Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Březen 2017

Vášnivý sprosták

30. března 2017 v 16:00 | Mimi |  Christina Lauren
Orig. název:Dirty rowdy thing
Pořadí v sérii:2
Rok:2014 ; v ČR 11/2015
Počet stran:311
Nakladatelství:Jota

Harlow a Finn se vzali ve Vegas při bouřlivé noci . Harlow se párkrát u něj objevila a zažili další nespoutaný sex . Finn přijíždí na nějaký čas do LA a řeší pracovní záležitosti . Jeho rybářská společnost krachuje a on se chce upsat televizi aby o něm točila reality show a opravila mu lodě . Přišel by si na slušnej balík ale moc se mu nechce ukazovat před kamerami . S Harlow se to prohlubuje a už to není jen flirt . Oba si to přiznávají a jsou z toho zmatení . Harlow mu chce pomoct že by se u něj točil film ale neřekne mu to a když mu poté řekne že se na to poptala tak je naštvaný že to s nim neprobrala . Odjede pryč . Ona se ale za čas u něj ukáže a vysvětlí si že to cenu má .


Moje hodnocení : 5/10
Erotická serie kterou jsem četla pro spestření . Na oddechovku kde člověk nemusí přemýšlet a nic moc od toho nečeká super . Má to zápletku i děj ..

Dopisy na konec světa

30. března 2017 v 15:40 | Mimi |  Ava Dellaira
Orig. název:Love letters to the dead
Pořadí v sérii:1
Rok: 2014; v ČR 12/2015
Počet stran:270
Nakladatelství: Yoli

Laurel přešla na jinou školu . Zemřela ji sestra a ona se za to viní . Učitelka zadá úkol aby napsali dopis nějaké mrtvé osobě . Lauren napíše několik dopisů ale žádný neodevzdá . Začne v nich psát o všech svích pocitech a o tom jak se špatně vyrovnává se smrtí sestry . Matka utekla a ona střídavě žije u otce a tety . Ani s jedním to není ideální . Do toho se zamotá kluk co se ji líbí ale ona se před nim chová nemožně a břečí takže ji nakonec odkopne . Z toho vyplívá že ji nějaký kluk ošahával a ona když se svěřila sestře šla na most a zafoukal vítr a ona spadla a zabila se . Proto se z toho viní . Dopis nakonec odevzdá a je od učitelky pochválena ..

Moje hodnocení : 3/10
Vždycky jsem měla ráda knihy jako deník nebo psané formou dopisů . Takže nápad že píše Cobainovi nebo Winehouse mi přišel skvělej jenže pojetí bylo nic moc . Prostě tak jako mnoho knih ted mi to přišlo takové nedodělané a patlání o ničem.

Neohlížej se

24. března 2017 v 16:16 | Mimi

Orig. název:Dont Look back
Rok:2014 ; v ČR 4/2016
Počet stran:344
Nakladatelství:Baronet

Samanta se několik dní pohřešuje až ji najdou u silnice a je převezena do nemocnice . Nic si nepamatuje . Vůbec žádná minulost natož co se stalo . Jenže se pohřešuje i jeji kamaradka Cassie . Když se baví se svim bratrem zjišťuje že byla dost zla a kruta vůči ostatním. S kamaradkama si nema moc co říci a nechape jak se snimi mohla bavit . Její přítel jí nepřitahuje .

Začne se bavit s Carsonem co bydli u nich v zahradnim domku a jeho otec pro ně pracuje . Nikdo to nechápe . Ona se snaží přijít na to kdo byla a co se stalo . Občas vidi Cassie a začne si připadat jako blazen . Chodi na terapie. S Carsonem sleduji ruzne stopy co se tu noc mohlo stat . Zjišťuje že ji snim je vic než dobře a cely její život začal jit z kopce když se začala bavil s Casssie . Až ji stopy přivedou k chatě u jezera kde se najde tělo Cassie ale nikdo nevi co se mohlo stat až dostane zachvat podezřívá úplně každého a vypravi se k chatě kde ji to vše dojde .

