Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Únor 2016

Únor 2016

29. února 2016 v 20:00 | Mimi |  Nové přírůstky
Přečetla jsem pouze 7knih . Nějak ten měsíc rychle utek a některé knihy mi dali více zabrat . Nejvíc mě překvapili Černé lži které mě maximálně dostali .


Nechtěla jsem kupovat žádné knihy ale na Baronetu byla valentýnská akce a velká sleva na dva komplety . Ikdyž jsem si před pár lety řekla že nebudu na slepo hned kupovat celou serii tak doufám že se nezklamu :D Týden v jiném světě je dárek od samotného autora .

Cesta ze ztracena

27. února 2016 v 13:55 | Mimi |  Cecelia Ahern

Orig. název:A place called here
Pořadí v sérii:1
Rok:2007 ; v ČR :2015
Počet stran:374
Nakladatelství:Motto


Sandy je posedlá hledáním věcí které se ztratí . Když nenajde věc na obvyklém místě nepřestane ji hledat dokavat ji nenajde . Má spoustu otázek a rodiče ji na ně nedovedou odpovědět . Začne proto chodit k psychologovi panu Burton . Když se ztratí její kamarádka z ulice . Nikdy se nenajde a nejsou po ní žádné stopy rozhodne se jít k policii a otevřít si vlastní agentůru na hledání lidí. Spojí se s ní Jack kterému se ztratil bratr . Jenže Sandy nedorazí na jejich schůzku . Začne ji hledat a nikdo mu nechce pomoct .


Sandy jde do lesa a najednou se objeví u táboráku kde jsou studenti kteří se ztratili už hodně dlouho . Zavedou ji do města kde jsou samé ztracené věci a osoby . Žijí tam spokojeně bez peněz , zločinu a plni lásky . Sandy najde několik osob po kterých pátrala a vzkáže jim jak žijí jejich rodiny . V tomto krásném světě se nic neztrácí ale Sandy se ztratí hodinky a poté i oblečení . Všichni tvrdí jak to neni možné . Najde svoji kamarádku a jde za ní do jejího domu . Vyfotí se s ní . Jenže fotku cestou zpátky ztratí když ji hledá tak si zlomí nohu a najednou okolí jde Jack a odveze ji do nemocnice . Nikdo ji neveří otom co říká jenže fotka ji a kamarádky která se objeví v tašce mluví za vše ...


Moje hodnocení : 7/10
Líbí se mi jaké Cecelia používá nápady a jak je dovede rozvést . Záhada ztracených ponožek v pračce nebude asi nikdy vyřešena . Zajímalo by mě proč se ale Sandy vrátila když i všichni ostatní se hodně toužili dostat zpátky .

Kniha tajemství

27. února 2016 v 13:20 | Mimi |  Tom Harper

Orig. název:The book of secrets
Pořadí v sérii:1
Rok:2009 ; v ČR :2013
Počet stran:450
Nakladatelství:BBart


Nick dostane zprávu od své bývalé Gillien že ji jde o život a tak se snaží vypátrat kde by mohla být . Zabijí jeho spolubydlícího . Policie to svede na něj . Nick všude pátrá po různých vodítkách až se vypraví do Evropy a s Emily která pracuje v muzeu jim jde o život až Gill najdou uvězněnou na starém hradě kde je chtějí všechny upálit ale přijede pro ně helikoptéra a zachrání je .


Druhý příběh v knize je o Gutenbergovi a jeho snaze vynalezt knihtisk . Bere si půjčky a všichni se mu v tom snaží zabránit . Až je podveden ale knihtisk jede dál ikdyž se to církvi nelíbí .


Moje hodnocení : 3/10
Strašně moc časté střídání pohledů až jsem se v tom střídala . Postavy neměli moc žádný popsaný charakter . Vůbec mě to nevtáhlo do děje a takového pátrání a stejně mi to přišlo takový natahovaný a nijaký . Něco tomu chybělo . Že by v dnešním světě tak moc někoho pohoršila bible že by kvůli tomu bylo uspořádano takové pátrání ??

