Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Únor 2017

Než milenec na střeše.. lepší manžel v hrsti ?

20. února 2017 v 12:32 | Mimi |  Alena Jakoubková
v ČR 2015
Počet stran:223
Nakladatelství:Moba

Lili bydlí v Ivanem a je ji přes 30 chtěla by rodinu a svatbu ale Ivan nereaguje . Když ji šéf nabídne aby odjela na rok do Itálie kde má tetu a psala reportáže neváhá a odjede . Teta ji postytne svůj dům v Benátkách a ona se seznamuje s místními . Seznámí se s Lucou a zamiluje se do něj . Jezdí za ní , přespává u ní i ji vaří večeře. Když ho ale seznámí se svími kamarádkami něco jim na něm nesedí . Lili všechny neposlouchá a myslí si svoje . Všem se nezdá a utočí na ni at se na něj vykašle . Až zjištuje že je ženatý ale rozvádí se . Italové prý všichni mají milenky a manželky to tolerují . Když si na něj ještě více došlápne zjistuje že se nerozvádí ale miluje ji . S tim Lucu vyhodí a nechce o něm už slyšet ale miluje ho . Zjištuje že je těhotná ale jemu to říct nechce . V tom všichni začnou porádat hon na manžela pro Lili . Každý ji někoho posílá kdo by se ji mohl líbit a mohl ji chtít . Ona každého odmítá a nechce muže chce být s dítětem sama . V tom se objeví psycholog Přemek který ji trochu zaujme ale ona odmítá . Až když se malá narodí stanou se z nich kamarádi a ona když vidí jak se o obě stará povolí ...


Moje hodnocení : 5/10
Celé se to odehrává v Itálii což bylo příjemné . Typické české psaní ale chyběla v tom ta jiskra co má třeba Vasilková .

OTKA

20. února 2017 v 12:23 | Mimi |  Kody Keplinger
Orig. název:The duff
Pořadí v sérii:1
Rok: 2010; v ČR 10/2015
Počet stran:300
Nakladatelství:CooBoo

Bianka je obyčejná holka žije s otcem a její matka stále někde cestuje a vůbec není doma . Vtom přijdou rozvodové papíry a ona se bojí o otce . Před jejím narozením měl problémi s alkoholem . Začne doma nacházet flašky od piva .

V baru potká Wesleyho a poté je učitelka přidělí na stejný projekt . Když přijde k němu domů tak se místo učení společně vyspí . Začnou se spolu vídat ale ona chce zapomenout na jiného kluka . Do toho všechno tají před svíma kamarádkama a ty se ji neustále ptají jestli je v pořádku . Wesley přijde k ní domu a je svědkem jak ji otec uhodí a nazve děvkou tak mu to Wesley vrátí .Druhý den se ji omlouvá jenže ona už díky tomu Wesleyho nechce vidět nechce aby si myslel že tohle je doma normální . Začne si s Tobym který se ji vždycky líbil ale je to jen náplast . Toby ji pošle za Wesleym a dají se znova a oficiálně dohromady ...

Moje hodnocení : 5/10
Kniha kde je vše předvídatelné a kráska a zvíře se do sebe zamilují ikdyž to má hlubší podtext tak mě to moc nebavilo a přišlo ohrané a o ničem . Asi se mi už přestává líbit YA ,přijdou mi ty příběhy naivní a bezduché . Na Duff se před pár lety dalo narazit na každém blogu a čekala jsem na český překlad a než jsem se k němu dostala tak jsem z toho asi vyrostla . Pro mladší čtenáře ale super .

Tisící patro

15. února 2017 v 16:07 | Mimi |  Katharine McGee

Orig. název:The thousandth floor
Pořadí v sérii:1
Rok: 2016; v ČR 10/2016
Počet stran:416
Nakladatelství:Egmont

Je New York 2118 všechno je digitální . Postavili tisícípatrovou budovu o rozloze pulky původního města . Lidé tam mají vše a jinam ani nevychází . Podle patra se hodnotí jak moc jste úspěšní a bohatí .

Watt je obyčejný né moc bohatý kluk . Setrojil ale kvantový počítač . Ale byli zákázani tak si ho nechal voperovat do těla aby ho ukryl . Díky počítači kterému říká Nadia ví o každém vše a umí se všude nabourat . Vydělává si na školu že lidem hledá informace .Leda si ho zaplatí aby ji sháněl informace o Atlasovi a on se přitom zamiluje do krásné Avery .Jenže zjistí že ta má rádá někoho jiného a vykašle se na ni .

Avery má upravenou DNA a je krásná ,dokonalá . Má adoptovaného bratra Atlase do kterého je tak trochu zamilovaná ale on cestuje po světě a už rok ho neviděla . Atlas se nečekaně vrátí . Ona randí s Wattem ale poté ji Atlas vyzná také své city tak si spolu začnou .

Rylin zemřeli rodiče a má sestru . Bydlí v nižším patře a musí se dost ohánět aby zaplatila nájem a jídlo . Začne uklízet u bohatého Corda a najde že má velice drahou drogu která stimuluje náladu . Pár mu jich ukradne a chce tim zaplatit nájem . Jenže jejího přítele Horala chytnou a zavřou . Ona si začne s Cordem a užívá si s nim bohatství ale on poté přijde na to že mu vzala drogy .

