kamarádka Ivana mu ale ukáže že takový vztah nemá cenu , oni budou stárnout ale Ivan ne a hlavně po určité době ho už neuvidí . Ivan se ji snaží co nejvíc zpříjemnit život ale poté ji opouští . Elizabeth ho všude hledá a všichni ji říkají že ji nikdy s nikym neviděli a ji začíná docházet že to co Ivan naznačoval s neviditelností je opravdu pravda ...

Moje hodnocení : 7/10
Začátek mě moc nebavil ale poté se to rozjelo a bylo tam i zamyšlení nad sebou samím . Každý má nějakou fantazii a nějakým způsobem ji rozvíjí . Elizabeth měla smůlu že na ni všichni co by se měli starat o ni všechno nechali .Vyprávěno z několika pohledů a prolínání několik vrstev děje .

15:Ohrožené

14. prosince 2015 v 15:01 | Mimi |  Roztomilé malé lhářky


Ali se ukrývá , nahlídneme do minulosti kdy vymýšlela plán s Nickem . Napadlo ji oslovit Tabithu která ji v Domě světla uměla skvěle napodobovat .

Hanna nastupuje na vysokou a dostane nabídku v připravovaném filmu o Lhářkách . Vidí to jako novou šanci . Natáčení přijme a při prvním dnu vidí tajemnou blondatou postavu . Má strach . Začne se bavit s hlavní hvězdou Hailey která ve filmu ztvárnuje ji samotnou .Jedou pařit do NY a Jared který ve filmu hraje Mike ji políbí . Jenže je vyfotí a ona se bojí aby se to k němu nedostalo .Hanna si natáčení užívá , ale nelíbí se ji jak se Hailey chová . Až je z filmu vyhozena a Hannu napadne že by ona sama mohla ztvárnit svoji postavu . Hailey je naštvaná že ji přebrala roli a tak Mikemu pošle líbající fotku s Jaredem . Mike s ní nechce vůbec mluvit a vyslechnout ji . Po pár dnech Hailey přijde na natáčení a omluví se jako důkaz omluvy přivede Mikeho kterému vše vysvětlila . Mike chce hrát svoji roli ve filmu .

Arie všechen svůj čas tráví v galerii u své matky . Práce ji baví . Noel se s ní vůbec nebaví a když se potkají je dost odtažitý .Zavolá důležitý zajemce že by měl zájem o obraz co namalovala Arie a vystavuje je v galerii . Nabídne ji rekordních 100tisíc .Arie tomu nechce věřit ale nabídka je to lákavá . Hned o ni napíšou na významních blogách a stránkách a strhne se okolo ni šrumec . Každý ji chce vystavovat a zastupovat . Ona se ale jako první seznámí s Harrisonem který ji je víc než sympatickýa chce aby první rozhovor byl u něj na blogu .Dojde i na společné rande v muzeu . Kde dostane kafe od neznámé dívky.Podezřívá A . Vše se zdá dokonalé ale najednou se ozve sám zájemce a zjistí že vůbec neví že by nějaký obraz kupoval že jeho asistenti to nebyli . Je naštván že zneužila jeho jméno pro svou publicitu . Všichni se od ní odvrací ale matka ji podporuje . Harrisnovi je také jedno jak to bylo a věří ji .Jenže ona chce aby ji dal prostor . V tom se objeví Noel a chce ji zpátky nedovede bez ní být .

Spencer osloví nakladatelka že by chtěla aby napsala nějakou knihu . Spustí web o šikaně kam každý může psát své zážitky a podporovat ostatní že v tom nejsou sami . Web má veliký uspěch . Přispěvovatel Greg ji hodně podporuje za to , ale Dominik ji píše samé špatné a ponižující příspěvky .Televize si všimne jejího úspěchu a chtějí natočit pro školi video varující před šikanou . Sejde se hodně diváků a vypráví si a varují . Seznámí se tam s Gregem a Dominik tam vyrušuje a je vyhozen . S Gregem si vyjde a velice si rozumí .Spencer sleduje dům a uvidí tam postavu s kapucí podobnou Dominikovi . Že by pomáhal Alison ? Svěřuje se s tím Gregovi a ten se prozradí je špeh Alison . Má několik lidí kteří ji plní úkoly .


