Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Únor 2018

Severská mytologie

15. února 2018 v 15:52 | Mimi |  Neil Gaiman

Orig. název:Norse mythology
Rok: 2017; v ČR 2017
Počet stran:254
Nakladatelství:Argo
Kniha vypráví pověsti o Thorovi , Odinovi a Lokim . Zajímavé se dozvědět jak a proč vše vzniklo . České a řecké pověsti nás ve škole učí ale o severské vůbec .

Kylandovo vykoupení

9. února 2018 v 13:54 | Mimi |  Mia Sheridan

Orig. název:Kyland
Pořadí v sérii: 5
Rok: 2015; v ČR 6/2016
Počet stran: 303
Nakladatelství:Baronet

Tenleigh žije v hornické vesnici které postihla tragedie . Před lety se zasypal důl a mnoho mužů zemřelo . Všichni přežívají v chudobě . Kyland žije sám a snaží se dělat vše proto aby dostal stipendium a odjel daleko. Jenže tyto dva si spolu začnou užívat a zamilují se do sebe . Kyland se s ní rozejde že čeká dítě s jinou .Škola končí a stipendium dostane Tenleigh neváhá a hned odejde . Pilně studuje a vydělává peníze aby mohla pomoct své nemocné matce a sestře . Po 4letech se vrací domů a chce tam postavit školu . Když vidí Kylanda ví že na něj nezapomněla . Staré šrámy vyplavou na povrch a ona se dozví že vše nebylo tak jak si myslela . Dítě nebylo Kylanda jen se o něj rozhodnul postarat a dal ji možnost odject a nikdy se nevrátil . Začnou si spolu znovu a narodí se jim vlastní děti . Oba si v životě dost povýší ..

Moje hodnocení : 10/10
Kniha mě vtáhla a bavila po celou dobu . Což poslední dobou je zázrak . Byla hezké co vše pro lásku oba byli schopni vytrpět.

Srdceboly

9. února 2018 v 12:27 | Mimi |  Simona Monyová
v ČR : 2011
Počet stran: 128
Nakladatelství:Belami


Hrdinka je spisovatelka co se rozvede a najde si mladšího Adama kterému zemřela manželka na rakovinu a ma malého syna . Žena si veme malého do péče , svatba je zanedlouho a vše tak jak mý být . Ona píše knihy vydělává jezdí v porsche a vše je idilické jenže Adama zachvíli začne štvát že on není ten samec nadřazený a rozhazuje její peníze a už to u nich není dost idilické . On slibuje ona odpouští ale nikam to nevede...


Moje hodnocení : 9/10
Kniha působí dost autobiograficky ikdyž je plná fikce . Byla vydána rok kdy byla spisovatelka svím manželem zavražděna . Přišlo mi to jako velké volání o pomoc . Ze života a tak jak to opravdu chodí .

PS :Miluju tě

9. února 2018 v 12:09 | Mimi |  Cecelia Ahern
Orig. název:PS I love you
Rok: 2004; v ČR 2005
Počet stran:375
Nakladatelství: Bb art

Holly právě zemřel manžel Gerry na rakovinu . Neví co dál on byl celý její život . Po pohřbu dostane balíček kde na každý měsíc je jeden dopis kde ji Gerry říká co má dělat . Pro ni ty řádky jsou všechno . Koupí si nové šaty , zdolá karaoke , jede na dovolenou na Kanáry s kamarádkami . Ale at dělá co chce stále to není ono ,je zavřená doma a propadá depresi neumí se posunout . Nic pro ni nemá smysl . Gerry ji nařídí at si najde práci a to ji maličko pomůže . Její kamarádka plánuje svatbu a druhá čeká dítě a ona se z toho nedovede radovat . Zavírá se opět před světem . Když přijde poslední dopis je rozhodnutá to vše dál zvládnout a opravdu se posunout a najít si chlapa. Třeba ve frontě v samoobsluze .

Moje hodnocení : 8/10
Když jsem hledala obálku došlo mi že jsem viděla film . Často jsem u knihy měla pocit že mi to něco připomíná . Tím mi dochází že hodně věcí tam bylo vynecháno .

Leden 2018

1. února 2018 v 12:54 | Mimi |  Nové přírůstky
Nekoupila jsem si ani jednu knihu . Udělala jsem si ale průkaz do knihovny :-) Strašně moc knih mě nezaujme a mám problém je vůbec dočíst a s tím že mám na seznamu přes 150knih které chci přečíst tak je odkládám a jdu rovnou na další .


Přečteno 7 knih

Farma v údolí

1. února 2018 v 12:54 | Mimi |  Tilly Bagshawe
Orig. název:The snow
Pořadí v sérii:2
Rok: 2015; v ČR 5/2016
Počet stran:328
Nakladatelství:Bbart
Jednoho muže pustí z vezení . Všichni bydlí v údolí a znají se . Ženu která bydlí na farmě napadne že by tam mohli udělat reality show a začne to zařizovat .
Moje hodnocení : 3/10
Až poté co jsem knihu začla číst jsem se dozvěděla že se jedná o druhý díl . Na mě moc postav a ztrácela jsem se v ději . Postavy nijak nebyli odděleny .

Dárek

1. února 2018 v 12:45 | Mimi |  Cecelia Ahern

Orig. název: The gift
Rok:2008 ; v ČR 2009
Počet stran:251
Nakladatelství:Bbart


Lou pracuje ve firmě a vše se točí kolem ní na rodinu vůbec nemá čas . Přede dveřmi potká bezdomovce a nabídne mu práci . Je mnohem šikovnější a dost mu pomáhá . Nabídne mu kouzelnou tabletku po které může být na dvou místech zároven . Jeho dvojce je doma se ženou a on stíhá pracovní nabídky . začne si uvědomovat že rodina je pro něj také důležitá jenže poté umírá při autonehodě . Gabe mu chtěl ukázat že všichni máme omezený čas


Moje hodnocení : 6/10