Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Duben 2016

Kamarádky z mokré čtvrti

29. dubna 2016 v 8:31 | Mimi |  Ann Leary
Orig. název:The good house
Pořadí v sérii:1
Rok: 2012; v ČR 2015
Počet stran:286
Nakladatelství:Ikar

Hildu opustil manžel jelikož už nechtěl popírat že je gay . Má s ním dvě dospělé dcery . Ráda se napije ale řídila často pod vlivem a dcery se rozhodli a poslali ji na léčení . Hilda má svoji realitní kancelář . V okolí se těd mnoho domů neprodává . Rozepisuje se o všech kterým kdy prodala dům a které dům schání . Každý má nějaký problém . Rebeka začne spát s místním psychiatrem a Hildě se s tím svěří . Hilda stále Rebeku vyslíchá a pomáhá ji . Vše se zvrtne a Hilda zase začne pít a nechá se znovu hospitalizovat v léčebně .


Moje hodnocení : 4/10
Kniha celkem o ničem a nic mi nepřinesla . Litování starší ženy co se ráda napije . Moc nechápu že mohla mít taková ranní okna . Zbytečně se moc rozpovídavala o sousedech a přeskakovala v ději .

O jedné holce

25. dubna 2016 v 8:48 | Mimi |  Lindsey Kelk
Orig. název:About a girl
Pořadí v sérii:1
Rok: 2013; 9/2015 v ČR
Počet stran:310
Nakladatelství:BBart

Tess žije jen a jen svojí prací ale místo aby ji povýšili tak ji vyhodí . Ztrácí smysl toho co dělat . Vyspí se se svým nejlepším kamarádem Charliem do kterého je dlouho zamilovaná . On ji řekne že si to vše musí nechat projít hlavou . Tess to naštve . V tom se dozví že kdysi spal i s její spolubydlící Vanesou . Vanessa je nafoukaný fotografka . Když Tess zvedne telefon a Vanesi agentka ji dá nabídku práce neřekne že je to někdo jiný .

Odjede na Havaj fotit a vydává se za Vanessu . Až když přijede redaktorka časopisu Paige ta pravou Vanesu zná . Do všeho se přimotá reportér Nick který se oboum líbí .

Starý pán s kterým mají nafotit fotky a udělat rozhovor domluvené schůzky stále ruší . Tess si užívá s Nickem a krásu Havaje . Na pláži se seznámí s Alem s kterým si ráda povídá .Nafotí fotky se synem starého pána ale je to celé katastrofa . I rozhovor . V tom Paige naštve že si Tess začla něco s Nickem a všem řekne že neni Vanessa jak si všichni myslí .

Z Ala se vyklube onen slavný muž s kterým měli dělat rozhovor . Nafotí fotky u něj doma a vše je úžasné . Nick odjede a ona neví jak je na tom u něj .

Když se vrátí zpátky do Anglie Vanesy agentka je z fotek nadšená a vůbec ji nevadí že to fotil někdo jiný . Vanesu neměla ráda a tak nabídne Tess novou práci v Miláně .Vanesa se doví pravdu a Tess vyhodí z bytu . ..Moje hodnocení : 7/10
Letní oddechovka která vás přivede na jiné myšlenky . Jednoduchý předvídatelný příběh ale hezky se to čte .

Vstát znovu se slepicema

20. dubna 2016 v 20:51 | Mimi |  Joshua Ferris

Orig. název:To rise again at a decent hour
Rok:2014 ; 2015v ČRPořadí v sérii:1
Počet stran:303
Nakladatelství:Mladá fronta
Moje hodnocení :1/10
Absolutní slátanina kterou jsem nedočetla . Nějak se mi to ted stává častějš :( O zubaři který o sobě najde na internetu že mu někdo založil stránku a snaží se zjistit kdo to byl a aby to smazal . Přeskakuje z jedný strany na druhou . Nemá to hlavu natož patu .

Čemu jsem věřila

19. dubna 2016 v 10:52 | Mimi |  Huntley Fitzpatrick

Orig. název:What I thought was true
Pořadí v sérii:1
Rok:2014 ; v ČR 8/2015
Počet stran:387
Nakladatelství:CooBoo
Gwen žije na ostrově a na léto se bude starat o starou pani . Ostrov je rozdělen na bohatou a chudou část . Líbala se s Cassem bohatým klukem ale od té doby se sobě vyhýbají . Práce je stmelí a on chce doučovat literaturu a ona by chtěla aby doučovat jejího malého brachu plavat . Trvá jim než si řeknou že se mají rádi . Do toho problemi s otcem , bratrancem .
Moje hodnocení : 3/10
Kniha v celku o ničem . Děj se prolíná . Hrdinka se vykresluje skoro jako jeptiška postupem ze sebe sama dělá děvku .Příběh jednoho léta ale nic zajímavého se celou dobu neděje . Náznaky děje tam jsou ale rychle jsou smeteny pod koberec .

