Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Listopad 2016

Navždy a věčně

24. listopadu 2016 v 19:30 | Mimi
Orig. název:The problem with forever
Rok: 2016; v ČR :9/2016
Počet stran:472
Nakladatelství:Baronet

Mallory vyrůstala u pěstounů společně s Riderem ,jenže byli zlí a dost na ně kašlali , mlátili je . Našla svoji pěstounku mrtvou a její pěstoun ji hodil panenku do ohně a ona se pro ni vrhla . Zkončila v nemocnici s popálenami . Rider šel do jiné rodiny a už ho neviděla . Ji si vzali doktoři kteří ji ošetřovali . Po událostech začla být ještě méně mluvná než předtim . Studovala doma jenže ted je poslední ročník střední a aby mohla na vysokou musí odchodit normální střední a tak i přes strach se přihlásí do školy . Nemluví ani když se ji někdo na něco zeptá .

Vše se ale změní když potká Ridera . Zjistí že bydlí nedaleko a chodí na nějaké předměty společně . Rider ji stále chrání a ona si postupně najde pár kamarádů. Její přátelství se ale nelíbí jejim pěstounům . Bojí se aby neotevřelo staré rány a Mallory se nezhroutila .Jenže o tom ona nechce ani slyšet a spíše si uvědomuje že má víc než ráda Ridera a nechce o něj přijít . Všechno je super a když ji Rider vezme k sobě domů a je svědkem jak zastřelí jeho kamaráda . Otřese to s ní a Rider se na ni vykašle . Nechce aby na toto přihlížela . Mallory zjistí že Rider je ten co se vůbec neposunul a překoná se když o něm přečte proslov před celou třídou a jeho to motivuje a rozhodne se také se sebbou něco dělat .

Moje hodnocení : 8/10
Kniha je pěkně tlustá a kdyby bylo třeba o 100stránek méně nevadilo by to ale dobře se čte a pozorujeme změny chování u Mallory . Takový to osud musí být hroznej a nikomu ho nepřeju.

Všechny staré nože

24. listopadu 2016 v 11:51 | Mimi |  Olen Steinhauer
Orig. název:All the old knives
Rok: 2015; v ČR 9/2015
Počet stran:244
Nakladatelství:Knižní klub

Henry žije v rakousku a pracuje u tajných služeb .Stále se věnuje starému případu kdy bylo zabaveno letadlo a zemřelo spoustu lidí . Vydává se proto do Kalifornie aby se sešel s bývalou láskou a kolegyní a znova si odvyprávěli co se všechno stalo . Odehraje se celé zamotané šílenství když unesou letadlo . Na konec se ke všemu sám Henry přiznává a umírá .

Moje hodnocení : 4/10
Začátek je povedený ale poté začnou vyprávět příběh jedné akce a už mě to nebavilo . Líbilo se mi že se kniha odehrávala v Monterey kde jsem před lety byla a mohla jsem si okolí krásně představit .

Perfekcionistky

20. listopadu 2016 v 12:43 | Mimi |  Perfekcionistky
Orig. název:The Perfectionists
Pořadí v sérii:1
Rok: 2014; v ČR 10/2016
Počet stran:251
Nakladatelství:Bbart

Skupina holek chodí na stejnou školu když v tom zemře spolužák Nolan který každému ubližoval a holky se nedávno bavili že by mu něco provedli .Šli společně na večírek a dali mu Oxy(prášek proti bolesti který ve větší míře působí jako droga a člověk je veselí) ale jen aby byl víc sjetý zabit ho to nemohlo . Byl velice na drogu zvyklí a všichni věděli že si ji hodně dopřává.

Parker byla dřív velice oblíbená a s Nolanem chodila. Šli společně na párty a on oxy dal do pití . Jenže nevěděl že ji otec bije a má to doma dost těžké . Když přišla domů otec poznal že si něco dal a zmlátil ji tak že má po celém obličeji jizvy . Otce zavřeli a Parker ztratila všechnu popularitu a ted se snaží všem vyhýbat . Jediné koho si pustí k tělu je Julie a také psychiatr ke kterému začla docházet .

