Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Prosinec 2016

Sedmilhářky

26. prosince 2016 v 18:11 | Mimi |  Liane Moriarty
Orig. název:
Rok: 2014; v ČR 9/2015
Počet stran:438
Nakladatelství:Ikar


Jane si užila drsnou noc a narodil se ji Ziggy přestěhuje se s nim na malé městečko a chce se začlenit . Jenže první den školky ho obviní že šikanuje jinou holčičku .

Celeste ubližuje její manžel a ona to skrývá .

Madelaine se dohaduje s dcerou která chce prodat své panenství na internetu a chce bydlet u táty .

Ženy se společně baví a řeší šikanu proti které rodiče podepisují petici aby Ziggiho vyhodili . Jane ale nechce věřit že by to Ziggy opravdu udělal . Až se přizná že to dělal syn Celeste . Na kvízovém večeru se vše provalí a dozví se i že manžel Celeste je otec Ziggyho až se rozpoutá hádka a manžel padá přes zábradlí a umírá ...

Moje hodnocení : 4/10
Celá kniha něco naznačuje a točí se kolem šikany kluka kterej ji vůbec nedělá . Matky tlachaj a chráněj přehnaně svoje děti a celkově je to o ničem . Každý má problémi a dělá že je dokonalí . Stále sem čekala kdy se to rozjede a začne to mít nějaký pořádný dej ale ono ne . Výhoda jsou malé kapitoli .

Modrý dům

26. prosince 2016 v 17:59 | Mimi |  Tána Keleová -Vasilková
Rok: 2006; v ČR 2015
Počet stran:198
Nakladatelství:Noxi

Stará pani žije v domě na samotě . Jsou vánoce a k ní se sjíždějí všechny děti se svími rodinami . Postupně vzpomíná jak prožívala život a na svého milovaného muže .

Žili s rodiči v této kouzelné chaloupce a narodila se jim první dcera Zlata ,brzy se vdala a měla dvojčata . Poté se jim narodila Lenka jenže ta brzi otěhotněla a vůbec nebyla spokojená . Manžela začla podvádět a i její dcera cítila že ji matka nemá ráda a tak žije velice zahořkle a nespokojeně . Své dceři i odloudila přítele . Další těhotenství přišlo velice nečekaně a narodila se Renátka z které vyrostla velice hodná a cílevědomá holka . V té době ale otěhotněla i její matka takže měli skoro stejně děti a stará paní svoji sestru Marii vychovávala . Marie nemohla otěhotnět a tak si holčičku adoptovala ale ta o tom neví . Co osud ale nechtěl Marie i s mužem zahynula při autonehodě takže malá Jana jim zůstala a zachvili se ji narodilo poslední dítě Martin .

Její dům později byt byl vždy plný dětí a radosti . Žila pro děti a o všechny se starala . Ve stáří se vrátila do svého rodného domu .

Děj se odehrává tři dny o vánocích kdy se všichni sejdou a povídají si a je u nich veselo . Lenka ukazuje jak je velice zatrpklá a ostatní jak pro ně matka hodně znamená .


Moje hodnocení : 8/10
Nelíbilo se mi velké přeskakování v ději . Víc by se mi líbilo kdyby byla rychle schrnuta minulost a poté byli ty tři dny né takhle odbíhání a ztracení v ději jináč ale opět reálný příběh a velká obětavost lidí .Yoli 2015

26. prosince 2016 v 17:43 | Mimi |  Vydavatelství
V roce 2015 vydalo YOLI 25knih. Z toho jsem jich koupila 14 což je polovina .

