Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Červen 2017

Pod hvězdou bláznů

30. června 2017 v 10:24 | Mimi |  Jarmila Pospíšilová
v ČR 1/2016
Počet stran:199
Nakladatelství:Mobi


Lucka a Jana jsou sestry které se ale několik let moc nebaví . Zemřela jim před rokem matka a Lucie dostala barák . Janě se to nelíbilo . Lucka skoro ve 40otěhotněla a všichni ji to rozmlouvali když se narodila postižené Zuzana nevzdala se a bojovala ještě víc . Uzavřela se před všemi a sama si umí poradit . Otec Karel ji nutil na potrat na to nepřistoupila a tak se od té doby nebaví jen posílá peníze .

Jana pracuje u soudu její manžel Zdeněk má stavební firmu ,syn Ondřej je na vysoké škole ,mají krasný dům a vše je idilické . Jenže jendoho dne ji Zdeněk řekne že odchází za milenkou a následně Ondřej provalí že pomoh vyloupit poštu . Jany život se obrací a odjíždí za sestrou . Najdou společně cestu k sobě a k vyřešení všech problémů. Jana se rozhodne zanechat svoji dosavadní kariéru ,dům a vše opustit a začít v rodné vesnici znova .


Moje hodnocení : 7/10
Průměrný příběh kde se ukáže jak se vše dokáže za jeden den zkomplikovat a všechno není tak idilické jak si vysníme .

Hodné holky

30. června 2017 v 10:13 | Mimi |  Perfekcionistky
Orig. název:The good girls
Pořadí v sérii:2
Rok:2015 ; v ČR 5/2017
Počet stran:255
Nakladatelství:Bbart

Děvčata jsou stále ve strachu že jsou obviněna z vraždy svého učitele . Zatknou Alexe který je nalezen na místě činu . Tvrdí ale že s tim nemá nic společného . Z věznice přijde zpráva že otec Parker byl zavražděn další osoba z jejich seznamu . Ava bojuje se svojí macechou a následně ji někdo schodí z balkonu . Holky se bojí kdo další bude následovat . Julie trpí v domě kde její matka je sběratel ,nechtěla aby se to někdo ve škole dozvěděl . Julie začne mluvit o Parker a holky ji vysvětlí že už je rok mrtvá . Nic si nepamatuje vždyt přeci s ní stále tráví čas . Ukazuje se že Julia má poruchu osobnosti a v hlavě si myslela že je Parker a všechny zavraždila ....

Moje hodnocení : 5/10
Miluju Roztomilé lhářky ,první díl teto serie byl napínaví ale do tohoho jsem se nemohla začíst ,soustředit se a celé mě to moc nebavilo . Zbytečně umíralo tolik postav a snažila se vše natáhnout ikdyž to mělo jen dva díli . Za mě slabota . Sara polepši se !

Oko za oko

22. června 2017 v 10:31 | Mimi |  Jenny Han
Orig. název:Burn for burn
Pořadí v sérii:1
Rok: 2012; v ČR 2/2017
Počet stran:269
Nakladatelství:CooBoo

Ostrov na který se dostanete akorát trajektem . Všichni se znaj je to malí ostrov . Tři rozdílné dívky se společne dohodnou že uspořádají pomstu na lidi kteří jim ublížili.

Marry dříve bydlela na ostrově ale Reeve ji ponížil ,říkal ji velká velrybo ,schodil ji přede všema z mola do moře a přestal se s ní bavit . Ona šla domů a chtěla se oběsit .Když ji její máma našla odvezla ji do léčebny a ji trvalo dlouho než všechny přemluvila že už je zdravá . Když se vrátila nikdo se s ní nebaví . Chce se za tohle ponížení pomstít .

Lilian má partu kámošů a patří docela v žebříčku vysoko . Její sestra Nadie se líbá s Alexem a opije se . Ona je za to na něj naštvaná bojí se o ni a nechce aby s ní něco měl myslí si že ji zneužil a tak mu chce ublížit poté ale zjištuje že se o sestru staral a vůbec s ní nic neměl ale to už je pomsta vykonána a je pozdě .

