Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Leden 2016

Leden 2016

31. ledna 2016 v 21:11 | Mimi |  Nové přírůstky

V lednu jsem dočetla překlad Rosemary beach . Poté jsem se vrhla na tlusčí knihy které mi tu už déle leželi . Šepotání dokonce už od června ! Přečetla jsem 8knih což je méně ale k tloušce a mému pracovnímu vytížení je to dobré . Kdyby knihy neměli přes 400stran ale 200 tak bych tich 11 dala :)Koupila jsem si pouze 2knihy . After které jsem už přečetla a Hodná holka . Zas trochu něco jiného .


Zpovědi podezřelé

31. ledna 2016 v 18:04 | Mimi |  James Patterson

Orig. název:Confessions of murder suspect
Pořadí v sérii:1
Rok: 2012; v ČR:2015
Počet stran:327
Nakladatelství Cooboo

Čtyři sourozenci a hlavní Tandy přijdou jednu noc o oba rodiče . Nikdo nic neslyšel . Podezřelí jsou všichni . Tandy chce přijít na to kdo je zabil a podezřívá každého . Otec měl vlastní farmateutickou společnost a dětem dával vitamíny . Tandy dojde že pomocí prášků jim tvořili osobnost proto jsou tak odlišný . Mají přijít do opatrovnictví strýci kterého nemají radi a on je . Dozví se že matka měla poměr se svoji asistentkou která byla součástí rodiny . V televizi řeknou že přítelkyně nejstaršího syna Matta čekala s jejich otcem dítě . Matt se ji snaží dovolat ale než mu to veme tak ji někdo zabije . Matt je obvyněn z vraždy . Tandy přemýšlí a přebíhá z minulosti do přítomnosti až najdou kameru u nich v bytě . Napadne je že ji tam dal soused co natáčí dokumenty a taky že u něj doma najdou záznam kde je vidět jak se rodiče sami otráví jelikož matka má rakovinu a otec nechci žít bez ní .


Moje hodnocení : 5/10
První půlka mě moc nebavila poté kniha dostala docela spád a chytla mě . Kniha je vyprávěna že k vám promlouvá což se mi moc nelíbilo , hlavně často hrdinka používá to je jiný příběh a to zas jindy takže něco se dovíte a než to pochopíte tak už zas přeskakuje . Určitě to byla dost divná rodina ale nápad to nebyl špatný a konec byl napínavý . Co mi přišlo divné byli tresty pro děti . Třeba jako vyjmenuj významné památky bhútánu v národním jazyce dzongka. Ještě u toho stát na hlavě .

After 1: Polibek

25. ledna 2016 v 10:09 | Mimi |  Anna Todd

Orig. název: After
Pořadí v sérii:1
Rok:2014 ; v ČR:2015/8
Počet stran:526
Nakladatelství:Yoli

Tess odchází na vysokou. Už několik let chodí s Noahem s kterým si dali maximálně pusu . Její spolubydlící Steph je potetovaná a má zvláštní kamarády . Matka je zhrozena s kým její dceruška má být na pokoji . Tess se chce jen učit a poslušně sedět na pokoji . Steph ji vytáhne na pár mejdanů kde se seznámí s děvkařem Hardinem . Lezou si krkem ale Hardin někdy před ní roztaje a jí se začne líbit . Neodolá mu a vyjde si s ním . Neví co dělá vždyt přeci má ráda svého přítele . Noah se tam zničeho nic objeví a Hardin mu řekne že ted s Tessou je on .

Mezi Hardinem a Tess je to stále jak na houpačce . Je na ni hodný následně se začne chovat jak blb a Tess se stále na něco vyptává a začínaj hádky . Nemůže vystát Molly s kterou spal . Ona chce pochopit proč nesnáší svého tátu . Stále otázky na které Hardin nechce odpovídat . Rozhádá se s matkou . Přestěhuje se s Hardinem do bytu . Jenže on večer nepřijde domů a ona opět neví na čem s nim je a nerozumí mu . Najednou se on straní kamarádům a nařizuje ji co má dělat . To se ji nelíbí a v tom ona zjistí že všechno byla sázka . Že ji odpaní jenže se do ni zamiloval . Jen co ji víc poznal zjistil že už o sázku nejde . Tess si nenechá nic vystětlit a odchází . Nemá kde bydlet , matka s ní nemluví , ztratila Noaha ...Moje hodnoceni : 6/10
Něco na příběhu je že vás to i přes tu tlouštku nutí číst dál a dál . Ikdyž děj je stále na houpačce . Na začátku kapitoli se usmíří na konci jsou opět rozhádaný . Nevím proč se tomu říká fan fiction na One direction když Hardin nehraje v kapele a to jaký který zpěvák je si můžem jen domýšlet . Jasně že o každé celebritě se říká že děvkaří . Tessa byla naivní slepice ale něco ji dodávalo kouzlo a vy ste ji chtěli podporovat .

