Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Červenec 2017

Červenec 2017

31. července 2017 v 10:04 | Mimi |  Nové přírůstky
Koupila jsem pouze dvě knihy a obě už jsou přečtené.

Se čtením jsem se tento měsíc polepšila . Celkem 12knih . Když už jsem vzala knihu většinou jsem ji za odpoledne měla přečtenou . Některé byli špatné jiné mě dostali . Například Papírová princezna ta mě velice překvapila a Mstitelky zklamali ..

Rocková hvězda

30. července 2017 v 20:47 | Mimi |  Kylie Scott
Orig. název:Lick
Pořadí v sérii:1
Rok:2013 ; v ČR 5/2016
Počet stran:328
Nakladatelství:Baronet


Evelyn jede oslavit svoje narozeniny do Vegas a ráno se vzbudí vedle rockové hvězdy Davida , na ruce prsten ,na zadku vytetované jeho jméno . Chce se nechat rozvést a jeho to naštve a odejde . Když se Evelyn dostane domů všude jsou novináři . Přijede bodygard Davida a odveze ji do LA .Všichni šílí ze svatby a oni se chtějí rozvést jenže právníci si myslí že ona je chce oškubat a odmítne se s nimi bavit . David s ní uteče do Monterey kde má dům a stráví tam spolu pár dní a nechtějí se rozvést chtějí tomu dát šanci . Jenže za pár dni po koncertě ho načape jak se líbá se svojí ex . Uteče a přes měsíc o něm nic neví . On ji poté vyhledá omluví se , dělá drahoty a dají se opět do kupy ...


Moje hodnocení : 5/10
Připomínalo mi to serii Vášnivý kdy se všichni opilí vemou ve Vegas . Sladké řečičky se mi nelíbili ale jako oddechovka super . Jediné + bylo že se kniha odehrávala z části v Monterey kde je strašně krásně a sama jsem tam jednou byla na dovolené a přes kopec chytá jedna mediátorka od Meg Cabot duchy :-P

Byla jsem tu

26. července 2017 v 16:15 | Mimi |  Gayle Formann
Orig. název:I wash here
Rok: 2015; v ČR 9/2016
Počet stran:272
Nakladatelství:Yoli
Cody žije na malém městě a její nejlepší kamarádka odjela na vysokou je ji po ní smutno ale nedává to najevo a je odtažitá . Meg spáchá sebevraždu a všem pošle dopisy co sní mají dělat a kde ji najdou . Cody se účastní všech smutečních akcí . Jede na vysokou vyzvednout její věcy a spřátelí se s jejími spolubydlícimi . Dostane její počítač a začne pátrat potom proč to udělala . Najde Bena s kterým si rozumněla ale poté to nějak zkončilo . Pátrají a zjistí že trpěla depresemi a našla skupinu která dodává lidem odvahu aby spáchali sebevraždu za účelem lepšího života . Cody se do skupiny přihlásí a vypátrá člověka který si s Meg hodně psal a jede ho navštívit . Zamiluje se do Bena a vrací se domů...
Moje hodnocení : 3/10
Body jsou za zajímavou obálku a za odvahu kterou Cody měla . Jináč nezáživné , nudné a o ničem . Téma depresí a sebevražd mám ráda ale toto mi nepřišlo absolutně zajímavé a nic mě nehnalo číst dál a nic moc velké tajemství proč to udělala také nepřišlo . Zklamání .

Odvrácená tvář lásky

25. července 2017 v 17:16 | Mimi |  Colleen Hoover

Orig. název:Ugly love
Rok:2014 ; v ČR 2/2016
Počet stran:286
Nakladatelství:Yoli

Tate se stěhuje k bratrovi a před jeho bytem leží Miles jeho kamarád a soused ale to v té chvíli netuší . Je opilí a dobejvá se na ní . Volá bratrovi a ten ji řekne at ho u sebe nechá přespat . Chodí do školy a o víkendech pracuje v nemocnici . S Milesem se sblíží ale on nechce vztah bojí se ho a není schopný ji nic dát . Ona mu navrhne že to bude o sexu a tak spolu spí kdykoliv se jim zamane a ona doufá že se změní a bude ji chtít . Když se to doví jeho bratr je průser . Jenže jednoho dne ji udělá dobře a poté bouchne dveřmi ona nechápe , on nechce o ničem mluvit .