Kat se v létě na brigádě skámoší s Alexem a líbají se jenže prázdiny končí a on se s ní už nebaví . Dříve se bavila se všema na ostrově ted stojí opodál . Rennie místí královna ji nafluše do obličeje a vjedou si do vlasů. Dříve se s Revem bavila a ten si ji těd nevšímá .

Holky se spojí a Alexovi vymění opalovací krém za krém na akné a Alex vypadá strašně poté všude rozvěsí letáky s jeho básničkou . Ukradnou nějaké lístky na ples a tak Rennie nevyhraje a to bylo vždy její přání být královnou . Reevemu dají do pití drogu a on místo aby se choval bláznivě tak spadne z podia a nehýbe se . Odveze ho záchranka . Holky vyšilují ...

Moje hodnocení : 7/10
Příběh který jsem čekala že bude dětský mě překvapil že byl nepředvídatelný a docela na úrovni . Postavy tedy nejsou moc vykresleny a holky se mi pletli .

Jak být dospělá

21. června 2017 v 12:22 | Mimi |  Emma McLaughlin Nicola Kraus
Orig. název:How to be a grown up
Rok: 2015; v ČR 3/2016
Počet stran:288
Nakladatelství:Domino

Rory žije s hercem Blakem ale moc se mu nedaří natáčet . Rory se snaží vše nějak poplatit a vyjít s dvouma dětma to není úplně jednoduché . Blake stále odjíždí a žádné nabídky se mu nehrnou . Rory začne pracovat pro mladé holky který chtějí vést časopis úplně jinak .Staví pro ně dětské pokoje a fotí je . Do toho se snaží nějak spojit s Blakem který od ní chce odejít . Začne řešit právníky na které nemají , kdo si co veme . Chvíli to vypadá dobře ale on myslí jen na to jaký on je chudák . Až ji dojde trpělivost . Tchýně chce aby se odstěhovala z bytu a tak si řekne dost tady vládnu já Blake i s jeho matkou vyhodí a založí si vlastní společnost ...

Moje hodnocení : 5/10
Koukám na seriál Younger a kniha mi ho trochu připomínala . Starší žena se snaží udržet tempo s mladšími .Její manžel mi přišel jako malé dítě .Vůbec neviděl něco jiného než sebe , nemyslel na děti na manželku složenky jen ufnukaná bábovka . Udělala dobře že se osamostatnila a vzala vše do svích rukou když celou dobu na ni stejně vše vyselo .

Seznam mrtvých

19. června 2017 v 12:43 | Mimi

Orig. název:The dead list
Rok: 2015; v ČR 11/2016
Počet stran:342
Nakladatelství: Baronet

Ella má partu kamarádů s kterými se baví už od mala . Před 4roky slíbila se svím kamarádem Jensenem že přijdou na oslavu Pennyho ale jiný kluk dělal párty a oni se tam zapomněli . Pennymu se omluvili on že je to v pořádku ale za dva týdny spáchal sebevraždu . Jensen se odstěhoval s Ell se přestali bavit . Ona si to celou dobu dává za vinu a říká si že tomu mohli zabránit .

Jensen se vrací do města. Před dvouma týdnama někdo unesl holku a tělo se stále nenašlo v tom je Ell napadena na parkovišti mužem v masce klauna . Naštěstí se ubrání a uteče . Začne brát hodiny sebeobrany s kterou ji pomáhá Jensen a začnou se zase spolu pomalu bavit . Zmizí další dívky a vždy v tom hraje interval dvou týdnů a lidi mají spojitost s Pennym . Ell to přijde divné a snaží se na to přijít ale nikdo ji moc nebere vážně . Jensen u ni přespává jelikož na tom není moc dobře a postupně mezi nimi vznikne milenecký vztah .

