Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Srpen 2016

Leova šance

29. srpna 2016 v 18:23 | Mimi |  Mia Sheridan
Orig. název:Leos chance
Pořadí v sérii:3
Rok:2013 ; v ČR 12/2015
Počet stran:268
Nakladatelství:Baronet

Tento díl mě zklamal . Z Leovi strany tam nebylo nic moc nového . Jen tedy popisuje svoje chování k matce co ho trápilo ale jináč to byl přepis minulé knihy . Podle mého zbytečnost .

Leo

17. srpna 2016 v 17:37 | Mimi |  Mia Sheridan
Orig. název:Leo
Pořadí v sérii:2
Rok:2013 ; v ČR 10/2015
Počet stran:238
Nakladatelství:Baronet

Evie je dcera fetácké matky , několikrát ji chlapy které si matka vodila domů ošahávali až někdo zavolal sociálku a byla svěřena do pěstounské péče . Náhradní rodiče měli více dětí moc si jich nevšímali ale neubližovali jim . Seznámila se s Leem který je také u pěstounů . Zamilují se do sebe ale Leo je adoptován a odjíždí daleko . Slíbí ji že až ji bude 18 tak si pro ni přijde . Jenže ji nikdy od odjezdu už nenapíše . Ona na něj podvědomě stále čeká ikdyž už uběhne 8let .

Odstěhuje se od pěstounů a najde si svůj byt , začne dělat pokojskou v Hiltonu ,občas vypomáhat na cateringu .Až ji jednoho dne někdo začne sledovat . Po týdnu si před muže stoupne a řekne co chce . On se přizná že je to kamarád Lea a že Leo umřel a chtěl aby se ujistil že je v pořádku . Hezky se jim povídá a začnou se scházet . Leo zdědil společnost a je velice bohatý a chce ji rozmazlovat . Několikrát ho ale nachytá v přítomnosti jiné ženy ,což se později vysvětlí jináč než ona si myslela . Všechno klape ale ona cítí že něco tají až zjistí že je to celou dobu Leo a on ji začne říkat svůj příběh co zažil a proč se neozval . Vždycky se pro ni chtěl vrátit . Nechtěl aby se na něj zlobila a nejdřív chtěl jen zjistit jak se má ale city byli silnější ...

Moje hodnocení : 7/10
Kniha byla jak od jiné autorky než Archuv hlas . Přišlo mi to jako jiný styl psaní . Bylo to předvídatelné a už né tak napínavé . Osudy hrdinů byli nelehké a bylo mi jich líto .Lepší náhradní péče než aby byli u rodičů kteří jim ubližují .

Archerův hlas

16. srpna 2016 v 11:36 | Mimi |  Mia Sheridan
Orig. název:Archers voice
Pořadí v sérii:1
Rok:2014 ; v ČR 9/2015
Počet stran:384
Nakladatelství:Baronet

Bree přišla před lety o matku díky rakovině . Před pár měsíci ji zastřelili otce v obchodě a ona tomu přihlížela . Neví si rady a tak odjíždí z města do malé vesničky kde před lety byli na dovolené . Pronajme si dům a díky hodné sousedce brzy i získá práci v místním bistru . Seznámí se s krásným klukem Archerem mluví na něj a on je plachý . Poptá se na něj a zjistí že nemůže mluvit ale slyší . Její otec neslyšel a tak umí znakovou řeč . Vypraví se za nim Je velice plachý a komunikuje s ní psaním . Jí to nedá a začne ho často navštěvovat něco ji k němu táhne . Zjistí že umí znakovat a začnou si povídat .

Jeho máma chtěla utéct se strýcem . Otec oba mlátil a hodně pil . Jenže když utíkali tak matku otec zabil a následně i sebe se strýcem . Nejdřív ještě prostřelil hrdlo svému synovi . Manželka strýce nechtěla aby šel na operaci hlasivek a tak je odsouzen k němotě . Ted už na operaci je pozdě a jeho vychovával další strýc který ale zemřel před pár lety .

Postupně se více a více poznávají a zamilují se do sebe . Jenže jak Archer vyrůstal v izolaci tak moc o skutečném světe neví . Jeho bratranec Travis se chce usmířit a jít pařit on na to kývne ale nakonec jdou do stryptýzového klubu a on se nemá jak bránit . Bree je na Travise naštvaná a on se stále snaží je dva rozeštvat . Vše vyvrcholí když Bree usvědčí vraha svého otce a on si to s ní přijde vyřídit ...

Moje hodnocení : 10/10
Kniha mě chytla od začátku a nelehký osud obou hrdinů mě chytnul u srdce . Psané velice záživně a hltáte každou další stránku .