Střevo není tabu

21. ledna 2016 v 20:27 | Mimi |  Giulia Enders

Orig. název:Darm mit charme
Rok:2014 ; v ČR:2015
Počet stran:278
Nakladatelství:Ikar


Moje hodnocení : 8/10


Velice vtipně s ještě vtipnějšími obrázky popsáno co se děje s potravou od vložení do úst až po konečné opuštění ven . Podle knihy to vypadá že mozek není naší řídící jednotkou ale o všem rozhodují střeva . Vysvětleno a popsáno mnoho střevních problému a bakterii . Co se děje když začnem nesnášet mlíko a další potraviny . Kniha díky které pochopíte fungování svého těla ..

Sto jmen

21. ledna 2016 v 12:46 | Mimi |  Cecelia Ahern

Orig. název:One hundred names
Rok: 2011; v ČR:2013
Počet stran:319
Nakladatelství:Bbart

Kitty je novinářka a její šéfová Constance právě umřela na rakovinu . Časopis který založila chce udělat poslední památné číslo ale neví co přesně tak napsat . Kitty byla dobrá redaktorka ale před pár měsíci šla do televize dělat reportáže , a díky jedné dost ublížila jednomu muži který ji dal k soudu . Nikdo ji nechce zaměstnat a lié ji nážou všemožné ohavnosti na dveře .

Constance se Kitty svěřila že chtěla požádat autory které už dlouho nepublikují o povídky které nikdy nenapsali ale toužili o tom . Pošle ji domů pro obálku nadepsanou Jména ale než se s ní Kitty vrátí Constance umírá a ona přemýšlí kdo ta 100jmen v obálce může být . Začne je všechny obvolávat . Někdy s ní nechce mluvit a někdo se s ní sejde . Vypráví jim o životě a ona neví jakou souvislost by lidé mezi sebou měli mít . Bridget je zajímavá duchodkyně . Eva nakupuje dárky profesionálně ale nejdříve chce toho člověka poznat . Mary rose češe lidem vlasy v nemocnici a snaží se jim rozjasnit den . Archie je zahořklí , zabili mu dceru a on zmlátil kluka o kterém si myslel že to udělal a zkončil ve vězení . Ambose má ráda motýli a má vadu na kráse . Jerek přišel o vše a chce vyhrát rekord v ujeté vzdálenosti na šlapadle .

Poslouchá všechny lidi a nedává ji to nic spozumitelného co by je spojovalo . Až přijde na to že Constance chtěla ukázat že každý je zajímavý .. Se všema podnikne výlet díky kterému každý pochopí jaký je a Kitty napíše skvělí článek ...

Moje hodnocení : 8/10
Opravdu kniha která mě bavila , přečteno za jedno odpoledne a která mě strašně vtáhla do děje a to se mi do ní moc nechtělo . Ikdyž tam nebyla nějaká velká lovestory ale důležitější byli věci na pozadí a točilo se to okolo práce a života samotného bylo to strhující a knihu budu velice doporučovat .Po S láskou Rosie toto byla nejlepší kniha od Cecelie .

Šepotání

17. ledna 2016 v 11:08 | Mimi |  A.G. Howard

Orig. název:Splintered
Pořadí v sérii:1
Rok:2013 ; v ČR:2015
Počet stran:413
Nakladatelství:CooBoo


Alyssa je prapra potomek Alenky která spadla do králičí díry . Svůj příběh vyprávěla Lewisovi a ten o tom napsal knížku . Její rodina je prokletá . Ženy jsou blázni . Její matka je nebezpečná a uvězněná v blázici . Jenže Alyssa taky začne slyšet hlasy a kytky, zvířata k ní promlouvají . Chce pomoct matku z tohoto prokletí vysvobodit a tak najde cestu do Říše divů a vydá se tam . Jenže s ní jde i Zach , soused do kterého je zamilovaná .


