Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Leden 2017

Pozlátko

26. ledna 2017 v 9:18 | Mimi |  Tána Keleová -Vasilková
Rok: 2003; v ČR 4/2016
Počet stran:237
Nakladatelství:Noxi

Ema má všechno na co si vzpomene .Bohatého manžela Karla malého syna Erika ,chůvu, hospodyni, uklízečku. Svůj volný čas tráví pouze po masážích saunách . Nechce hnout ani prstem a o Erika se stará asi 2hodiny denně a to už ji přijde příliš . Má vše a na nic si nestěžuje jenže najednou ji začne docházet že ji něco chybí a ona neví co .


Na dovolené kam se vydají potká Silvestra a ten za ni stále chodí a ona ho od sebe odhání když se ale vrátí přijde knim na večeři jako nový spolupracovním manžela . Od té doby na něj nemůže zapomenout . On ji volá a ona ho odbývá jenže pak už to nevydrží a když stejne celé dny nic nedělá tak si s nim začne . Jenže Karel začne něco tušit a Silvestr ji chce víc a víc . Až se to provalí a Ema od Karla odejde . Jenže najednou je vše jináč . Malí byt žádné hospodyně . Na dítě si ani při odchodu nevzpomene . Po čase to Silvestrovi začne vadit že nic nedělá nevaří ani nevydělává a nechce ji dávat peníze . Ona začíná být zoufalá a vidí že to opravdu nefunguje . Chce se vrátit ke Karlovi ale ten už se zařídil jináč a nechce ji . V tom ji vyhodí od sebe i Silvestr a ona nemá kam jít . S pár kuchrama jde ke svému masérovi a přemýšlí co se svím životem dál ...

Moje hodnocení : 6/10
Hrdinka mě překvapovala svím chováním . Nebylo řečeno jestli někdy pracovala ale myslím že ne .Myslela si o sobě hodně ale nic nedokázala a jen brala .Její vztah k dítěti byl také velice zajímavý .Ale příběh ukazuje že ano takto to také může být.

Já a pan Jones

26. ledna 2017 v 8:49 | Mimi |  Lucy Diamond
Orig. název:Me and Mr Jones
Rok:2013 ; v ČR 9/2015
Počet stran:373
Nakladatelství:Domino

Příběh tří žen které si vzaly bratry a jejich osudy se proplítají .

Izzy žije s tyranem kterým má dvě děti když už to nevydrží tak od něj utíká a začíná znova . Žije ve strachu že si je najde a ublíží jim . V novém bydlišti potkává neodbytného Charlieho po dlouhé době mu kývne na rande ale vezme i děti a překvapivě se baví . Holkám se také líbí . Vezme je sebbou na rodinou oslavu a jeho matka ji vyhodí a chová se velice nevhodně . Od té doby s nim nechce mít nic společného velice ji ponížil . Seznamuje se i s jeho švagrovou Alicia a skamarádí se . Jenže v tom se objevý její ex a odveze ji a nabourá auto . On je na místě mrtev a Izzy má několik zranění a musí být v nemocnici . O děti se postará Alicia . Přijde za ni i Charlie a omlouvá se a chce se ji nějak omluvit . Izzy má sádru a není moc pohyblivá a jeho napadne že by se nastěhovala k rodičům do penzionu kde je to bezbarierové .Nejdřív nesouhlasí ale poté to přijme a s jeho rodiči si nakonec velice sedne a když se rozhoduje co dál tak s Charliem převezme penzion .

Alice žije spořádaný život s manželem a dětmi jenže ji přijde že nemá nic svého a na krku čtyřicítku a chtěla by ještě nějakým způsobem žít . Píše si seznam co by chtěla stihnout . Přihlásí se na tancování . Jenže ji docela všichni hází klacky pod nohy i manžel . Když se rozhodne jet do Paříže tak zrovna Izzy má úraz a ona se stará o její děti . Myslí si že ji její manžel podvádí ale nakonec zjistí že se objevila jeho dávná dcera o které nevěděl . Když toto všechno zvládne odjíždí opravdu sama do Paříže a užívá si sama sebbe . Při odhlašování z hotelu se u ní objeví manžel jako překvapení .