Potkala se tam s otcem a Cassie a vyslechla jejich rozhovor že je jeho nemanželské dítě a chtěla by stejny luxus jako ostatni . Otec ji ho dat nechtel . Nechtel si pokazit svoji rodinu a Casdie omilem spadla a do toho se pripletla Sam a take spadla ale ne tak hluboko a otec zbaběle utekl a o všem mlčel.

Moje hodnocení : 10/10
Dlouho mě žádná kniha tak nestrhla jako tato . Nemohla jsem se odpoutat a do konce ani netušila kdo by za všechno mohl a jaký byl hlavní důvod ! Opravdu povedené . Trochu mi to připomínalo Hru lží . Může být hezké dostat takto druhou šanci a opravdu ji proměnit v lepší život .

Aristoteles a dante odhalují záhady vesmíru

24. března 2017 v 16:09 | Mimi |  Benjamin Alire Sáenz
Orig. název:Aristotle and Dante discover the secrets of the universe
Rok: 2012; v ČR 10/2015
Počet stran:365
Nakladatelství:CooBoo

Dante a Ari se potkavaji mluví spolu travi společně čas . Jeden je gay a zamiluje se do druheho druhy to odmita ale nakonci stejně přichází stim že gay je . Mezitim řeši rodinné trable které oba mají.

Moje hodnocení 1/10
Moc jsem nechápala co se autor touhle knihou snažil říci.Rozhovory dvou kluků kteří se snaží filozofovat a přemýšlet nad vším ale vlastně nad ničím mi přišla velice nudna a zbytečná.Kniha má kapitoli a několikrát jede znova od 1 takže moc nechápu . Je tam i pár citátu a jeden zní :


Myslím že knihu dost vystihuje .

Nejlepší věc ,která se mi nikdy nestala

16. března 2017 v 17:06 | Mimi |  Jimmy Rice ,Laura Tait
Orig. název:The best thing that never happened to me
Rok:2014 ; v ČR 10/2015
Počet stran:372
Nakladatelství:Jota

Holly žije v Londýně a spí se svím šéfem Richardem . Ten ale nedává najevo že by chtěl něco více . Do města se přistěhuje její kamarád z dětství Alex . Ani jeden si nechtějí přiznat že to mezi nimi jiskří . On si najde dívku ona stále mluví o Richardovi . Až ji dojde že mu to musí říct a jde za nim ale neřekne mu to a namísto toho odjede na více než rok pryč a on na ni čeká na letišti a odchází společně za ruce ...


Moje hodnocení : 2/10
Ze začátku jsem si říkala jo bude to vtipný příběh ale jak stránky ubíhali tak to bylo celé natahované a celkově o ničem . Příběh je vyprávěn z obou pohledů ale postavy jen tlachají a občas je tam kapitola z dětství ale nic nám to nedá a neřekne . Čekala jsem mnohem více .

Kam jsi odešla

15. března 2017 v 8:10 | Mimi |  Gayle Formann
Orig. název:where she went
Pořadí v sérii:2
Rok2011: ; 11/2015v ČR
Počet stran:219
Nakladatelství:Yoli


Druhý díl který se odehrává několik let po prvním . Hrdinové se opět shledají ani jeden si nechce říct pravdu . Mají se rádi ale neříkají si to . Chodí spolu po městě a vypráví si o minulosti a navzájem se ke všemu zase přiznávají .

Moje hodnocení : 1/10
Bez duché a nápadu . Přeskakování v ději .Vůbec mě to nebavilo a nedržela jsem pozornost .

Důvod dýchat

7. března 2017 v 13:09 | Mimi |  Rebecca Donovan
Orig. název:Reason to breathe
Pořadí v sérii:1
Rok:2013 ; v ČR 10/2015
Počet stran:446
Nakladatelství:Lucka Bohemia

Emma zemřel otec a její matka má problémi s pitím a vzdala se ji . Emma tím pádem šla ke strýci a tetě jenže teta Carol ji dělá ze života peklo . Musí dodržovat pevná pravidla a být sticha když se na ni špatně povídá Carol ji často byje nebo zařídí aby nešikovně upadla . Má jedinou kamarádku Saru která něco tuší ale Emma o tom nechce mluvit . Má fotbal a vidinu toho jak odejde na vysokou a už se sem nevrátí . Do školy přijde nový kluk Evan a chce se s ní kamarádit ona se mu snaží stále vyhnout ale podaří se mu to . Ona ho varuje že s ní jsou jen problémi a potřebuje se učit . Začne ji vyzvedávat a vozit do školy . Ona povolí a hledají způsoby jak se k sobě dostat . Jenže pak má velice těžký uraz a zkončí v nemocnici . Nikoho nechce vidět a Evan odjede pryč . Po několika měsících se zase vrátí a chce ji z toho pekla doma dostat . Už je rozhodnutá že uteče . Přespí ještě jednu noc a pak odejde jenže v noci ji strýc začne dusit polštářem ....

