Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Červen 2016

Co po ní zůstalo

28. června 2016 v 9:09 | Mimi |  T.R. Richmond

Orig. název:What she left
Rok: 2015; v ČR 7/2015
Počet stran:368
Nakladatelství:Jota

Moje hodnocení : 0/10


Mám ráda knihy psané formou emailu a různých výstřižků viz knihy od Meg Cabot ale tohle bylo nesmyslné . Umře Alice a místo aby se tedy vyprávělo žila byla Alice a ta zažila to a to a to asi tedy vedlo k smrti tak čteme emaily a přepis zpráv z twitru , myšlenky jejího kluka když spolu ještě byli . Dopisy učitele a jeho kamaráda . Vůbec mě to nezaujalo už od první stránky styl psaní a řazení bez kapitol , přečtete 10stránek a nedovíte se nic díky čemu byste si začli skládat nějaký příběh . Knihu jsem vzala a 100stránek přeskočila a četla dalších posledních asi 30 a opět jsem se nic nedověděla . Bichle tlachání o ničem . Myslela jsem že někdo třeba ten profesor bude postupně odkrývat co kde o ní na internetu vypátral a z toho se bude snažit dát dohromady co se stalo ..

Pravda o tobě

22. června 2016 v 16:51 | Mimi |  Susan Lewis

Orig. název:The truth about you
Rok: 2013; v ČR7/ 2015
Počet stran:326
Nakladatelství: Ikar

Lainey má dvě děti , vyvdaného syna a manžela . Manžel je spisovatel a její otec vlastní velké nakladatelství , jenže onemocněl demencí a není schopen pracovat . Matka ji zemřela a ona se o všechny stará . O své rodině toho moc neví . Matka ji prozradila že jejím otcem je někdo jiný a nikdy o své rodině v Itálii a proč utekla do Anglie nechtěla mluvit . Našla dopis který ji něco malo naznačuje . Když je matka po smrti chce vypátrat její tajemství .

Její manžel Tom není stále doma a začne být divný . V tom ji přijde sms aby se manžela zeptala na Julii . Myslí si že má milenku . Tom vše popírá ale opět odjíždí na několik dní z domu .

Provalí se že Tom má ještě jedno dítě s bývalou moderátorkou které bylo počato chvíli před jejich dcerou . Brali se kvuli Laineymu těhotenství . Otřásá to jejich vztahem a ona si myslí že ji celých 16let podváděl .

Odjíždí do Itálie najít své prarodiče i s detmi a Tom zůstává doma . Najde lidi ve vesnici které její prarodiče znali a řeknou ji co se stalo . Její matka utekla když byla těhotná a neměla vůbec dobré vztahy se svoji matkou . Najde i její někdejší nejlepší kamarádku a dozví se že její matka byla znásilněna dvěma muži a jeden si myslí že byl kněz . Taková hanba v malé vesnici nešla ustát a odjela .

Řeší další spousta problému se svími dětmi a otcem . Tom ji vysvětlí že o dceři nevěděl až do nedávna . Její matka má už podruhé rakovinu a bojí se co by bylo se dcerou . Bohužel je postižená a vyžaduje více péče . Jde ji o dveru s ní to byla jen chvilkový románek před lety . Nevěděl vůbec že dcera je jeho ..

Lainey jelikož je starostlivá a naplnuje ji vše kolem rodiny se rozhodne vzít Julii k nim domů ..

Moje hodnocení : 6/10
Začátek byl velice nudný poté se ale začlo něco dít a kniha byla zajímavá . Čekala jsem co vše se na koho provalí a nebylo to předvídatelné nebo tedy stalo se něco jiného než jsem čekala což se nestává .Dost zamotaný příběh o jedné rodině .

Otrávené štěstí

22. června 2016 v 15:10 | Mimi |  Irma Kraussová

Orig. název:Glucksgift
Rok: 2010; v ČR 5/2015
Počet stran:313
Nakladatelství:Yoli
Nějak sem tuto knihu absolutně nepochopila . Na začátku každé kapitoli se začla řešit vražda která se tedy stala až úplně na konci . O co celou dobu šlo netuším . Mladá Amanda se nastěhovala hned po seznámení ke klukovi Bravo . Předělala mu byt . řešila cukrovku . Ráda si vyvolávala pocity kdy ji chybí už cukr . Neměla dobrý vztah s otcem na konci spáchala sebevraždu tim že si nepíchla inzulin a nechala svoje trpět ????? !!! O co tam šlo sem opravdu nepobrala . Opět styl knihy u které si říkám že by ani sjetej nemohl napsat a oni na to koupěj za randál práva a vydají v další zemi ??? !!