Emma žije s Davidem a touží po miminku ale stále jim to nejde . Je posedlá plodnými dny a různými fory . Davidovi rodiče řeší co s penzionem který provuzují a David si ho chce vzít to ona odmítá a on se tam na nějakou dobu přestěhuje . Emma je zoufalá a vzpomene si na svoji dávnou lásku a vydá se za ni . Když se snim setká zjistí že to byla blbost . Jenže tak moc touží po dítěti a David se s ní ani nestýká když přijede za nim do penzionu vždy mají hodně práce a žádný čas na sebe . Při jedné návštěvě se pohádá s jeho matkou a odjede . Zachvilí se vrací David že všechno pochopil a je tu jen a jen pro ni ..


Moje hodnocení 8/10
Svižný příběh jedné rodiny který se velice dobře čte a pobaví .

Hra s láskou

25. ledna 2017 v 15:46 | Mimi |  R. L. Mathewson
Orig. název:Playing for keeps
Pořadí v sérii:1
Rok: 20111; v10/2015 ČR
Počet stran:196
Nakladatelství:Mladá fronta

Haley vychovávala babička a její rodiče jsou zbohatlíci . Stále se jim něco nelíbí a tak se s nima stýká velice málo . Koupí si vlastní dům , najde práci učitelky vše má ale jeden háček - její soused Jason . Krasavec který dělá stále párty a problémi . Přežívají vedle sebe několik let . Až ji vytrhá tulipány které dostala od babičky . Rozčílí se a vypukne hádka v tom tam objeví hnízdo vos a ukryjí se spolu než přijede deratizátor . Následně jsou na sebe velice nepřátelští ale začnou spolu více a více trávit čas a zjistí že ten druhý není tak špatný .

Oba se mění a dělají věci které by dřív neudělali ale ani jeden si nechce přiznat že k tomu druhému něco cítí . Haley ho políbí a on se odtáhne tvrdí ji že by ji později stejně ublížil . Jenže stále se k sobě mají a bydlí u sebe a nedokáží bez sebe usnout a tak to risknou.

Vše je v pořádku až jsou v baru a její kamarádky Jasonovi řeknou že snim nespí jelikož ho nemiluje . Následně jsou doma a konečně po měsících si to rozdají a on se pochlubí co mu řekly kamarádky . Ona vystartuje že to udělal jen kvůli tomu že ona chtěla spát pouze s mužem s kterým bude do konce života a rozpoutá se hádky kdy ona odchází a nechce s nim mluvit . Druhý den odjíždí a Jason se ji propašuje do auta . Stráví spolu týden v pronajatém domě ale nemluví spolu . Haley mu stále opakuje at odejde že mu nevěří .

Když se vrátí domů po čase se ji to rozleží a začne ho chtít zpátky to zase dělá drahoty on ikdyž ji chce zpátky . Ona ho připoutá a nechce pustit pryč až si vyjasní že se mají rádi ...

Moje hodnocení : 6/10
Příjemná oddychovka která je celá předvídatelná ale má to šmrnc a lehce se to čte . Líbilo se mi že Haley nedala na svoji rodinu a chtěla žít podle svého .

Velká iluze

25. ledna 2017 v 15:07 | Mimi |  Mika Waltari

Rok:1928 ; v ČR 2016
Počet stran:168
Nakladatelství:Omega

Knihu jsem dostala jako dárek . Nemám ráda knihy které byli napsány dřív než jsem se narodila . Vůbec se do ni nedalo začíst a v půlce jsem ji vzdala . Dva muži a jedna žena . Jeden umírá . Ztrácela jsem se a nic mě nezaujalo .

Playground

20. ledna 2017 v 20:12 | Mimi |  Lars Kepler
Orig. název:Playground
Rok: 2015; v ČR 9/2016
Počet stran:434
Nakladatelství:Host

Jasmin pracuje jako velitelka v armádě . V Kosovu bojují a napadnou její jednotku . Nachvíli se ji zastaví srdce když se probudí pamatuje si velice jasně přístavní čínské město . Nikdo ji to nevěří a ona o tom stále mluví . Je hospitalizována na klinice kde ji spíše mučí než pomáhají . Po delším čase je propuštěna ale do boje se už nevrátí . Narodí se ji dítě ale s otcem nežije . Pracuje v kanceláři .

