Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Březen 2016

Březen 2016

31. března 2016 v 22:11 | Mimi |  Nové přírůstky
Celkem jsem přečetla 9knih .


Rozečetla jsem Ty ale styl psaní v první osobě a vůbec celé pojetí mě nezaujalo tak jsem knihu odložila .


Koupila jsem si jen jednu knihu . Neslyšno novinka od Richelle a hned jsem ji přečetla .Je tenoučká a byla jsem na ni zvědavá .


Neslyšno

31. března 2016 v 9:46 | Mimi |  Richelle Mead

Orig. název:Soundless
Pořadí v sérii:1
Rok:2015 ; v ČR:3/2016
Počet stran:244
Nakladatelství:Domino

Fej žije v horách ve vesnici kde není žádný přístup a nic neroste . Jídlo jim posílají z dolní vesnice . Oni jim na oplátku posílají to co vytěží v dolech . Před několika staletími přišla celá vesnice o sluch a ted začínají přicházet o zrak . Což se při uklízení, vaření a těžbě v dolech nedá využít .Nic víc ve vesnici dělat nejde . Pracují všichni bez rozdílu věku . Jídla je málo a zdravotní stav velice špatný .

Fej najednou začne slyšet . S kamarádem Li Way se rozhodnou slést strný svah. Díky sluchu slyší padající kameny a může ho varovat . Když slezou dolů zjistí že další vesnici postihlo to co je . Dojdou do města kde je pronásledují ale zjistí že tam jsou další lidé kteří také neslyší . Dozvídají se že o sluch přišli díky těžbě uranu který je nebezpečný . Dokavat s nimi žili ochraní draci tak vše bylo v pořádku . V království je jídla co Fej neviděla za celý svůj život . Když zjistí že snimi nikdo vyjednávat nebude tak utíkají zpátky což jim přinese mnoho překážek .

Celá vesnice je bez jídla a trpí ještě víc . Fej se jim snaží vše namalovat (jejich způsob večerních zpráv ) oni ji ale moc nevěří a bouří se . V tom přijede armáda a mistři Fej uvěří . Silou myšlenek přivolají draky a ty zaženou armádu a začnou je chránit ...

Moje hodnocení : 9/10
Příběh mě vtáhnul hnedka . Bála jsem se jaké to bude když hrdinové neslyší ale velice hezky popsano . Napínavé jen tedy postavy nejsou moc vykresleny ale jejich kultura to dohání a ani nám to k příběhu moc nevadí . Nečtu fantasy a tohle se mi líbilo . Richelle nezklamala .

After 2- Přiznání

30. března 2016 v 19:57 | Mimi |  Anna Todd

Orig. název: After We Collided
Pořadí v sérii:2
Rok:2014 ; v ČR:12/2015
Počet stran:608
Nakladatelství:Yoli

Tessa není s Hardinem ale on za ni stále leze a prosí ji o odpuštění . Následuje asi tak 500 různých hádek . On je vidět s několika xy . Ona se líbá se Zedem . Rozejdou se usmíří se .Tessa jede do Seatlu kvůli práci on tam za ni přijede . Vánoce stráví spolu a jeho matkou druhý den jedou k jeho otci kde se Hardin chová jako hovado tak si to zas rozhádá u nich . Tessa se nebaví s matkou jelikož zjistila že její otec bydlí kousek a zakázala mu ji zkontaktovat . Tessu naštve že ji chce organizovat život .Od Hardina si nechá nařizovat vše . Když se snaží rozhodovat za sebe dělá zas zle on . Velice výbušný vztah do toho ona se zakouká do Zeda . Zamotané stále o tom samém . Až najednou potká na ulici svého otce ..


Moje hodnocení : 4/10
Obdivuji autorku že dovede na 600stránkách popsat asi tak 500různých nehod díky kterým se pár pohádá ... moc utahané a stále to samé dokola .. to nemohli bejt za dobře aspon jeden celý den ??? poslední věta v knize mě ale zas dostala takze asi do dalšího dílu pujdu ale jejich hádky me opravdu nebaví. Dnešní páry se hádají ano ale toto bylo moc .

Dobrý v posteli

17. března 2016 v 11:39 | Mimi |  Jennifer Weiner

Orig. název:Good in bed
Pořadí v sérii:1
Rok: ; v ČR:6/2015 (druhé české vydání)
Počet stran:490
Nakladatelství:Domino

Cannie je redaktorka v časopisu . Dala si pauzu s Brucem a on to bere jako rozchod . Když mu umře otec ona si uvědomí že by ho chtěla zpátky . On ale nechce . Po pohřbu se spolu v jeho opilosti vyspí . Cannie zjistí že je těhotná a nechá si to . Jemu napíše dopis po nějaké době . On vůbec neodpoví . Cannie trápí její váha a byla v centru pro redukci váhy a seznámila se s doktorem který je sympatický.

