Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Červenec 2016

červenec 2016

31. července 2016 v 17:11 | Mimi |  Nové přírůstky

Přečteno 7 koustků . Láska pod parou byla velice slabá . Rainbow překvapila . Lanczovka to byla tutovka :)


Koupila jsem jen jednu knihu kterou jsem hned přečetla .

Unesená

31. července 2016 v 16:36 | Mimi |  Lesley Pearse

Orig. název:Stolen
Pořadí v sérii:1
Rok:2010 ; v ČR 2015
Počet stran:326
Nakladatelství:Moba

David najde tělo na pláži . Žena je převezena do nemocnice , má mnohá zranění a trpí ztrátou paměti . Policie zveřejní fotku a Dale připomene kamarádku s kterou pracovala na zaoceánské lodi . S kamarádem Scottem podniknou pátrání a vypraví se za jejími rodiči . Zjištují že Lotte se jim neozvala několik let a neměla úplně jednoduché dětství takže se s rodiči nestýká .

Lotte si v nemocnici vzpomene na dětství a rozrušuje ji všechno . David ji jde navštívit a zrovna přijde když ji nějaký muž chce uškrtit . Zachrání ji život znovu . Tím se do ni zamiluje a ta dívka ho něčim fascinuje . Několik přátel se snaží Lotte pomoct . Dale chce zjistit co dělala poslední dva roky . Lotte je pustěna do domácí péče ale stále si nepamatuje poslední roky . Když ji Dale jde navštívit tak vidí jak ji nějaký muži unáší . Rozeběhne se a unesou i ji .

Obě dívky zkončí ve sklepě v tom se Lotte vrátí všechna pamět a vzpomene si jak trávila čas s milím párem který potkala na lodi . Chtěli ji jako služebnou . Následně od ní chtěli dítě a tak ji začli věznit aby nikam nemohla a nikomu nic neřekla a to dítě jim dala . Lotte s nimi dlouho bojovala , snažila se utéct ale nešlo to . Porodila jim dítě které ji hned sebrali . Jenže za pár týdnu když odjeli pryč a ji nechali zamčenou tak umřelo . Ve slabé chvíli kdy ji pustí po domě tak zabije manželku a muž ji chce pomstít a tak ji odveze na moře a hodí do vody jenže ona zázrakem přežije .

Chce ji zabít aby proti němu nic nemohla řici jenže to se mu nepodaří a s Delou utečou z hořícího domu kde se obou chtěl zbavit ... Proti Lotte je podáno trestní oznámení za zabití ale nakonec se protáže že to tak úplně nebylo a ona je osvobozena ...

Moje hodnocení : 8/10
Kniha byla velice napínavá . Daleko lepší a strhující než Dívka ve vlaku . Vyprávění z několika úhlů pohledů tomu dodávalo napětí . Ikdyž vše končí jak z pravého filmu vše dobré ale velice dobře se četla a nebyla předvídatelná . Což mě se stává hodně .

Láska pod parou

29. července 2016 v 11:19 | Mimi |  Serie Frigid

Orig. název:Scorched
Pořadí v sérii:2
Rok:2015 ; v ČR 2015
Počet stran:272
Nakladatelství:Baronet


Andrea hodně pije a paří . Střídá kluky . S kámoškou Sydney a jejím přítelem odjedou na chatu . Jenže vezmou i Tanera s kterým si ona vjíždí do vlasů . Když zůstanou sami hned si spolu začnou . Jenže když se vrátí kamarádi tak se k sobě nemají a Andreu to naštve . Začne pít a přežene to . Další den si spolu promluví a on ji naštve a začne bláznit . Od Sydney se Taner dozví že trpí záchvaty úzkosti . Pobyt na chatě končí a Andrea si sedí v baru a popíjí . Nějaký muž na ni má sexuální narážky a ona vyletí a po panákách sedne do auta . Vybourá se a zkončí v nemocnici . Je ochotna jít do léčebny kde ji psycholog se vším hodně pomůže . Taner na ni počká a je ochotný ji pomáhat a chce být s ní ..


Moje hodnocení : 5/10
Zatim nejslabší kniha od autorky . O úzkostech něco vim a to co v knize popisovala se vůbec neschoduje . Aby člověk po záchvatu usnul na několik hodin ? To možná poté co se opije ale ne po úzkosti . Sexuální scény mi přišli takové že se tam moc nehodili a celé mi to přišlo plné klišé . Příběh vyprávěn ze dvou pohledů.

