Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Září 2016

Audrey se vrací

29. září 2016 v 13:16 | Mimi |  Sophie Kinsella
Orig. název:Finding Audrey
Pořadí v sérii:1
Rok:2015 ; 9/2015 v ČR
Počet stran:268
Nakladatelství:Bbart

Audrey chodí k terapeutce poté co zažila šikanu od spolužaček . Nechodí už dělší dobu do školy ani nikam z bytu . Bojí se . Nosí černé brýle a nedovede se na lidi dívat . Její bratr hraje stále jednu hru na počítači a jeho mámě se to nelíbí a chce děti zabavit jináč . Seznamuje se s Linusem a ten ji pomáhá překonat strach z lidí až začne oslovovat cizí lidi a klást jim otázky . Přestane brát prášky toho se ale všichni zaleknou a mají o ni strach . Ona je rozhodnutá se svojí nemocé bojovat a po boku Linuse do kterého se zamilovala tomu čelit .


Moje hodnocení : 5/10
První kniha od Sophie která se mi líbila . Ikdyž bylo tam vykresleno několik náznaků a nic se nerozvynulo ,nevysvětlilo ani nějak nedotáhlo do konce . Pouze nemoc hlavní hrdinky byla popsána ikdyž se nedovídáme co se stalo . Oddechové pro mladší čtenáře .

Skotská romance

25. září 2016 v 15:29 | Mimi |  Katie Fforde
Orig. název:Highland fling
Rok:2002 ; v ČR 2010
Počet stran:266
Nakladatelství:Olympia

Jenny odjíždí do Skotska obhlídnout fabriku kterou její šéf chce prodat . Dělá virtuální asistenku snikým se nikdy nesetkala . Ubytuje se u rodiny které fabrika patří a postupně poznává všechny její členy . Už když se poprvé podívá do úšetnictví zjištuje že vůbec nehospodaří a prodávají pod cenou . Jenže majitel uteče i se všemi cennými papíry a ona s další kolegyní se snaží vymyslet plán jak výrobu pozvednout . Do toho začne pomáhat těhotné kamarádce ve stánku . Začne se ji líbit jeden záhadný muž . Její přítel se nečekaně objeví ve stejném domě jako ona a chce dům prodat . Zjištuje že to mezi nimi nemá cenu . Firmu se ji podaří zachránit a i urovná vztahy v rodině .


Moje hodnocení : 8/10
Klasický styl Fforde . Hrdinka chce všem pomoct a vrhá se do neznámého . Za mě super .Nezklamalo .

Nikdy

24. září 2016 v 18:31 | Mimi |  Tána Keleová -Vasilková

Rok: 2012; v ČR 2012
Počet stran:236
Nakladatelství: Noxi


Katka žije spokojený život s Petrem a dcerou Liv . Jsou spolu 30let . Padesátka na krku .V den jejích narozenin ji oznámí že má poměr se sekretářkou a ona otěhotněla a odchází . Katce se hroutí svět neví co dělat . Sestra Jana a otec ji pomáhají . Najednou si uvědomí že vše dělala podle Petra a její sny touhy šli do ústraní . Otec ji vypráví hrozný příběh o sousedce co se ji zabil syn , manžel první i druhý a stále má elán . Uvědomí si že život nekončí a začne žít tak jak chtěla a na nikoho se neohlížet .

Začne navštěvovat pilates , sežene si práci v domově důchodců a celé odpoledne stařečkům vymýšlí program a povídá si s nimi . Což ji velice obohatí a zjistí že život nekončí . Předělá dům a snaží se sevším vyrovnat . Petr se občas něčekaně zjeví u ní doma a chce si povídat . Ji to vadí to on ji opustil . Čas běží a ona zjištuje že je svobodná a vše je lepší . Líbí se ji její šéf a on její city opětuje . Jenže do toho se začne motat Petr a chce ji zpátky v tom umře její otec což jí otřese a objeví se její matka kterou neviděla 40let . Stojí na rozcestí a neví jak se rozhodnout ale láska před zvykem zvítězí .


Moje hodnocení : 9/10
Příběh ze života , všechny jeho radosti ale i trápení . Velice dobře popsáno a čtivé . Opravdu takový život je .

Láska a lítost

19. září 2016 v 11:05 | Mimi |  S.H. Kolee
Orig. název:Of love a Regret
Pořadí v sérii:1
Rok: 2013; v ČR 2/2016
Počet stran:350
Nakladatelství: Baronet

Madison se skamarádila s Cassie šli na stejnou vysokou a seznámili se s Loganem . Cassie snim začla chodit ale líbil se i Madison . Vyspala se s ním a za pár dní ji Madison našla podřezanou v pokoji . Je to už 8let a ona stále na její smrt nedovede zapomenout . S Loganem před pár lety obnovila přátelství a rozumí si jenže lásku k němu odmítá . Nejdřív chce on ji poté ona jeho . Nikdy se neschodnou a pak Logan odjede na druhou stranu států jenže ona na něj stále myslí . Po roce se vrátí i s novou přítelkyní . Ona na něj stále čeká doba . Dělají si naschváli až se dají dohromady ale stále mezi nimi vysí duch Cassie .