Ell najde ve skříni ve skladu mrtvolu a poté ji nic nedá spát . Najde gumovou figurýnu u sebe na lustru když odjedou k Jensenovi tam na stromu leží další kamarád . Nebezpečí je všude a nevědí kde se schovat . Policista s kterým si Ell velice rozumněla a je to příbuzný jejího ex Gavina se ji nabídne že ji sveze do nemocnice kde po zápasu s útočníkem skončí Jensen . Jenže místo nemocnice ji zaveze do opuštěného domu Pennyho . Přizná se že Gavin schodil Pennyho omilem ze stromu a po něm jako policistovi chtěl aby se to nějak ututlalo . Roky v sobě nosili pomstu až se rozhodli všem kdo mu ubližovali také ublížit a začli postupně všechny zabíjet . Ell se podaří ho zabít a utéct . V nemocnici za ni přijde Gavin a také se ke všemu přizná a zautočí . O vlásek unikde ...

Moje hodnocení : 8/10
Maska útočníka a masakr jeden za druhým . Trochu jako vřískot ,napínavé , čtivé .

Touhy

15. června 2017 v 12:18 | Mimi |  Tána Keleová -Vasilková
Rok: 1999; v ČR 3/2016
Počet stran:329
Nakladatelství:Noxi

Lucka žije v bytě s matkou . Rodiče se před lety rozvedli . Matce se stal úraz a všechna její radost života vyprchala a všechny okolo jen uráží a komanduje otec už to nevydržel a odešel . Časem si zařídil novou rodinu . Bratr Petr matku taky skoro nenavštěvuje . Lucka vše podřídila matce a skáče okolo ní ,sama nemá žádný život .

Když byla matka v lázních tak za ni Lucka zajela a seznámila se se zajímavým klukem . Přijel za ni domů vyspali se společně , dal ji špatné číslo a už ji nikdy neviděl . Za pár měsíců se narodil malí Martin. Matka ji za to pěkně zatápí a trestá . Lucka dělá vše proto aby se měli dobře . Matka je s malím doma . Lucka chodí do práce a poté se o oba stará .

Otec ji pozve na lyžovačku . Seznámí se tam s hezkým Stanem a tráví společně dny . Přijede za ni i domů a volají si . Ale nemají si moc co říct . Lucka se snaží vše zvládat ale moc ji to nejde . Jednoho dne najde matku předávkovanou doma . Chtěla spáchat sebevraždu aby už nikomu nebyla na očích . Lucka neví co má dělat . Stano nemůže přijet ale pošle svého kamaráda Lukáše aby ji pomohl . Lukáš se stará o malého i o ni a je ji velikou podporou . Když přijede Stano zjištuje že opravdu k němu nic necítí . S Lukášem je vše ideální matka se také lepší . Když ale jedou k jeho rodině vúbec jim nepadne do oka . Trápí to oba . Snaží se je rozeštvat .

Matka se vrátí a úplně se změní a je zas taková jako dřív hodná přátelská dá se s ní mluvit . Lukáš je odvelen na vojnu a jejich vztah prochází zkouškou . Rodiče Lucce koupí byt po zemřelé sousedce . Pochopí že s matkou dál žít nemůže každá potřebuje svůj prostor . Do toho zjištuje že čeká dítě a koná se svatba ...Moje hodnocení : 9/10
Další velice reálná kniha a přesně jak to v životě chodí . Kniha je starší a vidíme i jak těžké to muselo být když chlap šel na vojnu .

Odpust mi Megan

15. června 2017 v 9:59 | Mimi |  Abbie Rushton
Orig. název:Unspeakable
Rok:2015 ; v ČR 1/2016
Počet stran:255
Nakladatelství:Yoli


Megan umřela nejlepší kamarádka Hana a jeliko u toho všeho byla tak přestala mluvit a hlas se ji nevrací . Spolužáci se ji smějí a ona je odstřihnutá od všech . Do školy nastoupí nová holka Jasmine a začnou spolu kamarádit . Jasmine stále povídá a Megan ji píše vzkazy nebo přikyvuje . Megan chodí k terapeutovi který se ji snaží rozmluvit ale ona odmítá .Slyší hlasy které ji našeptávají že nic nesmí prozradit . Do toho se do Jasmine zamiluje , při stanování málem uhoří když začne hořet les .Jasmine jde k hrázi a Luke ji chce zabít myslí si že ví vše o smrti Hanny naštěstí rychle přijde Megan a vše vysvětlí a vrátí se ji hlas ..