Moje hodnocení : 7/10
Kniha má spád a netrpělivě čekáme co se Emmě přihodí . Je to velice živě popsané a musí to být dost těžký osud už sám o sobě a ještě když vám to takto někdo stěžuje . Dobře se čte a baví .

Únor 2017

6. března 2017 v 16:31 | Mimi |  Nové přírůstky
Přečteno 9knih . Spíše zase zklamání než něco pořádného :(

Koupeno 8knih . Využila jsem slevové akce u Domina a doplnila sbírku o dvě Vasilkové.Ostrov ztracených

1. března 2017 v 11:54 | Mimi |  Melissa de la Cruz
Orig. název:The isle of the lost
Pořadí v sérii:1
Rok:2015 ; v ČR 11/2015
Počet stran:320
Nakladatelství:Egmont

Děj se odehrává na osamělém ostrově kde žijí všechny zlé pohádkové bytosti . Hrdinové jsou potomky největších zlobrů a patnáctiletí dětí . Objevuje se zde Cruella de Vill s ukradenými 101 dalmatíny ,Ariel , Zlá královna .Ve škole se vyučují jen ty nejhorší vlastnosti a podfuky . Parta lidí co se zná ze školy ale kamarádství se tu nenosí se spojí jelikož mají stejný cíl a vydají se hledat kouzelnou hůlku Zlé královny . Musejí se spojit a vlastníma silami překonat překážky a když to najdou tak Mal opět zklame matku jelikož se pro ni přátelství ukáže důležitější .

Moje hodnocení : 3/10

Bylo hezké vidět pohádkové bytosti jinák ale nemělo to ten šmrnc co jsem myslela že kniha bude mít . Bylo to psané hodně pro malé čtenáře a v ději se moc nic nedělo a táhlo se to . Za mě zklamání které mě ani nebavilo dočítat .

Kečupová mračna

1. března 2017 v 11:51 | Mimi |  Annabel Pitcher
Orig. název:Ketchup clouds
Rok: 2013; v ČR 12/2015
Počet stran:271
Nakladatelství:Brio

Zoe trápí výčitky že někoho zabila tak si najde lidi co sedí ve vězení a muže Stuarta který má být popraven za vraždu . Začne mu psát dopisy o tom co provedla a jak k tomu všemu došlo . Start ji nikdy neodpoví takže jeho verzi se nedovíme . Prolíná se doba před rokem a ted .

Zoe se seznámila s Maxem a začali se vídat poté potkala ještě hezčího Aarona jenže netušila že jsou bráchové v první řadě . Vídá se s obouma a když to s Aaronem začne být vážnější chce to nějak říci Maxovi ale nemá odvahu . Mezitím její rodiče se hádají , táta přichází o práci a je doma dusno .

Při jedné slavnosti všichni tři jdou do lesa a začnou se hádat . Aaron s Maxem se začnou prát a Max sklouzne do řeky a proud ho semele a nedokáží ho zachránit . Aaron se brzy na to odstěhuje do Jižní Ameriky a nic o něm neví . Jejich máma Zoe stále kontaktuje a ona se ji vyhýbá …

Moje hodnocení :3/10

Knihu bych doporučila dětem do 15let . Na mě to bylo už moc dětské a čekala jsem teda mnohem větší vraždu nebo vůbec celý čin né jen že spadl do vody . Možná by bylo i lepší kdyby Start někdy odpověděl a řekl ji na to něco . Celé mi to přišlo jako takové tlachání a žádný děj . Knihu jsem četla jelikož loni se o ni hodně psalo a byla vychvalována ale nic zajímavého jsem na ni neshledala .