Caitlin zažívala vše co si přála až najednou její bratr Taylor spáchal sebevraždu a ona se dověděla že ho Nolan velice šikanoval až to neunes . Ničeho si vůbec nevšimla a nechápe to . Chodí už roky s Joshem a všichni předpokládají že budou pár jenže si docela začíná rozumět s jeho bratrem Jeremym .

Mackenzie je velká kámoška s Claire ale dochází ji že spolu jen soutěží . S Nolanem byla na rance a poslala mu svoje fotky a on je poté rozeslal dál . Hrale na violencelo a chce se tomu věnovat dál . Zkouší aby uspěla u příjímaček jenže se políbí s Blakem - přítelem Claire . Začnou se vídat . Ona má vyčitky ale on ji řekne že se s Claire rozešel a vždycky chtěl jen ji . Po zkouškách zjištuje že to byla jen Clairina taktika jak ji rozhodit aby neuspěla .

Ava žije s otcem a jeho novou ženou která ji nemá rada . Její matka zemřela .Chodí s Alexem . Nolan o ni rozšiřoval pomluvy že se vyspala s půlkou školy .

Julie žije pouze s matkou . Dřív bydleli v Kalifornii a měli vše poté ale přišla sociálka a byli nuceni se odstěhovat .Její matka nedokáže nic vyhodit a jejich dům se hromadí zbytečnostmi . Baví se jen s Parker a ani té dlouho nedovedla řici kde a jak bydlí . Parker ji přiměje aby zašla za psychiatrem . Ashley zjistí kde a jak žije a řekne to celé škole a vyhrožuje ji že timto to ještě nekončí že nebude mít nic .

Holky se spolu začnou bavit a když je Nolan nalezen mrtev bojí se že za to mohlo oxy. Pitva ale prokáže že byl otráven kyanidem .Všichni jsou vyslýcháni a hodně lidí řekne že vidělo Avu jak s nim na večírku jde na horu . Podezřelé jsou všechny každá měla motiv . Když učitel Granger po Avě vyjede začnou mít holky podezření . Jde schválně do jeho domu a má počítač plný zpráv kde mu Nolan vyhrožoval a půlka děvčat posílá erotické fotky . Alex viděl Grangera něco kopat na zahradě . Holky se tam proto v noci vypraví ,vloupají se a přetáhnou všechny data z počítače a na zahradě najdou flešku která patřila Nolanovi . Jdou s tim na policii a ty jim oznámí že Granger byl v noci zabit a oni byli viděni u jeho domu ...

Moje hodnocení : 8/10
Je tam podobnost s Lhářkama ale nemá to na ně . Jsem zvědavá kolik to bude mít pokračování zatim to má 2díli .

Co to bude ?

20. listopadu 2016 v 10:27 | Mimi |  Tána Keleová -Vasilková

Rok:2014 ; v ČR2015
Počet stran:242
Nakladatelství: Noxi

Jana žije se svojí dcerou Zorou . Brala se velice mladá a po 5letech manželství zkrachovalo. Nikdy si už žádného muže nenašla a Zorka pro ní byla všechno . S kamarádkou Kamilou otevřela kadeřnický salon . Její matka žije v sanotoriu . Čas si rozděluje mezi všechny kdo potřebují . Jenže najednou zemře její mladá sestra Marie . Neví co dělat a tak si její 3letou dceru Sáru a manžela Petra vezme k sobě a stará se o něj . Zvyknout si zase na režim malého dítěte je těžké ale s pomocí všech to zvládá . Petr se hroutí a malá chce maminku .