Emily se po dlouhé době ozve Jordan . Je ve vězení a chce Emily vidět .Jde plavat a v tom ji Ali začne škrtit a topit chce aby řekla že ji miluje . Strhne z ní svetr. Volá na policii a chce testy DNA . Nikdo ji nevěří všichni si myslí že holky jsou blázni . Emily jede k na návštěvu do vězení. Jordan s ní chce být až se dostane z vězení . Jenže za pár dní je Jordan zavražděna a podezřelá je její spolubydlící Robin Cook . Chce Alison zabít, zabila ji její velkou lásku ve vzteku rozbije její úkryt . Robin je nalezena mrtvá .


Ve svetru je účtenka z obchodu tak se do něj vypraví a poptávají se lidí v okolí. Prodavačka jim naznačí že blondatou holku tu viděla . Testy DNA se ale neschodují.Holky jsou naštvané a pátrají najdou úkryt kde by se mohla skrývat a nainstalují do okolí kamery .Nepřetržitě se střídají a sledují záznami . Zjištují že kamera jede ve smyčce takže neví co se v domě děje . Jedou všechny do domu a uvidí krev . Podezřelé zvuky , schovají se v jednom pokoji a cití peroxid . Podaří se jim utéct . Všechny přespí u Emily bojí se být sami . Greg je nalezen mrtev . Policie objeví záznamy a holky se všim spojuje . Emily je zatčena za vzraždu Alison .


Moje hodnocení : 10/10
Tato serie je bez komentáře nemůžu si ji vynachválit a nikdy mě nezklamala .

Zlatá vstupenka

14. prosince 2015 v 13:42 | Mimi |  Brendon Burchard

Hlavní hrdina nemá zrovna idilický život , práce ho nebaví s přítelkyní se hádá . Když se jeho přítelkyně Mary ztratí a po dlouhých 40dnech ji najdou u silnice ve vážném stavu . Předá mu dopis a on se vydá do starého zábavního parku který před 20 lety zavřeli když bratr Mary se zabil na ruském kole . Chce přijít co se stalo . Vidí jak park funguje a je plný lidí . Seznámí se se starým Henrym který ho provází parkem a na každé atrakci musí překonat sám sebe, postavit se svím strachům . Poslouchá příběhy jiných a dozvídá se něco o vsé i Marynině minulosti . Je překvapen když si vše uvědomuje . Chce se napravit . Hlavní ukol parku . Stále hledá Mary . Když jede na lodce lásky vyplivne ho to na stejném místě jako Mary . U silnice a málem ho přejede auto . Setkává se s bratrem Mary i s Henrym . Děkuje mu že mu pomohl pochopit svůj život . Mary na něj čeká s rodinou na parkovišti a děkuje že ji vyslyšel a do parku šel ...

Moje hodnocení : 9/10
Kniha nás provede různými atrakcemi nad kterými se zamyslíme .Kniha není pro každého , ale když vás zaujme tak myslím že si s ní můžete hodně odnést . Hodně jsem se letos dala na to jak ovládat myšlenkama svoje tělo a opravdu to funguje a zde je další důkaz .

Girl online

12. prosince 2015 v 13:28 | Mimi |  Zoe Sugg

Penny žije spokojený život se svoji rodinou a kamarády . Své problémi dává na blog kde ji podporují neznámí fanoušci . Před nějakou dobou měla autonehodu a od té doby trpí uzkostmi . Její kamarád Elliot bydlí hned vedle . Její matka má svatební salon a dostane zakázku udělat svatbu v New Yorku . Ve škole při představení zakopne a všichni vidií její kalhotky . Video putuje internetem a ona se stydí . Útěk z anglie do yorku ji přijde ideální . Hned první den potká tajemného kluka s kterým stráví celý den . Je to vnuk kuchařky z cateringu .