Tate se rozhodne odstěhovat do svého bytu . Nerozumí mu nechce s ní mluvit o minulosti ani budoucnosti tak bude nejlepší když se bude věnovat zase jen a jen škole a práci . Když v tom za ni Miles přijde a začne ji pomalu vyprávět příběh jak miloval jednu ženu měli dítě překonali několik překážek a on sjel z mostu a dítě nedokázal zachránit. Myslel si že už nikdy nikoho nebude schopen milovat ,bojí se , je plný bolesti . Ale s ní ty dny jsou hezčí a bolest menší ....

Moje hodnocení : 9/10
Kniha vás dostane a pohltí .Další strašný osud kdy litujete hrdiny . Jediné co mi vadilo bylo jak slintala nad každým slovem co řekl . Střídá se Milesova minulost a vyprávění Tate v současnosti.

Papírová princezna

24. července 2017 v 20:04 | Mimi |  Erin Watt

Orig. název:Paper princess
Pořadí v sérii:1
Rok: 2016; v ČR 5/2017
Počet stran:336
Nakladatelství:Baronet

Ell žila s matkou tanečnicí . Otce nikdy nepoznala . Stále se stěhovali a utíkali . Začla dělat stryptérku aby vše zaplatila jelikož matka onemocněla rakovinou . Stíhala 3práce a chodit do školy a stejně to bylo málo . Matka zemřela . Ona utekla zfalšovala podpis a chodila dále do školy a tancovat . Jenže najednou přišel Cullen a začal říkat že je její opatrovník a unese ji .

Začne ji vyprávět že byl nejlepší kamarád jejího otce jenže ten před pár měsíci zemřel a matka před svojí smrti ho kontaktovala s tim že má dceru a on ji chtěl najít jenže než se mu to podařilo zemřel . Oba rodiče mrtví a ted je vše na něm .Chce ji zaplatit školu i vysokou a dát ji budoucnost a rodinu kterou nemá . Jemu také zemřela žena a moc se s tim nevyrovnává . Zbylo mu po ni 5 synů všichni v pubertě . Všichni hoši ji nejdříve nechtějí přijmout ale vidí že je bojovná a nic si nenechá líbit a začnou ji trochu chránit . Do toho se zaplete s Reedem který ji chce ale poté odmítá a vše se zamotává .

Když ji zdroguje jiný kluk celá rodina se postaví a jdou ji pomstít . Ona je přelstí a pomstu vymyslí sama .Cullen se rozchází se svoji přítelkyni Brooke a ona ji vyhrožuje že také takhle skončí . S Reedem je to lepší a lepší v tom ji nejstarší bratr řekne že by to měla ukončit než si zlomí srdce a padne na dno . Chce si o tom promluvit přímo s Reedem jenže když za nim přijde načape ho s Brooke a nic neřekne . Tak Ella s pár kousky oblečení a batohem utíká pryč ...


Moje hodnocení :10/10
Do knihy se mi moc nechtělo myslela jsem že to bude něco pro děti jenže víc a víc jsem knihu vídala a říkám si zkusim ji . A přečteno za pár hodin . Velice mě chytla jako dlouho nic . Příběh se podobá Rosemary Beach kterou jsem také zhltla. Nelehký osud a sexy hrdinové .

Koho miluješ

23. července 2017 v 19:30 | Mimi |  Jennifer Weiner
Orig. název:Who do you love
Rok:2015 ; v ČR 5/2016
Počet stran:408
Nakladatelství:Domino

Rachel se narodila s vadou srdce . Matka ji hodně kontrolovala a nic moc nedovolila . Hodně času trávila po nemocnicích . Seznámila se s Andym kterého tam přivezli se zlomenou rukou . O několik let jedou oba dobrovolně stavět domy a potkají se . Zajiskří to mezi nimi , volají si píší . Babička jim pomůže se potkat a poprvé se spolu vyspí . Stále mají vztah na dálku bydlí od sebe několik států. Každý chce něco jiného takže jít na společnou vysokou se jim nepodaří . Navštěvují se . Andy běhá a celý jeho život je sport . Rachel ta zas je v sesterstvu a točí se jen okolo dodržování pravidel . Andy odjede a vidí že jsou rozdílní .