Moje hodnocení : 5/10
Průměrná kniha která má slibný začátek ale nakonec se z ní moc nevyždímá . Podle mého to chtělo více propracovat.

Květen 2017

4. června 2017 v 12:25 | Mimi |  Nové přírůstky
Tento měsíc byl na knihy velice plodný . Knižní veletr, narozeniny , sleva u Baronetu . Celkem 20 .
Přečetla jsem 7knih . Moc jich není ale tento měsíc byl opravdu velice náročný .


Topíme se v sobě

4. června 2017 v 11:29 | Mimi |  Jasinda Wilder
Orig. název:Falling into us
Pořadí v sérii:2
Rok:2013 ; v ČR 2/2015
Počet stran:376
Nakladatelství:Ikar

Becca má velice přísné rodiče a nikam ji nechtějí pouštet .Když se zamiluje do Jasona rodiče ji to zakazují . Jasona zas otec mlátí a on to trpí jen aby si vydělal na auto . Když se pobijou tak že otec zkončí v nemocnici odchází od nich a už se s otcem nikdy nevidí.
Becca i Jason společně překonají smrt kamaráda . Dodělají střední a společně jdou na vysokou . Becca najde svého bratra jak se oběsil . Dlouho se s tim nemůže vyrovnat od Jasona si nechce nechat pomoct . Poté zjištuje že je těhotná a koná se svatba ...

Moje hodnocení : 5/10
Začátek mě bavil ale poté se kniha odehrává 8let a už mi to přišlo natahované .Druhý díl má stejné prostředí jako první.

Mezi dvěma světy

4. června 2017 v 11:04 | Mimi |  Scott Westerfeld
Orig. název:Afterworlds
Pořadí v sérii:1
Rok:2014 ; v ČR 2015
Počet stran:483
Nakladatelství:CooBoo

Darcy napsala za měsíc knihu ted se odstěhovala do NY aby napsala pokračování a připravila se na promo turné . Seznámí se s dalšími mladými autorkami a mezi ní a Imogen to začne jiskřit . Jedou spolu i promo turné ale začnou se hádat a Imogen od ní odejde . Darcy nejde psát další díl a už uběhlo několik měsíců a její termín se blíží . Když ji Imogen opustí zavře se a během chvíle celou knihu napíše . Imogen se k ní vrátí a porovnávají si své knihy .


Lizzie cestuje od otce domů a na letišti se začne střílet dělá že je mrtvá a zachrání ji to život . Objeví se tam Jame a ona zjistí že může chodit na druhý břeh a vidí duchy . Zjistí že doma má od mala holčičku která se kamarádila s její mámou a byla zavražděna . S Jame chodí do záhrobí a poznává tamní svět .


Moje hodnocení : 7/10
Dva příběhy které se střídají po kapitolách . Líbili se mi oba dva .

Hledání podmanivé krásy

4. června 2017 v 10:26 | Mimi |  Jennifer Probst

Orig. název:Searching for beutiful
Pořadí v sérii: 3
Rok:2015 ; v ČR 2016
Počet stran:430
Nakladatelství:Ikar


Gen má svatební den jenže pár minut předtím si to rozmyslí a uteče oknem a její kamarád Wolfie ji doprovází . Ubytují se u něj na chatě a ona se snaží strávit co vše udělala . Nikdo to nechápe vše vypadalo dokonale . Jenže nikto netušil že zažívá psychický teror a její přítel David ji dělá dost peklo . Zmanipuloval i její rodiče . Po pár dnech se vrací zas do města a do práce . David ji nechce dát věci a vyhrožuje ji . Napadne ji . Gen začne bydlet s Wolfiem aby ji chránil jenže to mezi nimi jiskří . Nechtějí si to přiznat až tomu podlehnou ....


Moje hodnocení : 6/10
Příjemná oddychovka .