Upřímní lidé lžou opravdu dobře

20. července 2016 v 13:14 | Mimi |  Ute Ehrhardt , Wilhelm Johnen
Rok:2013 ; v ČR2016
Počet stran:278
Nakladatelství:Motto

Moje hodnocení : 2/10
Kniha mě nezaujala . Vykládá lži podle mě až přehnaně . Měli bysme říkat pravdu . Když přijdeme na pohovor tak řeknem nezajímá mě vaše firma potřebuji peníze a podobné .

Popisují se různé experimenty a příklady ze života . Psané divnou formulací a na věci v knize mám jiný názor .

Smrtná zima

18. července 2016 v 16:27 | Mimi |  Kate A. Boorman

Orig. název:Winterkill
Pořadí v sérii:1
Rok: 2014; v ČR2015
Počet stran:366
Nakladatelství:Host

Emme žije ve světe za hradbami kde se bojí všeho co je venku . Mají problém přežít zimu a tak pečlivě rozdělují zásoby . Vše musí být tak jak rada ustanoví . Emme ráda chodí za hradby a sbírá byliny a zkoumá co je dál . Má podivné sny kde vidí přijíždět dívku . V lese objeví stavení . Stále na ni všichni koukaj divně jelikož její babička udělala nepřijatelný čin a byla popravena .

Žije ve stínu své rodiny a trápí se tim . Začínají námluvy kdy každý chlapec si vybere dívku a přes zimu se vezmou . Emme osloví jeden z rady ale ona z něj má strach . Pochopí že oba před sebou něco tají . Zahlídne ho v lese a ví že to neni dobře . Objeví dívku která se ji zjevovala ve snech a dozvídá se že všechno neni tak jak jim radní vypráví . Chce aby se to lid dozvěděl . Jeji nastávající ji schodí do vody ale její umění plavat a ona dívka z jiné vesnice ji zachrání . Ve vesnici nastane převrat ..


Moje hodnocení : 7/10
Kniha jsem dostala jako dárek a vůbec jsem nevěděla do čeho jdu . Podle přebala jsem čekala něco ve stylu Hunger games . Svět byl docela hezky vykreslen ikdyž do velkých detailů se nešlo ale pro čtení to stačilo . Hrdinka se snažila změnit svět . Trochu mi to připomínalo Neslyšno .

Fangirl

18. července 2016 v 11:06 | Mimi |  Rainbow Rowell

Orig. název:Fangirl
Pořadí v sérii:1
Rok:2013 ; 2015v ČR
Počet stran:452
Nakladatelství:Yoli

Cath má dvojče Wren . Jdou na stejnou vysokou školu . Wren se chce ale osamostatnit a tak Cath zkončí na druhé straně kampusu se spolubydlící Reagan . Cath se bojí chodit do jídelny a radši jí na pokoji musli tyčinky . Reaganin kamarád Levi za ni stále chodí . Ona začne psát povídku s Nickem na tvůrčí psaní . Poté co je povídka hotová Nick řekne že ji napsal sám at si napíše ona něco svého . Dost ji to vytočí a přestane se s nim bavit . Začne pochybovat co na té škole dělá a jestli sem má vůbec chodit .

Když byli holky malé tak jejich matka řekla že neví kdo je a necítí se být připravena a odešla od nich . Otec trpí mánii a holky se mu snažili pomáhat . Jejich matka po několika letech projeví zájem že by je chtěla vidět . Cath odmítá . Otec zkončí v nemocnici a ona za nim stále jezdí a nechce se vrátit do školy . Otec ji přesvědčí at tomu dá ještě jedno pololetí . Zamiluje se do Leviho a začnou si spolu . Cath píše fanfikce na příběh Simona Snowa a má tisícové shlédnutí . Vlastní příběh ale napsat nedokáže . Učitelka se ji snaží pomoct a ona ve všem najde víc smyslu ...


Moje hodnocení : 7/10

Kniha se četla hodně lehce a měla šmrnc . Bylo do toho zapojeno vyprávění z knih o Snowovi který je smyšlený , ty jsem tedy přeskakovala . Hrdinka to neměla lehké s rodiči a dodávalo to tomu dramatičnost . Rainbow u mě získala další šanci

Tasmina

7. července 2016 v 16:46 | Mimi |  Tasmina Perry

Daddy's Girls 2006 Tatínkovy holčičky 2006
Gold Diggers 2007 Zlatokopky 2012
Original Sin 2009 Prvotní hřích 2013
Kiss Heaven Goodbye 2010 Na ráj zapomen 2012
Private Lives 2011 Soukromé životy 2013
Perfect Strangers 2012 Tajemný cizinec 2016
The Proposal 2013 Zásnuby 2015
Summer with Friends 2015 soubor autorů