Jejich životy běží oba dokončí vysokou . Rachel pracuje pro sociálku a je zrovna září 2001 .Všude zmatek a Andy ji volá jestli je v bezpečí . Přijede za nim než se vše uklidní a začnou si spolu zase . Andy trénuje na olympiádu a je v tom hodně dobrý . Jí přestane bavit poslouchat jen o sportu a o časech a úplně jim to neklape . Když Andy potká vnímavou modelku je to mezi nimi jasné .

Rachel si najde jiného pohledného muže svatba děti ale stejně v zadu v hlavě ji stále bliká že tohle vše by mělo být s Andym . Po několika letech zjištuje že je úplně neschopný a s ničím ji nepomůže ,když ho načape se svoji šéfovou přichází jak o práci tak o manželství . Trvá ji než se s tim vyrovná .

Andy mezitím vyhraje medaili na olympiádě ,má mnoho sponzorů ale za další 4roky má problém se dostat na další olympiádu jeho časy v běhu nejsou už tak dobré . Kamarád mu poradí aby si bral podporováky přeci to tak dělají všichni . Jenže se na to přijde a on přijde úplně o všechno i o svoji přítelkyni . Po čase když se vzpamatuje začne pracovat ve stavebninách a jednoho dne si tam Rachel přijde pro hadici ke sprše . Oba prohlásí že ted už sebe neopustí ....


Moje hodnocení : 6/10
Příběh se odehrává přes 20let a mi vidíme jak hrdinové rostou a mění se . Andy byl celou dobu zakřiknutý a nevýrazný a Rachel mi taky úplně dvakrát sympatická nebyla . Nelíbilo se mi její chování . Líbilo se mi jak se vždy potkali ale každý zrovna v tu chvíli byl v jiném životním rozpoložení .

Čistá láska

23. července 2017 v 19:08 | Mimi |  Jana Benková
Rok: 2013; v ČR 2/2017
Počet stran:248
Nakladatelství: Moba

Líza žije v domě se sestrou Matyldou . Rodiče jim umřeli před 2lety při autonehodě a ony podědili rodinnou cukrárnu v suterénu domu . Jenže jen tak tak se drží nad vodou a tak se Líza rozhodne že půjde pracovat jako sekretářka do jedné firmy . Přijmou ji , příjemné prostředí ale ještě hezčí šéf který ma na krku každý den jinou holku . Stále mu nějaký volají a on to ani nezvedá .Líza ikdyž vidí jaký je tak se do něj zamiluje a čeká kdy si ji všimne . Chodí v mrákotách .

Když si ji všimne začnou spolu spát . Kupuje ji drahé dárky které ona ani nerozbaluje .Doufá že se změní a toleruje ikdyž vidí že mu stále další ženy volají . Vymýšlí další strategie pro cukrárnu jak ji pomoct . Jenže od té doby co se nastěhuje pohledný soused Patrik se začnou dít divné věcy . Zrušené objednávky , propíchlé gumy . Naproti otevřou novou kavárnu s levnějšími zákusky ale holky se nevzdávají a stále přichází s novými nápady .

Líza zjištuje že Roman tady pro ni nikdy není . Jen vždy když chce on odjedou společně do Tater a tam se mu podívá do telefonu a když zjistí že stále má zástupy žen a nezmění se tak uteče . V práci po čase dá výpověd . Zjistí že Roman se ji snažil celou dobu zničit . Ona své rodinné dědictví neprodá ...

Moje hodnocení : 7/10
Trochu slabší kniha . Neměla tak hluboký příběh a hrdinku jako jsem od Jany zvyklá . Příběh cukrárny dobrý ale chybělo mi tam více vykreslení detailů a věcí okolo . Jak okolo souseda tak i kolem Romana .

Sotva dýchám

20. července 2017 v 17:44 | Mimi |  Rebecca Donovan
Orig. název:Barely Breathing
Pořadí v sérii:2
Rok:2013 ; v ČR 1/2016
Počet stran:476
Nakladatelství:Lucka bohemia

Emma se přestěhovala ke své pravé matce - alkoholičce . Snaží se dát do kupy ale stále pije a vodí si domů mladé hochy . Emma zanedbává Evana i svoji kámošku Saru a když matka zabřečí stále je s ní . Začne si rozumět s Jonathanem kterého matka přivede domů . Oba mají noční můry a nespí . Chrání matku a ničí si vlastní život až ji dojde že takhle to dál nejde když knim přijde drogový dealer a přepadne ji . Odstěhuje se a matce řekne at ji táhne ze života a ona se pokusí o sebevraždu . Emma ví ale že překáží v budoucnosti i Evanovi ikdyž se milují a utíká před ním...