Když ale má autonehodu a v přístavu se objeví znovu . Seznamuje se s Thingem a prochází celé městečko a poznává co nabízí . Když se probudí zjistí že byla minutu mrtvá . Její matku se už nepodařilo zachránit a její syn je hospitalizován . Mluví o tom se sestrou a ta ji opět nevěří donutí ji ale jít se podívat do obchodu o kterém Thing mluvil a zjištuje že mluvil pravdu a že opravdu Thing je v nemocnici a zastavilo se mu srdce jenže je to feták .

Je velice v šoku z pravdy kterou se dověděla a v tom její syn má komplikace a musí mu odpojit na minutu srdce , sešít tepnu a poté zas nahodit . Ona to nechce dovolit a chce být taky nachvíli zabita . Její sestra ji po velkém přemlouvání píchne látku po které na minutu opravdu člověku nebije srdce . Jasmin se i s malím Dante ocitá v přístavu a chce ho zachránit . Jenže je přepadnou a Dante hraje o svoje vízum díky kterému se může dostat zpátky . Prohraje a Jasmin se všem snaží dokázat že nemá rozum a je to dítě že ničemu nerozumí .

Vše žene až k soudu a rozpoutá se bitka na život a na smrt . Dvě skupiny proti sobě bojují a rozbouraj celé město . Vše hoří nebo padá . Zjištuje že vše je podvod a rada která to tam má na strarost obchoduje s vízama a tak tomu stále vládnou ty samé lidi . Vyhraje a dostává se zpátky . Sestra měla už strach že se nevrátí . Ale projela si nějaké záznamy a zjistila že více lidí popisuje stejné město ....


Moje hodnocení : 6/10
První půlka mě hrozně moc bavila ale poté to byl samí boj a zkorumpovaní lidé a takové zamotané že mě to už tolik nebavilo . Nápad je to velice zajímavý hodně lidí věří že se dostane do nějakého přístavu . Já na to nevěřím . O knize jsem přemýšlela že si ji koupim a poté jednou sedim v metru a ležela na lavičce a nikdo nikde takže se stejně ke mě dostala .

Malinový sen

15. ledna 2017 v 16:20 | Mimi |  Jana Benková
Rok: 2015; v ČR 9/2015
Počet stran:237
Nakladatelství:Brána

Eliška má s přítelem Borisem personální agenturu a vsadí se že na rok si každý najde jinou práci a prozkoumají jak to funguje v jiných firmách . Kdo toho vydrží více tak bude šéfem v jejich firmě .

Eliška začne pracovat ve firmě Ovocný ráj který je distributor ovoce . Nastoupí jako sekretářka která má vařit kafe a zapisovat jednání . Jenže brzy ji začnou přidávat práci po nakládání a vykladání ovoce od dodavatele , uklidu a všeho možného . Ona hraje hloupou a nepřiznává že ví moc dobře jak to má fungovat . Nachází spoustu nedostatků . Uklízečka nechodí , toaletní papír nikdo nedoplnuje . V létě se nezapíná klimatizace na co když se to dá pár hodin přežít . V zimě tam je zima na co když se dá teple obléct .

Eliška to všechno dobře zvládá ale začne toho být na nic moc a Borisovi se to nelíbí a chce aby zvolnila . Po večerech pracují ještě ve své firmě . Když šéf přijde s tim že má víc firem a chce rozjet ještě reality a ona mu s tím pomůže začne běhat mezi administrativou v ovocném ráji a realitce kde všechno teprve zajíždí . Vůbec ho nezajímá že o webu a realitách nic neví . Potkává se s holčinou která tam byla chvili na brigádě a když ji řekne že i ona pracuje ted v realitách a co slyšela že o ni šéf říká tak se omilem párkrát podřekne o hezkých bytech a lidech co by je chtěli . Šéf se diví že nikdo nic nekupuje . Když kolega onemocní tak ji pošle i ukazovat byty . Ona se rozhodne když o ni říká že je neschopná a neumí poslat meil že se opravdu tak bude chovat a na vše se ho ptát . Při prohlídce se chová ještě hůř a každého odradí . Šéfovi nic nedochází a nabaluje ji další a další práci a příplatek žádný . Před vánoci kdy do vykonání sázky zbývá už chvíle si pro ni Boris přijde a řekne že už tady pracovat nebude jelikož chodí celá utahaná a sedřená .