Moje hodnocení : 2/10
Uknourané , stále by hrdinka chtěla mít na něco čas a čekat až se rozmyslí ! Nápad dobrý ale pojetí hrůza . Za mě zklamání a ikdyž se děj posune o rok dopředu tak je to stejně nevyzrálé .

Mighty storm : 2 Zkrocení bouřliváka

19. září 2016 v 10:46 | Mimi |  Samantha Towle
Orig. název:Wethering the Storm
Pořadí v sérii:2
Rok:2013 ; v ČR 11/2015
Počet stran:367
Nakladatelství:Baronet

Moje hodnocení : 1/10
Knihu jsem v půlce vzdala . Tru vzdychá jak blbá patnáctka . Jen spolu spěj nebo se rozčilujou .Slintaj nad sebou jak děti až to není hezké . O ničem a stále vše dokola . On ji koupí dům poté otěhotní a ona uteče ..

Mighty storm : 1 Bouřlivák

10. září 2016 v 9:27 | Mimi |  Samantha Towle
Orig. název:The mighty storm
Pořadí v sérii:1
Rok: 2013; v ČR 2015
Počet stran:504
Nakladatelství:Baronet

Tru se celé dětství kamarádila s Jakem jenže se odstěhoval a přestali spolu komunikovat . Ona ho taky už nevyhledala . Jake začal zpívat ,založil si kapelu a stal se velice úspěšný . Tru se stala novinářkou a s Vicky mají časopis . Vicky zařídí rozhovor s Jakem . Jake ji hned pozná a je rád že se vidí . Tru chodí s Willem . Jake chce aby o něm napsala knihu a jela s nima na turné . Willovi se to nelíbí ale co má dělat . Samozřejmě během pár dní to mezi nimi jiskří a ona mu podlehne . Měli se rádi už jako děti .Rozchází se s Willem . Jenže během chvíle Jake začne fetovat a být nesnesitelný . Tru se na něj chce vykašlat . On se vzpamatuje a požádá ji o ruku ..

Moje hodnocení : 5/10
Kniha byla taková utahaná žádná pořádná zápletka . Frajírek co si vyskakuje a ona mu podlehne .

Dokonalý cizinec

9. září 2016 v 10:45 | Mimi |  Renée Knight
Orig. název:Disclaimer
Rok:2015 ; v ČR 4/2016
Počet stran:255
Nakladatelství:Ikar

Catherine objeví doma kniha a zjistí že je o ní . Je velice nervozní . Poté zjistí že si ji přečetl i syn . Začne vyšilovat a manžel se ji snaží uklidnit jenže poté i on obdrží výtisk a odstěhuje se . Nechce s Catherine mluvit . Jenže vše bylo jináč než je v knize napsáno . Jenže to nikdo neví .

Stephen miloval svého syna jenže ten odjel do Španělska a setkal se s Catherine a pozoroval ji . Jednoho pozdního večera ji znásilnil a ona o tom nedovedla promluvit . Další den se její malí syn vydal v člunu ke břehu moře a tento parchant se ho vydal zachránit ale nedokázal doplavat zpátky . Zemřel a její syn se zachránil . Stephen si myslel že vše bylo jináč a chtěl se pomstít Catherine za románek který jeho syna stál život ..

Moje hodnocení : 6/10
Od knihy jsem čekala více . Děj se hodně prolíná . Na Zmizelou nemá žádná kniha . Lepší ale než Dívka ve vlaku .

Nataša

9. září 2016 v 10:30 | Mimi |  Tána Keleová -Vasilková
Rok:2008 ; v ČR 2015
Počet stran:296
Nakladatelství:Noxi

Nataša má malého Petra a muž ji opustil . Zanedlouho se seznámí s Vojtou a otěhotní . Vezmou se a začnou spolu žít . On je úspěšný a ona se stará o děti . Začne si ale připadat nenaplněná a tak začne fotit . Vojtovy se to nelíbí . Stále ji dělá žárlivé scény ikdyž je celý den doma . Jejich rodinný známí Kamil ji poprosí aby mu fotila obálky ke knihám . To se taky Vojtovy nelíbí . Když ji na dovolené vysloveně znásilní vzbouří se že už mu to tolerovat nebude a přestěhuje se z ložnice . Chce si zachovat standart kvůli dětem . Občas fotí i pro časopisy a seznámí se s jedním velice sympatickým chlapem . Narazí na něj ještě víckrát a podlehne mu . Když ji Vojta celou dobu podezírá z nevěry tak at je to pravda . Po nějakém čase je rozhodnutá od Vojty odejít jenže když mu to řekne sedne do auta a vybourá se . Vojta přijde o nohy a je na vozíku . Nataša je rozhodnuta se o něj starat . Bere to jako svoji povinost . Všichni vidí jak se trápí ale ..

Moje hodnocení : 5/10
Kniha byla slabší než ostatní . Hrdinka byla uknouraná a tolik mi nebyla sympatická . Jináč opět silný příběh .

Srpen 2016

6. září 2016 v 11:07 | Mimi |  Nové přírůstky
Koupila jsem si jen jednu knihu :-)

Přečetla jsem 7 knih . Nastavení mysli jsem dostala v pdf jako dárek za cestovní pojištění . Zklamání že jsem o tom ani nepsala . Deaver překvapil . Knihy od Mii Sheridan také .