Moje hodnocení : 6/10
Jednička byla napínavá tento díl místo aby hrdinka dospěla tak fnukala ale pořádně s nikým nemluvila furt jen uvidíme se později ale na nic nedošlo . Matka alkoholička špatné rodinné prostředí ale nesnažila se z toho utéct něco změnit .Celé se to táhlo . Kdyby to mělo o půlku stran mín bylo by to lepší . Konec mě opět nadchnul takže se do dalšího dílu asi pustím ..

Láska po francouzsku

20. července 2017 v 17:34 | Mimi |  Fiona Valpy
Orig. název:The french for love
Pořadí v sérii:1
Rok:2013 ; v ČR 7/2016
Počet stran:224
Nakladatelství:Baronet

Gina přichází o práci o přítele i o tetu . Ta ji po sobě zanechá dům ve Francii a tak tam odjede . Seznamuje se s místními i hezkými dělníky kteří ji opravují střechu . Začne navštěvovat vinařství a učit se aby mohla získat titul z vinařství . Pohledný muž ji vyzná lásku a ona mu vynadá že se nestydí když má doma rodinu až později se dozvídá že ano má děti ale jejich matka před lety zemřela a žena s kterou ho viděla je manželka jeho bratra a s dětmi mu pomáhá . Omluví se a dávají se dohromady ..


Moje hodnocení : 3/10
Knihu jsem dostala jako bonus k nákupu od baronetu sama bych si ji nekoupila . Celé to bylo o ničem a nebavilo mě to . Tajemství se dozvídáme na konci a nic moc rozvinuté . Láska mezi hrdiny také ne . Spíše tlachání o vinici .

Já a on

15. července 2017 v 12:50 | Mimi |  Tána Keleová -Vasilková

Rok 2005: v ČR 2011
Počet stran:350
Nakladatelství:Noxi

Lenka studuje vysokou a zamiluje se do spolužáka Michala .Brzy otěhotní ,je svatba a dodělává při tom vysokou . Nastěhují se k babi a díky ní i všechno zvládají . Když jsou malé asi 3roky odstěhují se do vlastního a to začíná poznávat jak Michalovi je všechno jedno začnou první hádky . Nastoupí jako učitelka do mateřské školky .Snaží se najít nějaké přátele a nějak více žít . Michal je stále unavený a vše nechává na ni . Začne toužit po dalším dítěti ale stále to nejde . Dočká se až za 6let dvojčat . Zvládat je je docela peklo a zkončí i v nemocnici . Mezitím si myslí že Michal má poměr s jinou ženou ,dokonce ho i vyhodí z domu .Stále vaří a píše si recepty a zkouší něco nového . Její matku napadne to poslat do časopisu a chytne se to . Má vlastní rubriku časem i vlastní pořad o vaření . Zjištuje ale že nejvíc je pro ni stejně rodina ...


Moje hodnocení : 9/10
Kniha popisuje klasické manželství . Sledujeme ho 20 let . Vidíme typický příklad kdy chudáček chlap je unavený a žena musí pracovat 24hodin denně a ani si nevzdychnout . Jediné co mi přišlo divné bylo že pár let po revoluci a oni brali 20tisíc korun výplatu a někdy 1995 a měli doma běžný počítač na hry . Dostala jsem počítač 1998 a moc mích kamarádů ho tedy němělo . Ale to už je detail a možná na slovensku to bylo jináč .

Nahlížení : Podivný začátek

12. července 2017 v 14:50 | Mimi |  Dana Zahoříková
Pořadí v sérii:1
ČR1/2016
Počet stran:278
Nakladatelství:Cosmopolis

Meg končí školu a je přidělena k nahlížečům . Setkává se s namyšlenou Clarissou . Její učitel je veme k vraždě aby mohli koukat lidem do hlavy a pomoct dopadnout vraha . Meg stále nejde procitnout do hlavy ostatních . Až začne slyšet poslední myšlenky mrtvých . Pomocí nápověd se ji podaří přijít na to kdo by mohl být vrah .