Sběratel kostí

13. srpna 2016 v 11:16 | Mimi |  Jeffery Deaver
Orig. název:The bone collector
Pořadí v sérii:1
Rok:1997 ; v ČR1998
Počet stran:510
Nakladatelství: Domino

Lincoln je detektiv ale před pár lety se na něj zřítila budova a ochrnul na celé tělo . Hýbe pouze jedním prstem a hlavou . Má specialisty a pomocníka a chce se zabít takovýto život ho nebaví . Ve městě je sjezd OSN a najdou mrtvolu mladá pochůzchářka Amelie zastaví všude provoz a zajistí místo činu . Policie chce posudek od Lincolna a ten se spojí s Amelií a začne ji všude posílat . Mrtví přibývají a on se snaží ho snaží dopadnout . Amelie lítá podle jeho příkazů a učí se jak správně postupovat . Během jednoho dne zemře několik lidí a nedává jim to smysl . Lincoln napsal kdysi knihu o vrahách a velice se to tomu podobá .

Pomocí nepatrných stop začnou předvídat kde by mohla být další obět až si ho vrah najde sám a přijde ho zabít . Přizná se že to vše souvisí se starým případem . V tom Lincoln pochopí že zemřít nechce a přemůže ho vahou těla . Zjistí že v tom byl zapletený i někdo od policie . Velice se sblíží s Amelii. Rozhodne se nadále spolupracovat s nimi .Moje hodnocení : 8/10
Nabité napětím .Lehce se čte . Opravdu chudák člověk co se nemůže hýbat musí to být strašný život .

CooBoo říjen listopad prosinec 2016

13. srpna 2016 v 10:29 | Mimi |  CooBoo
3.10. Listopie aneb seznamové šílenství
10.10Horselend 16
17.10. Amanda Hocking - Karin Chronicles - Mrazivý ohen
17.10. 404nejkrásnějších omalovánek
24.10. Útok plížilů
24.10. A.G. Howard - Běsnění
24.10.Marie Rejfová - Sestra smrt
24.10.Elizabeth Wein - Rose pod palbou
31.10.Alexandra Brocken - Pasažérka


7.11. Já JůTuber 3
7.11.Amie Kauflan , Jay Kristoff - Illuminae
7.11.Sarah Anderson Dospělost je mýtus
7.11. Wonder Woman na Super Hero High
14.11.Sarah J. Mass - Královna stínů(4)
21.11.Jay Asher - Vánoční zázrak
21.11. Rachel Harris -Historie nás dvou (2)

Hodná holka

12. srpna 2016 v 9:28 | Mimi |  Mary Kubica
Orig. název:The good girl
Rok:2014 ; v 8/2015 ČR
Počet stran:349
Nakladatelství:Beta Dobrovský


Mia je dcerou soudce . Vždycky měl radši její sestru a ve všem ji podporoval . Mia se těšila až ji bude 18 a hned se odstěhovala a začla učit na škole . Ted ji je 25 a občas si jen zavolá s matkou . Jednoho dne sedí v baru a přijde k ní kluk po pár panácích sním odchází domů jenže on ji zahodí kabelku a unese ji . Ona brečí a prosí . Představí se jako Owen a odveze ji do chaty v lesích . Nakoupí jidlo a stará se o ni . Nejdřív ji svazuje a hrozí zbraní poté ji nechá volně chodit . Dozvídá se že mu zaplatili aby ji unesl a měl ji někde předat ale rozmyslel si to . Jenže ted neví co dělat , když se někde objeví hrozí mu vězení za únos a lidi pro které pracuje by ho zabili ..

Sbližují se v chatě a vypráví si o sobě až po několika měsících jsou dopadeni Owen zabit a ona osvobozena . Jenže poté ona ztratí pamět a neví co se stalo .Snaží se na všechno rozpomenout ..

Moje hodnocení : 9/10
Kniha mě dostala už od začátku . Sice se přeskakuje v ději . Doba únosu a poté co je zpátky a snaží se vzpomenout co se stalo a vyprávění ze strany policisty co po ni pátrá a matky která má o ni strach . Celou dobu mě nenapadal nikdo kdo by ji chtěl unést a proč . Dobře promyšlené . Poslední odstavec knihy vás dostane !

Kniha vzpomínek

12. srpna 2016 v 9:07 | Mimi |  Rowan Coleman

Orig. název:The memory book
Rok:2014 ; v ČR : 5/2015
Počet stran:363
Nakladatelství:Domino


Claire má dvě děti a manžela je velice úspěšná profesorka ale najednou začne zapomínat jak se její děti jmenují jak se co ovládá . Která bota je pravá a která levá . Končí ve škole a její nemoc má rychlejší průběh než myslela . Někam jde a neví kde se tam vzala a jak se dostat zpátky . Přestává poznávat svého manžela a ztrácí i city k němu , je pro ni cizí . Trápí ji že její první dcera nezná svého pravého otce . Nikdy se na něj nevyptávala a ona si myslí že je opustil on ale vůbec nevěděl že je těhotná . Otce vypátrá a chce aby se seznámili .
Claire se snaží sepisovat svoje vzpomínky dokavad si vše pamatuje a ostatní ji do knihy taky píšou hezké věci co ji s ní pojí ...


Moje hodnocení : 10/10
Kniha je psaná strhujícím tempem kdy pozorujem jak žena ztrácí sama sebe a nemůže nic dělat . V takovém případě to musí být strašné pro rodinu přihlížet a nemoci pomoct . Kniha vystihuje přesně celý tento problém . Velice dojemné .