Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Duben 2017

Není co ztratit

26. dubna 2017 v 17:33 | Mimi |  Rowan Coleman
Orig. název:Runaway wife
Rok:2015 ; v ČR 10/2015
Počet stran:413
Nakladatelství:Domino

Rose opustil otec alkoholik ze dne na den její matka se z toho nikdy nevzpamatovala . Jednoho dne sní šla na procházku a užili si krásný nejlepší den v jejím životě . Druhý den šla do školy a matka byla nalezena utopená v moři . Rose zůstal dům a musela se o sebe starat sama . Brzy si našla Richarda a vzala si ho . Všechno bylo normální až zjistila že je těhotná a jemu se to nelíbilo že to narušuje jejich klid . Začala žít ve strachu . Vše se mu nelíbilo držel ji doma , občas uhodil . Stačil špatný pohled . Jednoho dne k ni přišel Frasier a hledal jejího otce který maluje . Jeho představa v ní žila několik let a upínala se k němu . Až po 7letech kdy Richard zautočil i na dceru vzala pár věcí a odjela .

Dojela do malé vesnice od kud měla pohled od Frasiera stím že ho tam třeba najde . Když se ubytovala v penzionu zjistila že její otec také v této vesnici žije a maluje . Neviděla ho asi 20let . Odhodlala se ho navštívit . Setkání ale nedopadlo moc dobře . Otec o ní moc nestál .

Další dny kdy to zkusila znovu otce obměkčila vnučka která jak se ukázalo umí velice dobře malovat . Zjistila že otec utekl kvůli jiné ženě a několik let pil tolik že si ani nic nepamatuje . Ztracil všechny možné city a je docela nesnesitelný , malá ho ale dokázala zaujmout . Objevil se tam i Frasier a děkoval ji že otce našel a ted prodává jeho obrazy . Začne se s nim sbližovat a zjištuje že i on na ní celou dobu myslel . Otec ji odpovídá na otázky a více se poznávají . Neví ale že umírá na rakovinu a moc času mu nezbívá . Společně stráví krásné chvilky . Až ji manžel dožene a ona se vzchopí a praští ho když ji chce znásilnit . Zakročí i další lidi a Richard je odvezen na policii . Frasier si vyčítá že ji nepomohl ale má dost času ji to vše vynahradit ..

Moje hodnocení : 9/10
Velice dobrý příběh který má spád a pozorujete jak hrdinka poznává a věří v sama sebe . Dotýká se vážného tématu týraných žen , špatného dětství které ovlivní celý život . Líbilo se mi jak je kniha psaná . Spojení velevážený kokot mě velice rozesmálo jelikož ho s kamarádkou používáme také .

Manželský sex

26. dubna 2017 v 17:07 | Mimi |  Jesse Kornbluth

Orig. název:Married sex
Rok: 2015; v ČR 4/2016
Počet stran:210
Nakladatelství:Domino

David žije s Blaire už asi 20let mají dospělou dceru . Kouří společně joiny a mají se rádi . Probírají spolu případy rozvodů které řeší . Mají společně dohodu že když budou chtít mít románek s někym jiným budou ho muset přivést ukázat domů . David přivede Joan a dohodnou se společně na trojce . Blaire se poté k Joan odstěhuje a s Davidem nechce mluvit .

Moje hodnocení : 1/10
Knihu jsem přečetla za 3hodiny ale nebavila mě . Divný styl vyprávěn z mužova pohledu a divní hrdinové .

Nocte

21. dubna 2017 v 7:14 | Mimi |  Courtney Cole
Orig. název:Nocte
Pořadí v sérii:1
Rok: 2014; v 11/2015 ČR
Počet stran:344
Nakladatelství:CooBoo

Calla má bratra Finna žijí v pohřebním ústavu . Její otec balzamikuje mrtvé . Nemají moc kamarádů ale tim že jsou dvojčata tak mají velice silné pouto . Jejich matka zemřela nedávno při autonehodě . Call si to vyčítá jelikož ji zrovna volala a ona nabourala do protijedoucího auta .

Ve městě potkává krásného kluka Dare a líbí se ji . Začnou společně randit . Jenže ona stále není připravena a stále se nemůže vyrovnat se smrtí matky . Finn má vážné psychické problémi a ona se o něj stále stará . Finn propadá šílenství a Calla ho chce zachránit . Čte jeho deník . Propadá zoufalství až ji Dare řekne že Finn umřel také při nehodě a ona ztratila pamět a s Darem byla několik měsíců už před nehodou . Trpí postraumatickým stresem a měla halucinace a nemohla přijmout realitu ..