Černé lži

22. února 2016 v 15:09 | Mimi |  Alessandra Torre

Orig. název:Black lies
Pořadí v sérii:1
Rok:2014 ; v ČR 2015
Počet stran:286
Nakladatelství:Fantom print

Layna je bohatá ale nechce žít ve světě večírků a faleše . Čeká až dostane svěřenecký fond a bude moct žít sama . Začne stavět domy pro opuštěné děti a starat se o ně . Seznámí se s bohatým Brantem . Který mimochodem štědře sponzoruje její nadaci . Sex je úžasný a ona po něm touží . Jenže v cestě jim stojí jeho teta Jillian která se ji snaží odstranit .Layna se nevzdává a toleruje že Brant bývá ve stresu a ruší schůzky .

Jednou v noci potká drsného Leeho a vyspí se s nim . Je surový , nemá peníze a je úplný protiklad Branta . Začne mít vztah s obouma . Jenže Lee má přitelkyni a tak ona sežene detektiva a pomocí intrik Leeho o přítelkyni připravý . Lee chce jen ji a nemůže se ji nabažit žárlí ale na Branta že snim je na veřenosti .

Brant začne také tušit že ho podvádí . Stále odmítá jeho žádosti o ruku . Layna to už nevydrží a prozradí mu krutou pravdu . Má rozdvojenou osobnost . Podvádí ho s nim samotným . On tomu sám nevěří , ale doktoři mu vše potvrděj . Má v sobě 5 různých osobností . Nechá se natáčet při terapiích kde není sám sebou a když to poté vidí tak nechápe ale uvěří . Je naštvaný že Jill a rodina mu to nikdy neřekli . Snaží se najít příčinu proč jeho mozek utíká pryč . Ted když vše ví a Lee odejde je Layna schopna si ho vzít a absolvovat s ním všechny terapie ..


Moje hodnocení : 10/10
Začátek klasická erotárna plná sexuální chtivých scén poté ale začneme být nahlodáváni že vše není tak jak má být . Když je to prozrazeno tak je to naprostá bomba co mě dostala !Vůbec jsem nepoznala žádné náznaky že by vyvrcholení mohlo být takové . Jsem úchylná na všechny možný psychický poruchy a strašně moc mě toto téma zajímá a zakombinovat to do knihy . Uzasné . Kam se hrabou všechny sexuální bohové které někdo zneužíval a využil k dominanci . Tohle je teprve vážný problem .

Zavři očka svý

22. února 2016 v 11:38 | Mimi |  Suzanne Redfearn

Orig. název:Hust little baby
Rok:2013 ; v ČR : 2015
Počet stran:331
Nakladatelství:Ikar


Jill navenek žije úžasný život s policistou Gordonem s kterým má dvě děti . Jenže když se zavřou dveře on ji bije a ponižuje . Nakračuje vedle něj potichu a snaží se ho nevyprovokovat . Jill neví co dělat . Když zabije člověka kterému se s tím svěřila vidí že on je schopen všeho . On pomocí lstí s ní udělá špatnou matku . Nechá ji odebrat děti a zakázat styk . Ona se s nima stýká tajně nebo je z povzálí pozoruje . Následně s nima uteče . Dostane se až do komunity kde každý před něčím utek a žijí v malém městě . Pomáhají ji . Jenže dcera onemocní a musí do nemocnice kde ji zjistí rakovinu . Hned ji tam manžel nechá zatknout . Snaží se rozvést ale obě strany bojují . Gordon ji chce co nejvíce potopit . Využije jeho milenku kterou taky mlátil a díky ní se vše dosvědčí a Jill dostane děti . Je těhotná on si myslí že s ní . Když porodí přijde si pro ni a chce ji zabít . Začne ji dusit . Unese novorozeně a ona za ním vyběhne a v záchvatu ho zastřelí . Věděla že si pro ni přijde proto si vzala do porodnice i zbran ...