Ledy byla v létě na odvykačce kvůli drogám . Vyspala se s Atlasem a ten hned druhý den zmizel , už je to doba a ona se z toho stále nemůže dostat . Proto požádá Watta aby ho sledoval . Zkouší na něj všechno možné ale nakonec se rozejdou a ona zase propadne učinkům drogy .

Eris zjistuje že její otec není její biologický otec že tim je otec Ledy. Otec se odstěhuje a když se sejde se svím pravím tátou řekne ji že jim finančně pomůže ale nechce rozbít svoji rodinu . Eris zvyklá na bohatsví se odstěhuje do malého bytu bez peněz ,členství v klubech a nižžího patra . Nese to velice špatně . Nechce se svěřit přátelům . Začne se bavit s dívkou také z nízkého patra.Avery pořádá velkou párty a s Eris a Ledy vylezou na střechu pohádají se a Eris upadne a z výšky 4km spadne .....

Moje hodnocení : 7/10
Moc hlavních hrdinů ,5. Kdyby byli třeba 3 a ostatní okrajově popsáni jako kamarádi bylo by to lepší . Takto každý dostal jen trochu prostoru a pořádně se stejně nepředstavil . Jináč nápad to byl zajímavý a opravdu to připomíná svět Gossip girl . Jen v budoucnosti kdy lidé bez počítačů a eletriky nejsou schopni fungovat .

Kdybychom se neviděli

12. února 2017 v 12:46 | Mimi |  Cynthia Hand
Orig. název:The last time we say goodbay
Rok: 2015; v ČR 9/2015
Počet stran:350
Nakladatelství:CooBoo

Lex před pár měsíci zemřel bratr Ty a ona zůstala jen s matkou . Její otec žije jinde a ona se stále trápí že tomu mohla zabránit a proč to vlastně udělal . Její matka na tom není vůbec dobře . Obě Ty stále vidí a slyší hlasy , cítí kolínskou a mají z toho strach . Lex se straní přátelům ale potká svoji starou kamarádku Sadie a ta ji docela pomáhá . Najde dopis který napsal svoji bývalé holce a snaží se ji najít a dopis ji dát ikdyž ji to stojí hodně sil a přemáhání . Ashley ji poté přinese dopis aby si ho přečetla . Další kamarád spáchá sebevraždu a je toho na ni moc ...

Moje hodnocení : 5/10
Průměrná kniha která ze začátku zní docela napínavě ale poté je nudnější a nudnější . Hrdinka není moc vykreslená a lítá sem tam ale nějak se nic neděje . Ztráta blízké osoby musí být nepředstavitelná ale tady to celé vyzní tak nudně .

Umění předstírat

12. února 2017 v 12:28 | Mimi |  Rachel Harris
Orig. název:The fine art of pretending
Pořadí v sérii:1
Rok:2014 ; v ČR 9/2015
Počet stran:310
Nakladatelství:CooBoo

Aly má nejlepšího kamaráda Brandona do kterého je trochu zamilovaná ale popírá to . Chce aby si ji kluci všímali a tak začne na oko s Brandonem chodit a najednou se ji každej všímá . Rozejdou se a ona si začne s Justinem s kterým chtěla být ale pak si uvědomí že vlastně celou dobu chce Brandona a snaží se to urovnat . Jde hlavně o to aby měla s kym jít na ples .

Moje hodnocení 3/10
Kniha mi přišla hodně naivní takže nic pro mě . Spíše pro mladší čtenáře .

Ted už tě vidím

2. února 2017 v 11:14 | Mimi |  Nicole C.Kear
Orig. název:Now i see you
Rok:2014 ; v ČR 9/2015
Počet stran:318
Nakladatelství:Domino

Nicole už od mala pocituje že některé věci nevidí . V 19 ji doktoři zjistí že do 15let oslepne . Chce si všechno užít a vidět . Cestuje po Evropě . Sbalí Davida . Chce být herečkou a tak se přestěhujou do LA ale její vidění je horší a dělá ji problémi a nabídky taky nejdou tak se vrací do New Yorku . Pořídí si 2děti a bojuje s tim že se nechce naučit s holí a se všemi vychytávkami pro slepce . Ale vše ji dělá čím dál větší problém a úhel vidění se zmenšuje . Když už skoro nevidí chce další 3dítě a manžel ji ho poskytne .

Moje hodnocení : 5/10
Začátek byl slibný ale potom se mi to přestalo líbit . Hrdinka mi nebyla tolik sympatická . Musí to být strašný osud když vám řeknou že oslepnete .Něco co každý bere jako samozřejmost .Jedná se o autobiografický příběh.

Leden 2017

2. února 2017 v 9:45 | Mimi |  Nové přírůstky
Za leden koupena pouze 1kniha :)

Přečetla jsem 10knih .Tento měsíc se mi dařilo . Myslím že je to dobrý start v novém roce .