Moje hodnocení : 8/10
Kniha se tváří tajemně a celkově nějaký velký děj se neděje ale něco vás nutí číst stále dál a pochopit jak to vše do sebe zapadá . Čekala jsem démony ,upíry nebo něco podobného tento konec určitě ne a tím kniha stoupá na žebříčku . Těším se na další díl .

Všechno ,úplně všechno

13. dubna 2017 v 11:55 | Mimi |  Nicola Yoon
Orig. název:Everything everything
Rok: 2015; v ČR 10/2015
Počet stran:296
Nakladatelství:Jota

Madelain je nemocná a alergická na celý svět . Je ve vakuu vlastního domu aby ji náhodou nenakazil nějaký bacil . Její otec a bratr zemřeli při nehodě a ona byla ještě malá a často nemocná .Poté ji našli alergii na vše a tak je uzavřená doma a učí se po Skype . Občas přijde nějaký učitel ale musí projít dekontaminační místností . Každý den dochází pomocnice která je jediná osoba s kterou Madelain mluví kromě své matky .

Do sousedního domu se přistěhuje nová rodina a mají syna Olieho . Začnou si psát přes internet a mávají na sebe přes okno . Pomocnice dovolí aby za ní občas přišel ale nesmí se ji dotýkat aby ji nenakazil . Madelaine začne docházet o co vše přichází a chtěla by vše vidět . S Oliem uteče na Havaj a složí ji nějaká bakterie a zkončí v nemocnici . Dostane se domů a nad vším přemýšlí a co by chtěla vidět . Až začne vidět nesrovnalosti a zjistí že matka se o ni bála a celou nemoc si vymyslela nechtěla přijít ještě o ni . Její imunita je velice malá takže na vše musí pomalu .

Moje hodnocení : 5/10
Zajímavý příběh který je na jednu stranu obyčejný a nic neříkající ale na druhou stranu ukazuje že život se má žít a né jen přežívat ve vakuu . I bolest nás tvaruje a potřebujem ji .

Mladí imrvére v hajzlu

7. dubna 2017 v 17:12 | Mimi |  C.D. Payne

Orig. název:Revolt at the beach :More Twisp Family chronicles
Rok: 2015; v ČR 1/2016
Pořadí v sérii:8
Počet stran:328
Nakladatelství:Jota

Mladý Nick zjistí že chlap kterého považoval za svého otce není jeho otec . Vyhodí matku z domu a tak matka a Nick jedou do Vegas aby poznal svého pravého otce a ona si našla práci . Jenže nechá Nicka na prohu ode dveří a ujede . Starý Nick Twisp se ho ujme . Bydlí v modelu jelikož se zrovna rozvádí . Chce točit film o svém životě .Nick chce hlavní roli . Zamiluje se do sousedky a ta po něm chce aby plnil všechna jeho přání . Hrají společně ve filmu hlavní role a přožívají všechny zajímavé chvíle otcova života . Na scéně se objeví také Shenni a starý Nick ví že to je láska jeho života ...


Moje hodnocení : 5/10
Vtip CD Payne se nezapře ale tady to místy přišlo až takové ohrané . Mladý Nick nebyl takový frajer jako jeho otec a jen se o něco snažil chyběla tomu ta špetka uličnictví .Mnoho starých postav a každý s každým příbuzný až je to někdy nepřehledné .

Vášnivý hříšník

4. dubna 2017 v 8:26 | Mimi |  Christina Lauren
Orig. název:Dark Wild Night
Pořadí v sérii:3
Rok: 2015; v ČR :9/2016
Počet stran:320
Nakladatelství:Jota

Lola píše komix a rozhodnou se o zfilmovat do toho se zaplete s Oliverem a nějak nic nestíhá . Užívá si s ním ale když zapomene na několik termínů chce od něja pauzu . Oba se trápí . Až jim dojde že se vše dá zkombinovat a zvládnout ...

Moje hodnocení : 3/10
Nevím nepřišlo mi to nějak záživné a všechny knihy od autorek jsou na jedno brdo . Nebavilo mě to .

březen 2017

4. dubna 2017 v 8:25 | Mimi |  Nové přírůstky

Přečteno 8knih . Až na pár kousků mě to všechno nebavilo . Nevím čím to je . Kupuju knihy podle seznamu jak jsem si je psala a toho jsem vybírala někdy před více než 2lety a nějak jsem se asi hodně posunula za tu dobu .Vše mi přijde naivní a bez nějaké duše .Přeju si aby příští měsíce byli lepší ...
Koupila jsem pouze 4knihy a z toho Chatrč jsem si vzala na nádraží kde je knihovna a mění se knihy za ty co tam přinesete .