Celou dobu před všema tajila co slyší. Potkává se s Morfeusem který ji už od dětství navštěvuje ve snech . Chce napravit všechny chyby po Alence a vysvobodit se . Vše napraví a překoná sama sebe . Jenže zjistí že to Morfeus dělal sám pro sebe a ji tam chtěl uvěznit . Osvobodí zakletou královnu . Podaří se ji dostat zpátky do světa lidí a matka je zdravá a propuštěná ..


Moje hodnocení : 5/10
Začátek mě bavil , poté v Říši divů mě to moc nebavilo a konec mě zas bavil . Nedokázalo mě to úplně vtáhnout do děje ale jináč super nápad zpracovat znova tento starý příběh . Původní Alenku jsem nečetla . Vadil mi opět trojuhelník .Líbilo se mi vybarvení všech postav.

Pátá cesta k pádu

10. ledna 2016 v 16:52 | Mimi |  K.A. Tucker

Orig. název: Five ways to fall
Pořadí v sérii: 4
Rok:2014 ; v ČR 11/2015
Počet stran:422
Nakladatelství: Baronet


Reese se vdala za Jareda kterého znala pár týdnů . Za několik měsíců ho načapala jak ji podvání ze svojí ex a ta ji během pár dní zbalila věci a vystěhovala . Reese byla vždy problémové dítě . Matka se o ni moc nestarala a otec ji odložil u motorestu a odjel . Neví co si počít tak zavolá bývalému manželi své matky Jackovi aby ji pomohl . Vždy ji vysekal z problému . Nastěhuje se k němu a začne pracovat u něj v právnické firmě což ji baví a začne se zlepšovat . Jenže potká Bena který ji je sympatický a hlavně ho před pár měsíci potkala v baru a užili si spolu . Nejdříve mezi nima je válka ale časem se začnou sbližovat a starou se s nich kamarádi .

Reese se chce stále pomstít Jaredovi za to jak se k ní zachoval a když zjistí že se nastěhoval opodál začne mu zatápět u nové manželky . Ben začne hrát jejího falešného přítele aby Jared žárlil ale začnou se sbližovat až se mají rádi . Ben Reese vezme k jeho rodičům domů . Mají plantáže mandarinek a ji to tam připadá jako ráj . Jenže Benova matka to má těžké s manželem a proto ji ostatní děti nenavštěvují a ona tim trpí . Po nějakém čase se rozhodne otce opustit a druhý den ho najdou mrtvého . Reese Bena podporuje a utěšuje . Otce nenáviděl ale i tak je to velká ztráta . Oba si , ale uvědomí že se mají rádi a když to schválí i Jack tak si přiznají že se mají rádi a zůstanou spolu .


Jack vypátrá otce Reese a dozví se že zemřel před několika lety a vše bylo jináč než ji celý život matka říkala . Otec ji měl na pár dní u sebe když se rozešli kvůli jejímu chování a zavolala mu že nahlásila unos . On nechtěl jít do vězení tak ji nechal v motorestu a čekal až si ji policie odveze . Celý život toho litoval ..


Moje hodnocení : 7/10

Poslední a nejslabší díl serie . Nemělo to tu jiskru a tajemství jako ostatní díli . Postavy nebyli tak moc vykreslený .

Příliš mnoho Kateřin

10. ledna 2016 v 16:38 | Mimi |  John Green

Orig. název:An abundance of Katherines
Rok: 2006; v ČR 2015
Počet stran:237
Nakladatelství:Knižní klub


Moje hodnocení : 1/10
Od první stránky sem ne nemohla začíst a kniha mě vůbec nebrala . Oba hrdinové mi přišli mimo a nesympatičtí . Po 70 stránkách kdy mi to stále přišlo jako strašný blábol kdy děj přeskakoval co bylo a co je . Kdy se Colin choval jak postižené dítě a jeho kamarád Hassan také jsem knihu prolistovala a zjistila že je stále ve stejném duchu a vzdala . Strašně moc mluvili v cizím jazyce a dole pod čarou to bylo přeloženo , podle mého mohlo být přeloženo rovnou a zmínit že mluvil jiným jazykem . Další miliarta textu , vysvětlivek a zbytečností pod čarou které děj akorát otravují . Za mě katastrofa co hned půjde o dům dál .

