Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Září 2017

Plamen v nás

28. září 2017 v 23:45 | Mimi
Orig. název:Fire in you
Pořadí v sérii:6
Rok:2016 ; v ČR 5/2017
Počet stran:368
Nakladatelství:Baronet

Jill před 6lety přepadli a postřelili . Průstřel zasáhl horní patro a čekalo ji dlouhé zotavování . Jako malá její otec vzal pod svá křídla Broxe a ona se do něj zamilovala . On byl také přítomen akci ale neochránil ji . Roky se neviděli a ted je zpět . Pokazí ji rande a začne to mezi nimi jiskřit . Ona se brání on ji dává víc a víc najevo lásku . Až mu podlehne . Objevují sami sebe a snaží se spolu najít rovinu když on ji dělá šéfa . Objeví se jeho ex a všim zamotá ale všechno si vyříkají .


Moje hodnocení : 7/10
Špatný osud , napětí ale už tomu chybí tolik rozebírání a boje se špatnou minulostí .

Harry Potter a Prokleté dítě

23. září 2017 v 11:21 | Mimi |  J.K.Rowlingová

Pořadí v sérii:8
Rok: 2016; v ČR 9/2016
Počet stran:431
Nakladatelství: Albatros


Naši hrdinové mají už velké děti a jsou v Bradavicích . Harryho syn se baví se synem Malfoje a jsou nejlepšími kamarády . Přijde za nima muž a chce aby zachránili Cedrika aby při turnaji nezemřel . Kluci najdou jak cestovat časem a snaží se jeho smrti zabránit ale vždy se něco stane a svět je jiný . Ron není s Hermionou . Svět ovládá Voldemort . Dostanou se do dne kdy Harrymu zemřeli rodiče . Snaží se zastavit čarodějku aby nezabila Voldemorta a odvedou ji do vězení . Harry je pyšný na svého syna ...


Moje hodnocení : 8/10
Bála jsem se toho že je to psané formou dialogů ale rychle jsem se začetla a knihu jsem měla přečtenou za 4h . Je poutavá . Líbilo se mi jak i maličkosti dokážou ovlivnit tolik věcí .

Kaleidoskop srdcí

23. září 2017 v 11:08 | Mimi |  Claire Contreras
Orig. název:Kaleidoscope hearts
Pořadí v sérii:1
Rok: 2015; v ČR 2/2016
Počet stran:324
Nakladatelství:Baronet


Estelle se zasnoubila se starším mužem žijou si oba poklidný život jako dva umělci jenže najednou on zahyne při serfování . Vše se hroutí a ona se s tim snaží vyrovnat . Prodá galerii a začne rozprodávat jeho díla .Dříve něco rozbila a tvořila z toho malá slepovaná srdce . On tomu říkal Kaleidoskop srdce . Jenže v tom se vrátí Oliver kamarád jejího bratra kterého milovala dříve ale ublížil ji . Začnou si společně užívat ale oba se bojí co na to bratr až se to doví . Samozřejmě je naštvaný .Přijde také zadrhel kdy to vypadá že spolu nebudou ale poté se vše vyřeší a jsou spolu .


Moje hodnocení : 6/10
Klasická romantárna . Mělo to příběh . Točilo se to kolem oběvení důvěry mezi dvouma hrdinama .

Matkou ze dne na den

23. září 2017 v 10:50 | Mimi |  Rowan Coleman
Orig. název:The accidental mother
Pořadí v sérii:1
Rok:2007; v ČR 2/2016
Počet stran:411
Nakladatelství:Domino

Sophie si žije poklidně a najednou zjistí že její kamarádka zemřela a její dvě holčičky ji připadají do péče . Tvrdila od školy jak jsou nejlepší kamarádky ale vůbec netušila že ji manžel opustil chvíli po porodu a vše bylo jináč než si myslela . Vezme si tedy dvě malé holky a život se ji změní . Musí se naučit jejich režim . Ze začátku ji rozčiluje že vše není v tichu a pohodě na kterou byla ona zvyklá .

Rozhodne se najít jejich otce . Díky soukromému očku se ji to povede . On taky nic o dětech netuší a celá situace ho zasáhne . Začne si ale se Sophií rozumět . Ona děti už nechce a tak se snaží je dát do péče jemu . Ale holky si na ni zvyknou a chtějí aby byla jejich nová máma a tak snima začne žít


Moje hodnocení : 5/10
Po Knize vzpomínek která byla velice dobře popsána jsem čekala daleko lepší příběh a propracovanost . Hrdinka vzdychá ale pořádnou zápletku to nemá.

Dám ti slunce

23. září 2017 v 10:42 | Mimi |  Jandy Nelson
Orig. název:I ll give you the sun
Pořadí v sérii:1
Rok: 2014; v ČR 2/2016
Počet stran:358
Nakladatelství:CooBoo

Sourozencum zemře matka a oni se s tim nějak nemůžou vyrovnat a přestanou společně mluvit .Chtějí jít na prestižní školu ale On se tam necítí . .....blábol který nešel vůbec vnímat ....

Moje hodnocení : 1/10
Do knihy jsem se nezačetla . Střídali se pasáže minulost a přitomnost . Dvě postavy a bylo to zamotané , nezáživné knihu jsem ke konci vzdala .