Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Březen 2018

Dívka za zrcadlem

19. března 2018 v 9:06 | Mimi |  Cecelia Ahern
Orig. název:Girl in the mirror
Rok: 2010; v ČR 2/2012
Počet stran:94
Nakladatelství:BBart
Moje hodnocení :1/10
Líbí se mi jak Cecelia vždy do svích příběhů umí dát nějaké zamyšlení poselství . Zde jsou dvě povídky které absolutně nemají logiku .

Po tvém boku

19. března 2018 v 9:00 | Mimi |  Kasie West
Orig. název:By your side
Pořadí v sérii:1
Rok:2017 ; v ČR 8/2017
Počet stran:312
Nakladatelství:CooBoo
Autum se cestou na hory zapomene na záchodě v knihovně a zamknou ji tam . Zjistí že tam je i Dax vývrhel školy a skamarádí se . Po třech dnech se dostanou ven a zjistuje že si všichni mysleli že je mrtvá . Jelikož Jeff s kterym měla jet měl nehodu a je v nemocnici . Celé dny prohledávali řeku a okolí jestli ji nenajdou . Všichni kamarádi se střídají u Jeffa a ona pocituje že k němu už nic necítí ale chce Daxe ....
Moje hodnocení : 4/10
Oddechová kniha která vám toho moc nepřinese .

Propast času

19. března 2018 v 8:47 | Mimi |  Roman Bureš

Pořadí v sérii: 1
v ČR 2015
Počet stran: 360
Nakladatelství:Knižní klub
Tona jde jednoho dne ven a zjistí že tam kde bývala silnice je les . Narazí na skupinu mužu z minulosti . Začne zjištovat že se čas posunul a všechny možný období se prolínaj ..
Moje hodnocení : 3/10
Nápad to byl dobrý ale zpracování už moc ne . Nemělo to štávu a nevtáhlo mě to .

Moje všechno

11. března 2018 v 13:17 | Mimi |  Katie Marsh
Orig. název:My everything
Rok:2015 ; v ČR 10/2016
Počet stran:290
Nakladatelství:Mladá fronta


Moje hodnocení : 2/10
Myšlenka že žena chce opustit muže a on v tu chvíli dostane mrtvici je velice dobrá a vtipná jenže hrdinka mi vůbec nepřirostla k srdci a bylo to nezáživné . Vzdala jsem

Láska v prachu hvězd

11. března 2018 v 12:23 | Mimi |  Krystal Sutherland
Orig. název:Our chemical hearts
Pořadí v sérii:1
Rok: 2016 ; v ČR 4/2017
Počet stran:304


Nakladatelství:Yoli
Hrdina se začne bavit s krásnou dívkou a snaží se o ni ..


Moje hodnocení : 1/10
Kniha mě vůbec nezaujala a vzdala jsem ji .

Nedej se

11. března 2018 v 12:10 | Mimi |  Rainbow Rowell
Orig. název:Carry on
Pořadí v sérii: 1
Rok:2015 ; v ČR 8/2016
Počet stran:496
Nakladatelství: Yoli


Dva kluci jsou v čarodejnické škole .


Moje hodnocení : 1/10
Kniha mě vůbec nebavila . Připadalo mi to jako Harry Potter ale něco tomu chybělo a dva hlavní hrdinové se prolínali ale nedali se ropoznat . Knihu jsem vzdala .

Únor 2018

11. března 2018 v 11:43 | Mimi |  Nové přírůstky

Přečetla jsem 5knih . Nejvíc mě vtáhli Společnice a Kylandovo vykoupení . Mám poslední dobou problém dočítat knihy a málo co mě baví :(

Koupila jsem si pouze Společnice .

Společnice

11. března 2018 v 11:20 | Mimi |  Lesley Pearse
Orig. název:Belle
Pořadí v sérii:1
Rok: 2011; v ČR 5/2016
Počet stran:525
Nakladatelství:Moba

Bella žije v nevěstinci v Londýně na začátku 20tého století ale matka ji před vším chrání takže netuší co zde ženy dělají . Když uteče do jednoho pokoje tak nejen že zjistí že se zde provozuje sex ale také je svědkem vraždy. Její matka a Annie která dělá bordel mamá ji chtějí ochránit . Seznámí se s Jimmym s kterým si rozumí a hezky si povídají . Jenže Belle unesou do Francie kde ji prodají a vystřídá se na ni několik chlapů dost drsným způsobem . Bella onemocní a je převezena do kláštera kde se zotavuje . Prodají ji do Ameriky do New Orleans .Plaví se s pohledným Etienem . Velice se sblíží a ona ho těžko opouští .


Je prodána do bordelu naštěstí má čas se rozkoukat a dívat se jak se co dělá než začne chodit se zákazníky . Je nejmladší a chytrá a zákazníci ji mají rádi . Chce odsud pomocí některého utéct . Sblíží se s Faldem a on ji chce pro sebe . Uteče od bordel mamá a nastěhuje se k němu do domku .Dá ji volnou ruku ve všem a ona si připadá dobře . Jenže zachvíli zjištuje že Faldo je velice nedůvěřivý a opovrhuje ji . Už to není ten milí naslouchavý muž . Jde to takhle dlouho a ona to už nemůže vydržet . Seznámí se s jednou pani a začne ji pomáhat v kloboučnictví . Když to zjistí on rozčílí se a pohádají se . Znásilní ji a přitom dostane infarkt a zemře . Belle si myslí že najde utechu právě u staré pani jenže ta ji zavrhne a tak Belle hledá lod na které by se přeplavila zpátky do Evropy .


Najde jednu a ocitá se zpátky ve Francii . Zažije si dalších několik zklamání s důvěrou v lidi . Stále myslí na Etiena který ji odvezl do Ameriky . Ubytuje se v jednom hotelu a začne dělat společnici bohatým pánům . Její pasák , portýr z hotelu začne ale žárlit že jemu nic neposkytne a tak ji unese a zavře u sebe v bytě . Neví ale že mezitím v Anglii po ní všichni pátrají a už ji jsou na stopě. Každý zná někoho a nakonec Etien ji najde a vysvobodí z bytu . Bella si myslí že blouznila a vše se ji jen zdá . Pomůžou ji přeplavit se do Anglie zpátky za rodinou . Zjištuje že vše je jinak . Bordel vyhořel .Annie žije s hospodským . Ubytuje se u nich a a chce si otevřít kloboučnictví. Jenže ji znovu unese vrah oné prostitutky před lety . Jimmy ji najde a jeho omráčí a je soudem potrestán . Zdá se že ted všechno bude jak má . Nebo ne ?


Moje hodnocení : 9/10
Knihu jsem chtěla dvakrát vzdát ale poté jsem se tak začetla a pohltila mě jako dlouho už nic . Belli proměna z naivity byla krásná a bavilo mě její dospívání .