Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

V mém hodnocení poté bez spoilerů co o knize říkám já, co se mi líbilo a co ne .

Červenec 2017

Sotva dýchám

Včera v 17:44 | Mimi |  Rebecca Donovan
Orig. název:Barely Breathing
Pořadí v sérii:2
Rok:2013 ; v ČR 1/2016
Počet stran:476
Nakladatelství:Lucka bohemia

Emma se přestěhovala ke své pravé matce - alkoholičce . Snaží se dát do kupy ale stále pije a vodí si domů mladé hochy . Emma zanedbává Evana i svoji kámošku Saru a když matka zabřečí stále je s ní . Začne si rozumět s Jonathanem kterého matka přivede domů . Oba mají noční můry a nespí . Chrání matku a ničí si vlastní život až ji dojde že takhle to dál nejde když knim přijde drogový dealer a přepadne ji . Odstěhuje se a matce řekne at ji táhne ze života a ona se pokusí o sebevraždu . Emma ví ale že překáží v budoucnosti i Evanovi ikdyž se milují a utíká před ním...


Moje hodnocení : 6/10
Jednička byla napínavá tento díl místo aby hrdinka dospěla tak fnukala ale pořádně s nikým nemluvila furt jen uvidíme se později ale na nic nedošlo . Matka alkoholička špatné rodinné prostředí ale nesnažila se z toho utéct něco změnit .Celé se to táhlo . Kdyby to mělo o půlku stran mín bylo by to lepší . Konec mě opět nadchnul takže se do dalšího dílu asi pustím ..

Láska po francouzsku

Včera v 17:34 | Mimi |  Fiona Valpy
Orig. název:The french for love
Pořadí v sérii:1
Rok:2013 ; v ČR 7/2016
Počet stran:224
Nakladatelství:Baronet

Gina přichází o práci o přítele i o tetu . Ta ji po sobě zanechá dům ve Francii a tak tam odjede . Seznamuje se s místními i hezkými dělníky kteří ji opravují střechu . Začne navštěvovat vinařství a učit se aby mohla získat titul z vinařství . Pohledný muž ji vyzná lásku a ona mu vynadá že se nestydí když má doma rodinu až později se dozvídá že ano má děti ale jejich matka před lety zemřela a žena s kterou ho viděla je manželka jeho bratra a s dětmi mu pomáhá . Omluví se a dávají se dohromady ..


Moje hodnocení : 3/10
Knihu jsem dostala jako bonus k nákupu od baronetu sama bych si ji nekoupila . Celé to bylo o ničem a nebavilo mě to . Tajemství se dozvídáme na konci a nic moc rozvinuté . Láska mezi hrdiny také ne . Spíše tlachání o vinici .

Já a on

Sobota v 12:50 | Mimi |  Tána Keleová -Vasilková

Rok 2005: v ČR 2011
Počet stran:350
Nakladatelství:Noxi

Lenka studuje vysokou a zamiluje se do spolužáka Michala .Brzy otěhotní ,je svatba a dodělává při tom vysokou . Nastěhují se k babi a díky ní i všechno zvládají . Když jsou malé asi 3roky odstěhují se do vlastního a to začíná poznávat jak Michalovi je všechno jedno začnou první hádky . Nastoupí jako učitelka do mateřské školky .Snaží se najít nějaké přátele a nějak více žít . Michal je stále unavený a vše nechává na ni . Začne toužit po dalším dítěti ale stále to nejde . Dočká se až za 6let dvojčat . Zvládat je je docela peklo a zkončí i v nemocnici . Mezitím si myslí že Michal má poměr s jinou ženou ,dokonce ho i vyhodí z domu .Stále vaří a píše si recepty a zkouší něco nového . Její matku napadne to poslat do časopisu a chytne se to . Má vlastní rubriku časem i vlastní pořad o vaření . Zjištuje ale že nejvíc je pro ni stejně rodina ...


Moje hodnocení : 9/10
Kniha popisuje klasické manželství . Sledujeme ho 20 let . Vidíme typický příklad kdy chudáček chlap je unavený a žena musí pracovat 24hodin denně a ani si nevzdychnout . Jediné co mi přišlo divné bylo že pár let po revoluci a oni brali 20tisíc korun výplatu a někdy 1995 a měli doma běžný počítač na hry . Dostala jsem počítač 1998 a moc mích kamarádů ho tedy němělo . Ale to už je detail a možná na slovensku to bylo jináč .

Nahlížení : Podivný začátek

12. července 2017 v 14:50 | Mimi |  Dana Zahoříková
Pořadí v sérii:1
ČR1/2016
Počet stran:278
Nakladatelství:Cosmopolis

Meg končí školu a je přidělena k nahlížečům . Setkává se s namyšlenou Clarissou . Její učitel je veme k vraždě aby mohli koukat lidem do hlavy a pomoct dopadnout vraha . Meg stále nejde procitnout do hlavy ostatních . Až začne slyšet poslední myšlenky mrtvých . Pomocí nápověd se ji podaří přijít na to kdo by mohl být vrah .