Se svatbou jsou spokojeni a dostane další zakázku udělat ještě narozeninovou párty . Ona a Noah si užívají a poznávají se . Vůbec pro ni svět který je v anglii neexistuje . Nastane ale ten špatný den kdy se vrací domů a vše se ji vybaví . O kalhotkách se naštěstí už nemluví ale provalí se že ona píše blog a co nejhorší zjistí že Noah je americký nový zpěvák . Noah si myslí že blog psala schválně ale zruší si číslo takže mu nemůže vysvětlit že to vůbec nevěděla . Vše se , ale vysvětlí a on za ni přijede do Anglie ..

Moje hodnocení : 10/10

Blogerku vůbe neznám takže názor nemám nějak ovlivněn . Nápad se mi líbil . Knihu o blogování sem snad ještě nečetla . Líbil se mi styl , příběh . Bylo to trochu jak popelka ale to je spousta knih . Za mě velká spokojenost a další díl si určitě taky koupím .

Cooboo Leden, Unor , Březen 2016

12. prosince 2015 v 9:54 | Mimi |  CooBoo

18.1. Iginio Straffi - Winx family - srdce víly
18.1. Sienna Mercer- Moje ségra je upír 5
18.1. Horseland 15 Baileyho nový kamarád
25.1. Darren Shan - Zomb 2
25.1. Sarah J. Mass - Půlnoční koruna


15.2.Jandy Nelson - Dám ti slunce
22.2.A.G. Howard - Zrcadlení
29.2.Tommy Wallach - Všichni jsme hleděli vzhůru


7.3. Kolektiv - Já júTuber 2
21.3. Robert Beatty - Serafina a černý plášt
21.3. Moira Fowley Doyle - Smolná sezona
21.3. Anne Blankman - Vězen noci a mlhy
21.3. Heather Petty - Lock a Mori

Hřbitovní tanec

7. prosince 2015 v 10:38 | Mimi |  Douglas Preston , Lincoln Child


Zabijou novináře . Všichni si myslí že to udělal jeden obyvatel domu jenže ten je mrtev . Nebo není ? Manželce jde někdo po krku . Snaží se najít pravdu . Detektivové zjištují na čem v poslední době pracoval . Vše je dohání k tomu že v jedné části Manhatnu se dějí divné věci . Zabíjejí zvířata a dělají obětní rituáli . Manželka se ztratí a musejí ji zachránit ...

Moje hodnocení : 1/10
Vůbec jsem se nemohla začíst . Věřím na hodně věcí ale zombie mi přijdou jako něco nereálného a v knize vždy jako velká kravina . Nebavilo mě to . Střídání ve strašné spoustě postav .

Díky za vzpomínky

3. prosince 2015 v 15:17 | Mimi |  Cecelia Ahern

Joyce potratí a leží v nemocnici . Dostane krev od neznámého dárce . Najednou ví věci které nikdy nevěděla . Promluví italsky , latinsky . Hodnotí budovi s historickou přesností . V kadeřnictví potká muže ke kterému cití naklonost . Manžel se na ni vykašle a ona odejde bydlet k otci . Vše ji žene k neznámému muži a často ho někde zahlédne . Zjistí že v Irsku byl jen na návštěvě a tak s otcem jedou do Londýna ho hledat . Vždycky se někde míjejí .
Justin se nechal přemluvit aby daroval krev . Když pozná ženu v kadeřniství něco ho na ni učaruje a on se ji snaží najít .
Následuje několik šílených nápadů jak Justina najít a poděkovat mu za krev . Když se sejdou Justin se zachová jako blbec ale po měsíci všemu přijde na kloub přijde mu nemožné aby měla jeho vzpomínky . Rozhodne se o ni něco také zjistit a zkusit to s ní ...

Moje hodnocení : 5/10
Kniha mě už od začátku moc nevtáhla do děje . Námět to nemělo špatný ikdyž si myslím že není možný . Ale něco tomu chybělo . Táhlo se to a hrdinka mi přišla docela bláznivá . Otce v letadle bych vyhodila do oceánu . Příběh je vyprávěn z obou pohledů.

