Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Listopad 2017

Tanečník

27. listopadu 2017 v 16:37 | Mimi |  Jeffery Deaver
Orig. název:Coffin dancer
Pořadí v sérii:2
Rok:1998 ; v ČR 1999
Počet stran:500
Nakladatelství:Domino


Lincoln řeší případ kdy zahynou svědci obchodu se sbraněmi . Za vším je nájemný vrah Tanečník ale musejí najít způsob jak mu to dokázat a hlavně ho chytnout . Žena které patří letecká společnost na kterou se vrah zaměřil chce převést náklad na kterém se dohodli jenže zjistí že v letadle je bomba a snaží se přežít . Tanečník na sebe bere podobu neviných lidí které zabijí a vydává se za ně . Lincoln na něj stejně přijde a usvědčí ho .


Moje hodnocení : 7/10
Skvělá detektivka . Způsob jakým vždy na vše Lincol přijde mě překvapuje . Čtivé .

Zmizelé dívky

27. listopadu 2017 v 15:06 | Mimi |  Lauren Oliver
Orig. název:Vanishing girls
Rok:2015 ; v ČR 11/2015
Počet stran:344
Nakladatelství:CooBoo

Nick a Dara jsou sestry ale díky klukovi jmenem Parker mezi nimi panuje rivalita . Jednoho dne se vybouraj v autě . Nick to nese špatně a stále chce aby se s ní Dara bavila . Uspořádá oslavu na usmířenou na ni Dara nepřijde . Trápí se tim . Do toho se ztratí malá holčička a Dara také uteče myslí si že je někdo unesl a snaží se je najít . Zjištuje že Dara pracovala v nočnim klubu kde to nebylo vše úplně v pohodě . Nick podle stop a vodítek najde malou ztracenou holčičku a také zjistí že Dara umřela při autonehodě a její mozek vše vytěsnil a nemůže se s tím vyrovnat .

Moje hodnocení : 4/10
Konec jsem uhádla celkem brzo . Čekala jsem jiné vyuzlení . Připomínalo mi to knihu Nocte a díky tomu to ztratilo body .

Všichni jsme hleděli vzhůru

27. listopadu 2017 v 14:51 | Mimi |  Tommy Wallach
Orig. název:We all looked up
Rok: 2015; v ČR 2/2016
Počet stran:328
Nakladatelství:CooBoo


Na Zemi se řítí asteroid a skupina lidí která se navzájem nezná začne přemýšlet co by za ty dva měsíce než nás má střetnout měla stihnout čeho litují a co je jim naopak jedno .

Moje hodnocení : 2/10
Kniha mě vůbec nezaujala , nevtáhla mě . Konec otevřený což nechává čtenářům aby si to vše domysleli . Vyprávěno z více pohledů pro mě maličko zmatečné .

Podle pravidel

9. listopadu 2017 v 18:57 | Mimi |  Joanna Bolouri
Orig. název:I followed the rules
Rok: 2015; v ČR 11/2015
Počet stran:315
Nakladatelství:XYZ

Cat píše do novin články . Má malou dceru a ex přítele který se bude ženit . Vadí ji to . Šefová ji řekne že její články už nemají takovou štávu at přijde s něčim novým a vymyslí že se bude řídit knihou Pravidla zásnub bod po bodu a sežene si díky tomu chlapa .

Na večírku se seznámí s Tomem a skončí u něj . Ráno ji vykopne a ona je dost překvapena . Začne se řídit příručkou a její sestra ji dohodí rande se zubařem Dylanem. Chová se jináč než je u ni normální jen aby dodržovala pravidla kterým nevěří . Šefka ji dohodne setkání s autorem knihy aby ji trochu začla věřit . Je proni překvapením když je to Tom . Myslí si že to je vtip . Dohodnou se že ji pomuže s Dylanem a bude ji radit . Jeho rady pomáhají a i přijde k ní uvařit večeři . Jenže oboum začne docházet že víc než Dylana chce Toma . On ji vezme na rande do svého kina a s Dylanem to ukončí .

Moje hodnocení : 6/10
Líbil se mi humor hlavní hrdinky . Řídit se všemi pravidli doslova podle mého nefunguje ale na každého platí něco jiného .

Závislá na tobě

9. listopadu 2017 v 14:59 | Mimi |  Laurelin Paige
Orig. název:Fixed on you
Pořadí v sérii:1
Rok:2013 ; v ČR 3/2016
Počet stran:296
Nakladatelství:Ikar


Alayna má problemi s obsesemi . Sledovala svoje ex až to přešlo ve stalking a dostala zákaz přiblížení . Snaží se tedy mužům vyhýbat až potká krásného Hudsona a on ji chce . Ona se toho bojí . Jenže Hudson koupí klub ve kterém pracuje a nabídne ji aby hrála před rodiči že jsou zamilovaný . Zaplatí za ni studentskou půjčku . Jenže Alayna se do něj začne zamilovávat ikdyž se tomu brání . Poznává jeho rodinu která nestojí moc za to . Setkává se s Celii jeho kamarádkou a přijde ji že ji ohrožuje .


Moje hodnocení : 6/10
Bohatý hrdina a chudá dívka , téma se stalkingem je zajímavě pojato , bavilo mě to.

Říjen 2017

8. listopadu 2017 v 12:06 | Mimi |  Nové přírůstky
Přečetla jsem 7knih . Něco bylo dobré některé špatné co mě vyloženě zklamalo bylo Ví o tobě a Zamilovaná hyponotizírka .


Jedinou knihu kterou jsem koupila byl Gigant od Andyho Warhola . Který je opravdu gigantický a úžasný.

Paláč lží

8. listopadu 2017 v 11:52 | Mimi |  Erin Watt
Orig. název:Twisted palace
Pořadí v sérii:3
Rok: 2016; v ČR 9/2017
Počet stran:350
Nakladatelství:Baronet

Ella se vzpamatovává ze situace že její otec žije . Nechce snim moc mluvit je to pro ni cizí člověk . Větší starost má o Reeda který je podezřelí z vraždy . Snaží se přijít na to kdo mohl Brooke zabít . Nějaké hádky mezi nimi . Steve otec Elli si ji odvede k sobě domů a zakáže ji pracovat což se ji nelíbí a zjistí že mluvit spolu moc neumí . S jeho ženou Diane si také nerozumí a vedou hádky . Reed chce jít dobrovolně do vězení . Ella to nechce dopustit když to nespáchal . Až najde dopis který hodně věcí vysvětluje a zjistí se že Steve Brooke zabil jelikož si myslel že je to Diana ...

Moje hodnocení : 8/10
Napínavé celou dobu .