Moje hodnocení : 7/10
Začátek mě moc nebavil ale potom se to rozjelo a už to bylo napínavé . Domácí násilí je hodně vážná věc která se bohužel často objevuje . Hodně špatné je když se chlapy venku chovají jako největší slušnákové a doma jsou to zvířata . Hezky napsané a popsané .

12. AlReader

22. února 2016 v 11:18 | Mimi |  programy

nezobrazuje se žádné menu, ovládání nepřehledné , jedna stránka klasická je na několik stránek ,
zobrazuje se čas, baterie a %
program je v češtine
nepodporuje pdf

mě nevyhovuje

Láska jako z filmu

13. února 2016 v 12:31 | Mimi |  Victoria van Tien

Orig. název:Love like the movies
Pořadí v sérii:1
Rok:2014 ; v ČR 2015
Počet stran:262
Nakladatelství:Mladá fronta


Kenzi se právě zasnoubila s Bradley a když to oznamují rodině tak její švagrová oznámí že je těhotná a všechna pozornost se strhne k ní . I oslavu a vše chce matka aby slavili společně to se Kenz nelíbí . Dozví se že bude muset být asi propuštěna když nezískají novou zakázku . Chce udělat vše proto aby zakázka proběhla v pořádku . Na jednání , ale přijde její bývalí Shane který ji kdysy podvedl a opustil . Zjištuje že mu vše ještě nezapomněla a má ho ráda .

Shane chce aby snim prožila okamžiky 10 romantických filmů a potom je zakázka jejich . Objevuje stále svoje mladé já a uvědomuje si že Bradley není pro ni ten vhodný . Když zjistí že ji podledl s její kamarádkou je rozhodnuto . Zruší zasnoubení . Kamarádce se chce pomstít a chová se dost ve stylu Bridget Jones . Prožije si Pretty woman .Zatančí si ve stylu Hříšného tance jelikož Baby nebude sedět v koutě . Píše ji meili a cituje repliky z filmů .

Kenzi je zmatená ale Shaneho chce . Zakázku vyhrají . Bradleyho definitivně opustí . Nechá si tři měsíce jen a jen pro sebe aby poznala co chce a poté jde na Empire state building a čeká jestli i Shane došel ke stejnému závěru . Objeví se tam s celou její rodinou a požádá ji o ruku .


Moje hodnocení : 6/10
Nápad chtít restauraci podle několika romantických filmů je vtipný a neobvyklí . Je zajímavé že mě se romantické filmy nelíbí ale knihu si ráda přečtu :) Moc ale nevěřim že by sám chlap byl takový že by chtěl prožít filmové okamžiky a hrát si na Pretty woman . Četlo se to dobře a rychle .Od začátku mi , ale bylo jasné jak to dopadne . Nemám ráda když rodiče diktují dítěti celou budoucnost a být s někým jen protože se líbí rodině a rodina to očekává .

Všem klukům které jsem milovala

13. února 2016 v 11:22 | Mimi |  Jenny Han

Orig. název:To all the boys ive loved before
Pořadí v sérii:1
Rok: 2014; v ČR 2015
Počet stran:318
Nakladatelství:CooBoo


Lara Jean žije s dvouma sestrama a otcem . Matka zemřela před pár lety . Holky se otci snaží vše usnadnovat ale přijde čas aby nejstarší dcera Margot odjela na vysokou . Rozejde se se svým klukem Joshem který bydlí hned vedle . Lara se snaží o vše postarat hlavně o svojí mladší sestru Kitty . Jenže někdo rozešle její milostné dopisy které nikdy neměli opustit její pokoj a najednou kluci který se ji líbí to ví .