Take a chance

3. ledna 2016 v 20:20 | Mimi |  Abbi Glines

Orig. název: Take a chance
Pořadí v sérii: 7
Rok: 2014 ; v ČR nevydáno
Počet stran: 249Harlow dcera dalšího člena kapeli jede do Rosemary bydlet s Nan jelikož její otec jede na turné . Zamiluje se do Granta ale bojí se mu otevřít své srdce . Nan její strašná nevlastní sestra ji nemá v lásce a dává ji to najevo . Grant dělá vše proto aby si u ní získal body . Harlow zjistí že její matka není fyzicky mrtvá . Žije v ústavu , leží a nic moc nevnímá, sama se nenají . Následky těžké autonehody . Její otec Kiro se o ni stará . Když se to doví a uvidí jak se o ni stará pochopí co je to milovat .

Vše je fajn ale někdo pravdu o její mámě vyštourá a novináři se po takové informaci můžou utlouct . Harlow pronásledují a v tom pustí ven staré informace že Harlow je zázračné dítě které prodělalo několik operací (byla narozena předčastně )lékaři ji nedávala šanci a ona žije . Nemůže mít děti , chodí na kotroli ale je v pořádku . Odhodlává se to Grantovi říct ale ten to o minutu dříve uslyší v televizi a strašně se naštve že to před nim tajila . Požádá Rushe aby ji odvezd do L.A...

Moje hodnocení : 5/10
Tenhle díl byl slabší . Štvala mě tam Nan a to jejich neustále chránění . Opět nějaké tajemství které mi teda nepřišlo jako nějaká bomba a jestli se Grant naštval že mu neřekla že měla nějaké opoerace se srdcem tak je vůl . Nemusí se tim chlubit hned a je to jen její věc . Ještě se mi nelíbilo že to mělo opět stejný scénář jako ostatní knihy jen sme se posunuli o pár domů dál a změnili jména .Za překlad mockrát děkuji http://prekladyknih.blog.cz . Přeju si i všechny díli v češtině od Yoli jen co vyjdou tak si další díl koupím.

Knižní výzva na rok 2016

3. ledna 2016 v 19:10 | Mimi |  Výzvy
Opět začátek roku a já si dávám výzvu že přečtu 120 knih . Loni se mi to kvuli dlouhé čtecí pauze nepodařilo ale rok předtím jsem měla 118 takže vím že reálné to je :-) Rozšířila jsem si obzory a čtu čim dál víc žánrů a od nakladatelství od kterých jsem nikdy nic nečetla takže myslím že abych stihla přečíst vše co si přeji tak to reálné je .

Výzvu pořádá Svět nadpřirozena .
Rok 2015

3. ledna 2016 v 19:08 | Mimi |  History
Každý rok chci přečíst 100knih a více . Na jaře jsem nedokázala vůbec číst , měla jsem zdravotní problémi a nic mi nešlo . V červnu jsem byla na 30 přečtených a styděla se . Řekla jsem že to dokážu a opřela se do toho a dotáhla to až na 99knih . Kdybych na silvestra nešla nikam a den předtím do práce tu 100 bych dala . Ale i tak jsem ráda . Žádné výzvy jsem si nedávala . 28400 stránek

Koupila jsem celkem 87knih . Některé mě bohužel zklamali .

Celkem jsem četla od 44nových autorů což je skoro půlka .

