Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Květen 2017

Pohřbení

25. května 2017 v 14:27 | Mimi |  Kendra Elliot
Orig. název:Buried
Pořadí v sérii:3
Rok:2013 ; v 1/2017 ČR
Počet stran:300
Nakladatelství:Mystery press

Před 20 lety někdo unesl školní autobus a nikdy se nenašli ani kosti nic . Ted najednou se objeví kostry dětí a řidičky autobusu . Michael kterému tam zemřel bratr se o to jako novinář začne zajímat . Zkontaktuje se s Jamie která je sestra jediného kluka Chrise který kdysi utekl ale nic si nepamatuje . Zjištuje že s Jamie si občas jen zavolá ale nic o něm neví . Když Jamie napadnou zjištuje že musí bratra najít . Vydávají se ho s Michaelem hledat a mezitím umírají další lidi . Jamie někdo unese . Michael nachazí Chrise a zjištuje že to je jeho bratr a za bratra Jamie se jen vydával . Došlo mu že by jinak byl mrtev . Zjistují že za vším byl jejich strýc který si myslel že Chris ho viděl zabít jednu ženu přitom on ji viděl jen ležet na zemi . Bál se o svoje místo ve vládě tak zaplatil člověku aby ho zabil jenže ten unesl celý autobus a děti mučil a postupně zabíjel až se Chrisovi a pravému bráchovi Jamie povedlo utéct jenže bratr to nepřežil a Chris na sebe vzal jinou identitu ....


Moje hodnocení : 8/10
Do konce jsem netušila kdo by mohl být vrah . Typovala jsem otce . Napínavé ,propletené .Vyprávěné z více úhlů.

Hledání dokonalé lásky

15. května 2017 v 16:45 | Mimi |  Jennifer Probst

Orig. název:Searching for perfect
Pořadí v sérii:2
Rok:2014 ; v ČR 2015
Počet stran:376
Nakladatelství:Ikar

Kennedy je spolumajitelka seznamovací agentůry . Seznámí se s Natem který má nastudovaný z časopisů jak se chovat k dámě .Ale setkává se spíše se špatnými reakcemi . Stále pracoval a na soukromí moc času neměl . Kennedyho ho učí jak se chovat , oblíkat a celého ho změní . Rozumí si . Ona si nechce připustit že by jí s nim mohlo být dobře . Když se spolu vyspí pomotá ji hlavu ale ona ho už nechce vidět aby si neublížili . Ale ubližují si ještě víc až bratr Nate ji domluví že by jim šanci měla dát ..


Moje hodnocení : 7/10
První půlka mě bavila druhá už byla horší a bylo to takové předvídatelné . Ale jináč čtivé .

Chatrč

15. května 2017 v 15:40 | Mimi |  Wm . Paul Young
Orig. název:The shack
Rok: 2007; v ČR 2009
Počet stran:253
Nakladatelství:Knižní klub

Kniha mě vůbec nebavila a půlku jsem ji jen prolistovala .
Rodina jede k vodě a když se jim topí jedno dítě tak druhé někdo unese . Manžel si to dává za vinu a nemůže se stím vyrovnat . Dcere se nenajde . Když v tom dostane záhadný vzkaz a ojede do míst kde tábořili . Najde boha, ježíše a ten mu pomůže vše pochopit a jít dál .

Rozmlouvání mezi nimi nebylo nic pro mě . Poté se muž probouzí v nemocnici a vše bylo v jeho hlavě .

Duben 2017

2. května 2017 v 11:05 | Mimi |  Nové přírůstky

Přečteno 8knih .


Koupeny pouze 2knihy :)

Srdce v temnotách

2. května 2017 v 10:52 | Mimi |  Tána Keleová -Vasilková
Rok:2009 ; v ČR 2010
Počet stran:310
Nakladatelství:Noxi

Klára žije s manželem Milanem a dvěma dětmi . Malá nastupuje do školky a Klára se vrací do práce . Moc to ale nezvládá . Milan ji nepomůže doma se kupí povinosti a z práce chodí pokaždé pozdějš . Šéf je také nic moc ale jednoho dne ho vyhodí a místo něj nastoupí žena . Klára našetří peníze a dá je Milanovi aby si koupil auto které tak moc chtěl . Jezdí se project za město a jednohod dne se nevráti domů . Srazil se s jiným autem a byl na místě mrtev .


Kláře nepomůže ani jedna matka a na vše je sama a neví jak to zvládat . Vezme si v práci volno . Po více než měsíci se do práce vrátí ale není to nic moc . Nedokáže žít a péče o děti ji vyčerpává . Její kamarádka ji seznámí s Filipem který chce rozject vlastní firmu a potřebuje někoho k sobě . Klára dává výpověd a začne pro něj pracovat . Vše se najednou zdá mnohem lepší . Seznámí se i s jeho ženou a malou . Velice si celou rodinu oblíbí a vše se zdá lepší .

Do toho potkává na večírku muže a vše se zdá být lepší . Ale po několika měsících zjistuje že je ženatý a šlo mu pouze o sex . To ji dost zlomí . Před vánoci se seznamuje s tatínkem na třídních schůzkách začnou společně někam chodit s dětmi až se do sebe zamilují ...

Moje hodnocení : 10/10
Tak moc reálné a psané životem že není co dodat .