Líbí se ji hlavně Josh , díky tomu mezi nimi začne být divná atmosféra . Když si přijde pro vysvětlenou uvidí Petera kterému také napsala dopis a políbí ho . Vymluví se že chodí s Peterem . Další dopis se ji vrátí , Další kluk ji řekne že je gay že bohužel a další je kluk z tábora a ten ji svoji reakci nijak nesdělí .

Peter se rozešel se svojí dlouholetou přítelkyni Gem a tak se dohodnou že oba budou tvrdit že spolu chodí aby Gem žárlila . Pro Laru je všechno okolo chození nové . Josh ji začne vyznávat city . Ona ale začne mít ráda Petera . Ten ji taky . Uvědomí si že je jiná .

Když se Margot vrátí na vánoce domů a zjistí že Laře se líbil Josh je z toho hádka a sestry spolu nemluví . Před odjezdem se udobří . S Peterem taky proběhne hádka a ona se rozhodne napsat mu milostný dopis ..

Moje hodnocení : 7/10
Příjemný oddychový příběh který je sice předvídatelný ale má v sobě kouzlo které vás nutí číst dál . Hrdinka byla klasická putka . Seděla jen doma a nic nedělala neměla žádné přátele . Ale i tak je příběh psán dobře .

V knize bylo hezky řečeno něco co si dlouho uvědomuju ale neuměla jsem to takhle zformovat . Přátelství dělají malé okamžiky nejde poté najednou všechno říct , už vám to poté nepřijde tak důležité . Lara nechtěla Margot všechno říkat že ji to řekne až přijede zpátky ze školy ale zjistila že je to už nepodstatné a dost se odcizili..

11. Kobo Books

12. února 2016 v 13:38 | Mimi |  programy
Pouze knihy které v aplikaci zakoupíte - čili psané anglicky

CooBoo duben , květen, červen

8. února 2016 v 23:21 | Mimi |  CooBoo


4.4.Soman Chanani - Škola dobra a zla 3 -Poslední navěky
18.4. Jodi Picoult , Samantha Jan Leer - Láska mezi písmenky
18.4. Sienna Mercer - Moje segra je upír 6 Láska kouše
25.4. Sarah J . Mass -Dědička ohně


2.5. Daniel Handler - Proč sme se rozešli ?
2.5. Winx family
2.5. Doba ledová - Mamutí drcnutí
2.5. Monster high deníčky
16.5. Deník malého poseroutky 10

6.6.Jenny Han - PS: Stále tě miluji
13.6. Keira Cass - DceraPoslední orákulum

3. února 2016 v 13:51 | Mimi |  James Rollins

Orig. název:The last oracle
Pořadí v sérii: 5
Rok:2008 ; v ČR 2009
Počet stran:388
Nakladatelství:BBart


V americe je zabit profesor Polk a tak se jeho dcera se skupinou mužů vydává pátrat po informacích z jeho vyzkumu . Dovede je to do indie kde jsou stopy po romech které uměli předpovídat budoucnost . Dále jsme v černobylu kde mají zakrývat zbytky továrny aby zabránili uniku radiace . V laboratořích zkoumají děti s autismem dávají jim čip do hlavy a zjištují jak dokáží být stašně užitečný a chytrý . Chtějí s nimi ovládnout svět . Skupina lidí chce odbálit nálože a díky tomu vypustit do světa radiaci a zabít děti které jsou v laboratořích . Další se jim v tom snaží zabránit ..


Moje hodnocení :5/10
Občas přečtu i něco akčního . Bohužel se přesvědčuji že takové knihy radši uvidím jako film a u romantiky mě zas baví knihy a né filmi . Stále se tam něco děje a je několik dějových linií a díky tomu občas ztrácím pozornost a zamotávám se do toho . Nápad to bylo určitě skvělé. Autismus moc o něm nevím a nepíše se o něm . Určitě zajímavé informace . Černobyl je stále tikající bomba .