Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Květen 2016

Navždy s tebou

25. května 2016 v 20:04 | Mimi |  Série Wait For You
Orig. název:Forever with you
Pořadí v sérii:5
Rok:2015 ; v ČR 2/2016
Počet stran:352
Nakladatelství:Baronet

Stef odjede od své matky aby se osamostatnila do jiného města . Najde si práci jako asistentka v kanceláři . Seznamuje se s Nickem který dělá v baru U Mony . Skončí spolu v posteli . Když přijde zas do baru Nick ji hrozně vydaná do tam dělá . Ona tam potkala lidi ze školy a začla se s nima kamarádit . Hlavně s Roxy a Katie .

Po pár týdnech zjištuje že je těhotná . Neví jak to Nickovi říct ale nakonec se rozhodne že by to přeci jen vědět měl . Rozhodnou se dítě nechat a navzájem se více poznat . Její otec umřel jako voják . Jeho otec pokazil obchodní nabídku . Měl stavební firmu a ta zanedbala práci a díky ni umřel otec a dva sourozenci Calle . Calla díky tomu výbuchu má jizvu . Nezvládl to a spáchal sebevraždu jeho matka umřela po čase také na zlomené srdce . Jeho děda je nemocný a stará se o něj . Calla neví kdo byli jeho rodiče a bojí se to někomu říct .

Stef a Nick se víc poznávaj . Jenže Stef potratí a vše se hroutí . Rozhodnou se vše překonat a být spolu i tak .

V epilogu zavítáme na svatbu Cama a Avery které se narodilo před několika měsíci mimčo .

Moje hodnocení : 4/10
Zatím nejslabší díl serie . Hrozně se tam omílali starý hrdinové . Stef se s nima nechtěla kamarádit ale zas jiný ji k tomu nutili a přemlouvali . Téma těhotenství mi moc nesedělo . Nemělo to takový spád a nádech jak minulé díly .

Jíst meditovat milovat

25. května 2016 v 14:47 | Mimi |  Elizabeth Gilbert
Orig. název:Eat pray love
Rok:2006 ; v ČR:2006,2012
Počet stran:348
Nakladatelství:Metafora

Moje hodnocení : 7/10

Autobiografické dílo kde Eliz prochází těžkým rozvodem a neví co se životem . Vezme si zálohu na příští knihu a odjede najít sama sebe . Stráví několik měsíců v Itálii kde se učí jazyk a ochutnávat všechny dobroty . Poté v Indii medituje a snaží se naučit být vyrovnaná nakonec jede na Bali kde pozoruje šamana jak pomáhá lidem až ona sama začne pomáhat zamiluje se . Kniha je o hledání sami sebe .Když máte peníze a můžete si dovolit odcestovat na rok pryč je to jednoduché . Díky novinařině byla zcestovalá a o světě věděla hodně . Každá země ji něco dala . Poznáváme odlišné kultury a zvyky.

Před lety jsem viděla film a dlouho se dokopávala ke knize . Nakonec jsem si z filmu pamatovala jen Julii Roberts takže to vubec nekazilo dojem . Bylo to dobré ale něco té knize chybělo aby vás to úplně pohltilo . Co jsem absolutně netušila a našla když jsem hledala co vše napsala byla věta na wikipedii .

Ve svém článku z roku 1997 "The Muse of the Coyote Ugly Saloon" vzpomíná na práci barmanky v baru "Coyote Ugly" v newyorské části East Village. Článek se později stal předlohou celovečerního filmu Coyote Ugly (Divoké kočky, 2000).

Jeden z filmů které jsem viděla stokrát a svého času ho měla dost ráda do dneška si občas z něj pouštim písničky .

Máma pro Veroniku

18. května 2016 v 12:24 | Mimi |  Tána Keleová -Vasilková

Rok:2001 ; v ČR 2008
Počet stran:318
Nakladatelství:Noxi

Překvapivě se kniha odehrává v Praze . Marie žije 10let v manželství které ji nevyhovuje a manžel ji občas propleskne . Musí vždy čekat v 6 s večeří jináč je zle . Nemůže mít svůj názor . Začne se bouřit ale jsou z toho dvě nalomená žebra . Pracuje jako zdravotní sestra a je přesunuta na kojenecké oddělené . Několik let se léčila s neplodností a hrozně touží po miminku tak je to pro ni velice bolestné . Jednoho dne jim ale zemře pacientka a ona ještě předtim se seznámí s jejím manželem Vládou . Všechny její smrt zasáhne . Vláda si s Marii přijde promluvit a padnou si do oka . Několikrát na sebe nenávazně narazí a ji se líbí jeho malá dcera Veronika .

Marie odejde od manžela a najde si malí byt . Manžel ji ale pronásleduje a nechce aby od něj odešla . Vláda ji poskytne azyl aby ji nenašel . Začnou se sbližovat . Zjistí že ani jeho manželství nebylo tak idilické . Začne Veronice nahrazovat maminku a když ji sama řekne mámo je Marie na rozpacích . Vláda chce aby u nich bydlela ale ona se bojí po předešlé zkušenosti . Je mezi nimi pár neschod . Problémi se sestrou , kamarádkou a manželem co nechce přistoupit na rozvod . Ale zjištuje že je těhotná a celou dobu byla chyba na druhé straně . Nastěhují se spolu do domu a ona má konečně pořádného chlapa i děti které si přála ..

Moje hodnocení : 8/10
Tana píše příběhy ze skutečného života a tak jak to opravdu tady v evropě chodí . Vždy mě její příběhy dostanou . Obdivuju že žena vydržela v manželství takovou dobu . Ale v knize vidíme všecho dnešní doby . Po čase ikdyž se snažíme jakkoli bud všechen čas trávíme v práci nebo povinostmi a nezbyde nám na nic čas ikdyž sme si říkali že takový mi nikdy nebudem .

