Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Říjen 2016

Bitter sweet love

31. října 2016 v 8:58 | Mimi

Orig. název:Bitter sweet love
Pořadí v sérii:0,5
Rok:2013 ; v ČR nevyšlo
Počet stran:169

Jasmine žije v klanu který loví démony . Když ji je 18musí se spářit s jiným členem . Jenže ona milovala od mala Deze a ten před 3lety najednou utekl a stále na něj nezapomněla . Dez se ale najednou vrací a chce si ji vzít . Ona chce týden kdy spolu prožijí vše zakázané . Podívají se do NY loví démony a vše možné . Stále ale nevěří že ji chce . Musí ji vysvětlit proč utekl beze slova . Démoni po nich jdou ale oni si slíbí lásku .


Moje hodnocení : 6/10
Kniha v česku zatím nevyšla . Četla jsem amatérský překlad . Úvodní díl do serie to má velice našlápnuto a má to potenciál . Jen mi teda přijde toto Daimont i Tajemné touhy velice podobné . Líbilo se mi že lidé vědí o existenci jiných druhů.

Pralinky s chilli

27. října 2016 v 16:46 | Mimi |  Jana Benková
Rok: 2011; v ČR 5/2016
Počet stran:319
Nakladatelství:Brána

Tina je šéfkou PR agentůry . Před rokem se rozvedla a začla si s jiným a ten zanedlouho umřel při autonehodě . Zůstala ji skoro 6letá dcera .Po pohřbu po pár sklenkách sbalila náhodného zajíčka a skončila s nim v posteli . Začal ji pronásledovat , obtěžovat až vše oznámila na policii .

V tisku začla objevovat bankéře Martina a nelíbí se ji jeho vyjadřování . Chce ho získat pro svoji firmu . Píše mu ale on ji neodepisuje až na něj narazí na večírku . Následně se stále nemůžou dohodnout jelikož Tina nechce aby on ji určoval kdy se mají sejít ale aby to určila ona .

Schůzka se podaří a oni spolu podepíší že ho bude zastupovat . Jenže za čas uniknou informace o připravovaných projektech . Tina s Martinem začne spát ale jináč jsou mezi nimi neschody . Když chce jeden nechce druhý poslouchat . Do toho ji stále nepřebolela smrt její lásky a starosti o dceru .

Když zjistí že informace vynáší její kolegyně okamžitě ji vyhodí . S Martinem se začne ztrácet a je vše jak by mělo být . Jenže najednou ji hodně věcí přijde podezřelích tak si vyhledá jeho matku a zavolá ji . Ta ji řekne že má pouze syna přitom Martin tvrdí že má i sestru . Přestane mu brát telefon i odpovídat na sms . Napíše mu meil po delší době kde vysvětluje že takto to nejde a hrát si spolu nemohou jenže stále ho má v srdci . Až jednoho dne přijde k ní do kanceláře a řekne ji že jeho syn je oním zajíčkem a že se ji rozhod za něj zničit a celé to byla pomsta ...

Moje hodnocení : 7/10
Body ubírám pouze že mi v některých věcech hrdinka přišla přehnaná. Vadilo mi její chování , nikoho nevyslechla a štěkala kolem sebe , někdy mohla ustoupit nebo nedělat naschvály . Ale dobře se ji to vrátilo . Konec bych vůbec nečekala . Čtivé od začátku do konce .Dcera mi přišla že se chová na 20Daimon (Covenant, #0.5)

23. října 2016 v 13:03 | Mimi

Orig. název:DAimon
Pořadí v sérii:0,5
Rok:2011 ; v ČR nevyšlo
Počet stran:96

Alex utekla z Covenantu a skrývá se s matkou . Kdykoliv ji mohou napadnout Daimoni . Ukrývá se před nimi . Stále se stěhují . Jenže jsou objeveny a matka zabita . Alex veme všechny peníze a utíka . Je několik dní v motelu a neví co dál až ji napadne že pojede ke svím lidem . Přepadnou ji a chtějí její všechny peníze .V tom se tam objeví Daimoni a ona je ztracena .

Moje hodnocení : 7/10

Knihu jsem našla na uložto . Je to fan překlad 0 tého dílu takový úvod do serie . Mělo to pouze 96stránek takže kratounké než se nadějeme tak je konec . Mohli by serii vydat i u nás ale co vím tak baronet se do žádné nové serie nechystá .