Desire (Billionaire Island 1) 2015
Envy (Kiss Heaven goodbey 2 )2016
Revenge (Kiss Heaven goodbey 3 )2016

Zásnuby

7. července 2016 v 16:20 | Mimi |  Tasmina Perry

Orig. název:The proposal
Pořadí v sérii:1
Rok:2013 ; v ČR 5/2015
Počet stran:340
Nakladatelství:BBArt


Amy dostane kopačky od svého přítele a neví co bude dělat o vánocích . Chtěla by odletět z Anglie domů do ameriky za rodičema ale nemá dost peněz . Kouká na inzeráty a jedna starší dáma hledá společnici na cestu do New Yorku . Dohodnou se spolu a vyrazí . Amy Georgině ukazuje všechny známé i neznámé místa . Amy je ráda že může strávit štědrý den s rodinou poté se zas vrácí zpátky do Anglie . S Georginou si sednou a předá ji několik mouder . Když se vrátí tak se k ní její přítel chce vrátit ale po týdnu zjistí že už má jinou která je pro něj společensky lepší .


Georgina Amy vypráví jaké to bylo když kdysi byla debutantka co se vše musela o společnosti naučit a jak muž Edward do kterého se zamilovala byl vyhnán ze země a umřel a ona už nikdy nebyla štastná . I přesto vybudovala velice dobré nakladatelství . Se svoji rodinou se ale celá léta nebaví . Amy tomu chce přijít na kloub a odkrývá nejedno tajemství . Georgina je překvapena když se ji manžel sestřenice přijde za vše omluvit ..


Moje hodnocení : 7/10
Příběh který se lehce čte, klasická letní oddychovka. Příběh vyprávěn ve dvouch časovích liniích . Nic zásadního ani převratného se nestane .

Červen 2016

1. července 2016 v 20:30 | Mimi |  Nové přírůstky
Přečteno 8knih . Jill mě strašně zklamala . Kniha která byla vychvalována že se tam objeví mnoho nových poznatku tak mě tedy přišla že pouze nabádá aby sme dýchali i bio vzduch .
Drobbný poklesek taky hrůza to nemluvim Co po ní zůstalo natož o Otrávené štěstí ani jedna kniha neměla nápad myšlenku . Celkově kupa nesmyslů .

Musím lépe vybírat knihy . Nemám ráda když mě kniha ani trochu nezaujme natož několik knih po sobě .


S nákupama jsem byla velice skromná . Sehnala jsem další pro mě předposlední Katie Fforde její knihy jsou už všude vyprodány . A další je skoro novinka z podzima kterou měli v Levných knihách za 29 přitom všude je normálně dostupná za 250 tak nevim kde se stala chyba tak jsem si ji levno koupila než ji kupovat za draho jinde .


Stalker

1. července 2016 v 20:01 | Mimi |  Lars Kepler


Orig. název:Stalker
Pořadí v sérii:5
Rok: 2014; v ČR 5/2015
Počet stran:568
Nakladatelství:Host

Joona je mrtev ale je pár lidí kteří tomu neveří .Policistka ho najde a přivede zpátky . Psycholog a hypnotizer Erik začne chodit na lekce klavíru ke slepé ženě která se mu začne líbit . Ve městě začnou umírat mladé ženy zavřažděni brutálním způsobem . Před smrtí je vrah natočí a policii pošle video jak je pozoruje . Nedaří se jim ho vypátrat . Erik má pocit že by to mohlo souviset se starým případem s Rockym který si odpykává trest a trpí vypadkami paměti .

Když je pobodána k smrti další dívka zjistí že všechny oběti Erik zná . Joona pátrá na vlastní pěst po kazateli .Nikdo nic netuší až zemře i manželka jednoho z policistů . V tom Erik uteče a je viděn na místě činu a začne být podezřelí . Uteče ke své další kolegyni Nelly které věří ale netuší že ona to měla vše na svědomí a ted chce Erika věznit a mít jako svého otroka jen pro sebe .Přivede i učitelku klavíru a chce ji zabít ale podaří se jim utéct a omráčit ji . Joona naštěstí také přišel na to kde by mohli být a jsou zachráněni .Rocky je osvobozen ze svého trestu jelikož ho nespáchal .

Moje hodnocení : 8/10
Napínavé od začátku do konce. Celou dobu nic netušíte a je to zamotané . Ikdyž na mě je kniha zbytečně vyprávěna z mnoha úhlů. Stačili by dva .