Eden se mi libíla ale bohužel další díly nebudou
Proroctví byl druhý díl a další už také bohužel nebudou .
Jen jeden rok oddychovka
Rosemary Beach mě dostali oba díli a nejradši bych přečetla celou serii hned .
Příliš mnoho Kateřin se mi vůbec nelíbilo a hned jsem ho prodala .
Fangirl jsem četla na dovolené a bylo to takové nenáročné čtení
Otrávené štěstí se mi nelíbilo
After první díl se mi líbil ale neřekla bych že je to nějaká fanfikce
Sempre mě dostalo , plné napětí
Všechny malé zázraky takové natažené o ničem
Sněží šněží mě se proste ten Green nelíbí
Kam jsi odešla nemělo to šmrnc prvního dílu
Dopisy na konec světa čekala jsem něco jiného

Všechny malé zázraky

19. prosince 2016 v 17:06 | Mimi |  Jennifer Niven
Orig. název:All the bright places
Pořadí v sérii:1
Rok: 2015; v ČR 9/2015
Počet stran:352
Nakladatelství:Yoli

Finch chce skočit z věže v tom se tam ale objeví Violet která chce také skočit a on ji zachrání . Všichni si myslí že to bylo naopak . Ona jeho zaujala a chce se s ní bavit . Vytváří si kvůli ní facebook aby ji mohl psát a sledovat . Dřív to byla velice dobrá roztleskávačka jenže loni ji v autě zemřela sestra a ona se s ním nesmířila a jen přežívá . Finch a Violet spolu žačnou pracovat na školním projektu a mají procestovat zajímavosti v okolí .Oba mají problémi a začne jim na sobě záležet . Finch žije se 2sestrami a rozvedenou matkou otce nechce vídat a tvrdí že je mrtev .

Rodičům se nelíbí že se s Finchem vídá a tak ji to zakážou ona se do něj zamiluje a vídá ho tajně . On ji pomáhá překovat vše s její sestrou a ona má pocit že zase žije v tom ale Finch začne být více podivný a bydlet ve skříni . Další den se ztratí a nikdo o něm neví . Rodina ho nehledá je to prý u něj obvyklé . Violet to po nějaké době přijde divné a dostane ještě záhadnější zprávy . Jeho sestra taky a obě jsou zděšené . Violet se jede podívat na místa kde myslí že by mohli být nějaké stopy a jeho tělo se najde na dně jezera . Pro Violet je to velice těžké ztratit dva milované lidi během jednoho roku ale ví že musí žít a jít dál a ovšem mluvit -nedusit to v sobě .

Moje hodnocení : 5/10
Čekala jsem mnohem více . Celá kniha takové tlachání a rozjede se to až na posledních stránkách . Manii bych v tom vůbec nepoznala také až úplně na konci . Čte se dobře ale nic moc v sobě nezanechá a nedá . Příběh je vyprávěn ze dvou pohledů.

Nebezpečná známost

19. prosince 2016 v 16:36 | Mimi |  A.J.Rich
Orig. název:The hand that feeds you
Rok:2015 ; 9/2015v ČR
Počet stran:312
Nakladatelství:Baronet

Morgan se přihlási na seznamku aby mohla porovnávat psychologické profily lidí . Studuje psychologii a píše závěrečnou práci . Seznámí se s Bennetem a padnou si do oka . Začnou se scházet a randit spolu . Vždy ale jen u ní . Jednoho dne přijde domů a najde Benneta rozkousaného k nepoznání u sebe v ložnici a její tři psi jsou od krve . Zavolá policii a schová se v koupelně . Několik týdnů je v péči lékařů . Případ uzavřou s tim že vini jsou psi a budou časem utraceni .

Morgan nechce věřit že by její psi byli něčeho takového schopni . Její bratr je policista a pátrají na vlastní pěst . Myslí si že by někdo měl dát vědět jeho rodičům . Když ale přijede do města o kterém mluvil nikdo o něm nic neví a nejsou záznami . Slídí na internetu a najde ženu která popije velice podobný příběh s mužem jaký zažila ona . Setká se s ní a zjistí že obě randili se stejným mužem a byli i ve stejnou dobu zasnoubeni . Nachází další ženy které se s nim setkali . Jenže v tom zjistí že jedna záhadně skočila z okna a druhá byla po její navštěvě zabita . Pátrá a na nic nepřichází až s jednou pomocí se nabourá do meilu Benneta . Čte o všech ženách s kterými chodil a celé to popisoval další ženě . Tu vzrušovalo když si s ní povídal o jiných .