Moje hodnocení : 4/10
Čekala jsem více propracovaný příběh . Na mě to bylo takové táhlé a celkově o ničem . Nic moc pořádně nebylo popsáno .Bude to dobrý rok

8. července 2017 v 10:28 | Mimi |  Lucy Diamond
Orig. název:The year of taking chances
Pořadí v sérii:1
Rok: 2015 ; v ČR 4/2016
Počet stran:378
Nakladatelství:Domino

Všechny tři ženy se potkávají na silvestrovské párty a padnou si do oka .


Caitlin se stěhuje od svého ex a Harry dávný spolužák ji pomůže . Zemřela ji matka a ona smutní u ní doma a nemuže připravit dům k prodeji . Začne mít pochybnosti že by mohla být adoptovaná . Nabídne svůj dům Gemmě a začne ho vyklízet a upravovat . Najde krabici kde se opravdu potvrdí že je adoptovaná a s matkou se spojí . Harry ji připraví romantické rande .

Saffron pracuje pro PR agentůru a zastupuje Buty která je televizní hvězda . Dost ji vyrušuje i v soukromí . Má akční vztah s Maxem jenže najednou zjistí že je těhotná a stáhne se do ústraní . Když mu to chce říct tak je vyruší kolegové z práce a ukáže se jeho nová přítelkyně . Napíše mu dopis ale on nikdy neodpoví . Neví jak to vše zvládne a jak bude pracovat . V tom pomůže Gemmě propagovat její oblečení . Když najde dopis a zjistí že ho neodeslala rozhodne se jít za Maxem je v šoku a chce se o ni postarat . Přestěhují se spolu na venkov .

Gemma je v domácnosti a stará se o dvě děti . Její manžel Spencer má nehodu a nemůže se moc hýbat . Začnou jim docházet peníze a Spencer se k tomu otáčí zády .Gemma začne schánět peníze a začne pracovat v hospodě . To se Spencerovi nelíbí a ještě ji přitěžuje . Saffron ji dá nabídku na ušítí šatů a po napsání článku se ji nabídky jen hrnou . U Caitlin si udělá ateliér a i spolu přijímají zakázky . Neví kam skočit a do toho se Spencer rozhodne utéct . Když se vrátí je štastná a butik jen skvétá .Moje hodnocení : 8/10
Příjemný příběh který propojuje osudy tří žen a každá získá sílu a odhodlání změnit svůj život . Za mě příjemná oddechovka.

Mstitelky

8. července 2017 v 9:28 | Mimi |  Fern Michaels
Orig. název:Weekend warriors
Pořadí v sérii:1
Rok:2003 ; v ČR 4/2016
Počet stran:221
Nakladatelství:Baronet

Nikky žila u Myry která ji adoptovala po smrti rodičů . S její dcerou Barbarou byli nejlepší kamarádky . Jenže jednoho dne Barbaru stazí auto na místě je mrtvá a řidič ujede . Vypátrají že má diplomatickou imunitu . Myra žije stále v depresi a nemá o nic zájem . Až uvidí v televizi v přímém přenosu že žena /matka zabije vraha svého dítěte . Myra ožije a chce pomáhat takovýmto ženám . Vymyslí že najde ženy kterým systém nepomohl a uspořádá pro ně pomstu .


Pozve několik žen a seznámí je se situací jako první přijde na řadu Kathryn která žila s manželem který ochrnul a jezdili společně kamionem .Když zastavila na parkovišti tak ji tři motorkáři před jeho zraky znásilnili . Ona se to bála někomu nahlásit a když manžel umřel a ona se odhodlala tak už utekla doba na promlčení .


Vymyslí plán jak tři motorkáře najít ,ustřihnout jim přirození a nepozorovaně utéct . Pomocí Myřinýho přítele se jim podaří všechno naplánovat ,vše Myra sponzoruje . Přítel Nikky Jack který pracuje u soudu jim je v patách ale oni si na vše vytváří alibi a jsou nedosažitelné . Plán se jim povede a sekretářka jednoho z oběti dokonce celý příběh prodá do novin .

Moje hodnocení : 5/10
Kniha mi přišla trochu přehnaná v tom že toto vše zorganizovat by nebylo možné . Ano peníze jsou vše ale aby jim prošlo toto vše a nikdo na to nepřišel mi přijde blbost . Do dalšího dílu nepůjdu . Podle goodreads to má hlavně 22dílů a u nás vyšli pouze tři .

Červen 2017

4. července 2017 v 16:36 | Mimi |  Nové přírůstky
Koupila jsem si pouze Oko za oko které jsem hned přečetla .


Přečteno 8knih .