Moje hodnocení : 4/10
Čekala jsem více propracovaný příběh . Na mě to bylo takové táhlé a celkově o ničem . Nic moc pořádně nebylo popsáno .Bude to dobrý rok

8. července 2017 v 10:28 | Mimi |  Lucy Diamond
Orig. název:The year of taking chances
Pořadí v sérii:1
Rok: 2015 ; v ČR 4/2016
Počet stran:378
Nakladatelství:Domino

Všechny tři ženy se potkávají na silvestrovské párty a padnou si do oka .


Caitlin se stěhuje od svého ex a Harry dávný spolužák ji pomůže . Zemřela ji matka a ona smutní u ní doma a nemuže připravit dům k prodeji . Začne mít pochybnosti že by mohla být adoptovaná . Nabídne svůj dům Gemmě a začne ho vyklízet a upravovat . Najde krabici kde se opravdu potvrdí že je adoptovaná a s matkou se spojí . Harry ji připraví romantické rande .

Saffron pracuje pro PR agentůru a zastupuje Buty která je televizní hvězda . Dost ji vyrušuje i v soukromí . Má akční vztah s Maxem jenže najednou zjistí že je těhotná a stáhne se do ústraní . Když mu to chce říct tak je vyruší kolegové z práce a ukáže se jeho nová přítelkyně . Napíše mu dopis ale on nikdy neodpoví . Neví jak to vše zvládne a jak bude pracovat . V tom pomůže Gemmě propagovat její oblečení . Když najde dopis a zjistí že ho neodeslala rozhodne se jít za Maxem je v šoku a chce se o ni postarat . Přestěhují se spolu na venkov .

Gemma je v domácnosti a stará se o dvě děti . Její manžel Spencer má nehodu a nemůže se moc hýbat . Začnou jim docházet peníze a Spencer se k tomu otáčí zády .Gemma začne schánět peníze a začne pracovat v hospodě . To se Spencerovi nelíbí a ještě ji přitěžuje . Saffron ji dá nabídku na ušítí šatů a po napsání článku se ji nabídky jen hrnou . U Caitlin si udělá ateliér a i spolu přijímají zakázky . Neví kam skočit a do toho se Spencer rozhodne utéct . Když se vrátí je štastná a butik jen skvétá .Moje hodnocení : 8/10
Příjemný příběh který propojuje osudy tří žen a každá získá sílu a odhodlání změnit svůj život . Za mě příjemná oddechovka.

Mstitelky

8. července 2017 v 9:28 | Mimi |  Fern Michaels
Orig. název:Weekend warriors
Pořadí v sérii:1
Rok:2003 ; v ČR 4/2016
Počet stran:221
Nakladatelství:Baronet

Nikky žila u Myry která ji adoptovala po smrti rodičů . S její dcerou Barbarou byli nejlepší kamarádky . Jenže jednoho dne Barbaru stazí auto na místě je mrtvá a řidič ujede . Vypátrají že má diplomatickou imunitu . Myra žije stále v depresi a nemá o nic zájem . Až uvidí v televizi v přímém přenosu že žena /matka zabije vraha svého dítěte . Myra ožije a chce pomáhat takovýmto ženám . Vymyslí že najde ženy kterým systém nepomohl a uspořádá pro ně pomstu .


Pozve několik žen a seznámí je se situací jako první přijde na řadu Kathryn která žila s manželem který ochrnul a jezdili společně kamionem .Když zastavila na parkovišti tak ji tři motorkáři před jeho zraky znásilnili . Ona se to bála někomu nahlásit a když manžel umřel a ona se odhodlala tak už utekla doba na promlčení .


Vymyslí plán jak tři motorkáře najít ,ustřihnout jim přirození a nepozorovaně utéct . Pomocí Myřinýho přítele se jim podaří všechno naplánovat ,vše Myra sponzoruje . Přítel Nikky Jack který pracuje u soudu jim je v patách ale oni si na vše vytváří alibi a jsou nedosažitelné . Plán se jim povede a sekretářka jednoho z oběti dokonce celý příběh prodá do novin .

Moje hodnocení : 5/10
Kniha mi přišla trochu přehnaná v tom že toto vše zorganizovat by nebylo možné . Ano peníze jsou vše ale aby jim prošlo toto vše a nikdo na to nepřišel mi přijde blbost . Do dalšího dílu nepůjdu . Podle goodreads to má hlavně 22dílů a u nás vyšli pouze tři .

Červen 2017

4. července 2017 v 16:36 | Mimi |  Nové přírůstky
Koupila jsem si pouze Oko za oko které jsem hned přečetla .


Přečteno 8knih .