Dívka ve vlaku

13. dubna 2016 v 13:37 | Mimi |  Paula Hawkins

Orig. název:The girl on the train
Pořadí v sérii:1
Rok:2015 ; v ČR:10/2015
Počet stran:327
Nakladatelství:Ikar

Rachel žila s Tomem jenže ten ji podvedl a odešel za jinou Annou . Rachel hodně pije , vyhodili ji z práce a nezvládá svůj život . Každý den jezdí vlakem do práce jelikož není schopná své kamarádce u které bydlí říct pravdu . Sleduje z vlaku okolí a pozoruje domy a lidi kteří v nich bydlí . Vytváří si o nich příběhy . Jenže jednoho dne zmizí Megan , žena kterou Rachel z vlaku pozorovala . Její manžel Scott je hned podezřelí .

Rachel se opíjí a nic ni poté nepamatuje . Onu noc má také mlhavou . Byla za svým ex a víc si nepamatuje .

Spojí se se Scottem a snaží se mu pomoct . Jenže si spíše všechny rozhádá než aby pomohla . Každý den pije a nemá sebe pod kontrolou . Nikdo ji nevěří . Snaží se v hlavě poskládat co se stalo . Hrůzné pravdy vyjdou najevo a ona odhalí kdo je vrah a sama ho zabije ..

Moje hodnocení : 5/10

Za knihu roku bych ji urcite nenazvala . Se Zmizelou se také nemůže vůbec rovnat .Všechny tři hrdinky jsi jsou strašne podobné a jen díky chlapům jsem se orientovala o které se zrovna mluví . Nutilo mě to číst stále dál abych věděla kdo je vrah ale nic světoborného to teda nebylo . Občas mě kniha i nudila .Dobře udělaná mediální kampan .

Zmizelá

13. dubna 2016 v 13:35 | Mimi |  Gillian Flynn

Orig. název:Gone girl
Pořadí v sérii:1
Rok:2012 ; v ČR 8/2013
Počet stran:528
Nakladatelství:Knižní klub

Nick žije s Amy . Oba přišli o práci a přestěhovali se do domu blíž k jeho rodičům . O Amy její rodiče napsali několik knih a každý ji má za Úžasnou Amy . Jenže ona taková není . Není spokojená . Nick si otevře Bar který provozuje se svojí sestrou .

Jednoho dne se Amy ztratí . Nick je celkem v klidu a podle policie je hned podezřelí . Amy se ztratí přesně na páte vyročí svatby . Připravila Nickovy pár hádanek po místech které loni navštívili . Toto dělá každý rok . Jenže Nick měl milenku a na všech tich místech byl i s onou mladou dámou . Podle policie je Nick podezřelí . Snaží se prokázat svoji nevinu ale podle všech nástrh je to naopak .

Začíná šílený koloběh kdy Nick je zoufalí a neví jak to dokázat . Spojí se s lidmi kteří měli dříve problém s Amy . Kluk který ji udajně znásilnil a poté se spolužačkou která se za ni vydávala . Nakonec zjištuje že Amy všechno pečlivě připravila aby se mu pomstila za nevěru a vrací se domů . On se ,ale vedle ni necítí bezpečně na druhou stranu ale jinou ženu nechce . Začne psát knihu o celém pravdivém příběhu ..

Moje hodnocení : 10/10
Knihu jsem nevěděla jestli číst nebo ne . Koukla jsem na film a ten mě dostal tak jsem se pustila po pár měsících i do knihy . Ikdyž jsem věděla co přijde tak jsem hltala každou stránku a byla napnutá co se bude dít .Film se hodně držel knížky což se mi líbilo a hrdinu jsem si představovala jako Bena ale jináč to byla fakt jízda . Napínavé a furt čekáte co přijde . Nemohla bych mít vedle sebe takového člověka ..

Slečna nebezpečná

5. dubna 2016 v 10:35 | Mimi |  Jana Benková

Pořadí v sérii:1
Rok:2012; v ČR 10/2013
Počet stran:288
Nakladatelství:Brána

Amelie pracuje ve firmě a začne se ji líbit kolega Matěj . Balí se na vzájem ale vždy jeden couvne . Amelie si užívá s každým který je schopen plnit její drahé nároky . Kabelka , botičky a pak možná něco bude . Začne se vídat s Ivanem který ji najme i vlastního řidiče . Rozmazluje ji ale ona touží po Matějovi . Ten si ,ale najde jinou a Amelie ho uhání poté odežene . Řeší problémi své sestry a hroutí se ze všeho . Když v kavárně zaslechne jak se o ni Ivan vyjadřuje vymámí na něm byt a odchází od něj . Vyzná city Matějovi ale ten se ji vyhýbá a na vyzvání nereaguje ..


Moje hodnocení : 6/10
Průměrná kniha . První díl , druhý jsem četla na podzim . Amélie se chová šíleně k mužům a nic ji neni dobré . Chce je mít vedle sebe a když přijdou odhání je . Toto chování nechápu ale četlo se to dobře a je to ze života .