CooBoo červenec , srpen , září

9. června 2016 v 6:57 | Mimi |  CooBoo
25.7. Huntley Fitzpatrick -Kluk mého srdce (2)

8.8.James Patterson -Vraždy na střední škole (2)
8.8.Sarah J. Mass - Dvůr trnů a růží (1)
8.8. Bob de Groot , Turk - Leonardo 9 Genius nadprůměrnosti
15.8. Iginio Straffi - Winx Family - Návrat domů
22.8. Silene Edgar - Adéla na svatbě královny Margot
29.8. Keira Cass - Štastně až na věky
29.8.Kai Meyer - Stránky světa

5.9. Keri Smith- Dodělej tuhle knihu
12.9.Victoria Aveyard - Křištálový meč
12.9. Renné Ahdieh - Pomsta a rozbřesk
19.9.Ruta Sepetys - Sůl moře
26.9. David Levithan - Ještě jeden den
26.9. Lauren James - První konec

Drobný poklesek

5. června 2016 v 13:20 | Mimi |  Jan Ellison

Orig. název:A small indiscretion
Rok:2014 ;2015 v ČR
Počet stran:347
Nakladatelství:Fortuna libri


Anni před 20lety utekla do Londýna a našla si práci u Malcolna . Ten ji chtěl sbalit . Jeho žena spala s Patrikem a netajila se tim . Annie se zapletla také s Patrikem ale Malcoln ji chtěl také dostat . Všichni společně jeli do Paříže . Malcol tam umírá . Annie uteče a potkává Jonathana . Cestujou spolu . Zjistí že je těhotná, vezmou se a začnou spolu žít v americe . Narodí se jim ještě dvě dcery . Vedou normální život ale najednou jim přijde fotka z výletu který se stal před 20 lety . Kvůli práci jede Annie na týden do Evropy .Potká Patricka a vyspí se s ním . Po návratu se k tomu přizná manželovi . Ten ji opouští . Jejich syn Robbie má nehodu a je v bezvědomí . Celý příběh vypráví synovi a mluví k němu . K manželovi se vrátí ikdyž se zjistí že Robbie je Malcolna a né jeho ..


Moje hodnocení : 2/10
Kniha mě nebavila ikdyž se četla docela rychle . Přeskakování v ději což nemám ráda . Děj o ničem . Popisuje 20let staré veci ,čekala jsem co z toho bude a vyvrcholení pro mě celkem o ničem . Žádné wau prostě tlachání bezduché . Postavy neměli žádný charakter něco čim by zaujali . Takové bez duše .

Ilustrová biografie Heath Ledger

5. června 2016 v 13:19 | Mimi |  Chris Roberts
Rok: 2008; v ČR 2009
Počet stran:112
Nakladatelství:Metafora

Kniha popisuje jeho život . Textu tam moc není ,obsahuje velké obrázky z celé jeho krátké kariéry . O soukromí se toho také moc nedozvíme a spíše se zaměřuje na popisování filmů a lidí kolem toho . Pro zajímavost knihu doporučuji přečíst . Jeho život byl neštastně ukončej 22.ledna 2008..

Květen 2016

5. června 2016 v 13:19 | Mimi |  Nové přírůstky
Přečetla jsem 8knih . Přišel čas rozloučit se s Lhářkama .

Navštívila jsem Svět knihy který mě letos tedy moc nezaujmul . Nechala jsem si podepsat knižku od Benkový a šla domů. Za 30kč jsem pořídila životopis Ledgera . Vyšel poslední díl Lhářek a poté konečně další kniha od Cabot . Zbytek jsem dostala k narozkám .