Když dělá rozhovor s hvězdou Maxie začnou se bavit a jdou spolu do lázní a Maxie ji dá příležitost prosadit svůj scénář . Je pozvána do LA aby vše zařídila pro film . Nechce se ji zpátky ale její těhotenství je ve vysokém stádiu a tak musí zpátky . Rozhozená že v LA potkala svého otce jede zpátky . Na letišti potká Bruce který ji řekne jen promin. Jeho přítelkyně do něj strčí a ona upadne do bezvědomí a porodí . Malá Joy nedýchá a nemá vyvynuté plíce . Canie přišla o dělohu . Cannie když se dostane z nemocnice a čeká až Joy bude sama dýchat tak stále chodí na procházky a snikym se nechce bavit . Má deprese a jen bloudí . Ztratí se a najde doktora ten se o ni postará a chce se o ni starat na stálo ...


Moje hodnocení : 7/10
Nechápu ženy které si chtějí nechat dítě a vychovávat ho sami . Se vším pak spoléhají na své nejbližší a nemají chvíli klidu . Příběh byl ,ale psán lehce a dobře se četl ikdyž nic velkého se v něm nenachází . Štastný konec a hrdinka vše zvládá .Na odreagování dobré.

Čarovná

16. března 2016 v 8:36 | Mimi |  Alex Flinn

Orig. název:Bewitching
Pořadí v sérii:2
Rok:2012 ; v ČR: 5/2015
Počet stran:350
Nakladatelství:Moba


V roce 1666 žila Kendra v malé vesnici kterou postihl mor . Uzdravila bratra a utekla do vedlejší vesnice . V tom ji začalo docházet že je čarodějnice . Uzobla z perníkové chaloupky a čarodějnice ji chtěla upéct . Přemluvila ji že bude její dcera a za to je tedy nesní . Čarodějnice ji naučila kouzla . Chtěla ji upéct bratra a místo toho upekli čarodějnici a utekly. Bratra který utekl už nikdy neviděla .


Kendra žila na všech místech světa a potkávala velikány své doby . Všude ji , ale vyhostili . Plavila se na Titaniku kde vzala hlas mořské víle a dala ji muže . Někdy ale její pomáhání nezkončilo přesně tak jak chtěla .

Dnes v součastnosti chodí v Miami na střední školu . Pozoruje Emmu a chtěla by ji pomoct ale neví .

Emma žije s otcem a matkou . Její skutečný otec ji opustil když ji byli 3 . S otcem má mnoho tradicí a mají se rádi . V tom se ale objeví jeho dcera z bývalého vztahu o které nikdy nemluvil . Lisetta přijede skoro hned . Přišla o matku . Lisetta se chce kamarádit a Emma ji to taky chce ulehčit . Jenže zjistí že se ji ztrácí věci a úplně zničí vztah Emmě s otcem . Týdny ubíhají a Emma s otcem už vůbec nemluví . Lisetta ho má celého pro sebe . Otec umírá . Emma začne chodit s Warenem a toho ji Lisetta taky přebere . Emmě zbyde jen Kendra s kterou se začne více bavit .

Když Emma odhalí že je Kendra čarodějnice tak chce pomoct zjistit jestli Lisetta má opravdu Warena ráda . Dá ji zrcadlo kde se dají ostatní pozorovat . Samozřejmě ji připadá nudný . Emma ho chce zpátky . Jde na večírek filmové hvězdičky . Její plán je že by se tam Lisetta mohla do někoho zamilovat a Emma by vyhrála jenže Emma se tam zakouká do oné filmové hvězdičky a odejdou spolu . Zjistí že Warena už vůbec nechce a jsou i jiné cíle ..


Moje hodnocení : 7/10
Myslela jsem že celá kniha bude o Kendře a o tom co celé roky zažívala .Příběh který bude dokumentovat celých 400let . Takto to taky nebylo špatné ale chtěla jsem se dozvědět více o ní . Myslím že by to bylo zajímavější . Emmy mi bylo líto . Psané hezky . Nutí vás to číst dál a sledovat co ji sestra vše provede . Taková moderní popelka s přídavkem dalších pohádek .