Pravda o večnosti

17. října 2016 v 14:51 | Mimi |  Sarah Dessen
Orig. název:The truth about forever
Rok:2004 ; v ČR nevyšlo
Počet stran:366
Nakladatelství:CooBoo sk

Na slovensku kniha vyšla a tak jsem četla jejich výtisk . V čr se od autorky nic bohužel nechystá .

Moc se mi kniha ale nelíbila přišla mi o ničem . Macy přijde o otce a v létě si chce její kluk co odjel pryč dát pauzu a ona má brigádu u cateringu . Což se zachvili přestane líbit její mámě a jí se zas začne líbit kolega . Naprosto o ničem :(

Moje hodnocení :2/10

Halo , tady tvoje láska

12. října 2016 v 19:50 | Mimi |  Jana Benková
Rok:2013 ; v ČR 2014
Počet stran:275
Nakladatelství:Brána

Milena pracuje v rádiu a má svoji noční show . Přes den překládá, bydlí se svím doktorem Dušanem nic ji nechybí . Když majitel chce změnu a do jejího pořadu ji dá oživení ve formě Bena z ranní show který je pěkně drzí a děvkař . Show sice má větší sledovanost ale hádají se . Milena je celá otrávená a vyřízená . Do toho ji začne volat a psát neznámí člověk a ona se bojí . Policie s tim nechce mít nic společného . Jediný kdo ji vždy pomůže a je na správném místě je hlupák Ben . Dušan na ni většinou čas nemá nebo je v práci . Začne se s Benem více sbližovat . Dušan ji požádá o ruku a ona souhlasí ale zachvili zjištuje že není typicky natěšená a nemá v sobě tu euforii . Když ji u nákupního centra přejede umyslně auto a Ben je poblíž a zachrání ji . Dojde ji že takto to dál nejde a od Dušana se stěhuje . Pachatele najdou a ona ví že může být lépe a třeba i s Benem..


Moje hodnocení : 7/10
Klasický příběh ze života . Byl trochu slabší a mohl být kratší ale jináč super odpočinek .

Tajemné touhy

4. října 2016 v 10:17 | Mimi

Orig. název:Wicked
Pořadí v sérii:1
Rok:2014 ; v11/2015 ČR
Počet stran:376
Nakladatelství:Baronet
Ivy žije v Řádu který loví Mýty ,staré stvoření které vysává lidem život. Ivy umřel kluk i rodiče a ona se za to stále viní .Jeden mýt ji hodně zraní ji celá ta situace přijde divná a je ji na tom něco podezřelého . V tom se objeví Ren nová posila a padnou si do oka . Zjištuje že toho ví mnohem víc než ona a taky mu to přijde divné . Společně pátrají po pravdě . Zapletou se spolu . Snaží se najít a střežit brány do Jinostěva .Kdyby všechny bytosti od tamtud přišli na náš svět byl by to průser . Blíží se rovnodenost a tuší že Mýtové něco chystají . Najdou bránu a strhne se bitva jenže se jim podaří bránu otevřít a princ z Jinosvěta projde do našeho . Ale Ivy zjistí že je půlčík a ty Ren loví . Co bude s jejich láskou ?
Moje hodnocení : 7/10
Kniha mě bavila a byla čtivá . Konec jsem nečekala . Trochu mi to připomínalo Sukubu .

Láska přremůže i smrt

4. října 2016 v 10:00 | Mimi |  Abandon
Orig. název:Awaken
Pořadí v sérii:3
Rok:2013 ; v ČR 5/2016
Počet stran:302
Nakladatelství:Knižní klub

Pierce žije v podsvětí jenže tam se to hemží mrtvými a furie zničí lodě které přepravují mrtvé . Ty nemají ted kam chodit a je jich hodně . John umře přitom má být nesmrtelný . Pierse se vypraví na pevninu najít boha smrti a vrátit Johnovi život . Samozřejmě vše končí happy endem .


Moje hodnocení : 4/10
První díl jsem četla už tak dávno ,myslím že kdyby rychle vydali všechny díli a né s takovými odstupy tak bych byla radši a hlavně mladší . Ted jako starší se mi to moc nelíbilo .Celkově o ničem táhlé . Meg taky někdy zklamala .

Září 2016

1. října 2016 v 23:33 | Mimi |  Nové přírůstky
Koupila jsem si pouze jednu knihu .

Přečteno 8knih . Půlka nic moc .