Lisopad 2015

3. prosince 2015 v 13:41 | Mimi |  Nové přírůstky
Přečetla jsem rekordních 13knih . Tento poslední týden jich bylo 5! To se mi nikdy nepodařilo .


Objednala jsem si balíček z beletrie.cz . Ikdyž se nejvíc snažím přečíst všechny knihy které mám doma .Ale knihy které si chci koupit také narůstají tak to musim postupně kupovat :)

Byla jsem na křtu Kafe a cigárko takže jsem si knihu koupila , blog jsem nikdy nečetla a do doby než Domino prozradilo že knihu vydají jsem o něm ani neslyšela ...

Zůstan semnou jsem stále nevěděla jestli si přečíst . Straší mě knihy o smrti . Stáhla jsem si ji v pdf a zhltla ji během pár hodin a druhý den utíkala si ji hned koupit .

Tajemství přitažlivosti srdce je psychologie o kterou jsem se hodně začla zajímat a opravdu mnoho věcí funguje . Myšlenkama dokážete řídit spoustu věcí. Obsah psát nebudu to si každý musí přečíst sám a vzít si z toho svoje .

Ostatní knihy jsou co mě tak různě zaujalo a docela i knihy které se nikde nevyskytují tak nevím co přesně od nich čekat.

Koupeno 13knih.Čekám, až mě vyslechnete

3. prosince 2015 v 13:39 | Mimi |  Amanda Knox


Psal se rok 2007 a Amanda odjela ze Seattlu do Itálie studovat italštinu . Do malého studentského města Perugie . Ubytovala se s dalšíma dvouma italkama a angličankou . Všichni studovali , kouřili trávu a bavili se . Amanda si začla s Italem Raffaelem . Jednoho dne od Raffaela šla domů pro mop a v koupelně bylo pár kapek krve . Dveře k její spolubydlící zavřený . Když se tam vrátila a pomocí policie otevřeli dveře k Meredith zjistili že je mrtvá ve skříni . Následovalo několik dní vyslechů kdy se Amanda zhroutila když stále dokola měla něco vysvětlovat v jazyce který úplně neovládala . Odvezli si do vězení že bude v bezpečí kde nakonec strávila 4 roky .

Soud shledal ji i jejího přítele vinými ve vraždě Meredith . Snažila se vránit ale nic nepomáhalo . Soudy se táhli a obnovovali a ona se snažila přežít ve vězení . Které podle popisu bylo mírné . Měli vlastní kuchynku , televizi , pokoje po několika osobách , kněze . Nejdříve ji shledali vynou a odsoudili na 26 let . Když se odvolala tak ji shledali nevinou . Po 4 strašných letech byla propuštěna a mohla zpátky odjet do Ameriky .


Moje hodnocení : 10/10
Dlouho se mi do knihy nechtělo je to pěkná bichle a neměla jsem chut na soudní prosec . Když už jsem se konečně ke knize dokopala nemohla jsem se odtrhnout . Napínavé , ikdyž několikrát se tam opakuje to samé ale poutavě a vy jen sedíte a říkáte si jak ji mohli zatknout ? Vždyt proti ní nic nenašli (poté co zkouknete všechny řady Sběratelé kostí si říkáte že Kůstka by teda měla lepší důkazy ) všechno byly jen domněnky . Muselo to být strašné být na jiném kontinentu , nikoho neznat a zkončit ve vězení . Zjištovala jsem si informace i na internetu jak případ pokračoval jelikož kniha končí v roce 2011 když byla propuštěna z vězení . Případ se definitivně uzavřel v září 2015 .Matně si pamatuji že tato kauza proběhla medií . Koho zajímají skutečné příběhy doporučuji .

9. Cool Reader

3. prosince 2015 v 13:26 | Mimi |  programy
špatně se mi knihy vyhledávají a neukazuje se tam pdf

podporuje mobi, txt ,

dá se upravit velikost písma

několikrát musíte mačkat zpět než z menu vyjedete

čtení do leva

čeština