Uzná že ona vyhrála ale ona chce aby firmě velel muž jelikož to budí větší respekt .


Moje hodnocení : 7/10
Příběh ze života a velice mě bavili scény kdy ji zaměstnavatel leze krkem jelikož velice podobné chování znám kolikrat ještě horší .

Třpytný dvůr

15. ledna 2017 v 12:56 | Mimi |  Třpytný dvůr

Orig. název:The glittering court
Pořadí v sérii:1
Rok: 2016; v ČR 11/2016
Počet stran:478
Nakladatelství:Domino

Hraběnka Elizabeth žije s babičkou a potýkají se s finanční krizí . Musí propouštet svůj personál na který je zvyklá . V tom se tam objeví Cedric a nabídne jedné služebné přestěhovat se na Třpytný dvůr . Odvezou ji na rok budou ji učit nejlepším způsobům a poté ji odvezou do nové objevené země a tam najdou bohatého ženicha a dají jim možnost lépe žít . Elizabeth se nechce provdat za muže kterého ji nabízí a tak se se služebnou dohodne že může jít kam chce a ona se bude vydávat za ni a pojede na Třpytný dvůr a zajistí si lepší budoucnost .

Útěk se oboum povede a Elizabeth se ted vydává za Adu . Seznamuje se s ostatními dívkami a musí si dávat pozor aby neprozradila svůj původ musí působit prostě . Učí se vše co už dávno umí ale také vařit, šít , prát věci na které vždycky měla lidi a nikdy je nepotřebovala . Cedric ji pozná a rozhodne se o všem pomlčet od té doby jsou spojenci hlavně když ona zjistí že je členem zakázané sekty .

Učení uteče a už nastane čas kdy jsou převezené do Adorie nové země . Po cestě je potká veliká bouře a jedna lod nepřežije . Ubytují se a následuje období plesů a seznamovacích večírků . Muži nabízí kolik by za slečny dali a předhání se kdo jim může více nabídnout . O Adu má zájem jeden lord který bude guvernérem nové země jenže jeho matka ji pozná kdo skutečně je a chce ji vydírat . To se ji nelíbí . Do toho se zaplete s Cedrikem a když se to provalí ze svatby sejde . Utíká s Cedrikem a na tajno se vezmou . Mají malí rozpadlí dům a ona vyučuje děti . Jenže stále nemají klid a provalí se že Cedrik je součastí sekty a chtějí ho soudit . Ada hledá možnosti jak ho zachránit až se ji to povede a společně se odstěhují do vzdálenější země .


Moje hodnocení : 7/10
Nebylo to špatné ale něco tomu chybělo . Některé úseky mi přišli až moc dlouhé .Nápad to není špatný ale čekala jsem něco víc .

Sempre Navěky

13. ledna 2017 v 16:21 | Mimi |  J.M.Darhower
Orig. název:Sempre
Pořadí v sérii:1
Rok: 2013; v ČR 9/2015
Počet stran:515
Nakladatelství:Yoli

Haven žije s matkou na farmě jako otrokyně . Mají svého Pána kterého musí poslouchat když neposlechnou tak dostanou výprask . Haven chce utéct a když matka slyší že ji chtějí zabít sama ji k tomu dodá odvahu . Jenže nedaleko ji dopadne doktor a odveze k sobě domů . Ubytuje ji u sebe a ona mu uklízí vaří . Dělá co se ji řekne . Začne se , ale bavit s jeho synem Carminem . On ji ukazuje běžné věci a oba se motivují . Udivuje ho jak do ted žila a neví co s ní otec zamýšlí .