Hledání vytouženého dne

12. května 2016 v 10:52 | Mimi |  Jennifer Probst

Orig. název:Searching for someday
Pořadí v sérii:1
Rok: 2013; v ČR 7/2015
Počet stran:319
Nakladatelství:Ikar

Kate si založila seznamovací agentůru . Sama pořádný vztah neměla ale umí lidi dávat dohromady . Když se Slade dozví že jeho sestra tuto agentůru využila rozhodne se na ni podat žalobu . Kate se mu snaží vysvětlit že jeho sestře pomůžou najít chlapa a nic ji nehrozí . Nabídne mu aby jejich služeb také využil . Je proti ale nakonec souhladí . Mezi Kate a Sladem to jiskří už od začátku . Snaží se to popřít . Kate ho posílá na různá rande ale žádná mu není dobrá . Vyspí se spolu ale navzájem se vždy odmítnou až oba pochopí že jsou ti praví a dají tomu šanci .


Moje hodnocení : 6/10
Klasická zamilovaná knížka kdy vše dopadlo dobře . Jako oddychovka dobrý ale zas tolik mě to nechytlo a občas jsem se i nudila a čekala jestli přijde nějaký zvrat .

Vzdej se mi

10. května 2016 v 23:29 | Mimi |  Série Wait For You
Orig. název:Fall with me
Pořadí v sérii:4
Rok:2015 ; v ČR 9/2015
Počet stran:376
Nakladatelství:Baronet

Roxy žije sama v bytě a studuje online vysokou školu . Po nocích pracuje v baru U Mony . Už několik let se ji líbí Reece . Před rokem ho opilého odvedla domů a přespala u něj . On ráno hned začal že všeho lituje . Ji to velice zranilo jelikož k ničemu nedošlo .To mu ale neřekla . Rok se sobě vyhýbají a jsou na sebe nepříjemní . Roxy chodí stále s někym na rande ale na Reeceho nemůže zapomenout . Začne ji doprovázet domů jelikož se ve měste stane pár nepříjemností mladím slečnám . Roxy změkne a povolí se tomu . S Reecem ji to začne klapat ale bojí se mu říct že k ničemu nedošlo .

V bytě se ji začnou přemistovat věci a jak kdyby tam bydlel ještě někdo . Když najde rozbité okno a vše rozházené má veliký strach. Reece ji nechá bydlet u sebe . Přizná mu pravdu o té noci a on se naštve ale události ho přinutí na vše zapomenout . Roxy si vyčítá že vyprovokovala jednoho kluka který hodil kámen po jejím nejlepším příteli Charliem a ten už 6 let leží nehybně v nemocnici a nereaguje . Stále ho navštěvuje ale on přestane přijímat potravu a se všemi se rozloučí . Roxy přijde na to kdo ji přemístoval věci v bytě a málem u toho umře . Reece a oný kluk co zranil Charlieho ji zachrání a ona přehodnotí svůj život ..


Moje hodnocení : 7/10
Další z řady příběhů které jsou drsné a osudy nejsou lehké . Moc se mi nelíbí když tam potkáme předešlé hrdiny v této serii to působí hrozně blbě a tak nastrčeně . Jindy mi to nevadí . Kniha pro mě byla docela předvídatelná . I přesto jsem si ji užila .

c.d. payne

8. května 2016 v 11:23 | Mimi |  C.D. Payne


Mladík v odboji, 1995 - 1. díl (deník Nicka Twispa) Mládí v Hajzlu 2002
Mladík v okovech, 1995 - 2. díl (deník Nicka Twispa) Mládí v Hajzlu 2002
Mladík v exilu, 1995 - 3. díl (deník Nicka Twispa) Mládí v Hajzlu 2002
Mladík v chomoutu, 2000 - 4. díl (deník Nicka Twispa) Mládí v Hajzlu 2002
Holubí mambo - humorný příběh o holubech v laboratoři 2005
Americké krásky, 2003 - hudební román parodující politiku USA 2006
Mladík pod pantoflem, 2005 - 5. díl (deník Nicka Twispa) Mládí v Hajzlu 2005
Mladík v Nevadě, 2006 - 6. díl (deník mladšího bratra Nicka Twispa) Mládí v Hajzlu 2006
Neviditelný, 2010 - absurdní příběh sedmatřicetiletého chlapíka, který se stane neviditelným 2012
Dědictví aneb jak Helena ke štěstí přišla, 2011 - poutavý příběh ženy středních let proložený humorem ale i napětím 2013
Mládí furt v hajzlu, 2012 - 7. díl (deník Nickova syna Scotta Twispa) Mládí v Hajzlu 2012
Brenda Veliká, 2013 - humorný příběh svérázné dospívající školačky Brendy 2013
Nestydaté Plavky, 2014 - humorný příběh o dědictví továrny na plavky 2015
Mladí imrvére v hajzlu aneb geny nezapřeš2015 - deník Nickova syna 2016


Duben 2016

2. května 2016 v 15:08 | Mimi |  Nové přírůstky

Celkem přečteno 7knih . Dívka ve vlaku bylo zklamání a ono tak nějak více titulů . Nebyl to dobrý měsíc až na Zmizelou ta mě opravdu dostala . Jináč to byli propadáky :(


Koupila jsem si 3knihy . Dvě už mám přečtené a třetí jsem si nechala přivést ze Slovenska když tady se to nemá k vydáni .