Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

Květen 2018

Květen 2018

29. května 2018 v 22:55 | Mimi |  Nové přírůstky

Přečteno 5knih pouze .


Koupeny 2 knihy

Veselou sebevraždu a šťastný nový rok

29. května 2018 v 22:39 | Mimi |  Sophie de Villenoisy
Rok:2016; v ČR 10/2017
Počet stran:168
Nakladatelství:Motto

Sylvia žije klidný život bez přátel ,zábavy ,přítele . Nikdy neměla vztah. Umřel ji otec a nikdo až na práci a jednu kamarádku ji nezbyl . Usmyslí si že na vánoce spáchá sebevraždu .Sejde se s psychologem a ten ji popostrčí aby udělala něco co nikdy neudělala . Objedná se na depilaci a lituje toho . Ted aby toho využila tak by to chtělo nakého chlapa . Její sekretářka ji jednoho sežene a nově ji učeše a oblékne . Rande dopadne dobře a Sylvia nabívá sebevědomí . Když v metru vidí bezdomovkyni něco ji k ni táhne . Žena ji zemře v náruči . Něco se v ní hýbne a ona se rozhodne žít a vše přehodnotit . Dá výpověd v práci a začne si užívat .

Moje hodnocení : 7/10
Příběh který vás donutí přemýšlet a ohlédnout se za svím životem .

Půlnoční klenot

29. května 2018 v 22:11 | Mimi |  Třpytný dvůr
Orig. název:Midnight jewel
Pořadí v sérii: 2
Rok:2017 ; v ČR 11/2017
Počet stran:422
Nakladatelství:Domino


Mira utíká z domova a ocitá se na třpitném dvoře . Skamarádí se s holkama a čeká až odpluje a najde si manžela . Shání peníze aby vykoupila svého bratra z otroctví . Nabídky se ji hrnou ale ona žádnou nepřijme . Na lodi se seznámí s Grantem a ten ji naučí jak více obalamutit lidi . Nosí mu informace . Začne se přátelit i s Tomem a pro něj dělá malé prácičky a nosí lidem jídlo kteří to potřebují . Jako sběr informací je velice dobrá . Zaplejtá se s Grantem a do toho musí plnit povinosti třpitného dvora . Získává finance a její bratr je osvobozen . ..


Moje hodnocení : 7/10
Další díl třpitého dvora zas z jiného úhlu . Napínavé .

Ztracená

29. května 2018 v 21:32 | Mimi |  Anna Ekberg
Orig. název:Den Hemmelige Kvinde
Rok:2016 ; v ČR 11/2016
Počet stran:360
Nakladatelství:Metafora

Helena žije na ostrově a najednou přijde její manžel ale ona ho nepoznává . Nepamatuje si nic co se událo před 3 lety . Zjištuje že má dvě děti , firmu . Něco ji na tom všem ale nesedí tak začne pátrat . Zjistí že její tchýně měla románek s jejim otcem a vlastně žije se svím bratrem .Znovu uteče a už chápe co její výpadek paměti vyvolalo . Snaží se najít nějaký důkaz . Mezitím její ex přítel pátrá potom kdo zabil ženu za kterou se Helena vydávala . Až zkončí skoro umučen součástí umění ale pravdu najde . Helena se pravdy také dopátrá vše přepíše na manžela a odjede s přítelem pryč ...


Moje hodnocení :4/10
Začátek slibný ale poté to není moc záživný a přijde mi to takové splácané .

Dohoda s láskou

13. května 2018 v 8:41 | Mimi |  R. L. Mathewson

Orig. název:Perfection
Pořadí v sérii:2
Rok:2011 ; v ČR 7/2016
Počet stran:248
Nakladatelství:Mladá fronta


Zoe bydlí v bytě vedle svého bytného .Sežene ji práci u sebe ve firmě a ona mu začne uklízet . Jeden den se vypraví sehnat chlapa na sex . Trevor ji to překazí a udělají dohodu o tom že si budou užívat sex kdykoli ten druhej bude chtít . Užívají si .Jenže ona otěhotní a myslí si že už ji nebude chtít vidět jenže on ji nastěhuje k sobě do bytu .

Moje hodnocení : 6/10
Začátek super vtipné ale pak je to samé klišé, ohrané a sladké.

Láska a gelato

9. května 2018 v 10:30 | Mimi |  Jenna Evans Welch
Orig. název:Love gelato
Rok:2016 ; v ČR 5/2017
Počet stran:288
Nakladatelství:CooBoo

Lině umře matka a odjede do Itálie za jejím kamarádem ze školy . Myslí si že to je její otec ale čím více čte matky starý deník tak dostává pochyby že to tak není . Potkává Rena a snim odhaluje tajemství matčina minulého života. Pátrá po její spolužače tajném milenci i učitelech ve škole . Zjištuje že kamarád její otec opravdu není ale miluje ji jako svoji dceru a praví otec o ni nestojí . Rozhodne se zůstat v Itálii...

Moje hodnocení : 5/10
Začátek dobrý ale poté to už bylo naivní a předvídatelné . Pro mladší čtenáře .

Duben 2018

9. května 2018 v 10:00 | Mimi |  Nové přírůstky
Přečetla jsem 8knih . Všechno bylo slabší . Čtu ze starého seznamu a moc mě to nebaví , nebo mi někdo něco doporučí . Nic jsem si nekoupila .

Nezlomná

1. května 2018 v 9:59 | Mimi |  Lesley Pearse
Orig. název:The promise
Pořadí v sérii:2
Rok: 2012; v ČR 9/2016
Počet stran:456
Nakladatelství:Moba

Belle je provdaná za Jimmyho . Otevře si kloboučnictví a vypadá to že vše u bude dobré . Najde si kamarádku Miriam. Potratí a začne první světová válka . Jimmy narukuje a holky se rozhodnou že začnou pomáhat v nemocnici . Poté se vydají do Francie jezdit se sanitkou . Jimmy se setkává s Etienem a on poté navštíví Belle . Jejich láska vypluje na povrch . Neví jak se rozhodnout . Její kamarádka je zabita . Jimmy je těžce zraněn ve válce a přichází o nohu a ruku .Vrací se za nim a má to s nim velice těžké . Stále myslí na Etienna . Jimmy dostane horečku a zemře a ji doma už nic nedrží . Rozhodne se odstěhovat na Nový zéland za kamarádkou z nemocnice . Až ji jednoho dne navštíví Etien a konečně jim nic nebrání být spolu ..


Moje hodnocení : 8/10
Strhující pokračování které mě chytlo a nutilo stále číst .

Hříšný kanec

1. května 2018 v 9:39 | Mimi |  Simona Monyová
v ČR 2009
Počet stran: 118
Nakladatelství:Belami
Klasický styl Monyové kdy hrdinka prožívá ne moc štastné manželství a bloumá nad životem . Má dospělého syna je vdova a nabrnkne si dalšího muže .Nezaujalo