Jeho otec pan doktor Vincent je napojen a spouží mafii . Nechce aby se do toho Carmin také namočil ale ten je samí průšvih . Zjistí ale že Haven ho zklidnuje a přestal se stýkat s dívkami a tropit hlouposti . Zamilují se do sebe . On ji motivuje že by si mohla udělat maturitu . Mít normální život . Mezitím ale něco na všem nesedí a oba se snaží zjistit co . Haven je dítě svého Pána . Její matka byla znásilněna . Všichni jedou na farmu a ona má možnost se ukázat matce . Když zjistí že je o ni postaráno oběsí se . Tomu se Vincent snaží ještě s jednim mužem zabránit a postřílí u toho Pána a jeho manželku . Tim pádem všechen majetek připadá Haven . Haven se s tim neumí vyrovnat .

Carmina máma po něčem pátrala a když mu bylo asi 10 tak byla zabita . Zjištuje že jeho matka byla taky otrok a otec ji vykoupil a ona chtěla vykoupit Haven a postarat se o ni . Proto to doktor udělal .

Oba se s tim nemůžou vyrovnat a nějakou dobu společně nemluví . Ale poté se udobří strhne se přestřelka při které je Haven unesena a Carmin se přidá k mafii a zachrání se ale Carmin už navždy musí sloužit.

Moje hodnocení : 7/10
Kniha je sice pěkně tlustá ale hezky to odsejpá a dobře se čte .Nápad s otroctvím byl dobrý a věřím že to takhle někde funguje.

Sněží sněží

13. ledna 2017 v 15:35 | Mimi |  John Green

Orig. název:Let it snow
Rok:2009 ; v ČR 10/2015
Počet stran:261
Nakladatelství:Yoli

Tři příběhy které se vzájemně proplítají .

Zasněžený expres

Jubile je doma a v tom zjistí že její rodiče byli zadrženi a posláni do vazby za bitku o vánoční speciální edii betlému . Jejich právník ji koupí lístek na vlak a pošle za babičkou . Jenže je hrozná vánoce a vlak uvízne . Půlka lidí vystoupí a jde do blízkého bistra . Tam potkává Stuarta který ji vezme k sobě domů na večeři a ona u něj stráví noc a přeskočí mezi nimi jiskra . V tom si uvědomí že s jejim klukem to nemá cenu a rozchází se.

Vánoční zázrak

Tři kamarádi doma koukají na filmi a v tom jim zavolá další kamarád že jejich bistro je plné roztleskávaček at okamžitě přijedou . Všude je mnoho sněhu a panuje vánice . S velkýma obtížema jedou tich pár km do bistra a mají problémi s autem nakonec se tam dostanou .

Archanděl prasátek

Addie smutní z rozchodu s klukem . Jejim kamarádkám vadí že vidí jen sebe a chtěj po ní aby vyzvedla v pracovní době mini prase a ona na to zapomene a když pro něj přijde tak ho už koupil někdo jiný a ona se ho snaží najít .

Moje hodnocení 1/10
Jedna povídka větší kravina než druhá .Všechny o ničem , bez nápadu ,příběhu a smyslu . Greenova byla uplně nejhorší a opět jsem se přesvědčila že on pro mě absolutně není .

Rok 2016

9. ledna 2017 v 23:59 | Mimi |  History
Přečetla jsem celkem92knih . Hold se mi nedařilo číst 10měsíčně spíše kolem 8 ani nevím jak je to možné . Více jsem četla tlustší knižky . Celkem jsem přečetla 29 456 stránek což je více než loni . Zkusila jsem 41nových autorů . Někteří byli dobří u některých to bylo už horší a říkala jsem si jak to vůbec mohli vydat .Koupila jsem si celkem 70knih . Což mnoho není . Chtěla jsem své nákupy trochu zmírnit aby se mi tu stále neválelo 30nepřečtených knih . Zůčastnila jsem se výzvy na databazi knih kde jsem nesplnila pouze dva úkoly a to knihu povídek a autora oceněného nobelovkou .

