Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Společnice

11. března 2018 v 11:20 | Mimi |  Lesley Pearse
Orig. název:Belle
Pořadí v sérii:1
Rok: 2011; v ČR 5/2016
Počet stran:525
Nakladatelství:Moba

Bella žije v nevěstinci v Londýně na začátku 20tého století ale matka ji před vším chrání takže netuší co zde ženy dělají . Když uteče do jednoho pokoje tak nejen že zjistí že se zde provozuje sex ale také je svědkem vraždy. Její matka a Annie která dělá bordel mamá ji chtějí ochránit . Seznámí se s Jimmym s kterým si rozumí a hezky si povídají . Jenže Belle unesou do Francie kde ji prodají a vystřídá se na ni několik chlapů dost drsným způsobem . Bella onemocní a je převezena do kláštera kde se zotavuje . Prodají ji do Ameriky do New Orleans .Plaví se s pohledným Etienem . Velice se sblíží a ona ho těžko opouští .


Je prodána do bordelu naštěstí má čas se rozkoukat a dívat se jak se co dělá než začne chodit se zákazníky . Je nejmladší a chytrá a zákazníci ji mají rádi . Chce odsud pomocí některého utéct . Sblíží se s Faldem a on ji chce pro sebe . Uteče od bordel mamá a nastěhuje se k němu do domku .Dá ji volnou ruku ve všem a ona si připadá dobře . Jenže zachvíli zjištuje že Faldo je velice nedůvěřivý a opovrhuje ji . Už to není ten milí naslouchavý muž . Jde to takhle dlouho a ona to už nemůže vydržet . Seznámí se s jednou pani a začne ji pomáhat v kloboučnictví . Když to zjistí on rozčílí se a pohádají se . Znásilní ji a přitom dostane infarkt a zemře . Belle si myslí že najde utechu právě u staré pani jenže ta ji zavrhne a tak Belle hledá lod na které by se přeplavila zpátky do Evropy .


Najde jednu a ocitá se zpátky ve Francii . Zažije si dalších několik zklamání s důvěrou v lidi . Stále myslí na Etiena který ji odvezl do Ameriky . Ubytuje se v jednom hotelu a začne dělat společnici bohatým pánům . Její pasák , portýr z hotelu začne ale žárlit že jemu nic neposkytne a tak ji unese a zavře u sebe v bytě . Neví ale že mezitím v Anglii po ní všichni pátrají a už ji jsou na stopě. Každý zná někoho a nakonec Etien ji najde a vysvobodí z bytu . Bella si myslí že blouznila a vše se ji jen zdá . Pomůžou ji přeplavit se do Anglie zpátky za rodinou . Zjištuje že vše je jinak . Bordel vyhořel .Annie žije s hospodským . Ubytuje se u nich a a chce si otevřít kloboučnictví. Jenže ji znovu unese vrah oné prostitutky před lety . Jimmy ji najde a jeho omráčí a je soudem potrestán . Zdá se že ted všechno bude jak má . Nebo ne ?


Moje hodnocení : 9/10
Knihu jsem chtěla dvakrát vzdát ale poté jsem se tak začetla a pohltila mě jako dlouho už nic . Belli proměna z naivity byla krásná a bavilo mě její dospívání .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama