Pod obrázkem najdete čtenářský deník -se spoilery - nepíši recenze !

A.G. Howard

Divotání

8. března 2016 v 9:58 | Mimi

Orig. název:Unhinged
Pořadí v sérii:2
Rok:2014 ; v ČR:8/2015
Počet stran:429
Nakladatelství:CooBoo


Uběhl rok od té doby co jsme Allysu viděli naposledy . Zachovi dodnes neřekla co spolu prožili a co je zač . On si na nic nepamatuje .Ve světě lidí se ukáže Morfeus převtelenej a nadělá pár problémů . Alysa se snaží vše zachránit . Hádá se s mámou že ji lhala . Když se vypraví do vlaku kde jsou ztracené vzpomínky zjistí že otec celé dětství navštěvoval Říši divů a viděl hodně špatné věci . Poté ztratil pamět a matka ho zachránila . Červená královna útočí na svět a všichni se ji snaží zneškodnit . Zach i mama zmizí a nikdo neví kde je . Alysa je uvězněná v léčebně a má záchvaty vzteku . Plánuje ale jak zachránit mámu a Zacha ..


Moje hodnocení : 5/10
Opět jsem se nějak nemohla začíst a uteklo asi 200 stránek a tam se v celku nic nestalo . Konec byl napínavej . Otevřelo to další zajímavé téma ale už to asi dočítat nebudu . Chybí tomu takové kouzlo a šmrnc . Vadí mi milostný trojuhelník .

Šepotání

17. ledna 2016 v 11:08 | Mimi

Orig. název:Splintered
Pořadí v sérii:1
Rok:2013 ; v ČR:2015
Počet stran:413
Nakladatelství:CooBoo


Alyssa je prapra potomek Alenky která spadla do králičí díry . Svůj příběh vyprávěla Lewisovi a ten o tom napsal knížku . Její rodina je prokletá . Ženy jsou blázni . Její matka je nebezpečná a uvězněná v blázici . Jenže Alyssa taky začne slyšet hlasy a kytky, zvířata k ní promlouvají . Chce pomoct matku z tohoto prokletí vysvobodit a tak najde cestu do Říše divů a vydá se tam . Jenže s ní jde i Zach , soused do kterého je zamilovaná .


Celou dobu před všema tajila co slyší. Potkává se s Morfeusem který ji už od dětství navštěvuje ve snech . Chce napravit všechny chyby po Alence a vysvobodit se . Vše napraví a překoná sama sebe . Jenže zjistí že to Morfeus dělal sám pro sebe a ji tam chtěl uvěznit . Osvobodí zakletou královnu . Podaří se ji dostat zpátky do světa lidí a matka je zdravá a propuštěná ..


Moje hodnocení : 5/10
Začátek mě bavil , poté v Říši divů mě to moc nebavilo a konec mě zas bavil . Nedokázalo mě to úplně vtáhnout do děje ale jináč super nápad zpracovat znova tento starý příběh . Původní Alenku jsem nečetla . Vadil mi opět trojuhelník .Líbilo se mi vybarvení všech postav.
 
 

Reklama