Pralinky mám podepsané . Jana vypadala sympaticky ale vůbec bych ji podle fotek na ulici nepoznala .16: Nemilosrdné

3. června 2016 v 13:48 | Mimi |  Roztomilé malé lhářky
Orig. název:Vicious
Pořadí v sérii:16(závěrečný)
Rok: 2014; v ČR5/2016
Počet stran:263
Nakladatelství:Bbart

Holky se připravují na soudní líčení . Od právníka si sjednají schůzku s Nickem který je ve vazbě a on je přivede na stopu do Capa May kde prý bydlí jeho babička a Alison se tam líbilo . I přes zákaz opustit stát se tam vydají ale nic nenajdou . Blíží se hurikán tak tam přespí . Jenže Emily která na tom psychicky není dobře v noci uteče a jde do moře . Nezachrání ji . Rodiče ji vystaví pohřeb .

Arie to neunese a utíká do Francie . Začne po ní být pátrání a cestuje vlakem co nejdál až ji Noel najde a ona je ráda že není sama . Je ale hodně vyplašená . Noel ji nebere vážně ale po několika dnech je opravdu někdo sleduje a zatknou ji . Přivezou zpátky do států.

Spencer se sejde s Angelou která seděla ve vězení a chce aby ji poradila jak se má chovat kdyby ji zavřeli . Dozví se že seděla za falšování dokladů . Tim Spence vnikne nápad .Setkává se s Wrenem s kterým dříve chodila dělá ted doktora . Chce si s ní vyjít ale ona nechce když ted má dobrý vztah s Mellisou . Jenže on se zeptá Mellisi a té to nevadí takže si spolu párkrát vyjdou


Hanna se bojí co bude když prohrají soud . Nikdo si nepřipouští že by je doopravdy zatkli . Mike Hannu požádá o ruku a ta se rozhodne za týden připravit svatbu . Mezitím chodí k soudu a vyslíchají si svoje obvivění a snaží se prokázat svoji nevinnu .

Spencer se strašně bojí a tak ukradne šperky a chce je směnit za novou totožnost . Po svatebnim obřadu Hanni se rozhodne utéct a už se nikdy nevrátit . Jenže ji dojde co vše by musela za sebou nechat a koho by už nikdy neviděla a rozhodne se čelit všem problémům .

Druhý den po svatbě hned ráno si pro holky přijde policie a jsou uvězněni na doživotí za vraždu Alison . Každá je v jiném bloku a spoluvězni jim dávají najevo že A je jejich miláček a čeho se dopustili . Jenže nikdo netuší že Emily stačila uplavat na břech a nepozorovaně odcestovat až na Floridu . Jelikož v domě kde měla bydlet babička Nicka našla adresu a věděla že by ji nikdo nevěřil tak se na ni vydala sama . Našla tam matku Alison a poté i Alison . Obě ji chtěli zabít naštěstí včas přijela policie a zadržela je .

Emily díky tomu změnila celý soudní proces a Alison se ke všemu přiznala . Holky byli zproštěny jakéhokoli trestného činu .

Arie se rozhodne odjet s Noel do Tokia a cestovat .Spencer se dá dohromady s Wrenem a začne více vycházet se svojí rodinou . Hanna si užívá krásy manželství a bude točit další film . Emily odjede na západní pobřeží se učit surfovat . Všechny nakonec nastoupí na vysokou školu jak si plánovali a mohou v klidu žít své životy ikdyž Alison odsouzená jako psychicky labilní na doživotí je může kdykoliv překvapit ...Moje hodnocení : 10/10
Závěrečný díl . Po 4letech čtení a těšení je konec . Konec zní docela otevřeně ale píše že se jedná o poslední díl a uběhla už doba od vydání posledního dílů . Serie byla napínavá ikdyž trochu neuvěřitelná . Tolik lidí a podfuků se muže jedné partě stát . Vše je zamotané a propletené . Jednou chci všechno přečíst znovu abych si to rychle schrnula a né takto s odstupama .A poté skouknout serial :)

206 kostí

3. června 2016 v 13:28 | Mimi |  Kathy Reichs
Orig. název:206 Bones
Pořadí v sérii:12
Rok:2009 ; v ČR 2010
Počet stran:326
Nakladatelství:BBart


Mám velice ráda serial a shlédlé všechny díli . Chtěla jsem zkusit knihu a tak jsem si ji někde ve výprodeji koupila . Už od první stránky mě nebavila , nedalo se začíst . Se serialem podobnost minimální . Tempe chyběl její vtip . Byla rozvedená . Žádný Booth ani Angela . Žádná orientace.