Abbi Glines - Take a chance
A.G. Howard - Šepotání
A.G.Howard - Divotání
Anna Todd - After 1
Anna Todd - After 2
Alessandra Torre - Černé lži
Alex Flin - Čarovná
Ann Learyová - Kamarádky z mokré čtvrti
A.J. Rich - Nebezpečná známost
Cecelia Ahern - Sto jmen
Cecelia Ahern - Cesta ze ztracena
Carol Dreck - Nastavní mysli
David Levithan - Líbali jsme se
Elizabeth Gilbert - Jíst meditovat milovat
Elizabeth Maxwell - Štastně až navěky
Gillian Flynn - Zmizelá
Giulia Enders - Střevo není tabu
Huntley Fitzpatrick - Čemu jsem věřila
Heart Ledger - Biografie
CHloe Palov - Templářské dědictví
Irma Krausová - Otrávené štěstí
John Green - Příliš mnoho Kateřin
James Patterson - Zpovědi podezřelé
James Rollins - Poslední orákulum
Jenny Han - Všem klukům které jsem milovala
Jasminda Wilder - Topím se v tobě
Jennifer Weiner - Dobrý v posteli
Joshua Ferris - Vstát znovu se slepicema
Jennifer Probst - Hledání vytouženého dne
Jan Ellison- Drobný poklesek
Jill Michaels - Ovládněte svůj metabolismus
J.Lynn- Vzdej se mi
J.Lynn - Navždy stebou
J.Lynn - Láska pod parou
J.Lynn - Tajemné touhy
J.Lynn- Diamond
J.Lynn - Bitter sweet love
J. Lynn - Navždy a věčně
Jennifer Niven - Všechny malé zázraky
Jana Benková - Slečna nebezpečná
Jana Benková -Halo tady tvoje láska
Jana Benková - Pralinky s chilli
Jeffery Deaver - Sběratel kostí
K.A.Tucker - Pátá cesta k pádu
Kathy Reichs -206 kostí
Kate A. Boorman - Smrtná zima
Katie Fforde - Skotská romance
Katie Fforde - Téměř perfektní
Lindsey Kelk - O jedné holce
Lindsey Kelk - Co ta holka chce ?
Lenka Lanczová - Všechno bude fajn
Lenka Lanczová -Solo pro Kristýnu
Lenka Lanczová - Sonáta pro dvě srdce
Lesley Pearse - Unesená
Lars Kelper - Stalker
Liane Moriarty - Sedmilhářky
Mary Kubica - Hodná holka
Mia Sheridan - Archerův hlas
Mia Sheridan - Leo
Mia Sheridan - Leova šance
Meg Cabot - Láska přemůže i smrt
Meg Cabot - princezna školou poviná
Marie Chantal Deetjes- Citová závislost
Olen Steinhauer - Všechny staré nože
Paula Hawkins - Dívka ve vlaku
Petra Zhřívalová - Štastně a vesele
Randy Susan Meyers - Pohodlné lži
Richelle Mead - Neslyšno
Rainbow Rowell - Fangirl
Roman Coleman - Kniha vzpomínek
Renée Kright - Dokonalý cizinec
Samantha Towle - Bouřlivák
Samantha Towle - Zkrocení bouřliváka
Suzanne Redfearn - Zavři očka svý
Sara Shepard - Roztomilé malé lhářky 16
Sara Shepard - Perfekcionistky
Susan Lewis - Pravda o tobě
S.H. Kolee - Láska a lítost
Sophie Kinsela - Aundrey se vrací
Sarah Dessen - Pravda o věčnosti
T.R. Richmond - Co po ní zůstalo
Trish Doller - Aspon trochu normální
Tom Harper - Kniha tajemství
Tana Vasilková - Máma pro Veroniku
Tana Vasilková - Nataša
Tana Vasilková - Nikdy
Tana Vasilková - Co to bude ?
Tana Vasilková - Modrý dům
Tasmina Perry - Zásnuby
Ute Ehrhardt -Upřímní lidé lžou opravdu dobře
V. Valerq -Týden v jiném světě
Victoria Von Tien - Láska jako z filmu

prosinec 2016

1. ledna 2017 v 19:21 | Mimi |  Nové přírůstky

V prosinci jsem přečetla pouze 6knih .

Koupila jsem a dostala celkem 16knih .