Opět jsem četla množství serii .
Nově začané :13
1. Bylo nebylo : Once upton a time
1. Elusion
1. Nevítaní
1.Nespavost
1.Prozřetelnost
1.Eden
1. Pomsta
1. Laura
3. Dáblův elixír
1,2,3. Deset malých nadechnutí
4.Dívka s hnědýma očima
1. Zůstan semnou
1,2,3,5,6 Rosemary beach
Rozečtené :5
12,13,14. 15 Roztomilé malé lhářky
3,4, Počkám na tebe
2.Prozřetelnost 2
1,5 Božská mrcha
2,5 Nádherná svatba
Dokončené:5
1-6 Hra lží
1-6 Pokrevní pouta
1-3 Nejtemnější síly
1-2 Jen jeden rok
1-3 Anna, Lola, IslaNatalie Young -Dokonalá chut
Katie Fforde - Umění žít
Katie Fforde - Flořin úděl
Katie Fforde - Svatební horečka
Katie Fforde - Milostné etudy
Katie Fforde - Umělecká licence
Karie Fforde - Zahrada splněných přání
Cora Carmack - Losing it
Collen Hoover -Život jedna básen
Tess Stimson - Otevřené manželství
Liane Moriarty - Manželoto tajemství
Liane Moriarty - Na co Alice zapomněla
Byrne Rhonda - Tajemství
Byrne Rhonda - Tajemství pro dospívající
Přestante být závislí
Don Miguel - Čtyři dohody
Don Miguel - Pátá dohoda
Don Miguel - Láska vztahy a přátelství
David Schreiber - Uzdravení bez léků a lékařů
Florence Littauer - Osobnosti plus
Ruediger Schache - Tajemství přitažlivost srdce
Louise L.Hay - Miluj svůj život
Courtney Cole -Pokud zůstaneš
Nina George - Levandulový pokoj
Claudia Gabel - Elusion
Sara Shepard - Roztomilé malé lhářky 12
Sara Shepard - Roztomilé malé lhářky 13
Sara Shepard - Roztomilé malé lhářky 14
Sara Shepard - Roztomilé malé lhářky 15
Sara Shepard - Hra lží 6
Alice Oserman - Solitaire
Once upton a time
Sophie Jordan - Nevítaní
Vasilková - Manželky
Vasilková -Kouzlo všednosti
Vasilková - Dva životy
Kimberly McCreight - Případ Amelia
Lucy Dawson - Milenka mého muže
Lucy Dawson - Ten kdo odešel
Richelle Mead - Pokrevní pouta 6
Rainbow Rowell - Eleanor a park
Meg Cabot - Láska v podsvětí
Max Tucker - Snad v pekle čepujou
Sarah Moore - Jablečný koláč naděje
John Green - Papírová města
J.R. Johansson - Nespavost
Sarai Walker - Alice v říši divů
Adele Parks - Tady a ted
Jamie McGuire - Prozřetelnost
J.A. Redmerski - Na hraně zapomnění
Veronika Košáková - Zpověd z děcáku až na přehlídková mola
James Patterson - Deníček šílené holky
James Patterson - První láska
Helen Douglas - Eden
Piper Kerman - Oranžová je nová černá
Elizabeth Miles - Pomsta
Jandy Nelson - Nebe je všude
Jo Platt - Život vzhůru nohama
Lucy Diamond - Kavárna na pláži
Raymond Khoury - Dábluv elixir
Doba jedová
J.Lynn - Důvěřuj mi
J.Lynn - Zůstan semnou
Jamie McGuire - Nádherná svatba
Raina Telgemeier - Drama
E.Lockhart - Ostrov lhářů
Christina Lauren - Vášnivý svůdník
Christina Lauren - Božská mrcha
J.K. Johansson - Laura
Cecelia Ahern - S láskou Rosie
Cecelia Ahern - Díky za vzpomínky
Cecelia Ahern - Kdybys mě ted viděla
K.A.Tucker -Deset malích nadechnutí
K.A.Tucker -Jedna malá lež
K.A.Tucker -Čtyři vteřiny rozhodnou
Jamie McGuire - Proroctví
Maite CCarranz - Jedovatá slova
Jana Benková - Až po uši
Gayle Forman - Jen jeden rok
Gayle Forman - Zůstan semnou
Sophia Kinsella - S kým budeš spát ?
C.D. Payne - Nestydaté plavky
Pamela Redmond Satran -Od zítřka budu sexy třicítka
Lisa Kleypas - Dívka s hnědýma očima
Ulice
Kelly Armstrong - Prozření
Amanda Knox - Čekám až mě vyslechnete
Douglas Preston - Hřbitovní tanec
Zoe Sugg - Girl onlinec
Brendon Burchard - Zlatá vstupenka
Abbi Glines - Hranice nevinosti
Abbi Glines - Za hranicí nevinosti
Abbi Glines - Forever too far
Abbi Glines - Twisted perfestion
Abbi Glines - Simple perfection
Marie Doležalová - Kafe a cigárko
Stephanie Perkins - Isla a štastné konce
Dárek z pravé lásky
Robin S . Sharma - Mnich , který prodal své ferrari

Prosinec 2015

3. ledna 2016 v 18:38 | Mimi |  Nové přírůstky

Tomu se říká máknout a snažit se splnit cíl ! Kéž by to tak šlo i s jinýma věcma . Celkem 15knih ! Můj absolutní rekord v počtu přečtených za měsíc . Chytla mě serie Rosemary beach a našla jsem další přeložené díli tak jsem četla . Dále 15té pokračování Lhářek s kterými jdeme do velkého finále . Tento měsíc jsem opravdu spokojena .

S nákupy to bylo veselé . Koupila jsem si vánoční Dárek z pravé lásky abych se navnadila vánoční atmosféru , ale zklamala mě . Koupila jsem obě Rosemary které mě strašně chytlo . Mnicha jsem měla půjčeného od kamaráda . Ostatní jsou už vánoční dárky .


Koupeno 15knih celkem .