Snaží se udělat něco pro své psi . Jednoho už policie zabila . Snaží se pro ně sehnat lepší útulek aby o ně bylo postaráno a občas za nima zajít v čem ji pomáhá jedna žena . Když najde vhodné místo kam je odvést oná žena jede s ní a v tom ji všechno do sebe začne zapadat a ona zjistí že to s ní si Bennet psal a ona se ostatních chtěla zbavit . Málem se to podaří i Morgan . Povede se ji přivolat policii ale celé to vypadá jako kdyby útočila ona . Jenže pak se najdou důkazy a ona je zachráněna ..Moje hodnocení : 9/10
Kniha byla strhující a dostala mě!Celou dobu mě nenapadlo kdo by za tím vším mohl stát . Propracované a opravdu strašné že takto si lidé dovedou hrát s city jiných .

Štastní a veselé

18. prosince 2016 v 11:41 | Mimi |  Petra Zhřívalová
v ČR10/2015
Počet stran:318
Nakladatelství:XYZ

Helena má dvě dospívající děti , manžela Hynka , dům za Prahou . Zapomene zkontrolovat brožury před tiskem a natisknou se špatně šéf ji za to okamžitě vyhodí .Když přijde domů načape tam manžela s milenkou . Hroutí se a odejde ke kamarádce Martině . Hyněk ji přesvědčuje že vše nebylo takové jak viděla . Jenže Helena se ani po týdnu nevrací . Vzpomene si na dávného spolužáka Jardu ze střední a zavolá mu . Domluví si rande .Jiskra mezi nimi opět přelétne a ona je rozhodnutá . Nevěru manželovi neodpustí a chce být také štastná .

Do toho ji Martina přesvědčí aby ji pomohla s Chrtí beneficí a hlídala dva chrty které by mohli být utraceni . Začne vymýšlet program . Vrátí se domů kvůli dětem . S Hynkem se chce ale rozvést on si stále myslí že ho pouze dusí a řeči o milenci si vymýšlí . S Jardou je ji čím dál lépe až den před štedrým dnem ji chce seznámit se svoji dcerou . Když tam dorazí pozná že se jedná o manželovu milenku Kristýnu . Ona začne řvát na otce že to určitě všechno byla jen pomsta aby ji ublížila když spala s jejím mužem . Jarda se zachová ještě hůře a Helena poraženě odchází timto má potvrzené že opravdu Hynek vztah měl ikdyž ho popíral . Jarda se opije a na štedrý den nechce být ani se svoji dcerou Kristýnou . Ta neví co dělat tak jede za Helenou aby ji pomohla . Nakonec společně stráví štedrý večer . Bolí ji ale že Jarda všemu hned uvěřil ikdyž ona ho má opravdu ráda . Kristýna vše otci řekne a ten se za ni rozjede a vyzná se ji že o ni nechce přijít ..

Moje hodnocení : 8/10
Začátek nic moc ale poté se to rozjede ikdyž očas předvídatelné . Klasický příběh manželství kde to nefunguje zasazen do prostředí Prahy takže velice představitelné .Příběh se odehrává o vánocích ideální doba na jeho čtení .

CooBoo 1-10 2017

12. prosince 2016 v 22:46 | Mimi |  CooBoo

16.1. Bob de Groot - Leonardo 10
16.1. Robert Beatty - Serafina a čarodějná hůl (2)
17.1. Veronica Roth - Čáry života (1)
23.1. Lincoln Peirce - Velkej frajer Nate 8

13.2. Keira Cass - Sirena
13.2.Victoria Schwab - Divoká písen (1)
13.2. Sarah J Mass - Krvavé ostří
20.2.Jenny Han - Oko za oko (1)