Petr s malou u ní nakonec zůstane půl roku . Když ale za nim zaskočí zjištuje že malou vůbec nezvládá a jí to deprimuje a chce ji matku vynahradit . Mezitím potkává sympatického Karla a bláznivě se do sebe zamilují . Jenže on na malou Sáru žárlí a moc ji nemusí . Sára je zanedbaná a Petr ji chce dát do péče Janě . Jana souhlasí protože malou nechce opustit jenže Karel ji dá na výběr a ona si vybere malou . Velice ji Karel chybí a nechápe to . Sára rozkvete a má se mnohem líp . Jana je v jednom kole ale snaží se všechno zvládat a její Zorka ji pomáhá . Jenže v tom Jana otěhotní a nechce to říct Karlovi . Nedovede jít na potrat . Až Karla potká když už je těhotenství na ní vidět a jemu to dojde a omlouvá se ...

Moje hodnocení : 8/10
Jana by se roztrhala pro všechny a nemyslela na sebe ale v její situaci se toho moc dělat nedalo . Další velice reálný příběh kdy nevíme co bude zítra .

Aspon trochu normální

15. listopadu 2016 v 12:12 | Mimi |  Trish Doller
Orig. název:Something like normal
Rok:2012 ; v ČR 9/2015
Počet stran:194
Nakladatelství:CooBoo

Travis se vrátil z Afganistánu kde mu zabili kamaráda a nemůže se stím vyrovnat . Všude ho vidí a trpí když slyší ránu . Vrátí se mezi staré kamarády a přijde si už jinde . Jeho holka si začla s jeho bratrem . On se začne bavit s Harper které když byl malí ublížil . Přijedou za nim na návštěvu kluci z jednotky a jedou na výlet . Poté musí na pohřeb kamaráda a on je rád že pozná jeho matku . Mezitím řeší že jeho rodiče se rozvádí a on chce Harper která mu vše odpustí .

Moje hodnocení : 6/10
Příjemný příběh který toho moc neřekne ale popisuje co válka udělá s mladými lidmi . Myslela jsem že jeho trauma bude více popsané .

Líbali jsme se

15. listopadu 2016 v 12:05 | Mimi |  David Levithan
Orig. název: Two boys kissing
Pořadí v sérii:1
Rok:2013 ; v ČR 9/2015
Počet stran:190
Nakladatelství:CooBoo

Moje hodnocení : 1/10
Nic proti gayum nemám nápad na knihu mi přišel originální ale styl jakým je to psaný je úplně mimo . Přeskakující děj , malé odstavce a souvětí které nedávají smysl .Vzdala jsem to ,přeskákala půl knihy a stejně nesmyslné ..Co ta holka chce ?

10. listopadu 2016 v 16:31 | Mimi |  Lindsey Kelk
Orig. název:What a girl wants
Pořadí v sérii:2
Rok: 2014; v ČR 2016
Počet stran:302
Nakladatelství:BBart

Tess neví co má dělat . Vanesa ji vyhodila z bytu ona se do něj vráti pro věci a načepe ji . Vanesa zavolá policii a Tess odvedou . Z vazby ji dostane Charlie a ona neví jestli ho chce nebo ne . Má nabídku jet pracovat do Milána ale neví jestli ji vzít . Charlie ji řekne at odjede že vrátit se může vždy . Jenže tam potká Nicka skterým se hádá a má ho stále ráda . Neví kterého si vybrat až Nick odjede a pošle ji do háje ...

Moje hodnocení :1/10
Kniha mě vůbec nebavila a přišla mi o ničem až sem začla přeskakovat a když to stále bylo jedno a to dokola tak jsem si přečetla poslední dvě kapitoli .