Topím se v tobě

11. března 2016 v 18:03 | Mimi |  Jasinda Wilder

Orig. název:Falling into you
Pořadí v sérii: 1
Rok:2013 ; v ČR 6/2015
Počet stran:294
Nakladatelství:Ikar


Nell od malička trávila svůj čas s Kylem . Tak nějak vyplinulo že spolu začli chodit . Po dvou letech odjeli společně na chatu kde ji Kyle požádal o ruku . Ona se na to necítila . Řekla že takové věci budou řešit až po vysoké škole , ted jsou mladí . Utekla z auta a začla bouře která schodila strom . Nell viděla jak na ni strom padá a nedokázala se hnout . Kyle ji odstrčil a strom spadnul na něj . Během pár minut bylo po něm . Přivolaná sanitka už mu nedovedla pomoct . Nell svůj vztek stáhla do sebe a navždy si to vyčítala ..

Odstěhuje se do NY kde náhodou potká Kyleho bratra Coltona . Ten ji sleduje a zasáhne když ji její známí chce podříznout . Začnou spolu trávit dny a rozumí si čím dál víc . Colton ji vysvětlí že její vina to nebyla aby popustila uzdu svému vzteku a začla s bolestí bojovat .Colton a Nell si spolu začnou ale jejich vztah je poznamenaný bolestmi z minulosti . ..

Moje hodnocení : 7/10
Začátek mě vtáhnul do děje .Špatný osud a boj sama se sebou . Jenže poté mě kniha docela přestala bavit . Hodně takového žvatlání a nic moc děje . Myslím že se z tématu dalo výtáhnout víc .

Divotání

8. března 2016 v 9:58 | Mimi |  A.G. Howard

Orig. název:Unhinged
Pořadí v sérii:2
Rok:2014 ; v ČR:8/2015
Počet stran:429
Nakladatelství:CooBoo


Uběhl rok od té doby co jsme Allysu viděli naposledy . Zachovi dodnes neřekla co spolu prožili a co je zač . On si na nic nepamatuje .Ve světě lidí se ukáže Morfeus převtelenej a nadělá pár problémů . Alysa se snaží vše zachránit . Hádá se s mámou že ji lhala . Když se vypraví do vlaku kde jsou ztracené vzpomínky zjistí že otec celé dětství navštěvoval Říši divů a viděl hodně špatné věci . Poté ztratil pamět a matka ho zachránila . Červená královna útočí na svět a všichni se ji snaží zneškodnit . Zach i mama zmizí a nikdo neví kde je . Alysa je uvězněná v léčebně a má záchvaty vzteku . Plánuje ale jak zachránit mámu a Zacha ..


Moje hodnocení : 5/10
Opět jsem se nějak nemohla začíst a uteklo asi 200 stránek a tam se v celku nic nestalo . Konec byl napínavej . Otevřelo to další zajímavé téma ale už to asi dočítat nebudu . Chybí tomu takové kouzlo a šmrnc . Vadí mi milostný trojuhelník .

Pohodlné lži

2. března 2016 v 11:04 | Mimi |  Randy Susan Meyers

Orig. název:The comfort of lies
Pořadí v sérii:1
Rok:2014 ; v ČR:2014
Počet stran:342
Nakladatelství:Ikar

Tia měla románek s Nathanielem . Když zjistila že je těhotná řekl at se toho zbaví že s tim nechce mít nic společného a od té doby nebyli v kontaktu . Tia holčičku porodila a dala ji k adopci ale že ji v budoucnu může zkontaktovat . Nová matka Savanah Caroline ji každý rok posílá fotky . Po 5letech se Tia rozhodne poslat fotky s dopisem Nathanielovi .

Rozdělá to jeho žena Juliette . Celou ji to zasáhne . O románku věděla ale že zašel takhle daleko ne . Po nějaké době to řekne manželovi a oba jsou v šoku . Juliette chce holčičku poznat a seznámit ji se svoji rodinou .

Caroline je s dcerou nemotorná a ani ji péče o ni moc nebaví . Má radši práci . Všechny ženy se několikrát sejdou . Juliette bojuje sama se sebou a aby se se všim srovnala . Tia by chtěla holčičku zpátky .

Caroline přehodnotí svůj život a Juliette odpustí manželovi a Tia se rozhodne odjet na druhou stranu států aby něčeho dosáhla ..


Moje hodnocení : 5/10
Kniha neurazí ani nenadchne . Téma myslím že dost dobré a obsáhlé ale něco tomu chybělo . Autorka se snažila ukázat že každá matka není tak spokojená jak vypadá že i ji někdy naštve každodení rutina . Ale určité napětí tomu chybělo . Kdyby kniha zkončila dříve vůbec by to nevadilo. Příběh vyprávěn ze tří pohledů.