20.3. Ruta Sepetys - V šedých tonech
27.3.Silene Edgar , Paul Beorn - 14-14 přátelství napříč staletími

3.4.Kerstin Gier - Třetí stříbrná kniha snů (3)
10.4. Já youtuber 4
10.4.Sarah J Mass -Dvůr mlhy a hněvu (2)
17.4.Rea Carson - Po zemi bloudím dál (1)
24.4.Amy Zhang - Tady končí svět

1.5.Amanda Hocking - Políbená ledem (2)
1.5.Ivana Peroutková - Francouzská jízda
8.5.Kassie West - Náhradní kluk
8.5.Alwyn Hamilton - Poušt v plamenech
15.5.Keira Cass - Koruna (5)
15.5.Jauren James - Poslední začátek (2)
22.5.Jenna Evans Welch - Láska a gelato
22.5.Mary E. Pearson - Falešný polibek (1)

24.7.Kolektiv - Letní dny a noci : Dvanáct prázdninových políbení

7.8. Elly Blake- Ledová krev (1)
14.8. Renée Ahdieh - Růže a dýka (2)
21.8.Barbora Jiříčková - Americké zápisky
21.8.Jenny Han - Navždy s láskou Lara Jean (3)
21.8.Alexandra Bracken - Cestovatelka (2)
28.8.Sara Raasch - Sníh nebo popel (1)

4.9. Jodi Picoult - Láska mezi řádky (1)
4.9. Kasie West - Po tvém boku
11.9. A.G. Howard - Krverůž
11.9. S. Jae Jones - Písen zimy
18.9. Emily Barr - Jediná vzpomínka Flory Banksové
18.9. Sarah J Maas- Říše bouří (5)
19.9. Countrey Cole - Verum(2)
25.9. Kai Meyer - Stránky světa - Noční země (2)
25.9. Amanda Hocking - Křištálové království (3)


2.10.Jenny Han - Ohen a plamen (2)
2.10. Jay Asher - Přináckrát proto
9.10.Maria Dahvana Headley - Magonie
9.10.Claudia Gray - Tisíc kousků tebe
26.10.Catherine Rider - Polibek v New Yorku


6.11.Amie Kaufman - Gemina (2)
6.11.Kara Thomas -Nejtemnější kouty
20.11.Victoria Aveyard- Králova klec(3)

4.12 Mary E. Pearson - Zrádné srdce (2)


Jenny Han- Prach a popel(3)
Lauren Oliver - Replica
Rachel Caine - Ink and bone
S. Jae - Jones - winter song
- Ice like --

Štastně až navěky

4. prosince 2016 v 13:39 | Mimi |  Elizabeth Maxwell
Orig. název:Happily ever after
Rok: 2014; v ČR 9/2015
Počet stran:256
Nakladatelství:XYZ

Sadie je rozvedená její manžel zjistil že je gay a odešel od ní . Našla si chlápka na páteční dopoledne a užívá si s ním . Je spisovatelka na volné noze . Když najednou v obchodě spadne muž a nic si nepamatuje postará se o něj a začne zjištovat že je velice podobný jejímu hrdinovi z knihy . V tom on se začne rozpomínat a přesně říká věci z její zrovna rozepsané knihy . Začnou hledat další postavy a ona neví jak všechny dostat pryč v tom si vzpomene že před lety chtěla psát o čarodějnici ale knihu nedopsala . Najde zaklínadlo a čarodějnice se objeví . Pomocí všech možných způsobů přijde na to jak je dostat pryč a čarodějnici napíše vlastní příběh a vše se dá do normálu .

Moje hodnocení : 2/10
Kniha mě vůbec nebavila . Bylo to hloupé než romantické .

Listopad 2016

4. prosince 2016 v 13:20 | Mimi |  Nové přírůstky
Koupila jsem pouze novinku od Richelle . Jsem na to velice zvědavá - nová serie noví hrdinové .

Přečetla jsem 9knih . Hodně knih mě bohužel zklamalo . Hold podle anotace se mi líbí hodně knih a pak při čtení obracim oči a přeskakuji . Musim vybírat lépe .