10 LET

9. listopadu 2016 v 7:00 | Mimi |  Narozeniny

Přesně před 10 lety jsem dostala nápad že své psaní o knížkách bych mohla dát na blog a né na papírech ve složce .
Měla jsem jiné blogy které mě po čase přestali bavit nebo jsem nevěděla co na ně přidávat . Tento mě ale chytnul a nikdy jsem ho ani na chvíli neopustila . Někdy se mi o knížce psát nechtělo ale říkala jsem si za čas bys toho litovala dělej sedni a piš . Někdy píšu o 3knížkách zároven jindy zas dočtu hned sednu a napíšu a jdu na další knížku . Jsem na sebe opravdu pyšná že jsem to takhle dlouho vydržela a doufám že blog.cz nikdy nezruší a já budu psát už navždy .

Za tu dobu jsem přečetla 231autorů .
Zveřejnila jsem přes 640 popisů knih .
Celkem se tu objevilo 862 článků.
Mám dvacítku seznamů knih oblíbených spisovatelů s popisem kdy co vyšlo česky a v originále .

Téměř perfektní

6. listopadu 2016 v 14:19 | Mimi |  Katie Fforde

Orig. název:Prectically perfect
Rok:2006 ; v ČR 2008
Počet stran:305
Nakladatelství:Olympia


Anna koupí starý dům s tím že ho předělá a poté se ziskem prodá . Dům nemá pořádně ani koupelnu a podlahy . Anna musí dost pracovat . Seznámí se se sousedkou Chloe a ta ji přinese psa jestli by se o něj na čas mohla starat . Stanou se z nich kamarádky a pomáhají si . Jenže přijde Rob který je nejen památkář tak i z nadace na ochranu psů . Všechno se mu nelíbí .Po čase se ale začnou víc a víc rozumět a začnou si pomáhat .
Anna jde na třídní sraz ze střední a potká Maxe do kterého byla zamilovaná . Začnou se zase vídat ale moc se spolu nesmějí a ani se moc nechápou a ona se před nim snaží být stále na pozoru .
S Maxem se rozchází . Prodá dům a přestěhuje se do malého domu kousek od ní . V tom si uvědomuje že má ráda Roba . Jenže tomu schoří dům a vznikne několik nedorozumění které se nakonec vysvětlí a ona jde bydlet k němu i se psem .


Moje hodnocení : 8/10
Poslední kniha od Kattie která v čr vyšla a která mi chyběla . Sehnala jsem ji na bazaru kde vyprodávali věci z knihovny . Škoda že další díly už nebudou vydávat . Hrdinky jsou vždy zapálené pro věc o které toho moc nevědí a mají odhodlání něco změnit .

Princezna školou povinná

6. listopadu 2016 v 13:34 | Mimi |  Princezna Olivie

Orig. název:From the notebooks of a middle school princess
Pořadí v sérii:1
Rok:2015 ; v ČR 7/2016
Počet stran:188
Nakladatelství:Knižní klub


Olivia je obyčejná dívka . Nezná svého otce a matka ji zemřela dávno .Žije u tety se strýcem . Ve škole se ji začne jedna holka posmívat že je princezna a ona že neví o co jde . V tom se tam objeví Princezna Mia a odveze ji . Potvrdí se že je princezna a její matka nechtěla aby vyrůstala v paláci . Otec ji psal dopisy a posílal peníze . Cítí se úžasně když poznává všechny členy rodiny . Dostane psa . Druhý den se ale musí vrátit zase zpátky . Jenže ji ve škole spolužačka rozbije nos .Když přijde domů čeká tak otec a podepíšou se papíry aby odjela do Genovie a žila tam s nimi ..


Moje hodnocení : 8/10
Na to že je to kniha pro děti tak jsem s ní byla nadšená a zas tolik naivní nebyla . Lehce se čte jsou tam i obrázky a je přečtená opravdu za chvíli. Je to takové vzpomínání na moje dětství s Miou .

Říjen 2016

4. listopadu 2016 v 9:27 | Mimi |  Nové přírůstky
Přečteno 8knih . Dvě byli amatérský překlad .


Nákupy byli tento měsíc větší celkem 22knih .


Playground - jsem našla v metru na lavičcePozlátko jsem vyhrála v soutěži na Vůně knih . Mockrát děkuji